» »

Bioenergija verjamete ali ne?

Bioenergija verjamete ali ne?

««
5 / 11
»»

whatever ::

No, nekaj me zanima.

Ko zaprete oci, kako se dozivljate? Imate obcutek razprsenosti v "vidnem" okolju teme, ali pa se cutite osredotoceni koncetrirani v eni tocki?


Mislim, da vem kaj misliš. Mene ful moti, kadar mam občutek razpršenosti v temi, mi kar slabo rata in si moram ful prizadevat, da ko zaprem oči, da spet gledam "na blizu". Kadar imam naprimer pred spanjem občutek kot da gledam nekam daleč v temo, mi postane slabo. Mi je pa to težko kontrolirat, kadar se pojavi občutek "gledanja v daljavo teme".
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

ajin ::

Kadar imam naprimer pred spanjem občutek kot da gledam nekam daleč v temo, mi postane slabo. Mi je pa to težko kontrolirat, kadar se pojavi občutek "gledanja v daljavo teme".


To je dobro, da ahko gledas v temo. Meni se zdi kot da gledam v zvezde, nekje v daljavo .. mi je vsec ta obcutek. Probaj, se skoncetrirati na eno tocko, ko "gledas v daljavo" In vedno lahko priklopis na "gledanje na blizu".

MarkV ::

OMG;((

whatever ::

Mark, go eat a cookie:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

.:2448:. ::

A ni bioenergija pač ena energija ki je nastala z delovanjem enega bitja(recimo ti tipkaš z bioenergijo)?
Tko si jest predstavlam, pol pr alternativnih sranjih pa nevem kaj govorijo o enih aurah pa radijih te energije, ki jo produciraš s hrano in se kopičijo okol tvojga telesa. Jest v to ALT medicino ne verjamem, dokler je ne bom izkusil.
In zakaj ni o tem nobenega znanstvenega članka? In če je ta energija, je pol fizična(materialna), duhovna sploh ne(sploh ne verjamem v stvari, ki niso materialne).

To je moje mnenje, jest bl mal vem tko da me ne preveč kritizirat.

ajin ::

To je materialna energija. Nic ni duhovnega v tem. To potrjujejo spisi( Indijske filozofije)

leinad ::

ajin ne bi se mogel bolj strinjati s teboj. Jaz sem že večkrat izkusil raznovrstne energije, ki jim uradna znanost dandanes, navzlic vsej tehnologiji, še vedno ni kos. Čudno je edino, da te energije ponavadi čutim v zgodnjih jutranjih urah. Zadnji primer tega je bil, ko sem prejšnji teden odhajal s prijateljevega rojstnega dneva- čutil sem nihanje, nihanje tal pod menoj, v bistvu kamorkoli sem se ozrl... vse je preprosto nihalo. Čutil sem ogromno pozitivne energije, ki pa me žal ni obdajala do konca poti. Namreč tik pred pragom doma sem začutil močan vir negativne energije, nisem se motil, ta se je kaj kmalu manifestirala v obliki klučavnice, krožeče ključavnice natančneje, ki se je na vse pretege izogibala mojemu ključu. Moram priznati da mi je to izkustvo precej odprlo oči in sedaj gledam na svet drugače.

PS: Že prej na rojstnem dnevu, sem slutil vpliv neznane energije, nisem je nikakor moral klasificirati, edino kar zagotovo vem je, da je bila pozitivna- vse punce so namreč zgledale dosti lepše kot ponavadi.

MarkV ::

Ja, spisi (indijske filozofije) - karkoli to že je!, gotovo vsebujejo ogromno _VERODOSTOJNEGA_ znanja. Posebej, ker so jih pisali ljudje doooolgo nazaj, ki so mislili, da je zemlja plošča, ki sloni na slonih, sloni na kači, kača v morju. Prepričani so bili tudi, da sonce kroži okoli zemlje in da obstajajo troglave pošasti, govoreči jogurtovi lončki in podobn bullshit.>:D

whatever ::

govoreči jogurtovi lončki

Ej! To obstaja! Če obstaja boogie riba, pol tud to obstaja!:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

MarkV ::

Lol, na tole pa nisem pomislil.

Gotovo je boogie riba neke vrste eloptični oddajnik za bioenergijo.>:D
Saj je vendar vse povezano... Energija, lončki, riba! Vse skupaj pa niha in utripa. Evo dokaz za obstoj bioenergije! Problem je samo da ne znam pojasnit... Ampak uglavnem niha in utripa. Pa vrti se tudi.8-)

whatever ::

Pitaj boga, šta je istina. I bog se pita.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

SanAndreas ::

da tko i šta je bog? :\
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

ajin ::

Carnivore, kar tako nadaljuj, pa bos resnicno srecen in notranje zadovoljen pa tudi svoje bliznje bos s tem razveseljeval. Bravo.

MarkV: SI jo preucil? Ce bi jo, ne bi tako govoril. ZAto prosim, ne dajaj nekih argumentov o tematiki, ce nimas pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

jype ::

Boga ni.

Bioenergije ni.

To vemo, ker je tako rekla učiteljica v prvem razredu osnovne šole.

Če bi pa kdo rad trdil, da se učiteljica moti, potem pa naj dokaže (z znanstvenimi dokaznimi standardi, se razume) obstoj enega ali drugega.

ajin ::

Boga ni.

dokaži (z znanstvenimi dokaznimi standardi, se razume)!.

Drugace pa govorimo o druzbenih sistemih.
Ce bi rad govoril o Bogu, naredi topik, pa bova tam o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

jype ::

jype> Boga ni.
ajin> dokaži (z znanstvenimi dokaznimi standardi, se razume)!.

ajin (hipotetično)> Pod površjem Marsa ni nakupovalnega centra z MacDonalds restavracijo.
jype> dokaži (z znanstvenimi dokaznimi standardi, se razume)!.

You first.

Ko dokažeš, bom verjel tudi v Bioenergijo, ne le v Boga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gzibret ::

> Carnivore, kar tako nadaljuj, pa bos resnicno srecen in notranje zadovoljen pa tudi svoje bliznje bos s tem razveseljeval. Bravo.

Ajin, a nisi poštekal, da se malo (ne malo, fejst) zafrkava s tabo ;) Jojmene :D >:D Z drugimi besedami je povedal:

Fejst sem prišel nasekan domov in mi je bilo ful fajn, dokler nisem prišel do vrat in poskušal odklenat ključavnico. Tolk sem bil nasekan, da nisem utrofil luknje....

PS - v bistvu sem bil toliko nasekan, da so se mi še grde babe zdele lepe.
Vse je za neki dobr!

ajin ::

Gzibret, prav kar si dokazal kaksno misljenje imas o meni. Lahko bi jaz rekel a nisi postekal mojega sarkazma. Z temi beseda se, sarkasticno povedal, da ce bo veliko degradiral svoj um, bo lahko resnicno "srecen in zadovoljen".

Skoda, da tako gledas, upam da to ne pocnes pogosto. Ampak vsi imamo ego problem. Pac pogojeni smo.

@Jype: odpriva topik o Bogu, pa bova tam o tem.
Ok?
Imam ene zanimive linke, in par zanimivih argumentov, ki so tam napisani.
Bo slo?

jype ::

gruntfürmich ::

glede bioenergije je bil članek v prilogi dela - znanost. članek se je nanašal na kamero, ki snema avro. delala bi naj na podlagi ionizacije natrija. in potem se vidi na filmu slika. vendar pa so ful prešinfali ta članek par dni za tem, češ kaj se grejo, take stvari -neznanstvene- devat v delino prilogo itd.
drugače pa je čisto možno da ta kamera tako dela, in tudi da obstaja avra. ker če vzamemo kot da je avra uv svetloba, kar naj bi bila, je čisto logično in znanstveno dokazljivo, da jo človek oddaja. vprašanje je le, v kolikšni količini. za gledanje le-te in merjenje njenega učinka nisem čisto prepričan če proizvaja dovolj uv sevanja človeško telo, da bi ga mi lahko videli in zaznali z kamero.
po znani enačbi, ki povezuje temperaturo telesa z njegovim elekromagnetnim sevanjem, proizvajamo ves spekter EM žarkov. vendar pa se meni osebno zdi, da je uv sevanja človeka premalo da bi ga zaznali, in da ga dodatno proizvajamo po nekem neznanem principu.

drugače pa glede topika: verjamem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Azrael ::

Res je, ta kamera je znan in predvsem zelo donosen hokus pokus, Kirlian photography, vsekakor brez realne vrednosti za bolnika.

Če bi bilo tako easy, bi CT in MRI odpadla kot knof pri gatah.
Nekoč je bil Slo-tech.

gzibret ::

Meni se zdi, da tale kamera snema neko električno prevodnost. Predno te slikajo, te menda priklopijo na neko elektrodo. Ne vem, a ima kdo drug kakšne podatke o tem. Vem, da je na FERI nek Kononenko, ki se ukvarja s tem.
Vse je za neki dobr!

Azrael ::

Če sem prav seznanjen gre nekako tako:

Objekt (rožico, kovanec, takega ali drugačnega poskusnega zajčka...), ki ga želijo slikati s to metodo, postavijo na izolirano površino in naelektrijo z visoko napetostjo. Van de Graaff generator ali Influenčni stroj pride prav.

Zaradi visoke napetosti in elektrostatičnega polja se okoli testiranega objekta pojavi korona, ki vpliva na fotografski film še malo bolj spektakularno, kot vidimo s prostim očesom v temi. To je vsa kunšt. Vrednost in uporabnost te metode, pa se IMHO konča pri fancy sliki.
Nekoč je bil Slo-tech.

ripmork ::

hm takole je...
Sam osebno sem sprobal tole slikanja - daš vsako roko gor, in na podlagi korone okoli prstov se potem razbere zdravstvena slika človeka.
Kolikor sem drugače skeptik (sem svoje izkušnje opisal zgoraj v enem postu), pa sem bil tu presenečen ker se je dalo razbrat točno kje kaj ne štima - pomanjkanje avre v predelu ledvic v mojem primeru.
kaka druga razlaga? je bilo to naključje?

Azrael ::

@RIPMORK:

Možen razlog je razložen v postu uporabnika JurijD na forumu Kvarkadabra.
Nekoč je bil Slo-tech.

gruntfürmich ::

poglej azrael, ta kamera morda ni nobeden hokus pokus. z vplivom uv žarkov iz avre se pač ioni nabijejo in emitirajo, in se to posname na film.
to ni nobeden hokus pokus. to je čisto naraven pojav.
malo si preberi moj post, pa boš videl kje zna biti problem. in ne obsojaj v naprej, ker ispadeš ful debiln.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Azrael ::

Hja in potemtakem je avra, kar naj bi že to pomenilo, samo elektrostatično polje, ustvarjeno od zunaj. Kul.

In potem fotka pokaže elektomagnetno polje človeka in zraven folija zavije čokolado v svizca. Ni šanse, ga visoka napetost lepo prekrije, ne pa ojači. Ne kupim tega BS.

BTW, grunti mogoče živiš od naivcev, ki kupujejo to s*anje? Prej informirani kozarčki, sedaj Kirilianove fotke. Imaš še kaj na zalogi?
Nekoč je bil Slo-tech.

gruntfürmich ::

PREBERI ME

točno tako azrael. se ti že svetlika. dolgoooooo rabiš, da ti potegne.
avra je uv sevanje. glede moči pa sem tudi jaz skeptičen, če se jo da gledat in beležit. sem si kupil knjigo za gledanje avre, vendar mi je še ni uspelo pogledat.
in avra se ne ustvarja od zunaj, ampak direktno od človeka. - kot sem že omenil, nekaj po enačbi, nekaj pa morda po drugi poti.

PS: večina na tem forumu očitno ne znate brat, ker kaki bedni pogovori se tu odvijajo to ni več res. največ je itaq ponavljanja stvari, kar si že napisal, ker folk pač ne bere postov. ali pa dejstva gladko ignorira, tako kot ti, azrael, in še kr slavček svojo goni naprej.

in ne preživljam se od naivcev, ki kupujejo to *sranje*. končujem fax za kemijo in kem. tehnologijo, in živel bom od takih naivcev kot si ti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

>avra je uv sevanje
>in avra se ne ustvarja od zunaj, ampak direktno od človeka

Lepo, UV sevanje današnja fizika zna lepo detektirati. Prosim za en sam kredibilen edu link, ki pove, koliko UV svetlobe seva človeško telo.

>nekaj po enačbi, nekaj pa morda po drugi poti.

Kar enačbo na plan.

p.s. Beremo vsekakor, samo težko je pravilno dešifrirati dvoumno in nepopolno zapisano.
Nekoč je bil Slo-tech.

gruntfürmich ::

čuj azrael, zakaj ti spamaš v tej temi? takih neumnih ljudi nabitih s cinizmom zaradi lastne omejenosti imam dovolj.
brez veze je da sodeluješ v pogovoru o avri, ker nič ne veš in samo svoje cinične poste limaš, in še to ne veš kako je povezana T z EM.
in še enkrat povem link frikom: linki so beda. malo pejd v knjižnico in tam preglej literaturo, če je nimaš doma. ne pa da pregledaš par strani na vikipediji in misliš da vse veš.
in če ne podam kakega linka, to še ne pomeni da moje trditve niso dejstva, ker ne sodelujem v debatah kr tako da bi si kr sproti zmišljeval stvari.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Čak mal, najprej sprašujete, zakaj se komu zdi Bioenergija verjetna, ko vam človek, ki se dejansko kaj spozna na fiziko pove, da je vse skupaj en larifari, pa jamrate, da ga mate dovolj?

Saj niste resni. Ali se sprijaznite z dejstvi, ali pa še naprej gojite vero, je vaša odločitev le takrat, ko gre za vas. Za druge se pač ne morete odločiti vi.

Fizikalko ::

gruntfurmich, malo se umiri. Pa zaenkrat ravno TI nisi dal nobenega verodostojnega linka.

gruntfürmich ::

pa še nekaj na temo mejne znanosti.
ne spomnim se točno v kateri številki ŽiT sem prebral, do so znanstveniki ne vem kje, menda v CERNu, uspeli na čudežen način vplivati na neki delec. zdi se mi da so ustvarili 2 delca iz enega (elektron), in potem sta bila fizično ločena in popolno neodvisna. in najbolj zanimivo je bilo to, da so uspeli s tem, ko so na neki način vplivali (s kakšno mag. silo ali kaj podobnega) na prvi delec, se je to poznalo na drugem, čisto neodvisnem. če se kdo spomni tega članka ali pač tega poiskusa naj poroča. drugače pa je to morda tudi pokazatelj o obstoju še nekaterih sil, za katere ne vemo oz jih lahko poimujemo pod pojmom bioenergija, telepatija, ipd.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

kaki larifari. pa naj si sam zračuna kolko uv svetlobe odda človek če se tako spozna, ne pa da se dela neumnega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MarkV ::

grunt: še enkrat sem prebral tvoje izredno kredibilne poste in se spreobrnil. Zdaj verjamem v bioenergijo. _NOT_
Uv sevanje, to bo to. UV sevanje zelo zelo koristi človeku a ne;(( Povzroča lepe spremembne na koži (kake rakave), skuri mrežnico v očesu in še kaj. Če je aura po definiciji UV sevanje, ne more biti bioenergija-zdravljenje-z-auro koristna pod nobenim pogojem, kvečjemu škodljiva.

Kakšen link pa res lahko pripopaš. Kako naj ti verjamemo, če se sklicuješ sam nase in praviš "jaz imam prav". To je kot v vrtcu.

jype ::

gruntfurmich> ne spomnim se točno v kateri številki ŽiT sem prebral, do so znanstveniki ne vem kje, menda v CERNu, uspeli na čudežen način vplivati na neki delec.

Kar si opisal ni nič nadnaravnega.

Gre za dobro znan, dokumentiran in teoretično predviden pojav v kvantni mehaniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

ampak se mi zdi, da bi ravno ta pojav omogoča te ''nadnaravne stvari''
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MarkV ::

To se ti samo zdi.

Fizikalko ::

gruntfurmich, zdaj končno štekam, da tako zelo NIMAŠ pojma, o čem govoriš, da celo poljudnih člankov v ŽITu ne razumeš. Povezovat QM pojave s bioenergijo, ja, to bo to. :(

jype ::

Verjamem, da se ti zdi.

Saj se marsikomu marsikaj zdi.

Verjemi, tisti, ki so to računali, se niso zmotili, tisti, ki so prvi izmerili pojav, pa so samo za merilno napravo porabili več, kot je celoten proračun slovenskega bioenergospodarstva d.d.

Fizikalko ::

Ah, več so dali že za elektriko. CERN ma kar eno jedrsko elektrarno samo zase, BTW.

gruntfürmich ::

markV, tudi če bom pripopal 1000 linkov, to še vedno ni pogoj da imam prav in da boš spremenil mnenje. ker kot sem že omenil, vsak si najde tak link, ki mu ustreza. in vsak lahko reče kratko malo: ta link ne drži. in smo spet na začetku.
nimam pa namena nobenega prepričevat v nekaj, tako kot nekateri, ampak samo podajam dejstva in svoje mnenje. to je vse
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MarkV ::

Torej kaj je zdaj bioenergija? UV-sevanje ali pojavi v kvantni mehaniki? Hitro menjaš mnenje...

gruntfürmich ::

in potem pride fizikalko, ki obelodani, da je edina in res edina prava resnica njegova resnica.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

in potem še mark5 pove, da mu nič, čisto nič ni jasno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfurmich> nimam pa namena nobenega prepričevat v nekaj, tako kot nekateri, ampak samo podajam dejstva in svoje mnenje. to je vse

Te pa verjetno zanima, če ni slučajno res vse skupaj en larifari, kajne?

No, mene tudi!

Zdaj moramo samo najt še enega profesionalnega licenciranega bioenergetika, enega radistezista, enega dimnikarja in enega tiskarja.

Potem naredimo double blind preizkus in vidimo, ali je učinek bioenergetskih teh in onih metod zunaj epsilonske okolice ničle.

MarkV ::

Seveda mi ni jasno, zato te vprašam. QM ali UV torej?

Fizikalko ::

>>in potem pride fizikalko, ki obelodani, da je edina in res edina prava resnica njegova resnica.

Prvič slišim, da mam svojo resnico. Katero že? Morda ta, da bolj "verjamem" znanstvenim dokazom kot tvojemu bluzu? To pa, ja, priznam.

Fizikalko ::

Sicer pa spet nabijaš. Rekel sem, da nisi dal še nobenega verodostojnega linka, ti pa začneš nekaj bluzit o moji resnici. WTF? Daj raje kak verodostojen link.

Aja, saj res, ne obstaja. Too bad potem.

gruntfürmich ::

malo fejst težko nam bo poiskati edino in pravo resnico.
glede 'bioenergije' pa je bilo tudi že veliko napisanega in opisanega in izvedenega, da bi lahko kr enostavno rekli: to ni res.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
83898026 (48906) tikitoki
»

Dober kiropraktik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5031483 (25604) mtosev
»

Stvarna napaka za placebo napravo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21349504 (45679) imagodei
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738418 (35603) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815136 (12866) ParanoiD

Več podobnih tem