» »

Xbox 360 in čipi, flashi, ipd... Oz. kako si olajšam življenje z njim

Xbox 360 in čipi, flashi, ipd... Oz. kako si olajšam življenje z njim

Keyser Soze ::

Kot novopečeni (opečeni ? ) lastnik 360tice, me zanima kakšne so razmere na področju igranja iger s pomočjo "slik" na disku in z predvajanjem DVDjev različnih regij.

Na tujih forumih sem prebral, da je zadeva kar lepo po defaultu zaklejenjena na regijo, kjer se zadeva prodaja. True or not?

Poleg tega me strašno moti, da moram vedno menjati igre in DVDje ko hočem zamenjati program na xboxu. Je možno škatlo pripraviti do tega, da se spravi igre na disk (externi ali lastni) in se le to nato zažene brez ploščka v predvajalniku. Ali je pač stalno menjanje ploščkov nujno zlo?:|

P.S.: Demo igre so fenomenalne (s stališča lenuha).:D
OM, F, G!

Mavrik ::

Xbox sam po sebi še ni bil uspešno modan (HyperVisor luknja je že popravljena), zato ti ne moreš nikakor pognati gor stvari, ki jih ni požegnal Microsoft. Edino, kar so zaenkrat uspešno naredili, so modali DVD pogon da poganja piratske igre in poljubne DVDje.

Tako ne boš mogel na disk posneti nič (ker ti softver ne pusti). Edino demo igre in XBLA igre so tam. Isto je s filmi.

Prav tako eno majhno opozorilo: Xboxi se zelo radi kvarijo (baje je odstotek odpovedi okoli 5%), še posebej veliko jih je odpovedalo po zadnji nadgradnji dashboarda. Glede na to, da bo v kratkem prišla nova nadgradnja, z modanjem toliko počakaj, da ne boš ostal s 400€ vrednim ciglom brez garancije.
The truth is rarely pure and never simple.

Keyser Soze ::

To je potem to... Stalno skakanje do konzole in premetavanje DVDjev. =/
Muchos tehnologija. Ko bi vsaj lahko zadegal DVD v konzolo in z marketa snel digitalizirano verzijo špila pa si rešen.

Sicer pa bom že počakal do 6 ali 7 maja (???), nato pa v boj če se bo splačalo. Kaj konkretno si pa imel v mislih z "poljubnimi DVDji"? Različne regije?
OM, F, G!

Mavrik ::

Baje. Ne drži me za besedo, ker nisem 100% prepričan, če tile firmwari odstranijo regijsko zaščito (jaz mam namreč nemodano konzolo).
The truth is rarely pure and never simple.

M-XXXX ::

Firmwari ne odstanijo regijske zaščite: Slovenci (oziroma evropejci uporabljamo PAL, in če nimaš PAL špila ti ne bo delal pa če se po trepalnicah mečeš!)

Keyser Soze ::

Ja, samo je treba ločiti "region lock" za igre in za movie DVDje. I guess.:\
OM, F, G!

gunserman ::

Eh sej tok težko pa tud ni tista dva koraka narest do xboxa pa dvd zamenjat:D če ne druzga si vsaj mal hrbet pretegneš po dolgem igranju >:D Mene edino moti to, da ko ga prižgem mi avtomatično štarta igro.... veliko rajši bi videl da mi gre v dashboard.

Mavrik ::

Saj to lahko nastaviš v nastavitvah od konzole. Maš tam lepo, da zbereš ali ti DVD zalaufa ali pa gre v Dashboard.

natoxt: Niso isto DVD regije in regije za igre. Za igre je razlika, ker laufajo pri drugačnem FPS ponavadi (60 vs. 50). Pri DVDjih pa maš 5 glupih regij, ki se v ničemer ne razlikujejo.
The truth is rarely pure and never simple.

Keyser Soze ::

Hja, zna biti problem. Ko zaštartaš igro in po 5 minutah igranja ugotoviš, da ti veliko bolj sede odvoziti eno rundo z avtomobilom kot pa postreljati pol bataljona mrcin. In če avto ne pelje OK oz. ni filinga še vedno lahko odletiš na eno misijo. Če pa še to ne gre pa zalaufaš DVD, ki si ga včeraj dobil po pošti.

Eko, nonstop vstajanje. Se je že zgodilo to. In sem bil že precej nejevoljen na koncu. Ker bi lahko te tri sprehode porabil za WC ter pijačo in prigrizek.

Zato imamo moderno tehnologijo. Ne pa zato, da "laufamo" konzole "na kurbel".:\
OM, F, G!

mtosev ::

Rabim probat ce to predvaja Regio 2 NTSC
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gunserman ::

Saj to lahko nastaviš v nastavitvah od konzole. Maš tam lepo, da zbereš ali ti DVD zalaufa ali pa gre v Dashboard.


No bom pogledu, najlepša ti dala za to informacijo:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1929168926 (7766) kiFni
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988200020 (77193) radovednik
»

Xbox 360 premium nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
777369 (5071) brecoboy

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116629 (58139) Mavrik
»

Valve ne mara PS3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7011123 (9133) BigWhale

Več podobnih tem