» »

FUJI DVD+R16X v HARVEY NORMANU

FUJI DVD+R16X v HARVEY NORMANU

Romčy ::

Da se nebi še kdo zajebal tako kot jaz, vam raje sporočam na tem mestu ,da so prazni mediji FUJI DVD+R in-R ki so naprodaj v HARVEYU in ki so DEKLARIRANI na 16X hitrost zapisovanja, TOTALNO SRANJE in jih ne moreš PEČT VEČ KOT Z 4X HITROSTJO.Res da je znižana cena na 1990sit za 25torto ampak tega nikjer ne omenijo,niti nikjer ne piše. Ker kar nisem mogu verjet da je to res sem medij preveru z par programi (DVD Identifier) pa še pri kolegu in povsod isto.Ne gre čez 4X. Samo na znanje če bo še kdo kupoval. LP;(
"Software is like sex, it's better when it's free"

darkolord ::

S kakšno hitrostjo lahko pečeš je odvisno od kompatibilnosti medijev s pekačem. To je zapisano v firmware-u pekača in je torej odvisno od pekača.

komar ::

Meni pa prav lepo peče na 16x (NEC AD-7173A). Pa Verbatim 16x peče na 18x :)

darkolord ::

Verbatim itak... Sam čungalunga 16x ti ne bo praktično nikjer peklo 16x...
Primer za NEC ND-4550 - včasih je bil spisek 16x še precej krajši

Loksorr ::

Fak kaj pa zdaj namesto 10 minut boš peku 15. Fak stari kir nateg.
Mater se nekaterim mudi.
Živi in pusti umreti

Wox ::

Sej pa ni važno kako je hitro. Važno je kako je kvalitetno.
Commodore 64

Romčy ::

Ah sploh ne štekate v čem je fora. Gre se zato da nategujejo folk.Nikjer ni nič napisano da so mediji 4x.Mediji so ful nekvalitetni ali po domače škart roba, ker so deklarirani na 16x, nikakor pa ni možno snemat niti z 6x hitrostjo. Ni problem v mojem pekaču Nec-3500 ker smo probali na štirih pekačih in povsod isto. Verjetno ni vsem vseeno če snemajo pol ure al 10-15min, še posebej zato ker sem jih kupil ravno zaradi tega ker so bli 16kratni.Nateg!!
"Software is like sex, it's better when it's free"

Dr_M ::

zanimiv...
doma mam naslednje pekace, nec 3540, nec 4571 in liteon 1693 in na katermukoli sm do zdej probu zapect katerkoli medij na 16x, sm ga stran vrgu.
za "backupe" uporabljam izkljucno verbatime iz tajvana, pecene 4-8x, sm pa precej medijev testiru na 16x in noben ni delu. od najbolj cenenih do TY... use je isto.
na useh mam pa firmware, ki najbolj ustreza MCC medijem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mte ::

ker smo probali na štirih pekačih in povsod isto

Po možnosti vsi isti ali zelo podoben model? Zelo pomembna je tudi "stopnja kompatibilnosti". Nekateri pekači bojo raje pekli določeno znamko medijev, drugi pa drugo. Na splošno se v povprečju hitreje pečejo dvd-r kot pa dvd+r.
Nec 3500 je kolikor vem precej stara zadeva (vem, ker ga imam sam). Po možnosti imaš gor še original firmware. Kar nekako pojasni zadevo. Poglej na stran od neca, včasih je obstajala tabela, katere medije peče s kakšno hitrostjo. Hitrost pečenja namreč določi pekač, kaj piše na mediju tukaj ni pomembno.
Zdaj - če si res tako trmast boš seveda še tolkel naprej svojo, ampak ni pa fer da zaradi slabe lastne interpretacije obtožuješ, da so mediji zanič, ker se ti pečejo počasi.

Ne trdim, da so odlični, ker jih niti ne poznam (vem pa da so bili fuji cdji med boljšimi), vendar hočem reči, da si za merilo kakovosti definitivno vzel napačen kriterij.

lp

Mr.Ecko ::

@ Dr_M Kater firmware maš na necu 3540a ?

Dr_M ::

Dee's ND3540 1.W9
tale se kr dobr obnese.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

EvilDare ::

Sam imam nec 3540 in pečem vse verbatim 16x na 12x, ker prestavi na 16x hitrost čisto na koncu in če pridobiš že kaj je to kakšna minuta. Sem pa poizkusil tudi na 16x in so bili dvd-ji vedno normalno berljivi.

P.S. Dr_M jaz imam 1.WB, ali je med tema kaj razlike in v čem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Mr.Ecko ::

Povezava
Mi lahko na simpl obrazloži razlike v firmware verzijah.
Aja kaj je pa še razlika med Orig Slow Fast RPC1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527972 (13731) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169298844 (27946) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496102479 (26988) nuclear
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282365 (1656) dean444
»

NEC 3520 DVD pekaci z 8kratno rewritable hitrostjo

Oddelek: Strojna oprema
283037 (1755) Quikee

Več podobnih tem