» »

Odkrili lobanje nezemljanov?

Odkrili lobanje nezemljanov?

1
2
3 4

Keyser Soze ::

Ta tema je že bila... In pač si ne bomo še nekaj časa ne enotni. Obstaja možnost, da obstaja življenje tudi še kje drugje kot na Zemlji. Tega ne moreš zanikat. Ne vem, če si tu kdo upa rečt, da je ta enaka 0. Ni pa še to neko zagotovilo, da res obstajajo nezemljani.

Sicer pa... Glede starosti lobanj oz. kamnin okrog teh lobanj je pomoje vse faljeno. Pač niso znali prav zmerit starosti. Tud to se zgodi. :\

Ni pa takšna deformacija nič nemogočega. Kot je dal link že OmegaBlue, obstajajo bolezni, ki povzročajo deformacijo kosti ter nepravilno rast le teh(ne samo nabiranje tekočine v lobanji). In v vseh letih in vseh ljudeh ki so živeli na tem svetu ni hudič da ni bilo kakšne izredne mutacije ali pa bolezni, ki bi povzrošila kaj takega.

P.S.: Kaj ko bi ustvarili še en nov naziv. Globalno: mtosev >:D LOL
(OK, konc heca)

Grey ::

Thomas:
Kje je relevantnost geografije planeta za nastanek življenja na njem?

@Nejc Pintar:
Osebno dopuščam možnost nezemljanov, ampak da bi nam bili podobni, pa da bi še komunicirali z nami oz. nas celo ustbarili je pa bull

Čez približno 100 let bomo sposobni tehnološko ustavriti življenje...zakaj torej zavračaš možnost, da smo dobili pomoč od zgoraj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Thomas ::

> Kje je relevantnost geografije planeta za nastanek življenja na njem?

Delita približno enako verjetnost. Samo to.

Vendar nalogo iz verjetnosti geografije ljudje precej zlahka naredijo, pri "verjetnosti iz biologije" pa praviloma padejo.

Naredili bi pa že, če bi rekli: "Ja, morda je pa verjetnost za nastanek življenja res tako majhna."

Ampak ne. Jim v glavi takoj "kratkostično" potegne na "zagotovo nismo sami!".

Štekaš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nejc Pintar ::

@Grey: čez 100let?:\
IMHO smo tega zmožni v max 5 letih, sploh če bi malo bolj dopuščali genski inžženiring
Lahko je biti prvi, če si edini!

ajin ::

Big whole,Nejc pintar,jype,gzIbret, JEST :

ALi ste sploh prebrali kaj sem napisal,.. Ce bi, ne bi tako komentirali..

DObro bom pojasnil.. Moram reci da sem se relativno veliko poznimal, prebrskal, preucil uporabil svojo "zdravo pamet",.. in na koncu z obilo arheloskimi viri, ki so nam podani preko truda in iskanja znanstvenikov,da bi odgovorili na vecno vprasanje Od KOD IZVIRANO, ugotovil in prisel do zakljucka da je to edina najbolj logicna, razlaga ki pojasni obstoj cloveske vrste.. evolucija, darwina se podre kot sem omenil zaradi bakterije flagellum.. ce koga zanima nas si malo pobrska .. Če že mislimo dvomiti v verodostojna dela posameznih ucenjakov, potem bolje da ne verjamemo v nobeno filozofsko, ali znanstveno empiricno knjigo,delo, ki je bila osnovana na verodostojnih konceptih, virih, tako ali drugacnih dokazov, nekateri so megalomanski ( piramide..).. POtem vse kar se pogovarjamo in o cem govorimo in po vsem cemur tezimo in pisemo danes, raziskujemo, lahko recemo da so LAZI (ki delujejo, ce govorimo o vseh ). To bi bilo absurno dejanje, smesno, ceprav, da, se strinjam da je nas Um neveden in da je veliko moznih razseznosti razumevanja NARAVE, bitnosti , VESLlJA.. samo na nekaj se moramo zanesti in vse kar danes posedujemo je le znanje, ki smo dobili od prehodnih civilizacij, (VSo Znanje). BRez njih ni danes nIcesar. POtem pa se zacne slavno vprasanje OD KOD SO ONI dobili vsa ta vedenja, vedenja katera smo mi komaj zdaj ugotovili,.. SOncni sistem.,. recimo v sumeriji je bil najden en artifakt ki ponazarja vijacnici DNK, in je opisan in povezan z bogom modrosti, ki pa je poimenovan kot EN.KI gospod ZEMLJE , ki je prisel z planeta Nibiru in je eden izmed nEphilim, anunnakov ( those who from heaven came to earth, ali fifty who from heaven descend to earth), in ti pa so prevodi starih plosc, katere so se danes v muzeju v VELiki Britaniji in Nemciji. In reci, da so zmisljeni in napacno prevedeni, je isto kot da bi rekli da neko znanstveno dejstvo , katero vi veste zagotovo, kot recimo delovanje Aleksandra ali Cezarja,ali katerokoli zgodovinska osebnost, ki je kronoloski zapi,s nasa nekaj malo znana zgodovina, ali nekega grskega filozofa, ki vemo zagotovo da je zivel, da je napacno ali izmisljeno, to je ABSURD, in napacno razmisljanje, je pa mnogo drugih zanimivih zacudujocih reci, od kamnitih blokov, zgradb, tunelov rezanih z verjento nekakso toploto, kot so rekli znanstveniki (laser), zemljevid, ali kamnita plošča z natančnim reliefnim posnetkom regije, narejeno z neznano tehonologijo. Na njem so jasno prepoznavna zahtevna gredbena dela : sistem kanalov v dolžini priblizno 12,000 km jezovi in mogočni nasipi. NA zemljevidu so stevilni napisi, ki pa se ne ujemajo z nobeno nam znano pisavo, to so znanstveni izsledki, iz uglednih znanstvenikov iz Drzavne univerze BASKIR iz leta 1999, gre za hiroglifsko pisavo Ploščo, katero je odkril matematik in fizik, DR. ALeksander ČuVirov. MErila je priblizno ( visina 148cm, siroka 106cm in 16cm debela, eno tono tezka) NA tem zemljevidu so prepoznali planoto UFA, UFIN kanjon, zemljevid je narisan v razmerju 1: 1:1km. Geoloska struktura plosce je narejen iz treh plasti. Prva, osnova je 14cm debela najtrsi dolomit, druga je najbolj zanimiva narejena iz diopsidnega stekla za katerega obdelavo sodobna znanost ne pozna postopka ( beri SODOBnA ZNANOST), relief je narejen na tej plasti, Tretja je debela 2mm in je narejena iz kalcijevega porcelana ki zemljevid varuje pred zunanjim udarci. Popolnoma jasno je da je kamen strojno obdelan. Na Zemljevidu je razviden velikanski namakalni sistem, 12 jezov sirokih od 300 do 500 m dolgih priblizno 10 km in globokih priblizno 3 km. Pri njihovi izdelavi so morali premakniti 1 kvadriljon kubicnih metrov zemlje ..... tega je veliko, uglavnem radiokarbonska analiza in pregled z uranskim kronomometrom je pokazala razlicne rezultate. Na povrsini so nasli dve skoljke, starost prve je bilo priblizno 500.000,000 let, druge pa 120 milijonov slednja je bila prejeta za delovno razlicico. Zemljevid je bil narejen v casu ko je Zemljin magnetni pol bil v predelu Franca Jožefa , kar je pred natancno 120 milijoni let... TAk zemljevid je moral biti samo izdelan iz posnetkov iz zraka , torej navigacijski namen. Znanstveniki so mnenja, da je se 348 taksnih plosc in ta je samo delcek zemljevida zemlje. Na podlagi vzetih vzorcev so prisli do zakljucka da je celoten zemljevid namescen v soteski gore Sokolinaja. Ce bi sestavili mozaik bi bil velik priblizno 340x340m. Porocali so na vec mednarodnih kongresih ... TOREJ KDO DRUG KOT PA TI, KATERI JIM SUMERIJCI PRAVIJO ANUNNAKI ALI V HEBREJSKI BIBLIJI- NEphilim, Elohim, ki ZAGOTOVo NI ROMAN AMPAK KRONOLSOKI ZAPIS. Torej dejstvo! KAJTI KRALJI NEBUCHADNEZER JE DOKAZan DA JE OBSTAJAL, IN CE JE BIBLIJA IZMISLJENA, KAKO JE TO POTEM MOZNO. BIBLIJA JE BILA NAREJENA IN IZVZETA IT STAREJSIH VIROV, TO JE POTRJENO Z PRIMERJAVO SUMERIJSKEGA IZROCILA IN NJIHOVE KULTURE, IN DOKAZANO JE DA JE TO PRVO ZABELEZENA CIVILIZACIJA!!

GZIBRET
VZHODNA CIVILIZACIJA PRICAO O ISTIH STVAREHM VERJEMI SEM PREVERIL IN SE PREVERJAM , CE NE VERJAMES POISCI , IN RAZISCI! JAZ SEM IN VEM ZAGOTOVO, DA JE TREBA MALO SE POTRUDIT IN BRAT, PA UPORABIT MALI DEL RAZUMA, KI GA CLOVEK UPORABLJA, CE PA BI DELOVAL IN RAZVIJAL SVOJO ZAVEST PA BI SE RAZODELE TISTE BoZANSKE SPOSOBNOSTI "NADCLOVESKE KOT JE NEKDO PREJ OMENIL" KAJTI MI SMO pODOBA StVARNIKOV, IN SO CLOVESKE OBLIKE, KAJTI PISANO JE

Let US make man in OUR image and Likeness

Pisano tudi v sumerijskem epu stvaritve ki pa je original semitske-judovske geneze ..

BAresit bara ELohim, in tedaj so bogovi ustvarili

ELohim, judges, mighty men of rank, those who from heaven came to earth


VSe civiliazcije pricajo , o nasem izvoru in ce pogledate tudi afrisko pleme Dogon ki je bilo izolirano veliko casa govori o istih konceptih.. VSI, kajti pripadajo istemu izvoru,..

SUMErijci, Akkadijski, Babilonci, Hititi, Indi ( idus valley) starodavni indijci in konco semitska ljudstva, hebrejci- JUDI. torej ISTI izvor , to sem mislil !


VEdite pa da cloveski najvecji dar, ki ga je dobil je ZAvest!
In to je sedez podobnosti OCETOV.
DEJSTVO JE DA NISMO SAMI, JE NESKONCO CIVILIZACIJI, TOLIKO KOLIKOR JE PESKA :) In ENA IZMED NJIH JE POSEDILA NASO CIVILIACIJO, KDO JE NJIH neveM LOGICNI ODGOVOR JE NEKDO DRUG, IN KDO JE NJIH Nevem. ME NE ZANIMA :) ZANIMA ME SAMO TO KAR MI JE DANO NA ZEMLJI IN MAJHNE RAZSEZNOSTI VEOSoLJA( ki so pa ogromne, se v tako majhem pogledu ) IN ENERGIJ KI PREVEVAJO NASE STVARSTVO..


Kot otrok sem namreč navijal za to možnost, vendar sem jo zaradi popolne odsotnosti kakršnihkoli nadčloveških sposobnosti kasneje raje zapustil.
Pepca!
Vse jih posedujes samo ne zavedas se , ZAVEJ SE, ZAVEST JE RESITELJ
dosezes jih z intropersonalno samoaktualizacijo, meditacijo!

Egipcani, aboriggini in vsi drugi pricajo isto :) gzibret

jype!
VEliko je na tem , motis se .. govoris z lastnim razumevanjem, brez znanja- brez verodostojnih znanih izkopanih in najdenih podatkov, virov ki gradijo nas svet in ki prihajajo direktno iz STAREGA SVETA!!

NEjc !
Preden govoris, poisci preveri potem govori da je Bull.. si na pravi poti samo nisi se poglobil , pisano je ce bos iskal bos nasel..
LEP POZDRAV!

pPreberite Zecharia Sitchin 12thplanet, priporocam..:=) AJIn:))

Stepni Volk ::

ajin - osebno poznaš vse omenjene jezike in pisave? Ali se zanašaš na "prevode"?

Ali vprašano drugače, na katerih ploščah in stebrih so zapisane tvoje trditve? In kako veš, da to ni le delo Sumerskega Arthur C. Clarka ali Jules Verna?

Nejc Pintar ::

To da sem na pravi poti vem, in tega mi ni treba slišati od drugih, bojim se da si ti na napačni:\

Strinjam se tudi da imamo enak izvor, z opicami imamo skupni člen, pa z želvami tudi, pa s krokodili tudi, pa še s kakšnim deževnikom imamo tudi skupnega prednika:\

Glede tega zemljevida me zanima če si ga že videl, enako me zanima za NLP:\

Sam sem to stopnjo razvoja že preživel (tudi sam sem verjel da so nas naredili Elohim pa da bom šel enkrat z marsovci na kofe:\

Drugače pa se ne poglabljam v zgodbe Vida Pečjaka (Ajin in trije marsovčki)
Lahko je biti prvi, če si edini!

BigWhale ::

O jezus...

... za marsikatero stvar obstaja popolnoma logicna razlaga, ce ne danes, pa jutri ampak nekateri jih enostavno nocejo videti.

Jaz sem out, ker tak bluz je pa ze zame prevec... :P

ajin ::

Da verjamem prevodom ki jih je opravil ta znameniti ucenjak, Zecharia Sitchin in on ni edini. Nesmiselno se mi zdi da bi clovek ponarejal in si zmisljeval nekater koncepte po katerih vsak ugleden in razumen clovek tezi, da razume kaj je kot vrsta, clovek in od kod izvira, potem bi rekel da vsa zgodovinska dejstva, potemtakem niso dejstva amapak neke zgodbice izkoriscevalnih osebkov, in kam pridem z taksnim misljenjem. NIsem prisel tako dalec da bi sam prevajal, ceprav se ucim malo hebrejscin, kajti je moja zelja da bi vsaj prebral originalni zapis Biblije , v hebrejscinI, če bi imel moznosti bi zagotovo prevedel in podal v pisni obliki in ljudjem predstavil v pisno obliki. ON ni edini, in viri , so, ce bi imel denar bi lahko sam raziskoval in preuceval . zgradbe , napise v templjih v Egiptu in bos rekel da znanje ki ga imamo razumevanje hiroglifov Egipta so zmotna.. No taksni dvom pa je ze malo smesen .. in mislim da je tvoja osredotocenost neproduktivna in nekoristna .. Kaksen je tvoj namen kometarja, kaj zelis z njim povedati?

ajin ::

Nejc nisem videl nLp, imel sem neko dozivetje , ki pa se mi zdi da ni primerno za taksen pogovr, ce te kej vec zaniam se lahko pogovoriva, Drugace pa pravis da si verjel da si bil ustvarjen od >Elohim, in zakaj zdaj ne verjames? Nisem videl zemljivid, mogoce kdaj v prihodnosti. In ugotovil sem da samo tisti ki ne berejo so skepticni glede verodostojnosti, pisanih empiricnih znanstvenih del .. ali berete? IN ZAKAJ BI BIL NA NAPACNI? CE delujs vskladu bozanske resnice, si mirnega in radostnega uma, si prizadevas biti moder preudaren in biti del nove ureditve, si nesebicen dobrotljiv, razumes visje koncepte bivanja in ljubis vse kar je in delujs tako da so vsi zadovoljni potem si na dobro poti,.. JAZ se resnicno trudim, in kaj je narobe v tem?

EVOlucija ima manjkajoce clene in teorija se podre pri komplesknosti ali organiziranosti manjsih delov zivljenja, celic.. BAkteria flagellum spodbije teorijo evolucije, kolikrat mora to povedati, preberite si samo, proucujte molekularno biologijo , genetiko ... in preverite ce vas res zanima..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

OmegaBlue ::

ajin, si kdaj slišal za odstavke?

Ti si eden tistih zarotnikov, ki misli kako nam vse prikrivajo? Ne pravim da niso ljudje nekje v dalni preteklosti posredovali znanje, ki se je razgubilo/bilo pozabljeno, samo nezemljančki pa tudi ne letajo povsod. Glede biblije PROSIM te ne mi je omenjat kot verodostojen vir zgodovine, preberi si kako je bila biblija sestavljena v času cesarja konstantina in v kakšen namen predno kvasiš neumnosti.

Da ne omenjam kakšne so možnosti za "neskončno" veliko civilizacij v našem vesolju, kaj šele naprednih.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Nejc Pintar ::

ajin: verjel sem tudi da superman obstaja, pa da se drogirajo samo najhujši kriminalci, pa sem ob odraščanju spoznal da ni vse kar verjameš resnično:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

OwcA ::

verjamem prevodom ki jih je opravil ta znameniti ucenjak, Zecharia Sitchin in on ni edini.

Meni ne deluje kot nek silen učenjak:
Sitchin attended and graduated from the University of London, majoring in economic history.

A journalist and editor in Israel for many years, he now lives and writes in New York. His books have been widely translated, converted to Braille for the blind, and featured on radio and television.

Vir

Na eno stran torej postavimo novinarja, ki je diplomiral iz ekonomije na ne zelo ugledni univerzi, na drugi strani pa dobesedno tisoče resnih in resničnih znanstvenikov. Težka dilema. :\

BAkteria flagellum spodbije teorijo evolucije, kolikrat mora to povedati, preberite si samo, proucujte molekularno biologijo , genetiko

No, tako dramatično ni. Enemu kreacionalistu (M. Behe) jo je uspelo uporabiti za podporo svoje teorije. Vsekakor obstajajo tudi protiargumenti. Če smo se se pripravljeni poglobiti in tudi kritično sprejemati vsebine. Ti si?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ajin ::

Omega, ne mores reci da biblija sploh ni verodostojen vir, in kot sem rekle je samo izvzeto iz starejse kulture civilizacije SUmerijske ki pa je zibelka clovestva .. Oprosti da odstavke, se bom drugic potrudil, hitro pisem .. in sem pri tem poln zadovoljstva :) Ali mi s tem hoces povedati da si prebiral sveta pismo in se poglabljas in iskal njegov izvor? CE si zakj nis prisel do istega zakljucka kajti samo ena resnica je in ta izhaja iz Prve civilizacije:)

Omega nisem zarotnik in narobe me enacis , jaz se bolj osredotocam na stare vire , starih civiliazacij, ne meci vse v isti kos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Nejc Pintar ::

ajin: Verodostojnih virov ni:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Barakuda1 ::

Omega, ne mores reci da biblija sploh ni verodostojen vir, in kot sem rekle je samo izvzeto iz starejse kulture civilizacije SUmerijske ki pa je zibelka clovestva


Bojim se (pravzaprav lih obratno :D ) da si s tole Biblijo na prekleto tankem ledu.

Kako je Biblija nastajala in od kje njen izvor, ter nenazadnje današnja kanonizirana različica, ti očitno nista ravno posebaj dobro znani.

Bi ti zato priporočal malce skromnosti na tem področju.
Nas je na tem forumu še kar nekaj, ki se ukvarjamo s Svetim pismom (biblijo), ki pa tvojim navedbam zagotovo ne bomo sledili. (ralog je preprost - in si ga verjetno že sam uganil ;) )

ajin ::

OWca: ali si bral proti argumente.. ali teorije ki spodbijajo bacterio flagellum? JAz sprejme tisto kar je nabolj logicno in kaj ima najvec virov, logicnih zakljuckov. Ce pogladas celico kako je fascinantno, kaksen stroj,kaksna kompleksnost... in noben znanstvenik ni dokazal da bi iz juhice nastal DNK, ki je ( skoraj)enak za vsa ziva bitja.. da bi lahko ta teorija delovala ... CEprav verjetno so pospesilo evolucije z svojim inteligentim posegom kajti samo inteligenca ustvari inteligentni ustroj, kompleksnost.. DNK. MEni je to najbolj logicna razlaga, da smo UStvarjeni, od ANUNNAKOV, Bogov, Bitji:)

ajin ::

BARAKUDA kaj ves o bibliji ? in Kaj si preucil ? KAj ves in s katerim podatkom mi lahko pokazes zmoto?

In povej mi kako to da Sumerijski ep stvaritve ki po nekem misljenju ni verodostojen vir, kajti teh sploh ni, tako kot nevem znanje kemije ni verodostojno, ali fizike, .. nerazumna je ta trditev.. ( nisem rad cinik) Ta ep bolj natancno opisuje zgodbo NOEta in barke .. in druge podobne zgodbe ali zapise.. ki so v bibliji. PA ne samo v Sumerijski kulturi ampak v Akkadijski , hittitski.. itd..


Zecharia Sitchin was born in Russia and raised in Palestine,Vnesite tukaj where he acquired a profound knowledge of modern and ancient Hebrew, other Semitic and European languages, the Old Testament, and the history and archeology of the Near East where he acquired a profound knowledge of modern and ancient Hebrew, other Semitic and European languages, the Old Testament, and the history and archeology of the Near East. He is one of the few scholars who is able to read and understand Sumerian. Sitchin attended and graduated from the University of London, majoring in economic history. A leading journalist and editor in Israel for many years, he now lives and writes in New York. His books have been widely translated, converted to Braille for the blind, and featured on radio and television. where he acquired a profound knowledge of modern and ancient Hebrew, other Semitic and European languages, the Old Testament, and the history and archeology of the Near East

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Saladin ::

Ajin:
Sej tudi mene zanima ta "ultimativna" resnica, ta pravi vir, začetek.

AMpak za to se je treba prebiti skozi tisočletja izgubljenih, prepisanih, ponarejenih, napačno razumljenih, popačenih,...podatkov.
In to pod pogojem, da je tisti prvi vir podatkov bil res avtentičen.

Problem je, da ni dovolj objetkivnih podatkov za to, kar zatrjuješ. Mogoče je, mogoče ni.
AMpak kolikšna je verjetnost, da ima prav On prav? Te izsledke se interpretirat na več načinov.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Nejc Pintar ::

@ajin: katero verzijo svetega pisma boš bral, krščansko? židovsko?(nova zaveza domnevam nima veze pri teh elohimih or sth) ali kakšno drugo? Nevem če je kakšna "originalna"
Lahko je biti prvi, če si edini!

Stepni Volk ::

ajin - pravilno si zpisal: Verjameš prevodom. Verjameš. Sam raje poiščem še alternativne vire KLIK in se ne zanašam na Erich von Dãnikena in podobne zelo berljive in všečne fantaste. Erichova vprašanja in teorije so mi bile vedno všeč, tako kot so tebi Zecharia Sitchin.
A to ne pomeni, da mu verjamem.
Všeč so mi zato, ker razmišlja drugače od ustaljenega. A to ne pomeni, da ima samo zato prav.

Oba imata skupno lastnost:
- sta populista, ki sta našla tržno nišo. Eric si je celo ustvaril svoj lasten Disneyland blizu Interlakna v Švici: Mysterypark.
- nista zgodovinarja, ne arheologa, ne prevajalca.
- oba sta bolj osamljena v svojih trditvah

Zgodovina sprememb…

ajin ::

NEjc , tudi V novi ima ELohim svojo funkcijo , jezus je cisti ADAM, clovek .. SIN
Hebrejsko da, staro zavezo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Vice ::

jezus je cisti ADAM, clovek .. SIN

Da nisi ti gledal tisto žajfnco Santa Barbaro ko je Richard na koncu sam sebi postal foter, sin in sve svašta, tako da so morali prekiniti snemanje. No postal je čisti ADAM, sin, ata in še kaj.

ajin ::

jin - pravilno si zpisal: Verjameš prevodom. Verjameš. Sam raje poiščem še alternativne vire KLIK in se ne zanašam na Erich von Dãnikena in podobne zelo berljive in všečne fantaste. Erichova vprašanja in teorije so mi bile vedno všeč, tako kot so tebi Zecharia Sitchin.
A to ne pomeni, da mu verjamem.
Všeč so mi zato, ker razmišlja drugače od ustaljenega. A to ne pomeni, da ima samo zato prav.

Oba imata skupno lastnost:
- sta populista, ki sta našla tržno nišo. Eric si je celo ustvaril svoj lasten Disneyland blizu Interlakna v Švici: Mysterypark.
- nista zgodovinarja, ne arheologa, ne prevajalca.
- oba sta bolj osamljena v svojih trditvah

VSe bazira na verovanju, samo neakteri verujejo brez da vidijo in slisijo nekateri pa tiso kar vidijo in slisijo, torej ko se jim predstavi arheoloski vir, ali v obliki plosce popisane hirogliofim ali v obliki superstrukture v Balbeku kateri en kamen tehta 1500 ton in potem naj clovek verjame da je clove to vlekel, z vrvmi, seveda to je logicno :) ... se danes ne obstaja taksna zerjav ki bi dvignila 1500 ton ker ce bi , bi to preiskali ..

Drugace pa erich je bogatas , bil vedno in kot vsakega iskrenega raziskovalca je tisto kar ga privlaci resnica,odgovor na vecno zastavljeno vprasanje Od kOD SMO ; KDO SMO ; KAJ SMO.. IScem alternativne vire, samo kaj ce vedno na letim na nekaj kar mi namiguje to dejstvo v kateo sem vsak dan z iskanjem bolj preprican .. Znanstvenik ne deluje in se ne poglablja zaradi nagrade ki jo bo dobil torej materialisticne, ampak zaradi notranjega zadovoljstva da bo potesil notranjega otroka ki temeljito in racionalno sprasuje o svojem obstoju in bivanju, to pocne vsak iskren znanstvenik ali iskalec resnic. NI moj namen se prerekati o pravilnosti teh trditev,( spoznanje, ki ga pri tem dobi clovek vodi lahko v popolno ureditev) samo podajam dejstva katere so podali razni znanstveniki, kar se tice genetike in arheologi ali samoplacniski iskreni iskalci cloveskega zacetka, ki so posvetili svoje zivljenju iskanju prevajanju .. in posledicno ugotovaljanju resnice na nekih arheoloskih virih, dokazih, in zakaj nobeden znanstvenik ne dokaze zmoto ce je tako preprican o njihovi zmotnosti in nepravilnosti, eden je poskusal odvrniti ali pokazati zmoto trditvam ericha denikena ki je rekel da je Ezekiel ki je zgodovinska osebnost, nic manj verodostojna kot julij cesar ali sokrat , videl bozje velicastvo, NLp. TO je rekel erich, blumrich preprican da mu bo pokazal zmot kajti je bil verodostojen znanstvenik NASE za vesoljska plovila ( ALi nito znanstevno verodostojno delo ? ) na koncu v resnici potrdi domnevo ericha in napis knjigo ( znanstveno , da beri znanstveno ) Otvorise se nebesa od JOseph F. Blumrich .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

ajin ::

Gre se za genetsko popolnega cloveka ki nosi vse bozje atribute torej atribute bogov, bitji, Je popoln.. Predznanje je pomebeno za razumevanje tega koncepta.

PIsano je MArija je bila vzeta od Svetega duha in rodila po njem, brezmadezno, torej brez penetracije spolnega uda, torej osemenitev, umetna oploditev stvariteljev.. IN Vrhovni OCE je dal svoje seme, smo kompatibilni kajti so nas ustvarili in imamo del njihovega genetskega zapisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

ajin ::

KAtera je logicna razlaga nastanka cloveske vrste?

Barakuda1 ::

ajin :)

Sej si na nek čuden način simpatičen.
Ampak jaz bi vseeno rad vedel nekaj stvari (sem pač firbčen)

Najprej me zanima a si prebral Sveto pismo (Stare in Nove zaveze) In če si ga, koliko krat.

Če si ga. Kateri prevod si bral. Si morda bral tudi izvorne tekste (torej spisane ali v starogrščini, hebrejščini in grščini)?

Katere apokrifne spise si prebral.
A si bral tudi tekste Zaratruste?
Si si prebral (vsaj prevode)?

Poznaš razliko med apokrifnimi in kanoniziranimi evangeliji?
Ali poznaš apokrife ki so v kanonizirani verziji Svetega pisma stare zaveze izpuščeni?


In za konec.
Kateri dokazi (zgodovinski) sploh obstoje, ki lahko nesporno potrdijo da je Jezus Kristus sploh resnična zgodovinska oseba.

Stepni Volk ::

kako priročne so vedno "sodobne" razlage. Če je moderno kloniranje, bo v svetem pismu odlomek o tem... prav tako o genih.
Biblija je univerzalna, tako kot Koran. Pisana v verzih, tako da laho vsak med vrsticami bere o svoji resnici.
koliko vojn so sproducirali, koliko ljudi pobili, ker je tako "pisalo v bibliji", koliko čarovnic zažgali?
Da Kopernika in Galileja ne omenjam.

ajin ::

NE mesaj univerzalno resnico z institucijo ,pokvarjeno institucijo ki preobraca in preureja spise v svoje namene izpusca dela ki govorijo o resnici bitji ..

RELIGIJA IN ZNANOST STA ENO, to vedoc te te stvari ne smejo begati. In potem si lahko primitvine razlage Ki so opisane v bibliji razalgas na znanstveni nacin .. Kot recimo v exsodu Kje rje opisano kako oblak v katerem je ogenj napolni svetise. ce beres pozorno vidis za kaj v resnci gre.. V indiji bi rekla leteca vimana, v Egipcanskih spisih bi rekli disk of RA and horus ki spreminja barve .. itd.. beri in glej ,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

ajin ::

BARAKuda bral sem biblijo staro in novo, par krat..), hebrejsko nisem se uspel , se ucim jezika da bom lahko prebral .. Nisem bral tekste zaraustre. niti v starogrscini ... Oprosti nisem uspel vse

Sem zasledil da je isaputra JEzus poimenovan v indiji.. In so bili neki spisi ki so govorili o zelo podobnem delovanju nekega svetaga moza ki se je imenoval isaputra Bozji sin, sin device... torej to je eno nakazilo v indijski kulturu da je zivel tak moz, verjento jezus, vse tako kaze.. pisane so pa tudo prerokbe da se bo rodil taksen prerok, ki bo opravil taksno funkijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Barakuda1 ::

ajin:)

A na moja druga vprašanja pa ne boš odgovoril :\

OwcA ::

Uf, uf, smo že pri univerzalni resnici, ta tema postaja vse boljša!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Barakuda1 ::

Nisem bral tekste zaraustre. niti v starogrscini ...


No sej...to bi tud težko.:D
Če so kjet teksti Zaratruste v grščini ali starogrščini so to itak prevodi :D

Kaj pa druga vprašanja...bo še kak odgovor...:)

ajin ::

OWca vsak poseduje univrzalno resnico, katero pa si se deloma poimenoval :)

Barakuda1 ::

Sem zasledil da je isaputra JEzus poimenovan v indiji.. In so bili neki spisi ki so govorili o zelo podobnem delovanju nekega svetaga moza ki se je imenoval isaputra Bozji sin, sin device... torej to je eno nakazilo v indijski kulturu da je zivel tak moz, verjento jezus, vse tako kaze.. pisane so pa tudo prerokbe da se bo rodil taksen prerok, ki bo opravil taksno funkijo



:\


Aallooo. ne ti men tko.

Kaj si ti zasledil in kaj nisi je stvar debate in preverjanja.

Mene zanima (da še enkrat ponovim)

Nesporen zgodovinski dokaz o obstoju Jezusa Kristusa (imenovanega tudi Nazarečan)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Saladin ::

Biblije ne smeš brati dobesedno. To je napaka, ki privede do slabih stvari, ki jih radi naštevate.
Ko prebereš tako apokrifo kot kanonični del v celoti, in postaviš to v celoto v zgodovinski kontekst, ti je hitro jasno, zakaj je bilo nekaj napisano in kaj pravzaprav Biblija uči.
To pa zato, ker sje pisana kot moralna, duhovna knjiga in ne zgodovinska enciklopedija.

Biblija JE zgodovinski dokument, ampak ne pretirano natančna.

Offtopic
Barakuda: Naša debata skupni morali religij ni še zaključena, čakam le priliko, da bom še enkrat prebral staro zavezo, ki ti gre tako v nos ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ajin ::

Katere apokrifne spise si prebral.
ISkreno nevem kaj je to , in NE nisem bral .. torej tudi ne poznam razlik.
KAksen je tvoj namen.. kaj zelis s tem povedati da nimam dovolj znanja ?, seveda nimam, zato iscem, ampak to kar sem poiskal in razglabljal, se mi zdi zelo logicno ... KAj zelis povedati ali v cem mi zelis nasprotovati.

AHA, torej sem pravzaprav zvedel da sm slisal za te apokrife. torej lazna pisanja.. in kaksne veze ima to s tem kar sem pisal .. ali potem ni bolje zame da jih ne poznam?

,. IN prej si omenil da so iz stare zaveze vzeta neka dela, povej mi kje je Enohava knjiga ki govori kako je Enoh bil ocitno v vesolju, kajti opisuje zemljo da je okrogla in da je manjsa kar je normalno ce potujes z veliko hitrostjo.. kajti bival je z bogom, tocneje JHVH ELOHIM, bogovi

Barakuda1 ::

Saladin:)

Kot bi rekli stari vitezi

vedno na razpolago..;)

p.s.
Ko boš prebral (ampak orng) ti kar povej. Edino kar ne bi rad, je to, da se cela tema ponovi. Enkrat (pravzaprav - že večkrat) sem že obrazlagal moralno etične vidike Svetega pisma na tem forumu, v nedogled (ko se pojavi kak nov Saladin - Aladin - ajin ali najin), se mi pa ne lub.
Najprej si preber vse kar je na to temo že zapisanega, pol gremo pa naprej...a vala :)

ajin ::

Pravim ti da so nekatera namigovanja iz druge kuture da je bival clovek ki je ustrezal z opisu JEzusa, isaputro! In nesporen dokaz.. hm.. jaz Verjamem da je obstajal... ker mi je dovolj ca ga opisujejo dve navidezno razlicni kuturi.. in ce obe religiji govorita o njegovem prihodu , delovanju .. To je zame dokaz ..

ajin ::

kaj sem rekel da je nemoralno eticno ? nerazumem prosim pojasni mi ?

Barakuda1 ::

ajin:)

Nikjer nisem zapisal, da so apokrifi lažna pisanja.

Tudi nikjer nisem zapisal, da so iz Stare zaveze vzeta nekatera pisanja.

Moje poste beri malce bolj pazljivo, če želiš biti kompetentemn sogovornik:)

p.s.
Si pa kar uganil. Malce premalo si prebral, da bi lahko tako vehamentno diskutiral (poučeval vse po vrsti) kot si začel.
Priznaj, da sem te opozoril, da nisi edini, ki bere in proučuje Sveto pismo (pa še kaj več od tega).

Ti pa priznam, vsaj iskren si (vsaj glede apokrifov.)

Saladin ::

Strinjam se z takšno dedukcijo, Ajin.
Če imaš več neodvisnih virov, ki potrjujejo isto dejstvo, potem je velika verjetnost, da je nekaj na tem.
AMpak, ta "nekaj" je lahko nekaj povsem tretjega. In kar je najslabše - V teh časih je bil hudo popularen simbolizem. Kar pomeni, da nekdo opisuje eno, misli drugo, drugi to vidi kot nekaj tretjega in napiše nekaj četrtega....

Sprijaznil sem se, da podrobnosti o "resnici" ne bom nikoli izvedel. Če je bilo kdaj kaj takšnega, je brezupno izgubljeno v ruševinah zgodovine.
Lahko le ugibamo in dajemo verjetne približke. Kar pa zna biti tudi dovolj.

Natančna rekonstrukcija je nemogoča in vsak ki reče drugače ni kredibilen.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zheegec ::

Če vidiš v dveh različnih zgodovinskih virih opisano podobno stvar še ne pomeni da je resnična.

V svetem pismu pač piše o Rdeči kapici, o kateri so vsi na veliko govorili da jo je volk pojedel - in to je skupaj z vzponom krščanstva postalo neizpodbitno dejstvo in tujec ki bi takrat potoval po tistih krajih bi tudi pisal o velikem človeku ki je delal čudeže, pa čeprav ga nikoli ni videl, ampak so pač vsi o njem govorili, torej je to vzel kot dejstvo. Včasih pa sploh, ko ni bilo interneta (pa Rdeče kapice tudi ne).

Kot Barakuda pravi - dokaza ni, vse kar je navedeno v Bibliji (če bi bilo resnično) pa tudi Copperfield zmore pred kamerami (čeprav tam vsi vedo da gre za iluzijo). Pa še veliko stvari iz današnjega krščanstva izvira iz starih "poganskih" verovanj, torej od tistih ver ki so bile pred krščansko - za kar pa so dokazi, tudi za Ötzi-ja so dokazi (mislim da se okostje človeka že smatra za dokaz), pa je malo starejši kot Adam in Eva 0:)

P.s.: pa če Bog je, ne bi pustil milijone umirati zaradi lakote, mimogrede, sploh pa ne milijone zaradi "krščanstva", torej misionarji (S. in J. Amerika recimo), pa verske vojne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Saladin ::

P.s.: pa če Bog je, ne bi pustil milijone umirati zaradi lakote, mimogrede, sploh pa ne milijone zaradi "krščanstva", torej misionarji (S. in J. Amerika recimo), pa verske vojne.


...Pa da ne bi nikoli umrli, pa da bi bili večno mladi, pa vsi lepi, pa vsi zdravi, pa vsi geniji, pa da bi hrana pa denar deževali z neba, pa da ne bi bilo komarjev, ...

Še otroci imajo boljšo predstavo o Bogu a oblaku z belo brado...
Že slišal kdaj za svobodno voljo? Torej, da delaš, kar hočeš. Nesreče se dogajajo, večja zla pa smo sposobni čisto sami napraviti, brez pomoči Boga ali hudiča.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gzibret ::

ajin:

Težko te imam za kredibilnega sogovornika, kljub temu, da so verjetno tvoji nameni v osnovi dobri. Ko si govoril o plošči bi izpostavil nekaj detajlov (ki se nanašajo na mojo stroko), tako malo, za ilustracijo. Citiram:

....ali kamnita plošča z natančnim reliefnim posnetkom regije, narejeno z neznano tehonologijo. Na njem so jasno prepoznavna zahtevna gredbena dela : sistem kanalov v dolžini priblizno 12,000 km jezovi in mogočni nasipi. NA zemljevidu so stevilni napisi, ki pa se ne ujemajo z nobeno nam znano pisavo, to so znanstveni izsledki, iz uglednih znanstvenikov iz Drzavne univerze BASKIR iz leta 1999, gre za hiroglifsko pisavo Ploščo, katero je odkril matematik in fizik, DR. ALeksander ČuVirov. MErila je priblizno ( visina 148cm, siroka 106cm in 16cm debela, eno tono tezka) NA tem zemljevidu so prepoznali planoto UFA, UFIN kanjon, zemljevid je narisan v razmerju 1: 1:1km. Geoloska struktura plosce je narejen iz treh plasti. Prva, osnova je 14cm debela najtrsi dolomit, druga je najbolj zanimiva narejena iz diopsidnega stekla za katerega obdelavo sodobna znanost ne pozna postopka ( beri SODOBnA ZNANOST), relief je narejen na tej plasti, Tretja je debela 2mm in je narejena iz kalcijevega porcelana ki zemljevid varuje pred zunanjim udarci. Popolnoma jasno je da je kamen strojno obdelan. Na Zemljevidu je razviden velikanski namakalni sistem, 12 jezov sirokih od 300 do 500 m dolgih priblizno 10 km in globokih priblizno 3 km. Pri njihovi izdelavi so morali premakniti 1 kvadriljon kubicnih metrov zemlje ..... tega je veliko, uglavnem radiokarbonska analiza in pregled z uranskim kronomometrom je pokazala razlicne rezultate. Na povrsini so nasli dve skoljke, starost prve je bilo priblizno 500.000,000 let, druge pa 120 milijonov slednja je bila prejeta za delovno razlicico. Zemljevid je bil narejen v casu ko je Zemljin magnetni pol bil v predelu Franca Jožefa , kar je pred natancno 120 milijoni let...

Da izpostavim določene dele:

> zemljevid je narisan v razmerju 1: 1:1km

Kakšno merilo je to? Merila se pišejo 1:1.000 ali 1:1.000.000 itd... Pa privzemimo, da je merilo 1 cm na karti = 1 km v naravi (kar še najbolj intuitativno ustreza zgoraj napisanemu= oz. 1:100.000.

> MErila je priblizno ( visina 148cm, siroka 106cm in 16cm debela, eno tono tezka)

Torej karta predstavlja 148X106 km ozemlja oz. nekaj več kot 15.000 km^2. Nekaj takega, kot Slovenija torej.

> sistem kanalov v dolžini priblizno 12,000 km

Na takšni karti se težko vidijo kanali, še posebej, če jih je tako veliko. Pa v Slovenijo težko stlačiš 12.000 km kanalov (kanali bi morali biti po celi površini na vsak km, če ne štejemo ogromnih nasipov in ogromnih jezov), čeprav ni nemogoče.

> Prva, osnova je 14cm debela najtrsi dolomit,

Dolomit sploh ni trd. Tudi, če je najtrši, ga zlahka poškoduješ z železnim ali steklenim predmetom. Po mohrsovi trdotni lestvici ima trdoto med 3 in 4 (je trši od kalcita in mehkejši od fluorita) na 10 stopenjski lestvici.

> narejena iz diopsidnega stekla za katerega obdelavo sodobna znanost ne pozna postopka

Diopsidno steklo se lahko zlahka naredi tako, da stališ zmes kremenčevega peska in dolomita. V naravi je zelo pogost mineral v bazičnih magmatskih in metamorfnih kamninah oziroma je lahko tudi kamninotvoren (torej sestavlja večino kamnine). Pojavlja se tudi v železovih meteoritih. Po mojem ne rabiš ravno vesoljske ladije, da najdeš (proizvedeš) in obdelaš tako velik kos diopsida (diopsidnega stekla).

> je debela 2mm in je narejena iz kalcijevega porcelana ki zemljevid varuje pred zunanjim udarci.

Porcelan poznajo že dolgo časa (4000 let). Nič tako pretresljivega torej.

> 12 jezov sirokih od 300 do 500 m dolgih priblizno 10 km in globokih priblizno 3 km. Pri njihovi izdelavi so morali premakniti 1 kvadriljon kubicnih metrov zemlje .....

400 m * 10.000 m * 3.000 m * 12 = 12.000.000.000 m^3 = 12 milijard m^3 = 12 km^3
Če imaš dovolj sužnjev in bičev lahko to skoplješ brez bagrov in nafte >:D

> uglavnem radiokarbonska analiza in pregled z uranskim kronomometrom je pokazala razlicne rezultate.

Itak! Analiza starosti z radiokarbonsko metodo (C14) se uporablja za organski material iz pleistocena in holocena. Doseg ima nekje 60.000 let, kar je približno 10-kratna razpolovna doba C14. Uranski kronometer, kot si se ti izrazil, se uporablja za določanje absolutne starosti mnogo starejših kamnin (sega vse do eksplozije supernove, iz katere je material, ki gradi SOL sončev sistem). Metodi nista primerljivi, torej, kot bi primerjal malanje stene z valjčkom in finomehansko ročno poslikavo z najfinejšim čopičem.

> Na povrsini so nasli dve skoljke, starost prve je bilo priblizno 500.000,000 let, druge pa 120 milijonov slednja je bila prejeta za delovno razlicico.

????? Kje, na kalcijevem porcelanu? Tam dvomim, da je bila kakšna školjka.... Pa vedno, če najdeš dva fosila v isti plasti, ki pripadata različnim časovnim obdobjem, privzameš za starost skladov starost MLAJŠEGA fosila, ker je starejši vosil v sedimentacijski bazen najverjetneje prinesla voda ali plaz.

> Zemljevid je bil narejen v casu ko je Zemljin magnetni pol bil v predelu Franca Jožefa

:\ Prvič čujem za predel Franca Jožefa. Če so se že šli magnetometrijo, ki se najpogosteje uporablja za določanje tektonskih deformacij, se to gre izključno na vzorcih, ki so orientirani. Ta zemljevid je po izdelavi in končni odložitvi v pesek (mulj, prah......, dokler ga niso izkopali) bil zelo verjetno neštetokrat premaknjen. Magnetometrija se izvaja v materialih, ki imajo vsaj malo primesi kovin. Najčistejši dolomit, diopsidijanovo steklo in kalcijeva keramika teh primesi nimata in je ta metoda v tem primeru neuporabna.

ajin - vem, da vsak dela napake. Tudi jaz zinem kdaj kakšno bučko, morda sem jo celo v tem postu. Ampak, če človek čuje toliko bučk na enem kupu, potem besedilo izgubi vso kredibilnost tudi, če je v njem zrno resnice.

Ne verjet vsega, kar čuješ, še posebej pa ne izjav v stilu: zimbabwejski znanstveniki so našli ne vem koliko milijonov let stare lobanje, ki so pripadle marsovcem..... Drugi znanstveniki so našli 99,9999999% čist kos železa, ki ga neandertalec nikakor ni mogel izdelati in edina razumna razlaga je, da os ga prinesli marsovci...... Oni drugi znanstveniki pa so našli miniaturno atomsko bombo v ne vem koliko milijonov let starih plasteh in to nedvomno dokazuje obstoj marsovcev.

Če bi kdaj na svetu bila napredna ceivilizacija pred Egipčansko, bi prav gotovo našli ostanke. Samo v vseh plasteh, razen posameznih bolj ali manj ohranjenih fosilov, nismo našli nič. Niti fosiliziranega čika, niti fosilizirane piksne ali pokrovčka od steklenice, niti najmanjšega delca, ki bi bil vsaj malo podoben kakšni smeti....

No, bodi dovolj za enkrat.

LP
Vse je za neki dobr!

ajin ::

BARAKUDA
Kdo je rekle da si ti rekel da so lazni, tako sem jaz zvedel, da ne vedo ce so pravillni da bi lahko bili napisani zaradi drugih razlogov..

VEm da nisi napisal da iz stare zaveze so vzeta dela, samo jaz sem jih omenil, se posebaj ENoha ki pricuje o tem kar sem vam govoril, in vam govorijo veliko ucenjakov.

To pa zaradi :

Kako je Biblija nastajala in od kje njen izvor,
ter nenazadnje današnja kanonizirana različica,
ti očitno nista ravno posebaj dobro znani.
JAz pravim izvor je sumerijski in akkadijsk, hittitski babylonski, epi kreacije, ki vsebuje bolj natancne svetopisemske zgodbe, torej stare zaveze

Najprej me zanima a si prebral Sveto pismo (Stare in Nove zaveze)
In če si ga, koliko krat.

Si morda bral tudi izvorne tekste
(torej spisane ali v starogrščini,
hebrejščini in grščini)?


BARAKuda bral sem biblijo staro
in novo, par krat..), hebrejsko nisem se uspel ,
se ucim jezika da bom lahko prebral .. Nisem bral tekste zaraustre.
niti v starogrscini ... Oprosti nisem uspel vse

niti v starogrscini se ni navezovalo na zaraustro ampak na biblijo ,
oprosti zaradi moje napake , sem mislil da bos razumel



Nisem bral tekste zaraustre. niti v starogrscini ...



No sej...to bi tud težko.:D
Če so kje teksti Zaratruste v grščini ali starogrščini so to itak prevodi :D

ZAkaj taksen odnos;

Sem ti prej zgoraj pojasnil , ti bom se enkrat.
Biblijo nisem bral v starogrscini.. niti v starogrscini, ;nekaj sem navedel prej in to je da zaraustro nisem bral, niti tekste biblije v starogrscine,
samo nisem napisal tako, se oproscam.



Aallooo. ne ti men tko.

Kaj si ti zasledil in kaj nisi je stvar debate in preverjanja.

Mene zanima (da še enkrat ponovim)

Nesporen zgodovinski dokaz o obstoju Jezusa Kristusa (imenovanega tudi Nazarečan)

Sem ti odgovoril, ker vse kar je danes glede tega so neka domnevanja in preverjanja,
in glede tega sem jasno opisal, in v ta preverjanje in te enakosti v razlicnih kuturah, je zame dokaz, neizpodbiten?
hm no ,. ampak jaz verjamem, Bom pa raziskova.. Ko se vse zdruzi in vsi pricajo o istem ali potem ni to Resnica?l








p.s.
Moj namen ni bil poucevanje drugih, videl sem da ste govorili o nezemeljskih bitjih o lobanjah in videl vase komentarje, nisem se mogel zadrzati da bi pac povedal kar sem proucil in kar se vedno proucujem. In da,si mi povedal , kar mi je zelo vsec da je nekdo, ki se zanima za te stvari in vidi visji smisel. VEdno povem resnico in rad se ucim, raziskujem in sprejemam nova znanja.
Nekako se mi zdi da si taksen vrste ljudi, ki pogovore jemlje kot osebni napad, jaz jih jemljem pusto prazno brez neke navezanosti, samo pogovarjam in razgljabljam primerjam, in se cudim,kot majhen otrok:) moj namen ni zaliti nikogar, in ce sem te s cem uzalil se ti opravicujem. NE delam se pamentega, sem radoveden, upam da niste tako razumeli..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

ajin ::

ALIEN

Nisem rekel da samo dve ampak skoraj vse pricajo o tem Se dogon tribe imajo koncept da se bo rodil LEBE perfect one.. ALi to ni jezus, pa so bili izolirani, aja , pa se povedali so da so Nommos prisli na zemljo in ustvarili cloveka, zanimvo , pravim vam veliko je tega, e meni ne verjamete, sami preverite,. iscite ali pa c je to prehudo, nimate iskrene zelkje po razumvanju kaj ste in kaksen je nas namen , nimate visjih ciljev? SEveda jih imaste, JAZ VEM:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

Thomas ::

> Če bi kdaj na svetu bila napredna ceivilizacija pred Egipčansko, bi prav gotovo našli ostanke. Samo v vseh plasteh, razen posameznih bolj ali manj ohranjenih fosilov, nismo našli nič. Niti fosiliziranega čika, niti fosilizirane piksne ali pokrovčka od steklenice, niti najmanjšega delca, ki bi bil vsaj malo podoben kakšni smeti....

To probajte razumet in zaštekat, potem pa ponotranjit. Zelo koristno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ajin ::

ALIEN
dokaza ni, vse kar je navedeno v Bibliji (če bi bilo resnično)

Biblija je zgodovinski kronoloski zapis,in kralji ki so vladali so potrjeni,
in najdene so njihove kraljevine.

In nikdar nisem rekel, da ni res,da je krscanstvo kot institucija pokvarjena manipulativna organizacije " hudica" ki unicuje, laze in je unicevala znanje,
rEsnico nasega obstoja, prekrivala in osvajala, delala grozote v imenu "BOGA" to je namisljenega, ali pac ne pravega boga( nerazumevanje) kot je opisan v starih civilizacijah ali skozi cas tudi v
bibliji kOT JHVH ELOHIM ( mnozinski samostalnik-judges mighty men of rank)

Pa še veliko stvari iz današnjega krščanstva izvira iz starih "poganskih" verovanj,
torej od tistih ver ki so bile pred krščansko - za kar pa so dokazi, tudi za Ötzi-ja
so dokazi (mislim da se okostje človeka že smatra za dokaz),
pa je malo starejši kot Adam in Eva 0:)

To si zdaj potrdil to kar govorim da so Bili bogovi na zemlji torej ta poganska verovanja,
ali politeizem ki ga pricajo vse civilizacije,
pred krscanstvom ki se zacne z kristusom, ceprav so bile se prej podobne oblike
samo da so govorili o fundementalni modrosti, teozofiji, in bogovih :)

IN zacetek teh verovanj je seveda logicno iz prve civilizacije ki pa je nam znano kot Sumerijska civilizacija.
Seveda, ce ne govorimo o bogovih kot prva civiliazcija :) torej Nephilim, anunnakov( those who from heaven came to earth)

Thomas ::

Bluziš 900 na uro. Res, res.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srž religij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18710934 (8882) OwcA
»

Modrosti starih civilizacij

Oddelek: Loža
251854 (1634) jype

Nezemljani in življenje na drugih planetih (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
46434425 (28178) Stepni Volk

50let laži in norčevanja!!!odgovor je tukaj"v vesolju nismo sami (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2990160563 (114701) Stepni Volk
»

kateri bog je pravi

Oddelek: Loža
333121 (2228) ajin

Več podobnih tem