» »

Zvok iz novejšega TV-ja na starejši Home Theater System

Zvok iz novejšega TV-ja na starejši Home Theater System

N-E-O ::

Nov Phillipsov TV (55pfk6549) bi rad povezal na starejši Phillipsov 5.1 sistem (HTS 3610).

Kolikor vidim ima 5.1 sistem samo SCART priključek in pa 2 audio priključka (beli in rdeči). TV ima HDMI priključke, optični audio out, YPbPr - LD, SCART..

Ali je sploh možno na sistem prenašati 5.1 zvok? Kakšna je najbolj optimalna povezava med obema?

Lp

Bolzanis ::

Pomoje je najboljše če DVD enoto s scartom povežeš z novim TV-jem. Lahko boš predvajal DVD video + zvok preko scarta. Glede 5.1 zvoka pa mislim, da ne bo možno...razen če ima Philips kako pseudo pretvorbo.

N-E-O ::

Preko scarta ne gre. Na TV-ju sta možni 2 nastavitvi za zvočnike 1) TV in 2) Ojačevalnik. Ko preklopim na ojačevalnik, dobim obvestilo: "Ni uspelo. TV-zvočniki so aktivni."

DVD-ji se pa normalno predvajajo (slika na TV-ju se prikaže), zvok na DVD enoti deluje pri gledanju filmov. Le v obratni smeri od TV-ja do DVD enote zvok ne gre.

Kaj še poskusim?
Follow the white rabbit.

N-E-O ::

Sem uspel najti tole

NOTE: Your TV DOES NOT has an analogue audio output (red and white) connection and the SCART DOES NOT support audio and video output. The audio system must have a digital audio (coaxial) input or HDMI source with Audio return channel functionality in order to work with the TV.


Se pravi edina opcija, ki jo imam, je preko digital audio out na TV-ju in potem nek digitalno-analogni konverter na scart oz. na rdeči in beli činč. A prav razmišljam?
Follow the white rabbit.

Bolzanis ::

Uf, to je pa mal kriza. A imaš morda na DVD/surrond receiverju kak digital input?

N-E-O ::

Žal ne. Samo analogni scart in RCA. Zgleda, da je tole zadevo že čas malo povozil, čeprav zvočniki so čisto kul.
Follow the white rabbit.

nomad_soul ::

klik
nekaj takega

N-E-O ::

Tole bi najbrž šlo ja, ni pa nobene variante dobit ven 5.1 zvok? Predvidevam, da samo stereo..
Follow the white rabbit.

cekr ::

TV ima sigurno stereo izhod.
Ven boš dobil vsaj DOLBY Soround. Iz stereo potegne še ostale kanale.

Včasih najmanj časa in živcev pobere nakup nove škatle, ki ti vse reši z enim samim HDMI kablom.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

hodu63 ::

Lahko uporabiš izhod za slušalke na tv aparatu. Potrebuješ povezovalni kabel ki ima na eni strani vtikač za slušalke, na drugi strani pa rdeč in bel cinch priključek ki ju vtakneš v aux priključke na hišnem kinu. Potem se moraš samo še malce poigrati z nastavitvami glasnosti slušalk na tv aparatu. Kabel ima vsaka solidno založena trgovina z zabavno elektroniko.

l.p.

N-E-O ::

@hodu63

Tole mi ne dela, sem nabavil tak kabel, kot si predlagal. Sicer sem tudi navadne slusalke priklopil gor in tudi ne da zvoka. V nastavitvah nisem nasel kake nastavitve preklopa iz tv zvocnikov na slusalke (zato menim, da bi se tole moralo naredit avtomatsko). Igral sem se z jakostjo zvoka na slusalkah od min do max in se nic ne zgodi. Ne vem v cem je problem.
Follow the white rabbit.

Furbo ::

Connect headphones to the side connector. Adjust the headphones volume using the headphones volume in the Options menu > [Picture and sound] > [Headphones volume] and press the button on the remote control to mute the TV loudspeaker.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cekr ::

Sem pogledal zadnje izhode/vhode.
6000-series-tanek-led-televizor-full-hd-z-2-stransko-funkcijo-ambilight-in-smart-tv

Očitno so pri Philipsu ugotovili, da nima noben več starih/analognih ojačevalcev.
Nobenega audio izhoda.
Obstaja samo izhod za slušalke, ki pa ni ravno najbolj primeren za priklop.
Druga varianta pa je, da se iz SCART-a pobere audio signal.
Na ta način : scart-adapter_36827.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

hodu63 ::

Žal tudi na scartu ni več avdio izhoda, samo vhod je še.

l.p.

cekr ::

Potem je rešitev samo, da se poskusiš znebit starega domačega kina in kupiš novega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

hodu63 ::

Ah, ne. Saj bo delalo z izhodom za slušalke. le v nastavitvenem meniju za zvok treba dvigniti glasnost slušalk. Privzeto je na minimumu.

l.p.

N-E-O ::

Problem je, da mi v slušalke nikakor ne uspe dobit zvoka. Sem v nastavitvenem meniju na TV-ju nastavil jakost glasnosti slušalk (do maksimuma) , potrdil spremembe in se nič ne zgodi. Probal sem 2 različna tipa slušalk (ene za iPod, druge Sony-jeve), priklopil sem tudi na hišni kino in ne da zvoka od sebe. Tudi v navodila sem pogledal, če sem kaj spregledal in očitno nisem. Ne morem kaj drugega trditi kot to, da je izhod za slušalke očitno v okvari?
Follow the white rabbit.

Furbo ::

A na mute si dal televizor? (preko daljinca)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

N-E-O ::

Ja, sem poskusil tudi popolnoma utišati TV zvok in je enako.
Follow the white rabbit.

gumby ::

Preko izhoda za slušalke ne boš dobil 5.1 signala, ampak 2.0 (torej stereo). Potreboval boš zunanji ojačevalnik z optičnim vhodom, na katerega potem priključiš obstoječe zvočnike.
my brain hurts

N-E-O ::

Koliko pa bi me prišel en nov zunanji ojačevalnik (niti ne bi rabil poleg blueray/dvd predvajalnika), ki bi lepo funkcioniral z obstoječimi zvočniki? Kakšen link morda..
Follow the white rabbit.

gumby ::

Kaj pa vem... cene so tule zelo različne. Kakšen kitajski plastik-fantastik dobiš za par 10€, kaj uporabnega in dobrega za par 100€, hi-end zadeve imajo pa čisto bolane cene. Boš se moral sam odločit, koliko dober zvok bi rad :)
Glej samo, da ima stvar optični vhod in da bo ojačevalnik primeren za tvoje zvočnike (tule mislim predvsem na impedanco).
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3.5mm -> toslink

Oddelek: Zvok in slika
286117 (4687) Mavrik
»

Plazma LG 50 pk350 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
29962571 (39541) rezator
»

32LG2000-no headphone output-kaj zdaj??

Oddelek: Kaj kupiti
152798 (2589) MonkeyHead
»

LCD TV -> dvd hišni kino.

Oddelek: Pomoč in nasveti
185164 (4947) Zako
»

Gledanje tv preko soround zvočnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
172527 (2285) Cjek

Več podobnih tem