» »

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

««
37 / 39
»»

e-marko ::

Tisti link se nanaša na XBMC kot win aplikacijo. Sam pa ne morem dostopati do deljenih datotek na Win7 preko XBMC na XBOX-u. Bom pa še malo pogledal tam, če najdem karkoli uporabnega. Hvala.
Res neverjetno kakšne probleme imam s tem sharanjem. Če ne bo šlo grem nazaj na Visto, ker neuporabnega XBOX-a ne potrebujem...

LP
...somebody, somewhere...

delfinus ::

Tocno sorry- Bo pa verjetno resitev tole KLIK. ;). Vzrok naj bi bil v Windows Live - sign in assistantu. Zdaj, ce je pa to res pa poskusi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

e-marko ::

Medtem, ko si pisal zgornji post sem naredil točno to in odstranil Windows Live ID Sign-in Assistant. Zadeva čudežno dela, hehe. Mislim, kakšne fore...:|

LP
...somebody, somewhere...

didek_ ::

olla!

mogoče to ne spada glih u to temo ampk useen.... a je že kdo uporabljal console classix - "konzolo" z tisočimi igrami pa mu je slučajno delala težave pr vpisu al pa pr igranju iger čez nekej časa ne dovoli več igrat čeprou je use zastonj .... najdete ga tle: http://www.consoleclassix.com/
Kar si trezen želiš, to pijan storiš;)

Dumber ::

Mogoče je že bilo na to vprašanje kaj odgovorjeno pa vendar. A obstaja kakšna rešitev za gledanje dvd-filmov (video_ts) na xboxu s tem da se ti pokaže menu in da si lahko izbereš podnapis. Ampak ne s cdja ampak preko katerega media centra oziroma da greš mapo predvajat na računalnik v mreži. Prosim za odgovor.

lp

delfinus ::

Nevem kateri XBMC imas instaliran. Poskusi z zadnjo verzijo od T3cha. Zal sedajle ne morem probat, a mislim, da to gre.

kiFni ::

Ja valda da gre že zelo dolgo, če ne celo od samega začetka. Daš v pogon DVD in to je to. Lahko daš pa na disk fajle al pa iso.

Dumber ::

V mislih imam xbox360 in da ti iz računalnika prebere file v video_ts

ali3n ::

Potemtakem si falil temo;
v tej je govora o starem Xboxu... mislim da ima 360-tka svojo temo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

vivo ::

Tudi mene zanima, če lahko na starem XBOX-u predvajaš DVD vsebine (video_ts) posneto na trdem disku tako, da izbiraš preko menu-ja, ki ga ima ta video_ts.

Dekinio ::

Mene zanima, če se pojavljajo kakšni problemi pri odklenjenem xboxu elite...Sem ga namreč naročil in bi ga rad odklenil, ne želim pa nepotrebnih težav pri sami konzoli. Mi lahko pove kdo kaj več...Hvala!

delfinus ::

Tu je tema o XBOX 1 generacije. Ti moras gledat tem, ki se ukvarjajo z XboX 360. lp, d.

toplakd ::

Re: vivo

Seveda lahko gledaš. Postaviš se na mapo v kateri je film in izbereš play.
Jaz delam z daljincem, ne vem kako je na joypadu.

LP, Dejan

vivo ::

Re: vivo

Seveda lahko gledaš. Postaviš se na mapo v kateri je film in izbereš play.
Jaz delam z daljincem, ne vem kako je na joypadu.

LP, Dejan

Dejan, ampak zanima me kako lahko izbereš z joxpad-om npr.podnapise in ostale možnosti iz menuja, če je originalen DVD skreiran na HD v XBOX-u.
p.s. kako pa je to z daljincem (imam Logitech harmony ali to deluje na Xbox-u)
LP Ivo

toplakd ::

Logitechov harmony seveda deluje, ga tudi sam uporabljam.
Če se postaviš z daljincem na mapo v kateri je shranjena kopija DVDja in pritisneš play, se mora isto obnašat kot če bi dal dvd v normalni dvd-player.

Kako se izbirajo podnapisi ne vem, ker xbox uporabljam predvsem za predvajanje risank,
sinhroniziranih v slovenščinjo.

LP, Dejan

e-marko ::

Če se obnaša isto potem podnapise izbereš v meniju samega filma, drugače pač po standardnem postopku kot pri divx in ostalih fajlih.

Bom pa sam preveril ob prvi priložnosti.

LP
...somebody, somewhere...

robio ::

Zdravo,
kam v Lj. bi lahko dal softmodat xboxa. Sem bral to temo pa je že malo preobsežna in se malo izgubil ob vseh navodilih. Tko da bi rajši videl da mi to naredi nekdo, ki to že zna.

Hvala
Robi

toplakd ::

Naredi sam.

Če rabiš igro in memory card mi pošlji mail.

toplak.dejan@gmail.com

robio ::

Hvala, se še kdo javi pa nemislim za posodit. Dam za malco seveda ;)

lp
robi

kiFni ::

Hvala, se še kdo javi pa nemislim za posodit. Dam za malco seveda ;)

lp
robi

Jaz mam Splinter Cel in softmod. Iz LJ

kmetek ::

Kje dobiš že modificiran XBOX? Baje je ena spletna....

delfinus ::

za vse tiste, ki imate problem z gledanjem Trailerjev preko Apple Movie Trailer.
1. Pojdite v mapo XBMC/system/players/mplayer/
2. editirajte file: mplayer.conf
3. najdite vrstico z: user-agent=XBMC-mplayer/1.1.0(MPEG)
4. spremenite zgornjo vrstico z: user-agent=QuickTime/7.2

Gledanje trailerjev preko nekta spet dela.

lp, d.

Nextor ::

Ima mogoče kdo imbd scrapers za xbmc predelan v kolosejevega? Rad bi, da bi mi plot & slovenski naslov filma potegnilo iz koloseja strani, vse ostalo pa iz imdb-ja. Lahko tudi, da vse skup potegne iz neke slovenske strani, samo, da sta naslov & plot slovenska...

Našel sem sicer path kjer se nahajajo tile scrapersi (XBMC\system\scrapers\video), ampak zadeva zgleda zelo komplicirana :8)

rookie007 ::

OK!
Danes sem dobil xbox in ga nikakor ne morem povezat s pcjem...
Stvar gre na net preko modem-ruterja spedtouch in na internetni strani ruterja je prikazan xbo in je aktiven.Medtem, ko ga nikakor ne morem povezat s pcjem!
Pregledal sem forum in vse je nekako napol razloženo.
A lahko dobim kakšna navodila za laike? :)
LP alex

e-marko ::

Kateri operacijski sistem?
V osnovi moraš deliti neki direktorij za katerega hočeš, da ga bo XBOX našel in predvajal vsebino iz njega.

Kaj si sploh do sedaj naredil in kje je težava?

LP
...somebody, somewhere...

rookie007 ::

OK!
Danes sem dobil xbox in ga nikakor ne morem povezat s pcjem...
Stvar gre na net preko modem-ruterja spedtouch in na internetni strani ruterja je prikazan xbo in je aktiven.Medtem, ko ga nikakor ne morem povezat s pcjem!
Pregledal sem forum in vse je nekako napol razloženo.
A lahko dobim kakšna navodila za laike? :)
LP alex

Hvala fantje!
Zadevo sem rešil...

Imam pa zdaj že drugi xbox, ki pa nima ne čipa niti ni softmodan.
Zdaj pa, ve kdo, kje se da dobit kakšen čip ali pa navodila za telebane za softmod...
LP alex

Naredi sam.

Če rabiš igro in memory card mi pošlji mail.

toplak.dejan@gmail.com


Živjo!
Ti tole posojaš ali prodajaš?
Hvala!
LP alex

Zgodovina sprememb…

barracuda ::

Spet eno moje vprašanje.

Včeraj sem nekaj šaril po xboxu in sem izbrisal (še sam ne vem kako) cel direktorij risank (okrog 120Gb). Cel disk je velik 320Gb. Z Windows Commanderjem sem iz PCja presnemaval video_ts datoteke preko ftpja na xbox in naenkrat je bil direktorij z risankami prazen.

To niti ne bi bilo tako hudo, če ne bi zmanjkalo tudi tistega prostora, ki so ga zavzemale risanke (okrog 120Gb). Očitno se je skreirala neka temp datoteka te velikosti, ki jo sedaj ne vidim.

Ali obstaja kakšen checkdisk ali defrag program, s katerim bi lahko pregledal strukturo in našel morebitne napake.

Zadeva je smotana toliko, da mi sedaj počasi zmanjkuje prostora na disku.

Zgodovina sprememb…

barracuda ::

Našel rešitev! Če bo še koga kaj takega hecalo, naj si downloada programček XBpartitioner_1.1.
Z njim sem zbrisal particijo, na kateri sem imel težave in jo razprceliral na dve, saj je zavzemala kar celih 300Gb. Sedaj sta obe particiji manjši of 200Gb, kar ne bi smelo delati nadaljnih takšnih težav.

toplakd ::

Glede tistega prostora z risankanmi. Malo prečekiraj tisto particijo kje imaš risanke, ker po moje si cel direktorij premaknil v katero drugo mapo.

LP, Dejan

barracuda ::

Ravno zgoraj opisano je rešitev za tisti problem z risankami. Nikjer jih nisem našel, vse sem prebrskal (z prikazanimi skritimi datotekami) tako da mi je edino preostalo, da znova preparticioniram prostor in sformatiram. Sedaj zadeva deluje. Sicer so risanke izgubljene, ampak se že gor dajejo nove. :)

toplakd ::

@rookie007

Če si kje iz okolice MB, ti lahko posodim.

LP, Dejan

rookie007 ::

@rookie007

Če si kje iz okolice MB, ti lahko posodim.

LP, Dejan



Uffff....
Sem iz Bele krajine...
A kdo ve, kje se da kakšen čip dobit?
Začel sem delat homemade čip, pa se ne upam vgrajevat brez nasvetov :)

mardziha83 ::

Mene pa nekaj zanima. Naredil si bom usb port. Pa sem zasledil, da xbmc podpira samo 4 gb velike ključke. Jaz mam doma pa dva 8 gb. Naložil sem si tud linux gor. Bi mogoče linux znal prepoznat 8gb ključek?

rookie007 ::

Mene pa nekaj zanima. Naredil si bom usb port. Pa sem zasledil, da xbmc podpira samo 4 gb velike ključke. Jaz mam doma pa dva 8 gb. Naložil sem si tud linux gor. Bi mogoče linux znal prepoznat 8gb ključek?


Mene tudi zanima ta tema...
Sam imam usb na xboxu, pa ne prepozna ne 2 gb ne 4gb...
?????
A je potrebno kaj nastavit?
LP

vivo ::

Težave:
po zagonu XBOX (modan čip) se mi na zaslonu pojavi rdeč napis:
XBMC Fatal Error:
special://masterprofile/guisettings.xml, Line 0
Failed to open file
IP Address: 192.168.1.5
.... (nepomembno)
.
Press any button to reboot
to je to?
tako sedaj lahko dostopam do xbmc samo na način, da vstavim v DVD enoto Ultimate boot CD, poženem File Explorer ter na E:\Apps\xbmc\default.xbe Tako se naloži XBMC, ter nato deluje načeloma vse. vendar je za vsak zagon potrebno ponoviti isti postopek. Zoprno. Prosim za pomoč!!
p.s. sem pa pri nadgradnji upam pravilno upošteval nasvet MATE22 iz maja.2005

toplakd ::

Sedaj smo 2010.

XBMC je tudi iz 2005 ali je že novejši?


LP, Dejan

mardziha83 ::

@vivo

Tudi jaz sem poskusil ta postopek, mislim da od mate22, pa mi je isto napisalo. Hotu pa sem da mam xbmc kot default dash. Rešil sem pa tako, da sem nazaj dal na c original evoxdash.xbe.

Qcube ::

Sedaj smo 2010.

XBMC je tudi iz 2005 ali je že novejši?


LP, Dejan


Sem pred dnevi naložil zadnjega (april 2009) in dela odlično. Najboljša novost je ta, da ima vgrajeno skripto za update, tako da ni več problemov s posodabljanjem.

toplakd ::

April 2009 ziher ni bil zadnji v prejšnjem letu.

Tu si lahko potegnete dol najaktualnejšo različico.
http://t3ch.yi.se/

rookie007 ::

Živjo!
Kolega mi je šenkal xbox kateri se 3x zažene in nato utripa rdeče- zelena...
Na ekranu ni nič - črno...
Xbox je bil softmodan...
Sem pogooglal, pa najdeš vse variante, a nobeden ni imel softmodanega...
Kako se reši zadeva?
Hvala!
LP rookie007

toplakd ::

A maš kakšno originalno igro, da bi probal če se vsaj igra zažene?

LP, Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

rookie007 ::

A maš kakšno originalno igro, da bi probal če se vsaj igra zažene?

LP, Dejan



Imam, misliš da bi to laufalo?
Na ekranu ni nič...
Mogoče veš, kje na plati je čip(originalni)?
lp

vivo ::

Sedaj smo 2010.

XBMC je tudi iz 2005 ali je že novejši?


LP, Dejan


Kot sem rekel mi po opisanem postopku dela zadnja različica XBMC in sicer T3CH XBMC 2010-01-03 SVN rev26316
Moti me le, da moram pri zagonu XBOX-a postopati na opisan način.
Še nimam rešitve ! Hvala
LP, Ivo

toplakd ::

A lahko prilepiš postopek po katerem si delal za lažjo orientacijo. Se mi ne da brskat.
Kje si pa prej imel instaliran XBMC? particija:/mapa/

vivo ::

A lahko prilepiš postopek po katerem si delal za lažjo orientacijo. Se mi ne da brskat.
Kje si pa prej imel instaliran XBMC? particija:/mapa/


mato22 :: 4. mar 2005, 09:33:39

Jaz imam recimo naštimano tako, da ko prižgem xbox, ne gre v dasboard, ampak mi direktno naloada xbmc. Se pravi ko prižgem konzolo, im imam na ekranu takoj xbmc.
Še vedno pa lahko pridem v dashboard iz xbmc.
Če bi to rad, potem moraš narediti naslednje:
1. iz mape xbmc na e: (oz. kjer imaš xbmc) si presnami 2 fajla na c: in sicer: XboxMediaCenter.XML in Default.XBE
2. sedaj ko imaš ta dva fajla na c:, spremeni file, ki je že na c: in sicer evoxdash.xbe v nekaj drugega (recimo evox.xbe), potem pa še spremeni file default.xbe v evoxdash.xbe
3. nazadnje odpri xboxmediacenter.xml v notepadu in popravi vrstico na začetku, da bo izgledalo takole < home >E:\Apps\XBMC\< /home > , to zato, da bo pri bootanju vedel, kje se xbmc nahaja
mato22 :: 4. mar 2005, 12:54:46

Aha, moraš spremeniti še eno vrstico v xboxmediacenter.xml in sicer odpri xboxmediacenter.xml v notepadu in poišči tole vrstico in jo napiši takole, seveda, če si spremenil fajl evoxdash.xbe v evox.xbe:
< ! -- dashboard 2 launch when exiting xbmc ! -->
< dashboard >C:\evox.xbe< /dashboard >

Potem ti bo delalo.


* spremenil: mato22 (5. mar 2005 ob 22:38:18)

Po tem postopku sem delal.
p.s. če poženem direktno na E:\Apps\XBMC\default.xbe se XBMC požene normalno z najnovejšo verzijo. Če pa to isto preimenovano datoteko na C:\evoxdash.xbe pa javi napako (rdeči napis, kot sem ga navedel v težavah). Ali je mogoče kakšna težava v xboxmediacenetr.xml ?
LP Ivo

toplakd ::

Rešitev tvoje težave se bliža.

Napaka je to, da si uporabil 5 let stara navodila, katera so veljala za XBMC do 2006.

Od leta 2006 naprej se XboxMediaCenter.XML več ne uporablja in ga ni več v XMBC.

Sem poustvaril tvoj problem na svojem xboxu (zbrisal vse datoteke od XMBC razen default.xbe) in mi je javilo točno tako napako kot tebi. Ampak jaz sem rešitev našel takoj :).

Kako se imenuje tvoj zagonski .xbe na C?

Pošlji mi mail na toplak.dejan*a*gmail.com pa ti bom poslal potrebne datoteke.


LP, Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

vivo ::

Rešitev tvoje težave se bliža.

Napaka je to, da si uporabil 5 let stara navodila, katera so veljala za XBMC do 2006.

Od leta 2006 naprej se XboxMediaCenter.XML več ne uporablja in ga ni več v XMBC.

Sem poustvaril tvoj problem na svojem xboxu (zbrisal vse datoteke od XMBC razen default.xbe) in mi je javilo točno tako napako kot tebi. Ampak jaz sem rešitev našel takoj :).

Kako se imenuje tvoj zagonski .xbe na C?

Pošlji mi mail na toplak.dejan*a*gmail.com pa ti bom poslal potrebne datoteke.


LP, Dejan


Dejan, hvala in vsi ostali, je pomagalo, deluje !!
Ker ste tako dobri, še vprašanje? Imam inštaliranih veliko scriptov, ki pa večina ne deluje (napiše: Napaka script failed: ime scripta).
1. kako jih odstranim
2.kateri so delujoči (spisek) imam zadnji XBMC
3.kakšno vlogo igra particija Q:\

LP Ivo

toplakd ::

Odgovor na 3. vrprašanje:

What is the Q drive?
The Q drive is a path substitution to your XBMC installation folder. So if for instance XBMC is installed in E:\Apps\xbmc, the Q drive points there.

LP, Dejan

toplakd ::

Opis rešitve za @vivo:
XBMC WIKI

Velja samo za čipan XBOX.


Lp, Dejan

Sorti ::

Fantje zelo veliko ste napisali o Xbox-u - veliko od tega je tudi uporabnega. Hvala.
Vendar pa ni nikjer explicitno napisano ali pa žal ne najdem odgovorov na sledeča vprašanja, ki se mi pojavljajo pred nakupom konzole.

Predvajanje filmov
1) Glede na to da XBMC podpira večino formatov - - verjetno nima nobeden težav pri predvajanju filmskih datotek?
2) Ali komu nagajajo šumniki?


ČE prav štekam vso zgodbo potem je nakup in modificiaranje nekako takole:
a) kupim odklenjenega xbox - cena cca 100€ (tuto kompleto)
b) nabavim daljinca (cene še ne vem)
c) zadevo priklopim na TV (preko SCART-a) in v mrežo doma
d) uživam dokler ne crkne

e) online iger verjetno ne morem igrati s to verzijo xbox-a?
f) a hdmi pa podpira - verjetno ne ker je konzola že precej v letih
Če bo kdo odgovoril mo bo veliko pomagal.

LP

PS: če ima kdo delujočo konzolo - naj mi prosim napiše na ZS.


Pozdravljeni,
To je moja prva igralna konzola, zato vam bi bil zelo hvaležen pri kakršnikoli pomoči glede xboxa 360,
Kupil sem si xbox360 arcade za 210 e odklenjenega z firmwarom 1,6, kot sem prebral zgleda da sem plačal preveč :(,

Moja vprašanja:

1. Zakaj mi noče predvajati filmov, divx, xvid in DVD? niti mi noče upgredat, zakaj?
Zagnalo mi je samo orginalen DVD...??

2. Rad bi povezal xbox in računalnik med sabo, kako to narediti, prosim za pomoč?mogoče postopek?
««
37 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred zaganjanjem tujih aplikacij na Xbox 360 končno premagana

Oddelek: Novice / Varnost
279818 (7996) Looooooka

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116639 (58149) Mavrik

Nakup Playstationa

Oddelek: Kaj kupiti
121531 (1246) Zheegec
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
112017 (1878) SleepLess
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
412959 (2254) ganzi

Več podobnih tem