» »

[divXvid] Gorenje predvajalniki

[divXvid] Gorenje predvajalniki

1
2
3

J4CK1 ::

Ka bi mi lahko nekdo pomagal:\

lp jaka

Alec999 ::

J4CK1 >>
Če uporabljaš zadnjo verzijo firmware-a 4.1.41.4/B1.211 (P6M1AW__), potem novejšega updata za ta predvajalnik ni.
Problem lahko odpraviš, tako da film dekodiraš v ustrezni format s programom VirtualDub ali pa mogoče tudi z Dr. Divx.

Lp,
Alec999

zeemaxx ::

pozdravljeni :)

Pred tednom dni sem kupil dvd predvajalnik gorenje HT3000X in ne morem vklopit zadnjih zvočnikov...
So priklopljeni, iz njih prihaja nek šum, pravega zvoka pa od nikoder.
Na komponenti mi display prikazuje prednje zvočnike, sem vstavil različne DVD-je, nastavitve sem poštimal...ampak v menuju ne morem izbrat okenca za zvočnike.

Ne razumem ali je kaj narobe z ojačevalcem, firmware-om ali pač samo jaz ne znam nastavit stvari tko kot je treba...drugače ne morem lih reč, da nisem tehnični tip :P

Upam, da mi bo kdo znal svetovat...

LP

zse ::

Pozdravljen!
Pomagati ti (še) ne znam, ker nameravam HT3000x šele nabaviti. Sem pa včeraj videl enega v Merkurju, ki so mu delali in bili tudi prikazani vsi zvočniki (vsaj pri poslušanju radia).
Si sicer z njim zadovoljen? Podpira progressive scan? Omogoča naključno izbiranje (MP3) skladb - Shuffle? Kak nov Firmware si že našel?

zeemaxx ::

Ojla!

hmmm...to je ful cudno...ma res ne razumem v cem je pri meni problem pol, da mi ne prikazuje zvocnikov :(
Drugače...zadovoljen...nekako napol..ne podpira vse formate ampak ti menim, da je edino vprasanje firmwarea...
Glede MP3-jev in progressive scana nisem se nic uspel pogledat...po pravici povedano...ga skoraj nic se nisem uporabljal, ki si komaj koncujem stanovanje in nimam cajta za nic :P

Glede firmwarea...nekaj sem bral tole debato pa mi ni jasno za kiri gorenjev DVD so fantje omenjali firmware...bi pa bil zelo dobrodosel...sploh pa ker je to kao naš proizvod :)

Torej ce bi mi znal kdo kaj pomagat, bi bil zelo hvalezen:D

Aja...v intersapru sem videl identicen dvd predvajalnik pod drugim imenom za ceno 27k SIT :D


Pozdravljen!
Pomagati ti (še) ne znam, ker nameravam HT3000x šele nabaviti. Sem pa včeraj videl enega v Merkurju, ki so mu delali in bili tudi prikazani vsi zvočniki (vsaj pri poslušanju radia).
Si sicer z njim zadovoljen? Podpira progressive scan? Omogoča naključno izbiranje (MP3) skladb - Shuffle? Kak nov Firmware si že našel?

deniss23 ::

jaz sm šu tud v merkur in sprobal 3000x doma na yamadi mi vse lavfa, tam pa mi ni prjel dvd-ja zato ga nism kupu, ker ni bog ve kaj....

zeemaxx ::

no, sem uspel pogruntat (ker sem nekam zalozil navodila) kako se vklopijo vsi zvocniki, ceprav mi zadeva ne deluje logicno...izklopil sem downmix kjer preklapljas med moznostmi : 5.1, stereo ali izklopljeno...

No, ko je downmix izklopljen, dela vse...

glede podpore razlicnim formatom pa je res pomanjkanje...se vedno cakam, da mi kdo pove za kaksen firmware.

Nasplosno pa zadeva ni slaba...jaz sem kar prijetno zadovoljen z njo...zvok je uredu, ze ko je najbolj potiho je se kar glasno, sateliti so OK, sub pa je tudi spodoben za tisto malo moci kar je premore.
Dolgo casa nalaga slikovne CD-je...

danes pridejo na vrsti se mp3 ji...sporocim jutri :)

lp vsem

denis180 ::

yo... evo jst sm tud nabavu hišni kino gorenje ht 3000x in morm rečt da mi je do zdej vse filme predvaju, nism mel nobenih problemov, dokler si nism hotu en divx film pogledat. vse dela tud podnapisi, sam so premjhni in ne znam naštimat velikost pisave... če zna kkšn kej dobrga povedat o tem, kako se naštima velikost pisave, bom zelo vesel.

#000000 ::

Jah jest mam iste probleme s panasonic, 'res da se nisem posvetil navodilom in mogoče niti ne znam povečat podnapisov txt,srt,sub' ampak sem problem rešu s tem da podnapise vkodiram direkt v AVI, to narediš z virtual dub in imaš tukaj tudi dober vodič, edino traja kako urco-dve.

Sem pa zadjič naletu na en kull program ki ti v par minutkah pripopa podnapise direktno v film in je super zadeva, predusem ker se izogneš dolgotrajnemu švasanju zadeve. Edino zaenkrat so podprti samo AVI kodirani za Divx kodekom 'sej verjetno ger tud z Xvid ampak kokr sem probal mi ni blo v redu' Divx pa dela tko kot treba.

tukaj imaš video tutorial in vse potrebno LP

etruplo ::

Sem novi lastnik "Gorenjevega" DVD predvajalnika 2805X. Pri predvajanju nekaterih "snetih" filmov mi ne predvaja zvoka. Malo sem se "poglobil" in ugotovil, da je "Oblika Avdio zapisa: Windows Media Audio V2".
Preveril sem vse vrste zapisov, ki jih omenjeni predvajalnik podpira in med njimi ni WMA (oz. WMA - ). Je to to? In dokončno?

Hvala in lp
Rok

Caniggia ::

No, jaz pa sem kupil DVD player Gorenje 2805x.
Ker mi je pri nekaterih filmih štekala slika sem nadgradil Frimware, katerega sem posnel z urade gorenjeve spletne strani.
A sedaj po nadgradnji DVD Player ne odaja več zvoka. To pomeni da ni zvoke neglede če predvajam Mp3 ali avi datoteke.
Skratka vse je nemo.


Pomoč.

etruplo ::

Caniggia,
da nisi šel slučajno na starejši FW?
Še nekaj, kar se tiče mojega vprašanja zgoraj. Preveri prosim, kakšna je "oblika zapisa zvoka" v .avi datoteki!

zeemaxx ::

vprašanje....kje na gorenjevi strani so firmware-i za njihove dvd/divx predvajalnike??

konkretno me zanima, če je kaj novega za 3000x

podtalje ::

Firmware je ponavadi objavljen tam, kjer je opis predvajalnika.

Trenutno se tam nahaja samo firmware za 2805x, za 3000x pa še ni firmware-a.

zeemaxx ::

aha...torej je treba samo počakat :/

cudno, da za "domači proizvod" ne pridejo tko hitro ven firmware-i...

b0B3k ::

Pozdrav,
mogoče kdo ve kako je z novo verzijo Gorenjevih predvajalnikov DVD 2806X.
Kaj je razlika od 2805X in če je mogoče pričakovati kak fw za tole zadevo?

pozla ::

Lep pozdrav,

dons sm kupu ht 3000x in res predvajalnik je res dobr. Me pa zanima zakaj je bas skor neslišn in ga sploh ni slišat če ga res ne daš na uho. Zanima me kake so izkušnje z zvokom pri tistih ki ga imate.
pozla

zeemaxx ::

pozla: mogoce si ga prikljucil na napacen vhod, pochekiraj se enx.
v nastavitvah za zvok poglej ce vse stima...pobrksaj malo po navodilih.
meni dela perfektno, celo malo preglasen zna bit...hihi...se pol sosedje bunijo :P

Še vedno ni nobenega podatka o novem firmware-u za 3000x?

Na strani od gorenja ni nic...cisto zanemarjajo ta model za moje pojme.

pozla ::

No sej zdej sm ene tri ure probavu in smo pršl do ugotovitve, da je neki narobe z izhodom za bas, ker ko bas vklopim v izhod od navadnega zvočnika dela normalno. Problem je v tem ker vsi visokotonci delajo normalno basa pa ni. Sm neki kontaktiru servis in je svetvov nej probam preklaplat med izhodi in sm pršu do zaklučka da je neki narobe z izhodom. Je pa tvoja potrditev da dela perfektno še en dokaz da je pr men neki narobe.

No sporočim ko bomo kej zrihtal.
pozla

pozla ::

Zdle sm biu v merkurju kjer ga ma priklopljenga in je isto delov čist brez basa in un ni nč vedu kaj je narobe. Tko da sumim da je mogoče tud kej narobe nastavljen. Res ne vem kaj nej še probam razen da ga nesem nazaj. Če maš kak nasvet mi sporoč.
pozla

Greg795 ::

Kaj je s temi podnapisi. kaj so res tako majhni in se jih ne da popravt, al se da preživet na 2 - 3 m od TV.

azislo ::

Ali ta predvajalnik bere filme kodirane v XviD tudi pred nadgraditvijo Firmwara ?

Azi

M-man ::

Ja. Do sedaj je meni še čisto vse predvajal. Tudi XviD.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

azislo ::

Tako, po predvajalnik Gorenje 2805x sem šel danes in dela kar v redu. Edina kar me moti je to, da Firmware, ki je objavljen na njihovi strani, za to različico modela ne deluje, kajti namesto Update file št. P6M1AW__ imam jaz C6M1AW__ za katerega ni firmwara. Sem kontaktiral Gorenje ali lahko le spremenim ime ter zapečem, če ne pa bom posodobil z tistim na strani www.alec999.tk :D

AZi

Alec999 ::

azislo >> Previdno pri nadgrajevanju P6M1AW__ in C6M1AW__ sta totalno nekompatibilna firmware-a. Če boš spremenil ime original FW v ustreznega ti bo flashalo in si boš pokvaril predvajalnik.

Si prepričan, da nimaš modela Gorenje 2806x ?

Pomemben pri nadgradnji je naslednji podatek:
CHIP ID: 25 CHIP ID: 25
CHIP ID: 25 AUDIO DAC: CS4360
...

na podlagi tega boš vedel kateri firmware je ustrezen.

Lp,
Alec999

azislo ::

Na škatli od predvajalnika piše 2805X, predvajalnik je pretežno srebrne barve ( zgornji del, spredi je itak črn) torej gre za model 2805X ( model 2806Xje cel črn ), v posebnem meniju pa zgoraj piše -- CHIP ID: 25 AUDIO DAC: CS4360 -- kot si ti to omenil, ter spodaj seveda C6M1AW__ ....

AZi

Popay ::

Pozdravljeni vsi skupaj...

Danes sem šel po Gorenjev predvajalnik 2806X, ki me je že na samem začetku razočaral...
Podnapisi so absolutno premajhni (ws Quadro 707) in kar je še slabše, da so skorajda na polovici zaslona8-O
Je tudi bistveno počasnejši pri nalaganju filmov kot Quadro 707, meni je optično še slabši od 707 (funkcijsko isti), drugače pa kar v redu deluje.
Filmi se sploh ne predvajajo, če vsebujejo daljše ime, enako je z podnapisi.

Pozitivno in zelo pomembno je pa to, da podnapise lahko izbereš ročno in ni pogoj, da vsebujejo isto ime kot predvajan film. Po preizkuševanju ca 5h lahko rečem, da deluje stabilno, podnapisi ne izginjajo, tudi ne pri starih mpg fajlih. Občasno so pod,napisi tudi prešli v 3 vrstico.

V glavnem bi ga obdržal, če bi bilo podnapise možno povečat in jih premaknit navzdol...
A mi lahko kdo tukaj pomaga...?

Podatki:
Gorenje 2806x
Chip ID:25 Audio DAC:CS4360
SW: 4.1.41.4 / B 1.215 REGION 0
Update file: C6M1AW
Macrovision F/W:1.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Popay ()

Alec999 ::

Popay >> Za večje podnapise odjadraj na www.alec999.tk klikni na Firwares >> Vestel clones
in downlowdaj firmware iz kategorije "CHIP ID: 25 AUDIO DAC: CS4360" narejen 22.10.2005.

Lp,
Alec999

Popay ::

A ne bo problem, ker je to 2806x in ne...5x model? A podnapisi so tudi pomaknjeni navzdol?

Že v naprej hvala za odgovor

LP

Popay ::

Verjetno ne, ker vidim, da podpira več modelov, oziroma je ohišje samo drugačno...
Samo, da je jedro isto:)
Javim, kako in kaj!

Alec999 ::

Ne sodi predvajalnika po videzu ali imenu, važna je njegova notranjost. ;)

Nažalost mesta za uravnavanje višine ni še nihče odkodiral. Vprašanje če bo lokacija kdaj sploh zanana.

azislo ::

Moje vprašanje :
Kupili smo Gorenjev DVD-player model 2805x ( tale :
>http://www.gorenje.si/dvd2805x). Ker sem na tej strani našel informacije
o posodobitvi Firmwara sem potegnil datoteko, jo zapekel na CD a ga po
navodilih nisem mogle posodobiti. Takrat pa sem odkril da se informacije
v posebnem meniju ( MENU, 1, 3, 5, 7) razlikujejo saj naj bi se tako
imenovani Update file v mojem meniju glasil C6M1AW__ in ne P6M1AW__ kot
to piše v navodilih.

Zanima me ali imate pravo različico posodobitve za moj predvajalnik ali
moram le preimenovati datoteko P6M1AW__.rom v C6M1AW__.rom in bo stvar
delovala ?

Želim lep dan še naprej ,

Odgovor od Gorenja :

Spoštovani ,

Na spletni strani gorenje se nahaja nadgraditveni program za prikaz šumnikov pri prvi verziji predvajalnikov . Vaš predvajalnik z verzijo S.W C6M1AW__ ,že podpira podnapise v slovenskem jeziku pri predvajanju DivX posnetkov .

Verzija S.W. C6M1AW__ (kot v vašem primeru) je namenjena za drug DAC pretvornik ,zato ne spreminjajte imena datoteke za nadgradnjo !!

Po nadgradnji z nepravilno verzijo ne bo prisotnega tonskega izhoda !!!

Lep pozdrav !

Še slika posebnega menija :


Torej lahko naložim Alec-ov popravek za C6M1AW__ ?

Alec999 ::

Torej lahko naložim Alec-ov popravek za C6M1AW__ ?

Da tistega kjer piše "CHIP ID: 25 AUDIO DAC: CS4360". Pričakuješ lahko lepše večje podnapise na transparentni podlagi.

schwarzvald ::

Tudi jaz sem kupil predvajalnik divx Gorenje in zvočnike 5.1-Genius. Predvajalnik me je že takoj na začetku razočaral. 5.1 zvoka nikakor ne gre zalaufat. V nastavitvah pod audio sem probal že vse kombinacije, pa nič. Delata samo dva kanala. Ko sem zvočnike stestiral, pa se oglasi vsak zvočnik, vključno z vuferjem. Preveril sem priključke - mislim da je dobro priklopljeno. Kaj še naj, ali je še kakšna druga finta. Ali ima mogoče kakšno vezo s tem malo starejši televizor.

lp Alex

CrustyDOD ::

Audio -> Downmix -> OFF

Potem je pa samo še vprašanje ali imaš prov povezan dvd in zvočnike...
Imam isti DVD in iste zvočnike in dela brez blema.. prov seka! :D

podtalje ::

Pa seveda vsebina, ki jo predvajaš, mora tudi vsebovati 5.1 zvok.

schwarzvald ::

Probal sem z originalnim dvd-jem. Zvočnike sem z wooferjem priklopil (+-), tako kot je v navodilih, woofer in dvd pa sem povezal s činči (tam kjer piše audo), tudi po navodilih. Na wooferju in dvd-ju so različne oznake-ali sem tu kaj zamučkal.
CrustyDOD, ti imaš enako kombinacijo. Če ti je, napiši mi kako imaš nastavljen dvd (v meniju) in kako imaš povezane zvočnike-s katerimi kabli.
Ni mi več jasno. Pa sem nesel zvočnike zamenjat, pa zopet isto. Ne vem kje je fora. Dvokanalni pa dela super, le centra, zadnjih in wooferja ni.

lp Alex

N-E-O ::

Imam nekaj vprašanj. Odločam se za nakup predvajalnika Gorenje HT3000X in me zanima naslednje:

- Ali pri predvajanju radia delajo vsi zvočniki? Pri mojem trenutnem predvajalniku Denverju delata namreč samo sprednja 2 zvočnika (prav tako pri predvajanju MP3-jev)?
- Ali se da televizijski program spremljati na prostorskem zvoku? Delajo vsi zvočniki? In pa če se po prižigu TV-ja aktivirajo sami... ali je potrebno za vsako kaj preklapljati?
- Ali so podnapisi pri predvajanju Dvd-jev in divx-ev dovolj veliki? Sem slišal, da so bili včasih precej majhni.. je ta napaka že odpravljena?
- Splošni vtisi nasploh? Kakšna druga alternativa?

Zahvaljujem se vam za odgovore.. LP,
Follow the white rabbit.

CrustyDOD ::

@schwarzvald
V DVD playerju nisem ničesar spreminal razen DownMix sem dal na Off.. Sem imel iste težave kot ti, da mi je samo Stereo ven dal.. DownMix na Off je popravil to in zdej dela brez blema..

Moj setup:

Woofer:
- spredaj priklopljeno na AC-3
- zadaj kabli v AC-3 'okenčku'
- zgoraj vsi rdeči kabli

DVD player:
- Zgoraj 1 rdeč kabl (woofer) in pa 2 bela (front, rear)
- Spodaj 1 bel kabel (Center) in pa 2 rdeča (front, rear)

Nastavitve v DVD Playerju:
- Audio -> DownMix je na OFF

Ko daš DVD noter, poglej ker zvok je nastavljen za ta DVD.. Ker, čeprov malo možno, avtomatsko uporabi 2 channel audio namesto 5.1.. Moglo bi takoj 5.1 uporabit..

mensur ::

zivjo alec999,zanima me ta firmwares,katerega si dal za gorenje 2805x,a jst potegnem dol ta file vestel_4250_b1_215_alec999_v1...ga preprosto zapecem na cd in gam dam v prevajalnik,,,in stvar deluje,,al kej! prosim pomagaj mi ,,,lep pozdravprosim allec pomagaj

Alec999 ::

mensur >> sicer vse piše na strani ...

Najprej preveri kateri firmware je ustrezen za tvoj predvajalnik, ker se vsebina predvajalnika velikokrat spreminja.
Zato le preveri display info code na sledeči način.

How to:
1. Turn on the player.
2. Check if tray is empty and closed
3. Go to MENU
4. Press 1, 3, 5, 7 on remote control

Če ti izpiše CHIP ID: 25 CHIP ID: 25 potem naloži firmware iz iztoimenskega naslova.
Enako če izpiše CHIP ID: 25 AUDIO DAC: CS4360, če pa izpiše kaj drugače pa ne nadgradi.

Firmware presnameš in ga odpakiraš s programom kot je WinRar. Izbrišeš zadnji del, tako da dobiš xxxxx.rom
Posnameš na CD/DVD vstaviš v predvajalnik in ne pritiskaš ničesar dokler ti ne napiše OPEN oz. se ugasne.

Lp,
Alec999

schwarzvald ::

CrustyDOD!

Probal sem nastavit tako, kot si napisal in sedaj laufa. Res kar dobro ruži.

Ampak veš kaj sem še prej naredil? Player poslal na servis. Kupil sem namreč defektnega - tovarniška napaka. Pol pa ni čudno, da sem skoraj pop...

LP Alex

maticm ::

sas!a ma mogoce kdo firmware za gorenje za ht3000x?Hvala lepa,ajde!

konzerva ::

Mene pa zanima pri predvajalniku HT3000X naslednje. Uporabljam DVD net medije za peko filmov, in jih pečem pri 4 ali 8 kratni hitrosti, nakar vstavim v gorenjev predvajalnik, in nato en čas film deluje brez problema, nakar pa enostavno zamrzne in slika postane črna, videti je pa tudi da se timer za prikaz časa že prej ustavi. Ponavadi vedno zamrzne na isti točki, pa skoraj pri vseh dvd-jih so isti problemi. Ali ima morda kdo podobne težave in kako to rešiti ?????? :\

Madnesss ::

Jaz mam tudi problem z DVD predvajalnikom gorenje ht 3000x.namrec kupil sem ga enkrat januarja 2006 in je vse delalo ok , razen subwoofer je malo "tih"...lepo gledam filme divx, dvd vse ok.kar naenkrat pa zacne ustavljati divx filme in namrec enkrat pri 1 uri predvajanja, drugic pri 5-ih minutah in tko naprej...en mesec poznaje pa je komplet crknil in ko vstavim dvd film mi napise NAP. REGIJA (prej je vse delalo ok in dvd film ni zaklenjen na nobeno regijo) + to da text v menujih ni ele barve pac pa nakako je "zbledel" in i menuja ne pravilno pokaze tko da ne morem nobenih nastavitev videti oz. spremeniti.

Tko da vam ta DVD Predvajalnik mocno odsvetujem kupite raje kaksno bolj poceni "stvar" ker bo sigurno trajala vec casa.in ce ze hocete imeti hisni kino ne hodite v trgovine s "plitvo" denarnico ker boste vrgli stran 30.000SIT in naredili isto napako kot jaz...

Torej ce kdo ve za firmware za ta dvd naj mi prosim napise povezavo ker nimam upanja da bo sicer se kdaj deloval...Hvala...LP vsem
Nesposobni so sposobni onesposobiti sposobne.

M-man ::

Gorenjev servis imaš skoraj v vsaki vasi.:\
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

konzerva ::

očitno ga bo treba stestirati do konca in če nebo drugač, naj hudič crkne, pa pol lepo na servis s hudičem. Ja MADNESSS iste probleme počne tudi moj enkrat bere cel film, drugič še začne ne, pač kakor se mu zljubi....

OSA ::

Zdravo!
Imam predvajalnik HT3000X. Dvd in televizor imam povezan s scart kablom. Ko poslušam radio na dvdju, je na televiziji začetna slika (tista, ki se pojavi, ko prižgeš dvd), rad pa bi, da bi lahko medtem še gledal televizijo. Ko preklopim med tv/av se pojavi neka popacena slika... res je televizija že kr stara. Je mogoče to krivo?

Hvala za pomoč!

OSA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OSA ()

mantafilm ::

ALEC999: Gorenjevega 2805X sem nadgradil in imam zdaj samo POLJSKI meni. Ali je mogoče to
spremeniti v slovenskega? Hvala.

mantafilm ::

MENI je MADŽARSKI. Prosim za pomoč!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Daewoo predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10317071 (8110) Rašo
»

[divxvid] Kiton predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
313834 (2336) mare3210
»

[divxvid] Matrix predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
266117 (2994) ringalori

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142181 (1921) Stepni Volk
»

[divXvid] Mercury predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6912156 (7243) Alec999

Več podobnih tem