» »

Comtron aka Mlacom2

Comtron aka Mlacom2

TheJack ::

Bolj gre za to, da računaš na to, da se bo prodajalec takoj ko te zagleda začel metat okol tebe, predvsem pa, ti bo o TV-ju ranga 40k povedal pravo malo morje podatkov.

Pravzaprav ne. Pričakujem da me ne bo ignoriral in da mi bo povedal nekaj osnovnih reči. Verjel ali ne velika večina prodajalcev ki jih srečam to tudi stori.

Se mi zdi, da ti bo kmal trgovin zmankal. Poklic trgovca je nehvaležna stvar in poznam kar nekaj prodajalcev, ki komaj čakajo, da se nekje drugje sprazni mesto. V pisarni.

Glej zgoraj. Velika večina prodajalcev na katere naletim me NE ignorira, mi pojasni reči ki jih hočem vedeti oz. mi pokaže kje (v trgovini) je kakšna reč. Včasih mi znajo celo dokaj suvereno odgovoriti na vprašanje ali se bolj splača kupiti artikel a ali artikel b in zakaj.
Imam občutek, da ti nečesa ne razumeš. Prodajalci so v trgovini tudi zato, da pomagajo in svetujejo kupcem. Ne pa da se posvečajo tistim parim ki so prišli kupovat reči za 100 jurjev in več (takih verjetno niti ni tako veliko), ostale pa ignorirajo. Pravzaprav še nisem srečal človeka ki bi mislil kaj takega.

Gandalfar ::

Dons sem pogruntal kako zanimiv ucinek imajo taksne teme na forumu. Me prej klice kolega in vprasa kje bi kupu racunalnik. Nekaj zacne sanjat o Comtronu, se spomnim teme in mu srcno odsvetujem le tega in ga posljem v JAE.

Zajebana stvar, da se kupci pogovarjamo med seboj...

silvek ::

in ti namesto da bi mu svetoval, kje je bolj ugodno, ga pošlješ v drugo trgovino samo zato, ker jo nekdo kritizira na forumu? c,c,c poznavalec pa tak.

Ziga Dolhar ::

silvek: to ni Gandalfarjev problem.

To je problem prodajalca.

Čeprav morda še od daleč ni videl teme oz. ga boli kurac.
https://dolhar.si/

Dr_M ::

silvek: comtron ugoden?
kar se mene tice, ena najdrazji trgovin (a je to racunalniska trgovina sploh) v sloveniji....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

silvek ::

ne vem če se tu razumemo? Gandalfar mu je nakup odsvetoval na podlagi tega kar je zasledil na forumu. To se mi ne zdi OK. Ni bilo nobenega govora o tem, ali je Comtron ugoden ali ne.

Ziga Dolhar ::

Silvek: seveda ni OK.

Ampak je pa problem Comtrona, ne Gandalfarja ali kogarkoli drugega udeleženega v debati, da je do tega prišlo.
https://dolhar.si/

Dr_M ::

silvek: zamenite prodajalce, za ksne bolj sposobne, znizite cene za 10-15%, pa bomo priporocal comtron.

dokler bodo pa za pulti taki nesposobnezi in lenuhi....seveda, vsak kolikotr toliko pametn clovk bo su drugam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

romci ::

Saj ga tud kolega ni vprasal, kje so cenovno najbolj ugodni racunalniki ampak preprosto, kje naj ga kupi....
-- not all those who wander are lost...

Gandalfar ::

itak da je vprasu kje je cenovno najbolj ugodni .. slisal sem od nekega drugega vira, da ima JAE full poceni. Kar se mene tice je vseeno ali bo dal za racunalnik 70 ali 80k in vecini folka tud. Ce jim ne bi bilo vseeno bi ze sami tezili po vseh trgovinah in iskali najboljso resitev.

Stran od Comtrona sem poslal, ker so mi hoteli prodati 3x predrag switch ter na podlagi ostalega negativnega mnenja ljudi. Tako kot ga nikoli ne bi poslal v Mlacom.

Zaradi enega samega posta seveda ne odsvetujes trgovine. Od ogromnega threada in arogantnega odnosa prodajalcev pa seveda ga..

BigWhale ::

Radeon, daj se povej kje delas, jaz bom z veseljem prisel k tebi kaj kupit.

cbelica ::

radeon power wrote:
Bolj gre za to, da računaš na to, da se bo prodajalec takoj ko te zagleda začel metat okol tebe


Tega nihce ne pricakuje, tu zelo pretiravas...:\
Pricakujem pa kot stranka cloveski odnos. V Mlacom-u ga tisti poba z dolgimi lasmi nima... ja, se bom su v Mlacom-a, ker mi je cena najbolj pomembna, ma vseeno me moti, da mi prodajalec niti ne odzdravi, in ko (ce sploh) me pogleda, je ta pogled...

ZLOky ::

cbelica: A ima mogoče tisti poba v Mlacomu ČRNE dolge lase?

Popolnoma enake izkušnje.

Moram pa povedat, da sem svoj prvi računalnik kupil pri Mlacomu, in sicer to davnega leta (se mi zdi) 1992/3, 386ko z !8MB rama, in !213MB HD... Takrat so sodelovali še z Avstrijskim Mlakar-jem. Pa tudi tistega davnega leta so imeli prostore v eni veliki stavbi, pa tud informacije so imeli z eno zelo dobro jozelnasto babo. Toliko o temu, kako se širijo.

Remeber Jerovšek Comp.?

bergers ::

Ja pri contromu so itak ....
Včasih so bili najboljši zdaj pa mislim da so najslabši
Bergi

gamakatsu ::

Kolikor jaz opažam kar se tiče Comtrona je trgovina čist v redu . Prvo kar mi je pri njih všeč in tudi marsikomu drugemu je to da stranki dovolijo da si ogleda stvari v trgovini , in ji ne skočijo takoj za vrat , s tistim vsiljivim "a vam lahko pomagam" , ker s tem stranko odženeš, jaz osebno tega ne maram , da imam takoj trgovca za vratom , kot večina ljudi si tudi jaz rajši poprej ogledam in če sem zainteresiran/a , potem stopim do prodajalca in ga bolj podrobno vpršam.Tako da moje izkušnje z Comtronom so čist v redu .
Kar se pa tiče vseh tistih ki mislite drugače mislim da itak ne boste nikoli zadovoljni z nobeno trgovino v kateri se vam prodajalec ne bo obesu takoj za vrat in vas nosil po rokah kot da ste kralj.

boštjan ::

gamakatsu,to povej še kakšnemu poslovodji,ki ima nasprotno mnenje od tebe,ker po moje je pravi prodajalec tisti,ki stranko spremlja (s pogledom) in ko vidi da rabi pomoč,stopi do nje.eni pa pač skačejo takoj za vrat,ko še stranka ni prav prestopla praga trgovine.seveda obstajajo tudi taki kupci,ki rabijo ujčkanje,kupi pa nič al pa gre drugam kupit,ko je od tebe vse zvedo.jebi ga tudi to se zgodi
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

gamakatsu ::

Saj po svoje imaš tudi ti prav ampak upam da mi ne bo treba nikoli delati pri takem poslovodji ki misli da moraš stranko takoj naskočit ko pride v trgovino. veliko je strank ki so zadovoljne z omenjenim trgovinam , recimo nekateri jih hvalijo ,drugi spet ne , kar pa se tiče Comtrona in Mlacoma pa jaz nimam slabih izkušenj, in tudi veliko ljudi se premisli o nakupu pri njih samo zaradi tega foruma kar pa se mi ne zdi prav. Ne morte jih obsojat ker vam pač ne prižgejo monitorja ali ker vas pustijo da si ogledate stvar ki vas zanima in potem pristopijo k vam , ker mogoče niso oni krivi ampak imajo pač tak stil oz. kom.....
Apak tudi v comtronu se stvari spreminjajo ker so zdaj tudi monitorji prižgani , in si lahko ogledate sliko, ki vas tako zanima.Jaz sem bil/a v tej trgovini in so me prav lepo postregli .
tako da mislim da jih za prazen nič dajete v nič .

Keyser Soze ::

Ni fer? Saj pravijo, da jim ni do kupcev in da kupec ni glavni. Torej... Bomo hodili drugam...

Edino fer se ti ne zdi. Da jim ne bomo naredili preveč dela. Profit imajo pa zgleda tudi brez nas, torej jim ne bo hudega.

Hvala bogu za takšne forume rečem jaz. Da ločimo seme od plevela...

cbelica ::

gamakatsu wrote:
in tudi veliko ljudi se premisli o nakupu pri njih samo zaradi tega foruma kar pa se mi ne zdi prav

tako da mislim da jih za prazen nič dajete v nič

pa saj ne pisemo po forumu izkusenj namisljenih ljudi, a si prebral sploh poste zgoraj!?

in se one cvetka v stilu radeon power:
Kar se pa tiče vseh tistih ki mislite drugače mislim da itak ne boste nikoli zadovoljni z nobeno trgovino v kateri se vam prodajalec ne bo obesu takoj za vrat in vas nosil po rokah kot da ste kralj.

Ma povej mi, kdo to misli? Ti to, kar pises, dejansko verjames?? Nisem zasledil nikogar, ki bi to pricakoval oz. si zelel, samo cloveski odnos - to je 99%...

dmitro ::

no dons sm sou za foro v comtron v citypark ljubljana. sem zmotu enga prodajalca ki je bil zaposlen s svojim monitorjem in me je s tezavo vprasal kaj hocem. sm mu reku da rabim ksn RAM za prenosnike in je zanicljivo reku da tega nimajo sledil pa je se ubijalski pogled, ces s kaksnimi vprasanji ga motim. no pustu sm ga da je sel nazaj na "delo" in se pobral ven iz trgovine v katero me najbrz ne bo vec. bil je pa en plesast clovek.

Super Sonic ::

mogoče je vredno dodati samo to, da so temo začeli eni nadaljejo pa drugi.
eni z enimi stališči, drugi pa z drugimi :\

ane, cbelica

jack al karkoli že pač si:

zdej na enkrat pa si zadovoljen. zdej pa jest tebe več ne razumem. Mi hočeš prodati ti, da si dvignu prah samo zato, ker te v nekateri trgovinah 1X niso postregl?

so tebe tud tepl k si bil mejhen al kako?
sarkastičen joke


BIGWILI:
wtf?:\
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Kaj radeon, a ti tud taekwondo treniraš pri WTF?

TheJack ::

jack al karkoli že pač si:

zdej na enkrat pa si zadovoljen. zdej pa jest tebe več ne razumem. Mi hočeš prodati ti, da si dvignu prah samo zato, ker te v nekateri trgovinah 1X niso postregl?

so tebe tud tepl k si bil mejhen al kako?
sarkastičen joke


Vljuden si, ni kaj...

Če bi prebral moj prvi post tukajle (če ga nisi, zakaj si potem odgovarjal nanj?), bi videl da sem naštel kar nekaj takih primerov ignoriranja. In še bi jih lahko. Če rečem, da sem z odnosom večine prodajalcev kar zadovoljen, to ne pomeni, da sem zadovoljen z vsemi razen z enim. Ti je znana definicija 'večine'?

Tear_DR0P ::

Comtron bi tud jst odsvetoval. So približno v istem rangu in na isti poti kot jerovšek, vsaj želim si tega. (prodajajo zanič robo, pol pa je ne morejo/znajo popraviti niti zamenjati se je ne da). Razen če so se kej popravl v zadnjem letu.
Trgoci ne morejo met pojma, ker v SLO obstaja en pametn zakon da nej dela vsak samo tisto za kar je izobražen - torej trgovec prodaja, računalničar pa sestavlja komponente skupaj. Poleg tega velikokrat razni ospodje šefi trgovca prestavijo na drugo delovno mesto (ravno ko je naštudiral kako delujejo digitalni fotoaparati ga bolj rabijo pri mikrovalovkah :).
Pa kot je že bilo rečeno, za mal dnarja mal muske. Če hočete lepo postrežbo pojte v najdražjo trgovino!

Še moje osebne izkušnje s strankami. Jst sm delu kot kelner, pa mi je enkrat en hotu solit pamet da je stranka car, zaključu je z razbitim nosom - seveda je on prvi zamahnu.
Enkrat pa mi je pršu še en veleslavni Tomi težit, da mu morm postrežit, kr on je slavna osebnost, pa sm mu razložu da za to mene boli k***, da je plac zaprt in nej se s šefom zmeni če dobi kej za pit. Lahko bi se pa lepo obnašu (tko kot se je pol s šefom) in bi kamot vse dobu za pit!
Isto je v trgovinah če se lepo obnašaš se boš še vse zmenu, drgač pa probi s šefom, če te šef odslovi ni nč narobe s trgovino!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Alexius Heristalski ::

Enkrat pa mi je pršu še en veleslavni Tomi težit
Kateri to? Od sidarte?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

planetparty ::

;(( Včeraj sem se odpravil v Mursko Soboto z nameno, da kaj kupim. Pot me je zanesla tudi v Comtromovo poslovalnico in sem povprašal po diskih. Sem jih direkt vprašal, če imajo razen Maxtorja kaj drugo. In ja, meli so celo Hitachi 120GB, 160GB pa žal ne. Zatorej mi je ponujal Maxtorja dotične kapacitete, češ, da je najhitrejši in najboljši disk oh in sploh. Sem mu rekel, da sem na netu prebral nemalo št. testov in primejav in je nesporen favorit Hitachi, nato pridrvi še drugi prodajalen in od tega dalje sta pela v duetu: Maxtor, mamamamaxtor....
Potem mi začne govoriti, da ma Maxtor najhitrejšo odzivni čas, pa blabla...
WTF mi vsiljujejo Maxtorja, če jaz tega nočem. Poznam Maxtorja v firmi smo imeli probleme, kolegi imajo probleme (enemu so 2x šli podatki za študij in je skoraj bobesnel). Za druge poslovalnice Comtroma ne vem kak je, a v MS imajo lene in "pametne" prodajalce, ki so sposobni iti v prepir s stranko, pa čeprav nimajo prav. Bo mi glih njihov prodajalec solil pamet pa vsiljeval neko robo, mene tam več ne vidijo.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Tac20 ::

Zanimiva tema,
Stacuna, ki se mi je najbolj zamerila je ziher mlacom, kakšen odnos do strank majo tm, mislm, neverjetno
Tisti človek s čopom, ko prideš in pozdraviš lepo, te niti ne pogleda niti ne reče doberdan, potem ne pozdravi če rečš adijo, vse mu je odveč, mislm zakaj majo potem take prodajalce trgovine, tak človek ne more imet opravka z ljudmi, na mojo kolegico se je razhudil, ker je hotelanek račun, nevem točn zakaj se je šlo, ampak kašn odnos je to, take ludi je treba sam odpustit, pa ne rečm da maš slab dan, ampak ne more bit vsak dan slab,
zato mlacom, f u m f

Tilen ::

vam je zdaj jasno zakaj to in npr. to dejansko PALI ? :D

Ce jaz preberem xxx testov o neki stvari in zadostuje mojim potrebam bom to kupil in ni mi treba niti vzpostavit kontakta z nikomer. Vse kar je, je par klikov in roba je pri meni. Nic grdih pogledov nic tega, nic onega...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

boštjan ::

Tilen,50% ljudi v slo še nima compa,od tistih 50%,ki ga pa majo,pa ziher nima 20% neta,torej ostane 30% folka z netom in kaj misliš,da vsi vejo za net trgovine?malo se zamisli.sicer pa je net nakup za nekatere še vedno bav bav
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Tilen ::

Kaj ce bi se procentualno vstel tiste ki bi sicer kupili nekaj preko spleta nebi pa znali zadeve zmontirat ? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Azrael ::

Še moje izkušnje s Comtronom, ne s trgovino, ampak z izdelki. Pred dnevi me je sodelavec prosil za SP2, ker so hčerki kupili računalnik iz Merkatorja (Com)Tron Econo Sempron 2500+, za 69 jurjev, oz. 110k SIT komplet s tiskalnikom in monitorjem.

Dobro o mlinčku nič slabega, za toliko denarja, pač ne dobiš high end klase; za office, filme, čisto OK, ni pa za današnje igre (integrirana grafika) in tudi ni namenjen temu. Napajalnik je slab: glasen in (pre)vroč.

Zmotile pa me je predvsem:

- zelo površna sestavljen: čelna plošča ohišja ni pritrjena, se premika za precej mm (ko bodo vijaki, ki ne držijo, začeli padati v notranjost, se obeta veselica);

- garancijsak nalepka je prilepljena malo čez rob ohišja tako, da izgleda kot, da jo je že nekdo poskusil ali že odlepil (utegnejo biti težave v primeru garancijskih popravil).

Vseeno mislim, da, si takih očitnih napak ne bi smeli privoščiti niti pri izdelku, pri katerem ne zaslužijo veliko. Kako izgleda v notranjosti, pa nimam pojma.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Myth ::

Azrael, jaz bi njemu svetoval naj nese nazaj, pa ne v Merkator ampak Comtron. Na informacijskem pultu bi ga po vsej verjetnosti napotili v proizvodnjo. Nakar bi tisti dolocen osebek ki je sestavljal bil grajan (pa ne tako da bi ti ali kdorkoli drug videl) in seveda bi nekdo popravil tole, kar ti opisujes.

En LP se naprej ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

pingec ::

Ja, čeprav ko človk sestavi 100 kosov itak ne dela več natančno ampak sam da je...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

dmitro ::

sam neki. BOF, bigbang (oboje ljubljana btc) in pa AGP racunalnistvo(kranj) so zakon trgovine, kar se tice racunalniske opreme

iskra ::

Do zdaj sm skoraj vse nakupe, kar se računalnika tiče opravil preko spleta (1. potreba po zadevi, 2. branje preizkusov, 3. Slo-Tech :D, 4. Nakup). Pri Comtronu sem naročil dva osebna računalnika ter prenosnik za kolege in kolegice, pri Mlacomu sem nabavljal kose za svoj računalnik, ker pač nisem dobil želenega drugje za ta denar. Pri EnaA sem kupil dva monitorja, miš, tipkovnico in modem, pri Fenixu sem naročil dig. fotič. Pri Rolanu sem par dni nazaj kupil tiskalnik. Kolikor sem si dopisoval/telefoniral s trgovci pri omenjenih firmah je šlo vse tekoče in zelo vljudno.

Monitorje sem naročil po načelu poglej v veliki trgovini, zapiši cifre in odidi na net. Tako lahko izkoriščam BoF, Big Bang in Merkur in druge kot eno veliko izložbeno okno za bodoče nakupe preko neta, ker se mi pač tako veliko bolj splača. Trgovci so itak vsi zelo ustrežljivi, kar se velikih trgovin tiče, vendar ne mislim plačati 20k dodatka za svetovanje in prenos (recimo) TVja do avta, ker mi ga lahko katera druga firma mimogrede brezplačno ali za drobiž dostavi pred vrata.

Nikdar še nisem imel škart robe, ki bi jo moral zamenjati [tok tok]. Tudi če sem pri Mlacomu kupil zloglasni IBMov 40GB "Deathstar" disk, zadeva še vedno deluje. Kot je razvidno, sem kupoval dražje izdelke.

Kolega, ki je kupil pri Mlacomu kup neonk za v avto, pa je naletel na hude težave. Vse neonke so mu namreč pregorele. Vključno s tistimi, ki so romale v računalnik. Seveda jih je nesel reklamirat in tam so mu lepo razložili, da jih pač ni priklopil na pravo napetost in ker so se pač tako odločili, ne more uveljavljati garancije :( V Shiftu tudi niso imeli kaj dosti posluha za nedelujoče prazne CD-je neke x firme, ki sem jih kupil v naglici. Posušeno kartušo s pretečenim rokom (nujno sem rabil barvo in ta je bila zadnja) v rumeni škatlici iz izložbe so mi s težavo zamenjali (naslednji dan, isti trgovec) šele po omembi šefa.

Sklepam, da za "majhne ribe" nimajo nikjer kaj preveč časa.

Pa še en primer iz Merkurja: prejšnji petek sem se odločil menjat slušalke za CD-player. Ko sem stopil pred polico s slušalkami, je prodajalec lepo stal ob strani in se razgledoval naokrog. Ko sem prestopil k praznim CD-jem, ker mi jih je pač zmanjkalo, se ni nič spremenilo. Ogledal sem si še tipkovnice in miške, ker so bile pač na poti. In nato sem stopil pred plazma in LCD televizorje. Ste gledali film Mr Deeds? Sneakinessssss ... Tip mi je že dihal za vrat, ko sem se sklonil k enemu od televizorjev in bral seznam funkcij. :\ Trgovina je bila pa napol prazna, ker sem prišel v dopoldanskem času.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

destiny ::

V Kranju mam tud s Comtronom dobre izkušnje. Vse je pač odvisno od prodajalca. Sej je isti šmorn v JAE-tu in Mlacomu. Če naletiš na v redu dečkota, se vse da zment, če pa naletiš na tipa z dolgo čupo in kravželjčki (Mlacom), je pa že druga zgodba.

frenk ::

iskra: hehe zdej vem da tebe ne smem postrežt:D...sej na s-t so tvoje slike ane>:D...jutr jih bo mel cel bof>:D

Gandalfar ::

Dobr vedet kaksn odnos imajo prodajalci v BOF-u.

boštjan ::

Gandalfar,da še jaz nekaj pristavim. Kot bivši prodajalec BOFa ti lahko povem,da ni hujšega kot to da enemu vse razložiš kako in kaj in gre drugam kupit,pol pa pride spet tebi gnjavit,da zakaj je tako in tako. Razumem iskro ,da je logično da bo kupi,kjer je ceneje,a moraš razumet tudi prodajalca,da zakaj bi se ukvarjal z nekom,ki pol hodi drugam kupovat,medtem pa hodijo stranke mimo tebe,ki bi pa rade kuple,a so neučakane. Po pravici rečeno,sem se sam takih strank,ki so prišle nabirat info.raje izogibal,ker sem vedo,da bodo šle drugam kupit(spletne prodajalne,tudi comtron itd.)
PS:pa nisem zarad tega bivši prodajalec BOFa
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Ziga Dolhar ::

Zanimivo ... kako nekateri vidijo svetovanje kot del trgovine zgolj če se navezuje na neposredno prodajo izdelka kupcu.

Brez zamere -- omejeno.
https://dolhar.si/

Tero ::

:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

boštjan ::

Ziggga,tako pač je,ko vidiš da eni od tebe samo info.črpajo in kupujejo drugje,pač naslednjič več niso deležni tašne pozornosti.ne rečem,da je sploh niso,ampak so pa med zadnjimi. In zapomnite si nekaj v denar je sveta vladar,tako pač je.Jebiga ga.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

frenk ::

ravno zaradi svetovanja je cena izdelka nekoliko višja kot na internet trgovini in zato ni fer da se navadne trovce tako izkorišča

gandalfar: dej poglej kolk smajlijev je v tistem replyu...got da point?:D

Ziga Dolhar ::

bostjan: Zavedat se moraš, da boš izdelek prodal X % potencialnim kupcem oz. tistim, ki v načelu zgolj "črpajo informacije od tebe". Več kot jih je in bolj kot se potrudiš -- višji bo odstotek.

--

Še praksa: v moji triletni praksi se je [razen v obdobju nesposobnega šefa trgovine, tik pred propadom] večina strank, katerim sem se posvetil (govorim predvsem o svetovanjih, ki so trajala 15 - 30 minut), odločila za nakup "pri meni"; če ne takoj, pa v naslednjih dneh. Tvoja "napaka", če mi dovoliš, je po mojem v obravnavanju tistih drugih kot "parazitov", ki zgolj kratijo tvoj čas.

Ne vem no -- v podjetjih vedno obstajajo podporne panoge, ki niso profitabilne, a ključne za profitnost ostalih. Jaz "neefektivno svetovanje" štejem mednje.

p.s.: še zanimivo opažanje: včasih se mi je zgodilo, da sem svetoval eni "parazitski" stranki, hkrati pa so se okoli naju zbrale druge [kasneje "efektivne"] stranke, ki so me poslušale in včasih še same kaj vprašale. Ko sem se nato posvetil njim, je bila verjetnost prodaje njim precej visoka.
https://dolhar.si/

Alexius Heristalski ::

Mimo teme:
Frenk, tisti Bofov katalog, o katerem si govoril, je že zunaj? Kje? Zanima me, če so cene res tako lepe, še posebej za LCD Samsung 193P.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dr_M ::

Samsung 193P pride 159.990 sit :)
zelo dobro :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Alexius Heristalski ::

V Bofu? Potem pa ni šans, da bi ga kupil v kaki spletni trgovini, grem raje v Bof in si zadevo ogledam pred nakupom.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

pingec ::

A pol je katalog al ga še ni?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Phil ::

@frenk: na spletno stran bof-a bi bilo pametno dati cenik. Mogoče ga le jaz ne najdem?
LP

boštjan ::

katalog je že od 14.10. veni. je pa ena lepa napakica,sicer ne vem kje.v katalogu je 193P za 159.990,na bof strani pa je cena tega LCDja 138.990 sit in tudi opis je od 193P.v katalogu pa je pod to ceno 910T.zdaj pa vedi kaj je res.

Ziggga,dam ti prav,a zakaj hudiča bi se potil pri takih,ki kupujejo drugod,pri meni pa si nabirajo info.pol pa govorijo,da so v trgovinah ala bigbang,bof sami nesposobneži ,ki nimajo pojma,v trgovinah specializiranih za rač.opremo pa so sami asi.velikokrat se je zgodilo,da je nekdo iz comtrona ipd trgovin prileto,češ tam so mi tako rekli,pol pa jim ti resnico poveš,pa dokažeš še na netu,pa vseeno pol rinejo od koder so prišli.saj razumem,majo ceneje (no, ne vedno). samo pol se naj ti osebki ne pritožujejo zakaj niso postreženi.zakaj pa bi bili.ok če je edini v trgovini stopim do njega,če pa ni pa raje stopim h kateri drugi stranki. ker kolko sem opazo,trgovci v rač.trgovinah si predstavljajo,da se njihova roba sama prodaja,medtem ko se v BB, bofu,HN moraš krepko potrudit,da prodaš.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Comtron SG (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15813226 (8031) Turtle
»

Dobra računalniška trgovina MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
557671 (6424) ginekolog
»

Comtron Servis-katastrofa, znanje pod vsako kritiko (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20616467 (10539) boštjan
»

Kje kupiti: računalniške trgovine v Sloveniji

Oddelek: Kaj kupiti
334006 (2801) Fish <><

Več podobnih tem