» »

Patent tedna

Patent tedna

Poldi112 ::

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
  • spremenil: Poldi112 ()

marS ::

:) kje je Maria?:)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Maria ::

marS

V ZDA imajo programske patente. Kaj ti torej ni jasno?

Maria

Maria ::

Poleg tega je to patentna prijava in ne podeljen patent.

Po stari navadi nekateri spet sekajo bližnjice, ko želijo dokazati svojo resnico.

Maria

Poldi112 ::

To ni misljeno kot dokazovanje. Pac smesno se mi je zdelo pa sem dal link.
Sploh pa nicesar nocem dokazovati tebi, Maria, ker si imo ne das nicesar dopovedati (sem prebral tisto vecstransko temo o sw patentih).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Maria ::

Poldi112

Nič zgoraj ni namenjeno tebi.

Maria

marS ::

:) Maria:
Poleg tega je to patentna prijava in ne podeljen patent.
:)
Imaš prav, res mi ni nič jasno.
Dej mi ti, kot strokovnjak za patentno zakonodajo na tem forumu, razloži bolj podrobno.
Naprimer, zakaj se nekdo tako trudi da za to daje patentno prijavo? kaj bo imel od tega? kje je tu smisel?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

d20 ::

a po tvoji logiki lahko tud resevalne sluzbe postavimo pod uprasaj, ce nekdo neupraviceno poklice? :\
http://www.worldjumpday.org

BigWhale ::

Ne, lahko pa, ce se to preveckrat dogaja, postavis pod vprasaj tistega, ki odgovarja na telefone. :)

Maria ::

marS

1. Najprej bo imel nek strošek.

2. Če je zadeva patentibilna,

3. bo dobil v povračilo za posredovanje novega znanja, določen časovni monopol ali denarno nadomestilo (licenciranje).

To je vse. Preden komentiraš, ne pozabi, kakšen je vrstni red štetja pri zaporedjih.

Maria

64202 ::

Mah, MS ma prakticno neskoncno $$$ pa zaposlenih vec IP pravnikov, kot jih pa premore kaksen patentni urad. Potem jih pa neusmiljeno zasujejo s takimi neumnostni, ampak par jih bo slo skozi. Koliko sem falil?
I am NaN, I am a free man!

Caligula ::

Maria, po tvojem torej kakrsenkoli patent opravicuje to, da je treba pac nekaj placat za patentiranje?

Ta denar gre patentnim uradom in ne potrosnikom ali industriji, ki lahko zaradi neumno potalanih patentov utrpi skodo. Da ne omenim ,da ce hoces njihov idiotizem odpravit, moras spet sredstva vlagat v pravne postopke,.. kar si spet lahko privoscijo le nekateri-prdvsem veliki,... tako da ne nabijaj neumnost s katerimi skusas nekako opraviciti postenost takih dogodkov....

Patent je institucija za katero mora biti jasna predpostavka, da je racionalna in smiselna.

Tu tega ni. Take patentne urade je potrebno reformirati skupaj z zakonodajo. Ker sami sebi sluzit nimajo kaj.

Maria ::

Caligula

> Patent je institucija za katero mora biti jasna predpostavka, da je racionalna in smiselna.

Tu tega ni. Take patentne urade je potrebno reformirati skupaj z zakonodajo. Ker sami sebi sluzit nimajo kaj.


Zame so predpostavke jasne. Dilema je ali priznavaš nekomu opravljeno delo ali ne. Dilema je zelo podobna dilemi pri logiki nekaterih, da so avtorske pravice pri filmih ali glasbi nekaj, kar ne vzdrži in zato lahko poganjamo p2p brez omejitev. In tudi tu se forsira logika, da sistem ja ne more in zmore delovati, če ga DDOS-mo na veliko in ga je zato potrebno razformirati. Na drugi strani pa niti sledu o predlogih sprememb.

Sprenevedanje prve vrste.

Maria

Caligula ::

Ti zudaj probas slabosti oz napake ene stvari opravicevati z slabostmi druge? To je sprenevedanje.

Mimogrede-rezultati kazejo ,da so studii delali napako, ker nbiso omogocili distribucije preko modernih medijev-interneta,..
Sedaj, ko so to omogocili, prodaja raste kot utrgana. Tezava ni v kriminalnosti posameznika. Ta je bila predvsem spodbujena z vsiljevanjem napacnih formatov, nezazelenih dodatnih vsebin (vezana trgovina-komadi na CDju, ki ji nisi zelel) in pa previsokimi cenami.

Toliko o glasbenih in filmskih izvajalcih.

Patenti pa so nekaj drugega. Sploh pri softweru, kjer so ze padali idiotski patenti za vse zivo in to povsem brez povezave z realnimi zaslugami. Sploh pa, ker je pocasi jasno, da je njihov namen oviranje tekmecev in kontrola trga in ne napredek.

Cim zakonodaja oz njeni vrsitelji to potem podpirajo, so zreli za odstrel in reforme.

Poldi112 ::

Se lahko prosim o smiselnosti patentiov pogovarjate v drugi temi? Ker ena je ze precej obsezna (Padec direktive o patentiranju softwara) in precej bolj primerna.

To sem naredil bolj za hec, da se lahko notri da debilne patente. NIma smisla razpravljati o problematiki na vec koncih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Caligula ::

No, jaz se strinjam s tvojim predlogom glede tega patenta. Idiotski je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padec direktive o patentiranju softwara (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
24821223 (17099) |ucko
»

Patentna bitka se nadaljuje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
10311237 (9644) gpg
»

Okrogla miza o programskih patentih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
26723390 (20166) Daedalus
»

predlog dinamične patentne zakonodaje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19613128 (11052) Brane2
»

nasvet g. Marjanu Kodelji in reviji MOJ MIKRO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
626413 (4890) BigWhale

Več podobnih tem