» »

Kateri rabljen avto?

Kateri rabljen avto?

1
...
3 4
5
»

balocom ::

Jaooo, ludi božje:\
1. Menjlniki se ne kvarjo na Roverjih:D
2. Rabeš ZELO dobrega mehanika in se ti skorej ne bo kvaru:\
In to je? klik (pa sori za reklamo)
3. NIKOL ne pelte Roverja kokor k temule:\ . Čeprov je ta skor fušar, naj bi dal not orginalne dele, medtem ka dajo bemfl srvisn not pa ne vem...
4. 214 Si
-crknejo bencin pumpe
-tesnilo dihtunge, res pa je da je jermen prej odpovedal od starosti kakor tesnilo;(
-slabo se drži v ovinkih
-potegne zelo dobro
- sklopka je trda in popusti naenkrat
-štrom ga včasih serje
-dobri zici:D
-znotej je dober:D
-to ni šajtrga Golf II, nikol (sarkazem) ne crkne


Z slabim servisom sicer z nobenim avtom ne prideš daleč;(

EDIT: Pozabu sm na 75 :)) . Tega so clo na Top Gera-u priporočl>:D >:D , sevede z 2.0 dizlom od Bavarskih Morornih Delavnc.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

Stepni Volk ::

Top Gearovci so Roverja priporočili šele, ko je propadel. Prodajala se je namreč tovarniška zaloga vozil, kjer so bili popusti neverjetni. In Jeremy je rekel: "Ne morem verjeti, da bom kdaj to rekel: priporočam Roverja."

Seveda dizla (BMWjev) zaradi možnosti servisiranja na BMW servisih.

smilyxx ::

Stepni volk, prvo hvala za info, zanimivo poslal sem email tehničnemu muzeju v Bistri pa so me napotili na neko zvezo oldtimerjev. Ima kdo mogoče izkušnje iz prve roke?
Save water.
drink beer.

Vikking ::

@smileyxx

Malo prevetri spletno stran starodobnik.net

Ugodnosti, 90% popusta pri zavarovanju :D

trdoreh ::

smilyxx...bom jaz tebi to malo bolj po domače...;)
Avto mora imet najmanj 25 let. pol gres ti do enga oldtimer cluba, se včlaniš, pol pride oseba, avto poslika, izda certifikat (ce je vse original) in s tem ti urejas dok. od avta ( zavarovanje, reg.). Prednost je velika saj imas 15 % na vse stroske...simple...

Lp

P.S. ce kdo kupuje odltajmerja prodam jaz bmw-ja... klik

bzp ::

Stari avto (letnik 90, 210 kilometrov) pocasi spusca duso ... Glede na to da koncujem studij, sem najprej gledal Ford Focusa ... cisto navdusen, tudi zelo ugoden za to kar ponuja. Glede na financna sredstva bi ga odplaceval nekje 2 leti (rabljenega), pa upam da bi mi zdrzal nekje 10 let ... tako da sedaj racunam varianto za en "prehodni" avto, za kakih 5 let, da bi vzel enega Twingota ... Sicer me nikoli ni posebej navdusil, ampak sedaj ko gledam, so kar zelo poceni (polovica ali celo tretjina cene Focusa, z nekje 70, 80 kilometri in okrog letnika 98) ... Sploh so mi vsec sedezi oz. njih moznost razpostavitve. Obcasno peljem v avtu tudi vec kot samo sebe, zato je fajn da se sedeze da cisto nazaj in je prostor za 4 osebe. Se veckrat, rabim velik prtljaznik, zato lahko dam sedeze naprej ... Za romantiko zganjat, se mi zdi pa fajn pogruntavcsina da se sedezi polozijo in se dobi ena ogromna lezalna povrsina (resda z malo izboklinami) in v navezi s platneno streho (ali pa elektricno pomicno) zna biti zadeva res dobra (sploh za cas uzivanja absolventa). Podobnega avtomobila s takim prilagajanjem ne poznam, kot tudi ne problemov Twinga ... Tako da se obracam na vas ... Kaj svetujete, na kaj naj pazim, sem katero boljso varianto spregledal?

Goldee ::

Obcasno peljem v avtu tudi vec kot samo sebe, zato je fajn da se sedeze da cisto nazaj in je prostor za 4 osebe. Se veckrat, rabim velik prtljaznik, zato lahko dam sedeze naprej ...

Potem pa ne vzemi Twingota, ker IMO ni dovolj močnen za prevažanje ljudi in pritljage ;) No, za po ravnini še še.. Hočem rečt, da je 1.0 oz. 1.2 malce prešvoh. Ma bratranec Cliota '98 1.2 (isti motor, kot Twingo) in ko se peljemo npr. v 4ih komaj vleče, poraba pa je 6L++ :\
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

suntrace1 ::

Trenutno sem razcepljen med Golf III 1.8 ali 1.6 ter Nissan Almero. Kakšna priporočila ali osebne izkušnje dobrodošle :D

Jan987 ::

Kolega ima almero pa mu dela že 180k kilometrov BP.

gfighter ::

No ja, tiste klance s twingotom že preživiš če večje tovore prevažaš bolj malokrat, tako da to ni ravno razlog za nenakup. Sicer pa ne moreš od avtomobila takšnega razreda pričakovati da bo poletel v klanec, konec koncev se jih ne kupuje zaradi hitrosti ampak zaradi nizke cene in uporabnosti. Jaz sem drugače z njim zadovoljen, sicer avto ni nič posebnega, je pa poceni, odličen za mestno vožnjo, malo žre ter ima dobro razporeditev notranjosti ter popolnoma neuporabno armaturo (modeli pred 2000). Glede na moje izkušnje s twingotom ni veliko problemov glede okvar (90.000km, l.98, redni servisi, doslej brez okvare), je pa res, da ga vozim "normalno" in da je to precej odvisno od sreče.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

bzp ::

Goldee: ma 4 ljudi peljem res redko, pa se to krajse razdalje (po mestu), tko da me klanci ne skrbijo ...

Stepni Volk ::

Goldee - 75 konj zate ni dovolj? Drugače pa o tem že delno teče beseda: Renault Twingo-poraba bencina?

Goldee ::

Cliov in Twingov 1.2 motor ima 60 konjev, ne pa 75. Zdej, razen, če obstaja še kak močnejši motor za Twinga? Ne bom nič trdil, ker nism sure.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

perci ::

1.2 16v motor ima 75ps, navaden 1.2 pa 60ps

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Goldee ::

Aha. Tnx za info. No, jaz sem sm htel poudarit, da učasih takim "u izi" avtičem zmanjka moči, ampak, drugač so pa kul. Velik plus je predvsem majhna poraba, ter dejstvo, da se malo kvarijo (Clio, Twingo...). Go for it :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525783 (21585) krneki0001
»

Poraba, nasvet pri nakupu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538600 (7475) Blinder
»

Starejši avto, z nizko porabo - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218685 (12560) Mesar
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828047 (17340) MrBrdo
»

Dober avto nižjega cenovnega razreda? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626110 (21894) wooted

Več podobnih tem