» »

Predlog za novo temo/podforum

Predlog za novo temo/podforum

«
1
2

polona ::

Samo zanima me, ker sem glih mal pregledovala forum... A ne bi bilo zanimivo, če bi ustvarili eno temo o raznih štosih, kjer bi moderirali mtosev, edward in klemen22? Tam bi bilo vedno smešno :D

Polona

Thomas ::

Polono za 4. moderatorko istotam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MihaFirst ::

če že glih moram... :\

kake ideje ej... Thomasa si pozabla... :D
www.gamma.si

Looney ::

Si predstavljam na kakem nivoju bi bili tam pogovori!:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Thomas ::

Za nivo bomo poskrbeli. Kakor sicer na Slotechu. Če še nisi opazila.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MihaFirst ::

Ja, točno to... Nivo bi bil high, samo bi blo pa zanimivo... >:D
www.gamma.si

sidd ::

ne boj, mesarsko klanje :P

no ja, sej take teme pa že obstajajo.Ali ni dovolj? >:D
no idea for signature
signed
I

;-) ::

Če greš malo po nakladalnici nazaj-si pozabila mene:D (vsaj eni tako pravijo).

Sicer pa pogovor bi bil sigurno veliko bolje moderiran kot je sedaj.

Tody ::

lih da se mi razmišljat pri vaši spakedraščini in nabijanju postov kdo je koga užalil in zakaj ne... Če se spucate v nakladalnici potem date bolj mir drugje :D

_n00b_ ::

Ze vidim naslov: "Spam Koticek" >:D

Trdi ::

Mislim, da je to grozna ideja. Obstajajo "forumi", kjer se lahko brez problema je*e mater vsakemu, žali vse in vsakogar itd. Imenujejo se nemoderirani forumi.
Trdota d.o.o.

;-) ::

Imamo pa tudi dolgočasne forume..eden od njih se imenuje Slo-Tech.

Zaj bo pa kdo rekel da mi ni treba bit gor...pa mu naprej je*** ***** ne saj ne. Pa mu vnaprej povem da to ni njegova stvar.

+ nevem kje kdo komu je** mater? Pr nas nimamo navade se je*** med familijo. Mogoče pri vas Trdi?

Nejc Pintar ::

Sam sebi si že odgovoril.
Če se ti ST zdi dolgočasen potem mirno lahko odideš. Ostalim uporabnikom se očitno ne zdi pretirano dolgočasen.
Lahko je biti prvi, če si edini!

MihaFirst ::

se očitno ne zdi pretirano dolgočasen.


kaj pa tvoj podpis? :\
www.gamma.si

Trdi ::

EWEER, pobrskaj malce po netu (slovenskem delu neta) pa boš dobil čuda teh stvari, ki te očitno zanimajo. Ne se delat pametnega brezveze. ;)

Drugače pa se mi zdi, da je Slo-Tech edini forum na planetu, kjer dobiš status legende, če si neprilagojen, težiš v vsakem topicu in si nasploh žaljiv do ostalih. Verjetno gre razlago iskati v tem, da na drugih forumih taki člani nimajo dolge življenjske dobe, tule pa so v bistvu nedotakljive ikone. In potem jih gledajo mladci in se čudijo "Joj, kaj si vse upajo. Pa nihče jim nič ne more! Ko bom velik, bom tudi jaz takšen kot xxxxxx." Drugi način za pridobitev statusa legende je seveda, da obvladaš stvari v nulo in pomagaš kar se le da pri dogajanju na tem forumu. Da sta taka dva tipa članov enačena, je že dovolj velika žalost, da pa se prvim poskuša dati še del foruma, kjer bodo celo uradno šefi (neuradno so že itak povsod drugje)... 8-O
Trdota d.o.o.

Trdi ::

Aja, še na post predhodnika bi odgovoril. Dobro si tole našel, edward, ampak mislim, da Nejc nima v mislih menjavo vseh moderatorjev s persona x člani foruma. ;) :D
Trdota d.o.o.

Nejc Pintar ::

Moj podpis se na noben način ne nanaša na vsebine na slo-techu. Bolj se nanaša na način vodenja in predvsem na razvoj spletnega portala.

Če bi se mi ST zdel dolgočasen me nikoli ne bi videl.
Lahko je biti prvi, če si edini!

;-) ::

Trdi potem sno na ST-ju Trdi in mehki? V bistvu pa smo vsi polTrdi...

gzibret ::

> Da sta taka dva tipa članov enačena...

Nebi rekel. Eni imajo tipko "zakleni" ali pa recimo "briši", drugi pa naziv persona rudis ;)
Vse je za neki dobr!

Trdi ::

Seveda, absolutno. Samo sem želel povedati, da v očeh nekaterih imajo podoben status oziroma enako uvrstitev na "lestvici legendarnosti". :)

Drugače pa slo-tech kar nekaj kritik doživlja, pa je vendar zelo prijeten forum za vse na koncu koncev. Malce poseben se mi zdi, kar nikakor ni slabo, prej obratno. V vsej tej poplavi phpbb forumov je že kar težko izstopati in narediti forum z "dušo", kar slo-tech zagotovo je.
Trdota d.o.o.

Thomas ::

A to tle kej name leti?

Resno računam, da ja! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Thomas, kljub svoji kao problematičnosti IMHO prispevaš k forumu ogromno. Že kar nekaj časa ti želim to povedat. Če ne drugega, si me šokiral s par fizikalnimi zadevami, ki jih (kako grdo od mene) nisem pričakoval ali prej o njih razmišljal. Tako da... v precej stvareh se ne strinjava, a k pestrosti foruma in njegovi kvaliteti (vsaj za znanstvenem področju zagotovo) prispevaš veliko. Jaz, upam, da vsaj v Z&T, tudi.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Ja hvala, no, Fizikalko.

Tlele maš en link. Zdej samo še preverjam če sem taprvi s to diverzijo. Je kar deep. Čeprav eno podobnost boš našel s tistim izzvenenjem gibalne količine. Le da tam smo imeli neskončno maso, pa je to že covered.

Tuki pa končna (neskončno deljena) masa dela problem.

Evo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MihaFirst ::

Thomas, kljub svoji kao problematičnosti IMHO prispevaš k forumu ogromno.


Jst sm pa samo problematičen, ne? :D Prav zanimive so te teme... Trdi, ko smo že tako odprti, bi naštel te negativne "legende" ?:)
www.gamma.si

Fizikalko ::

>>Jst sm pa samo problematičen, ne?

IMHO niti ne, za problematičnega se moraš vsaj malo dokazat. Resnični problematičen človek ima ponavadi veliko pametnega za povedat.

Good Guy ::

nareste now forum

bedaki.slo-tech.com

pa tm pište bedarije...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Fizikalko ::

Thomas, ja, problem je ravno v neskončnosti. Takoj, ko pa to ukineš in vsaj ena masa na levi nima več leve sosede, se pa vse lepo "poklapa". Vsaj IMHO.

Ah, te neskončnosti. Sicer se pa lahko na tole tud eno temo odpre, če mene vprašaš.

Trdi ::

Hahaha. Ustvarjanje "paradoksov" z neskončnostjo, deljenjem z nič, Zornovo lemo,... je pa res huda možganska vadba. Mislim, da se beseda paradoks preveč na easy uporablja in tako res zanimivim paradoksom znižuje resnost. Sori, si pač nisem mogel pomagati, ko sem prebral to besedo na koncu PDF dokumenta.
Trdota d.o.o.

Thomas ::

Trdi se spet (neuspešno) delaš pametnega?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Da se bolje izrazim: če ukineš neskončnost, potem pač najbolj leva masa nima leve sosede. In potem je vse ok.

Thomas ::

Ja, tako je. Če ukineš neskončnost je vse OK.

Vendar v strogo Newtonskem svetu je ni treba. To je svet, namontiran direktno na "matematično analizo".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

A to tle kej name leti?


Bi se kar v precejšnji meri strinjal s Fizikalko-om.

Če lih me ti ne "maraš" :D , ti vseeno priznavam v odeelku Z&T izjemen doprinos k zanimivosti in kvaliteti tega foruma.

Trdi ::

Fizikalko, samo ena stvar me zanima... a je to ena izmed stvari, ki so te pozitivno šokirale pri Thomasu? :D

@Thomas: Meni se ni treba DELATI pametnega, to je pa razlika med nama. :D
Trdota d.o.o.

Thomas ::

Lej Trdi ... ti ne razumeš, kaj se midva s Fizikalkom SPLOH pogovarjava v tejle temi.

Nekaj se ti zdi nečemu podobno, to je pa tudi vse. Nimaš blage, res.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Good Guy ::

DEJTE LOCK NO.....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

nejjc ::

pol bi pa ST zgledu kot nek kiddy-look-alike :8)

jaz nebi tega dal

Trdi ::

Nimam blage? Daj si ti poglej definicijo mirujočega sistema in kakšni so načini, da mirujoči sistem spraviš v nemirujoči. Potem pa poglej ta svoj "paradoks" (:D za pop... smešno) še enkrat. Lahko bi ti morda pomagal z boljšim namigom, ampak bedastočo tega "paradoksa" se da odkriti z gimnazijsko fiziko.
Trdota d.o.o.

Fizikalko ::

No, Trdi, pa ga razloži, ko si tako gimnazijsko podučen. Razloži paradkos za neskončno mnogo mas. Da vidimo, se mi že sline cedijo.

Trdi ::

Neskončnosti ne morem z gimnazijsko fiziko. Tale "paradoks" je preprosto že v štartu zgrešen in se njegovo trivialno rešitev da videti iz gimnazijskih klopi, to pa ja.

Razlagal pa tega ne bom. Zanima me, če bo pogruntal Thomas, ko je tako pameten. Verjetno mu bom žal moral dajati boljše in boljše namige, tako da ne vem, kdaj se bo celotna vsebina izpisala na vaših zaslonih. Ampak res bi rad, da bi se popravil sam veliki Thomas. :D Preprosto namreč ne vidim, kako bi se lahko popravil in hkrati ne stisnil repa med noge.
Trdota d.o.o.

Fizikalko ::

>>Razlagal pa tega ne bom.

Se mi je kar zdelo. Nakladaš.

Trdi ::

Dobu si me... :\
Trdota d.o.o.

Thomas ::

No, eno tako ilustrativno.

Človeštvo porabi toliko energije vsako sekundo, kot jo vsebuje kapljica vode s premerom 5 mm. Če bi jo 100% pretvorili v energijo, se razume.

Na dan torej porabimo za eno dobro vedro vode - po formuli E=mc2.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fizikalko ::

Thomas, to je odgovor na...?

Thomas ::

Oh, nič ni odgovor. To je kar tako, za novo temo se mi ni zdelo vredno.

Zanimivost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Dej še izpeljavo!

Da vidmo kolk atomov vodika in kisika je v 5mm krogli vode, da vidmo, kolk so težke in kolk eV energije se sprosti za vsak masni delec, ki se kar cel transformira v energijo.

Ker takole iz glave se mi niti približno ne sanja, kolk energije porabi človeštvo, pa a je v to zajeta tudi vsa energija, ki jo organizem predela za lasten life-support, ali samo tista, ki jo proizvedemo v motorjih, generatorjih in ostali šari in potem seveda porabimo v drugih motorjih, žarnicah in kaj jaz vem čem še...

Thomas ::

Beh. Preveč vaje.

A ti ni dost ta (IMO zanimiv) podatek?

Sam računi naprej, ane.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Bolj zanimivo je to, koliko lahko praktično dobimo energije iz te kapljice. Vse zagotovo ne. Vsaj iz vseh kapljic ne.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

> Bolj zanimivo je to, koliko lahko praktično dobimo energije iz te kapljice.

Lahko! Teoretično lahko vso maso pretvoriš v energijo. Je praktično vprašanje, kako boš to naredil, vendar načelne ovire ni.

En način je ta, da enostavno počakaš. Slejkoprej se bodo vsi delci razsuli v fotone. Jasno, zelo dolgo čakaš, ampak dočakaš!

Sicer so ene 40 let nazaj mislili, da to ni možno. Verjeli so v takoimenovano ohranitev barionskega števila. Samo ta zakon ne velja. Eksperimentalno ovržen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Ne moreš pa vse energije potlačiti nazaj v snov.

Drugi zakon termodinamike - extended version!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Ja, Thomas. Sej razumem, da je teoretično tole mogoče.

Mene je zanimalo bolj iz praktičnih razlogov - kako kontrolirano dobiti vso energijo in jo uporabiti za komputing.
Vedno ti nekaj ostane.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neskončnost (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
47224584 (19128) Fizikalko
»

Notranja sila pospeši težišče? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1749962 (7782) t909
»

Črne luknje in črvje luknje ter potovanje skozi slednje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18911422 (8722) jest10
»

antimaterija (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
929692 (7807) Saladin
»

Zakaj so galaksije ploščate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
545366 (4519) Thomas

Več podobnih tem