» »

antimaterija

antimaterija

«
1
2

Lion25 ::

Ej danes sem prebral novico na New York times, da so naredili antivodik torej antimaterijo. To lahko prinese revolucijo pri fiziki. prebrite clanek

clanek

lp
Damir

Valentin ::

Nori generali pa si že slikajo anti-vodikove atomske bombe v svojih bolnih možganih in si zadovoljno manejo roke...

;(

TESKAn ::

Najprej bodo mogli naredit nekaj, v čemer bodo to zadevo shranjevali...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

||_^_|| ::

torej antiposodo>:D

Thomas ::

V vakuumu na laserskem žarku bi lahko čepela kroglica antimaterije.

Ali pa v orbiti okrog Zemlje.

Ali pa antiioni v magnetnem polju.

Ali pa električno nabita antikroglica v električnem polju.

To je pa v principu vse.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DixieFlatline ::

Bi lahko eden razložil, kaj je antimaterija? (Thomasa bi prosil za eno kratko lekcijo):D
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

TESKAn ::

Mene bolj zanima nekaj drugega - ima tudi antimaterija enako gravitacijo, kot materija? So že kaj razmišljali v tej smeri? Po moje praktično tega še niso mogli preizkusit, vsaj jaz še nisem zasledil, da bi imeli kje spravljeno naenkrat kako večjo količino antimaterije. Torej ima antimaterija gravitacijo ali antigravitacijo?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Antiproton se razlikuje od protona po električnem naboju.

Antielektron (pozitron) pa od elektrona tudi zgolj po tem predznaku naboja.

Za vsak delec obstaja antidelec. Če ima delec pozitiven naboj, ima antidelc negativnega - in obratno.

Delc brez naboja - nevtron recimo - pa ima tudi svoj antidelec. Ki pa NI nevtron kar sam. Pač pa antinevtron.

In kakšna je razlika? Nevtron v minuti ali kaj takega - če je sam - razpade v elektron in proton. Ta dva se gresta potem lahko naprej vodikov atom.

Antinevtron pa razpade v antiproton in pozitron. Ta dva se gresta potem lahko naprej antivodikov atom.

Materija in antimaterija imata obe pozitivno gravitacijo in jih težnost vleče skupaj.


Sicer pa je tudi kemija antimaterije skoraj povsem enaka kemiji materije. Ne pa čisto!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Valentin ::

> Sicer pa je tudi kemija antimaterije skoraj povsem enaka kemiji materije. Ne pa čisto!

Hm, Thomas, ali si tu mislil na tisto majhno antisimetrijo med materijo in antimaterijo, zaradi katere je v velikem poku prevladala materija ?

Ali zaradi tega kemiji ne bi bili povsem enaki ?
Lahko še kaj več poveš o tem ?

Zheegec ::

Če bi se naenkrat vsa materija spremenila v antimaterijo, bi vse še vedno ostalo popolnoma enako :) Nekaj takega no. Drugače je bilo pa po velikem poku (ko je nastala snov - ne vem točno koliko s po Big Poku) razmerje 1001 : 1000 za materijo 8-O Drugače pa elektron in pozitron nastaneta iz 2 fotonov, ki se "zaletita". Ko se pa elektron in antielektron "zaletita" pa ponovno nastaneta 2 fotona......
BTW: Nekje sem prebral nekaj o snovi z NEGATIVNO gravitacijo. Mogoče kdo kaj ve o tem?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Valentin ::

O materiji in antimateriji oziroma njuni interakciji je tu en fleten link, ki ga je našel Thomas.

Thomas ::

Valentin,

Bom napisal zvečer kaj o CP nesimetriji.

ALIEN3001,

> Če bi se naenkrat vsa materija spremenila v antimaterijo, bi vse še vedno ostalo popolnoma enako :)

I don't think so! Bom zvečer povedal zakaj ne.



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

No, tale link je za prebrati. Kako svet ni čisto simetričen. Zato je ostala po velikem poku skoraj sama materija, antimaterije je pa malo.

Tako, da če bi se v hipu vse spremenilo v antimaterijo - bi bili morda že naslednji trenutek vsi mrtvi. Morda, ne vem.

Zagotovo pa čez nekaj časa pa. Ali pa vsaj drugačni.

Antimaterija je 99.99999% zrcalna slika materije po elktričnem naboju. Ne pa 100%.

Gravitacija pa deluje na obe anako. Zemlja in Antizemlja bi lahko obe enako orbitirali okoli Sonca.

Ali pa obe okoli Antisonca.

Za 70% sestave Vesolja - negativno energijo in njene nosilce axione je gravitacija negativna. Odbijajoča - in ne privlačna.

Axione zaznavamo težko, čeprav jih je več kot običajnih delcev. Okrog nas so povsod. Še bolj neopazni kot nevtrini.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucifer Tanatos ::

zdej ne vem kje sm ze to slisu sam a ni nekak tko, da če das recimo materijo pa antimaterijo skupi da se iznicita? To bi blo lohka dost deadly>:D
Les yeux sans visage

jc ::

Nekje sem neki bral da bi bla anmaterija popolno gorivo, recmo 1mg animaterije bi zadostoval za izstrelitev shuttla v vesolje. Je to res?

Thomas ::

E=mc2

Vzameš pol kilograma materije, pol kilograma antimaterije in dobiš:

(1/2+1/2)*3*108*3*108 = 9*1016 =~ 1017 Joulov.

Toliko energije proizvede JE Krško v šestih letih.




:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lion25 ::

jc: Nekje sem neki bral da bi bla anmaterija popolno gorivo ...

Po mojem na linku, ki sem ga pristavil :) Saj to je bistvo, kot je Thomas povedal. Med tkom atoma in antiatoma pride do sproscanja ogrmno energije.

Sicer pa se thomas strinjam tudi s tabo, da bi v primeru da bi se vsa animaterija spremenila v materijo in obratno nebi bilo vse isto, kajti preprican sem, da za antimaterijo ne veljajo VSI fizikalni zakoni kot za materijo. Ze samo sevanje cesarkoli je lahko drugacno, kar se pa tice gravitacije oz. teze je enaka.

Thomas, zakaj noces povedat kako do da si tako uk? Kje si se solal, kajti res obvladas ogromno stvair, tudi filozofijo :)

lp
Damir

Tomi ::

Thomas: od kod ti ta enačba. Sicer mi je jasno, kako si jo "izpeljal", samo ni mi pa jasno, kako lahko narediš produkt dveh zadev, za katere niti ne vemo, kako se obnašata?
Kljub temu, če ta enačba drži, še vedno je lahko izkoristek veliko manjši od 1. Samo je pa še vedno lahko idealno gorivo, s tem se pa strinjam.
metrodusa.blogspot.com

Valentin ::

Thomas

Do sedaj sem mislil, da je ekspanzivna sila iz Velikega Poka edini vzrok širjenja vesolja.

Ali ni to bolj preprosta razlaga, kot pa da vesolje razširjajo neki hipotetični axioni ?

Ali so mogoče že kakšni dokazi o njihovem obstoju ?

Lucifer Tanatos ::

Ja Thomas povej kje so te v takega "pametnakoviča" spremenil;) Pr Arxlu sigurn ne hehe :D
Les yeux sans visage

Thomas ::

Damir!

Oh, jest sem raje anonimen kot ne. Keeping low profile, je moja politika. Ampak hvala ti za prijazne besede! :)

Tomi

Tale enačba govori samo o masi. Nič o tem kdo je nosilec te mase. Materija, antimaterija, energija, negativna energija .. karkoli.

Ampak tako materija kot antimaterija imata pozitivno maso. Saj se razlikujeta le po električnem naboju elektronov in protonov. Potem se pa električno privlačijo in pospremenijo v fotone. (Seveda ima to potem še neke druge bizarne posledice, a ne za maso). Tako pol kilograma ene plus pol kilograma druge da skupaj kilogram mase, ki ga samo pomnožimo s kvadratom svetlobne hitrosti in dobimo precej energije.

Izkoristek bi "zlahka" bil 100%. Je 100% pri pretvarjanju mase v energijo. Toda nazaj pa ne. Ne moreš pretvoriti vse energije nazaj v maso. Vso maso pa lahko v energijo.

En način je, da jo skupaj treskaš po masi enaki količini materije in antimaterije. Če pa dovolj dolgo počakaš - pa to naredi sama. Materija ali antimaterija. Bodisi skozi razpad (anti)protonov, bodisi skozi transformacijo skozi črno luknjo.

Kaj se zgodi z antiplanetom, ki ga vržeš v "navadno" črno luknjo? Isto kot s planetom. Blisk svetlejši od galaksije - potem pa vse tiho.


Priporočam knjigo:

The Five Ages of the Universe.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucifer Tanatos ::

Oh, jest sem raje anonimen kot ne. Keeping low profile, je moja politika. Ampak hvala ti za prijazne besede!
Nja sej je pravilna, ceprov vseen nas lohka mal seznanis s svojo izobrazbo :)
Identiteto itaq ze poznam hehe:D
Les yeux sans visage

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Moje generalije so off topic. :D

(No, pa če ti poznaš identiteto - je še ne poznajo vsi. Mnogi pa. Ne pa 3000 ljudi. Ok?)

over&out s tem.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

pramarko ::

Thomas je v resnici ful dobra bejba, za katero so se tipi že v vrtcu tepli. Blond. Ma ful lepe zelene oči, sexy postavo in šarmanten glas. Zadnje dni končuje drugi doktorat na MIT-u in je Nobelova štipendistka. Sicer je pa direktorica oddelka informacijsko-tržnih analiz v Gartnerju (od tod vsi ti, ostalim nedosegljivi) podatki. V prostem času bere psihološke in filozofske učbenike ali zdolgočaseno odgovarja na nevedna vprašanja slo-techerjev. Pred širšo javnostjo se pa raje skriva, ker bi jo vsi tipi začeli blazno pecarit, a še ni pripravljena na resno zvezo (zato tudi anonimnost in zavajajoči nick na forumu).
:D

Hehe, Thomas, ne zameri, sej si fajn, ampak tale tvoja skrb za anonimnost je pa res otročja. A si ful slavna osebnost, ki bi ji odkrita povezava s Slo-techom škodovala!!??? Da še izobrazbe nočeš povedat... Pa kako naj verjamemo tvojim številkam, če ne navedeš vira?


Pa še to.
Thomas: "(1/2+1/2)*3*108*3*108 = 9*1016 =~ 1017 Joulov."
Vse lepo in prav, ampak kako narediti agregat, ki bo dovolj močan (in bo imel dovolj natančen sistem doziranja goriva), da ga sprostitev toliko energije naenkrat ne bo poškodovala? V kakšni obliki se ta energija sploh sprošča? Če se v obliki toplote, bi se vse stopilo; elektrike - takšnih razelektritev še ne znamo shranjevat; eksplozije - hmmm... Bush?; fotonov - solarne celice!???...

Lucifer Tanatos ::

Jah tuki je ze aninimen sam drugje ni :)
Les yeux sans visage

Sergio ::

ua, poznas ga. in to zdej ponosno razglasas na forumu. big deal. tud jaz ga poznam osebno, pa me ne vids, njega zajebavat. ce hoce, da je njegova identiteta skrita, je to njegova pravica. njegovih podatkov izdajat brez njegove privolitve je pa neeticno. zajebavanje po forumu je pa nesramno. zdej se pa drz teme, sicer bom zacel tvoje replye brisat.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Aspirinix ::

pramarko: Kam to energijo spraviti?
Zaenkrat takih kontejnerjev ne delajo in še jih verjetno še lep čas ne bodo.
Vendar pa lahko delajo nekaj drugega: tiste pol kile pa druge pol kile lahko
skup dajo po majhnih delih in tako nadzorovano odvajajo energijo, ki se sprošča
v več oblikah. Podobno so morali pri atomskih reaktorjih. Če maš urana nad
kritično maso maš en BUM, če pa sproti odvajaš višek nevtronov se reakcija
ustali pri neki hitrosti.

Če znaš odgovoriti na to: "v kakšnih oblikah se sprošča energija pri atomski eksploziji"
si znaš odgovoriti tudi na vprašanje v kakšni obliki se sprošča energija pri kontaktu
materije in antimaterije.
Vedno imaš več oblik ne glede kaj delaš. Toplota, sevanje ...

Zheegec ::

Nekje sem prebral (ali pa slišal), da je vesloje ravno na kritični masi, tako da je skoraj nemogoče vedeti, ali se bo širilo v neskončnost, ali pa se bo ponovno začelo sesedati. Drugače pa naj bi bilo 9% mase veslja v črnih luknjah, okoli 6% v zvezdah in nekaj malega v planetih. Ostalo? Pa že piše zgoraj :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lucifer Tanatos ::

Sergio:
1. ne poznam ga, vem kdo je sam ga ne poznam.
2. njegovih podatkov ne talam naokoli al si morda vidu da sm kake zlo pomembn podatek o njem objavu?
3. tut zajebavam ga ne, če sm ti dal tako mnenje se oproščam, nism tko mislu :)
4. tema je pač prešla na drugo temo katere sm se držal, ko bo spet prešla nazaj se bom tut une držal
BGUD:)

Les yeux sans visage

Zgodovina sprememb…

sketch ::

Meni se je ustavilo pri axionih. Kako, kaj, kdo komu koga? Aksioni? Prosil bi za eno hitro razlago, ce lahko :8)

lp
s.

ps. glede privatnosti - pa jo je treba spostovat. Jaz sem tudi v resnici orenk kosmata 2m visoka bivsa olimpijska reprezentantka Vzhodne Nemcije, pa to ne spremeni mojih postov na forumu.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Thomas ::

S temile axioni je težko. Lahki bozoni, ki naj bi tudi držali galksije skupaj, ker bi se sicer razpadle. Takoimenovana temna masa.

Zdej pa tako, da bi bilo možno, da se fotoni spreminjajo v axione in spet nazaj. Pod vplivom magnetnega polja.

Možno je tudi, da axioni padejo v negativno maso in jih gravitacija širi narazen.

Na pospeševanje širjenja Vesolja so sklepali, ker pride nekako premalo svetlobe od oddaljenih supernov. Lahko bi pa to bilo tudi spreminjanje fotonov v axione.

Potem se Vesolje ne širi pospešeno.

Anyway ... odprtih možnosti je kar nekaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tito ::

Hja zakaj bi se moralo kaj zgodit, če bi se srečala materija in antimaterija? V bistvu je mogoče da antimaterija v našem okolju sploh ni mogoča. Glede na to da so jo uspeli naredit le pri tako nizkih temperaturah (blizu absolutne nule). Možno je tudi, da jo naša gravitacija odbija, saj sta se proton in elektron zamenjala, tako da je v sredini elektron okoli njega pa krožijo protoni, to ima zagotovo velike posledice v lastnosti atoma. Kar pa se tiče Energije pa je sedaj še neumno govoriti o koristnosti, saj so samo za par vodikovih atomov porabili ogromne količine energije in se na vsak način ne izplača proizvajati takega goriva... Morda ga bomo našli v naravni obliki, kje na drugih planetih ali celo galaksijah, do takrat pa se bomo morali zadovoliti z materijo :D

Thomas ::

Joj Tito ...

A veš da samo tista neekonomičnost ima nekaj soli, ostalo je pa narobe za 180°?

Warning pred tem, da bi kdo resno jemal, kar si napisal. Vse je čist mimo.

Recimo to, da bi bla antimaterija (kot ruda?) nekje na drugih planetih. Če bi jo bilo veliko, bi se planet uparil. Če bi je bilo malo, bi takoj vsa izginila v eksplozijah. Prvo nanosekundo.

Da jo pridobivajo pri absolutni nuli? Pri mnogo milijonih stopinj - v resnici.

Gravitacija nanjo deluje povsem običajno. Preizkušeno!



Jao, jao Tito ... da te mama vidi!

:D



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tito ::

Jao, zdej pa nakladaš, vem da sem izrazil nekatere moje domneve ampak pred vsako sem napisal mogoče... Torej moje osebno mnenje,k i je lahko napačno ali pravilno. Ti pa govoriš s tako prepričanostjo, kot da bi to bilo že splošno znano... Drugače pa kako so jo dobili. Vodik so vstavili v upočasnjevalnik in so jo ohldili na okol -270°C (Absolune ničle še neznamo doseč...), Tako da je tvoja trditev o nevemkakšnih stopinjah NERESNIČNA!
Na spodaj navedeni strani piše: This comparison could have an ultimate precision of 1 part in 1018, but to achieve this we need cold, or low velocity antihydrogen atoms. Cold in this connection means temperatures within a few degrees of absolute zero. Since there is no easy way to cool anti-atoms - they annihilate if they interact with normal matter such as liquid helium - the antihydrogen atoms must be created cold. This is why ATHENA is designed to work with cold antiparticles.

Torej stvar je zelo nestabilna zato jo je treba ohlajat saj bi v nasprotnem primeru atom antivodika reagiral z navdnim elementom (vrjetno bi prišlo do fuzije...)

Zdej šele vidm da je kr zanimiv link ga bom dokonca prebral potem bomo pa še kej rekli...

Link:
http://athena.web.cern.ch/athena/

Tito ::

Aha tale slika:


Če oni ne vedo, kako deluje gravitacija na antimaterijo in so notri sami doktorji... Me zanima kako ti veš? In s takim prepričanjem...

Thomas ::

To je zato, ker slabo bereš.

Tako antiprotoni, kot pozitroni nastanejo pri trkih ob velikih hitrostih, ki ustrezajo kolosalnim temperaturam.

TAM IN TAKRAT antimaterija nastane.

To da jih kasneje hladijo - je pač potem, ko antimaterija že je.

A veš?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tito ::

Mogoče:\

Thomas ::

Tisti (ne)doktorji, ki ne vedo, da antimaterija "pada navzdol", tako kot navadna, so ali neznalice ali pa nekaj nakladajo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tito ::

Vidm zdej da to govorijo samo o pasti, kjer se ujame antivodik in ga potem kjer je 10 Kelvinov torej 263°C...

Thomas ::

-263°C!

:)

Samo to ko ga že zelo ohladijo. Nastaja pa pri milijonih Celzija.

In pada navzdol.

Trust me, če ne te zasujem z edu linki.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jure2k ::

ana nevmestna od mene. Če so Materija Antimaterija in nevemkajše a potem lahko obstaja tudi antigravitacija >:D . Tak planet bi biu kul:D

Ups, nisem cele teme bral :D Sorry, sm reku, da je bla nevmesna;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

Thomas ::

Ni "nevmestna" - raje reci "zaminiva"! >:D

Sploh ni neumestna, zanimiva je.

No pa poglejmo! To bi bila recimo imaginarna materija, ki bi sebe privlačila - kako bi pa sicer planet obstal, da ga ne bi razneslo?

(Anti)materijo bi pa odbijala, recimo.

Če je kaj te imaginarne materije v Vesolju, se nas izogiba kakor kuge! :D Zvezde jo odbijajo, iskati jo je torej le kjer je tema in mraz najhujši, daleč od drugih teles.


Če bi jo lepil z navadno materijo skupaj in sicer malo več navadne, bi s takim balonom lahko šel skozi horizont črne luknje - in potem, ko bi odvrgel balast - spet nazaj.

To ni skladno s hologramskim principom.

Te imaginarne materije ni, če je ta princip resničen.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jure2k ::

Thomas, kje tebe skrivajo ponoč, da te kdo ne ukrade?>:D
Baltazar bi te bil zelo vesel 8-) ;)

Tito ::

No to je zanimivo... Zakaj bi se planet iz antimaterije, če bi bila gravitacija nasprotna naši, ki temeli na materiji. Zato ker ga bi obkrožala sama antimaterija in bi se vse privlačilo, recimo da je tako zgrajena sredica vsake galaksije (mi smo na obrobju z negativno gravitacijo, v sredini pa je središče ki je z pozitivno gravitacijo in zgrajen z materije) Vse skupaj potem deluje kot en velik atom...:D BLUZIM! :8)

Double_J ::

Lahko pa rečemo, da smo mi vsi iz anti- materije, tista nasprotna je pa materija, kajne?

Drugače pa anti-gravitacija bi pomojem gotovo lahko bila. Pač neke vrste snov, ki ima take lastnosti, da jo gravitoni odbijajo, namesto da bi jo vlekli k telesu, ki slednje oddaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Jure2k ::

Antimaterijo in materijo si jest po novem predstavljam kot žensko in moškega, sta anti, ampak se privlačta >:D
Pol mamo pa še črne luknje in gravitacijo pa te stvari ampak nebi zdej o tem ;) .

willson ::

lp!

no za vse, ki se ne veste: najdrazji "element" na zelmji
je ANTIMATERIJA - proizvodnja le te je zelo majhna...

to da je to zelo priljubljena surovina je ze dolgo znano, NASA ze nekaj casa razmislja o uporabi anitimaterije za pogon raket - princip: z dobljeno energijo ki jo proizvede zdruzitev mat. in antimat. bi naredil ravno nasproten postopek kot je cepitev jeder - zdruzitev dveh jeder = FUZIJA;

tko da to studijo sem bral ze ene 1 let pa lop nazaj tko da TO NI NC NOVGA....

glede posode za shranjevanje antimaterije pa: valj ohlajen (zelo zelo) v njem je vakum in magnetno polje tako da antimaterije lebdijo nekje na sredini valja...

in res ne-vem kako da tega ni vedu nas Thomas - k nej bi bil full pam'tn :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: willson ()

TESKAn ::

Antimaterija nima nič z fuzijo...fuzija je, ko se jedra lažjega elementa zlivajo v jedra težjega...na primer štiri vodikova v eno helijevo. Pri antimateriji pa gre za anihilacijo delcev med seboj, ob tem se vsa njuna masa spremeni v energijo.
Da bi pa naredili dovolj antimaterije, da bi spravili en shuttel v orbito...bi pa mogli delat kar precej...časa...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

> z dobljeno energijo ki jo proizvede zdruzitev mat. in antimat. bi naredil ravno nasproten postopek kot je cepitev jeder - zdruzitev dveh jeder = FUZIJA;

> in res ne-vem kako da tega ni vedu nas Thomas - k nej bi bil full pam'tn

No ja .. kar se tiče prvega - te je ravno TESKAn popravu.

Kar se tiče druzga ... Kakor hitro si ustrelil kozla kapitalca, si me pa hotu še nekej učit.

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

willson ::

lp!

no sej glih tle je fora: je ne rabjo velik...
vem kva je fuzija in kva je razcep jedr ( ce pac clovek studira jedersko fiziko se mu neki sana )
in tud vem kva je antimaterija, in jest nism reku da so iz nevem cesa naredl FUZIJO ampak da so uporabl
anti mat. + mat. = veliko energije, ki so jo nato uporabl za zdruzitev jedr...

ker ne rabs glih 1KG + 1KG da dobis kej - tle se pogovarjamo v nano g!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: willson ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V CERN-u morda odkrili razlog za obstoj snovi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3610279 (6981) BigWhale
»

CERN izmeril optične lastnosti antivodika

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
156888 (4956) Kenpachi
»

V CERN-u shranili antimaterijo za 1000 sekund (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9930346 (25409) Thomas
»

Ustvarjen antihelij-4

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4114866 (11807) BigWhale
»

Pri blisku nastaja antimaterija

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
405371 (2981) gruntfürmich

Več podobnih tem