» »

Kak avto imate

Kak avto imate

1
2
3 4

OrlyTM ::

Cist na frisno, Toyota Corolla 2.0 d4d ... 2002

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BC3 ::

scirocco gt 1.6 l.82
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

OwcA ::

@MadnessMat: zelo. Je pa res, da sem imel že pred nakupom realna pričakovanja glede udobja, hitrosti in porabe.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kinca ::

Citroen C5 2.0 HDI letnik 2003, dober motor, veloko udobja, draga popravila

@LOL ::

Audi A3 1.9TDI Ambition z bose ozvočenjem8-)
Hehe sem si reku, dokler še živim pri tastarih je čas za takšne igračke, potem ko bo pa otrok in familija bo pa kak Clio pri hiši

sam da je rumene barve

p.s.: resda ima veliko delov skupaj z VW golf 5, vendar je to drug svet, kvaliteta materialov je odlična prav tako spoji. Pa še za parkirat je super ker ni limo. Počutje notri je pa isto kot z pol dražjih avtomobilov. Jaz sem zadovoljen. Pa tut motor je čist kul ker nisem ravno cestni dirkač.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

GUFY ::

kokos25 & GUFY, samo pazta da ne bosta prisla v porocila v stilu: spet N mrtvih na slovenskih cestah zaradi prehitre voznje

Nisem več mulo, ki mora z vsakim dirkati po cestah, da si dvigne svoj ego pa še alkohola ne pijem tako da....
BTW moj S3 ima trenutno 250 KM spomladi pa se pripravlja čipanje na 300+KM:D

OrkAA ::

GUFY: S3 ima fwd ali rwd? Ker če ima fwd, potem je to početje s konji mal vprašljivo :>

sidney ::

golf3 syncro in fijat marija wikend
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

OwcA ::

@OrkAA: glede na to, da je Audi je prej AWD kot RWD.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OrkAA ::

točno.. quattro pa te zadeve.

/me se počuti neumnega :>

IceIceBaby ::

afaik noben audi ni RWD.

GUFY ::

AUDI S3 ima quattro pogon, se pravi štirikolesni pogon, pa še to ne stalni, ampak ko prvim kolesom zdrsne za 1/4 obrata se preko haldex sklopke moč prenese še na zadnji kolesi.
Je pa brez pomena imeti 300+KM na prednjih kolesih. Sem enkrat dregal z Seat Ibizo s 300+ konji pri Rutarju pa mu je samo vrtelo v prazno jaz sem se pa odpeljal mimo kot za šalo.

Scorpia ::

Peugeot 307xs 1.6 16V Trenutno se ni ''dobrega'' ozvocenja not, cakam da dam not neki konkretnega, ki pa sigurn ne bo bose:D Ampak neki boljšega8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

_marko ::

Fiat Bravo, 2001, rumen. Zadovoljen.
Čakam na novega Bravota in več denarja.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

perci ::

golf dvojka, 1.6 diesel, 1989

povprečna poraba 5,5

servis napol zastonj

Pelje se zelo lepo, če bi mel še peto prestavo, bi ga pa kar zadržal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

acidek ::

Že eno leto srečen in ponosen lastnik Volkswagen Golf 4 Letnik 2003 1.4 (75KM) :)) (Doživel je tudi malo predelav zunanjosti :D )

Še slikci


AMD ATHLON 64 3800+ X2, BIOSTAR NF4 AM2,1024 DDR2,
NG 7300GT, WD 250GB+160GB SEEGATE, SAMSUNG SYNCMASTER 710N

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acidek ()

Sami ::

Yugo Koral 458-) letnik 1992, notranja oprema od yuga GV, zadnja serija yugičev v Slovenijo. Še nikoli nobenega problema, avto dela kot urca, barva je kot nova in nič rje. Iščem, če bi kje dobil še tadebele odbijače od yuga GVX in bi avto res lepo izgledal.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Erwin ::

Passat TDI 130 KM 2002.....na grobo :D

Drugač je to od fatra avto sam mi je reku da mi ga bo dal ko končam šolo in morm potrkat mi šola kar dobro lavfa še dobro leto pa je moj ;)

IceIceBaby ::

Sem enkrat dregal z Seat Ibizo s 300+ konji pri Rutarju pa mu je samo vrtelo v prazno jaz sem se pa odpeljal mimo kot za šalo.


A si ti slučajno tisti z rumenim S3, ki je policajem bežal ? Če ja, pol čestitam, lepa akcija >:D

GUFY ::

A si ti slučajno tisti z rumenim S3, ki je policajem bežal ? Če ja, pol čestitam, lepa akcija

Pa ne tega naglas govorit>:D

Super Sonic ::

Hyundai Accent


Famozno iskanje tu na netu je (zaenkrat) obrodilo sadove. Avto ima že narejenih dodatnih 25k km (od poletja) in zaenkrat - popolnoma brez težav. (tok tok tok)

Hyundai SantaFe


Manj časa pri hiši - kakšen mesec in pol. Več o tem avtomobilu v drugi temi in drugem času. Lep vseekakor je! :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

KraP ::

Moja 2 : Honda CRV 2.0 A , l 2000
Renault Trafic 1,8 D - skluvan pocelem , l 91
Mati: dawoo matiz 0.8l , prejsni model ---------------- totalna šajs kanta
Foter: bmw 730 , l 94
Ljubezen moja: clio 1,4 16V , l 04 --- super avtek

Owca: kolk mas porabo mestna in dolga tura?
Super sonic: in vaš SantaFe?

Lp

Super Sonic ::

Poraba tega 2.2 CDRi motoja je:
- mestna vožnja - do 11l (tu vela povedati, da se je avto pri tem tanku šele "vpeljaval")
- relacijska (vsak dan lj-nm) - 7.2 (povprečna okoli 130 km/h)
- mešana - trenutno okoli 8l. To je najbolj realna poraba.

Poraba SantaFe.

Klima pač v tem mesecu in pol še ni bila konkretno prižgana, da bi vplivala na porabo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

BigFoot ::

VW Eos 2.0FSI

LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

OwcA ::

Relacije: ~11
Mesto: ~13
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Shark-357 ::

Hyundai Accent L.96 (acident:D ) 1.5, 90km :\

Pred tem pa Toyota Carina 105km (super avto škoda da je zaribal...)

perci ::

owca: A imaš črpalko doma? >:D

Jackal ::

Hyundai Pony 1.5 LS
Letnik '92
150.000km

Walking the way is something completely different than imagining the way.

kokos25 ::

gufy, ampak si izbral najbol gladek asvalt v celi sloveniji...pr rutarju še pandi 4x4 zakople>:D se pa strinjam, da je razlika med 2 in 4x4...
gufY, kje ga boš našponal? rsr? še to mi povej, a boš bate menjal al boš stare not pustil, pa šobe cevi....al boš samo turbino zamenjal?(čipal)
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

koyotee ::

Hyundai accent 1.3 83km l. 97
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darkolord ::

Hyundai accident :D :D

@LOL ::

Hyundai Accent je pojem za avtomobil :))
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

koyotee ::

Ja, sem ze imel tudi hyundai accident, vendar mi ni bilo nic, saj je potniska kabina ostala neposkodovana ko sem v levem ovinku peljal cca 100km/h v 3. prestavi in me je zanesl(spolzka cesta) in sem popravil prevec na desno tako da sem čelno priletel v rob skarpe(ki je vzporedna s cesto). Bom prilepil slikco ko jo najdem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

stromar ::

Fiat Uno 1.1 60km

Leti kot raketa, povprečna poraba pa 5.4L ;) (Večinoma relacija Postojna-Ljubljana po stari cesti)

Še nekaj let ga ne mislim zamenjat, čeprav imam denar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

@LOL ::

Ok no tole s Fiat Unom je mal za lase povlečeno.
Je kar poskočen (klanec ga sicer totalno zatre tako da moreš dost dost šaltat) vendar na avtocesti kar je nad 120km/h začne že vse skup trest in zanašati, pa vsaj men je pil okol 8-9 litrov.
Maš pa res dober primerek če imaš tako porabo;)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Fizikalko ::

Evo, naredu 10000km s Superbom. Povprečna poraba je 5.4 l / 100km. Fuck yeah! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

stromar ::

Tole je verzija še na fergazer, zato ima 60km, verzije 1.1 ie imajo 52km al nekaj takega. Avto ima le 800kg zato gre razmeroma dobro

Tudi jaz skoraj ne morem verjet da imam porabo 5,4L, ampak je res taka, čeprav vozim izven mesta približno 100km/h

Glede avtoceste: Jaz sem šibal 170 (po števcu) brez kakšnega zanašanja ipd. Imam sicer nove amortizerje, res pa pri taki hitrosti vse žvižga
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

@LOL ::

Fizikalko: kako mašino imaš to notri 1.9 al 2.0 TDI?
Zlo mala poraba, delaš mogoče relacije z vklopljenim tempomatom na 130km/h za tako porabo?>:D
Ker še jaz pri A3 tdi mam večjo
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Fizikalko ::

1.9 TDI 130 konjev.

Ne, gre za mešano porabo (mesto + relacije). Znam pač vozit po pameti, kaj naj rečem. Poraba vključuje vse živo (tudi 180 po avtocesti in čakanje po gužvi v LJ). Na relacijah po magistralkah kuti gladko pod 5, na AC pri 160 okrog 6 litrov. Skratka, ne pospešujem kot nor, vozim kar se da konstantno, ne psopešujem v rdečo luč in ne delam podobnih neumnosti. Menjam pri med 2500 in 3000 obrati. S tako vožnjo se je npr. dalo pri P206 HDi (1.4, 50kW) priti na tri litre in pol.

kokos25 ::

ja fizikalko, jz pa pospešujem zaradi takih norcev kot ste vi in me delate živčne na cesti, k ce se voz se voz ne pa benz špara...jz mam porabo na mojmu 10L pa se ne obremenjujem s tem!!!

In največ nesreč je ravno zaradi počasnih voznikov!!! samo se noben ne upa naglas povedat!

in ne govori, da je pospeševanje iz križišča, pospeševanje in nekonstantna vožnja neumnost!ravno obratno, KRIŽIŠČE je treba v najkrajšem moznem času spraznit!!!
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

darkolord ::

A te številke so take, kot jih izvrže potovalni računalnik?

Fizikalko ::

kokos25, ne obsojaj ljudi vnaprej.... A sem mogoče rekel, da ful počasi speljujem? Ne. Speljem normalno za to mašino, kar je precej hitreje od povprečnega voznika. Sploh nimaš pojma, kaj je varčna vožnja očitno. Treba je voziti konstantno, predvsem na račun tega, da dovolj zgodaj predvidevaš oz. vidiš dogodke. Če je pač utripajoča rumena 50 stran, ne bom pospeševal (menda, ne?), itd. Na magistralki vozim 100, na AC povprečno med 130 in 140. Držim se omejitev. Poraba je zgolj posledica.

Če bi imel še šesto prestavo (res ne vem, kaj jim je blo, da je niso vgradili), bi blo gladko še par deci manj.

Aja, poraba je zmerjena in je enaka tisti, ki jo izmeri računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

IceIceBaby ::

Fizikalko, jaz imam s podobnim načinom vožnje na nissan 200sx na relacijo porabo okoli 9,5l, čeprav je avto predelan na cca 220 konjev in je star že kar spoštljivih 16 let :) Prej sem imel bmw 325 e30 (star, škatlast model), ki je imel prikaz trenutno porabe in sem z lahkoto dosegel okoli 8 litrov, ker sem stalno pazil, da sem optimalno pospeševal. Pa res je, da pri avtu s takimi konji "penzionistična" vožnja ne pomeni, da si ovira na cesti, kvečjemu obratno :)

No, pa še malo on-topic, da se malo pohvalim. Naročen je novi Suzuki Swift 1.5, bele barve, polna oprema.

kabouter ::

jest mam tud polota 8)
KABI

OrlyTM ::

Od prejsnjega tedna zelo zadovoljen voznik Toyote Corolle D4D 2002 ... hud avtomobilcek! :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

perci ::

pa tudi lepo drag ;)

AngelOfDeath ::

Glede porabe

več porabiš če pospešuješ počasi kot če zahodiš gas pa pol daš v višjo prestavo. Torej čim hitreje do željene hitrosti in je. To ne pomeni gas do podna če moraš čez 100m bremzat.
edit: Slovnica

Fizikalko ::

Ja, za bencinarje to drži, da dizle preizkušeno NE drži. Pri dizlih (iz lastnih izkušenj) raje gas do 3/4, pa zamenjat valda pri 3000 obratih. Pri konstantni brzini pa držat obrate blizu obratov, kjer ma mašina največji navor (ponavadi okrog 2000 ali malo pod).

IceIceBaby ::

AngelOfDeath, imaš kakšne izračune, ki to dokazujejo ? Pomoje poraba ne narašča linearno. Pri polnem plinu je sigurno več kot 2x višja poraba kot pri polovičnem.

AngelOfDeath ::

@kst

par tankov sem se igral s tem in je s počasnim pospeševanjem poraba narasla za dober liter na 100.
edit: Slovnica
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksen avto vozite? (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Loža
1849295803 (217935) dottor
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828047 (17340) MrBrdo
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
48589006 (21351) PARTyZAN
»

Kateri rabljen avto? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21419488 (15270) Goldee
»

Poraba vašega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
657529 (6379) Boško

Več podobnih tem