» »

NEC 3520 DVD pekaci z 8kratno rewritable hitrostjo

NEC 3520 DVD pekaci z 8kratno rewritable hitrostjo

Caligula ::

KLIK

Zadeva izgleda temelji na navadnem NEC 3500 pekacu kar daje misliti, da bo mogoce tudi nec 3500 nadgradljiv z firmwerom oz, da se bo dalo zadevo pohekati, ker razen podpore hitrejsi peki RWjev in navadnih CDjev na visji hitrosti, nekih razlik ni videti:

Write
DVD+R: 16x, 13x (CAV), 12x, 8x, 6x (Z-CLV), 4x, 2.4x (CLV)
DVD+RW: 8x (Z-CLV), 4x, 2.4x (CLV)
DVD-R: 16x, 13x (CAV), 12x, 8x, 6x (Z-CLV), 4x, 2x (CLV)
DVD-RW: 6x (Z-CLV), 4x, 2x, 1x (CLV)
DVD+R DL: 4x, 2.4x (CLV)
DVD-R DL: 4x, 2x (CLV)
CD: 48x, 40x (CAV/Z-CLV), 32x, 24x (P-CAV/Z-CLV), 16x, 8x (CLV)
CD Rewrite: 24x (Z-CLV), 16x, 10x, 4x (CLV)

Read
DVD-ROM Single Layer: 16x Max
DVD-ROM Dual Layer: 7x Max
DVD±R: 16x Max
DVD±RW: 8x Max
DVD-Video: 5x Max

Samo upam ,da ne bo to spet enaka varianta kot z 32kratnimi CD RWji, ki so dobavljivi predvsem v sanjah :|

Ker 8kratni DVD RW je pa ze precej bolj uporaben feature kot kak Dual Layer dvd.

EDIT:
Zgleda, da ima ta pekac malo drugacen cipset tako ,da je potem malo verjetno, da se bo dalo upgradat. Bo treba pocakat se malo. Ceprav, ce bodo na voljo mediji se verjetno da tudi obicajnega kaj pohekat.

TribesMan ::

Hmmmm 8x RW... nice...

Samo upam ,da ne bo to spet enaka varianta kot z 32kratnimi CD RWji, ki so dobavljivi predvsem v sanjah :|


Ammm sej 32x CDRWji so cist lepo dobavljivi... bolj je problem v tem, ker so ti usrani mediji zelo zbircni in jih lahko peces samo na writerjih ki podpirajo 32x hitrost... mam doma na polici 2 komada, mi jih je kolega senkal, ker njemu ne delajo... no sej men tud ne :D, pa kokr vidim tud na temu NECu ne bi delal...

Bo z DVDRWji isto?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Stepni Volk ::

Tribesman - offtopic... NEC 3500 in Verbatim CD-RW 32x (Advances SERL+) delajo :) Kar pomeni, da 3520 zelo verjetno tudi.

TribesMan ::

Pa jih peces z 32x ali z 24x? Tocno te CDje mam jest doma... Advanced SERL+... kolegov 48*24*48* teac jih ni maral, pravtako jih ni maral NEC 2510, niti Liteon 811, Pa tud moj sluzbeni Plextor 52/24/52 ni bil prav nic navdusen nad njimi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Ceprav, ce bodo na voljo mediji se verjetno da tudi obicajnega kaj pohekat.

to se nikol ni dal pr nobenmu pekacu in tut dvomim, da bo v prihodnosti kej drugac.
ce ma drugac chipset, ne bo su od 3520 firmware na 3500 in tako lahko pozabis na karkoli.


drugac pa bo verjetno tale nec moj nasledn pekac. liteon je namrec mal zaspal ocitno.

hocem 8x dvd+rw!!! :) :)

nec 3500 je pa ze tok nov pogon, da bi blo skor sramotno, da nebi peku tut 32x cd-rwje. jih pa ne pece noben pogon starejsi od cca pol leta. no, pa tut vecina novejsih ne. seveda govorim o ultra high speed medijih na ultra speed pekacih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

TheJack ::

Okej, nekaj o 32x cd-rwjih... Mogoče jih jaz nisem znal poiskati, ampak ko sem jih (pred kakim letom, ko sem imel za to interes) iskal, so mi povsod ponujali največ 12x cd-rwje (ki so tako ali tako malce sfrizirani 10x). 16x, 24x, 32x nisem našel čisto nikjer. Sicer ne vem kaj TribesMan misli pod ''lepo dobavljivostjo'', ampak jaz si pod tem prestavljam da reč lahko kupiš v BTCju, ne da jih moraš iz Taiwana naročit.
Jih danes imajo? Dvomim, saj jih ne vidim nikjer, pa tudi če bi jih, so vsaj eno leto prepozni. Hitri cd pekači niso več aktualni, tistemu z DVD pekačem pa tako ne pade na pamet da bi, kar se zbrisljivih medijev tiče, uporabljal karkoli drugega kot DVD+RW.

Zdi se mi, da je šlo pri hitrih cd-rwjih (24x, 32x) za raztegovanje tehnologije, ki za take hitrosti sploh ni primerna. To se je videlo po skoraj nični dobavljivosti, nezanesljivosti in kratki življenjski dobi teh medijev (po nekaterih forumih sodeč so 24x in 32x cd-rwji zanič že po parih snemanjih).
Ko je hitrost snemanja na cedeje dosegla fizične meje (da so šli tudi tukaj korak ali dva predaleč, so posredno priznali s tem, da DVD writerji na cedeje pišejo maksimalno z 48x, oz. še pogosteje s 40x), so poskušali proizvajalci obdržati prodajo s tem, da so zviševali hitrost snemanja na rwje, čeprav so dobro vedeli da je vse skupaj brezveze, ker primernih medijev ni oz. so popolnoma zanič. Ker pač tehnologija takih hitrosti ni zdržala. Ampak kaj njih briga, važno je le to, da lahko vsak mesec predstavijo nov writer z višjo številko v imenu ter novimi, popolnoma brezveznimi in nepodprtimi ampak hudo hypanimi funkcijami kot je bil slavni mount rainier. Osupljivo velika večina DVD pekačev te čudežne tehologije sploh ne podpira. Imagine that!

Močno upam da bo z DVD+RWji drugače in da bodo zanesljivo in dobavljivo prigurali vsaj tja do 12x.

TribesMan ::

CDRW 32x so dobavljivi v JAEu... jih majo na policah... kar precej...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Quikee ::

Mislim da bo mogoce modificirat firmware od 3500 da bo peko 8x DVD+RW.. treba pocakat da bodo na voljo najprej.. Kar se tice 3500 -> 3520 sicer dvomim da bo mozno.. ampak lahko se zgodi, da bosta firmware-a zelo podobna kljub novemu chipsetu ( ceprav TDB pravita da 3520 ne bo vec uporabljal H8 assemblerja :( ).

Dr_M: Ne pozabi na LiteOn 451 -> 832... pravli so da je to nemogoce zaradi prevelikih hardwareskih razlik =)

bosstjann ::

dvd-rw sm jest že snemu 8x na 2500A z mod firmware

LP Boštjan

Quikee ::

bosstjann: heh in s kerim firmwareom ?

Dr_M ::

Mislim da bo mogoce modificirat firmware od 3500 da bo peko 8x DVD+RW..

glede na to, da ma liteon precej mocnejso skupnost neuradne podpore, pa da pri njih ni uspel ksn tak cudez, dvomim, da bo pri necu kej drugac.

Dr_M: Ne pozabi na LiteOn 451 -> 832... pravli so da je to nemogoce zaradi prevelikih hardwareskih razlik =)

razlike so, chipset je isti. sicer pa ni vse lepo delal. vem da so ble tezave z ledico, pa se mi zdi da se ne da pect dvd-r z 8x. oz neki se ni dal pect s predvideno hitrostjo. osnova pogona je pa ista.

pa ne pozabit, da se liteona 411 in 811 ni dal modificirat, da bi peku dvd-r z 8x. ni to samo nek popravek firmware.

tut eni misljo, da se da avto tko navit. prklucis racunalnik gor in spremenis iz npr 150km na 200km in gasa.
ne fantje, ne gre tko. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Caligula ::

Meni se zdi, da ni tolik fora v pekacu ampak medijih. Overspeed ni tak problem, problem je, da so mediji bli presvoh. In ce bodo mediji zdaj na voljo sem ziher, da bodo hacki tud za 3500.

Da ne bomo prenadolgo bluzili-meni bi se zdelo cisto logicno ,da bi 3500 na prave RW medije pekel 8kratno.
Sicer bomo pa itak videli.

Dr_M ::

ce bo pa ta nec peku dvd+rw z 8x, jih bo pa tut moj liteon 411@811 >:D :) prblizn enak moznosti je :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

NEC ma vec moznosti >:D

Dr_M ::

jap, ce bo isti chipset :)
ta zadeva je precej drugacna, kot dvigovanje hitrosti medijem. sicer jest se s tem ne ukvarjam,tko da nevem kako stvar poteka, ampak ce bi blo tko preprosto, pol bi to ze zdavni kdo naredu, ampak do zdej se nobenmu ni to uspel. sm v velikih dvomih, da bo to zdej. ne recem, da 100% ni mozno, ampak...:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Sej bodo verjetn nove medije predstavli. Ce bodo mediji sposobni to prenest dvomkim, da je kaka pametna ovira, da pekacu to nebi uspelo. Ker hitrost ne more biti problem, moc laserja verjetno tudi ne,..

Dr_M ::

Ker hitrost ne more biti problem, moc laserja verjetno tudi ne,..

to je sicer v teoriji res, sam mislm, da so kle zadi se ksne druge stvari. bi blo pa fino it uprasat na cdfreaks. tm bi bl vedl kot tuki :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Jah najvecji problem je kr ni strategij pisanja za 8x DVD+RW medij v firmware-u od 3500 =) Razn ce bojo v firmware-u od 3520 noter iste.. pol bo mogoce mozno =) Fajn bi blo ze zdaj probat kaki 8x burn na DVD+RW medij naredit.. da vijim ce bi to sploh dopustil... hmmm... bom probo.. mam en zanic DVD+RW =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Dr_M ::

dvd+rw mediji so mal bl obcutljivi glede hitrosti.
iz lastnih izkusenj ti povem, da ti npr 2.4x medij ne bo delu na 4x. to sm s svojim liteonom probu in zadeva ni spilal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Heh sej nisn reko da more delat potem... =) sej vem da ne gre over speedat RW-jev.. samo da vijim ce bo Nec sploh sprejel 8x hitrost za DVD+RW.. ker ce to ne bo je problem.

Dr_M ::

hja...glede kompatibilnosti pecenja... nevem. ce bo, jih bo peku z 4x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Stepni Volk ::

Tribesman - zakaj bi bremzal? 32x valda :) BTW moj drugi pekač, Lite-on jih ne mara...

KTr1sk ::

In kje se v SLO že da kupit ta DVD pekač 3520?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Dr_M ::

ja itak...par dni po uradni objavi, bi vi to ze kr mel izkusnje 1 mesec z njim.

pa kaj ste tok zivcni....:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Januara komaj... itak nias kaj pocet z njim trenutno(se te ko bo izsel ne vem ce bos lahko) kaj ne bi mogel z 3500 =) ni DVD-R DL medijev... ni DVD+RW 8x... ni DVD-RW 6x...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

tengo ::

Mi zna kdo pomagat zakaj ga PC ne zazna Nec-a 35200 ko ga priklopim??? Kaj naj naredim?
McLaren Mercedes se ve...

svejk ::

ja mogoče si dal na isti IDE dve enoti nastavljeni na master ali slave

Odyn ::

Dobi se ga na http://www.pctrgovina.info

Me pa zanima... je že kdo odstranjeval regijsko zaščito? Jutri ga grem kupit pa bi rad preveril, če so kakšne težave z njim.

Quikee ::

Obstaja dosti vecja tema o Nec 3500/3520.. tukaj. Prosim ce zastavljate vsa vprasanja o Nec 3500/3520 v tisti temi.
Drugace pa ni problemov z odstranitvijo regijske zascite... samo firmware pravi das gor. Aja dobi se pa ga marsikje =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527207 (12966) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297223 (26325) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100836 (25345) nuclear
»

Kater Dual DVD zapisovalec od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
372422 (1783) Gronder
»

Za vse, ki kupujete DVD zapisovalec

Oddelek: Kaj kupiti
313981 (2259) BaRtMaN

Več podobnih tem