» »

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

««
2 / 39
»»

mato22 ::

No lepo da si zadovoljen s konzolo, sem ti rekel da je to pametna odločitev. Ok res da te je prišlo malo dražje, ampak se splača. No če bi sam lotal in ostale stvari naredil pol bi te prišlo okoli 40-45k. Drugače pa je res, da se slike sploh ne da primerjati z DiVX predvajalniki, ker je neprimerno boljša in tudi boljša od slike, če gledamo preko PC-TV-out.
Sem probal oba načina in sicer sem Gledal na Rimax-u, ki ga ima punca in moram rečt, da se res ne da primerjati slike. Slika na XBOX-u je lepša, ostrejša, bolj živa in brez kakšnih kvadratkov, kot sem to opazil na Rimax-u.
Sam sicer gledam na 50Hz TV-ju Sony WEGA ampak ima brat 100Hz in je zadeva odlična v bistvu niti ni neke razlike med mojo in njegovo TV, glede DiVX-ov.

Takšen kabel pa v Italiji ali Avstriji pride okoli 30€. Sam imam optičnega in je stal 30€.

King ::

mato22 a stare verzije še tud kje držijo v avstriji kajti moj sosed ima xboxa z samsungovim pogonom in mu bere cd-r kaj mu ne bere je edino dvd+r mediji !

Kaj je zdaj boljše da ma xbox v novejših oz. novi verziji philips ali samsung pogon ? a res da ta novi samsung ne bere več cd-r kajti moj sodelavec ma pa novejšo verzijo in mu res ne bere cd-r !

A se da kako ugotovit iz serijske št. kajti iz zadnjih cifer se da prebrat kje je sestavljen npr. china mislim da je cifra 05.

Kajti tud jaz šibam ta teden kupit zadevco v Avstrijo kajti v mb je edin xbox ki ga imajo pri bofu pa še ta stane 54.0000 sit.
WWW.TRAXMAN.KICKS-ASSS.NET

mato22 ::

Nove verzije XBOX-ov imajo izgleda drugačne dvd pogone in res je, da Samsungi ne berejo CD-r medijev, Philipsi pa zaenkrat berejo vse tudi v novih verzijah, no to vem vsaj za 3 XBOX-e ki so jih kupili kolegi in imajo Philips in bere vse. Četrti kolega je pa iz Avstrije prinesel XBOX s Samsungom in mu ni bral.

Če bi hotel staro verzijo bi moral biti gor datum tam do nekje februarja ali marca 2004 se mi zdi, naprej pa naj bi ble verzije 1.6.Ne vem pa, če imajo še kje stare verzije. Najboljši način je po moje ali datum izdelave ali pa tako, da če kupuješ XBOX , ki ima zraven igre, izbereš tistega, ki ima notri stare igre, npr. DOA3 ali pa Project Gotham Racing 1, ker tu bo verjetno zraven sigurno konzola starejše verzije.
Kolikor sem gledal tiste v Big-Bangu-u že nekaj časa nazaj, so imeli te igre notri in tudi en kolega je kupu tam XBOX pa je bil verzije 1.5, res pa je, da se da drugje dobiti XBOX skoraj pol ceneje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

mato22 ::

Sem bil danes v Italiji v Portoguaru in majo tam polno XBOX-ov z datumom september 2003, cena pa 149€, zraven pa dobiš 2 igri in 1 kontroler, se pravi, da so verzije 1.4 ali 1.5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

gorann ::

mato22
vidim da se dosti spoznas na te zadeve, torej naj bi bil xbox boljsi od pc-tv? slike super ter oh in se oh:) lepo vedt, ker divx komponente so me zanimale do zdaj, ko vidim da se vedno ni tako kot mora biti, pac vseh filmov se ne da gledat enak lepo in to je najvecja zalost.
torej xbox naj bi bil moj naslednji player za vse stvari ceprav mam se pc, ampak opazam da na pc-tv slika vcasih ozja kot na komponenti, slika snezi(bele pikice na zelenih, rdecih, modrih podlagah), torej kolk je cena novega xboxa z vsem potrebnim za spilanje divx tere backup cdjev, torej cipom,pa da ma philipsov pogon ki naj bi bral vse, in kot pravis sam, naj se nebi ustel pri takem nakupu, ne?
ves lepo je prebrat veckrat kako nekdo hvali nekaj kar je dobro, te vsaj bolj mika naprej za nakup le tega:)
lep pozdav!

mato22 ::

gorann

Mislim, da ti ne bo žal, če boš kupil XBOX, ker res ne boš imel nobenih problemov pri predvajanju kateregakoli filma, niti ne s podnapisi, Sliko si poljubno prilagodiš TV zaslonu, tako da nič ne odreže.
Čet ti naštejem recimo samo nekaj stvari ki jih Xbox Media Center podpira, recimo:
Supported video/audio codecs and picture formats:
– MPEG-1 (VCD/MPG) and MPEG-2 (MPEG/SVCD/DVD/VOB/DV/TY) video
– Div X?;-) 3.11, Open Div X? 4.0, Div X? 5.05, Xvi D? 1.0-RC4, and Biv X?
– Windows Media Video v7, v8 and v9 (MSMpeg4/WMV v1, v2 & v3)
– Real Video codecs: 1.0, 2.0 (Real Player G2), 3.0 (Real Player 8) and 4.0 (Real Player 9)
– Real Audio codecs: 1.0 (14.4), 2.0 (28.8), SIPRO, COOK, DNET and ATRAC3
– Sorenson v1/v3 (SVQ1/SVQ3) Quick Time? video
– Theora Video (VP3/SVQ3) video
– AVC – Advanced Video Coding (H.264)
– Intel Indeo 3.1/3.2 (Indeo 3?)
– Nuppel Video (NUV)
– VIVO 1.0 and 2.0 (VIV)
– Autodesk FLI and FLC Animation
– WAV and PCM audio format
– MP3 (MPEG layer 1, 2, and 3) audio
– OGG (Ogg Vorbis audio codec)
– WMA – Windows Media Audio v1 and v2 (WMA1/2 / Div X? Audio v1/v2)
– WMA – Windows Media Audio v9 (WMA9) (via WMV9 DLL's)
– AC3 (Dolby Digital 5.1) audio in video (AC3 pass-through or SW decoded)
– DTS (Digital Theater Sound) audio in video (only DTS digital pass-through)
– AAC – Advanced Audio Coding (Profiles: HE, Main, LC, LTP & LD, + ER)
– M4A and MP4 (MPEG-4 Audio) (including Nero Digital MP4) *
– FLAC (Free Lossless Audio Codec) audio
– BMP picture/image
– JPG/JPEG picture/image
– GIF picture/image
– PNG picture/image
– TIF/TIFF picture/image
– TGA picture/image
– PCX picture/image
– ICO picture/image
– SID (Commodore 64 tunes) audio
– Tracker Mod's audio, see list bellow:
(MOD/AMF/669/DMF/DSM/FAR/GDM/IMF/IT/M15/MED/OKT/S3M/STM/SFX/ULT/UNI/XM)

in pa podnapisi:
– Subtitle support (Micro DVD?, srt, smi, vplayer, rt, ssa, aqt, sub, jss, mpl & Vob Sub)

Pa to še ni nič, ker podpira mnogo mnogo več stvari. Kaj vse podpira Media center si lahko prebereš tukaj.

Se pravi bi rabil za XBOX in za modčip tam okrog 45.000 sit. V italiji ali Avstriji stane XBOX 149€, čip pa pride 10.000. Rabiš samo še vse skupaj nalotati in povezati s PC-jem, naložiš program XBMC ter uživaš.

gorann ::

torej xbox s cipom pa z daljincem, z vgrajenim diskom(kolk je velk disk pri osnovnem modelu?) pa se spile lahk spilas je torej v slo(?) okol 55ksit? ni veliko, vsaj mislim, da ne, ce lahk pocnes marsikaj s filmi, pa ce se dela vse kot mora, pa da je slika ena lepsih, zakaj potem ne;)

delfinus ::

Ali lahko kdo na kratko in preprosto razlozi prednosti enega MOD chipa pred drugim. Sploh me zanimajo prednosti teh drazjih modelov. Namrec se tudi odlocam za nakup XboX, ki bo uporabljen vecinoma za DivX-e.

Modchip Aladdin Advance = 10.000sit
Xbox Softmod (software hack) - odpiranje konzole ni potrebno = 10.000sit
Xbox TSOP-flash (onboard BIOS flash) = 12.000sit
Modchip Xecuter 2.3b lite = 17.000sit
Modchip Xenium (4th generation) = 20.000sit
Modchip SmartXX (4th generation) = 21.000sit

Hvala, lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

mato22 ::

goran:
vgrajeni diski so ponavadi velikosti 8GB. Drugače pa so bili XBOX-i v SLO tudi po 35.000 v MULLERJU, brez čipa seveda.

delfinček:
razlike med čipi so različne, predvsem pa so v tem, da imajo tisti dražji več funkcij. Recimo lahko imaš naložena 2 biosa in bootaš iz enega ali drugega,...
Ampak menim, da se ti ne splača kupovat dražjih čipov, ker ti bo Aladdin omogočal vse kar rabiš. LAhko boš igral igre, gledal filme, prižgal xbox z vklopljenim ali izklopljenim čipom,...., skratka še več kot rabiš.
Tiste dodatne stvari na dražjih čipih sploh ne boš nikoli uporabljal, zato se ti ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

maketa ::

Kaj bi mi lahko gdo tule zrihtal tale modificiran Xbox po primerni ceni.
Lahko mi pošljete ponudbo nato

maketa ::

Ma sem ga zasračkal.Ponudbe prosim tule

boštjan ::

evo ene firme,ki se s tem bavi.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

c3p0 ::

Tudi sam Xbox kot Divx/DVD player uporabljam že vsaj dve leti. Med mod čipi za navadne uporabnike ni nobenih razlik, vsi čipi ponujajo praktično vse, kar se potrebuje. Tako sam vgrajujem največ Aladdine Live SE oz. Avance 64, nekaj manj Xecuter.

Tisti, ki boste sami modificirali, si probajte dobiti Xbox v1.0/1.2, ker je tukaj manj lotanja. na 1.5/1.6 je 10 dodatnih SMD lotov, ki začetnikom lahko v kosti poženejo strah. Potreben je tudi dober spajkalnik z SMD konico.

Vgrajujem pa čipe in ostalo tudi sam. Če si konzolo nabavite v Avstriji, vas bo končni znesek prišel manj od cene same konzole pri nas. Da ne bom smetil tu z reklamami, mi pišite na thor@NOSPAMgmx.co.uk.

lp

bojsi ::

Ce zelim v xbox-u menjati disk...
kateri vecji disk (120-160GB) se najbolje obnese?
Pa raje bi 5400rpm kot 7200.

Se se sploh kje dobijo 5400rpm diski?

lp,
D.

mato22 ::

Zakaj pa 5400, če je 7200 veliko hitrejši??
Kupi pač poljubno velikost, ki jo rabiš s 7.200 obrati. LAhko je kakšen WD, Seagate ali kaj podobnega. Vsi diski morajo delati. Najboljš da kupiš en tihi disk.

bojsi ::

Ssj zato pa bi rad kupil 5400rpm. Je tisji, se manj greje. Hitrost diska v xbox-u pa ni ne vem kako pomembna...

lp,
D.

Boy ::

Hm, skoraj ste me prepričali v nakup. Zanima me le še to, kako je s šumniki in sičniki pri podnapisih (DivX) in kateri format le-teh konzola podpira?
hvala

mato22 ::

Če bi vse prebral, bi videl da sem nekaj postov zgoraj že podal odgovor "gorann-u", kaj vse podpira.
Podpira vse formate in vse šumnike.Pisavo lahko poljubno spreminjaš, notri imaš ene 6 različnih fontov, lahko spreminjaš barvo, velikost, pozicijo, skratka ni da ni...
subtitle support (Micro DVD, srt, smi, vplayer, rt, ssa, aqt, sub, jss, mpl & Vob Sub)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Rock ::

Tudi sam sem lastnik novega xboxa in zadeva deluje super.
Edina pomanjklivost je ventilator - preveč je glasen!

A mi lahko kdo pove, kje se zmanjša moč ventilatorja?
(v XBMC je ta opcija samo se je ne da spreminjat)

LP,
Rok

mato22 ::

V XBMC se da spremeniti. Jaz spreminjam v procentih in imam trenutno naštimano na 20% in je zelo tih.

THor71 ::

Se eden, ki je zagrizel v XBOX po tednu ali dveh analize divx playerjev:

- Popolnoma navdusen nad predvajanjem DIVx-ov in kar se tice podnapisov. Poleg omenjenih podnapisov predvaja XBMC se TXT, vsaj meni.
- Popolnoma navdusen nad mrezo. Imam router in na PCju (treh) zbirko filmov ter MP3jev, vse bere preko mreze brez problema (celo MP3je iz DVD pogona na PCju)
- Dobra kopija ter AC3 preko opticnega izhoda na 5.1 frsterker seka tako kot DVD kopija
- Predvajanje slik preko mreze v slide show-u je naravnost fantasticno hitro (trenutni hisni DVD je bil za te namene neuporaben)
- Manipuliranje fajlov preko FTPja je naravnost fantasticno

Edino kar me muci trenutno je:
- da mi ne deluje najbolje daljinec (DVD kit). Verjetno moram kaksno drugo aplikacijo za predvajanje DVDjev staknit nekje (kaj uporabljate?)
- Playlist v XBMC se ne da delati svojih? (da sproti meces komade katere bi poslusal v playlisto in jih zaporedoma predvaja - se nisem pogledal XBMC dokumentacije)
- Najti binary datoteke na netu je kar malo zakomplicirano za novinca
- Skoda, da ne zna brati direktno ISO fajlov (ne, da jih je potrebno razpakirati)

Nasljedni korak v bljizni prohodnosti - zamenjat disk.

Skratka, zadovoljen do konca - je pa precej drazje kot pa kaka Yamada,...

lp,
Thor

delfinus ::

Jup tudi sam sem zagreznil v Xbox pred 14 dnevi. Sem prinsel XBOXa domov in ga je hotel imeti kar prijatelj. Tako sem moral nabavit se enega.

Vsa opazanja od prej so potrjena. To je predvajalnik, ki predvaja vse, se resulucije posnetkov, ki presegajo 720x308 ali vec. Podnapisi niso noben problem. Prikaze poljubno stevilo vrstic, poljubne dolzine in nikoli ne bodo izginili. Tudi fast forward backward nima nobenega efekta, da bi kaj izginilo. Vas muci QPEL, GMC, Packed Bitstream... xboxa ne muci nic, predvaja vse in to vse gladko.

Res, da je drazji od klasicnih DIvx predvajalnikov, ki so skoraj 2x ali 3x cenejsi, a hkrati je to zadevca, za katero sigurno tudi dobis tudi 2x do 3x vec in se vec.

Nabavil sem se RGB kabel z opticnim izhodom. Tako kakovostne slike na SOny TVju do sedaj se nisem imel, pa sem imel prioznost testirati Divx enote. Barve so naravnost fantasticne, slika kristalno cista. Poleg tega pa ima ta kabel se opticni izhod preko katerega povezemo XBOX na 5.1 reciever. Komaj cakam, da nabavim se to.

Xbox prvenstveno uporabljam za gledanje videa, poleg tega pa je to se masina za igre, poslusanje CDjev, MP3jev, gledanje slik, s povezavo na mrezo pa se nove moznosti samo se odprejo, kot jih je lepo povedal Thor. To caka mene, prav tako bom tudi nadgradil disk na cca 200GB in bo to pravi hudi multimedijski jukebox :).

Tudi sam ne obzalujem niti tolarja, ki sem ga namenil za to konzolco.

Kar se tice pa gledanja DVDjev in rabe daljinca. TUdi sam sem opazil, da ce je prizgan Aladin chip in si zelim ogledati DVD film daljinec ne deluje. Program za gledanje DVDjev ne omogoca te moznosti. Program to tudi jasno identificira, da za kontroler oporabi gamepad in ne daljinec. Ce pa konzolo prizgem brez cipa pa je kotrola preko daljinca mozna. Seveda tu se izognemo Xbox media centru in gre direktno. Ampak se pojavi tezava, ce imamo film regije 1 (USA-NTSC), ga ne predvaja (ob pogoju, da je XBOX PAL, ce je kupljen v EU).

Se mi pa tezava ne zdi tako pereca, ker vecino filmov imam tako iz regije 2 in jih lahko gledam brez vklopljenega cipa in kontrola z daljincem je mogoca. Za filme iz regije 1 pa vklopim cip in uporabim XboxMC in kontroliram filme preko game pada.

Mislim, pa da je tu fora samo v softwaru. Potrebno bi bilo izbrskati en software, ki ima podporo tudi za daljinca in ga je mozno integrirati v Xbox multimedia center. Kdor ima s tega podrocja vec info naj sporoci, sem se pretezno zelen kar se tice te multimedije in vseh mogocih opcij, ki jih Xbox nudi.

ocena: odlicno

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

mato22 ::

No sem vesel, da vaju je XBOX tako navdušil.

Drugače pa moram reči, da jaz nimam popolnoma nobenih problemov z daljincem in predvajanjem DVD-jev. Sem ravnokar sprobal tako regijo 1 in 2 in vse lepo laufa z daljincem, brez kakšnih problemov. Prav vse komande delujejo tako kot je treba.

Iso fajlov res ne predvaja, ampak pa predvaja .bin datoteke, brez predhodnega odpakiranja, kar je že veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

MI5Ek- ::

@mato22: Kateri chip imaš vgrajen v X-boxa?

mato22 ::

Jest sem si sam naredil čip iz biosa osnovne plošče, se pravi imam Homebrew čip, ampak imam gor Evox M8 bios, zalotal sem ga pa po diagramih, ki sem jih najdu na netu.

Imam Flashrom čip.
Evo TUKAJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

DanKick ::

Zanimivo vse skupaj.
Se da konzolo krmiliti, recimo, z drugim daljincem (programabilnim)? Obstaja v MediaCentru kakšen plug-in, ki bi omogočal uporabo poljubnega daljinca?
Kako je pa z igrami? Sam nisem nikoli imel konzole, niti na njej videl igre. Zaželjen tudi kratek spisek "must have" iger.

mato22 ::

Za daljinec nebi vedel, ker dobiš zraven daljinca še sprejemnik, ki ga vtakneš v eno od rež, kamor pride vklopljen gamepad.
Se pa da kupiti neoriginalni daljinec, ki je malo cenejši od originalnega daljinca. Sem ga zadnjič kupil za kolega v Italiji in je stal 24€.

Vse igre so več kot odlične, kar se grafike tiče in hkrati vse deluje seveda popolnoma tekoče.
Glede must have iger, je pa to čisto odvisno od okusa vsakega posameznika, recimo jaz sem največ igral Halo, Halo2, Ghost recon 2, Project gotham racing 1 in 2, Rallysport challenge 2, Crimson skies,itd..., seveda pa da ne pozabim fenomenalne igre Burnout 3.

V glavnem iger je več kot preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

DanKick ::

Kako je pa kaj s priklopom joypad-ov za PC ? Recimo Logitech-ov preko USB-ja?

mato22 ::

Ne bi vedel, ker nisem probal, ampak se pa da dobiti usb priključke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

THor71 ::

Bah, ravnokar poskusam instalirat novi 200GB disk v XBOX-a pa mi ne gre.

Poskusal sem vse zivo pa nic. Se najbolj cudno je to, da se dashboard noce zalaufat iz DVDja, ce ni originalen HDD notri - drugace deluje.

Imam verzijo 1.6 ter Aladdin Advance 64.

Ce ima kdo kako idejo, prosim za pomoc.

delfinus ::

Tu imam samo navodila, ki mi jih je moj dobavitelj Xboxa skiciral na list papirja, tako da to tega v praksi se nisem prisel. Zadeva ni tko enostavna, da kar tako vgradis torej potrebno je najprej:

Priklopi Xbox v mrezo in skopiraj vse fajle preko FTP na PC.
Z neta potegni Bootable Slayer's Evox Autoinstaller, v njem se nahaja tudi program, ki ti bo zaklenil HDD 200Gb, da bo lahko kasneje uporaben na XboX.

Torej najprej, ko vstavis disk z Bootable ESlayer's Evox Autoinstallerjem formatiras disk: FORMAT LARGE HDD, nato pa izberes opcijo LOCK disk in to ti bo potem omogocalo, da bo disk postal viden za Xbox. Potem pa spet nekako prenos preko FTP tvojih fajlov na novi disk.

Ce zelis, da bo obstojeci 8 ali 10Gb disk uporaben se kje drugje, ga moras unlockati predhodno, drugace ni uporaben. Sicer pa poznam cloveka, ki je strokovnjak za te procese, pa ti to uredi, ce seveda ne gre, to pa javi na ZS, ce rabis tulifon.

Upam, da so informacije koristne, ceprav jih nisem preizkusil,

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

mato22 ::

Menjava diska niti ni tako zakomplicirana, samo pravi Evox dashboard bootable cd je treba narediti in to je vse. Z bratom sva naredila samo bootable cd, ki je pač disk formatiral na več particij, tako da ga je xbox prepoznal.

Navodila pa so tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

THor71 ::

Pri meni je nekaj narobe z novim diskom, ker se zadeva noce bootat iz DVDja z nobenim dashboardom, ce je novi disk priklopljen - javi mi "Call customer support".

thx

vivo ::

Matjaž ali veš kako bi prišel do Xbox-Board Ultimate Boot CD v4.0 iso datoteke.

LP Ivo



p.s. Hvala za odgovor

mato22 ::

Tukaj sem malo brskal po forumu, sicer je v nemščini, ampak vseeno klik

vivo ::

Hvala, vendar link Download ne funkcionira. Ali imaš rešitev?
LP Ivo

5er--> ::

Meni dela.
(pravkar probal iz radovednosti)

vivo ::

Mi je prav zal, ampak meni se pokažejo samo ASCII znaki. Kaj naj naredim?
LP Ivo

CaqKa ::

enga torrent klienta si inštaliraj.
recimo bittornado.

THor71 ::

Pih, s ta novim diskom je slo brez problema - piece of cake.

vivo ::

Sem 14-dnevni lastnik XBOX-a z nekaj neznankami. Ce mi lahko kdo pomaga, bi bil zelo hvalezen.
1. v novem XBMC (jan 2005) mi predvajanje avi datotek, zajete iz digitalne kamere (DV) zapisane z AVI koncnico ne predvaja. (AVI datoteke se nahajajo na PC).Ali je problem v zapisu.
2.imam dve mrežni kartici 1x na MB in 1x na PCI. Kartica na MB je povezana z XBOX-om, na PCI pa z kabelskim internetom.
Mrezna kartica na MB
XBOX PC
IP 192.168.1.200 192.168.1.201
MASKA 255.255.255.0 255.255.255.0
PREHOD 192.168.1.1 PRAZEN (v nasprotnem primeru internet ne deluje)
DNS 194.63.248.1 194.63.248.1
DNS 217.13.7.140 217.13.7.140

Mrezna kartica na PCI (internet)
PREHOD 193.111.222.1

Delujejo obe mrezni kartici s povezavami, RAZEN !!
V XBOX-u vidim share datoteke iz PC-ja, ne pa obratno, da bi na PC videl datoteke, ki se nahajajo v XBOX-u (ne morem kopirati datotek iz XBOX-a v PC-BackUp). Torej kako lahko vidim datoteke na XBOX-u iz PC-ja (Total Commander)

3. Ali lahko brskam po internetu in prejemam e-pošto v XBOX-u preko PC, ki je priključen na kabelski internet.
Za vsak odgovor se najlepse zahvaljujem.

krho ::

@mato22:

Sem se odločil, da bom sam naredil modchip na LPC portu. Sam protokol ni tezak, tako da glede tega ne pricakujem problemov.

- Kar me skrbi, je BIOS. Kateri BIOS naj potem spravim v flash?
- Lov na Konzolo s Philipsovim pogonom za 35kSIT
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mato22 ::

Naloži si Evox M8 bios.

vivo ::

Matjaž ali kdorkoli drug ali mi lahko odgovorite na katerokoli vprašanje z dne 27-jan.

mato22 ::

1. Ne vem točno, zakaj ne predvaja filmov iz kamere, ampak mogoče je problem v zapisu in kodek ni pravi.
2. Mislim da imaš nastavljeno pravilno, se pravi če je XBOX 192.168.1.200, potem mora imeti mrežna na PC.ju 192.168.1.201. Če hočeš gledati datoteke na XBOX-u s total commanderjem, potem moraš v total commanderju nastaviti takole:
Session: pač neko ime, recimo XBOX
Host name(:port): 192.168.1.200 (se pravi IP od XBOX-a)
User name: xbox
Password: xbox

3. Mislim da tega ne moreš, razen če že obstaja kakšen program za XBOX.

delfinus ::

Ze od nekdaj sem imel zeljo vstopiti v svet DD in DTS 5.1 sistema. Sedaj se je to z Xboxom in ostalimi zadevami uresnicilo. Nabavil sem si RGB kabel, ki ima tudi opticni iz second hand sem nabavil zvocnike Sony SA-VE835ED in pa novega Marantza SR-5500. Nekaj casa je bilo potrebnega, da sem povezal vse te zvocnike skupaj in skril drotazo na najmanj vidna mesta in pod preprogo. Nato pa sem si privoscil nekaj divx in DVD filmov za pokusino. Stvar deluje preprosto fenomenalno. Kot da bi vstopil v novo dimenzijo zvoka.

Pri konfiguraciji Xbox-a je potrebno paziti le, da se ne pozabi enablati Dolby Digital Zvok in pa DTS. Vse to je v settingsih in zadeva deluje enkratno. Takoj identificira divxe, ki so kodirani v AC-3, tako, da ni potrebnega nobenega napora z nastavljanjem. Hec je, da z Marantzovim remote kontrolerjem lahko sedaj kontroliram tudi Xbox in je celo boljse kot default Microsoftov.

lp, D.

THor71 ::

Hmm, ne vem v čem je problem. Podnapisi mi ne kažejo šumnikov (čudno, da tega nisem prej opazil:\ ).

Bere mi samo ASCII datoteke, unicode sploh ne prime. A kdo ve kako to nastaviti? Sem probaval v settings-ih vse mozne europe nastavitve (ISO in Windows) - nic ne pomaga..

THor71 ::

Sem ze uredil. Po menjavi diska sem pozabil restavrirati UDATA ter TDATA od xbmc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: THor71 ()

e-marko ::

@delfincek

Bi nam mogoče lahko zaupal kje si nabavil xbox-a in čip in kdo ti je to vgradil (če nisi sam).
To imaš model z philisovim pogonom? Katere verzije je xbox?
Kako to, da ti dela daljinec od Marantza? Slučajno ali kako?

Jaz se precej ogrevam za tole xbox + čip + RGB kabel + (mogoče ne takoj) reciver z zvočniki.

Hvala za info!

LP
...somebody, somewhere...

delfinus ::

to E-marko

Glede tega kje sem jo nabavil imas na ZS. Jups Marantzov daljinec pa je programabilen za razlicne proizvajalce komponent. Cisto slucajno pa je bilo, da je bil prenastavljen tudi ze za Xboxa. V daljinec vneses kodo za komponente (TV, CD, DVD, Tuner....). V zbirki kod je med drugim naveden tudi Microsoft. Torej deluje tudi zato.

Jup RGB kabel pa se splaca, izboljsava v sliki, poleg teg apa ponuja tudi opticni izhod za audio, kar je pa seveda nuja, ce zelis imeti DD ali pa DTS. V glavnem nimas kej falit, Xbox je prava izbira, pa ce ga uporabljas zgolj samo za gledanje filmov je to najboljsa opcija.

lp, D.
««
2 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred zaganjanjem tujih aplikacij na Xbox 360 končno premagana

Oddelek: Novice / Varnost
279818 (7996) Looooooka

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116641 (58151) Mavrik

Nakup Playstationa

Oddelek: Kaj kupiti
121531 (1246) Zheegec
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
112017 (1878) SleepLess
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
412959 (2254) ganzi

Več podobnih tem