» »

Gledanje tv preko soround zvočnikov

Gledanje tv preko soround zvočnikov

LogitechA1 ::

Možno da je noob question :8) sam res nevem kak.

Trenutno imam Logitech Z-5500 priključen na DVD in po tem takem mi zvočniki delajo le ko gledam filme z DVDja ali pa pošlušam mp3 je.
Rad bi pa tako da bi špilali tudi ko gledam pro7,poptv itd.


Se da kako?






hvala v naprej!

IČA ::

Ne poznam tvojih zvočnikov, načeloma pa se to da, pač rabiš izhode na TV-ju in vhode na zvočnikih. Preglej kaj imaš zadaj na TV-ju in zvočnikih (izhode in vhode), pa napiši, da ti lažje kaj svetujem.

LP
IČA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

LogitechA1 ::

Zadaj imam scart + priključke v rumeni,rdeči,beli barvi.
Odpsredaj imam isto rumenega,rdečega,belega + še za slušalke. (predvidevam da so eni in drugi out)


Na subwooferju od zvočnikov so tile konectorji:




Pa še na controlerju:






A če pa TV nima nemorš nič?

že prav obupan celo počitniško delo da si kupim zvoč za 100.000SIT zdaj pa še ki neom mogo konkretno povezat :'(

glinik ::

Žal, TV ima izhode samo za left and right zvočnike. Tukaj sistem ni nič kriv, kriva je televizija. Boš pač poslušal samo levi, desni in bas zvočnik.

Ena opcija bi bila, izdelava razdelilcev za audio kabel. Levi in desni kanal si razdeliš na dva "dela". Tako boš levi kanal poslušal na levih dveh, desnega pa na desnih dveh zvočnikih.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Myth ::

Hmm... nekaj me zanima. Kaj pa če TV povežeš z dvd predvajalnikom ... a lahko na dvd playerja pol priklopiš zvočnike? :\ Ker zdajle se ravno ne spomnim, kako je mel to moj stric narejeno, ampak mislim da je imel tako.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

laguna ::

Ne vem kateri DVD predvajalnik imaš, vendar Philips 3900SA ima opcijo, da "potegne" zvok v DVD prek scarta ali pa nekega zunanjega vhoda ter le ta zvok vizuelono predvaja na vseh šestih zvočnikih v dolby digital - no ni čisto pravi prostorski zvok, vendar prihaja iz vseh strani, vseh zvočnikov in je dooostttii dooostii boljši (tudi glasnejši) kot na televizorju, čeprav ima televizor virtuaal dolby sorund (PHILIPS, 100hz, 72 cm ekran, cena cca 118.000 tisoč v Merkurju - nevem pa modela mislim da je neki 8606 --- ne vem).

Lep pozdrav
lagunaaaa

glinik ::

Vse lepo in prav, kar sta povedala. Ampak če nima DVD audio in povezave, se lahko samo slikamo. Zadeva bi lepo delovala, če bi imel DVD "in" audio : left, right priključek.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

riba43 ::

Puk-a

Sam imam star (15 let) TV Orion. Je stereo in ima SCARTZ izhod. Imam pa SONY nekaj let star video center, ki ima CHINCH vhode za audio in video - ter izhode za 5.1 zvočnikov. Mislim da, če ima tvoj DVD predvajalnik zadaj ali SCART vhod ali CHINCH audio in video vhode poveži z SCART kablom izhod TV ja na CHINCH vhod DVD pšlayerja. Moralo bi delati.

IČA ::

@Puk-a:
nekaj mi ne štima čisto s slikami, ki si jih poslal, kam imaš pa zdaj priklopljen DVD, ker kolikor gledam ima inpute za PC zvočno kartico (6ch), digitanega optičenga in koaksialnega, pri opisu pa piše, da ima še stereo analognega na strani.
Zaenkrat s slik kolikor vidim, mislim, da ne bi šlo spraviti zvoka na zadnje zvočnike. Poglej, če imaš na strani še stereo vhode in kakšen SCART priklop je na TV-ju, če so narisane kakšne puščice v obe smeri (torej input/output na istem SCART-u).
LP
IČA

LogitechA1 ::

DVD imam Matrix 2800 dela super,predvaja čisto vse,zelo tih klub temu da ni priznana firma.Imam ga pa že 2 leti.

Priključki na DVD so:

1x scart
S-video
video
R= sprednji ter zadnji
L=sprednji ter zadjni
subwoofer
center
coaxial
optical

Ja trenutno sem imel priključeno TV na DVD preko scarta pol pa na DVD zvočnike preko chincha-tako špilajo zvočniki le tisto kar je v DVD-ju.

Na scartu od TV ni kakšnih puščic.Obstrani pa nea najdem kakšnih priključkov.

Kaj pa tak bi šlo:

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
&keywords=scart&category_id=20&show=images&image_id=1661#fotografije

Če kupim tale adpater odzgoraj ki ima switcher za in ter out (zgornji link)

Sliko povežem preko S-video,tale adpter dam v DVD povežem z levt and right sound outputom od TV pa povežem z tem adapterjem ter nastavim na IN.
Zvočnike pa normalno na DVD.

Zgodovina sprememb…

IČA ::

@Puk-a:
imaš mogoče adapter SCART/ČINČ+S-video, če ne si ga kje probaj sposoditi (ne kupuj, da me ne boš potem preklinjal) in vtakni v SCART od TV-ja, potem pa priklopi činče z DVD-ja v adapter (povži zvočnike in TV). Probaj še enako na činče, ki jih imaš zadaj na TV-ju (eden bi skoraj moral biti izhod).

A-ha, sem videl, da si našel adapter. Še vseeno pa moraš imeti na TV-ju output signal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

LogitechA1 ::

Sem se poglobil v navodila od TV. (jih končno našel)

Odspredaj imam OUTPUT s-video,levi ter desni zvočnik,slušalke
Odzadaj pa imam INPUT s-video,levi ter desni zvočnik,scart

Bom se pozanimal če ma ker od poznanih kak adapter da res nea ki brezveze kupujem.
Samo pomoje bi moglo nenkak takole delat ane? hope sow :\

IČA ::

@Puk-a:
če imaš avdio izhod na strani, potem priključi z zvočniki, kamor imaš zdaj priklopljen DVD.

jk ::

Ne vem ali naj odprem novo temo al bo kr ta dobra.

Rabim vaš nasvet. Trenutno stanje je: zvočna kartica SB Live!, zvočniki 2.1 Cambridge soundworks (počasi umirajo :8) ) in tv KV-29FQ85. Zdaj pa bi rad kupil Logitech z-5500. Rad bi vse skupej zvezal skupaj da bi lahko vse poslušal na teh zvočnikih. Rabim tudi DVD, katerega pa nimam pojma. Sam da dela pa da čimveč formatov podpira. Zvočno lahko dobim Audigy 2 ZS Pro Platinum za 30 jurejv. Dobra al slaba cena? Kartica stara pol leta ampak praktično nič rabljena (zadnje 3 mesece v škatli 8-O )

Upam da razuemte kar hočem povedat. Zanima me naslednje:
- je izvedljivo da bi vse poslušal na enih zvočnikih?
- zvočna kartica - če ne ta katera?
- DVD?
Kakršenkoli komentar?

Hvala. 8-)

jk ::

Noben?

Saladin ::

Probaj zvok iz TVja spravit v računalnik, od tam boš po rednem postopku lahko spravil ta stereo zvok preko zvočne v 5.1 zvok na surround zvočnikih.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

A-L-E-N ::

Ena najbol ensotavnih varijant da spravs zvok na zadne zvocnike ce imas zvocnike povezane direktno na dvd je ta da (ce ima to opcijo) na dvd-ju nastavis dolby pro logic II, izberi en profil zvoka (Hall, Games, Sony Movie A, B, C, nikakor pa ne na automatic ker ti bo zvok samodejno predvajal kot stereo. No saj tko mam jst na mojmu Sony DVD Home Theatre DAV-880, prkljucenga pa mam na Sonyjevo plazmo.

Cjek ::

hmm..če js kej prou vem majo Z-5500 na uni kontrolni enoti tud razne odkodirnike in mislem da tud za dolby pro logic2-ta ti pretvor stereo zvok u kao surround in voila! -zvok na vseh zvočnikih..:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564139 (3468) anjica
»

Zvok iz novejšega TV-ja na starejši Home Theater System

Oddelek: Zvok in slika
212182 (1662) gumby
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29962578 (39548) rezator
»

SiOL tv + DVD kino + TV kako do zvoka preko dvd

Oddelek: Zvok in slika
163550 (3146) jokl
»

Povezava TV, PS2, prenosnik, zvočniki 5.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
62768 (2721) cojss

Več podobnih tem