» »

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

««
4 / 39
»»

mato22 ::

Ali imaš IP nastavljen pravilno, tako da bo xbox videl PC?

mitcho ::

IP je pravilen saj ko ga povežem s kablom ga najde takoj. Saj zato mi glih ni jasno!!
Če pa preko wifi pa ne??!!

Hvala,
Mitcho

MI5Ek- ::

A ve kdo slučajno od katerega proizvajalca so bili DVD pogoni v "Xbox Crystal Holiday 04" paketu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MI5Ek- ()

Arnolld ::

Še en zadovoljen nov uporabnik xboxa :)) .

Ali kdo ve kako se v XMC-ju nastavlja kraj za katerega ti kaže vreme (recimo za Lj)?
ter
Ali se da nastaviti, da ti divx film na dveh delih, drugo datoteko avtomatsko zažene po koncu prve ?

Sicer pa navdušen nad tole napravico.
Lp.

delfinus ::

Arnolld: za vreme ne vem, ker ga nimam priklopljenega v Internet. Vem pa za drugo vprasanje. Govorim na pamet, ker nisem poleg XboXa: tam v MMC pod Movies imas eno moznost (View) in jo nastavi na Fuzzy. Ko bos dal to opcijo bos namesto dveh datotek (ce je film pac v dveh datotekah) videl samo se eno. Preskok med datotekama je med 1-2 sekunden.

lp, D.

mato22 ::

Sej se da filme tud dati v playlist pa jih potem tam špilaš in ti bo tudi avtomatsko preskočil na 2. cd.

V playlist pa daš tako, da se postaviš na datoteko filma in pritisneš rumeno tipko na joypadu (z rumeno dodajaš v playlist). Tako dodaš vse filme, ki bi jih rad gledal, tako, da ti bo sam prestavil na drug film. Ko dodaš vse filme, pritisneš črno tipko, da se prestaviš na playlist. Potem pa samo še zaženi pač prvi film in tako ti bo sam menjal po vrstnem redu

Arnolld ::

TNX obema. Uporabil sem Delfinckovo resitev, res enostavno.

Mato22 ali glede vremena obstaja rešitev ? Saj ni tako pomembno, ampak če se da nastaviti ...

Lp.

jerry2000 ::

Vreme ima enake možnosti in kode kot www.weather.com, ker ga od tam pobira. Mislim da je Ljubljana, Škofljica, Kranj in še eno mesto, kode so pa enake kot na www.weather.com, torej SI000XX001 002 itd... Nisem sicer prepričan za zapis zdajle, poglejte na weather.com, lahko pa tudi ime mest vpišete pa bo sam pretvoril. 4 kraje v SLO pozna.

J
Jerry and Tom

MI5Ek- ::

Na weather.com je 5 slovenskih mest: Celje, Kranj, Ljubljana, Murska Sobota, Skofljica

Arnolld ::

Jaz sem tudi mislil, da moraš v nastavitvah vpisati ustrezno šifro, da nato na www.weather.com najde podatke za Ljubljano. V bistvu je zadeva bolj preprosta. Enostavno vpišeš z besedo - Ljubljana. In to je to :) (enako velja za druge SLO kraje, ki so na weather.com).

Drugače sem pa z neta potegnil zadnjo verzijo XBMC (mislim, da je datum 8.4.05) in je kar precej izboljšav. Predvsem IMDB dela sedaj BP. Pri skeniranju najde vse filme, če pa je več opcij za posamezni naslov, ti pa pokaže dane možnosti in sam izbereš pravo.
Skratka zadeva dela fenomenalno. Močno izboljšan je tudi WEB radio, ki na zelo pregleden način prikaže glasbo po žanrih, tako, da je izbor željene muzike res enostaven. Novosti je še več, tako, da toplo priporočam.

Lp.

Arnolld ::

Ali kdo ve, kje sa da pri nas kupiti USB adapter za xbox ?

Kekec ::

Zdej pa še mene neki zanima, sem tudi začetnik pa bi rad kar po vrsti. Dobil sem enega xbox-a ki ima notri že mod čip Aladdin advance 64, ko sem bral neka navodila naj bi nekako držal gumb 1 sekundo in naj bi bil čip aktiviran pa še nek oranžen x box logo nja bi bil ... no pa lej ga ko pa se men pojavi nek Moder x box logo ... pa me že kar na začetku vse zmede.

FTP: niti slucajno mi ne uspe vidim xbox-a na routerju ampak povezat pa se ne morem!

Ker sem videl da je še vedno original dashboard gor, sem na cd-rw in dvd-r zapekel boot cd od evox-a vendar mi napiše Your xbox can't recognize this disc ... bla bla..

HELP, a mi lahko kdo kaj pomaga in pove kaj delam narobe!

lp

Kekec ::

Ok sem spravu skup, je kar na lepem začelo vse delat :)

Nick007 ::

Uspelo mi je fleshat napačen bios na moj xbox 1.6. Žal sem prebral prepozno kateri je pravi za 1.6 verzijo. Skratka rezultat je "mrtva" konzola, ki je ne zbudi niti boot CD.

Mato22 je že, nekaj postov nazaj, prilepil link za nakup programerja. Problem je, da ta stvar stane približno toliko kot nov čip pa še lotanje ti ne uide.

Zanima me še obstaja slučajno lažja rešitev, da bi spravil pravi bios na mojega aladina xt (lite).

mato22 ::

Ali si že probal držati gumb power za dalj časa, tako da bi bil omogočen flash biosa, ker kot sem prebral, ima ta čip narejeno tako.
In sicer:
Aladdin XT Modes:
Off - Tap the power button and the Xbox starts as normal with the original BIOS.
On - Press and hold power button for 1 second and the Aladdin XT is activated with flash protected.
Upgrade - Press and hold power button for 2 seconds and the Aladdin XT is activated with flash write enable.

Probaj ta zadnji način, če ti bo mogoče ratalo flashat bios.

Drugače ena varianta pa je, da flashas čip z matično ploščo od PC-ja in programčkom Dr. dos. Tako jaz flasham svoj čip, vendar imam drugačen čip in sicer 32 pin flashrom in ga flasham s staro matično ploščo. Ti bi pa rabil osnovno ploščo z istim bios čipom in pa programček, ki se imenuje Dr. dos. Program Dr. dos in pa bios za xbox si posnameš na disketo in nastaviš v biosu, da ti ob zagonu boota iz diskete.
Flashas pa tako, da najprej v biosu na PC-ju, označiš bios cashable, da se ti bios ob zagonu shrani v ram, in pustiš, da se ti program dr. dos boota iz diskete. Potem pa ko je računalnik prižgan in ko si v programu dr. dos, izpuliš ven bios in vsaviš noter tega od aladdina ter ga flashas. Ko končaš, vstaviš nazaj v plato original bios čip in rebootaš.

Po moje se da tako flashat vsak bios, ker je moj bios sicer drugačen, ampak mislim, da se bi dalo takega kot je aladdin flashat na isti način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Nick007 ::

Pri mojem xboxu, ob zagonu, ne morem preklapljati med original ali modanem načinu delovanja. Nevem zakaj? Prodajalca sem na to opozoril že takoj po nakupu, pa mi je odgovoril, da "moj" čip pač ne podpira tega :| .

Ker ne upam experimentirati z bios čipom še pri PC-ju ( zaenkrat sem naredil že dovolj škode), sem se odločil, da na http://www.mrmodchips.com/ naročim novega.

Aldadin xt pro, ki je kompatibilen tudi z LCD displejem, stane dobrih 5.000 SIT
(s poštnino).

Kljub temu, hvala za pomoč in nasvet mato22. Mogoče samo še vprašanje; ali je po bootanju xboxa mogoče odstraniti čip? Sprašujem v zvezi s poiskusom rešitve starega s pomočjo novega čipa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nick007 ()

Nick007 ::

Jaz sem čip že naročil in sicer v ponedeljek ta teden. Ponavadi traja nekaj dni.

MI5Ek- ali si jim poslal že kakšen mail, kaj je narobe ?

MI5Ek- ::

Ne nisem.

krho ::

Danes sem končno dobil šatuljo X. Pogon, naj bi bil Philipsov.
Meni nekaj ni jasno:

Ali mp3ji ne delajo s M$ dashboard?
Vsaj meni ne.

Ko vstavim original DVD teži, da rabi software neki DVD kit?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kiFni ::

DVD kit, mislim da je s tem mišljen daljinec.

CaqKa ::

o nakupih čipov se pogovarjajte na zasebnih sporočilih.

mato22 ::

krho:

brez čipa ti mp3-ji ne bodo delali, za predvajanje original DVD-jev pa potrebuješ daljinec, ki ti to omogoči. Vendar ko imaš enkrat vgrajen čip, ti dela vse, tudi brez daljinca.

krho ::

@mato22: Hvala.

Drugače pa;(( ;(( ;(( ;(( ;((
Moj xbox ima Philipsov pogon in ne bere CD-R(sem dal muziko no3). Grem probat še druge medije.

DAtum proizvodnje: 24.02.2005
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

cirecire ::

mato22:

Vidim, da si strokavnjak za Xbox in da poznaš odgovore na vsa vprašanja.

Sam že nekaj časa nameravam nabavit Xbox. Sem pa zasledil, da nekateri ponujajo t.i. "softmod" softwersko predelavo Xbox-a brez vgradnje čipa. Baje da ima lahko Xbox potem identične funkcije kot, če bi imel vgrajem čip.

Zanima me, če mogoče veš ali je to res, da ima Xbox z softmodom iste funkcije kot z vgrajenim čipom?

LP

krho ::

Popravek mojega posta: 21.04.2005 09:58:30

Sem dobil Torx izvijače in odprl Xbox. In sledi presenečenje.

Moj Xbox ima H-L Datastorage DVD pogon. Model GDR-8050L PAZI. Pladenj pogona je enak tistemu od Philipsa. Tako, da je sedaj čista loterija kaj dobiš!!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mato22 ::

cirecire

Ja, softwersko modificiran xbox naj bi imel enake lastnosti, kot tisti s čipom, ker pri softwerskem modificiranju flashajo originalni čip na matični plošči. Je pa pri tem, vsaj za mene ena pomanjkjivost, in sicer, če ti čip crkne, nimaš rezerve, pri drugih pa lahko manjaš čip.
Ja pa res, da ti pri softwerskem modu ni treba odpirati xbox-a ina ti zato ostane garancija :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

jamiroq ::

en popravek: pri softmodu se nič ne flasha (tisto je TSOP, za katerega je potrebno odpirati škatlo); preko raznih exploitov se pripravi xbox, da naloži bios in ostali sw z diska... :P

kiFni ::

Jaz sem vgrabil aladdin ex v verzijo 1.4. Kako naj vem če mi dela. Cd-r mi ne zalaufa, pa dvd+r tud ne-philips pogon. Gor je posnet evox dash. Img od mato22 iz 1. strani. A je možno da sem kaj narobe zlotu, samo sem 5x preveril da je vse kot tukaj?

kiFni ::

Pozabte! sem že. kera glupa fora. držat je treba reset sekundo. ja če pa ne veš.

jamiroq ::

ma kdo slučajno programator za Aladdin Advance 64 čipe? oz. ve kako bi najlažje (in najceneje) popravil bad flash :8)?
se mi je dogodilo podobno kot aleszuju, tako da se mi xbox, če ga vklopim z vžganim čipom, takoj izklopi in nato spet vklopi v normalnem načinu (tj. zalaufa MSjev Dash)...

kiFni ::

Kako v XBMC nastaviš šumnike? Mi ne rata. Al se pa nisem dost potrudil.

Kekec ::

Tako da nastaviš prvilni characterset nastavi na windows 1250

kiFni ::

A se splača naložit slayers auto instaler 2.6? Al je boljš vse posebi?

jamiroq ::

A se splača naložit slayers auto instaler 2.6? Al je boljš vse posebi?

na koncu je tako ali tako vseeno, ker si programe kasneje sam zamenjaš. je pa pri Slayer's Auto Installerju dobro to, da imaš pač vse na kupu in enostavno daš v Xbox nov disk ga sformatiraš, particioniraš in inštaliraš vse potrebne programe naenkrat.
mi pa ni všeč, da je EvoX privzet dashboard; sta mi UnleashX in XBMC precej boljša.

btw, sem uspešno inštaliral UXE softmod :D.

kiFni ::

Napišite katere programe imate kaj naložene na disk.

Zanime me pa kateri so tisti "must have".

piek ::

Mene pa zanima ena stvar glede podnapisov pri filmih.

Sam si lastim XBOX z Aladin XT cipom in nalozenim XBMC. Kaj hudica naj ukrenem, da mi bo prikazoval sumnike in kako naj ga prepricam v to, da je druga vrstica podnapisov ene 3 cm prenizka (torej ob prikazu vidim le slabe pol druge vrstice na TV-ju)? Ima kdo kaksno idejo?

piek
--- Finish it off if you started it! ---

mato22 ::

Šumnike dobiš tako, da izbereš prave fonte podnapise pa lahko tudi premikaš gor ali dol po zaslonu in sicer greš v media center in greš pod settings, potem greš pod my videos in izbereš subtitles. Pod subtitles si izbereš fonte, velikost, barvo, povečavo podnapisov,... Sam uporabljam font arial-cp1250, ki mi najbolj ugaja, velikost pa 24, nastavljeno imam pa tudi povečavo in siver pri vobsub resize imam nastavljeno na 10% .
Ko končašp s podnapisi greš še na my videos, in greš na video calibration. Ko pritisneš na video calibration, najprej naštimaš kote zaslona, da se lepo prilegajo, potem naštimaš višino podnapisov in to je to.

piek ::

Ej, mato, najlepsa ti dala. Dela ko puska. :D
--- Finish it off if you started it! ---

cirecire ::

mato22:

Slišal sem, da ima Xbox probleme z branjem DVD+R DVD+RW formatom in da bere samo DVD-R DVD-RW format. Zanima me, če je to res?

Ali lahko tisti, ki imate Xbox uporabljate tudi DVD+R DVD+RW format?

To mi je zelo važno, ker imam dosti DVDjev posnetih na DVD+R formatu in preden bi se odločil za nakup bi rad vedel, če Xbox bere ta format?

LP

piek ::

Jaz samo DVD+RW na njemu uporabljam in jih bere brez problema. In to od razlicnih proizvajalcev.

Aja, pa se eno vprasanje bi imel. Gor imam nalozen XBMC verzijo 1.0. Kako bi jo nadgradil na 1.1.0, ki bi jo posnel na DVDRW medij (sem bral neka navodila, a Xboxa nimam v mrezi, tako da FTP varianta odpade)?

Lp,

piek
--- Finish it off if you started it! ---

Quikee ::

cirecire:
Odvisno kateri pogon dobis saj lahko dobis XBox-a z Philipsovim, Samosunogvim ali Thomsonovim pogonom. Klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

cirecire ::

piek:

Kateri DVD pogon pa imaš vgrajen v Xbox, da ti bere DVD+RW?

mato22 ::

cirecire:

zdele nimam doma nobenega +R, tako da ne morem sprobati, bom pa probal in poročal kako bo.

piek:

XBMC moraš na novo naložiti, se pravi popolnoma zbrisati starega in na novo naložiti novega. Najbolje in najhitreje je seveda preko FTP-ja, lahko pa probaš tudi posneti XBMC na cd ali dvd in uporabi program, kot npr. boxplorer, ter tam izbriši xbmc ter ga na novo naloži iz cd-ja oz. dvd-ja.

delfinus ::

Js imam Samsungov pogon in mi bere CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+RW. Res pa je da mi ne bere DVD+R. Kako sem to zaobsel?

Na Pioneerja 108 (PC komponenta snemalnik) sem si nalozil firmware, ki ima bitsetting za DVD+R medije postavljeno na DVD-ROM, na ta nacin nimam vec nobenih problemov in lahko brez skrbi snemam tudi na DVD+R medije in jih brez problema prebere v XBoX enoti.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

piek ::

@cirecire:
Ce se prav spomnim, ko sem ga odprl, da je LG/Toshiba.

Bere pa tudi DVD+R medije, drugih zaenkrat se nisem probal.

piek
--- Finish it off if you started it! ---

tilen232 ::

Na Pioneerja 108 (PC komponenta snemalnik) sem si nalozil firmware, ki ima bitsetting za DVD+R medije postavljeno na DVD-ROM, na ta nacin nimam vec nobenih problemov in lahko brez skrbi snemam tudi na DVD+R medije in jih brez problema prebere v XBoX enoti.


delfincek:

A mi lahko razložiš na hitro kaj je bitsetting?

Slišal sem tudi izraz "booktype". A je to kaj povezano? Kolikor jaz razumem se to uporablja pri +R medijih. Samo ni mi čisto jasno zakaj.

Jaz imam pekač NEC 3500. Pa me zanima, kako je z tem bitsettingom pri NEC 3500? A moraš imeti drugačen firmware, al obstaja tudi kakšen program za to?

delfinus ::

Ko govorimo o bitsettingu in booktypu gre za to, da DVD+R in DVD+RW postavis v DVD-ROM in s tem omogocis boljso kompatibilnost mediju, ki tako postane bolj zdruzljiv s starejsimi DVD enotami in tudi XboXom, ce le ta ne bere DVD+R. V mojem primeru je to bilo.

Kar potrebujes je ustrezen firmware za tvoj pekac. Nasel ga bos tukaj za tvojega NEC3500 KLIK. Sicer pa ti svetujem se prej, da se malo sprehodis po forumu tukaj na SLOTECHu, kjer pisejo o tem pekacu in pa po forumu TUKAJ, kjer pa vedo se veliko vec. najti bos moral torej ustrezen firmware, ki bo podpiral bitsetting za tvojega NEC 3500, dobro prej preberi vse, katerega rabis in kaj moras paziti, ko fleshas svojo enoto.

Nato rabis se Utility DVDInfo Pro, s katerim bos lahko spreminjal Bitsetting. Ta utility bo moral bit pri tebi vedno v ozadju, ko bos zelel spremeniti booktype DVDja iz DVD+R na DVD-ROM.

Pri meni na Pioneerju ni potrebno to, ker imam ze tak Firmware, da mi medij DVD+R in DVD+RW pece kot DVD-ROM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Quikee ::

"Nato rabis se Utility DVDInfo Pro, s katerim bos lahko spreminjal Bitsetting. Ta utility bo moral bit pri tebi vedno v ozadju, ko bos zelel spremeniti booktype DVDja iz DVD+R na DVD-ROM."
Od kod si te to vzel ? =) Ne rabis laufat nobenega programa v odzadju.. vecina pogonov si spremembo zapise v Flash ROM. Edini pogon za katerega se spomnim pri katerem si moral met v odzadju program so bli stari LiteOn-i.. pa se za te je potem prisel firmware pri katerem tega vec nisi rabil.

Za Nec 3500 mas napisano kateri firmware podpira bitsetting in ga lahko tudi downloadas tukaj. Za spremembo bitsettinga in flashanje pa se uporablja BinFlash.

tilen232 ::

Quikee:

Sem pregledal tvoj link in gor je veliko firmware-ov, ki podpirajo bitseting. Nekateri naj bi podprali bitseting pri DVD+R DL in ne DVD+R SL ter DVD+RW.

Kateri firmware bi mi ti priporočil, za moj NEC 3500, da bi mi podpiral bitseting za vse formate?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen232 ()

Quikee ::

za DVD+R DL podpirajo vsi bitsetting ker je nujen. Uraden firmware od Neca noben ne podpira za bitsettinga za DVD+R SL tak da je pomoje najboljsi in najnovejsi Mad Dog-ov 2.FD oz. 3500_2.FD_NS.rar, ki je pac isti kot Mad Dog 2.FD le da je ime pekaca spremenjeno na Nec. Ce pa hoces modificiranega pa lahko probas LD_2TC.zip (temelji na 2.FD)... ali pa mojega modificiranega, ki tudi temelji na 2.FD.
Odvisno je vse pac kaj se hoces polek bitsettinga. =)
««
4 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred zaganjanjem tujih aplikacij na Xbox 360 končno premagana

Oddelek: Novice / Varnost
2710269 (8447) Looooooka

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943118382 (59892) Mavrik

Nakup Playstationa

Oddelek: Kaj kupiti
121583 (1298) Zheegec
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
112087 (1948) SleepLess
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
413065 (2360) ganzi

Več podobnih tem