» »

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in pohvale ...

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in pohvale ...

1
2
3

Dr_M ::

gamer: AX rula :D
a kej dirkas pa to??
jest se dostkrat pr leclercu driftam na rondoju...cist zakon :D
pa v stegna v lj je ena huda cesta, kjer gre avto vec posrek kot naravnost. glih dons sm su tm, pa je en s hondo skor na plocnik zapelu, k sm prletu iz ovinka :D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ahac ::

Hyundai od fotra: (ok, nisem glih jaz velik vozu, ampak ok)
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=173908

V zadnjem času kakšna majhna stvar.. po 240k km.. drugače pa brez problemov.. tud nekajkrat čez Evropo.
No.. zdaj pa je kar je.

ps. Naslednji fotrov avto bo tudi Hyundai. Tako, da je bil očitno zadovoljen. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

IztokG ::

VW New Beetle l.2003 (12/2002).
Problemov ni bilo do sedaj, le tankal pa na 2 redna servisa sem ga peljal do sedaj, edino centralno zaklepanje včasih nagaja, pa ne odklene sovoznikovih vrat, tako da moram ene trikrat ponovit postopek... Ne vem zakaj, nekaj časa sploh ni problemov, včasih pa ne skoči gumbek na sovoznikovih vratih gor. Aja pa rezorvar za tekočino za pranje stekel mi toči, to sem včeraj ugotovil, moram dat popravit. Drugače pa res brez problemov.

ombre ::

Sedaj imam Renault Clio 1.5 Dci 65 KM letnik 2002.

Imam 56.000 km in ni mi nič crknilo, razen dveh parov žarnic.
Plus je vsekakor cena (cenejši za najmanj 100 k od primerljivih modelov drugih znamk, oprema (ABS serijsko), servisni intervali na 30.000 km.

Moti me to, da se pri prižganem motorju ne more luči ugasnit. ;( Pol ventilator pri prezračevanju mi na 2 hitrosti cvili.

Porabo pa imam od 4 l/100 km do 5 l/100 km. Na daljše vožnje (recimo Split) pa je poraba padla tudi pod 4 l.

Na splošno sem zadovoljen. :))
OmbreMan - Galaxy of knowledge

sid_dabster ::

Skoda Felicia 1.9 Diesel ('99, prevozenih 105 000km)

Super avto. Nizka poraba plinskega olja (4.5 - 5 l/100km), udoben, mehek za upravljanje (ABS, servo volan), prestavna rocica se nic ne zatika. Tudi pospeski so super. Motor je odlicen (VW).

Skratka, prva liga. Edino cena je relativno visoka - skoraj dvakrat vec kot bencinska razlicica (vendar se to skompenzira pri skoraj pol manjsih stroskih za gorivo). Ampak se je splacalo 0:)
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

balocom ::

Dedkov:
1977, stoenka-diy, 30l/100km, odpisan
stričev:
yugo, mehanik kr ded, enkrt ga je šu reševat na avtocesto ker se je strgau kabel od sklopke. 8-O odpian
sestrin fant:
fiat panda:
1996, diy, rjavi, 5l/100km
fotrov
1984, renult 4gt, rjavelo ko zmešano. Odpisan
1994, fiat tipo, preprogramiran comp. Odpisan
2002, renult laguna 2, 1. 8 16v, 8. 5l/100km, če hočeš zamenjat žarnco moraš na servis:d.
Matka:
rover 214 si, 105 km, 6l/100km, pr desnem kolteku čist mau rjavi, servi edin pravi v ljublani. :\
crknla benz pumpa pa priklučko na avtocesto8-O, akumlator, potrebni novi amortizerji, olje, olni filter, svečke, čudo angleške tehnike, mau obdrajsan, popravlan alternator ker je med tem ko ni bla mšina vključen praznu, sicer je polnu me vožnjo. Tankan skor zmeri na omv istrabenzu. 8-)
gled na to da ga moja mat voz se dober drži. :d
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

schejk ::

Corsa GSI l.95
Nimam kej za rect razn enkrat mi je killer spustu pa sm ga mogu menjat. Zato kr je "kamencek" v njega prletu.
Pa olje vsake tolk cajta. Pa gume enkrat na leto.
Men kull sluzi ceprav mam pa kolega ko ma pa astro je pa skoz pr mehaniku.

koyotee ::

Hyundai accent 1.3 83km
Ma sam 920 kil tko d dobr skoč >:D
Ni blemou sam zdej pr 100k km bo treba ferode zadi menat, to pa je blo poleg olja tut vse v 9 letih, kokr je star.
Ni kj, azijci delajo zanesljive avte.
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

stromar ::

Fiat punto 55 letnik 95, 155.000km poraba 5,5L. V redu avto, sem bil bolj zadovoljen kot zdaj s C3-jem. V rezervar je očitno nekdo nalil vodo, zaradi česar je na 40.000km crknila pumpa, pa tudi pozimi ni vžigal, potem smo stočili vodo iz rezervarja-cca 3L !, od takrat je vžigal kot urca. Crknil je še zadnji brisalec, stikalo za stop luči, lambda, to je tudi vse, pa še to je bilo takoj kot je bil nov, edino lambda na 80.000

Fičo 850, 100ccm več!, nevem, se ne spomnim dosti, vem da je foter zamenjal dosti menjalnikov, ker niso zdržali strahotne moči motorja:D , pa tudi problemi z zadnjo premo so bili baje

yugo 45 letnik 1986, 70.000km, poraba okol 7L brez okvare, menjano je bilo samo olje in bencin:D, je pa imel tudi neko posebno barvo, tako, da ni nič rjavel

C3 letnik 04, 65KM, 7.000km, samo meni ni udoben saj imam 195cmin ne grem ok noter, čeprav je sedež nastavljiv, dosti rabi - okol 8L, proti puntotu, ki ima 10konjev manj, gre ta dosti slabše

Stric je kupil KIO đip letnik nekje 97, in so bili veliki problemi z njim, enkrat je vžgal, drugič ni hotel itd, na servisu je bil stalno, pa niso znali porihtat.

drugi stric ima fiat bravota, je kar ok, šla je lambda in alternator

fiat marea; šla klima, lambda in mehanizem za višino luči

Čez nekaj časa si bom kupil spet puntota 1-ko 55, ko bom na faxu, res ok avto z majhno porabo in precej močen, glede na konje, tudi motor je pri 155.000km delal kot nov, brez, da bi bilo kaj menjano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

Dr_M ::

pa od kje mate take nizke porabe??
a vozte do max 2000rpm???
da bi punto 1.1 porabu 5.5L pri normalni voznji, tut teoreticno ni mozno. razn ce vozis kot stara mama.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomay ::

Punto 55 mi je najmanj porabil okoli 6l, zdajm ko ni več tako nov pa ga pod 7 ne spravim, samo zdaj se vozim samo na kratke relacije.

Ko je bil clio 1,4 nov je bila poraba na morje 6,2 povprečno sem vozil 150km/h + vklopljena klima, zdaj ga komaj spravim pod 7 tudi brez klime??
Voodoo 4Ever

stromar ::

5,5L, ok morda 6, na proge zunaj mesta pri hitrosti 90-100km/h, normalna vožnja, to sem rekel bolj z glave, sem pa našel specifikacije druge verzije in naj bi rabil 5L zunaj mesta.

Če je lambda v kurcu itak da rabi nekaj litrov več

stromar ::

Ima mogoče kdo izkušnje z golfom 2 dizel? Koliko porabi? Kaj pa puntota 1-ko dizel vozi kdo? Zanima me predvsem poraba in pa če so kakšni problemi z okvarami?

Sem pa na avtošoli vozil novega polota dizel SDI (mislim da je 65 konjev) in ima zelo slabe pospeške, pa tudi kvari se dosti, za porabo pa nevem. V glavnem rabim čimmanjšo porabo, da je avto poceni in da se ne kvari dosti saj bom čez nekaj mesecev delal po 200km vsak dan, pa da se lahko štirje vozijo noter

Kuko ::

Jaz sm mel prej Renault Clio 1.4 16v l. 2001.

Avto prvo leto laufu ko urca nobenih problemov vse delal kot je treba, po preteku garancije so najprej šle vžigalne tuljave avto mi je laufu na dva valja!!!!!!!!!!!!!!!!
popravilo 65.000sit, sprednje luči crkavale na dva meseca cena ene žarnice 3000 sit,
pri 50k zamenjal sprednje kolute pri 72k zadnje pakne so se mi odleple pri zaviranju od 190km/h pred cestnino. Redni servis na 60k je bil 72.000 SIT na tem servisu sta bla menjana končnika(195 gume), uglavnem groza.

Mama ma VW Passat 1.9 TDI Syncro l. 1998 prevoženih 152k

Zamenjano skoraj vse katalizator pri 80k, kompresor za klimo, sklopka, dvakrat so ble zamenjane sprednje roke( tovarniška napaka) Drugač avto laufa zelo uredu!

Sedaj pa definitivno največja štala!

Brat kupu novega Polo-ta se pravi l. 2004 motor 1.4 (75KM) pa mu je crknu po 15km
Smo pršl iz Trbovelj do Zagorja pa smo sam še ustavl.:D :8)

šel nek senzor in je potem ko se je motor segrel začel sporočat da avto ne rab bencina in je motor začel cukat je blo kot da bi bika jahu!

Zdej mam pa novega Clijača 1.4 16v l.2004 sem si pa brezplačno omislu 4 letno garancijo!!!!!!! Morem rečt da je napredek glede na 2001 varjanto res hud!!!!!
Avto je precej tišji, več opreme ma pa še lepši je sm si pa še dodatno Xenone omislu to res seka. Bomo vidl v nadaljevanju ! Aja razen poraba je kakšn liter višja kot pri starem!

In zaenkrat laufa OK je pa res da mam šele 7000 km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kuko ()

dannyxp ::

Golf IV: 1999l 130000 km

Da ne boste mislili da je to dober avto!
No 70% jih je res.
Zgodba je taka:
Vse lepo in prav do 130000km (normalno vzdrzevanje, normalna voznja (voznik star 43let)) tako da ni da ni.

Potem pa lepega dne crkne diferencial v menjalniku, in se prava mora sele začne:

Rabljenga menjalnika se pac ne dobi, ker je to tovarniska napaka in se dogaja vsem golfom IV, ima pa ceno okrog 140k SIT. Pa da ne bo pomote, jaz bi dal 160K samo ga ni nikjer!!!!;((

Nova zadeva stane 570SIT, garancija pa priznajo 40%, ce je avto redno servisiran na nesramno dragih VW servisih. Kar je se vedno okrog 300k SIT.

Res je, da lahko dobis dober ali pa slab avto, mi smo pac naleteli na slabega.....

Drgac pa dobrih avtomobilov ne delajo vec, ker zaradi ekonomije sparajo na materijalih.

Pa lepo se imejte!

krucymucy ::

prvo naj povem da mi za nakup ni niti najmanj zal

rover 214si 103KM
110k km

prevozil 40k km (2 leti)

menjal senzor vziga, ostalo ne stejem, ploscice zavor, olje, redna menjava olja, filtrov ... to se pac menja pri vsakem avtu

pozabil pripisati porabo ...
zapisovati sm zacel augusta letos ... po 2k km je povprecna poraba 7.5l ... tiscim ga vec al manj skozi ... in sem presenecen nad majhno porabo ...

astra 1.4 16 90km kuri pri moji voznji liter in pol vec ... se pravi 9

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

_Dejan_ ::

No jst mam pa Yugota
letnik 1991
prevoženih 63000km
45KM/33kW

Avto mi dobr služi in sploh nimam potrebe po novmu. Servise opravljam doma v garaži:D
Mogu pa sm enkrat menjat glavo motorja k je počla zaradi obremenitve(na morje in nazaj sm ga zmeri terov do konca - po vrhniškem klancu tut 175km/h drugače pa 150km/h), pol pa je še olje, zavorne ploščice...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

cryptozaver ::

ce je avto redno servisiran na nesramno dragih VW servisih


Tukaj te moram ustavit. Glede na npr: Renault ali Kio ali Hyundai je VW seris nesramno poceni. To pisem cist iz lastnih izkusenj, ker sem mel ze vse golfe ki obstajajo razen V in jih tut redno servisiral. Pri hisi mamo pa se Renoja in Hyundaja katerih servisi so 20-30 % drazji. Poceni a vcasih zato se drazje so kvecjem kaksne crne varjante servisov a o tem ne bi tule...

Moram pa rec da si mel res smolo. Vcasi smo po dele za VW hodil v Italijo ali Austrijo, kako pa se danes splaca ne vem.

Alan Ford ::

VW PASSAT TDI
Letnik 2002
135000 km

PREZADVOLJEN
Become a programmer and never see the world!

slikar ::

fiat Punto 1.4 16v sporting
letnik 2004

prej Punto 60SX
star 7 let 65k nobenih problemov

razlika med prejšnjim in novim je pa ogromna sploh kar se tiče stabilnosti na cesti.

Big_Al ::

Apropo FIAT BRAVO - Sem lastnik letnika 98 1.6 16V SX - 175.000 KM. Poraba je najpogosteje okrog 7 (če paziš tudi pod), na AC pa zna pridet tudi do 9, ampak pri hitrostih 170+. Redni servisi na 20k, menjava zobatega jemena, 2x bremz ploščice, auspuh in amortizerji, 2x plin klime. Pazim ga drugač ne - je zato da se fura - ampak pri vzdrževanju pa dobi vse najboljše! That is it - sem zadovoljen v iber! Aja crkno mi je motorček za zadnji brisalec in zic mam ful znucan, ker mam kartico vedno v zadnjem hlačnem žepu. Če ima kdo poceni nadomestno se priporočam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Big_Al ()

kreker ::

ima kdo kake iskušnje s Subaru Legacy limuzina 2.0 okoli letnika 2000??? sploh kake težave ali kaj?

Drejcula ::

Imam Clio-ta 1.2 RT letnik99

Do sedaj sem prevozo 125.000km in zamenjal levi ležaj na sprednji koli cena 3k + delo 3k. No pa redni servisi olje,filter pač potrošnji materijal.
Poraba pa okrok 6L. Oglavnem nimam pripomb.8-)

bajsibajsi ::

@kreker,
vozim Subaru Legacy 1.8 4WD (ne karavan) "malo" starejsega letnika, prevozenih ima cez 316000 km in moram rect, da dela (skoraj) kot urca... res da je bilo menjano veliko delov in opravljeno dosti rednih in izrednih servisov, ampak... ampak presenetljivo se vedno dela popolnoma vsa elektronika; elekt. pomicno stresno okno, gretje sedezev, elekt. pomik ogledal, stekel... vodno ciscenje zarometov... itd...


btw: japonski "mercedes" ni honda, temvec Legacy :p

Brane2 ::

Dve astri : 1.6 (let 94 75 km 190.000km por 7.5 l/100) in 18 16V (let 96 115 km por 7.5l/100km 150.000 km-nova pridobitev)

Doslej ostal 2x na cesti. Obakrat, ker se mi ni dalo prezgodaj tankat. >:D

Razen malenkosti sem v glavnem vedno menjaval le potrošni material. Amortizerji, sklopka, bremze, lonci, katalizator, sonda, take stvari.
Edino za novo Astro bom moral zamenjat izpušni kolektor, ki je počen. Tako sem dobil in vzel to v zakup. Baje gre za bolezen teh 1.8 motorjev in kolektorji radi pokajo.


Zadeve se kotalijo relativno v redu, sem načeloma zadovoljen. Rezervni deli so poceni in če ravno ne kupiš talijanskega neoriginalnega s*anja, dobri. Poraba olja je minimalna.
On the journey of life, I chose the psycho path.

suse80 ::

Trenutno mam Kangoo D65 1,9.
Kupil pri 115000, naredil v manj kot letu dodatnh 60000 km in sem zelo zadovoljen, kljub temu, da je avto star 6 let, še nisem na njem v enem letu uporabe menjal nič drugega kot olje, filtre in zobati jermen. Gre kot urca.
Problem: malo rje na robu zadnjega blatnika, Občasno nedelujoče centralno zaklepanje ( ključavnice je treba zelo pogosto mazat z WD...).


Prej sem imel Razne fiate, tudi bil zelo zadovoljen, Imel sem Tudi Citroen Xm, problem samo rja in pa elektronika brisalcev.

Tudi Lada je bila vmes, problem elektrika vžiga ter intenzivna rja na prednjem delu karoserije....

Drugače moram reč. da kljub temu, da vedno kupim precej star avto , 5 let in več, do sedaj nisem imel nobenegam, ki bi me spravil na rob norosti ali me pustil na cedilu.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

BigFoot ::

Pri nas prisegamo na Nemce, bolje rečeno in avtomobile iz VAG (Volkswagen Auto Group).
Trenutno imamo pri bajti:
- Passat 2.0 TDI (2005) - zadeva se pelje super in vse, samo je bila naša prejšnja ladja (Audi A6 2.5TDI definitivno boljša)
- Škoda Fabia 1.4 16V (2005) - moj avto s katerim sem super zadovoljen. Opreme ima čez glavo, pelje se pa tudi zelo lepo.
- VW Lupo 1.0 (2002) - očetov avto s katerim dela po kakšnih 200km na mesec. Zadeva je luštna, pa še ceste se zelo fajn drži.

Tudi pred tem smo imeli v zadnjih desetih letih samo avte iz VAG, in z vsemi smo bili zelo zadovoljni.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

BendeR ::

Fiat Tipo - 1994 1.4 IE
Avto me še ni pustil na cesti in sem izredno zadovoljen z njim. Menjal sem pokjen menjalnik (prejšnji prvi lastnik je imel bližnje srečanje s kavlitetnimi slovenskimi cestami, ki grejo na U in je pač nasedo :\ ). Zato sem ga tudi dobil ceneje.:D

Ko sem avto nabavo sem pač šel skoz servis - menjava olja, nov menjalnik (fiat deli so izredno počeni :))), vsi filtri, zobat jermen, španerji ... kar naj bi se naredilo, ko kupiš rabljen avto.

Do zdaj mogo menjat še zavorne ploščice (3k), in gibljivo cev na izpušnem sistemu (5k) (je doblo ql sound >:D ) - pač potrošni material. :))

TylerDurden ::

alfa 33 1.7 16v

bo ostala vedno moja lubica. Nikoli me ni pustila na cesti. Zacelo se je z 1.5 motorjem, koncalo pa z 1.7 16v, kompletno Recaro notranjostjo itd... Mali gokart. Ful poceni za vzdrzevanje, zmerna poraba za konje in stil voznje.
Let\'s make some soap ...

jeggy72 ::

Daewoo Lanos 1.5 ratio, letnik 2000, prevoženih 104.000 km.

Poleg rednih servisov crknila samo vžigalna tuljava + končnik.
Poraba 8-10 litrov.

Do sedaj zelo zadovoljen z njim.

GregiB ::

Vozim Opel Vectro 1.8, 122KM, l. 2003
Prevoženih 38K km, poraba 7,8l/100km
Do sedaj izjemno zadovoljen. Se mi pa zdi, da je Opel znamka, ki jo eni hvaljo, drugi grajajo... vmesnih ni....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

wishmaster ::

Clio 1.2 l.1998
Prevozenih: 40.000 km
Ka naj rečem. Deloma sem zadovljen, deloma pa ne. Za moje pojme je clio malce prepožrešen. Drugače sem pa z njim zadovoljen, in do zdaj še nisem imel nobenih večjih problemov.

NavadniNimda ::

Golf 2, letnik 1991, bencinar.:8)

Kaj nej rečem? Najbolj grd in najbolj dolgočasen avto v Vesolju. Dolgočasen na kvadrat.:| Ko bi se vsaj kdaj kej pokvarilo...:))

Smorny ::

Seat ibiza '99 (do oktobra 05) 1.4 60 KM
Soliden avtek za ta denar, prevozil ca 100000km, nič izrednega, redni servisi na seatu in to je to. poraba od 6 - 7 l/100km.

Sedaj Clio 2 1.5 dci 82KM
Maksimalna oprema, in odziven motor. Napram zaspani ibizi je full bolše. Po prevoženih 4000 km brez problemov.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

zee ::

VW Polo letnik '95, prevoženih nekih 150.000 km, motor 1.0 L z 42 KM

redno servisiran, nobenih težav.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c00L3r ::

Prej:
SEAT Arosa 1.0 50km letnik 98. (To je "sestra" od VW Lupota) Nobenih problemov, razen pomika stekel, ki je včasih delovalo bolj poačasi, to pa zaradi tega ker je bilo naknadno vgrajeno. Všeč mi je bila poraba 6,5 l/100 km, enostavno za parkirat, zaradi velikosti. Niso mi bile všeč zavore, ker so bile preslabe, ter motor več ne potegne ko so v avtu 4-je odrasli.

Zdaj
SEAT Ibiza 1,4 16V 75km letnik 2005. Problem je bil samo ta, da so na servisu pozabli nastavit sprednje luči in sem jih moral sam :D Poraba je malo nad 7 l/100km. Všeč mi je predvsem trdo nastavljeno podvozje in direkten volan. Moti me to da v prtalžniku ni lučke :'(

Amdforce ::

Hyundai Accent 1.5 gls L99¸150000km, 90KM. brez težav,:)

pivo ::

Passat '95 140k Km, poraba pa kr velika 9-10l ker ga dost prtiskam.
Drgač stroški le bencin pa servis...dostkrat mi ga uspe razbit 8-)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

gzibret ::

Clio 1.5 dCi

+ malo žre
- računalniku se cel čas neki fuzla (zadnjič je kazal temperaturo 22 stopinj C :D - ko bi bilo le res)
+ servisi na 30.000 km
- lahko bi bil malo bolje izdelan (več manjših popravljanj - ventilator, stikalo za 4 žmigavce, zadnje premze....)
Vse je za neki dobr!

SkIDiver ::

Ford Fiesta 1.3 Cool, letnik 2000, 79k km. Za enkrat samo registracija kolkr časa je pr hiši.

ZA: Za svoj razred zelo prostorna, dobra zvočna izolacija, klima:), poskočen motor pa čeprav samo 60PS, udobni sedeži z dobrim bočnim oprijemom(bolš kot pri C-ju), ...
PROTI: Kak liter prevelika poraba za 1.3, glede na klimo in servo volan nima centralnega zaklepanja in el. pomika stekel;(

Ford Mondeo 1.8 16V Ghia, letnik 93, 570k km. Redni servisi, 3 karamboli, ....

ZA: Za svoj stas imel poskočen motor(prežgalo bat, ...), odlični sedeži, dobra lega na serijskem podvozju, udoben in presenetljivo zvočno izoliran, dobro ravnovesje med udobjem in športnostjo, poraba, ...
PROTI: Občasno zmrdavanje elektrike na motorju, slabši določeni plastični deli, ventil prostega teka, ...

Mercedes C180 Esprit, letnik 95 180k km. Samo svečke zamenjal od kar ga mamo+redni servisi.

ZA: Poraba(max 8L/100km, min 6.2L/100km), zvočna izolacija, kompakten, športno podvozje,...
PROTI: Preveč luksuzno uravnani sedeži(ni bočnega oprijema), prelen za 123PS, klub športnemu podvozju slaba lega, ...

Od vsega trenutno vozim najraje fiesto. Pred tem pa mondeota. Mercedes je od vseh daleč najbolj udoben(izjemoma sedeži, ki so res v riti) in zvočno izoliran. Vsekakor pa za moj okus mondeo. Za svojo težo, velikost in navadno podvozje mu med vožnjo mercedes ni segel do kolen kar se tiče dinamike motorja in lege na cesti.

LapD ::

Lanos letnik 97 130.000km. Poraba okol 8 ni pa več tok poskočn. Crknilo ni še nič sam zdj sumim potisni ležaj da bo kmal. Avtek ko šus za srednje dolge relacije.

Sami ::

Moj avto: Yugo Koral 45 l.928-) , brez rje, nikoli na servisu, 70k km, poraba okoli 6.5-7L na prostem in okoli 8L v mestu.
Očetov avto: Suzuki Swift GS 1.3 75hp l.91, nikoli na servisu, 100k km, motor navit ko noro, se primerja z 1.5-6 mašinami, poraba poleti na prostem tudi 5.5-6L in pozimi okoli 7L.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Viro ::

Opel Kadett let.90 1.4 55kW/75 konjev 126000km
jah kaj cm rect auto je za svoja leta nor... brez blokad? zgleda da serijsko... 110km/h v drugi predstavi...>:D najvec sm su 185 vec si nism upal >:D, brez katalizatorja serijsko...:D tako edina muha k jo ma je k vlaga mi pride v razdelilno kapo in mi oksidirajo kontakti... ma na 2 mesca mal popucam oz kr kupm novo 900sit :D drgac pa je mal rjast... sam kaj cmo hotu sm met auto... in sm si raj tega nabavu sj ga ni skoda... novi voznik... ce zariba se zmer dobim vec na odpadu kokr sm jz dal zanga >:D edino sedaj me mal altenator heca... bomo pac to popravl... drgac pa res nor autek... zadovoln z nim... ja poraba je pa tko... nikol nism gledu sam tankam >:D mn se sikiram... sam naj bi mel okol 8l/100km... tako da zamenan je blo.. amortizerji, olje, filtri,pa 2x razdelilna kapa pa jermeni... to je fajn k dobis dele skor zaston aja pa se komplet kabli k grejo od razdelilne kape do sveck... torj sm dal tok za dele kot auto sam mi ni zal!!! sm zadovoln za moje potrebe... mam ga pa mn k let... sam pac bo treba mal prebarvat rjaste dele :D ziher ga bom p se mel 1 let ce ne vec... ja voznja ni glih med najbl udobnimi... sam kaj pa se lahko prcakuje od auta starga 16 let :D starej skor od vecine uporabnikov tega foruma :D


LP Viro

fičko ::

FIČO 850 ,vozim ga že tri leta, pa nisem menjal nič druzga kot pumpo za benz:)) .
naredo 100.000 KM v treh letih8-O . Vglavnem ful zadovoljen z njim.
V&R

viola ::

evo jaz mam tud fiata bravo in sicer deset let starga. kupu sem čist novga. ma 120tisoč km . lahko sam pohvalim vse skupaj. olje na 20 tisoč ,poraba max 8 litrov. nikoli ga nism nameru več. podvozje amortizerji, katalizator ,auspuh vse še original. še sedeže moram pohvalit. so kot novi,čeprav vglavnem mestna vožnja. al mam srečo al so pa dobri avti. ko se je pokvaru vasertemperatur senzor potem je vleku kot da ma 140 km. najbolj mi je všeč pleh. je kar brez rje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: viola ()

_marko ::

Fiat Bravo
Kupil lani, naredil 20k km. ZAenkrat ni problemov, razen tega, da so mi vlomili vanj in vkradli radio ter zlomili steklo.
Hja pa še brisalec mi je nekdo zvil.
Aja, pa žica za pregibanje sedeža mi je počila.
Drugače pa sem zadovoljen:)

Poraba: 7,3 povprečje. Vozim se pa večinoma na daljše kot tudi krajše razdalje.
Med tednom v LJ, vikend MB. Pozimi smučanje, poleti morje...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Reso ::

Mazda 6 120km diesel
letnik 94, 80k km

Pri okoli 20k km je šla sklopka in niso priznali garancije. Imam še enega črička nekje v armaturki, ki se oglasi ko je lačen. Drugače je pa vse vredu in dela kot urca. Poraba pa je pri moji "normalni" voznji 8l in pri umirjeni malo pod 7.

denabiker ::

bom napisal za par avtov.

Imel VW polo, l. 96, motor 1.4, prevoženih 230.000km. Na splošno zelo zadovoljen z avtom, izredno majhni stroški vzdrževanja, majhna poraba, vedno delal BP, vžigal vedno v prvem.
Slabosti katere so se pojavile: malo rje na zadnjih blatnikih (kamenčki, sol itd), menjat sem moral dročnike (12eur komad - zelo poceni), ker so bili malo glasni (ni bilo nujno), zamenjat sem moral dva ležaja v menjalniku in servo pumpa je crknila. To je bilo tudi vse, kar ni bilo v okviru rednega vzdrževanja (olje, filtri itd.)

Foter je imel nekoč VW GOLF TD 1.9, letnik 93, prevoženih 270.000km in ni bilo nobenih problemov! Zelo zadovoljni z avtom. Tudi naslednji lastnik je naredil čez 100.000 ter ga prodal nekomu drugemu. Največji hec je pa, ko se je naprej prodajal je imel 160.000km v eni avtohiši (sem ga takoj spoznal po parih praskah)

Mama ima Citroen Xsaro 1.4, letnik 99, sedaj ima cca. 190.000. Na splošno zadovoljni. Meni osebno premehek avto, premehki sedeži, nekaterim pa to zelo ustreza. Problemi do sedaj: Ključavnica na sovoznikovi strani se je pokvarila, eno tesnilo se je moralo zamenjat nekje okoli motorja.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Pa kako najdete vse te prastare teme? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Yohan del Sud ::

Meni je to tudi hecno. Ampak smo to tu vajeni.

Ker si (še vedno) lastim isto drezino izpred 6 let kot napisano nekje zgoraj v tej prastari temi in isti model (in letnik) kot tipo denabiker malo višje iz prvega odstavka, le s pol toliko kilometri, lahko iz prve roke potrdim njegove opazke. Ta zadeva je narejena za zlorabljanje. >:D
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525779 (21581) krneki0001
»

Poraba, nasvet pri nakupu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538600 (7475) Blinder
»

Kak avto imate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17884098 (78925) |KoRn|
»

Kateri rabljen avto? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21419485 (15267) Goldee

Več podobnih tem