» »

vodikova bomba

vodikova bomba

sultan of swing ::

:8)zanima me na kakšnem principu deluje vodikova bomba?v čem se razlikuje od atomske?ali je veliko močnejša in zakaj?Hvala za pojasnila?:D:D:(:(

Thomas ::

"Atomska" bomba deluje na principu sproščanja energije pri razbijanju težkih atomov. Urana, plutonija, californija.

"Vodikova" bomba pa na principu spajanja lahkih atomov. Vodika, litija ...

Najpreprostejša tehnologija atomske bombe je s klasičnim eksplozivom povečati gostoto urana toliko, da se sproži t.i. verižna reakcija razpadanja uranovih atomov. V par milijoninkah sekunde se sproži ogromna energija.

Ki pa je lahko detonator za še eno eksplozijo. Termonuklearno. Ko se stisnjen in segret vodik začne spajati v težje atome - kot v središču zvezd. Potem poči še nekaj destkrat bolj.

To nesnago je treba demontirat - ogroža življenje nas vseh.

Pa ne mi rečt, da tega nisi že vedu?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

andro ::

Vodikova bomba deluje na principu zlitja jedra (fizija) vodikovega izotopa, vendar kljub temu potrebujemo energijo (klasično A-bombo), ki da dovolj energije da se atomi vodikovega izotopa združijo. Pri tem postopku nastane ogromna količina energije.:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

msmiha ::

Mojte mojega frenda vprašat ko je naredu peroksidovo bombo.:DJo je šel pol kar z enim računom vžigat pa mu jo je 10cm od roke razneslo8-O. Pol je pa dobu lepo 10 šivov. Sedaj pa si petarde več ne upa vrečt:8)Aja pa še en ko je bil zraven njega je dobu kos lesa v glavo. Pol se je pa šel s štemplom slikat:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Zipper ::

Imam vrasanje, ce kdo ve ali se vodikova bomba tudi uporablja kot takticno jedrsko orozje? Vem, da atomsko bombo lahko iztreljujejo kot granate z topovi in raketami krajsega dosega. Po moji presoji verjetno ne, razen, ce bi bila vodikova bomba zelo male moci. Kaksna je kontaminacija z radioaktivnostjo pri atomski oz. vodikovi bombi, ce imate na pr. obe isto moc. L.p

Thomas ::

SE. Taktična vodikova bomba s californijevim detonatorjem je t.i. nevtronska bomba. Namenjena je recimo uničevanju tankovskih divizij v napadu. Bolj njihovih posadk.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Andro, zlitje jeder je fuzija, razpad pa fisija.

Da, nevtronske bombe danes pridejo najbolj v poštev, saj so taktične jedrske izstrelke razen Francije in ZDA umaknili iz uporabe že vsi. No, glede Kitajcev ne morem nič reči. Pri nevtronski bombi se 70% energije pri eksploziji pretvori v gama sevanje, ki seveda brez problema pride skozi oklep in pobije posadko. Ravno tule je hec, ker lahko umiraš tudi več dni. Pa tudi elektroniko pokuri.

Thomas, morda veš, koliko je vodikova bomba s tritijem močnejša od tiste brez?

Vsa zadeva je razložena v lanskih Obrambah. Bom pogledal, tako da pričakujte izčrpno poročilo jutri.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

sultan of swing ::

kako močna je najbolj močna jedrska bomba,ki so jo izdelali in kdo jo je?kako bi opisali to moč

Thomas ::

Ej - nimam clearanca v nobene natančne podatke.

Ampak tkole - standarna je megatonska, ki poči kot bi bil ljubljanski Grajski hrib iz TNT-ja in bi eksplodiral. Največje pa so take, kot bi bil Triglav iz dinamita in bi ga nekdo "prižgal". Samo teh niso nikoli niti probal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Največjo so sprobal Rusi na Novi zemlji konec pedesetih let in je imela moč med 50 in 100 megaton (ne vejo točn).

Bogi tjulni. :(

Thomas ::

Točn tko Yohan. Pol se je pa Saharov s Hruščovom poču. Hruščov bi še več, ampak je Saharov svaril, da bi blo lahko to že malo nevarno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jeronimo ::

Napeljali ste me na misel, ki jo je obdelal vfilm Kritična točka. Mislite da je možno kar so v filmu pokazali ? Če je, potem smo lahko v veliki nevarnosti, če bo kera država probala premočno zadevo sprobati.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Thomas ::

Seveda - verjetnost da pride do ene poštene eksplozije - s prostim očesom vidne naprimer z Jupitrove orbite - narašča z megatonažo.

It is not the question of IF - it is the question of WHEN.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

3L33T ::

Take bombe so hudič! A ste bral DosjejeX: TOčka nič? Dobr razloži kao da so američani uničel en otok, pa take. Sam škoda k kr ene duhove zravn flikne. Po mojem pa je bomba naredila tud vsaj eno stvar: Če je nebi Ameri vrgl na Japonsko, bi jih rusi pregazl! Saj tko piše v Radarju. Ampak pr ns so pr kemi težil, da bo Nagasaki še 25 let zastrupljen.
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

3L33T ::

Zakva mi je dva topika naredl mi pa tud ni jasno 8-O:'(:8)
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Znida ::

Ma ne mi rečt da jo hočte nardit....:'(:'(:):):)

Zipper ::

Kaj mislite o bombandiranju ZRJ in polemiki na zahodu. Moje prepricanje je, da zahod zelo zelo pretirava. Namrec minilo je premalo casa, da se bi pokazale kasne posledice sevanja na ljudeh. Bolezni( levkemije) se lahko pojavijo kasneje, ker je sevanje ostankov teh bom zelo sibko. Se motim??

TESKAn ::

Jah...
nekaj za po cajtngu vlačit pa ja more bit...
pa čeprav je vse skupi en bullshit...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

noogy2noogy ::

Balkanski sindrom ni nič novega oz. nepričakovanega. Tehnološko naprednejše države v lokalnih spopadih že desetletja preizkušajo razna nova orožja, katerih točni učinki in posledice so nejasni.

Tudi v zalivski vojni se je uporabljalo strelivo z osiromašenim uranom, pa nikoli niso dokazali krivde v tem strelivu, ki ga mimogrede uporabljajo že dobro desetletje (uradno prvič v zalivski vojni). No, v zalivski vojni so se pojavili tudi indici o uporabi kemičnega in biološkega orožja, vendar so zavezniki vse zanikali (zakaj je pa druga plat medalje).
lp noogy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FUZIJA - energija prihodnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5111098 (1425) Karen
»

Kim Jong-il : "Commerades, We Have a Bomb !" (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29922706 (13814) Daedalus
»

Saturn nova? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
28018296 (13221) Invictus
»

Morska voda kot gorivo

Oddelek: Znanost in tehnologija
264442 (3849) Calligula
»

Prvi udar tudi z jedrskim orožjem?! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32017173 (13416) poweroff

Več podobnih tem