» »

Pridobivanje Mišične mase???

Pridobivanje Mišične mase???

1 2 3
4
5

sthep ::

Mene pa zanima sledeče,

Dosti tečem in hodim v hribe. Poleg tega delam tudi trebušnjake in sklece. Imam 178cm in 68kg. To delam iz veselja, do fitnesa mi ni.
Je tu tudi potrebno toliko beljakovin, kot ste jih omenjali za fitnes (1,2-1,6g/kg telesne teže). To se mi zdi pretirano. Že če gledam konzervo tune ima 25g beljakovin v 100g. S tem da je mala konzerva tune vsebuje neto 60g tune, kar pomeni približno 15g beljakovin. Zaradi tega se mi zdi, da bi ob normalni količini hrane težko dobil toliko beljakovin.
Običajno pojem kakšne špagete za kosilo in tune po aktivnosti. Vmes dosti sadja, zelenjave, jogurt in podobno,...
Poudarit pa moram, da mi ni do pretiranega nažiranja. Hočem obdržati konstantno težo ves čas.

Kaj vi menite, koliko beljakovin bi moral pojesti. In koliko serij trebušnjakov in koliko v eni seriji.
Cilj je, da se počasi pridobim mišice in se zdefiniram.




Misija nemogoče.

Rad bi mišice, pa ne maraš fitnesa, ne želiš več jest, dve konzervi tun se ti zdita preveč, pa isto težo bi rad imel... sploh ne štekam kaj hočeš.

Slučajno imam tudi jaz 178cm in trenutno 76kg, pa se mi zdi teža precej premajhna, kako ti veselo shajaš z 68 kilami, ne da bi vsake 5 minut padel dol od izčrpanosti, mi pa ni jasno. Začni jest, pa postavljaj bolj pametna vprašanja.


Hja, o masi bi se dalo razpravljat. Za povprečnega človeka je normalna masa za tako velikost 70kilogramov. Tvojih 75 sicer je dosti normalnih, ob predpostavki da imaš tolk več mišične mase. V nobenem primeru pa ni precej premajhna kot ti praviš. O tem, da padem dol vsakih 5min od izčrpanosti pa raje nebi. Skoraj sigurno imam več kondicije in vzdržljivosti kot ti.

Še ontopic:
Sem prepričan, da se da postopoma pridobit six-packe in mišice na rokah in to brez fitnesa. Če pa hočeš bit "napumpan" je pa fitnes nuja.
Primer vaj, ki jih lahko delaš doma:
ttp://www.metacafe.com/watch/925256/how_to_ge...
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sthep ()

tsh2 ::

če je tako suh je čudno, da se mu six packi že ne vidijo. najbrž je res totalno brez mišic. ker večina ljudi bo "dobila" six packe s hujšanjem, ne pa z delanjem trebušnjakov. jaz imam tudi 178 cm in 75 kg. six packov se ne vidi pri meni ker imam preveč špeha, jih pa čutim pod špehom če se primem z roko. ali pa jih zjutraj včasih tudi vidim, ko ležim na hrbtu in naredim gib za trebušnjak.

ViperR ::

jst mam 174 in 62kg pa se nikol nism delu nekih treningov posebej(razn trening rokomet) pa se mi vidjo six packi:P

sthep ::

Sej se vidjo, sploh če narediš kakšen gib, ko se napnejo trebušne mišice. Samo lahko bi pa bli še bolj izraziti.
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

DOOM_er ::

rokomet ma dost vloge pri tem da dobiš sixpacka ;)
Robots will steal your job. But that's OK

Avenger ::


O tem, da padem dol vsakih 5min od izčrpanosti pa raje nebi. Skoraj sigurno imam več kondicije in vzdržljivosti kot ti.

Še ontopic:
Sem prepričan, da se da postopoma pridobit six-packe in mišice na rokah in to brez fitnesa. Če pa hočeš bit "napumpan" je pa fitnes nuja.


Haha, bodica je padla na plodna tla... :D 68 kil JE premalo, pa rec kar češ.

Po mojih informacijah je za napredovanje v pridobivanju mišične mase nujen resistance training, torej trening z možnostjo povečevanja upora, skratka, uteži, kabli, trenažerji. Tistle video je pa strašno zavajajoč, poleg tega je cel internet poln strani, ki obljubljajo N-stvar v manj kot 2 mesecih, ne nasedat no.

Če boš šel do enega profi trenerja, mu pokaži ta video in mu reci, da planiraš na ta način dobit six packe in močne roke, potem pa samo glej kako se ti bo smejal.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

sthep ::

Avanger hvala za nasvete. Počas res vidm, da bi blo vredno raskirat ene par urc na teden za fitnes.
Lahko sicer tudi brez, ampak to bi trajalo veeliiiko dlje, da bi pršilo res do izraza.
Tek je pa lahko še vedno mal za popestritev. Škodit ravno ne more:)

In kolikokrat na teden povprečno hodite v fitnes (2,3)?
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

Avenger ::

Čist odvisno od programa. Jaz hodim 4x na teden (povprečno vsakič manj kot 1 uro), maš pa paciente, ki tam praktično živijo, mislm, kadar pridem so tam. Lahko hodiš tudi samo dvakrat, pomembno je, da veš kaj delaš. Pri izbiri fitnesa pa naj ti bo najpomembnejša bližina.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

iggy ::

poizkusi kettlebelle
Hey, you're fat!

x3xslk8knx ::

mene pa zanima kakšno količino kreatina lahko poješ nadan in kdaj ga je najbolje vzeti

Lp

CleanPower ::

do 20g. najbolš pol ure pred treningom uteži.

PINki ::

5g zjutraj na tešče in 5g 30min pred treningom... vedno z pol litra da ledvice lazje sperejo.

Če boš pil več, kot to ne bo večjega učinka, ker bojo misice itak ze nasicene z kreatinom in bos ostalo izlocil z urinom...
Pa da ne bo mislil da je to neki umetno bla bla, ker ga mamo itak ze normalno v telesu in ga zauzijemo s hrano. V kili piščanca ga je priblizno 5g

CleanPower ::

no v piščancu ga ni lih velik. v kili svinjine ga pa je 5g.
imam jaz en problem...ni mi fajn ko se ta kreatin ne raztopi v vodi pol ga pa nekaj ostane na shakerju pa v ustih. skrbi me potem ko ne vem kje še vse v mojem telesu se odlaga...
naj me kdo pomiri z razlago.

iggy ::

hm, ti bi moral probat bcaa v prahu hehe

za kreatin ti predlagam, da kar z žlico v usta in potem spereš z pijačo....
Hey, you're fat!

tilinho20 ::

Pa zakaj te dodatke sploh jeste? Kakšen shake po treningu za lažjo/hitrejšo regeneracijo je čist zadost, drugo ne rabite.

PINki ::

Za hitrejše napredovanje, regeneracijo.... misici zagotovis vsa potrebna hranila za rast in razvoj. Osnovni dodatki so: whey, vitaminske formule, omega 3, ca-mg...
pol pa kreatin, bcaa, aminkisline....

x3xslk8knx ::

Ampak v navodilih piše da se lahko vzame enkrat na dan po 2,5grama. Vprašal pa sem zato, ker ji veliko vzame več kot 2,5 grama. Pa nisem vedu ali je škodljivo če vzameš več ali ne.

Lp

tilinho20 ::

Za hitrejše napredovanje, regeneracijo.... misici zagotovis vsa potrebna hranila za rast in razvoj. Osnovni dodatki so: whey, vitaminske formule, omega 3, ca-mg...
pol pa kreatin, bcaa, aminkisline....


Kakšni so pa stranski učinki, če so?

Zgodovina sprememb…

CleanPower ::

pri dovoljenih dodatkih jih ni. za kreatin je narejena študija da 3g/dan nima nobenih negativnih učinkov. no js ga ponavad 15 na dan pa tud ni stranskih učinkov

Avenger ::

no v piščancu ga ni lih velik. v kili svinjine ga pa je 5g.
imam jaz en problem...ni mi fajn ko se ta kreatin ne raztopi v vodi pol ga pa nekaj ostane na shakerju pa v ustih. skrbi me potem ko ne vem kje še vse v mojem telesu se odlaga...
naj me kdo pomiri z razlago.


Količina vode mora bit zadostna da se zrnca popolnoma raztopijo, sicer imaš ob preveliki koncentraciji in/ali količini lahko težave s prebavo (driska). 5g na pol litra vode se lepo raztopi, samo moraš malo počakat...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tilinho20 ::

pri dovoljenih dodatkih jih ni. za kreatin je narejena študija da 3g/dan nima nobenih negativnih učinkov. no js ga ponavad 15 na dan pa tud ni stranskih učinkov

Pri tem vprašanju nisem mislil učinke na kratki rok ampak na dolgi rok. =)

CleanPower ::

čez 80 let boš umrl.

tilinho20 ::

Aha ok. :P

zile ::

Glede kreatina
Pomoje, če se ne lotite s 100% resnostjo dvigovanja uteži, je vsak dodatek k prehrani metanje denarja direkt v školjko.

;-) ::

strictom je izjavil:

Ogromno fitnesa pa ogromno hrane. Ne moreš zgrešit.

to delam zdaj. čisto kmečko jem ko svinja vsak dan kebabe, hamburgerje, jajce, meso v glavnem, ribe 5x na dan, 2-3 ure fitnesa pa bomo vidli če bo kaj po enem mesecu rezultata.

;-) ::

Nisem mislo rib 5x na dan=) Zaj komaj vidim kak je napisano noro. pač 5x na dan jem.

d0rK ::

Vcasih res ne vem ce se hecas ali si res tak cudak.

Po enem mesecu ne bos naredil nic v fitnesu. NIC. Niti s pravilno prehrano in dodelano vadbo. Česar ti sto posto nimas.

Zheegec ::

tilinho20 je izjavil:

pri dovoljenih dodatkih jih ni. za kreatin je narejena študija da 3g/dan nima nobenih negativnih učinkov. no js ga ponavad 15 na dan pa tud ni stranskih učinkov

Pri tem vprašanju nisem mislil učinke na kratki rok ampak na dolgi rok. =)

Preveč kreatina gre seveda iz telesa, AFAIK pa lahko povzroči težave z jetri če ga predoziraš, ker se ne more normalno "prebaviti". Ponavadi se dela tako, da prvi teden predoziraš, potem pa ga jemlješ samo pred/po treningu. Na vsake pol leta pa "pavziraš" za pol leta, ker če ga jemlješ stalno potem telo počasi začne proizvajati manj svojega kreatina.
Ni pa neke "hude" razlike pri kreatinu, če se ne greš preveč resno vsega tega :)

to delam zdaj. čisto kmečko jem ko svinja vsak dan kebabe, hamburgerje, jajce, meso v glavnem, ribe 5x na dan, 2-3 ure fitnesa pa bomo vidli če bo kaj po enem mesecu rezultata.

Načeloma to deluje, sicer ni fino za definicijo, ampak na mišični masi pa brez težav pridobivaš. Pa dosti spanja...

Drugače so prej našteti dodatki vsi ok, samo se pa ne splačajo (razen proteinov) če niste preveč resni...

[edit] koliko kil pa imaš, ";-)" ?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

;-) ::

zdaj imam 70 kil zadnji mesec sem se zredil 5 z rednim obiskom mcdonaldsa in prenažiranjem. Ta teden pa sem začel z fitnesom. Nebi rad zabredo tak daleč da bi si računal kolk lahko česa pojem itd. Samo na kmečki način bi rad prišo do mišične mase in kil.

bluefish ::

Na tvoj način boš verjetno prišel le do kil, ne mišične mase.

;-) ::

Do kil sem prišo zaj v enem mescu ko nisem nič se gibal, zaj ko pa bom v fitnesu vsak dan pa bo še ka mišič a?

Zheegec ::

;-) je izjavil:

zdaj imam 70 kil zadnji mesec sem se zredil 5 z rednim obiskom mcdonaldsa in prenažiranjem. Ta teden pa sem začel z fitnesom. Nebi rad zabredo tak daleč da bi si računal kolk lahko česa pojem itd. Samo na kmečki način bi rad prišo do mišične mase in kil.

Haha... Ahaha :) Koliko si pa visok?
Prenažiranje je zakon. Še kakšnih 20 let prenažiranja, potem pa le počasi v fitnes... :)

Kmečki način ne obstaja. Obstaja preprosti način - fitnes, normalno prehranjevanje in pa spanje. Prenažiranje je pa "rahlo" neumen način. Ampak ok, I really don't care.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Prenažiranje...pač jem do sitega kdaj se spomnim.

Zjutraj nemorem jest ko vstanem potem grem v MB jem v McDonald's-u, sem kake 2 ure tam in spet jem ko grem domov kak kebab ali hamburger. Doma kosilo okol 13:30 predvečerja okol 5 ob 6 v fitnes in čokolada,večerja ko pridem domov. Je pa v vseh obrokih meso to je dejstvo.

Pegaz ::

Ne skrbi ALIEn3001, ;-) se je izkazal že z veliko bistroumnimi posti in temami, ki kar parajo glavo od inteligence.

Zdaj se prenažira v mcdonaldsu, čez par mesecev bo jokal, kaj naj naredi s trebuhom, čez par let pa zakaj ima tako zanič krvno sliko.

;-) ::

Ja povejte mi kaj naj jem pred in po treningu itd. in kaj delam narobe. Pa zanima me kaj je zdravo pit po treningu in pred.

Alien visok nevem, punca je 172 pa če bi jo ravno kušno bi ji dal na nos pomojem malo višje malo pod 180 pomoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

YaN-cH ::

Ni hudiča, da ne bi bilo kaj uporabno zateklik.

;-) ::

Zdrava prehrana pa jaz negre skupaj, ker nejem sadja spoh pa ne zalenjave. Jem že ampak nevem 1 jabolko na par mesecev zelenjave pa tisto kar je v hamburgerjih.

PINki ::

Bos videl ko bos malo starejsi kaksne tezave bos imel zaradi toliko predelane hrane. Pojdi ze zdaj naredit krvno sliko in si izmeri vitalne funkcije ter jih primerjaj z normalnimi vrednostmi. Potem se pa malo zamisli.

;-) ::

Krvno sliko imam ok za enkrat. Vitalne funkcije?

d0rK ::

Dejmo prosim kolektivno nehat pomagati ;-). Nej se on nazira z Meki vmes pa upa da bo v mesecu dni cist nabildan.


Hvala.

baker ::

;-) 5kg se zredu pa niti v fitnes nisi hodu?? Upam da tega nisi načrtno naredu, ker večina tega je čisti špeh to pa dvomim da si kdo želi. Drgač to kar trenutno ješ ni ravno tipična bodibilderska prehrana, ampak če si že lotu na ta način vsen predlagam, da se redno tehtaš in pazš, da se ne zrediš nekje 0.5-1kg/mesec (ne več!). Pomisl, čez 12 mesecov bi se kr poznal dodatnih 12kg. Aja v fitnesu pa pazi, da vsak tedn več dvigneš, ker če boš 3 tedne iste teže dvigvov boš, če ne spremeniš nečesa, isto dvigvou tud po enem letu (kar pomen da nisi dobu mišic).
lp

Avenger ::

^^^^^^ Tole zadnje ne drži čisto. Sicer počasi dvigaš malo več, ampak za vidno napredovanje v moči moraš temu prilagodit cel trening. V grobem je trening za maso 8-12 ponovitev, 3 serije na vajo (okoli 9 na mišično skupino), običajno minuta pavze med serijami, za moč pa do največ 5 ponovitev, več serij, daljši počitek, 2 minuti in več. V principu je tko, da si lahko videt švohcan k Kosobrin pa dvigneš več od Bedanca.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

CleanPower ::

to ko govorimo kolk mamo kilogramov ni vedno lih točen podatek o mišični masi.
jst mam trenutno 65-71kg. če zdjle stopim na vago bo 68, če 2 dni fajn jem in dosti pijem bo že 71 ker se hrana tudi zadržuje v telesu. če bi mev kako atletsko tekmo bi najprej napolnil oh-je nato pa samo pil 3 dni in bi takoj tehtnica kazala 65kg in 800m bi odtekel veliko lažje.
se pravi moja teža: 65-71kg.
moj bench ratio je 80kg/65kg=1,23telesne teže

;-) ::

Kaj je zdravo oz. dobro pit v tem času ko hodiš v fitnes?

Good Guy ::

;-) je izjavil:

Kaj je zdravo oz. dobro pit v tem času ko hodiš v fitnes?


to je nujno, zaradi dehidracije telesa
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

;-) ::

Ja vem med tem ko sem v fitnesu spijem približno liter in pol tekočine, več nemorem. Samo zanima me kaj je zdravo pit drugače ko greš ven (kakav?,mleko? gosti sok z mlekom?) To bi rabo vedet. Alkohola ne pijem več.

Good Guy ::

;-) je izjavil:

Ja vem med tem ko sem v fitnesu spijem približno liter in pol tekočine, več nemorem. Samo zanima me kaj je zdravo pit drugače ko greš ven (kakav?,mleko? gosti sok z mlekom?) To bi rabo vedet. Alkohola ne pijem več.


liter vode je čist zadost(jst osebno pijem samo pol litra). Piješ lahko vse ostalo samo alkohola(zavira rast mišič in regeneracijo) ne ;) pa kakšnih preveč sladkih stvari se tut izogibaj.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

baker ::

Avenger se strinjam, da si lahko suh in dvigaš ogromno. Ampak tud če maš čisti bodibilderski trening boš, ko boš pridobu mišice lahko več dvignu, tko da je to lahko nek pokazatelj napredka za začetnika. Ogromno ljudi pa prve 3 mesce napreduje potem pa leta ne več in namesto da bi probal spremeniti trening (ki ga je tako in tako dobro spremeniti vsake 6-8tednov) in hrano vztrajajo na istem.

;-) ::

Jaz delam tako:

Prvo laufat ali kolo ali orbitrek 20 min da se segrejem. Potem grem na naprave kar povrsti. Teža takda da zmorem ravno 8-9 ponovitev vmes pol minutke pavze in spet 8-9 ponovitev, tako enih 3x. Ko pridem na vseh napravah čez grem nekaj spit, pojem čokoladico in znova. Ene 3 kroge.

Na koncu kolk se mi da še delam trebušnjake in tečem 10min.

Delam kaj narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

YaN-cH ::

Dej preberi prvo celo temo, ker je bilo že veliko stvari povedanih.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318619 (16276) D3m
»

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25428783 (17571) Zheegec
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730184 (20294) Avenger
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910896 (9049) BlazP
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620787 (16724) Saladin

Več podobnih tem