» »

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

««
36 / 39
»»

Miha76 ::

Poglej na Ebayu -tam se najde svašta

kiFni ::

Da se. Rabiš molex razdelilec, to je za napajalni kabel. Igro daš not in resetiraš, oziroma ugasneš in nazaj prižgeš. Pa backup igra more biti, originala ne bo prebral.

huelz ::

Ebay odpade. Zaenkrat.
Ampak jaz bi rad, da mi bere originale (imam kar nekaj iger tudi originalnih). Ce ne drugega, bom uporabil WD-40, mogoce bo pa motorcek spet zacel delat :)) Trenutno rabi samo malo prepricevanja pri odpiranju in zapiranju.
Bom pa verjetno dal vecji disk noter (se mi zdi, da je trenutno 8GB). Pa ce grejo vsi backupi gor, niti ne bom potreboval pogona :D

kiFni ::

Pri men se samo še prah nabira na xboxu. Če koga in interesira...

petrusko ::

Fantje zelo veliko ste napisali o Xbox-u - veliko od tega je tudi uporabnega. Hvala.
Vendar pa ni nikjer explicitno napisano ali pa žal ne najdem odgovorov na sledeča vprašanja, ki se mi pojavljajo pred nakupom konzole.

Predvajanje filmov
1) Glede na to da XBMC podpira večino formatov - - verjetno nima nobeden težav pri predvajanju filmskih datotek?
2) Ali komu nagajajo šumniki?


ČE prav štekam vso zgodbo potem je nakup in modificiaranje nekako takole:
a) kupim odklenjenega xbox - cena cca 100€ (tuto kompleto)
b) nabavim daljinca (cene še ne vem)
c) zadevo priklopim na TV (preko SCART-a) in v mrežo doma
d) uživam dokler ne crkne

e) online iger verjetno ne morem igrati s to verzijo xbox-a?
f) a hdmi pa podpira - verjetno ne ker je konzola že precej v letih
Če bo kdo odgovoril mo bo veliko pomagal.

LP

PS: če ima kdo delujočo konzolo - naj mi prosim napiše na ZS.

kiFni ::

Ti si pa uzadi ostal, no nič hudga nabavi ne bo ti žal.

No pa dajmo:

1)predvaja skoraj 100%, če ne že kar 100% video formatov in datotek
2)šumniki so, in podnapisi taki kot je treba (lepi:))

a)mogu bi ga dobit tudi za manj, odvisno kaj dobiš v paketu (mogoče večji disk....)
b)nabavi ni pa obvezen, se da vse s kontrolerjem
c)tako je
d)itak
e)malo možnosti če ima čip, sploh ne vem, če še obstaja live za original xbox
f)hdmi - ne, da se pa preko component kabla in imaš HD.

A je pomagal?

petrusko ::

Odzadi al ne...
Nekako me nikoli niso zanimale naprave za video, za katere si moral najprej na cd (dvd) zapečt potem pa si lahko gledal.
Zdaj mam doma en NAS - točneje QNAP 209 - se kar odlično obnese.

Gledanje preko PC-ja mi pa že počasi preseda. Pa še par drugih malenkosti je, ki me motijo pri PC-ju oz. programski opremi.
ČE gleda nekdo film/risanko ne moreš delati kaj drugega na PC-ju.
Sicer je to dobro, da znajo programi predvajat videe od vsepovsod - za mojo boljšo polovico je pa to nočna mora (kje mamo slike? kje je bacek jon - aaa zakaj ga ne morem odprt v WMP? )

Nekaj časa že iščem spodoben divx/dvd/hd predvajalnik, ki bi imel mrežo in ga lahko vklopiš na scart (televizije ne misim še menjat)... In po vseh googlanjih in posvetovanjih sem prišel do XBOX-a.

@kifni - hvala za odgovore.
LP

delfinus ::

Xbox je zame najboljsa multimedijska naprava kar sem jih kdaj kupil. Je v dnevni uporabi. Najvec pa na njej pogledam Divxe ali pa uporabljam Shoutcast in poslusam internetni radio. Ima vse kar si pozelis. Edina omejitev je, da ne predvaja tekoce HD vsebin. Samo enkat je bil en film v taksnem formatu, da sem gledal lahko tudi 720p na Xboxu. Drugace pa je nastavitev v XBMC media playerju toliko kot jih nima noben drug player, se na PCju ne. Lahko si stelas vse. Zamike zvoka ce je potrebno, zamike podnapisov, pozicijo, velikost, fonte, crna obroba podnapisov, svasta :). Najlepse pa je se, da lahko v mrezi dostopas do svojih datotek na PCju torej vsakrsno kopiranje je odvec. Zal zaenkrat se ni nobene taksne naprave za HD. Torej bo do takrat v rabi ta masinca. Zadevo mam prikljuceno preko komponentnega YPbPr kabla na plazmo. Slika je odlicna. Desktop in slideshowe imas tako lahko v 720p ali 1080i. Uporabljam 720p, ker je zame boljse.

lp, D.

delfinus ::

Se to. Najboljse je nabavit chipan xbox. Najbolj razsirjen je Aladin. Ce bos gledal sliko preko scarta bo slika pac analogna prikljucena preko RGB. Ce pa si zelis vec pa moras posebej nabavit componentni YPbPr vmesnik.


Samo s tem lahko imas potem 720p. Ampak se splaca. S posebnim zagonskim CDjem potem samo se premaknes XBOX iz PAL v NTSC-M in zadeva spila. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

kiFni ::

Odzadi al ne...
Nekako me nikoli niso zanimale naprave za video, za katere si moral najprej na cd (dvd) zapečt potem pa si lahko gledal.
Zdaj mam doma en NAS - točneje QNAP 209 - se kar odlično obnese.



Saj mi k smo na xboxih ne pečemo cdjev, FTPjaš na disk, samo si moraš dat večji disk not.

petrusko ::

@delfincek - ti si car
Zelo veliko si povedal in takšne informacije sem potreboval.

Kar se HD-ja tiče - zaenkrat še ne rabim mam še staro TV, ki ima samo SCART.

@all - kupim XBOX - aladin... kontakt na ZS

petrusko ::

Saj mi k smo na xboxih ne pečemo cdjev, FTPjaš na disk, samo si moraš dat večji disk not.


Do nedavnega je bilo bolj malo naprav, ki bi bile sposobne po mreži brskat in to na nek uporabniško prijazen način.
...

delfinus ::

Se FTP ni potreben na XboX, ker film preprosto zbrskas preko mreze na PCju, ki se nahaja v istem omrezju in siba. Sicer pa je lahko XboX tudi mega jukebox in odlozisce za marsikaj da. Sam imam na njemu sicer bole mal, vse poteka preko LAN omrezja. lp, D.

delfinus ::

Jep brskanje je preprosto pac s kurzorji gres najprej na kaksno vsebino bi rad gledal (Video, Music, Pictures) potem izberes v meniju, da zelis brskat preko LANa, izberes Workgroupo omrezja, ime racunalnika, in potem imas vse direktorije, ki so v mrezi sharani in preprosto brskas s kurzorji.

Browsanje pa je filtrirano glede na vsebino. Ce si se odlocil, da bos gledal Video ti bo filtriralo samo filmske vsebine, ce Music samo MP3, WMA, FLAC ipd, Pictures samo slikovni material. Brskanje in sortiranje datotek je prva liga.

lp, D.

e-marko ::

Uporabljam Xbox in vse gledam preko mreže. Na PC-ju imam Visto in sedaj imam problem. Če dam na PC-ju sharat npr. nek direktorij na C disku in nastavim vse enako kot je nek drugi direktorij na disku D ne morem dostopati do tistih vsebin na C disku preko XBMC. Enostavno gnjavi za geslo, ki pa ga seveda nimam nastavljenega. V čem bi lahko bila fora? To je verjetno Vistino maslo? Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

delfinus ::

Vecinoma uporabljam zgolj samo XP in tam deluje brez problema tole. Bom probal pod Visto ko pridem domov.

lp,

roli ::

Morda bi lahko kdo pomislil tudi na nakup HTPCja. Za kake 200EUR dobiš spodobno mašinco z možnostjo predvajanja HD vsebin. Nanj pa lahko komot namestiš XBMC.

Čeprav je xbox odlična zadevica je stvar nažalost že malo za časom.
http://www.r00li.com

e-marko ::

Če ne uporabljam HD vsebin (nimam HD tv-ja) mi nič ne pomaga, ker vse ostalo zaenkrat špila brez težav. Ko pa bo enkrat pravi tv bo pa druga pesem. Ampak prej kot v nekaj letih ne mislim kupovati novega tv-ja.

LP
...somebody, somewhere...

delfinus ::

e-marko sem poskusil na Visti. In meni deluje. Imam na disku C in na disku D mapo z istim imenom in sicer mapa Datoteke. Xbmc mi je avtomatsko preimenoval eno mapo, tako da na XBMC vidim Datoteke in Datoteke2 mapci.

Poskusi z novejso verzijo XBMC, verjetno je to krivo. Jaz imam eno od lani septembra PIMPED edicija. Poskusi se z novejso, ker tako to prihaja ven, ko po tekocem traku.
lp, D.

e-marko ::

Kot kaže Vista nekaj čara in me ne uboga preveč pri sharanju. Tole je bilo veliko lažje v XP-jih... Torej ni XBMC kriv, sm pa vseeno dal gor zadnjo verzijo.

LP
...somebody, somewhere...

delfinus ::

Js sem se pod Visto samo tole 15 minut zafrkaval, da sem nasel. XBMC je skos zelel od mene username pa password. Po teh nastavitvah pa je deloval. Tudi z istim folderjem na dveh razclicnih diskih je vse OK.

control panel ==> networking & sharing center
network discovery ON
file sharing ON
password protected sharing OFF
media sharing ON

lp, d.

c3p0 ::

Najboljše je direktno v conf vpisat shares in gesla, nato je dostop še malo bolj hiter in prijazen.

BTW: zna tudi predvajat direktno iz RAR fajlov, ni potrebno predhodno odpakirat datotek.

e-marko ::

Sem poštimal tisti direktorij tako, da sedaj dela. Media sharing pa imam izključen. Bom vključil, pa preveril razliko.

Sago, kako si mislil tole s conf? Lahko malo obrazložiš?
Glede rar je pa fajn, ja. Sem kar hitro ugotovil, ko sem začel uporabljati xbmc.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

kuntek ::

Slučajno ve kdo kje bi dobil IR vmesnik za Xbox? Na ebay-u in drugod sem našel samo komplet z daljincem, jaz bi pa rad kupil samo ir vmesnik.

Kekec ::

Teško kje, mogoče pri komu ki se mu valja doma in ga ne uporqblja več!

tisma13 ::

A ma kdo kak vodič kako namestiti nov večji HDD v xbox 1.

Hvala za dogovor

Lp Tibo

e-marko ::

Poglej malo na začetek te teme kjer je bilo menda malo več govora o tem. Imaš kakšen čip ali kako imaš rešeno? Je pa polno vodičev in če malo pogooglaš ni vrag, da ne bi našel primernega. Pa tudi tukaj ti bodo z veseljem pomagali, če se ti bo kje ustavilo... Meni so še vedno.

LP
...somebody, somewhere...

kiFni ::

Povej kako maš modan xbox, čip al softmod.

tisma13 ::

Hvala za hiter reply imam pa softmod.

Lp Boštjan

kiFni ::

Mogu boš naložit softmod tud na nov disk. Tkole narediš.

Tastar disk pa shrani nekam na varno.
Stem se lahko igraš kakor češ, tud če ti po 100tem poskusu ne rata, daš še vedno tastarga nazaj not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

bastadu ::

Eno vprašanje, in sicer na kakšen način bi bilo mogoče iz XBOX-a z nameščenim XBMC dobiti najbolj kvaliteten signal za povezavo s projektorjem?

delfinus ::

Preko komponentnega YPbPr kabla na projektor. Seveda rabis YPbPr vmesnik na XboXu in XboX postaviti na NTSC-M. Ven dobis potem 720p ali 1080i.

bastadu ::

Kako pa postaviti Xbox v NTSC-M?

delfinus ::

Naredis si CD isci Enigmah Video Selector Disk in preprosto prestavis iz PAL na NTSC. Tako tudi potem ostane, dokler spet CDja ne vstavis in zberes nazaj PAL. lp, D.

p.s. glej tudi, da projektor NTSC podpira, ker drugace ne bo nic uporabnega ven prislo. Na plazmah in LCDjih to deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

bastadu ::

Hvala ti zaenkrat, se še javim če kaj ne bo šlo ;)

kiFni ::

Naredis si CD isci Enigmah Video Selector Disk in preprosto prestavis iz PAL na NTSC. Tako tudi potem ostane, dokler spet CDja ne vstavis in zberes nazaj PAL. lp, D.

p.s. glej tudi, da projektor NTSC podpira, ker drugace ne bo nic uporabnega ven prislo. Na plazmah in LCDjih to deluje.



Sam tok, da veš da ni treba za vsak k*rac CD pečt. Lahko ga zalaufaš tud z diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

KiNgKoNgX ::

Se opravičujem, falil temo.
Stay True 2 the Scene, Stay Loyal 2 the Game

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

kingkongx tukaj je tema za XboX 1 generacije, lp, d.

vivo ::

Če komu ni težko odgovoriti, prosim naj mi pove kako (postopek)naj nadgradim starejšo verzijo XBMC (v.2.0) na zadnjo (zadnji DL je v.20998).
LP ivo(

e-marko ::

Si pogledal v navodila, ki so priložena vsaki izdaji?
Takole piše pri moji zadnji T3CH verziji:
Fresh Install: Transfer whole XBMC folder to your APPS folder (or where you want it).
Upgrade: Backup the XBMC/UserData folder. Transfer whole XBMC folder to Xbox. Overwrite UserData folder with your backed up copy.

Sam uporabljam upgrade tako in ni nobenih težav.
Torej povezava na XBOX s FlashFXP in prenesem na PC mapo APPS\XBOX\UserData, zbrišem XBOX mapo na xboxu, nato v APPS prenesem celo mapo XBMC, ki jo poprej povlečem z neta. Nato pa sledi kopiranje UserData nazaj v mapo XBOX na xboxu. Potrdim prepis datotek in to je to. Že dela...

LP

P.S.: Imaš pa med skriptami mogoče tudi upgrejder in lahko kar od tam nadgradiš. Xbox mora imeti dostop do neta. Meni je celo enkrat uspelo.
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

delfinus ::

Ce se gre za upgrade iz zelo starega XBMCja se priporoca naslednje:
prizig Xboxa in gres v XBMC
Ddstranis APPS\XBOX\UserData
Odstranis se dva folderja (0face008) za Udata in Tdata, ki se nahajata ne E drajvu.
Potem s FTP preneses novo verzijo XBMCja
ponovni zagon in je.

lp, d.

delfinus ::

Ce se gre za upgrade iz zelo starega XBMCja se priporoca naslednje:
prizig Xboxa in gres v XBMC
Ddstranis APPS\XBOX\UserData
Odstranis se dva folderja (0face008) znotraj Udata in Tdata, ki se nahajata ne E drajvu.
Potem s FTP preneses novo verzijo XBMCja
ponovni zagon in je.

lp, d.

d3n!5 ::

Zivjo
imam en problem, ko dam film in podanpise na usb, in ga hocem pognati mi fim predvaja, ko pa ustavim podnapise mi napise action not available.

imam pa frimware 1.6

pls help

e-marko ::

Pa imam zopet težavo... Naložil Win7 RTM in sedaj ne morem dostopati do deljenih datotek na PC-ju. Vsakič mi v XBMC zagnjavi za username in password. Poskusil sem vse možne nastavitve v Win7 glede sharanja, nimam nastavljenih nobenih gesel in res ne vem več kaj naj storim, da bi delalo. Tako je XBOX trenutno popolnoma neuporaben. Kakšni nasveti in kako imate nastavljeno ostali, ki imate gor Win7?
Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

BigMan ::

Inštaliraj ccxServer(pogooglaj za ccxstream 1.41).

e-marko ::

Bom preveril, hvala.
Vseeno pa bi rad, če je le mogoče, stvar prej usposobil direkt in bi bil hvaležen še kakšne ideje ali pa navodil kako imate to urejeno ostali na Win7.

LP
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Naložil tale ccxstream ampak res ne vem kako naj si s tem pomagam?

LP
...somebody, somewhere...

BigMan ::

Naloži raje XPje ;)

e-marko ::

Ja, to bo res pomagalo...
...somebody, somewhere...

delfinus ::

Marko ne vem, ker nimam Windows 7, ampak poskusi tole resitev. KLIK

lp, d.
««
36 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred zaganjanjem tujih aplikacij na Xbox 360 končno premagana

Oddelek: Novice / Varnost
279725 (7903) Looooooka

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116339 (57849) Mavrik

Nakup Playstationa

Oddelek: Kaj kupiti
121523 (1238) Zheegec
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
111998 (1859) SleepLess
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
412943 (2238) ganzi

Več podobnih tem