» »

"Green screen" pri povezavi rgb scart

"Green screen" pri povezavi rgb scart

tin01 ::

Pri povezavi dvd playerja in tv ( 1 leto star sony ) se mi preko scart kabla pojavi ti. "zeleni" ekran. Pri obeh je v menuju nastavljen rgb, v tv priklopljeno na av1. Da je zadeva se bolj cudna, je na drugi tv ( 10 let star sony ) vse ok. Torej, kabel in dvd player ne bi smela biti vzrok tezav. Kaj predlagate?

Tin01

danix1 ::

Res čudno, saj je običajno ravno prvi Scart (AV1) narejen za RGB. Kaj pa pri nastavitvi Video Out: Video ali S-video je tud zelena slika? Pa da nimaš slučajno vklopljen Progressive Scan? Ne vem, jaz bi sprobal še z kakšnim drugim DVD playerjem, če slučajno ni Scart vhod fuč. Pa si na starem Sony-u poizkusil z istim kablom?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

tin01 ::

Vse sprobano. Kabel je isti, probal tudi en starejsi DVD player in isti rezultat. Tudi na TV sem preveril nastavitve. Ne vem vec , kaj naj se probam...

5er--> ::

Zeleni zaslon je zaščita pred kopiranjem (macrovision).

5er--> ::

Povej kateri DVD player imaš, pa se mogoče na netu najde kakšen drug firmware, ki macrovison onemogoči.

tin01 ::

Močno dvomim , da je kriv macrovision, ker se zadeva dogaja takoj ko vklopim DVD... Nov firmware pa je nalozen ( Denver DVD 438 ).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Gorenje predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14133367 (7198) copkacopi
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862220 (14710) Buffy
»

Slaba slika na vseh digitalnih TV, dobra na analognih CRT TV

Oddelek: Zvok in slika
247668 (5595) Senitel
»

[divxvid] LG predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21534814 (9634) kekpek
»

RGB izhod

Oddelek: Zvok in slika
102107 (2024) BigWhale

Več podobnih tem