» »

Comtron SG

Comtron SG

«
1
2 3 4

lali12 ::

Sem kupil nov računalnik v Comtronu v SG, pripeljal domov, začel nalagat sistem, ko so se začele težave. Po prvem zagonu "blueskrini", manjkale črke, v glavnem nenormalno delovanje za nov računalnik.Potem se odločim, da odnesem računalnik nazaj v trgovino in tu se zanimivosti šele začnejo.Ko sem stopil v trgovino in sem hotel prodajalcu razložit težave z računalnikom kupljenim pred 4 urami, je trgovec postavil DIAGNOZO OVERCLOKAN. Bolj ko sem mu hotel razložit, da nisem kupil računalnika zato, da bi ga navijal, bolj je on trdil da je računalnik navit. Sploh ga pa ni zagnal.Potem sem računalnik hotel vzet iz trgovine da ga bi nesel v Maribor na servis sam je pa p******l do konca. Zdaj pa ne vem kaj naj naredim, ker teži da računalnik kao ni več v garanciji star je pa 4 URE. Saj pravim še WINSI so komaj do konca naloženi pa naj bi bil že navit.Prodajalec je pa tud kategorije "sendvič trgovcev".KAJ MI JE ZDAJ ZA STORIT?
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Šimpanz ::

Na podlagi česa pa je model ugotovil da je računalnik overclockan. Sigurno ni to kar iz zraka potegnu, ampak je opazil pri zagonu.

lali12 ::

Če ga sploh ni zagnal.Pa kako bi tudi lahko ugotovil, če računalnika jaz nisem overclocav.Imam tri računalnike, pa mi še ni prišlo na misel da bi bilo kaj navijal.Vidite v mojem podpisu konfiguracijo enega izmed njih ( komponente ki naj bi se dale navijat ) pa dela vse po defoltu.Pa ja menda nisem na glavo pado, da bi naložo WINSE in takoj začel z navijanjem.Za tega prodajalca pa tak že pol strank govori, da bi blo bolš, če bi sendviče al pa zelenjavo prodajo, ker v računalništvu nima naj bolj razčiščenih pojmov.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

klemen22 ::

Pa kako si lahko tako hitro odšel. Drugič pripelji s sabo še fotra če si že tako neodločen. Eni prodajalci tam v trgovinah res mislijo da so eni raketni znanstveniki in že od daleč zavohajo problem. Seveda "overclockan" je prva beseda ki se jo bo prodajalec spomnil in zgleda še vedno vžge.
Če pa si navijal in da zdej težiš prodajalcu bi te morala pa mama po riti natepst.

[brez teh vulgarnih besed v prihodnje,prosim]
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Amdforce ::

Jest sm tut v comshopu kupu (Lj), in dokler maš zaščitno nalepko gor nepoškodvano (nahaja se na levi stranici) to pomen da kište nisi odpirau in ti morjo komp uzet v garancijo. Obrn se na poslovodjo tiste štacune.

billy ::

Urad za varstvo potrošnika bo rešil zadevo. Ne se kaj preveč sekirat, samo pokliči jih in jim razloži probleme.

lali12 ::

Zanimivo, da je on poslovodja.Za zdaj bi pa zaključo to temo, ker se je dalo pogovorit z drugim prodajalcem, ki je pa čisto nasprotje poslovodje.Za zadevo vejo tudi na sedežu družbe in bodo orgirali.Bomo vsaj kupci mogoče dobili bolj prijaznega prodajalca, če že znanja nima al pa ga ma preveč, da lahko postavlja diagnoze kar mimogrede.Po dosedanjih informacijah je fuč plošča ali DVD pogon.Grafična ni,ker jo je že menjal in ni blo boljš.Je na novo nalagal WINSE in mu je isto delalo po zamenjavi grafike.
Bom poročal kako se je izteklo.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

comshopSG ::

spoštovani lali12,

da še jaz pristavim svoj "sendvič".

Prvič ne lagat! računalnik je bil zagnan, na zaslonu se je ob zagonu izpisalo Overclocking Failed.To sem vam tudi pokazal .Bili ste trije "močno podkovani" iz računalništva.Kateri izmed teh treh si sploh ti? Lastnik računalnika , ki cel čas ni rekel niti MU ali tisti najbolj pogumen, ki je računalnik tudi nalagal z operacijskim sitemom in ki mi je povedal tri različne napake? Prvič Bluscreen, drugič da se računalnik ne zažene in tretjič da se resetira? Kar se tudi dejansko je potem, ko si medtem ko sem vam pisal defektni listek z napako "šaril" po BIOS-u. Potem računalnik ni več prikazal obvestila o overclockingu ampak se je ponovno zagnal namesto prehoda v windowse.
Povedal sem vam da bomo danes računalnik pregledali in da če je kaj narobe bomo tudi zamenjali če pa ste ga navijali pa vam garancije ne bomo priznali.
Preden ste odšli iz trgovine pa ste od mene zahtevali da še enkrat zaženem računalnik kar sem tudi storil, torej je bil računalnik zagnan celo dvakrat in ne nobenkrat tako kot trdiš ti.

lp

billy ::

Hudo :)

Bo treba pri comtronu začet dajat gesla v biose, da ne bodo otroci šarili po njih ;)

Ziga Dolhar ::

Wau -- tole mora bit pa Comtronov PR oddelek.
https://dolhar.si/

para! ::

Sporočilo Overclocking failed je lahko posledica tega, da je procesor nastavljen napačno, kar ne pomeni, da je navit...

lp
Death before dishonor!

M&M ::

Da še jaz razložim zadevo. Bil sem namreč poleg pri vsej zadevi.

Domov prinesemo računalnik s pošteno mislijo čimprej naložiti sistem ter končno nadaljevati delo katero je bilo zaradi pokvarjenega starega računalnika onemogočeno. Kupec je namreč glavni skrbnik strani http://www.pro-vreme.com/ Računalnika NE potrebuje za igračkanje z rač. igricami temveč za izdelavo spletnih strani. Zato se je tudi odločil za nakup nekoliko cenejšega modela, ki pa bo vseeno dovolj zmogljiv, da bo zadovoljivo poganjal grafične programe kot so Corel Draw, Photo Shop CS2 ipd.

Torej že pri samem nalaganju sistema je računalnik večkrat javil napako, da določenih datotek ni možno kopirati. ... Preden so bili winXP dokončno naloženi, je bluescreen onemogočil nadaljno nalaganje.
Dobro...100x premlet CD od winsow... sem mislil, da je poškodovan CD.
Vzamem orginal CD... Zadeva se je zopet pojavljala, s tem da so se windowsi bolj ali manj uspešno naložili.
- Naslednja težava: grafičnega gonilnika nikakor ni bilo možno namestiti brez težav. Orginal gonilniki s CD-ja javljalo napake,... novi catalysti z ATI-jeve strani... se sploh ne ištalirajo... WTF 8-O
Črke v menijih... enkrat ni bilo D-ja, drugič S-ja...
Ko pa smo računalnik posodobili s SP2, se revež sploh ni več zagnal. Ciklično se je resetiral in takrat je padla odločitev: RAČUNALNIK MORA NAZAJ V TRGOVINO.

Kaj se je zgodilo tam?
V štacuno pridemo 19:50 (odprto do 20:00). Trgovcu, ki že zaključuje z delom je bilo takoj odveč, ker smo še sploh prišli v trgovino. Priklopi rač, ter zalavfa. V 5 sekundah je videl, da smo ga OVERCLOCKALI oz je nekje videl, da je bila overclockana grafična kartica in je "po vsej verjetnosti zažgana". Pa kaj pi*** a je malo fukjen al kaj? Kar je računalnik po naloženem SP2 naložil BIOS DEFAULT sem pogledal v BIOS, če je slučajno res nastavil na drugo frekvenco procesorja, kar se občasno zgodi (čeprav ponavadi nastavi najnižno), tip od prodajalca pa je potem trdil (ko sem mu rekel, naj mi pokaže, kje vidi, da je rač overklokan), da sem grafično "odvil" ko sem pogledal v BIOS.

PA KOJI KRETEN JE ŽE VIDEL NAVIJANJE GRAFIČNE V BIOSU!!!

Medtem je bila ura 20:00 in trgovcu se je silno mudilo domov... dobesedno nas je podil iz trgovine. Če bi računalnik vzeli s seboj (bil sem ga namreč pripravljen nesti direkt na servis v MB, kjer so prodajalci & serviserji kot se šika), je hotel, da podpišem, da sem računalnik navil in bo sledilo popravilo izven garancije.

Sam sem absolvent računalništva in informatike, in sem skoraj 3 leta delal na podobni rač. firmi kot je Comtron. (v servisu IN v trgovini). Skozi moje roke je šlo že ogromno računalnikov s takšnimi in drugačnimi težavami,... zato se enmu takemu KEKCU od trgovca se ne bom pustil jebat.

Zadeva je šla že naprej do direktorja vodje prodaje. Gre se pa predvsem za princip in odnos prodajalca do stranke. Ne more se obnašati na takšen način (to namreč ni bilo prvič) in dajati v nič ljudi ki se morda celo bolj spoznajo na računalnik kot on sam. Ne more ocenjevati ljudi po videzu ... ne vem.

Drugi prodajalec v tej trgovini je QL. Z njim sva se normalno pogovorila o težavi in imam občutek da bo stvar uspešno rešil.

DRAGI comshopSG. JAZ sem tisti ki je bil najbolj "pogumen" kot si napisal. In pogumen bom tako dolgo, dokler za to dejanje ne dobim pisnega opravičila. Zadeva je šla do MB, kjer upam, da bodo ukrepali v dobro trgovine, proti kateri sicer nimam povsem nič.
M&M

Primoz78 ::

Zanimovo je pa to, da je tudi meni ene 2x vrglo ven napako overclocking failed...in zadeva sploh ni bla overclockana...to je bilo preden sem zacel nalagat windowse na povsem nov sistem...ni bil to moj sistem, da ne bo koga moj podpis zavedu ;) Racunalnik pa ni bil kupljen v Comtronu tko da nimam nic cez Comtron!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

para! ::

Primoz78, sporočio overclocking failed je očitno nekaj takega, kot tisto sporočilo potem, ko restiraš BIOS preko jumperja...your CPU is running on default al neki sličnega.

lp
Death before dishonor!

para! ::

Sam tele zadeve dobivajo epske razsežnosti :) Prvo pritožba, potem takoj odgovor enega od udeleženih in takoj še odogovor tretjega, mislim neverjetno. Bolš k TV.

lp
Death before dishonor!

billy ::

Zanimivo je tudi to, da se spusti "absolvent računalništva" na tako nizek nivo da javno, preko foruma, žali nekoga na zelo primitiven način.

Tolko glejte dečki, da se ne boste potem preveč žalili tukaj mi pa samo smejali osebam, ki so kljub svoji starosti še vedno v adolescenci ;)

lali12 ::

Primoz78
Saj jaz tud nimam nič proti comtronu, ker še zmeraj največ komponent kupim pri njih. Imam pa proti vsevednosti in neprofesionalnem obnašanju prodajalca.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Person ::

Heh, opažam, da je www.pro-vreme.com Pečko style.
SG comtronu se itak ne da na mejle odgovarjat & nakup komponent Sound-X proizvajalca močno odsvetujem.
Let's make something useful!

para! ::

Aja, prvo se namesti SP2, potem pa gonilnike, ker so novi gonilniki pisani za XP SP2.

lp
Death before dishonor!

klemen22 ::

Zanimivo je tudi to, da se spusti "absolvent računalništva" na tako nizek nivo da javno, preko foruma, žali nekoga na zelo primitiven način.

Billy popolnoma bedasto repliko si dal. Kot prvo je bilo videt da se je ComtronSG spustil na precej nizek nivo da tako preko foruma "žali" svoje stranke. To za enga prodajalca ni bilo za pričakovat. Je sploh delov z odobritvijo Comtrona? Jasno da ima udeleženec legitimno pravico na repliko.

Priznam pa da vse skupaj ratuje Jerry Springer style. Steve Steve Steve
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

billy ::

Ampak comtron prodajalec ni nikoga žalil, tudi napisal ni da piše to v imenu comtrona.

Primoz78 ::

...ce pa ma uporabnisko ime na ST-ju comshopCG...to naj bi nekaj pomenilo ane :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

billy ::

jaz imam bily billy nickname pa nisem zaradi tega tisti lik iz Melrose Placea ;)

Če ima človek premalo domišljije pa se ne spomni drugega kot to, pa si ni sam kriv ;)

klemen22 ::

Billy: jasno je da je ComtronSG nekdo iz Comtrona. Povsej verjetnosti tisti iz trgovine ki je kao ekspert in je dosodil : Overclocked.

p.s.: brez zamere ampak v ljubljani so vsi trgovci v comtronu eni navadni moroni. Takih lenuhov praktično me moreš dobiti. Še snažilka ima več zanimanja za delo kot oni.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

M&M ::

Jaz da sem se spustil na nizek nivo??

Kaj pa bi katerikoli izmed vas naredil v takšnem primeru. Glede na to, da je prodajalec o katerem je govora poslovodja v tej trgovini in edini ki so nad njim so na matični firmi v MB, je edino logično, da se pritožim njim. Če ne bodo oni ukrepali,... njihov problem. Prodajalec s takšnim odnosom meče slabo luč na sicer dobro, uspešno ustanovo.

Kako bi se vi počutili, če vas trgovec v 5 sekundah obtoži, da ste računalnik overclockali in vam vnaprej pove, da bo po vsej verjetnosti treba popravilo plačati.

...morda res v vsem skupaj malce pretiravamo, vendar nebi rad, da se takšne stvari dogajajo strankam, ki kupijo računalnik, pa se resnično ne spoznajo na njegovo delovanje. Od takšnih bi prodajalec zlahka iztržil 30kSIT za novo grafično kartico. (upam da se to res ne dogaja).

Zdaj grem ravno do kolega ki je računalnik kupil, ker greva z njegovim očetov v trgovino, da tako ali drugače razrešimo zadevo.

Poročam...
M&M

billy ::

Kaj bi naredil. Verjetno bi rekel hvala lepa in poklical kakšen uradni organ ali pa zahteval šefa. Oz še bolje ga poklical po telefonu.

klemen22 ::

Kaj bi naredil. Verjetno bi rekel hvala lepa in poklical kakšen uradni organ ali pa zahteval šefa. Oz še bolje ga poklical po telefonu.

Pa bereš ti kaj kar ti piše? Če je človek poslovodja v trgovini potem je v trgovini glavni rajt? In tudi lepo ti je napisal da so višje od njega le tisti na matični firmi v Mariboru. Heh po telefonu bi klical kaj. Zelo bi te imeli zamar.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

bond007 ::

Tak je to ja. Mene je kr strah nesit na comtron računalnik v garancijo. Namreč ima že pretrgano nalepko, saj je že bil enkrat na servisu, nove nalepke pa niso dali. Računalnik pa tko.. recimo par dni dela, potem pa crkne.. In upam, da ne bo tako kot zadnjič. Ko so verjetno videli, da dela nekaj časa, je to za njih to.. GOSPOD, smo zrihtali! :) itak ste ja..:\

klemen22 ::

Jah tut če je odprto imaš še vedno možnost uveljavljat garancijo na komponente.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

bond007 ::

Na komponente je 1 leto se mi zdi, na cel računalnik pa 2. Pa nima veze to, saj nisem sam strgal nalepke. Bolj se mi zdi da bojo kompliciral zarad nalepke, pa bo treba razlagat na dolgo in široko ...

antonija ::

WTF? Ce hocejo met gor tisto nalepko, jo naj tud po serviso novo nalepijo. Sej garancija ne velja do prvega servisa, ampak do konca garancijskega obdobja.

O Comtronovih prodajalcih pa res ne gre izgubljat besed, sploh tistih v CityParku...:(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Person ::

Mah, zato je pa brez veze kopuvati PCje z neko kvazi garancijo, pač če je kaj narobe, pokličeš kolega (če se sam ne spoznaš na PCje) pa odkrijeta, katera komponenta dela probleme, pa jo neseš lepo nazaj & uveljavljaš garancijo na tisto komponento ... je veliko bolje, kot pa da ti takšni in podobni osebki težijo, da si ne vem ka narobe delal ... hehe, nisi s pravim prstom pristisnil stikala za vklop >:D
Let's make something useful!

Wox ::

@M&M: Prodajalec s takšnim odnosom meče slabo luč na sicer dobro, uspešno ustanovo.

Ja super. Zdaj je neka firma postala že kar ustanova. Cool, ni kaj.
Commodore 64

billy ::

Dvomim, da se poslovodja ukvarja z popravilom al prevzemom robe, in tudi z pisanjem po furmih.

Če je tako, pa naj čimprej zamejna službo..preden ga bodo napodili.

Person ::

Heh, ne rabiš dvomiti, ker je res tako:)
Let's make something useful!

Jedi Master Yoda ::

Čolovek, sej veš da se sestavljenih računalnikov ne kupuje! Sestavi si ga sam, ti samo kupi kvalitetne komponente in ne vseh pri eni firmi. Mal poglej po forumih, kaj se splača. Če pa ne znaš, oz se ne spoznaš na zadeve, gotovo poznaš koga, ki to obvlada, pa mu stisni par jurjev, al pa gajbo pira, pa ti bo on to nardil. NOBEN ti ne more jebat za garancijo, ker velja na posamezne komponente, lahko vse po mili volji menjaš, točno veš kaj maš noter (poceni, že sestavljene kompilacije imajo ponavadi ceneno robo vgrajeno, ki niti ne dela tako kot bi morala). Kar se tiče prodajalcev - eni so ful vredi, pa ti pomagajo in se spoznajo na stvari, maš pa tudi take, ki neradi hodijo v službo in jih bolj veseli lončarstvo kot računalništvo.

Death Paladin ::

Se pridruzujem mnenju Master Yode. In je nazalost res, da se v "sestavljene" konfiguracije vgrajujejo poceni komponente in folk se cudi, "zakaj mi racunalnik ne dela". Zato ker si kupil macka v zaklju. Kar se pa tice (nekaterih) prodajalcev, je res treba bit "noob", ce ti napise "overclocking failed" in potem "je zagotovo bil procesor navit". :) Procesorja s preprostim navijanjem ne mors kar tak "skurit", ce mu ne povecas napetosti. Oz. v skrajnem primeru se resetira BIOS, v kolikor ni procesor ali maticna plosca bila poskodovana (zaradi previsoke napetosti). Ce z Default parametri ne dela racunalnik, pa gre preprosto za nekompatibilnost ali pa je katera od komponent v okvari (najverjetneje maticna plosca). To je moje mnenje.. in iz mojih izkusenj, me nobeden (se najmanj pa kaksen trgovec) ne bo preprical napacno..

Tribal ::

Slovenska ForumNovela :D

Sam še kkšna Maria al pa Alehandro se manjkata klele not.
Maria?
Alehandro?
Si Maria?
Aj Alehandro?
Maria
Maria!
ooo Maria...

Alehandro, Alehandro, Alehandro!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

billy ::

Zanimivo bi bilo videti podaket kolikšen je delež v % sestavljenih kupljenih računalnikov. Pomoje je kar dosti.

Niso vsi lih experti in nimajo kolega, ki bi sam sestavil. Poleg tega je pa dosti wannabejev ki gredo sami sestvljati in potem kaj skurijo.

Problem je kupovat pri teh večjih firmah, ala comtron, jae, enaa, etc...ki jim dol visi za male kupce ker majo taki promet da jim 100 kompov gor al dol ne pomeni nič. Zato tudi zaposljijo nekvalificirane ljudi, in študente ki delajo za 500 sit na uro tam v štacuni.

Potem je pa tudi vprašanje kam iti kupiti robo, na drugi strani je pomoje kar nekaj malih štacun, ki imajo kvalitetne ljudi (ponavadi se najde kak zanesenjak ki ofne štacuno), ampak je problem do takšnih priti, ker je na drugi strani spet dosti takih "wannabejev" ki kr odprejo firmo in mislijo da jim bo šlo...

Hja..jeba je to ja, ampak povsod je tako ;)

JIM22 ::

Ponavad res nimajo pojma serviserji(ne vsi). Vsaj pri nas v slo(tujina dokaj korektna) so bol bogi(imel že z dostimi izkušje).

Najbolše je da samo odkriješ napako in mu pol vržeš v glavo kar ne dela. Sej če si javo dalje ga bodo itak pojebal. Hvala bogu, da se znebimo debilov v naših računalniških trgovinah.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Jan987 ::

jah fajn je k prideš v funtech pa pred tabo odpre komp pa ga skupej s tabo zažene če dela. Ne pa v comtronu k ti ga dajo pa z odnosom ''pejt da te ne vidm več''

AndrewSmith ::

Ah.Ta comtron je kar je.
Moj prvi komp sem tam kupu in nikoli
vec.Kake komponente ze,sestavljenih
kompov pa nikoli.
No pri nas v KP so tako trgovci kot serviser v ql.
Edino nek mali skoraj nima pojma kaj sploh prodajajo,
ampak naj mu bo,ze ki je nov tam :D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

bajsibajsi ::

"v ljubljani so vsi trgovci v comtronu eni navadni moroni"

Agree!

M&M ::

... da poročam, kaj se je zgodilo.

Po vsem tem "kravalu" tudi tukaj na forumu, je bil prej omenjeni prodajalec povsem korekten. Zamenjal je računalnik (sicer enaka sestava... ).

Zadevo prinesemo domov pričnemo z inštalacijo... ISTO KOT PREJ. Tokrat sem vse napake, ki so se sprotno pojavljale pofotografiral z digitalcem. Ko sem tudi nad tem obupal, sem lepo telefonsko poklical prodajalca in najavil da prideva s kolegom po naslednji računalnik. Tokrat se je kolega odločil doplačati nekaj SIT ter vzeti drugačno konfiguracijo.
Prodajalec se je s tem strinjal in kolega je vzel P4... ostale komponente podobne.

Prideva zopet domov, sistem naloživa BP, prav tako gonilnike,... programovje. Zgleda da je 3. računalnik končno brezhiben... Nakar me čez 3 ure kolega kliče, da mu je rač 5x zapovrstjo freeznil, tako da ni mogel drugega kot resetirati, kmalu za tem, pa se mu ni zagnal več. Rač naj bi delal, vendar se na monitorju nič ne pojavi...

... ker se po tem nisva več slišala ne vem točno, a je zadevo usposobil, ali je pokvarjen tudi 3. računalnik.

V torek, ko bom imel spet kakšno minutko časa lahko dam gor kakšno fotografijo vseh čudnih ERRORJEV, ki so se pojavljali na računalniku, ter razne manjkajoče črke (kr neki)... Zadeva hudo zanimiva.

ZAKAJ kolega ni kupil po komponentah???
Kot sem že omenil, računalnika ne potrebuje v igračkarske namene in navijanje ni njegov namen, računalnik potrebuje na hitro... sistem ki ga je kupil, povsem ustreza njegovim potrebam in vkoliko bi deloval brezhibno, bi bila zadeva več kot odlična.

Lp M
M&M

simoncek ::

Sam sem pri njih kupil samo eno stvar (dvd-pekač) in nikoli več ne kupim pri njih pa tudi če bi bile cene 20% nižje kot drugje. Zatakne se namreč pri garanciji.

Po enem letu in pol sem uveljavljal garancijo, da mi dvd-rw ne zapisuje medijev, ki sem jih uporabljal že ves čas. Po enem tednu me pokliče, da je urejeno, vendar ko pridem domov ne dela kot bi moralo. Nadgradili so samo frimware a zgleda, da niso preverili če enota zapisuje, kot bi morala.

Sam nisem iz Ljubljane in če začneš malo razmišljati koliko prostega časa in denarja ti vzame tale njihov servis te pride predrago (bi skoraj kupil novo enoto). Drugič sem jim poslal po hitri pošti na njihove stroške in potem sem dobil novo dvd-rw enoto, ki pa ni bila od istega proizvajalca. Vse skupaj je trajalo en mesec, samo v tem času mi je pa disk;(( 160GB crknu, ki je bil skoraj poln, vendar prej nisem imel zapisovalca na voljo, da bi kaj zapisal.

Za novo enoto so mi dali samo preostalih 6 mesecev garancije od prejšne dvd-rw enote.

Zato sem jo prodal in kupil drugo pri lokalnemu prodajalcu za 1500SIT dražje in imam mir. Tudi prodajalec mi je povedal, da z njimi ne poslujejo, ker so imeli z njimi težave pri garanciji.

Takšna je bila moja osebna izkušnja z comtronom in takšno je moje mnenje.
simoncek

MEDENA ::

Za novo enoto so mi dali samo preostalih 6 mesecev garancije od prejšne dvd-rw enote.

Kaj ti misliš, da dobiš kompletno novo garancijo 8-O

boštjan ::

kaj pa si ti mislo,če so mu izdelek zamenjali za novega.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

perci ::

Za novo enoto so mi dali samo preostalih 6 mesecev garancije od prejšne dvd-rw enote. Kaj ti misliš, da dobiš kompletno novo garancijo

Kaj si pa ti mislil? Da reklamiraš avto en dan pred iztekom, oni ti ga zamenjajo in potem imas samo se en dan garancije?

Medena dela v Comtronu, pa takih osnov ne ve? Comtron, dejte se mal zamislit kake zaposlene imate. Sramota!!!

planetparty ::

Bolj ko berem te poste, bolj mi gre na smeh, kaksne kekce zaposluje ta Comtron.

Bom se kar dodal mojo izkusnjo glede Comtrona v Murski Soboti. Moj boter je kupoval racunalnik in me je povabil, da grem z njim, saj nima pojma o racunalnikih. Kot prvo trgovino sva obiskala Comtron. To so bili casi zacetka Nforce 2 cipovja in plosc. Tipu sem povedal da isceva kaksno plosco s tem cipsetom. Comtronovec pa kar zacne svojo pesem, da so Nforce 1 plosce boljse pa da so bolj stabilne in da ima glih na zalogi en komad Asusove izvedenke (ne spomnim se modela). Potem vprasam za ceno, 54k. LOL? wtf Takrat pa je stala spodobna Epox 8rda3+ 33k (ali pa se manj, v glavnem okrog 30k).

Temu se rece zavajanje kupcev.


Naslednjic sem sel v Comtron po utp kable. nekje 10 komadov sme jih rabil za firmo. Tip je rekel cez 1h se naj vrnem, da bo stvar gotova. pridem nazaj in vidim, da je konektorje stlacil le na 2 kabla. pa je potem tak prodal (moral sem vzeti, ker smo nujno rabili, da ne bo pomote kabli so bili daljsi kak 10m tako da pripravljene nisem mogel kupiti).


In se in se bi lahko nasteval kak kolegu niso zamenjali procesorja, ces da je navijal, v resnici pa mu je crknil gor ventilator na box amd 2500+ skatle pa ni nikoli odpiral...
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

OZZY ::

@MEDENA

Zakon pravi, da če se zamenja stvar za novo ali če se zamenja bistveni del stvari, začne teči garancija na novo. Če pa se zamenja nek drugi del pa se da garancija samo na tisti del in sicer najmanj eno leto.

če so mu zamenjali enoto (dvd, disk, al karkoli že) potem začne garancia teči na novo. Kar pa se prodajalci otepajo na vse načine in tudi z laganjem in zavajanjem.

Tako da če ti zamenjajo grafično, disk itd z novo potem ti začne garancija teči na novo. 8-O 8-O 8-O

mislim pa da bi to moral vedet...:\ :\ :\ :\ :\
Go with the flow.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Comtron - težave z garancijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
788730 (5234) St235
»

Daj briši to temo (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
534973 (3454) Snegec

Comtron in garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
838053 (6534) Mr.B
»

Comtron aka Mlacom2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25321571 (12512) Tilen
»

Comtron Servis-katastrofa, znanje pod vsako kritiko (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20616454 (10526) boštjan

Več podobnih tem