» »

Težave s SiOLom in Telekomom

Težave s SiOLom in Telekomom

bam88 ::

Lp

Zanima me ce ma kdo od vas podobn ali celo identicen problem kot jaz in/ali ima kakrsnokoli resitev. No situacija je taka... imam siolov solo paket (imam namrec paket ze vec kot 4 leta) in smo se doma pac odlocili da narocimo trio (zaradi televizije ofcourse :D) anyway prsou je telekomovc preklopil na drug modem ter sprobal linijo in ugotovil da v nasem kraju televizija ni mozna (zaradi hitrosti ker se najvec da izstisniti 4mbit). Seveda po ugotovitvi je clovek lepo stvari pospravil postavil nazaj moje stare stvari se pravi stari modem in odsel (se prej je mal pokofetkal :D). OD takrat naprej so se pa zaceli resni problemi. Prvo smo ugotovili da so nam telefon izklopili (isdn) potem je pa zacel srati internet linija. Internet je delal mogoce 3 ure na dan ostale ure se je pa modem hotel pobrati in vzpostaviti kontakt s centralo a brez uspeha (WAN lucka utripa neprestano na calisto modemu). Se pred tem tezavam smo sklenili da potem ne rabimo telefona ker je isdn narocnina previsoka in telefona preprosto nismo uporabljalji samo placevali narocnino. Posiljali smo pisma glavnim na telekomu da naj to izklopijo (isdn) ker ne potrebujemo vec a vseeon so nam posiljali racune kljub temu da linija sploh ni bilia aktivna iz strani telekoma. Vredu nazaj k internetu ker mi je to bolj vazno. Klicaril sem kot budala siol IN telekom. Obedve budali sta se zgovarjali drug na drugega. Seveda nisem mogel kaj prevec pricakovati ker imata obadva nesposobne telefoniste. Potem sem imel pa sreco in sem naletel na cloveka ki se je dejansko spoznal na svoje delo (telefonist pri siolu) in mi je zagotovil da bo zadevo resil in jo dejansko je. Zadeva je delovalo brezhibno par mesecev do nedavnega ko nam je zmanjkalo elektrike. Od takrat naprej ponovno isti problem. Klical sem na siol cakal skoraj eno uro ker nesposobni telefonist (po tem ko je predelal tiste osnovne stvari ki jih je imel na listku napisane) enostavno ni znal stvari urediti. Potem mi je povedal da siol ne more storiti absolutno nic. Naj se obrnem na telekom. Klicem na telekom mi povejo da se to ne tice njih in da naj se obrnem na siol. Siol mi je pa pac dejal da napake tudi prijaviti ne morejo na telekom kaj sele ukreniti kaj. Torej kaj mi je za narediti? Jaz bom dejansko nekoga ubil da mi bo stvar zacela delat. Ker sem par dobrih 8 urnih "sihtov" (telefonarjenje) skozi dal zarad tega problema. Sedaj pa studiram za zamenjavo ponudnika ampak je problem, edini ponudnik ki nudi polno razvezan dostop do interneta je siol ker pac ostali ponudniki nimajo zgrajenih svojih central blizu ali v mojem kraju. Zato nevem kam naj se se obrnem ker zgleda siol in telekom sedita na svojih usesah. Pa po moji logiki sodec bi moral problem urediti siol saj konec koncov placujem njim mesecne stroske mar ne?


LP
Anze

P.S.: Se oproscam za ne postavljanje vejic in ne uporaba sumnikov. Tako sem si olajsal pisanje. Hvala za razumevanje :D

[Malo lepše se izražaj v naslovih teme --Omy]
Hohohoahao

Gwanaroth ::

Ti placujes Siolu, ampak linija je Telekomova. Pr vseh ponudnikih ti pise zravn: Povezavo zagotavlja Telekom Slovenije.

Ce ti linija pada in se ne sinhronizira s centralo, je to tezava Telekoma.
Lights often keep secret hypnosis..

bam88 ::

Ja ze porkamadona to mi je jasno. Samo kaj mi to nuca ce se obe firmi zgovarjata drug na drugo? Telefonist mi je celo svetoval naj sestavim novo pogodbo oz vzamem duo paket da se celotn sistem prenovi in potem naj bi izginili problem. LOL no. + to da bi se mogu zavezat ponovno za 24 mesecev. Ker sedaj ze davno nisem vec zavezan in lahko odidem kadarkoli.
Hohohoahao

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bam88 ()

amigo_no1 ::

A razvezan dosopt pri tebi ni možen ?

siol mi je prišel do vrha

beri kaj sta napisala:
Viharnik
mirkuma


in teži na siolovem forumu (je večja verjetnost da se stvar uredi) .

in nenazadnje, tema je bolj primerna za Omrežja in internet:
http://www.slo-tech.com/script/forum/iz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kopriwa ::

Imel sem podoben problem kot ga imaš ti. Ko sem imel težave sta se siol in telekom veš čas zgovarjala drug na drugega. Na koncu ugotoviš da se delajo budale, zdej če maš dovolj energije jim teži samo zaradi tega da jim težiš, da premaknejo te usrane riti.

bam88 ::

jeje lahko imam polno razvezan dostop ki ga nekako ze imam. Ampak samo pri siolu ker ima edino ta firma svojo centralo v mojem/blizini mojega kraja.

koprewa navelican sm ze. Ker ce se en dolgo zajebavla z mano znorim in to hudo.
Hohohoahao

kopriwa ::

Pol jim pa povej kar si mislš o njih, sej bojo razumel :). Verjetn jim je že marsikdo povedu da so nesposobni, en več, sej se še poznal ne bo. Lohk tut kake druge metode uporabiš, grožnja, al pa reč da škoduje tvojemu poslovanju, da maš firmo in da škodo pripisuješ njim (da bojo tožbe) ;)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

'FireSTORM' ::

gwanaworth, mal nabijaš...
telekom nima nobene veze, razen če je kabl kje fizični iztakjen ali pretrgan...to pa prej kot ti sam ugotoviš mine par dobrih dolgih mescev mogoče let...
to že da da linijo...kabl, če pa ma on kot pravi razvezan dostop je pa centrala siolova, oz. še kabl je potem siolov ker siol mora postavit svojo centralo in zakupit vode od telekoma, šele takrat je možen razvezan dostop
to vela seveda za vsakega ponudnika ne samo siol
in potem ti na siolu moreš prijavit napako, o ja in še kako oni lahko pošlejo telekomovca ven na ogled

težava je...ali modem...ali siolova napaka
sicer pa če še maš calisto, še plačuješ naročnino 8,8k right?
če maš, 116 naj pridejo modem menjat, ker je crkno...al pa si od kerega soseda modem sposodi da boš videl če je enako al ne
če ne, in maš razvezan dostop solo
nesi v TT in ti naj dajo nadomestnega tvojega pa naj pošlejo na servis...
pa na siol kliči tam do druge ure popoldan, in zahtevaj njihovega tehnika ki dejansko nekaj zna
ker oglašajo se večinoma samo študenti, nekateri nekaj vejo, drugi pa večinoma resetiraj modem in te sploh ne poslušajo kaj je narobe

kopriwa in kaj rešiš če ga nadereš? dejansko nič...še manj ti bo pomagal ko bi ti dejansko...zahtevaš tehnika siolovega, mu lepo razložiš kaj je za problema in naj ti pomaga, ne pa nahrulit nekoga kaj si oni mislijo, pa kak so nesposobni itd itd.
če bi ti kaj ponujal in bi neka tvoja stranka mela potem problem, bi te poklicala in najprej nahrulila bi ji z veseljem pomagal?

drugo pa, kaj ti je tak problem se zavezat na 24 mescev? če maš v namenu menjavat ponudnike kot gate? kak bo en nekaj novega ponudil boš takoj preklopil, in ko ti bo nov ponudnik to vklopil bo že tvoj prejšni mel to v ponudbi in boš samo skakal sem ter tja in še mel manj interneta ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

AlesC ::

Bam, odgovor je T2. Če pa si v odročnih krajih in možnosti T2 nimaš pa pokliči Amis in ti bodo uredili vse. Ko j... Siol jst sn jih že zdavni odj. Prasci pokvarjeni oderuški. Zdej Amis ne vem, če ima televizijo, T2 jo pa ima. Oba ponudnika sta dosti cenejška kot Siol in oba imasta tudi ip tulifon, če si želiš imeti telefon. Jst sem tudi odpovedal in isdn in net pa sem krce čakal en mesec, da so prišl odklopit. Za posranih 2mega sem plačeva 9.900 sit. Pri t2 imaš za ta dnar 10mega.

Gwanaroth ::

FireSTORM, in ti dejansko misliš, da ko ti linija ne dela, da pride Siolovc čekirat tvoj priključek na DSLAMu ? :>

Kako nima nobene veze, če pa je vsa infrastruktura od Telekoma.. Siol je zgolj ISP.
Lights often keep secret hypnosis..

alienalien ::

Gwanaroth ti mešaš hruške in jabolka. ČE ima fant razvezan dostop to pomeni, da je 100% stranka od Siola. Telekom z njim nima popolnoma nič razen fizično izpeljan baker od Siolove centrale do njegove hiše. Vse kar se dela na dslamih je pristojnost siolovih tehnikov in ne telekomivih. Vendar, ker pa Siol nima dosti usposobljenega kadra (pomaqnkanje ljudi) pa v večini primerov to delo prepuščajo TK tehnikom. V priemru T-2 pa to delajo izključno T-2 tehniki in nič telekomovci ne šarijo po njihovih dslamih saj če bi nebi potem delalo nič.

Matheeew ::

Ehh alien ti mečeš v tem postu siol in ostale ISPje v isti koš; pozabljaš da siol je pravzaprav telekom...kar trdiš v teoriji drži v praksi pa nikakor ne...

je pa smešno [žalostno], da se 2 firmi, ki sta pravzaprav ena ne znata zment med sabo in da preko strank pljuvata ena po drugi:\

Lep primer je par postov višje: FireSTORM, kot zaposlen v teletrgovini (Telekom) pljuva čez siol pa že veselo pretirava pri tem- zaradi takih in podobnih se pa potem dogajajo take zadeve tudi naročnikom siola.

NavadniNimda ::

To pljuvanje je v bistvu dobro orkestrirana natega, ki ima za prepričati folk, da se telekom obnaša do vseh ISPjev popolnoma isto, da imamo na trgu konkurenco in sploh, da je vse v redu. V bistvu pa telekom favorizira SiOL (recimo priklopijo marsikoga v dveh delovnih dneh, čeprav je po veljavnem RUO podan MINIMALNI ČAS preklopa 10 delovnih dni).

Folk, sam ne nasedat tem politično-nastavljenim tepcem - telekom je Udbomafijska pralnica denarja in naredili bodo VSE, da bi si trpali svoje skorumpirane žepe še naprej. Tukaj gresta SiOL in telekom "sa rukom u ruci" (in z roko v žepih uporabnikov!:|

(Te kritike seveda NE letijo na 'FireStorma' in večino zaposlenih, ki delajo, kar jim politkomisarčki ukažejo in sploh nimajo ideje, kaj se v resnici dogaja!)

bam88 ::

AlesC mal bol preber kaj sm napisal. Edini ponudnik v mojem kraju ki nudi polno razvezan dostop je Siol. Vsi ostali nimajo svojih central in zahtevajo telekom omrezje. T2 pa se lep cas nebo sploh mozen v mojem kraju.

Firestorm. Povj mi kako je mozno da je modem v okvari ce sem imel pred mesci popolnoma identicn problem in ga je resil nek siolov tehnik. Sedaj pa spet isto. In se to da se ta problem pojavil takoj po tem ko so hoteli priklopiti oz pripraviti trio paket. Prej nikoli (imel sem zelo zelo stable povezavo). Razlozi mi to. IN ne bom hodil do soseda ker to ni moja dolznost. Zakaj placujem 8 tisocakov na mesec da moram potem hoditi do soseda po modem in se kregati na help liniji?
Hohohoahao

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bam88 ()

Matheeew ::

@NavdniNimda

No le pusti te tvoje teorije zarote in orkester. Očitno je, da je v ozadju (pre)slaba organiziranost in nejasno postavljene meje odgovornosti.

Samo tisti, ki jih to čisto ne zanima, ne vejo da siol je v lasti Telekoma in je seveda normalno da torej Telekom favorizira siol. Niti nisem dobil občutka da bi vlagal veliko truda, da se to zakrije.

Z 2-dnevnim priklopom tudi pretiravaš.

Druače pa folk večinoma ne zanima kaj je v ozadju.
Kaj pa mene briga ali si polni žepe politika ali lastniki ISP-jev, ki pri nas v nekaj letih naredijo precejšno dodano vrednost in potem podjetje prodajo. Ali pa cerkev, ki verjetno posluje po enakem vzorcu (s tem ciljam na dodajanje vrednosti in morebitno prodajo t-2). V vseh primerih peščica ljudi pobere kupe denarja. V primerih Telekoma ga vsaj nekaj pride nazaj v državo.
Folk zanima internet. Delovanje, cena, dodatne storitve, enostavnost postopkov.

Spominjaš me na bivšega sošolca, ki me je prepričeval naj ne hodim na burek, ker s tem podpiram albansko mafijo in OVK:\ in naj ne pijem coca-cole, ker podpiram s tem američane.

Me ne moti, če se obremenjuješ z nepotrebnim. Ni pa treba ostale v to prepričevati.

bam88 ::

Dobro povedano. Jaz sem samo prasal kako naj resim svoj problem in ne kaj ima kdo v lasti.
Hohohoahao

NavadniNimda ::

Pojdi na SiOL Forum in kontaktiraj Storža. Če ti bo kdo lahko pomagal ti bo on.;)

'FireSTORM' ::

gwanaworth ne, pride telekomovec
ampak če boš šel na telekom in se tam tožil, lahko delaš salte in neboš nič dosegel
ker mora siol poslat nalog na telekom da lahko telekomovci grejo pogledat...
pač takšna je njihova politika

če pa so izklopili isdn in tega nebi smeli pa seveda se neboš pogajal na siolu, boš pa šel na telekom...
sam jaz sem zagovornik pregovora, lepa beseda lepo mesto najde
tak da dvomim da brezvezno nadiranje pomaga kaj pri reševanju takih težav
ok ko že vse probaš, malo ne mora škodit :)

navadniminda, že mogoče da nevemo vsega kar se dogaja v ozadju, pravtako vsi ostali ne vejo
je pa tak, kake dobim "ukaze" tak delam
če mi rečejo kušni stranko na levo lice jo moram na levo in ne desno
čene lahko pomaham in grem z trebuhom za kruhom, sam to ni zdaj point
pač pravim da na telekomu nebo nič rešil, razen tistega narobe izključenega isdna

edit: Matheew, nič ne plujvam čez siol, ker mam sam siol(nimam službenega priklučka), ampak dejansko tako je
če se mi stranka pride jokat eno in ono in tretjo o siolu...mi je zelo žal, 0801000, ker mu dejansko nič ne moram naredit pa če še tako hočem
edino kar mu lahko naredim je da mu posodim telefon in oddtipkam 0801000 pa še mogoče namest njega govorim...

edit2: sem rekel, modem ALI siolova napaka
mogoče celo telekomova ko so izklučili isdn
ni tvoja dolžnost že res
samo če jaz plačujem 8k, že da pričakujem da bo mi laufalo, samo če pa nimam možnosti kam drugam it bom pa mal svojo rit dvignil in šel do soseda 10m vstran in si sposodil modem da bom videl če je mogoče to problem
tak pač sem...mi to ni problem it naret in nekoga prosit za modem za 30min

skratka kaj moraš naredit, spravit nekoga naj gre pogledat v centralo kaj je za problema, pa zakaj je isdn bil izklučen(za dslam siol, za isdn pa telekom), pa če prav gre en in isti gledat, tako pač imajo, bog pomagaj, tukaj pa ne morem nič
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Sc0ut ::

Na siolovih forumih pošlji zasebno sporočilo storzu.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

amigo_no1 ::

Sc0ut
Čestitam: si tretji v tej temi, ki mu je predlagal naj pošlje ZS storzu :D

Zgodovina sprememb…

AlesC ::

bam v tem primeru maš Amis. Po novem zakonu mora Telekom odstopit omrežje. Pojdi na www.amis.net in se pozanimaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135958 (19904) Bug
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444575 (3367) snoopy20
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117661 (9739) pizdindim
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849818 (6491) pupsi1984
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036511 (15918) Primoz78

Več podobnih tem