» »

Posest orožja

Posest orožja

««
6 / 54
»»

zdravc1974 ::

Mailer,tudi za zračno puško potrebuješ priglasitveno listino če presega moč 20 Joulov. Drugače pa mislim,da imamo zakone o orožju kar dobre in primerne z izjemami...je kdo mogoče kdaj poskusil kupiti pri nas v kakšni športni ali lovski trgovini 9mm signalno pištolo na slepe naboje z nastavkom za pirotehniko?

Zgodovina sprememb…

helij333 ::

Če hočeš kupiti 9mm signalno pištolo jim moreš fotokopijo dokumentov poslat ali pa v trgovino odnest.

Martin Krpan ::

Pokažeš osebno , pa je.

zdravc1974 ::

Helij333 pa AnS ni čisto tako,verjetno sta oba mislila na 9mm plašilno/alarmno pištolo plombirane cevi...plini gredo ven na vrhu cevi in ne na ustju,taka se dobi le na polnoletnost torej je treba predložit osebne dokumente. Sam sem pa imel v mislih 9mm signalno/plinsko pištolo odprte cevi,torej da je možno z njo streljat 15mm signalne vložke(rakete),no taka se že kar nekaj časa uvršča v kategorijo D-plinsko orožje za katero se zahteva priglasitev na pristojni UE kjer izdajo priglasitveno listino. Priglasitve pa ne moreš dobit če pred tem ne pridobiš treh potrdil-potrdilo o nekaznovanosti s policije,potrdilo s sodišča da proti tebi ne teče noben kazenski postopek z elementi nasilja in na koncu še najpomembneje,potrdilo o opravljenem izpitu o varnem rokovanju z orožjem. Ta postopek vem zato ker sem ga sam dal čez in imam priglasitveno listino. Hotel sem le povedat da imamo v tem delu orožne zakonodaje zmazek oziroma le nekaj za polnjenje državnega proračuna,ker je potrebno izpit za orožje dobro plačat+upravne takse tudi. Za primerjavo,države kot so recimo Nemčija,Češka,Madžarska,Norveška in recimo Avstrija tega sploh ne poznajo,take pištole so tam v prosti prodaji na 18 let. Pa se tako radi 'zgledujemo' po drugih,doma imamo pa tako kot imamo. Mailer,res je,vsak lahko kupi samostrel ali lok ki dobesedno prebije človeka,s 9mm pokalico ga pa največ kar lahko le prestrašiš,pa spada pod 'orožje'. Še recimo 26,5mm signalne pištole,ki se uporablajo v navtiki in te izstrelitev rakete dobesedno premakne dobiš le na polnoletnost...to kaže na to kako 'pametne' zakonodajalce imamo,škoda komentarja.

Zgodovina sprememb…

Martin Krpan ::

imaš prav , za vse nad 6mm rabiš izpit za varno rokovanje z orožjem.

zdravc1974 ::

AnS res je,vse nad 6mm je 'nevarno orožje' v glavah naših birokratov.

z7uane ::

Jaz mislim, da je bi bilo ok, če orožje liberaliziramo ampak z nekimi pogoji seveda. Naprimer, da bi bila dovoljena samo za samoobrambo. Orožje za samoobrambo bi pa bilo kot neka zelo majhna pištola, ki bi ustrelila ali uspavalni metek ali pa električni metek tako, bi lahko uporabljal orožje, ne preveč škodljivo, saj z takšno pištolo nebi mogel nikogar ubit. :)

eatinggrin ::

@z7uane

Izgleda da ne veš kako orožje deluje in zakaj imamo alternative (spreji, paralizatorji).
Orožna listina za nošnjo orožja ti je lahko izdana, če si izpostavljen življenjski nevarnosti (varnostnik, prenašalec denarja...).

z7uane ::

@eatinggrin

Vem, saj zato pa bi še eno listino Primarna orožna listina & Sekundarna orožna listina... Primarna je to, kar je že sedaj, sekundarna pa to, o čemer sem jaz govoril... ampak, da bi dobil sekundarno listino, bi moral še vseeno, končati neki natečaj ali nekaj podobnega...

mailer ::

zdravc1974 je izjavil:

AnS res je,vse nad 6mm je 'nevarno orožje' v glavah naših birokratov.
Nevarne so tudi malokalibrske puške (v skrajnih primerih tudi zračne 4.5), recimo tiste z naboji 5.35 pa sploh, da ne omenjam MP7, ki ima le 4.6 naboj. Nič ni narobe, če bi za vsako orožje naredil izpit za varno rokovanje. Koliko ljudi se ustreli ponesreči, ko se igra z naboji v cevi in po končanem steljanju po izvlečenem nabojniku ne repetira in sproži "na suho".
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

zdravc1974 ::

z7uane res je,recimo za samoobrambo lahko uporabljamo več neškodljivih ampak efektivnih stvari,recimo moja 9mm plinska pištola,če se uporabijo 9mm plinski naboji polnjeni z dražilnimi sredstvi kot so poprovec ali CS(solzilec) lahko vsakega napadalca hitro odvrnejo od namena,če sprazniš magazin polavtomatske pištole z 15-timi takimi naboji ga 'uspavaš' za kake 2 ure :) brez problema in počakaš na modre. Torej nobenega ne ubiješ,le onesposobiš. Se pa lahko legalno kupijo elektrošokerji ali pa plinski spreji kateri imajo enak efekt. Mailer,22lr puške ali pištole čeprav so malokalibrske ubijajo,tudi na dolge proge zato to več ni hec ampak resno orožje. Z 4,5mm zračko bi pa težko koga ubil(okej strel v glavo že),drugače pa tam do moči 24Joulov ni strahu,so pa fajn poškodbe. Glede 'iger' z naboji v cevi je pa tako da je to znan problem,na pištolah celo piše opozorilo da je možna sprožitev naboja tudi če je magazin odstranjen,je že bilo primerov vendar je to čista malomarnost uporabnikov orožja.

Martin Krpan ::

mailer je izjavil:

zdravc1974 je izjavil:

AnS res je,vse nad 6mm je 'nevarno orožje' v glavah naših birokratov.
Nevarne so tudi malokalibrske puške (v skrajnih primerih tudi zračne 4.5), recimo tiste z naboji 5.35 pa sploh, da ne omenjam MP7, ki ima le 4.6 naboj. Nič ni narobe, če bi za vsako orožje naredil izpit za varno rokovanje. Koliko ljudi se ustreli ponesreči, ko se igra z naboji v cevi in po končanem steljanju po izvlečenem nabojniku ne repetira in sproži "na suho".


Tu govorimo o plašilnih in startnih pištolah različnih kalibrov , ki imajo nekatere tudi možnost izstreljevanja raket. Te sploh nimajo krogle , njihov efekt pa je samo pok.

Malokalibersko orožje kalibra 5.6 mm ali .22LR je pravo orožje in zanj rabiš orožni ali posestni list isto kot npr. za .44 Magnum ali Mauser 7.9x57I.

zdravc1974 ::

AnS vem za kaj teče ta debata in različni kalibri orožja so mi še kako znani,pravzaprav sem vsakodnevno v stiku z orožjem kot varnostnik. Strelivu za startne in plašilne pištole se drugače reče tudi 9mm P.A.K.(Parabellum Ammunition Knall) in ima le smodniško polnjenje brez krogel,jasno saj se uporabljajo le v alarmne namene ali za izstreljevanje 15mm signalnih vložkov(raket). Takšno strelivo...

Zgodovina sprememb…

Martin Krpan ::

No , in o tem je debata ali je res potrebno za takšno "orožje" , da moraš imeti opravljen tečaj o varnem ravnanju z orožjem. Jaz osebno menim , da ne škoduje:D.

zdravc1974 ::

Res je,sploh ne škoduje,vendar bi takšni tečaji lahko bili z minimalnim ali prostovoljnim denarnim vložkom in ne da stane 200eur+te oberejo še na UE za takso. Kako pa pol za druge države kot so Nemčija in Avstrija...tam tega tečaja sploh ne rabiš,le polnoletnost. Ena zanimivost ki mi jo je iz prve roke povedal prijatelj iz Gradca,Avstrija..tam lahko v vsaki lovski in športni trgovini kupiš celo 22 Long rifle naboje brez kakšnih listin,le malokaliberske puške ne moreš. Signalke vseh kalibrov so pa itak le na 18 let. Ampak pri nas to seveda ni možno ker je država vreča brez dna :)

vostok_1 ::

22LR naboji mislim, da imajo tam 150J energije. Več kot dovolj za ubit človeka.

zdravc1974 ::

Vostok 1 22Long rifle naboj ima nekje od 150 pa do celo 200Joulov energije in ubija do 150 metrov,na Finskem recimo to strelivo uporabljajo lovci.

Fritz ::

zdravc1974 je izjavil:

Strelivu za startne in plašilne pištole se drugače reče tudi 9mm P.A.K.(Parabellum Ammunition Knall)...

Pistole Automatik Knall, ammunition je angleški izraz. Z ostalim se popolnoma strinjam.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

zdravc1974 ::

Fritz hvala za popravek,sem kasneje opazil da se mi je prikradel tipkarski škrat :). Hočem le povedat da se v mnogo primerih zgledujemo po evropskih državah,sploh Nemčiji,doma imamo pa skropucala od orožnih zakonov,vsaj v primeru takoimenovanih 9mm 'plinskih' pištol,katere sem zmeraj in bom še naprej označeval le tako kot piše na navodilih in embalaži-signalne pištole.

SkIDiver ::

@zdravc1974 če se država ne bi tako bala svojih državljanov bi bili kot avstrijci. Tako pa rabimo že priglasitev za močnejšo zračno, dovoljenje za nakup nabojev, itd...

Največja ironija pri vsem skupaj pa je, da se večina kaznivih dejanj v katerih je uporabljeno strelno orožje zgodi z orožjem za katerega oseba nima dovoljenja in je kupljeno na črnem trgu.

gruntfürmich ::

SkIDiver je izjavil:

če se država ne bi tako bala svojih državljanov bi bili kot avstrijci...

zadnje čase se mi vedno bolj dozdeva da upravičeno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zdravc1974 ::

SkIdiver se strinjam,država se nima kaj bati svojih državljanov,če dela v njihovo dobro..okej sem malce sarkastičen v primeru Slovenije :). Sicer je pa res,mi legalni imetniki orožnih listin nismo nobenemu grožnja,ker se zavedamo posledic ki ga uporaba orožja prinese,sploh pa niso naši cilji strelski pohodi po ulicah. Itak se na državni ravni regulira le registrirano orožje,znano pa je da je nekje 60% neprijavljenega,in ravno s tem orožjem se izvajajo kazniva dejanja. Bi si pa večkrat želel da postanemo normalna evropska država z normalnimi zakoni,kateri nam ne bi vlekli denarja iz žepa(mislim na omenjene bedarije glede signalnih pištol pa zračnih pušk),samo vidim da je z vsakim letom slabše,še airsoft replike naj dajo med nevarno orožje pa bo mera polna.

Martin Krpan ::

Najbolj crkavam od smeha , ko se na sliki zaplenjenega orožja znajdejo razni nožeki , ki jih dobiš v čisto vasaki trgovini. Čakam samo še., da za orožje prepoznajo še jedilni beštek :)).
Mogoče tudi zobotrebce:D.

zdravc1974 ::

AnS res je :),zadnjič so enemu starejšemu stricu na primorskem zaplenili kot so rekli 'arzenal' orožja,pa je mel le 4 lovske karabinke pa 2 pištoli(za 2 puški in eno pištolo je imel dovoljenje),zraven je pa imel 5 mačet in dva večja lovska noža s futrolcami ki jih kupi vsak v športni/lovski trgovini brez problemov...ampak menda je bil nevaren s tem :),mogoče so modri angeli gledali preveč starih kung-fu filmov :). Danes ne smeš več imet niti tistega za kar ne rabiš listin,sploh ne v večjih količinah,si že nevaren okolici in državi.

Fritz ::

zdravc1974 je izjavil:

AnS res je :),zadnjič so enemu starejšemu stricu na primorskem zaplenili kot so rekli 'arzenal' orožja,pa je mel le 4 lovske karabinke pa 2 pištoli(za 2 puški in eno pištolo je imel dovoljenje),zraven je pa imel 5 mačet in dva večja lovska noža s futrolcami ki jih kupi vsak v športni/lovski trgovini brez problemov...ampak menda je bil nevaren s tem :),mogoče so modri angeli gledali preveč starih kung-fu filmov :). Danes ne smeš več imet niti tistega za kar ne rabiš listin,sploh ne v večjih količinah,si že nevaren okolici in državi.


Ponavadi za takšnimi zaplembami stoji problematično obnašanje posameznika v družini ali bližnji okolici, po možnosti podkrepljeno s kakšnimi grožnjami z orožjem. Dovolj pa je tudi, da te namoči bivša žena/punca, če se ji zameriš.

In če je možakar že imel samo neproblematično orožje in če je že imel orožne listine, a je res tako nedosegljivo drago vse to legalizirati?

Nehajte jokcat, ker pri nas ni nikakršen problem legalno posedovati orožje in tudi poceni orožja je vse več.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

zdravc1974 ::

Ja res je,dandanes se kar 'namakamo' med sabo. Okej se pa strinjam da se da orožje enostavno legalizirat,ampak vprašanje je do koliko kosov bi lahko posameznik posedoval da ga ne bi imeli za 'orožarskega psihota' :),ker če recimo na UE prijaviš 10 karabink,20 pištol...ne vem če ne bi te ravno normal gledali. Zaplembe raznih žepnih nožkov in mačet so pa naravnost smešne,tu se strinjam.

Fritz ::

@ zdravc1974

Dokler ne delaš problemov, se držiš predpisov in plačuješ vse takse, ti bodo na UE z veseljem registrirali 10 karabink in 20 pištol. Poznam kar nekaj ljudi, ki imajo po dve ali več orožnih listin, ker imajo več kosov orožja kot se lahko vpiše v eno listino. In nisem še slišal, da bi kateremukoli od njih kaj težili. Če izpolnjuješ pogoje za eno orožje in poseduješ že eno smrtonosno orožje, ali je potem kakšna razlika, če imaš doma eno ali deset pušk?

Npr. če se komu odklopi in bo šel na morilski pohod, tega ne bo počel z desetimi puškami s po možnosti 10-imi različnimi kalibri. Večina do sedaj znanih primerov lahko to tezo potrdi kakor tudi dejstvo, da je z eno polavtomatsko puško in pištolo ali dvema možno narediti hud masaker. Zatorej argumenti katere navajaš ne držijo vode.

Tiste mačete in nožki so zraven po neumnosti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

zdravc1974 ::

Fritz mogoče veš koliko kosov orožja se lahko vpiše pod eno listino? Tega žal ne bi vedel ker imam vpisano le eno pištolo,Glock 17 9mm. Se pa strinjam s tabo,tiste mačete in noži na policijskih slikah so tam le po neumnosti,no cilj je le da se 'pohvalijo' kaj vse so zasegli.

xxxul ::

Za posestnega ne vem, na oroznega pa 10 orozij + 7 menjalnih cevi...
Pa za 8+ bos placeval polno ceno za nabavnega+vpis...

Martin Krpan ::

Do 8 kosov BP , vseeno na orožnega ali posestnega , za več naredijo ponovno preverko in od 6 kosa plačaš polno ceno za nabavno dovoljenje in vpis.
Spoznal sem zbiralca , ki ima čez 150 kosov.

Fritz ::

No nekaj informacij si že dobil, čeprav zakonodaja tukaj ni najbolj jasna.

Sem šel pogledat svoje listine in pri OL je v list lahko vpisanih 10 orožij in 7 menjalnih cevi, tako kot je napisal xxxul, pri DP pa je lahko vpisanih 11 orožij in 7 menjalnih cevi. Razlika pri skoraj identičnih listinah je v tem, da ima OL dve strani zasedeni s podatki o lastniku + sliko, DP pa samo eno stran.

Ogromno informacij lahko najdeš tukaj, seveda, če ta forum slučajno še ne poznaš.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

razerznak2 ::

Odin je izjavil:

> policija te ne more vedno varovati, niti tukaj, niti v zda,
> kjer imajo orozje liberalizirano, tako da itak nima veliko smisla.

Lahko se pa varujes sam. Ampak ker se je vcasih tezko varovati samo s pestmi, sploh ce gre za sibkejsko osebo, bi posest orozja za samoobrambne namene morala biti ustavna pravica.


se strinjam z tabo, orožje bi moralo biti dovoljeno za samoobrambo na svojem posestvu z seveda dovoljenjem

Fritz ::

razerznak2 je izjavil:

Odin je izjavil:

> policija te ne more vedno varovati, niti tukaj, niti v zda,
> kjer imajo orozje liberalizirano, tako da itak nima veliko smisla.

Lahko se pa varujes sam. Ampak ker se je vcasih tezko varovati samo s pestmi, sploh ce gre za sibkejsko osebo, bi posest orozja za samoobrambne namene morala biti ustavna pravica.


se strinjam z tabo, orožje bi moralo biti dovoljeno za samoobrambo na svojem posestvu z seveda dovoljenjem

Vsako orožje, ki ga imaš v hiši, tako legalno strelno orožje namenjeno npr. športu ali navaden kuhinjski nož, sta popolnoma legitimna in legalna sredstva proti napadalcu, ki je vstopil v tvoj zasebni prostor in ogroža tvoje življenje. Seveda pa pri tem ne smeš prekoračiti silobrana.

In ne pozabiti, silobran je namenjen zaščiti življenja, ne premoženja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Snackbarru ::

Tako je, lahko ti celo hišo odpeljejo pred tvojimi očmi, ti pa moraš lepo čakati policijsko patruljo (~15 minut). Če se jih samo dotakneš si napadalec ti.
Manjka nam "castle doktrine" v Sloveniji.

Fritz ::

Snackbarru je izjavil:

Tako je, lahko ti celo hišo odpeljejo pred tvojimi očmi, ti pa moraš lepo čakati policijsko patruljo (~15 minut). Če se jih samo dotakneš si napadalec ti.
Manjka nam "castle doktrine" v Sloveniji.

Ja, v 15-ih minutah ti bodo odpeljali hišo. Zato je bolje tvegati življenje in zdravje, kot počakati policijo.

Mislim, da prejkone komu manjka zdrave pameti kot pa ostalim 'castle doktrina'.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Snackbarru ::

Ja, v 15-ih minutah ti bodo odpeljali hišo. Zato je bolje tvegati življenje in zdravje, kot počakati policijo.

Mislim, da prejkone komu manjka zdrave pameti kot pa ostalim 'castle doktrina'.


V 15ih minutah lahko odnesejo zelo veliko, če jim ne braniš.
Hja, nekateri smo materialisti in ne bi trpeli, kako nesejo tisoč evrov vredno elektroniko čez vhodna vrata.
Seveda je manjka, kriminalcem.

Fritz ::

Snackbarru je izjavil:

Ja, v 15-ih minutah ti bodo odpeljali hišo. Zato je bolje tvegati življenje in zdravje, kot počakati policijo.

Mislim, da prejkone komu manjka zdrave pameti kot pa ostalim 'castle doktrina'.


V 15ih minutah lahko odnesejo zelo veliko, če jim ne braniš.
Hja, nekateri smo materialisti in ne bi trpeli, kako nesejo tisoč evrov vredno elektroniko čez vhodna vrata.
Seveda je manjka, kriminalcem.

Tebi nobeden ne brani, da v takšnem primeru tvegaš svoje zdravje in življenje ter potencialno kazen zaradi prekoračitve silobrana. Če je nekaj tisoč evrov elektronike vredno vsega tega, kar naprej, be my guest.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jype ::

Snackbarru> V 15ih minutah lahko odnesejo zelo veliko, če jim ne braniš.

Če jim braniš te najprej ubijejo, potem pa odnesejo.

razerznak2 ::

mene zanima hipotetično: bi se preselil v zda (utah, arizona) ( bi dobil green card), bi tam lahko dobil dovoljenje za posest orožja? in če v slo dobiš te dovoljenja veljajo tam v zda?

jype ::

Ne. V ZDA za posest ne potrebuješ dovoljenja.

Snackbarru ::

Če je nekaj tisoč evrov elektronike vredno vsega tega, kar naprej, be my guest.

Ah imaš prav, rajši se naslonim v naslanjač (ki ga mimogrede prav tako odnašajo iz hiše) in si mislim kako sem solidaren in dober del družbe, da podarjam pomoči potrebnim.

Če jim braniš te najprej ubijejo, potem pa odnesejo.

Kaj pa če jih prej ubijem jaz?

Ne. V ZDA za posest ne potrebuješ dovoljenja.

Ne kvasi neumnosti.
Gun laws in Arizona @ Wikipedia
V Arizoni lahko kupuješ in poseduješ brez dovoljenja.

Fritz ::

razerznak2 je izjavil:

mene zanima hipotetično: bi se preselil v zda (utah, arizona) ( bi dobil green card), bi tam lahko dobil dovoljenje za posest orožja? in če v slo dobiš te dovoljenja veljajo tam v zda?

V Arizoni bi si ga lahko, kot registriran priseljenec, lepo kupil.

Slovenska dovoljenja ne veljajo v ZDA razen, če to ni določeno v pogodbah med dvema ali več državami. Za orožje tega, kolikor mi je znano, med ZDA in Slovenijo ni. Lahko pa greš kot lovec (imetnik orožne listine za lov) ali športni strelec (imetnik OL za šport) na lov ali športno tekmovanje v ZDA, ob predhodni izpolnitvi zahtevanega birokratskega postopka.

Prenos orožja za lov in šport kakor tudi trgovina z orožjem sta bistveno olajšana med državami EU, saj za to obstajajo skupni predpisi. Dovoljenje za varnostno orožje (za nošenje/osebno zaščito) pa velja samo v državi, ki jo je izdala, saj naj bi tudi grožnja bila lokalizirana. V večini evropskih držav moraš nedvoumno dokazati, da je tvoje življenje resnično ogroženo, preden ti bo izdano dovoljenje za nošenje orožja in vedno ti bodo povedali, da je za varovanje ljudi in premoženja zadolžena policija.

ZDA so specifične v marsikaterem pogledu in še znotraj ZDA so velike razlike med posameznimi zveznimi državami. Nekritično aplicirati nekatere njihove rešitve na slovensko družbo in kulturo je, vsaj zdaj, še vedno precej zgrešeno. Šele, ko bo pri nas toliko nasilnega kriminala (upam, da nikoli), pa lahko začnemo sprejemati logiko 'divjega zahoda'.

Snackbarru je izjavil:

Če je nekaj tisoč evrov elektronike vredno vsega tega, kar naprej, be my guest.

Ah imaš prav, rajši se naslonim v naslanjač (ki ga mimogrede prav tako odnašajo iz hiše) in si mislim kako sem solidaren in dober del družbe, da podarjam pomoči potrebnim.

Noup, zaščitiš sebe in pokličeš policijo. To je moj course of action. Materialne dobrine se, za razliko od uničenih življenj, nadomestijo.

Ti se pa lahko greš komot tepst, štihat ali streljat z vlomilcem/vlomilci, tega ti nikakor ne odrekam. Če jaz mislim, da je to neumno, še ne pomeni, da ti tega ne smeš početi oz. da ti jaz to lahko preprečim (kar ti niti nočem). V čem je torej problem?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Snackbarru ::

Noup, zaščitiš sebe in pokličeš policijo. To je moj course of action.

Ta seveda ni napačen in ga popolnoma podpiram.

Ti se pa lahko greš komot tepst, štihat ali streljat z vlomilcem/vlomilci, tega ti nikakor ne odrekam. Če jaz mislim, da je to neumno, še ne pomeni, da ti tega ne smeš početi oz. da ti jaz to lahko preprečim (kar ti niti nočem). V čem je torej problem?

Problem je, ker slovenska zakonodaja ne dovoljuje branjenja svoje lastnine. Če mi rom krade motorne žage iz delavnice pa se za njim zapodim z lopato bom zagotovo kriv jaz. Tudi če ga ne napadem ima gotovo psihične posledice, ubogi ciganček.

jype ::

Snackbarru> Problem je, ker slovenska zakonodaja ne dovoljuje branjenja svoje lastnine.

To ni res.

Slovenska zakonodaja ne dovoli, da bi pri tem koga poškodoval.

Matako ::

jype je izjavil:

Snackbarru> Problem je, ker slovenska zakonodaja ne dovoljuje branjenja svoje lastnine.

To ni res.

Slovenska zakonodaja ne dovoli, da bi pri tem koga poškodoval.


Razen sebe - potem nimaš problemov. Pač fašeš eno za tim.

zdravc1974 je izjavil:

AnS res je,vse nad 6mm je 'nevarno orožje' v glavah naših birokratov.


Uf še dobro, da 5,56 potem ni toliko nevarno ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matako> Razen sebe - potem nimaš problemov.

Za to pa ni treba čakat na vlom.

Brez skrbi, tudi vlomilca čaka veliko hujša kazen, če koga poškoduje, pa če samo izkaže namen poškodovanja je to že dovolj, da jih tudi sam izkupi.

Fritz ::

Snackbarru je izjavil:


Problem je, ker slovenska zakonodaja ne dovoljuje branjenja svoje lastnine. Če mi rom krade motorne žage iz delavnice pa se za njim zapodim z lopato bom zagotovo kriv jaz. Tudi če ga ne napadem ima gotovo psihične posledice, ubogi ciganček.

Ne samo slovenska zakonodaja, tega v Evropi ne boš zlahka našel, še v ZDA le v redkih državah. Tudi v Italiji, kjer so s spremembo zakona, po več zelo nasilnih ropih in celo mučenjih, legalizirali streljanje na napadalca, ki je na tvoji posesti in se ne umika, le to dovoljujejo samo zaradi varovanja življenja in ne zaradi varovanja materialnih dobrin.

To s psihičnimi posledicami si, seveda, privlekel za ušesa. Nihče ti ne oporeka braniti svojo lastnino, dokler pri tem ne prekoračiš silobrana. Če veš, da boš lahko lopove/vlomilce pregnal samo s svojo pojavo, le naprej. Kar ti zakon ne dovoljuje je, da bi lopovu poslal .45ACP ali sekiro v glavo samo zato, ker jo je hotel popihati s tvojo motorno žago.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jype ::

Tako je.

Snackbarru ::

Nihče ti ne oporeka braniti svojo lastnino, dokler pri tem ne prekoračiš silobrana.

Mi. Lastnine ne smem braniti, branim lahko samo samega sebe, zato se to imenuje silobran.
Do silobrana ne pride, če me ropar ne napade.
Veliko raje pridem zanj in ga lopnem z lopato, kot pa da mu rečem naj me udari da ga bom lahko lopnil z lopato.

Če mi je ponujena alternativa, kako roparja pridržati do prihoda policistov, npr. električni paralizator, jo rade volje vzamem čez lopato.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Roparja komot lahko pridržiš, če ga pri tem ne poškoduješ. Zakon ti to dovoli.

Da ga ne smeš poškodovati je dobro, ker bi sicer sosede lahko pobijali kot za šalo.

"Prit na en kofe, no!"

"Sam branu sm se!"
««
6 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203004 (18319) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544684 (32434) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992113 (83937) Grey

Več podobnih tem