» »

Ljudje: legalize it!

Ljudje: legalize it!

««
6 / 14
»»

legend ::

Matev

Ena od dost destruktivnih drog je mislim da v veliki večini držav legalizirana (oziroma morda kje ni) - jasno da govorim o alkoholu. Pa vendar gre svet naprej, ne? Zato ker večina vseeno ne podleže njenim učinkom oziroma večina zna ravnati z njo. Zato tisto, da je cel svet na tvoji strani je bolj tako tako... Meni se bolj zdi, da ti slediš čredi, ki ne pozna dejstev in sodi kar tako, "ker sosed tudi tako misli". Veš, kaj predelati s svojo glavo ne bi škodilo...

Matev ::

razlog je pa v tem da ljudje želijo imeti prepoved


čemu povprašaš?

mogoče pa zato ker se počutijo ogroženi od narkomanov

... lahko pa povprašaš še ostale zakaj so proti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Myth ::

Matev, jaz ti resno svetujem, da prebereš celotno temo lepo počasi še enkrat. Ker kolikor jaz vidim ti ni jasno vse ravno. :\ Pa čist tak, kakšnega pametnega odgovora že tudi nisn videl naprej od mojega prejšnega. :\ :) Malce se vsi umirite, pa pridite nazaj debatirat. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OrlyTM ::

@Matev:
mogoče pa zato ker se počutijo ogroženi od narkomanov


A mi lahk poves, od kerih narkomanov se ti pocutis ogrozen?
Kako te ogroza en 20 letnik, ki ob ljubljanici kadi svoj joint in se mirno meni z kolegom?
Kako te ogroza ena mladenka, ki je pojedla tabletko ekstazija in uziva na zuru?
Kako te ogroza en 35 letni podjetnik, ki je pravkar pokadil malo heroina in mu dogaja doma?
Kako te ogroza ... vstavi poljubno ... ????

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

gzibret ::

> razlog je pa v tem da ljudje želijo imeti prepoved

Razlog je v tem, da si nekateri mislijo, da so bolj pametni od drugih in da oni že vejo, kaj lahko tisti drugi (ki so seveda dosti bolj neumni od njih samih) počnejo.

Gospodar že ve, kaj je zame dobro in kaj ne!

Kaki bedniki!
Vse je za neki dobr!

Stampl ::

nevem velik ampak vseen mislm da legalizacija se tle ne bo zgodila se dovgo ne^^
k ce ze nardijo referendum(kakor za vsako stvar skorej) jih tisti ljudje od 30+ al pa se manj ne bo nikol obkrožilo "da" ker imajo svoje predstave o travi in njihovih ucinkih ki so jih dobili kje drugje...

ShowDown ::

Odvisnost od drog je odvisna od osebnostne čvrstosti. Preverjeno.

OrlyTM ::

nevem velik ampak vseen mislm da legalizacija se tle ne bo zgodila se dovgo ne^^


se strinjam ... ce so ze mladi taki runklni, kako bos pol sele starim kaj dopovedal!
se vedno pa to ne spremeni dejstva, da bi tako bilo bolj pravilno!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Matev ::

tudi stari so bili nekoč mladi
in mladi bodo nekoč stari

to da starejši apriorično odklanjajo mamila je nekaj kar dodo mlajši razumeli sčasoma

OrlyTM ::

to da starejši apriorično odklanjajo mamila je nekaj kar dodo mlajši razumeli sčasoma


nope, to je dokaz, da starim ni pol necesa jasno okrog drog!
Odklanjanje je ze kul, ce ves, zakaj odklanjas!
Se vedno pa to ni razlog, zakaj bi mogu nekomu, ki zeli to pocet, to prepovedat!
Upam, da bo cim vec mladih, cimbolj osvescenih in da ne bodo apriori odklanjali mamila.
Ceprav nekateri sodelujoci v tej temi dokazujete, da sm rahlo preoptimisticen, upanje se vedno ostaja!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

legend ::

Matev svoje neznanje skriva za "tistimi, ki pa že morajo vedeti". Niti ne bom govoril o jalovosti takega početja, naj rečem samo, da smo tukaj s tem "javnim mnenjem" že opravili.

BigWhale ::

Orly, jaz nisem nikjer trdil, da sem objektiven. Tudi slucajno ne. Nic nimam proti legalizaciji, vsega. V bistvu zastopam isto stalisce kot ti. Samo iz drugih vzrokov. :)

No, pa roko na srce, tudi ti nisi ravno objektiven... ;)

OrlyTM ::

hmmm ... a mi razlozis, kako jst nism objektiven?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

tineslo ::

Moram sam neki napisat glede primerjave trava - alkohol, ki se tukaj velikokrat pojavlja.

Pri alkoholu je seveda zelo huda fizična odvisnost, vendar le-ta nastopi šele po relativno dolgi in pogostem pijančevanju. Manjše količine alkohola telo absorbira in je učinek le-tega zelo majhen. Pač o alkohol se izloči iz telesa po parih dneh, kar pa za THC ne velja. Le-ta ostane v krvi mislim, da celo cel mesec. THC se pa tudi nakopiči v maščobnih celicah, kar pa je tudi vzrok nenadnega občutka zadetosti kljub temu da je minilo že dlje časa od zadnje uporabe.

No kar sem hotel poudariti, je praktično takojšnja psihična odvisnost od trave in ta je vse kaj prej kot zanemarljiva ali nepomembna, kot jo tukaj nekateri navajajo kot nekaj nedolžnega.
http://www.pegasosppc.com/
http://www.amigaworld.net/

Myth ::

Takojšna? A si že slišal da smo ljudje različni... enega npr. niti ne zadene tisti en "zavitek", drugemu je slabo, tretji je žalostn, četrti vesel, etc...
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

legend ::

No tole glede takojšnje psihične odvisnosti je res za lase privlečeno.

Tud kar se tiče same psihične odvisnosti je to en tak slabo definiran pojem, IMO na precej šibkih temeljih.

Kar se odvisnosti in trave tiče je vse bolj stvar navade, kot recimo pri cigaretih. Saj poznate tisti rek, navada je železna srajca. To še kako drži, saj s spreminjanjem navad v bistvu spreminjamo način življenja. Ampak kdor se pri sebi odloči, da ne bo več kadil in ve, zakaj tako, ne bi smel imeti večjih problemov, če ima le kolikor toliko volje. Ampak pa iz lastnih izkušenj lahko povem, da jih je veliko ki jih poznam prenehalo kadit travo čist spontano, ko pač ni več časa ali interesa za to. Zato mi ne o neki hudi psihični odvisnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

OrlyTM ::

@Tineslo: alkohol je v vseh pogledih bolj zajebana substanca kot THC! Kar pa ne pomeni, da je THC neskodljiv!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

> No tole glede takojšnje psihične odvisnosti je res za lase privlečeno.
> Tud kar se tiče same psihične odvisnosti je to en tak slabo definiran pojem, IMO na
> precej šibkih temeljih.

Ma niti ni. Ko se prvic dobro posexas, potem hoces se celo zivljenje. Samo enkrat je dovolj in si ze prakticno psihicno odvisen.

;)

perci ::

Ma niti ni. Ko se prvic dobro posexas, potem hoces se celo zivljenje. Samo enkrat je dovolj in si ze prakticno psihicno odvisen.

No ja BW, v bistvu je tole ena velka buča :D. Od seksa si odvisen, še preden sploh seksaš ;).

Kar se pa trave tiče - jao jao, enkrat potegneš in si že čist psihično odvisen. Dejte se zresnt mal no. Enim osnove niso jasne, pa pametujejo ko profesorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

OrlyTM ::

Enim osnove niso jasne, pa pametujejo ko profesorji.


jep, skeri res! Mladina, ki bi morala bit o zadevah precej osvescena, se zgovarja na ravni moje babice ... konc ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Tear_DR0P ::

ej orly go smoke some

jst še vedno konzumiram ganjo in še vedno konzumiram alkohol- ja ganjo tudi jem. Naslednje canabis indica v indiji raste podobno kot pri nas kislice, tko da ne vem če lahko kdo reče da tam ni free, bolj je free kot pri nas vino.
Poleg tega nisem proti drogam in nočem nikogar prepričat nej jih ne uživa, sam take ljudi kot si ti bi pozaprl v geto in jim dal možnost da se ga neomejeno zadevajo - vsekakor pa ne želim slišat nobenih jamranj potem.

Ti si tisti ki govori o zmernem uživanju marihuane in nezmernem uživanju alkohola. Razlika je če ti spiješ dnevno 2 deci za kri oziroma skadiš tri dime proti krčem, al pa če požreš liter vina oziroma skadiš 20 gramov +. Ti pa primerjaš kadilca prve kategorije in pivca druge. quit it and go on horse (burger)

trava je škodljiva, če ti kej ni jasn pojd v logatec v center za odvajanje odvisnikov, tam ma ena zaposlena kr neki pojma, sm jo enkrat po radiu poslušu pa ve o tem tolk kot večina rednih uživalcev. trava pri nas ni kul, pa če tud je bla do leta 85 povsem legalna. sprijazni se - zaradi takšnih kot si ti je nelegalna.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OrlyTM ::

hmmm ... se en polpismen, ki misli, da zna med vrsticami brat :\

trava je škodljiva,


sem kje trdil kaj drugega?!?

canabis indica v indiji raste podobno kot pri nas kislice, tko da ne vem če lahko kdo reče da tam ni free, bolj je free kot pri nas vino.


Povej to indijskemu policistu, ko te bo ujel z packom ganje in jointom v ustih in te bo strpal u cuzo brez besed!
To, da raste in jo kadijo, se ne pomeni, da je legalna! Tut pri nas raste in jo kadijo!

zaradi takšnih kot si ti je nelegalna.


prosim, ce mi tole obrazlozis!

ker me navdaja mocan obcutek, da si s tem postom zelel izpast presneto pameten, pa ti ni uspelo!

better luck next time, I hope!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Myth ::

Bolje bi bilo (in vas tudi naproščam) da tisti ki začnete prisostvovati pri tem pogovoru, da preberete temo od začetka. Ker se že ponavljamo. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Keyser Soze ::

Sicer nisem bral vsega, in niti nimam namena, ker z mojega stališča komot prepovejo in cigarete in alkohol in pravi čaj itd., ampak potem bo pol S&Tja v krizi:D ,...

Ampak imam občutek, da sama trava oz. THC in druge sestavine ne zdravijo nobene bolezni. Temveč le blažijo negativne učinke. Če nimam prav me pa popravite.

Myth ::

Možno da si se narobe izrazil ali pa se motiš. Namreč zavirajo bolezen in ne blažijo negativnih učinkov. Mogoče slednje tudi... nekako nikoli niso napisali v tem stilu, bi bilo pa logično . :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Keyser Soze ::

Aja, ampak jaz tebi ne verjamem na besedo. Verjamem dr. med., ki je izjavil, da SAMO blaži negativne učinke.

Tebi bi pa verjel na besedo, če bi jo podkrepil z kakšnim linkom.:)

Myth ::

Dobro, do večera bom poskusil najti članek.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Keyser Soze ::

Sem že tak ratal kot Thomas. S temi linki težim.:D Google, google, google.... Googlisti.:\

Zdajle sem bil parkiran pred lekarno na Metelkovi. Tam pri zadnjem vhodu, sem čakal frendico, ki nama je šla iskat malico v Soseda. Mama mia. Kakšen folk. Ampak ama vse imaš tam. Od cigaret do trave, alkohola in trdih drog. Pride folk iz štacune, vsak ima v vrečki obvezno dve pločevinki Laškega, tretji naokrog ponuja en puf, ženske so že tako ali tako čisto mimo. Ena se mi je skoraj na avto zvrnila z biciklom... Skratka groza.

Ne vem, če ne bi bilo bolj človeško, da dajo tamu folku eno OD, pa jih rešijo tega životarjenja. Namesto, da bi jih zbrihtali, jih pa z metadonom šopajo.

OrlyTM ::

joj .. kok preprosto je to v glavah nekaterih ljudi 8-O
car res ... dj se vkljuci v kako harm reduction organizacijo, ker z svojimi skilsi bos za tren oka resu vse odvisnike!!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Keyser Soze ::

A sedaj lahko to prevedeš v pogovorno Slovenščino?

Kaj te pa tako moti? Si bil slučajno vmes? In te je sram, da povem tu, kar sem videl?

Človek get a grip. Poln k... imam ljudi, ki stokajo, kako so nemočni in kako jih je droga dobila v kremplje, ipd. Pa tudi tistih, ki vpijejo pomagajmo pomoči potrebnim. Par dni nazaj je bil pri tedniku en primer familije, ki je finančno in zdravstveno popolnoma zj... Pa ni noben zadet pol časa, čeprav bi morda bilo bolje če bi bil. Odpri za njih temo in začni navijat za to, da bomo dali kaj za njih.

Ne nucaš ne trave, ne heroina, ne alkohola, ne cigaret. In ne vem zakaj hudiča se na vse kriplje trudiš zadevo spravit do legalizacije oz. dekriminalizacije.

Obstaja en pregovor, ki ga boš ti na "tren oka" sigurno razumel. "Sanja svinja kukuruz, a kukuruza nema!"

Trava bo ostala med prepovedanimi drogami in jaz bom vesel vedno, ko bom videl kakšnega mulota v postopku s Policistom, zaradi posedovanja prepovedanih drog. Tako kot zadnjič v Navju. Pa kako je zakuhal mulo. Ne vem, ali zaradi pohanja, ali zato, ker je policaj vohal njegovo "rolico".:D

In veš da bom, dokler bom živ, probal vplivat, da se teh stvari ne spravi iz "črne liste". Že zaradi principa, ker folk ne zna zmerno naredit tega. Pa nisem bil dolgo tega nazaj proti legalizaciji. Ampak me je naredil takšnega folk vaše baže.

Way to go. Me prav zanima koliko sovražnikov si boste še ustvarili.

OrlyTM ::

Pa kaj je s tabo? Tolk mladi pa tako polni predsodkov, da kozlas!

Zdajle sem bil parkiran pred lekarno na Metelkovi. Tam pri zadnjem vhodu, sem čakal frendico, ki nama je šla iskat malico v Soseda. Mama mia. Kakšen folk. Ampak ama vse imaš tam. Od cigaret do trave, alkohola in trdih drog. Pride folk iz štacune, vsak ima v vrečki obvezno dve pločevinki Laškega, tretji naokrog ponuja en puf, ženske so že tako ali tako čisto mimo. Ena se mi je skoraj na avto zvrnila z biciklom... Skratka groza.


Tole je golo natolcevanje!!! Sicer tamkaj srecas zelo razlicen folk (ja, tudi narkomane in pijance), je pa dalec od tega, da bi bli sami taki! Narkomane in pijance srecas tudi drugod! Si kdaj pogledu v kak sindikalni bife, tkole zjutraj? :\

Ne nucaš ne trave, ne heroina, ne alkohola, ne cigaret. In ne vem zakaj hudiča se na vse kriplje trudiš zadevo spravit do legalizacije oz. dekriminalizacije.


Ne nucas se kupa drugih reci, pa niso prepovedane! Ne trudim se na vse kriplje, izrabim pa vsako priloznost, da predsodkov polni mladini tvojega kova poizkusim predstavit zadevo na drug nacin, brez predsodkov! Zal me vedno znova in znova prepricate, da trdo glavo ne gre premaknit. Smola.

Trava bo ostala med prepovedanimi drogami in jaz bom vesel vedno, ko bom videl kakšnega mulota v postopku s Policistom, zaradi posedovanja prepovedanih drog. Tako kot zadnjič v Navju. Pa kako je zakuhal mulo. Ne vem, ali zaradi pohanja, ali zato, ker je policaj vohal njegovo "rolico".


Kul je, da ti nisi noben faktor pri tej zadevi in da obstaja velika verjetnost, da bo, ne samo trava, tudi nekatere druge substance, slej ko prej pristala na strani Legalno oz. vsaj Ne kriminalno! Kar se pa mulota tice pa nic bat ... v najslabsem primeru je dobu mandatno kazen za prekrsek, v najboljsem primeru pa opozorilo! Kajenje trave ni kaznivo, posest manjsih kolicin za osebno uporabo pa je prekrsek minornega znacaja! Tko da, ti se kr veseli :D sam, da ti je gud pol! :D

In veš da bom, dokler bom živ, probal vplivat, da se teh stvari ne spravi iz "črne liste". Že zaradi principa, ker folk ne zna zmerno naredit tega. Pa nisem bil dolgo tega nazaj proti legalizaciji.


Sej pravim ... se dobro, da nisi neki faktor! :D

Ampak me je naredil takšnega folk vaše baže.


A mi lahko prosim precej natancno opises, kaksen je folk "nase baze"?!? Da bom vsaj vedel, z cim me zmerjas, cistun :\

Way to go. Me prav zanima koliko sovražnikov si boste še ustvarili.


Takih kot si ti, prav toliko, kot jih bo potrebno, da se pride do rezultata, ki je edini pravilen!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Tarzan ::

Orly:
huh, daj se nam povej potlej, kaj bi to prineslo! Takle pomemben podatek mas, pa ga skrivas zase ... sebicnez en


Kaj ti ni jasno? Jaz sem rekel, da za popolno legalizacijo nisem, ker po mojem mnenju, bi lahko prihajalo do velikih zapletov, če že, se more popolna legalizacija zgoditi kot proces, ki bo sledil dekriminalizaciji. Dekriminalizacija pa bi imela ogromno pozitivnih strani, poleg tega pa ljudstvo nebi dobilo vtisa, da gre za neko stvar, ki je popolnoma nedolžna. Trava ni nedolžna, oziroma je nedolžna toliko, kot je nedolžen alkohol.
Sem za postopno obliko legalizacije (nisem proti - ampak vseeno ne na vrat na nos), ki bi sledila dekriminalizaciji. Popolnoma bi morali liberalizirati uporabo industrijeske konoplje v kmetijstvu. Tista nima THCja niti toliko, da bi se splačalo kakorkoli ekstrahirati drogo, ker so procenti premajhni, če pa bi vseeno kdo šel kadit te rastline, bi verjetno nad tem obupal ;) . Kako si dekriminalizacijo predstavljam? Doma, za lastno uporabo, bi lahko človek posadil recimo tri konopljice, več absolutno ne potrebuje, ker iz lastnih izkušenj vem, kako zadeva v naših krajih uspeva. Zadosti za celoletno občasno zakajanje bi bilo že, če bi le ena rastlina imela povprečno letino. Ne pozabit, da stvar zraste tudi krepko preko dveh metrov, če se je ne obrezuje in ne obtežuje.

No, pa še slikica moje lanske domače rastlinice, ki sem jo testno vzgojil.

OrlyTM ::

Se popolnoma strinjam ... ce bi prebral cel topic od zacetka, bi to vedu!
Ne vem, zakaj se nekateri, ki se vkljucujejo v debato, niti toliko ne potrudjo, da bi si prebral kaj se je ze pisalo, ne pa, da berejo med vrsticami, ko jim se golo razumevanje cistopisa dela tezave (tole ne leti nujno nate!)!

Nikoli nisem trdil, da so droge neskodljive!
Nikoli nisem trdil, da niso odvisniki od drog problem!
Vse kar zelim povedat je, da prohibicija ne resuje nicesar! Se vec ... kup zivljenj, ki so v dreku, pohodi do konca! Z legalizacijo, bi se lahko zadeve zacele resevat drugace! Na stopnji vzgoje in izobrazevanja, ne pa prepovedi in tiscanja glave v pesek! In tako, kot ima nekdo pravico spiti pivo, ce mu sede, bi moral nekdo drug imet pravico pokadit joint, vzet ecstasy alpa zategnit lajno, ko mu to sede! Niso vsi uporabniki drog narkomani, tako kot niso vsi pivci alkohola alkoholiki! Z tem dejstvom ima vse prevec mladih resne tezave!

dodajam: lepa rastlinca :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

OrlyTM ::

Pa se ena zanimiva misel, tko malo v razmislek:

Droga v življenju se mi zdi kot sol v hrani.
Bolj okusna je, če solimo,
če pa solimo preveč,
ni užitna oz. nam je slabo.
Navadimo se soliti zelo malo,
zmerno ali pa močno.
Če vedno veliko solimo,
se nam zdi skoraj vse brez okusa,
prikrajšamo pa se za isti užitek
ki ga zmernejši doseže z veliko manj soli.
Težko je preiti na manj slano hrano,
nekaj časa pri jedi ne uživamo,
sčasoma pa začutimo pravi okus, za kar se je treba truditi.
Ko to dosežemo, nam je hrana spet bolj všeč,
izjemoma pa lahko kdaj pa kdaj spet malo bolj posolimo,
če nam to zapaše.

(Dekleva, Intervju, 1999)


Zelo lepo napisano!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

Perci, saj tisti s sexom ni bilo misljeno tako blazno resno... :P Mi je pa dobr, ker ste se takoj na to obesil. :P

Psihicna odvisnost od trave, pa pride nekje tako hitro, kot odvisnost od cigaret. Mogoce malo prej.

BigWhale ::

> Vse kar zelim povedat je, da prohibicija ne resuje nicesar!

Ampak tudi ne ves ce bi legalizacija kaj resila. Bi bilo treba probat.

OrlyTM ::

Psihicna odvisnost od trave, pa pride nekje tako hitro, kot odvisnost od cigaret. Mogoce malo prej.


A to ves iz lastnih izkusenj, al kar tko?

Mislim ... spet posplosujete! Nekdo je povsem lahko zgolj obcasni kadilec marihuane in sploh ne bo zapadu v nobeno odvisnost, nekdo bo pa kmalu po tem, ko je zacel, tezko prezivel dan brez THCja ... ljudje smo si razlicni in psihicna odvisnost je se posebej individualno pogojena!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Ampak tudi ne ves ce bi legalizacija kaj resila. Bi bilo treba probat.


Tocno to je moj point! Nikjer nisem trdil nic drugega! Bi pa legalizacija dala ze v osnovi vec moznosti za resevanje problema! Ker bi se z njo znebili konzervativizma in argumentov prohibicije kot je recimo, droge so bad ker so prepovedane! Tudi o cigaretih se danes ve veliko vec, kot se je vcasih in se o njih govori in vse vec ljudi se odloca, za opustitev te razvade! (jst po 13 letih kajenja, ta trenutek ze dober mesec ne kadim! :D ) Se nedolgo tega, so vsi mislili, da je kajenje pac kul ker je dovoljeno in cigarete lahko kupis v trgovini :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Vice ::

Upam da ne bo iz tega zdaj spet prišlo na dan nekaj v smislu "več denarja imaš manjši odvisnik si" :D

Brane2 ::

Nekaj dni nazaj sem snel "seanse" ameriškega stand-up komika Billa Hicksa ( BTW: tip gate trga !), ki je imel nekaj zanimivih misli na to temo.

Med drugim tudi nekaj v tem stilu:


Na TVju ste lahko slišali izjavo našega spoštovanega (:D ) vodje Busha seniorja (sensa je bla posneta cca l. 90), ki pravi, da izgubljamo vojno proti drogi.

Kaj vam to pove ?

Čeprav se borimo proti tipom, ki so ves čas zadeti, nas ti je*ejo v glavo ! Iz tega izhaja, da so dro*eraši prekleto inventivni ljudje.

Ko sem o tem povprašal kolega med joint seanso, mi je odvrnil nekaj v stilu: " A da smo v vojni ? SPloh nisem vedu. Pa saj imam vse fronte nekako pokrite, razen... ljubica, prinesi še gajbo pira, v tej vojni moramo zmagat...


:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

Ne preveč vpit, da nisem bolj ali manj pomemben faktor v tej zadevi. Da te ne bo to kdaj teplo v kasnejšem življenju. Ko boš hotel prižgat kakšno travico.

Zgleda, da si bil med njimi, glede na to, da se sedaj dereš o nekem natolcevanju. Od tu torej ves ta obup prikazat zadevo v eni lepi luči, pa čeprav smrdi že pri samih gležnjih.

Kar sem videl dobri dve uri nazaj je dejstvo in nič drugega.

Sicer pa si se spretno izognil citiranju tistega dela o družini, ki je bila predstavljena pri tedniku. Kaj torej?

P.S.: NEkako še vedno ni nihče prilepil nič o kakšnem zdravljenju s pomočjo marihuane?

mercutio ::

Strinjam se s tem kar je napisal Keyser Soze. Zagovorniki legalizacije ste preveč napadalni. Človek poda en primer in že ga Orly napade, kaj natolcuje. Tudi razmišljanje Tarzana mi je povsem kul. Ampak ne moreš vsepovprek kričat izobrazte se, kok je folk nerazgledan, pa take ... ljudje si ne ustvarjajo mnenj samo iz raznih zgodbic ampak tudi po tem kaj vidijo. Zadnjič sem šel po Novi Gorici in sem pri zdravstvenem domu (spodaj delijo metadon) naletel na dva tipa, ki sta bila bleda kot smrt in sta se postopala sem ter tja. Sej nista nč hotla od mene, pa te vseeno stisne ko vidiš ta folk. In to vidi vsak, ki gre tam mimo (kar dosti ljudi, glede na to, da je zdr. dom v centru mesta). Poleg tega moraš pazit, da tam pa še po raznih garažnih hišah in travnikih v sandalih na nagaziš na kakšno uporabljeno iglo, da o otrocih, ki imajo med bloki igrišča ne govorim. Pa tudi ljudje se med sabo poznajo in ko vidiš kakega znanca v tem je še bolj bad. Ljudje vidijo to in ne tistih, ki se zadevajo občasno, pa še to doma.

Izobraževanje in osveščanje o drogah bi bilo lahko bolj intenzivno že sedaj in to ni noben argument za legalizacijo, ki se pojavlja v postih. Ne moreš pa od ljudi pričakovat, da bodo kar podprli legalizacijo, brez nobenih utemeljitev oziroma ustreznih dokazov, na besedo ti ne bo noben verjel, kvečjemu si bodo mislili, da se bo z legalizacijo stanje v mestu, kot sem ga opisal, še slabše.

Tako da, s takim odnosom in zmerjanjem kot je vidno pri določenih osebkih te teme ne boste prišli nikamor in lahko samo sanjate o legalizaciji.

Brane2 ::

IMHO- legalizacija bi bila fina zadeva, vendar bi ob njej morali ivseti solidne kazni in preventivo.

Med drugim bi morali:

-odpraviti vse ovire za odvzem neustrezno vzdrževanih otrok, da bi preprečili negativen vpliv na otroke in poznejše probleme.

-odpraviti osebne svoboščine in pravice v zvezi z zmanjšano prištevnostjo pod vplivom drog(e). Če narediš s*anje, si odgovoren, ne glede na to,d asi bil takrt zadet. Razen v izjemnih primerih, ko si zase pred zadevanjem ustrezno poskrbel, pa so te drugi spravili v neustrezne okoliščine. Če te recimo napadejo, ko si zadet doma itd.

-odpraviti ovire za upoštevanje drugih posledic zadevanja. Da te recimo zavarovalnica lahko sama prepiše v višjo rizično grupo, ti pdopove zavarovanje ali ti določenih stvari ne krije, če si v določeni grupi.


V takih pogojih dodatne odgovornosti ob dodatnih pravicah bi se stvar lahko IMHO optimalno iztekla.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OrlyTM ::

Itq ... znacilno za konzervativce in cistune tvojega tipa ... vsi ki niso striktno proti, so narkomani, ane? :\
Da ti pa funkcionalna pismenost dela probleme, smo pa tudi ze ugotovili, tko da ni treba iz posta v post to na novo definirat, OK?

Sicer pa si se spretno izognil citiranju tistega dela o družini, ki je bila predstavljena pri tedniku. Kaj torej?


Butasta primerjava! oboji rabijo pomoc!!

Kar sem videl dobri dve uri nazaj je dejstvo in nič drugega.


yeah right ... sj ti verjamemo :P

P.S.: NEkako še vedno ni nihče prilepil nič o kakšnem zdravljenju s pomočjo marihuane?


Cannabis Healing Potential ...

preberi si malo, ce zmanjka, ti lahko se kaj najdemo!
Ni pa to sploh vazno! Trava bi morala bit legalna ze iz drugih vidikov! Ce nekomu sede kadit, kdo si ti, da mu bos prepovedoval???
Kako bi se tebi zdelo, ce bi ti prepovedali gledat TV in uporabljat racunalnik? a? Pa preden bos rekel, da je bedasta primerjava, raje dvakrat premisli, OK?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Tarzan ::

No, cigareti so celo bolj hitri, kot konoplja.Zdravo kaditi travo ni, o temu, koliko škodljivo je, bi se dalo razpravljati, ima pa ta zel nekatere učinke na človeško telo, ki so pri določenih boleznih zelo iskani. Zmanjšuje bolečine, deluje kot pomirjevalo in podobno.
Aha, pa sem se spomnil eno bolezen, ki jo trava resnično zdravi. Pomanjkanje apetita in zdravljenje prenizke kilaže. pri tem obolenju pa precej pomaga. Morda/verjetno učinkuje še marsikje drugje, ampak z zagotovostjo patega ne moremo govoriti.

tineslo ::

Orly
Z legalizacijo, bi se lahko zadeve zacele resevat drugace! Na stopnji vzgoje in izobrazevanja, ne pa prepovedi in tiscanja glave v pesek!


Sicer se je podobna tema že pojavla prej (sam tega nisi opazil), pa me klub vsemu zanima kako sta legalizacija in stopnja vzgoje oz. izobraževanja med seboj povezani?
A mogoče tako da boš poleg nekega splošnega znanja (glede katerega je sigurno potrebno uvesti neke spremembe, sklepajoč po večini postov o legalizaciji) dobil še mal ganje za probat?
http://www.pegasosppc.com/
http://www.amigaworld.net/

OrlyTM ::

Zagovorniki legalizacije ste preveč napadalni. Človek poda en primer in že ga Orly napade, kaj natolcuje.


ja hudica no! bogi ste res ... vam nekdo odkaze mesto, se pa pocutite napadeni? Ce natolcuje, naj bo pripravljen sprejet kontra mnenje.

Ampak ne moreš vsepovprek kričat izobrazte se, kok je folk nerazgledan, pa take ...


Zakaj ne? Ce je pa res! Z vasimi posti dokazujete, da o zadevi nimate pojma! Torej ste potrebni dodatnega znanja iz tematike ... ce se seveda kanite zapletati v debate takega tipa! Ne trpim "babicinih" argumentov v debatah o drogi, ker so skrajno neprimerni za leto 2005.

Zadnjič sem šel po Novi Gorici in sem pri zdravstvenem domu (spodaj delijo metadon) naletel na dva tipa, ki sta bila bleda kot smrt in sta se postopala sem ter tja. Sej nista nč hotla od mene, pa te vseeno stisne ko vidiš ta folk. In to vidi vsak, ki gre tam mimo (kar dosti ljudi, glede na to, da je zdr. dom v centru mesta).


Glej, tezki odvisniki so velik problem, temu nihce ne nasprotuje! Point je samo v tem, da legalizacije NE pomeni, da bo pol se vec takih odvisnikov! Legalizacija bi nam dala toole, da bi se lahko se bolje in uspesnejse borili proti odvisnosti od katerekoli droge (ja, tudi alkohola!!). Kaj pa, ko gres mimo treh klosarjev v mestu, ki ravno praznijo steklenico ruma? A te tudi stisne? No ... tudi to vidi vsak, ki gre mimo, pa se ne vidim tendenc, da bi Alkohol prepovedali in kljub temu, da je legalen, ne vidim vsakogar venomer pijanega, ane? A bo slo to razumet?

Poleg tega moraš pazit, da tam pa še po raznih garažnih hišah in travnikih v sandalih na nagaziš na kakšno uporabljeno iglo, da o otrocih, ki imajo med bloki igrišča ne govorim.


Se strinjam! Velik problem! Ne vidim pa, kako ga prohibicija resuje! Vidis mogoce ti?

Izobraževanje in osveščanje o drogah bi bilo lahko bolj intenzivno že sedaj in to ni noben argument za legalizacijo, ki se pojavlja v postih.


Saj je ... vedno bolj! Tudi ta tema je neke vrste izobrazevanje in osvescanje! Z legalizacijo bi bilo tega lahko se vec!

Ne moreš pa od ljudi pričakovat, da bodo kar podprli legalizacijo, brez nobenih utemeljitev oziroma ustreznih dokazov, na besedo ti ne bo noben verjel,


Dokazov za kaj?!?

kvečjemu si bodo mislili, da se bo z legalizacijo stanje v mestu, kot sem ga opisal, še slabše.


mislili si bodo narobe!

Tako da, s takim odnosom in zmerjanjem kot je vidno pri določenih osebkih te teme ne boste prišli nikamor in lahko samo sanjate o legalizaciji.


hmnja ... se opravicujem, ce je moj nacin komuniciranja za koga malo pretrd ... pac zastopam svoje stalisce, ki se neposredno krese z tvojim. Drugace kot jasno in glasno jaz svojih misli zapisat ne znam. Ce se ti zaradi tega pocutis napadenega, to res ni moj problem! Se manj moj namen! Ne jemlji mojih tekstov osebno .. preberi si se enkrat celotno temo ... mogoce uvidis moj point, ki je zapisan jasno in ti ne bo treba brat med vrsticami. :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Keyser Soze ::

Ja no. Če si zapohanc, si zapohanc. Tega ti res ne morem preprečit. Sploh če se sam proglasiš za slednjega. Saj v takem primeru ti je pol odpuščenega.

Važno da sem čistun in konzervativec. Še bolj važno je pa to, da ti tvoje travce ne boš mogel pokaditi v enem blaženem miru na ulici tudi zaradi mene. Kako šele meni to sede. Si moreš mislit.:D

A da oboji rabijo pomoč. Šment, če bi se za njih toliko trudil, kot se trudiš za zapohance, bi jim bilo mnogo lepše. Ampak imam filing, da ti niti ne pomagaš drugim zapohancem, temveč je vmes en tak egoističen koncept pomaganja samemu sebi(ostali so kolateralna škoda - dobesedno).

Še vedno je užaljen, ker sem ga videl zjutraj. Če si bil res med njimi si naslednjič kupi kapuco. Da ne boš na sliki, ki jo bom prilepil tule. Pa ne se bat za kakšne pravice ali kršenje le teh. Imajo tam kamero in tudi tablo, da je območje pod video nadzorom. Le zakaj. Edino pametno.

Cannabis healing potential

Mama mia. Kakšni strokovni članki. Da na rit padeš. Čaki grem na eno strokovno ekspertizo tjale na Metelkovo. Da mi dr. med. in podobni učenjaki pojasnijo efekte trdih drog na telo in njihove zdravilne učinke.

U R Funny. Pa v bistvu s tem sebi in ostalim, ki si željio tega pljuvaš v skledo.

P.S.: Taka legalizacija, kot jo omenja Brane bi bila pa idealna. Kar dajmo takoj. Pa seveda ukinit centre, kjer se meče denar stran, namesto da bi se pomagalo bolnim otrokom in ostalim, ki niso krivi za svoje stanje.

OrlyTM ::

A mogoče tako da boš poleg nekega splošnega znanja (glede katerega je sigurno potrebno uvesti neke spremembe, sklepajoč po večini postov o legalizaciji) dobil še mal ganje za probat?


?!??!? A ni ze prvo dost? ... kje si dobu drugo za zraven, pa nimam pojma :\

kako sta legalizacija in stopnja vzgoje oz. izobraževanja med seboj povezani?


ker je droga prepovedana je med ljudmi (vse prevec njih, ocitno!!) se vedno bolj kot ne TABU! O tem se ne govori, razen "dejstev", da je droga slaba, da si od enega jointa odvisen in da bos jutri ze na horsu, pojutrisnjem pa v komuni! Takole napumpan mladenic pride v ljubljano studirat. Vidi kolege, ki ga veselo pohajo in se jim nic ne zgodi! Niso ze kr takoj odvisni in niso jutri ze na horsu! Mladenic pomisli ... hmm ... mati so mi lagali! Mogoce pa travca le ni tako slaba! Mogoce so mi lagali tudi o drugih drogah. Bom poizkusil pa bomo videli! ... naprej ... odvisno od individuuma.

Ce bi mladenic ze doma zvedel vse slabe in dobre strani razlicnih drog, bi bil o njih poucen in bi vedel, kaksne posledice lahko pricakuje, bi se lahko bolje in pravilneje odlocil, kako bo posegal po razlicnih substancah! Nekateri bi pac kljub vsem napotkom in dejstvom zapadali v odvisnosti, drugi bi zadevo vozili brez vecjih problemov z dobrsno merico zmernosti, tretji pa bi se naprej abstinirali.

Meni se zdi to precej boljsi scenarij ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Keyser Soze ... sorry ... sam ti si cuden! Dost mam debate s teboj, ker ne vodi nikamor! Nauci se brat in razumet prebrano, pol pa lahko se katero recemo ... OK? OK!

Važno da sem čistun in konzervativec.


to ni vazno, to pac je! :\

Še bolj važno je pa to, da ti tvoje travce ne boš mogel pokaditi v enem blaženem miru na ulici tudi zaradi mene. Kako šele meni to sede. Si moreš mislit.


hehehehehe ... zakaj mislis, da je ne morem ze sedaj? :D :D
Saj pa sem veckrat povedal, da prohibicija nima ucinka! A ne verjames, kaj? :D :D

lp
ORlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752670 (31343) MrGTO
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233431 (23611) tomi66
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019111 (7418) koyotee
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947099 (5988) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936163 (5254) g0Run7

Več podobnih tem