» »

Xbox 360 premium nasveti

Xbox 360 premium nasveti

1
2
»

Ted ::

Kaj pa Rockband bobni na World Tour? Ker World Tour ma 2 čineli in 3 bobne, RB pa samo 4 bobne - ergo zmanjka 1 činela :) . Kako se ta problem reši ko igraš s setom Rock Band?
Mah...

Mavrik ::

Kaj pa Rockband bobni na World Tour? Ker World Tour ma 2 čineli in 3 bobne, RB pa samo 4 bobne - ergo zmanjka 1 činela :) . Kako se ta problem reši ko igraš s setom Rock Band?


Kolikor sem spremljal, World Tour prepozna in oranžnega tracka potem preprosto ni. Zaj v kolikor se pa oznake potem premaknejo na zeleno pa ti ne bi znal povedat.
The truth is rarely pure and never simple.

soldier111 ::

Imam še en problem in sicer za xbox rabiš 60 hz na TV . Na TV mi piše da Ima TV 100 hz v knjižici pa mi piše da Imam 50 hz .

alesp56 ::

Če si lahko sposodim temo... Kako veš (imaš škatlo xbox 360 v roki, ne da bi jo odprl in gledal vanjo) katera revizija je? Ali je Jasper ali je starejša? So podatki kje razvidni iz kakšne nalepke na paketu?
in to je to...

OmegaBlue ::

Zadaj pri power konektorju poglej kakšno kako je deklarirano napajanje, jasperji imajo 12v 12,1A starejše različice pa 14,2A (Falcon), so tudi razlike v samem napajalnem kablu - druga oblika priključka.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

alesp56 ::

To sem tudi sam zasledil na netu, ampak tam v trgovini je zapakirana in nebi glih trgal narazen (ali pa tudi :D), sicer pa sem zasledil tudi da piše na (Jasper)škatli LOT NO: 0843X, to je sicer verjetno starejši podatek, se pa ne more ogromno razlikovat od trenutnih verzij. Namreč "govori se" da se pri nas še vedno na veliko prodajajo stare verzije, kar pa nebi rad ugotovil na lastni koži... :)
in to je to...

OmegaBlue ::

Odvisno kje kupiš, pomojem se je že toliko obrnilo zaloge da so že kar povsod jasperji.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Berserker ::

V mullerju bos 100 % dobil jasperja.

tabascos ::

Sem bil vceraj v Celju v trgovini Big Bang, da bi si ogledal konzolo Xbox360, da bo ji celo sprobal ,... ampak jo nazalost niso imeli razstavljeno kot npr. Sony PSP, Playstation 3!
Nisem imel prilike igrati xbox-a, da vidim obcutek (trenutno igram na kisti), grafiko, funkcionalnost,... Mi rece trgovka, vam dam kolega kateri ima sam to konzolo doma, vam bo on znal najbolje razloziti. Tipu sem postavil nekaj vprasanj, na katera mi je odgovoril tako,tako, zato bi se vas 1x vprasal!

Kako je z uporabo interneta oz. brskanje po netu?
-ali je to mozno preko kabla, ali rabim WiFi vmesnik (je mozno priklopiti kateri drugi USB Wifi sprejemnik, ali to mora bit org. Xbox)
-ali rabim xbox live narocnino, ali je to misljeno samo za online igranje/druzenje

Kako je z garancijo v primeru odklepa konzole? Kaksen je riziko da mi zavrnejo flash-ano kozolo, cetudi je nalepka cela in se ne vidijo sledi odpiranja?

Xbox 360 sem si nekako zamislil kot multimedia center! Da ga priklopim na FullHD LCD, ga povezem (LAN) z racunalnikom (predvajanje avdio/video vsebin), brskanje po internetu ter seveda igranje dobrih iger medtem ko sem zvrnjen na sedezni!

Evo mineva ze drugi mesec odkar sem zagret za XBOX, ampak se mi vedno pojavljajo vprasanja, kaj ce to, kaj ce ono?! Vsak mi drugace pove!

Hvala za vase odgovore!
LP

XsenO ::

-ali je to mozno preko kabla, ali rabim WiFi vmesnik (je mozno priklopiti kateri drugi USB Wifi sprejemnik, ali to mora bit org. Xbox)


imaš ethernet priključek. Za WiFi rabiš kupiti originalen priključek od MSja


-ali rabim xbox live narocnino, ali je to misljeno samo za online igranje/druzenje

Za online igranje rabiš gold naročnino, ki je 20-30 eur na leto
Z zastonjska naročnino (silver) lahko pobiraše demote in arcade igre, ki so na marketplacu.


Kako je z garancijo v primeru odklepa konzole? Kaksen je riziko da mi zavrnejo flash-ano kozolo, cetudi je nalepka cela in se ne vidijo sledi odpiranja?

Če gre na popravilo, ti bodo tam takoj ugotovili, a je fleshana in boš imel težave. Zato ti raje priporočam nakup v Mulerju kjer načeloma ti konzolo v primeru okvare takoj zamenjajo.


Xbox 360 sem si nekako zamislil kot multimedia center! Da ga priklopim na FullHD LCD, ga povezem (LAN) z racunalnikom (predvajanje avdio/video vsebin), brskanje po internetu ter seveda igranje dobrih iger medtem ko sem zvrnjen na sedezni!


Brskanja po internetu žal ne podpira. Za streamanje pa ti priporočim, da si namestiš na PC PS3 media server (preverjeno deluje tudi na xboxu). Za streamanje HD vsebin je priporočljiv računalnik s vsaj core2 rangom procesorja.


Evo mineva ze drugi mesec odkar sem zagret za XBOX, ampak se mi vedno pojavljajo vprasanja, kaj ce to, kaj ce ono?! Vsak mi drugace pove!

No konec koncev je to tvoja odločitev sam sem z mojim (kateri ima že dobra 2 leta) zelo zadovoljen.
1 + 1 = 1

Ted ::

Evo, dobil premiuma.

Nekaj vprašanj:

1. Katere video datoteke predvaja iz usb ključka in dvd-roma? Poskusil sem z avijem z xvid kodiranjem preko USB ključka in mi javi, da datoteke ne more predvajati, da se naj povežem na live - kar sem tudi storil, še vedno javlja enako napako, videa pa ne prikaže. Mp3-ji delujejo normalno, bi pa želel xbox uporabiti tudi kot samostojen predvajalnik filmov - streamanje preko media serverja je ok, moraš met pa stalno PC vklopljen.
2. Obstaja kak poceni način kako igrati FPS-je preko miške in tipkovnice namesto preko ploščka? Zelo sem lesen s sicer odličnim xbox ploščkom, navajen PC-ja :) .
3. Ko sem priključil xbox na monitor 226BW (22 colski) z DVI vhodom (adapter hdmi-DVI) sem imel modro obarvano sliko - ne glede na izbrano resolucijo. Z enakim priklopom in adapterjem je s priklopom prenosnika na monitorju identična slika kot na stacionarnem PC-ju brez adapterja. Od kod modra slika in napačno prikazovanje barv?
4. Ima kdo izkušnje s kupovanjem xbox dodatkov na http://www.dealextreme.com/products.dx/... ? Cene so nizke, zanima me kvaliteta.
Mah...

Mavrik ::

1. Katere video datoteke predvaja iz usb ključka in dvd-roma? Poskusil sem z avijem z xvid kodiranjem preko USB ključka in mi javi, da datoteke ne more predvajati, da se naj povežem na live - kar sem tudi storil, še vedno javlja enako napako, videa pa ne prikaže. Mp3-ji delujejo normalno, bi pa želel xbox uporabiti tudi kot samostojen predvajalnik filmov - streamanje preko media serverja je ok, moraš met pa stalno PC vklopljen.


Z live-a poberi "optional media update", ki ti bo omogočal predvajanje DivX/Xvid filmov na konzoli s ključkov in čez mrežo.

2. Obstaja kak poceni način kako igrati FPS-je preko miške in tipkovnice namesto preko ploščka? Zelo sem lesen s sicer odličnim xbox ploščkom, navajen PC-ja .


Ne. Ni se težko navadit, sam prevelik kripl ne smeš bit ;)

3. Ko sem priključil xbox na monitor 226BW (22 colski) z DVI vhodom (adapter hdmi-DVI) sem imel modro obarvano sliko - ne glede na izbrano resolucijo. Z enakim priklopom in adapterjem je s priklopom prenosnika na monitorju identična slika kot na stacionarnem PC-ju brez adapterja. Od kod modra slika in napačno prikazovanje barv?


Hm, čudno. Probaj v nastavitvah spremeniti razpon barv. A če probaš priklopit konzolo na TV preko kompozitnega kabla so barve OK?

4. Ima kdo izkušnje s kupovanjem xbox dodatkov na http://www.dealextreme.com/products.dx/... ? Cene so nizke, zanima me kvaliteta.


Neke kvalitete ni za pričakovati. Če te tajvanska plastičnost in nekvaliteta ne moti, potem lahko nabaviš.
The truth is rarely pure and never simple.

XsenO ::

Ostalo ti je Mavrik poveda
2. Obstaja kak poceni način kako igrati FPS-je preko miške in tipkovnice namesto preko ploščka? Zelo sem lesen s sicer odličnim xbox ploščkom, navajen PC-ja :) .

http://www.varologic.com/blog/post/2009...
Toda odzivnost tega pripomočka ni lih nevem kako dobra, kolikor sem slišal.
1 + 1 = 1

Ted ::

Z live-a poberi "optional media update", ki ti bo omogočal predvajanje DivX/Xvid filmov na konzoli s ključkov in čez mrež

Hvala, deluje. Nadaljevanke od sedaj naprej gledam na TV-ju :D .
Mah...

robbe ::

Mene pa zanima kako je z online igranjem igre Team Fortress 2? Je potrebno poleg orginalne igre kupit tudi to gold naročnino?

Mavrik ::

Da. Za online igranje rabiš Xbox Live Gold.
The truth is rarely pure and never simple.

M-XXXX ::

Bom kar v tej temi vprašal:
Rabim kabel za povezavo mojega XBOX-a 360 z PC zaslonom (DVI ali VGA kabel).
Našel sem: http://www.napeto.com/speed-link-xbox-v...
Ter: http://www.napeto.com/speedlink-xbox-36...

Kašna je sploh razlika med tem dvema?

Oziroma še kašen boljši način za povezavo konzole ter zaslona? Da pa že zdaj opozorim- to je stareša konzola, s samo A/V izhodom...

RazzorX ::

Razlika med kabloma je v kvaliteti, dražji je seveda kvalitetnejši.

brecoboy ::

ce ze hoces kvalitetnejsega, kupi originalnega od MSja (30€), ni taka razlika v ceni z drazjim speedlinkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brecoboy ()

M-XXXX ::

Bom kar po najcenejšem posegel, imam raje za 5 pirčkov več, kot pa 5 pirčkov manj ter "isti" kabel:) Če mi ne ustreza ga lahko pa tako ali pa tako vrnem...

Ted ::

Tukaj ga maš za 10 evrov manj, edino počakat je treba da pride:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3666
Mah...

M-XXXX ::

Tukaj ga maš za 10 evrov manj, edino počakat je treba da pride:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3666

Damn, ravno naročilo sem oddal pred 2 minutama:D Bom že, preferiram podpiranje slovenskih trgovcev:D

kmetek ::

Fantje kaj vse potrebujem za igranje preko XBOX-a?

na LCD monitor verjetno ne ker imam samo VGA/DVI, HDMI nimam?

na 32'' LCD TVju nekako ne bi igral.....

Torej kaj potrebujem, če je nekdo zelo prijazen.

M-XXXX ::

Čisto vse si navedel- ali LCD ekran ali pa TV, ter seveda XBOX-a.

Preko česarkoli povežeš bo dobro- ne bo razlike (vsaj opazne ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

kmetek ::

ker XBOX naj vzamem, 50€ ne igra hude vloge....pa kje dobim krek itd? :P

brecoboy ::

ce ti 50 € ne igra vloge vzemi elite verzijo, cena pravkar padla. link 249 €. drugace pa arcade za 169 - 179 €. premium se nekako ne splaca kupovat zdej ko ima elite nizko ceno.
oprema elite: hdmi kabel z opticnim audio izhodom, 120 GB disk. pri arcade lahko uporabis pac katerikoli hdmi kabel, nimas pa posebej audio izhoda, za igranje na monitorju pa lahko nabavis vga kabel z rca audio prikljuckom.

kmetek ::

Nekako ne zaupam pixmaniii :P

brecoboy ::

kakor se odlocis. ce ti pomaga moja izkusnja - js sm tam nabavil ze monitor, xbox, volan... vse v odlicnem stanju in hitro dostavljeno. sicer pa, cena 249 € ni samo v pixmaniji, ampak povsod, le v sloveniji je se nimamo. ce hoces pir nas nabavit, ti svetujem da pocakas malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brecoboy ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[XBOX 360] Nasveti (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Konzole
988200092 (77265) radovednik
»

[Xbox 360] Nasveti za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6110316 (7680) GLAVNI
»

XboX 360 Premium ali XboxX 360 Elite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
627960 (6440) Dr_Andy

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116651 (58161) Mavrik
»

Guitar hero 3 PC

Oddelek: Igre
112152 (1581) cyber77

Več podobnih tem