» »

[divXvid] Gorenje predvajalniki

[divXvid] Gorenje predvajalniki

«
1
2 3

lithium ::

Pojavili so se gorenje divx predvajalniki...
Ve kdo kaj več? Kateri tajvanci jih delajo za gorenje? :)

Alec999 ::

me zanima na kermu cipu delajo :D

Redkvica ::

Hmmm, kje so se pa pojavili? Na Gorenjevi spletni strani še nič ne vedo o njih, kot kaže.

pumaxx ::

Vestel isto kot pri nas znana blagovna znamka Matrix. Prav isto je pri televizorjih gorenje=vestel.

misso ::

dones sem v reklami videl reklamo DVD predvajalnik gorenje 2805X in da bere divX in cena 25k


Kaj prevte za te predvajalnik

dragan ::

Kupi kakšnega za 15 ksit in pozabi na gorenje.0:)

Caligula ::

Jp, previsoke marze so si nabili. Morali bi jih uporabit bolj za povecat svoj image kot tehnolosko usmerjena firma v koraju s casom kot za neke ful velke denarje sluzit. To je pac zelo konkurencen segment. Zgleda, da se ne zavedajo ,da so ful pozno vstopili. Ne vem pa zakaj niso ze pred kakim letom. Skratka zgleda da majo bolj pocasne trznike.

cekr ::

Gorenje si lahko privošči malo večje marže, ker ima ime, razni Kitajci ga pa prav gotovo nimajo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Valentin ::

In s čim si je ustvarilo Gorenje ime ?
S kuhinjskimi pečicami ? >:D

Caligula ::

Pa pri DIVX playerji mas vglavnem opravka s folkom, ki ima nekaj malega pojma o racunalnistvu in po moznosti tehnologiji in ti pri divx playerjih na ime obicajno ne dajo nic ali zelo malo. Ampak se to na kak Philips in Pioneer.

MaziR ::

Torej ali je kdo že preizkusil to reč?

monkos33 ::

Pozdrav !!!

Torej Gorenje DVD predvajalnik model DVD 2805X ?
-Kupljen: 28.02.2005, cena= 19.990 SIT (ERA Petlja)

- Tipke predvajalnika: Klasika kot pri DVD snemalniku, se gibljejo in slabo prijimajo ( se pozna,
da ni narejen v SLO ampak v Turčiji )
- Slika: V redu !!!
- Podnapisi: -bere vse oz. najbolj popularne (SUB, TXT, SRT)
-bere ime podnapisa neglede na ime filma (film.avi ter podnapis.sub)
-so na črnem ozadju ter majhni kot pri DVD-ju
-lepo centrirani v sredini
- Daljinec: odziva se zelo počasi,
- Zvok: deluje B.P., tudi na optiki ter koaksilcu,

POTREBNO BO UGOTOVITI SAMO FIRMO "SRCA", DA SE ODPRAVIJO MALENKOSTI !!!

CrustyDOD ::

Gorenje preseneča :)

Ga imam tudi sam in lahko samo rečem VAV! Do zdaj mi je prebral čisto vsak divx k sem ga vtaknil notri brez problemov, prav tako s podnapisi.

za vse tiste k ga še niste najdl na gorenje strani, check it out: http://www.gorenje.si/5826

Upam samo, da se bodo kje najdl software popravki na netu, ker vsakič it na gorenje servis za update je mal kruta...

Ze kdo kej ugotovu firmo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CrustyDOD ()

CWIZO ::

Jest mam tut ta predvajalnik in sem zelo zadovoljen.
Sam bi res rad updejte za kake popravke, recmo da bi lho velikost podnapisov stelal pa da bi bila odzivnost mal vecja ce imas v mapi veliko datotek.

A ce ga peles na servis ti ga updejtajo al kako? Kolk pa stane to?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

CrustyDOD ::

CWIZO, na strani piše, da ti ga zastonj updejtajo...

Če boš to naredil, sporoči kaj je novega :)

cekr ::

To škatlo sem pa že nek vidu, pa gor ni pisalo Gorenje.

Zelo me spominja na Elto.

Se pa strinjam s politiko nadgradnje pri Gorenju.
Na ta način bo precej manj sranja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

CWIZO ::

Ma men se neumen zdi nost na servis zato da bo CD not fliknu.
Za izkusene uporabnike bi lahko na strani dal download updejta pa bi zravn napisal da nej to pocne tist k ve kaj dela in ve zakaj to dela.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

DUKE4EVER ::

Tud jst si ga mislim nabavit ! :))

Ej, folk, a bere Gorenje tud XVID format ???
So podnapisi dost veliki ?
Ime podnapisov ni treba da je identično imenu filma, ne ?

Lep pozdrav vsem na forumu !
He...

CWIZO ::

podnapise loh izberes tut ce niso enako poimenovani kot film.
Mislim da predvaja tut xwid-e, sam nisem 100% (je pa res da mi je do zdej se vs epredvajal tak da mislim da jih)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

CrustyDOD ::

hmm a se še kermu dogaja, da DVD šteka če gledaš kopijo DVDja? Včasih se mu tko zatakne, da ga je treba ugasnt.. s ploščkom pa 100% ni nič narobe, ker mi dela pri bratu na drugem dvd playerju.. Zdele zadne čase kar kol notr vtaknem se mu čist sfuzla pa kr neki šteka..

CrustyDOD ::

da ponoris! se pri cdjih mi steka...

v glavnem, sem mal raziskovat začel in sem naletel na tole: http://www.gittigidiyor.com/php/urun.ph...

Isti daljinec, je to mogoče dober znak, da sta to ena in ista/zelo podobna dvd playerja?
Čeprav, sam DVD player je drugačen (oblika), specifikacije pa kr dost podobne, če ne iste.. ne piše glih slovensk :D

Kje je tista tema o zaflešanih DVDjih in kako ga nazaj dobit, just in case.. hmm sam nimam originalnega FW :(

Je za štekanje lahko kriv FW, pred kakšnima 2 tednoma, je še lepo delal, zdej se mu je pa sfuzlal.. ali bo to bolj hardware napaka? Se kermu kej sanja?

Če ga pa na Gorenje nesem, pa lahko pričakujem 2 stvari:
1. Pri njih vse dela normalno
2. V 'popravilu' bo 30 dni

CrustyDOD ::

hehe, da se pride do nekaj informacij o FW, se pritisne: Menu + 1 +3 + 5 + 7 (brez DVD/CDja notri in vratca zaprta)

Rezultat, ki ga dobim je:

CHIP ID: 25 CHIP ID: 25 (ja dvakrat je napisano v eni vrstici)

SW VERSION: 4.1.41.4/B 1.186 REGION: 0

Update File Name:P6M1AW__

Macrovision F/W:1.0

http://www.horvark.hu/firmware/ - tuki so pa FWi..

To je tale:
-released in 10th of January 2005
-supports Central European languages
-after updating the firmware, the menu language defaults to SLO/PLvenian, but can be easily changed
-long mp3 filenames displayed one by one
*this is a Matrix brand firmware

ok, zdej pa letim vn pa pol dol FW potegnem pa da vidmo..

CWIZO ::

Dej povej kako je blo, pa kje si dobil firmware pa kako si ga updejtal (zapleti pa to povej se...)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

CrustyDOD ::

heh, bom jutri vrjetn FW updejtu, k sem ugotovil, da nimam nobenega CDja :)

drgac mas pa FW na unem linku k sem ga dal en post viši: http://www.horvark.hu/firmware/

CrustyDOD ::

no ja zgleda da je dvd sel po gobe..

Sem ga nesel na servis, zdele dobu klic, da nej mu povem datum nakupa (racun pozabu prnest :D ) in mi je povedu, da bo novega narocil..
Dobr da nism prej FW updejtu in ga prvo na servis odpelov hehe.

Bomo vidl, če bo kašn nov FW gor pa še vprašal bom ko ga poberem, kdaj kej misljo updejtat FW, čeprov že vem odgovor pa vseeno..

Stay tuned for more news.. :))

All ::

No jest sm u svojga kitoona naložu tole :

Firmware version:
v4.1.41.4/B1.205 Robi 4.0b

pa ne delata š in ž, tko da...ni užitno. v nasledjih dneh probam še ostalo, oz če bo ker kej druzga usšeno probu nej napiše.

CrustyDOD ::

jah jest se kr čakam na svoj DVD.. nekam počasni so, da en DVD zamenajo.. upam, da z zamenjavo ne misljo, da ga pošlejo v turčijo in od tam nazaj novega.. :D

v4.1.41.4/B1.205 Robi 4.0b ne podpira šumnikov? hmm če pogledaš character set so notri šumniki.. zanimivo..

a pa drgač kej novga dobiš, je kej izbolšan firmware al je samo tisto spremenjeno kar piše na strani, ker drgač se sploh ne splača upgrejdat..

All ::

evo nova verzija lepo podpira šumnike v podnapisih, sam so pa meniji v sloveščini zanič...

Firmware version:
v4.1.41.4/B1.211 Robi 5.0b

sergejp ::

piše da so črke večje. je to res?

kako pa sploh nadgradiš fw?
je isto kot pri ostalih? vtakneš cd, stisneš play, počakaš da izvrze cd?

za pečenja ploščka pa je link tu: http://horvark2.tvn.hu/firmware/how_to_update_your_player.pdf

minjana ::

Ojla,

Torej tudi jast sem kupil tale DVD player vendar ga po 7 dneh vracam nazaj.
Zakaj?
Zatikanej pri DVD-jih (originalnih in posnethi).
MP3 nekatere bere nekatere ne ZELO ZELO dolg nalaganje, ne vem zakaj vendar pri dostih primeri cuden zvok.
Od 4 filmov ki sem jih hotel pogledati (divx/xvid) dela samo eden.
Na ostalih treh se je zgodilo prid dveh da je dvd zmrznil tako da ga je bilo treba izstekati iz stroma. Pri enemu (Sin City) pa pravi kao nepoznan kodek.
Na moji 2 leta stari elti so mi vsi filmi delali brez problema.
Moj nasvet je DO NOT BUY CRAP !!!!!!!

Aja se to sem pozabil, probal z orig. firmware ter z zadnjim iz zgoraj omenjene strani.

lp,
S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: minjana ()

CWIZO ::

Cudno, men so se vsi filmi delal kokr se spomnim. Praw tako muska.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Phil ::

A ga je vredno nesti na servis da mu posodobijo firmware? Probleme imam sicer samo z filmi, ki pridejo na 3cdjih ali več (ločljivost npr 800x336....), kjer napiše ločlj. ni podprta. Prešvoh CPU, da bi kaj takega predvajal?
LP

Alec999 ::

Glede na to, da Gorenje DVD 2805X deluje na ESS procesorju sem za njega zmodificiru firmware. Dobite ga na www.alec999.tk pod "Firmwares"

Pozor! Firmware se nihce ni sprobal.

Kaj prinasa:
+ Windows CP1250
+ beli Tahoma podnapisi na transparentni podlagi
+ velikost podnapisov je 32px
+ firmware podpira srt, sub, smi in txt podnapise
+ fw ver: 4.1.41.4/B1.211
+ celoten original menu z delujoco Slovenscino in ostalimi jeziki

Če bo kdo probal naj mi sporoci kako je z znaki "ŠŽšž", ker so v firmwaru bili podvojeni in sem zaradi prostorske stiske odstranil odvecne samo nevem ce taprave. :D 0:)

Lp,
Alec999

All ::

Lepo tole da se je začel odvijat....mogoče probam na kitoonu ..(isti šmorn)

me pa zanima...a se da fonte povečat na več kot 32?, pa še ..tale ozadje če se da vključit..k je kr lušn


sm pa že sprobu verzijo 211,, s te strani, sam so bli meniji v slovenščini neki sfuzlani :-(...

aha pa še neki..a obstaja varjanta da bi na tem čipovju delal mp4 filetki?

Alec999 ::

all1971si >> mi zaupas katerega Kitona tocno imas (stevilko)?

Fonte, bi se dalo se povecati, ce se izbrise vse fonte notri razen tiste, ki so potrebni za Slovenscino. Drgac je pa ze tko mal prostora in morajo biti fonti zaradi tega 2bit-ni (4 barve).

Tocno tega ozadja, katerega si dal slikco se neda dati notri, ker je premajhno. Slika oziroma film mora biti velik 720x576px. Je pa ozadju namenjeno celih 38,5 KB tko da se da notri lahko marsikatero sliko/video.

S tem firmware-om ti bo Slo meni delu.

"aha pa še neki..a obstaja varjanta da bi na tem čipovju delal mp4 filetki?"
Hmmm bos mogu bit bl natancen, na kaj ciljas pri Mp4 (zvok, slika, divx, xvid, QPEL, GMC,...).

Lp,
Alec999

All ::

ta slikca je v enem od firwerov na uni strani.....drugač je pa to kitton kx300 se mi zdi ..isti kot matrix2600, orion.... pa še par podobnih

mp4 - video Prouzaprou u nerotuu narjeni filmi

Alec999 ::

all1971si >> ce je slikca v firmware-u na tisti strani potem jo brez problema vzames ven in vstavis v ta firmware, saj Vestel predvajalniki nimajo vgrajene zascite firmware-a.

aaa NeroDigital si mislu. To pa je problem ja. No na Mercury 3783 je tako, da dela samo drugi del filma ce je film na dveh CD-jih. Ce pa film na racunalniku damo skupaj v en filet, ga bo potem predvajalnik predvajal celega. To je problem ce se firme ne drzijo standardov :|
Od predvajalnikov, ki temeljijo na ESS cipovju podpira NeroDigital Xoro predvajalnik, saj tko sem prebral (I thnik). Tko da zgleda, da to ni strojna omejitev ampak programska (ceprav bi bilo najbolje pogledati specifikacije procesorja). Tko da moznosti sta 2 najbolsa a ponavadi brez uspeha je tezenje firmi v tem primeru vsaj 10-tim se posebno Vestelu. Druga moznost je pa, da je to prvi ESS predvajalnik, kjer sem zraven procesorja videl 3 pine (hudo8-) ), preko katerih bi se mogoce dalo player priklopiti na racunalnik. Ce je to mogoce, potem bi lahko z velikimi mukami krizali Vestel in Xoro firmware.

Lp,
Alec999

All ::

Evo probu jest tole..ammm...š in ž ne delata (č se pokaže)..drugač pa use lepo špila

Alec999 ::

Koncen en feedback .. hvala :D Zdej me pa res matra zakaj je 12 znakov podvojenih? ocitno so taprvi za CP1250 :)

Bom dones popravu.

Alec999 ::

Nova popravljena verzija 1.1 je ze na voljo na www.alec999.tk.
Znaki, ki so dobili novo mesto so Š Ś Ť Ž Ź š ś ť ž ź

Lp,
Alec999

All ::

Shranjeno..popoldne bo testirano..rezultati pa v ponedeljek..THX

Alec999 ::

Pridem v ponedeljek zvecer domov. All1971si se enkrat hvala za testiranje in informacijo.

All ::

Evo ...zadeva dela tko k je treba....THX

kaka13 ::

zanima me kako zapečeš na CD firmware to verzijo
Dtoteka P6M1AW_.ROM_Alec999_v1_2

Pero007 ::

hojla!

Zdej sem kupil tale player in sem zelo zadovoljen, prej sem uporabljal yakumo dx4 player in je kot dan in noč.
Dobil sem tudi originalen upgrade fw na gorenjevi strani http://www.gorenje.si/dvd2805x
moti me samo to, da so podnapisi zelo majhni in s sivo podlago. Najbolj so mi všeč brez podlage in s črno obrobo, pa da bi bili malce nižje (npr. kot na tv). Če bi lahko kdo modificiral tale fw bi bilo zeeelo dobro.

:)) :)) :))

bajo ::

Zanima me vaše mnenje za tale snemalnik Gorenje DVR -2000X, cena je ugodna
cca. 50k

LP

J4CK1 ::

Pozdravljeni!
Jst sem kupil Gorenje DVD 2805X in me zanima če mi lahko kdo pove kako bi podnapise povečal ker so zelo majhni, na spletni strani od playerja www.gorenje.com je nek updejt samo nevem če bi mi ta updejt lahko pomagal da bi bili podnapisi večji, ter da nebi imeli sive podlage...

hvala za nasvete!


lp Jaka

J4CK1 ::

Imam podoben problem kot Pero007:\

Alec999 ::

J4CK1 >> Modificiran firmware za Gorenje DVD 2805X z večjimi črkami a še vedno na sivi transparentni podlagi dobite na www.alec999.tk

Firmware se nahaja v sekciji Firmware >> oddelek Vestel & clones

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

J4CK1 ::

Nekaj bi še uprašal.. Ne bere mi nekaterih formatov npr. dvd screaner.. in napiše mi da kodek ni podprt...Ali se da to težavo odpravit, ali je kakšen updejt za kodeke...

Hvala za odgovore !


lp jaka
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Daewoo predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10317068 (8107) Rašo
»

[divxvid] Kiton predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
313832 (2334) mare3210
»

[divxvid] Matrix predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
266117 (2994) ringalori

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142179 (1919) Stepni Volk
»

[divXvid] Mercury predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6912152 (7239) Alec999

Več podobnih tem