» »

Maxximum shop

Maxximum shop

1
2
»

Icematxyz ::

Tist ni nobeno vprasanje, tist je bla trditev. In zakaj bi mogl mi tvoj bullshit ovrzt? Pol pa navedes nek brezvezen primer Veselkota.
Ja, celo gledal sem tisto epizodo. A ti misls da so dodatki carovnija? Jes en mesec pa si Arnold? Niti ne vidim kje je kdo omenil da je
proteinski sejk fasttrack do misic. Ce nimas poslihtane preostale prehrane ne bo nikakrsnih rezultatov. Dve leti in pol ze jem whey,
maltomax in kreatin pa je bla se vsaka krvna slika perfektna, vsak teden nardim 50+km kolesarsko turo, polet se laufam, zbolim
skoraj nikoli. Torej kje tocno sem jaz nezdrav?

Komentarji glede tega kok pa kdo naj bi pojedel so pa tut brezvezni. Vsako telo ima svoj metabolizem. Jz sm recimo MORAL pojest
1kg pisanca/purana na dan, da sem se lahko zredil. Druga ne gre ker imam zelo hiter metabolizem. Sicer pa ce pogledam tist seznam:

-Govedna je draga ko pes
-Mleko ma zanemarljivo kolicino beljakovin
-Skuta je draga napram drugim virom beljakovin
-Tuna je draga
-Sir ma ogromn mascob
-Jajca so uredu
-Soja, prekomerno uzivanje poveca izlocanje estrogena

In 2,3g beljakovin je lahko vnest ko tehtas 70kg. Jaz s svojimi 105 kilogrami moram za 3g beljakovin na kilogram teze zauziti
315g beljakovin. Kila pisanca mi da 240g, 10 jajc mi da okol 80g. Kakorkoli ze, velik palamudenja za nic. Raje mi povej Icematxyz
kako tocno mi skodijo proteini v prahu ali cukr v prahu (maltomax).


Ne iščem razlage življenkega sloga posameznika. Ker se me označuje za nerazgledanega konja in nekonstruktivnega v temi sedaj celo še da je to kaj trdim moj bullshit ki si ne zasluži odgovora.

Stradanje telesa z ogljikovimi hidrati in prehrana z koncetriranimi beljakovinami ni zdava in uravnotežena prehrana. Nikoli ni bila in nikoli ne bo.

Če to ni konstruktivno pa uvrži to trditev.


To je bilo vprašanje in trditev ja sama po sebi. In če hočeš dokazati da sem nerazgledan konj, da sem nekonstruktiven in da govorim bullshit potem prosim uvrži to trditev. Oziroma razloži v čem je napačna. Ne le ti ampak še kdo drug zraven tebe lahko poskusi, ki je v temi uporabljal prispodobe za mene...

Law_Enforcer ::

[grammar nazi]
[off topic]

uvrži to trditev.

Trditev se ovrže, ne uvrže

[/grammar nazi]
[/off topic]

d0rK ::

Aja, in zakaj zivljenski slog nekoga ki jemlje dodatke ni uredu? Pravis da zadeve niso zdrave, torej da skodujejo. Meni ne skodujejo, a
sem izjema? NIKOLI se nism slisu da bi komu proteini skodl. Ti pa pac tolces svoje. Trditev je direkt nerazgledana in nekonsturktivna. Nekonstruktivna ker je ne podpres z nicemer razen svojim mnenjem in nerazgledana ker spada v skupino baba čula, baba rekla.

Zdej pa ti ovrzi trditev, da proteini v prahu [v normalnih kolicinah] ne skodijo.

Kami ::

Tist ni nobeno vprasanje, tist je bla trditev. In zakaj bi mogl mi tvoj bullshit ovrzt? Pol pa navedes nek brezvezen primer Veselkota.
Ja, celo gledal sem tisto epizodo. A ti misls da so dodatki carovnija? Jes en mesec pa si Arnold? Niti ne vidim kje je kdo omenil da je
proteinski sejk fasttrack do misic. Ce nimas poslihtane preostale prehrane ne bo nikakrsnih rezultatov. Dve leti in pol ze jem whey,
maltomax in kreatin pa je bla se vsaka krvna slika perfektna, vsak teden nardim 50+km kolesarsko turo, polet se laufam, zbolim
skoraj nikoli. Torej kje tocno sem jaz nezdrav?

Komentarji glede tega kok pa kdo naj bi pojedel so pa tut brezvezni. Vsako telo ima svoj metabolizem. Jz sm recimo MORAL pojest
1kg pisanca/purana na dan, da sem se lahko zredil. Druga ne gre ker imam zelo hiter metabolizem. Sicer pa ce pogledam tist seznam:

-Govedna je draga ko pes
-Mleko ma zanemarljivo kolicino beljakovin
-Skuta je draga napram drugim virom beljakovin
-Tuna je draga
-Sir ma ogromn mascob
-Jajca so uredu
-Soja, prekomerno uzivanje poveca izlocanje estrogena

In 2,3g beljakovin je lahko vnest ko tehtas 70kg. Jaz s svojimi 105 kilogrami moram za 3g beljakovin na kilogram teze zauziti
315g beljakovin. Kila pisanca mi da 240g, 10 jajc mi da okol 80g. Kakorkoli ze, velik palamudenja za nic. Raje mi povej Icematxyz
kako tocno mi skodijo proteini v prahu ali cukr v prahu (maltomax).


V primeru, da gledaš samo ceno potem najboljše, da ješ samo sirotko, ker te pride najceneje glede na količino beljakovin.

Tudi s tem, da je tuna draga se ne bi strinjal, ker je cena glede na vsebnost beljakovin zelo podobna piščančjemu mesu (dobiš tudi ceneje, odvisno kje in kakšno kupiš).

Vsekakor pa se mi zdi absurdno gledati samo na vsebnost beljakovin in zanemarjati vsebnost ostalih pomembnih snovi (železo, cink, vitamin B12, kalcij itd.).

Sedaj boš sigurno rekel, da uživaš multi-vitaminske tablete ampak to ni čisto enako, ker se določeni minerali brez prisotnosti drugih snovi absorbirajo slabše (železo, kalcij itd.).

Najboljše je kombiniranje več virov hkrati in ne uživati samo enega ali dveh tako kot jih dela veliko (sem štejem tudi razne beljakovinske praške - sirotka, kazein, jajčne beljakovine itd.).

d0rK ::

Kdo je pa reku da gledam samo na beljakovine? Ti si napisou da je to seznam virov beljakovin, jaz sem komentiral ta seznam z vidika beljakovin.

Osebno jem ceu kup stvari, nism na nikakrsni striktni fitnes dieti, ampak za pisanca/purana pac ni trajne alternative. Tuna je pakirana po 115g. Od tega je dejanskega mesa cirka 80g. Sicer je rs zelo bogata s proteini ampak ima svojo ceno. Ena konzerva stane 2.5EUR. Za 2.5EUR dobis pol kile pisanca [120g beljakovin] ali eno tuno [25g beljakovin]. Sej ne recm, pac pojem dve tri tune na teden ampak to ni to. Najraje bi vso perutnino zamenjal z govedino (se mi ze gabi pisnc/puran) ampak ni dnarja.

Vitaminskih tablet ne jem skor nikol ker dobim vitamine in minerale z normalno hrano. Edino pilule Omega3 mascob jem bolj pogosto.

MeGreat ::

mogoče ena "informacija" o omega3 v kapsulah. Dajte vprašati proizvajalce kako filajo kapsule. Večina jih ima način "heat seal" kjer z toploto zavarijo kapsulo->posledično uničijo šibko omega3 kislino. ker je najceneje..

mogoče je boljša izbira kupiti ribje olje iz lekarne ki je ceneje in boljše
150g tune je drugače v lidlu 1 evro.

Kami ::

Jaz kupujem tuno v lastnem soku v Hoferju, kjer stane ena konzerva 1 € (meni osebno je ta tudi najboljša po okusu, pa sem poizkusil že ogromno tun v lastnem soku).

V konzervi pa je 150g čiste tune (188 kalorij, 44g beljakovin, 1,5 g maščob in 0 g ogljikovih hidratov - torej pride ceneje od perutnine).

Se pa strinjam glede tega, da je govedina draga.

d0rK ::

Oh, pocen. Lihkar so odprl zravn mene nov Hofer pa bom sel pogledat.

Ampak sem skepticen pri pocen morski hrani.. Tezke kovine pa drugacn sranje. :/

DimmniBurek ::

Stradanje telesa z ogljikovimi hidrati in prehrana z koncetriranimi beljakovinami ni zdava in uravnotežena prehrana. Nikoli ni bila in nikoli ne bo. Če to ni konstruktivno pa uvrži to trditev.

Hahaha, kako pa stradaš telo s hrano???
Povej mi, kaj ti manjka če ne ješ OH? Povej mi kaj nadomesti OH če ješ le beljakovine in zdrave, kvalitetne maščobe.
Najdi mi študije, ki pišejo o tem da so beljakovinski koncentrati slabi al karkoli že praviš da so. Zanimivo da jih priporočajo celo ostarelim in mulcem. Zanimivo da imajo v vseh raziskavah(seveda od neodvisnih organizacij) le pozitivne učinke...

Kaj je pa zate uravnotežena prehrana?
Zajtrk: Corn Flakes + mleko
Malica: Štručka s majonezo ali podobnim namazom, mastna suha salama, masten sir, mogoče kak košček zelenjave vmes in pol litra coca cole. Če ni dosti škočiš na avtomat poleg tega za sendviče po eno čokoladko
Kosiol: Kar mama skuha, se pravi ponavadi je to kak masten zrezek in masten pomfri+sladica
Popoldanska malica: sadni jogurt, pomaranča in čips
Večerja: Toast z veliko sira, kečapa in suhe salame ali kak večerni kebab


Tako nekako sem jaz jedel in se pridno redil ko svinja.

Ne mi rečt da fitnes prehrana ni uravnotežena, samo vedt morš kej od tega, ne sam blebetat.
Povej mi kaj tu NI zdravo:
-jajca, meso(takšno in drugačno, čimmanj mastno),skuta, ribe, ovseni kosmiči(ja, tisti brez čokolade in cukra), polnozrnat kruh, testenine in rjavi riž, polnozrnata moka in tako naprej.
Isto jemo, sam da ne jemo cukra ampak raje polnozrnate stvari, in namesto mastne salame in sira si vzameš meso in nemasten sir ali pa eno kuhano jajce.
Aja, točno, beljakovinski šejki so tisti strup ki nas loči od drugih. Juhej.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Dri3r ::


Hahaha, kako pa stradaš telo s hrano???
Povej mi, kaj ti manjka če ne ješ OH? Povej mi kaj nadomesti OH če ješ le beljakovine in zdrave, kvalitetne maščobe.
Najdi mi študije, ki pišejo o tem da so beljakovinski koncentrati slabi al karkoli že praviš da so. Zanimivo da jih priporočajo celo ostarelim in mulcem. Zanimivo da imajo v vseh raziskavah(seveda od neodvisnih organizacij) le pozitivne učinke...

Kaj je pa zate uravnotežena prehrana?
Zajtrk: Corn Flakes + mleko
Malica: Štručka s majonezo ali podobnim namazom, mastna suha salama, masten sir, mogoče kak košček zelenjave vmes in pol litra coca cole. Če ni dosti škočiš na avtomat poleg tega za sendviče po eno čokoladko
Kosiol: Kar mama skuha, se pravi ponavadi je to kak masten zrezek in masten pomfri+sladica
Popoldanska malica: sadni jogurt, pomaranča in čips
Večerja: Toast z veliko sira, kečapa in suhe salame ali kak večerni kebab


Tako nekako sem jaz jedel in se pridno redil ko svinja.

Ne mi rečt da fitnes prehrana ni uravnotežena, samo vedt morš kej od tega, ne sam blebetat.
Povej mi kaj tu NI zdravo:
-jajca, meso(takšno in drugačno, čimmanj mastno),skuta, ribe, ovseni kosmiči(ja, tisti brez čokolade in cukra), polnozrnat kruh, testenine in rjavi riž, polnozrnata moka in tako naprej.
Isto jemo, sam da ne jemo cukra ampak raje polnozrnate stvari, in namesto mastne salame in sira si vzameš meso in nemasten sir ali pa eno kuhano jajce.
Aja, točno, beljakovinski šejki so tisti strup ki nas loči od drugih. Juhej.

Podpis pod tole.


Vsi ki še vedno dvomite, da so beljakovinski dodatki dobri za telo si preberite ta članek.
Če na hitro povzamem pozitivne učinke:

- pospeševanje izgradnje in regeneracije mišic
- izboljšano delovanje imunskega sistema
- proščanje hormona CCK, ki daje občutek sitosti
- povišana proizvodnja glutationa, enega od močnejših antioksidantov v telesu
- antihipertenzivne
- antitumorne
- antivirne
- antibakterijske
- pomagajo pri raku
- osteoporozi
- srčnih obolenjih
- AIDSu
- hepatitisu B


LP
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

c3p0 ::

Za nekatere bo to pač vedno umetno, ker je v obliki prahu in ker pride v plastični embalaži, podobni jupolu. ;)

DimmniBurek ::

Obenem pa pijejo Cedevito(ker ima vitamine, četudi so isto umetni kot oni "naši"), pijejo umetne gazirane pijače, pa vsi vejo kolk so škodljive, kadijo cigarete, jejo margarino(trans nasičene maščobe) in vso ostalo svinjarijo za katero je dokazano da je shit, v vsako stvar dajo še 3 dodatne žlice cukra, čokolino(če je za otroke dober je tudi zame, če ima cuker nima veze), majonezo(80% maščobe).

Aja, in nujno se izogibajo JAJCEM, ker povzročajo holesterol. BULLSHIT. Jajca znižujejo slab holesterol, zvišujejo dobrega, poleg tega je holesterol nujno potreben za "življenje" in tvorbo hormonov...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Sasquat ::

Po nasvetu prijatelja sem pred kakima 2 mescema tudi sam začel zmanjševati doze kruha in krompirja ter ostalih oslarij. moram reči da se še nikoli v življenju nisem počutil boljše. Včasih sem bil po kosilu zaspan, sedaj pa se mi počutje ne spreminja. Prav tako opazim da sem bolj zdrav in se lažje skoncentriram na učenje. Pri meni je delovalo za druge pa ne vem. Ogljikovih hidratov se kar se da izogibam ter jem meso in zelenjavo in prav nič mi ne manjka :)

TekO ::

Kaj pa je narobe s kruhom in krompirjem? Jaz krompir trenutno jem samo kuhanega (brez usega) in ne vidim kje je problem.

MeGreat, ko si omenjal omega3. Jaz sem začel uporabljati tele Omegactive oz. je taka pakunga. So vredu?
Ideas are bulletproof.

MeGreat ::

omega3 morajo biti iz živalskega vira. Torej nujno iz ribe.

c3p0 ::

Nekateri priporočajo tudi laneno olje. Kdo pravi da je nujen živalski vir?

MeGreat ::

Laneno olje vsebuje ALA maščobno kislino, ki se mora pretvoriti v epa in dha kislini. ribje olje to že vsebuje, torej pretvorba ni potrebna.
Laneno olje sicer zadostuje za nujne potrebe po epa in dha ampak kaj več pa ne, in glede na to da je ribje olje 4€ 150ml laneno je pa veliko dražje mislim da je odločitev logična

c3p0 ::

Potem je kar ugodno, ne vem zakaj ga vsi ne kupujejo v lekarni.

Kami ::

Kaj pa je narobe s kruhom in krompirjem? Jaz krompir trenutno jem samo kuhanega (brez usega) in ne vidim kje je problem.

MeGreat, ko si omenjal omega3. Jaz sem začel uporabljati tele Omegactive oz. je taka pakunga. So vredu?


V primeru, da paše v tvoj dnevni kalorijski vnos, ni narobe nič.

Če pa treniraš z utežmi pa je priporočljivo, da je ta obrok s krompirjem ali kruhom v času po treningu, ker takrat je večji dvig inzulina zaželen, zaradi pozitivnega učinka na regeneracijo in povečanje mišične mase (izniči kortizol, "potisne" hranila v mišice in tudi pomaga pri zapolnitvi glikogena).

MeGreat ::

Potem je kar ugodno, ne vem zakaj ga vsi ne kupujejo v lekarni.

Zato ker smrdi po starih ribah ga večina noče piti. okus je pa sicer nevtralen

DimmniBurek ::

Kupiš pač omega3 kapsule. 6-7€ za 100kapsul=100g
There Is No Stronger Drug Than Reality

Keyser Soze ::

Sedaj ravno uporabljam kreatin (sem ga ravno dobil zastonj na "test") in moram reči, da po 2 mesecih kakšne razlike res ne opazim. Mogoče se to opazi samo bolj profi športnikom, za povprečnega človeka pa nima smisla.

V kolikor imaš dnevnik in vadbo lepo ter pridno beležiš, lahko vidiš učinek kreatina. Pri meni je dodatek kreatina (nisem jedel veliko rdečega mesa) v dogledno kratkem času dvignil kilaže v povprečju za tam okoli 5-10%%. To je bil en tak nadvse opazen preskok napram prejšnjim obdobjem.

Pa sem že nekaj časa "fitnesiral", tako da ni šlo za začetniški bum.
OM, F, G!

Icematxyz ::

Stradanje telesa z ogljikovimi hidrati in prehrana z koncetriranimi beljakovinami ni zdava in uravnotežena prehrana. Nikoli ni bila in nikoli ne bo. Če to ni konstruktivno pa uvrži to trditev.

Hahaha, kako pa stradaš telo s hrano???
Povej mi, kaj ti manjka če ne ješ OH? Povej mi kaj nadomesti OH če ješ le beljakovine in zdrave, kvalitetne maščobe.
Najdi mi študije, ki pišejo o tem da so beljakovinski koncentrati slabi al karkoli že praviš da so. Zanimivo da jih priporočajo celo ostarelim in mulcem. Zanimivo da imajo v vseh raziskavah(seveda od neodvisnih organizacij) le pozitivne učinke...

Kaj je pa zate uravnotežena prehrana?
Zajtrk: Corn Flakes + mleko
Malica: Štručka s majonezo ali podobnim namazom, mastna suha salama, masten sir, mogoče kak košček zelenjave vmes in pol litra coca cole. Če ni dosti škočiš na avtomat poleg tega za sendviče po eno čokoladko
Kosiol: Kar mama skuha, se pravi ponavadi je to kak masten zrezek in masten pomfri+sladica
Popoldanska malica: sadni jogurt, pomaranča in čips
Večerja: Toast z veliko sira, kečapa in suhe salame ali kak večerni kebab


Tako nekako sem jaz jedel in se pridno redil ko svinja.

Ne mi rečt da fitnes prehrana ni uravnotežena, samo vedt morš kej od tega, ne sam blebetat.
Povej mi kaj tu NI zdravo:
-jajca, meso(takšno in drugačno, čimmanj mastno),skuta, ribe, ovseni kosmiči(ja, tisti brez čokolade in cukra), polnozrnat kruh, testenine in rjavi riž, polnozrnata moka in tako naprej.
Isto jemo, sam da ne jemo cukra ampak raje polnozrnate stvari, in namesto mastne salame in sira si vzameš meso in nemasten sir ali pa eno kuhano jajce.
Aja, točno, beljakovinski šejki so tisti strup ki nas loči od drugih. Juhej.


Torej vidim da se nihče ni spustil in uvrgel moje trditve. Pričakuje se le da jaz dokažem da je moja trditev pravilna in pa seveda se me spet zasmehuje kak nič ne vem.

Ok pa bom dal dokaz s katerim se srečaš že v vrtcu:

Piramida prehrane



Sedaj pa glede prepričevanja prepričanih. Sam sem te debate že imel nič kolikokrat in jaz sem se že odločil katerim smernicam bom sledil in zakaj. Mene ne boste več prepričali. Če bi pa bil labilna oseba bi vrjetno še takrat ko sem hodil na fitness začel z vsem kar bi naj spadalo zraven. Je bilo kar dosti debat na to temo in razglabljanja. Hvala lepa. Imam raje svoje telo kot pa obljube o nerealnih stvareh. In pa da bi sledil nerealnim ciljem in s tem škodoval svojemu telesu. Če nisem v to zapadel ko sem bil star 16 let tudi sedaj več ne bom.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Icematxyz ::

Pa še ena anekdota o prepričevanju prepričanih. Na fitnesu če se nahaja 10 oseb potem je 10 različnih mnenj kako se ista vaja pravilno izvaja. Dela pa vajo ponavadi vseh 10 narobe.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

In kje sem napisal, da je to uravnotežen obrok? Če ne veš zakaj se uporablja in kdaj, al si preberi ali pa nehaj pametovati(oz. pisati nekonstruktivne poste, če želiš).;)


Stradanje telesa z ogljikovimi hidrati in prehrana z koncetriranimi beljakovinami ni zdava in uravnotežena prehrana. Nikoli ni bila in nikoli ne bo.

Če to ni konstruktivno pa uvrži to trditev.


No, dajmo najprej nekaj razjasniti. Ti, ko postavis neko trditev jo moras ustrezno podpreti s svojimi dokazi in referencami. Potem pa mi lahko ovrzemo te tvoje dokaze in reference s svojimi kontra dokazi in referencami. Razumes?

Sicer pa, poglej moj podpis, pa mi ga ovrzi, ce mislis, da to ni res.

Tvoj dokaz s katerim si se srecal v vrtcu, pa kar v vrtcu pusti. Ceprav, tvoja prehrambena piramida niti ni tako napacna. Spodaj, tega kar bi moral najvec zauziti so vlaknine in kompleksni ogljikovi hidrati (Wild rice je nebrusen rjavi riz in ne tisto parbolied sranje od strica bena, oats so pa ovseni kosmnici. Alternativa so lahko tudi kaksni drugi polnozrnati kosmici, samo da gor ne pise Kellogs ali pa Nestle). To cisto drzi. Potem pride sadnje in zelenjava. Vsekakor pomembno. Na koncu so se bolj beljakovinski izdelki.

Ampak, se ti zdi, da je ta piramida nekaj cesar bi se moral oklepati kot pijanec plota? Recimo, da na dan potrebujes 2 litra tekocine. Bos vedno pri tem vztrajal? Tudi ko bos popolnoma dehidriran, si bos zvecer rekel: ja dans sem 2 litra ze spil, vec pa ne smem!

Podobno je pri drugi prehrani. Ce se bos ukvarjal s sportom in delal v telovadnici, bos za obnovo misic potreboval precej vec beljakovin kot bi jih sicer. Veliko bolj nezdravo je ta priporocila NE upostevati.

No, tudi deset kuharjev bo vsak po svoje skuhal svoj golaz, pa bo se vedno tisti, ki ga tvoja mama skuha najboljsi in najbolj pravilen, mar ne? :)

MeGreat ::

zato ker je več načinov izvajanja vaj.in v svojem sistemu so vse pravilne(ok nekateri imajo res slabo tehniko, ki ni pravilna..).

drugače se pa kar drži tiste piramide, ni panike. itak na svetu ni dovolj mesa za vse ;)

OChack ::

jem proteine, aminokisline in ostale dodatke in sm še vedno kar OK, tud gripa se me ne loteva več tako pogosto
Int€l inside, IDIOT Outside

c3p0 ::

Nekateri imajo velik problem ločevanja proteinov (pogosto niti ne vejo, da protein = beljakovina), kreatina, BCAA in drugih aminokislin, od anabolikov. Čeprav tudi ti imajo svoj medicinski namen, drugače jih sploh ne bi proizvajali.

Ti radi dajo vse v isti koš. Iz nepoznavanja sledi strah in obsojanje vsega povprek. Raje restan z ocvirki na svinjski maščobi, kot žlička praška.press.

thramos ::

No pa ker se je znanje o zdravi prehrani odkar smo bili v vrtcu rahlo spremenilo, se je spremenila tudi prehrambena piramida:

Prehrambena piramida

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

BlazP ::

Tudi za rdece meso iz te novejse piramide so ze ugotovili, da se mu ni treba izogibati.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Proteini ali Gainerji

Oddelek: Loža
4611443 (10501) einstein :P
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037597 (28002) CleanPower
»

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25428911 (17699) Zheegec
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730325 (20435) Avenger
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620852 (16789) Saladin

Več podobnih tem