» »

Ljudje: legalize it!

Ljudje: legalize it!

««
5 / 14
»»

BigWhale ::

Izkusnje lahko pridobis na vec nacinov. Izkusnje v smislu poucevanja samega sebe o drogi. Ne rabis se zakadit, ne rabis se z iglo picit ali pa vzet tabletke.

suntrace1 ::

Izkusnje lahko pridobis na vec nacinov. Izkusnje v smislu poucevanja samega sebe o drogi. Ne rabis se zakadit, ne rabis se z iglo picit ali pa vzet tabletke.

To niso izkušnje, to je teorija.

Matev ::

opažam da kajenje trave postaja neka modna stvar
tisti ki tega ne počane ali ni počel je takoj v nekakšnem nižjem položaju

ljudje ki pa kadijo so pa vsi po vrsti na to ponosni kot da je to del razvite družbene kulture

:(

perci ::

kje pa to opažaš, če smem vprašat

Tear_DR0P ::

men je ful hecn ko eni primerjajo zmerno uživanje trave s prekomernim uživanjem alkohola. Jst sam sm probal z zmernim uživanjem obojega, travo sem pa užival tudi prekomerno. No tud z alkoholom sm se že zelo zastrupil, tko da bi lahko to štel kot prekomerno uživanje alkohola. Po mojem je oboje prbližno isti kurac, sam alko je družbeno sprejemljiv zaradi svoje dolgotrajne prisotnosti in pa vpeljanosti v družbo. Ko bo kajenje trave pri nas prisotno tolk časa kot v indiji in pakistanu, bomo pa tud mi dobl free ganjo - al pa če uvozimo tolk indijcev in pakistancev kot jih je v amsterdamu.

Trava je izredno škodljiva, za vse ki mislijo da je alkohol bolj škodljiv nej jim povem da se motijo. Prekomerno uživanje marihuane povzroča motnje osebnosti, ki se odražajo v izgubah spomina, nasilju - ja od prekomernega uživanja trave ima človek abstinenčno krizo v kateri je vzkipljiv in tudi fizično bolj nasilen kot pijan alkoholik - pozneje pa postaneš apatičen, nimaš volje za nič razen da še enega naviješ -zombie anyone.

Vsi mislite da se bo problematika drog razrešla na neposredni ravni z zakoni okoli drog. Uživanje alkohola in drog se da izkoreninit samo preko sociologije in psihologije - ne pa s pravom - pa še to je vprašanje če je možno. Človek je nažalost samodestruktivno bitje.

Jst sm včasih mislu da je legalizacija vseh drog taboljša rešitev - hitler bi ji rekel dokončna - no danes sm mnenja da bi se uvedl ene cone, ki bi bile tko kot cone za gobavce, lahko vstopiš, izstopit pa ne moreš. Tam nej bo legalno vse - droge, orožja, pedofilija,... Pa bomo vidl kolk je dobrga na drogah.

next round - fight!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

thramos ::

Tam nej bo legalno vse - droge, orožja, pedofilija,...


Lol, kako lahko v istem stavku napišeš droge in orožje, pedofilijo?

OrlyTM ::

@Tear_Drop ... ce si sam tolk neodgovoren, da si mocno zlorabljal vsako drogo, katera ti je prisla pod prste, ne prenasaj tega na vse! Eni znajo zadevo sfurat normalno! Tvoji zakljucki so pa naravnost debilni, tko da, tudi tebi svetujem, da se naslednjic, ko bos mel kake take komentarje, raje vgriznes v jezik!

@BigWhale ... v tem topicu je kup takih, ki podobno kot ti, mislijo, da objektivno gledajo na stvar, v resnici pa pisejo bedarije da jim ni para!

@Matev ... sam ti si pa res cudak! Kje to opazas? :\

dodajam: @Tear_Drop: a ti mislis, da je v Indiji marihuana free?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

OrlyTM ::

prov morm se na tole replyjat:

Trava je izredno škodljiva, za vse ki mislijo da je alkohol bolj škodljiv nej jim povem da se motijo. Prekomerno uživanje marihuane povzroča motnje osebnosti, ki se odražajo v izgubah spomina, nasilju - ja od prekomernega uživanja trave ima človek abstinenčno krizo v kateri je vzkipljiv in tudi fizično bolj nasilen kot pijan alkoholik - pozneje pa postaneš apatičen, nimaš volje za nič razen da še enega naviješ -zombie anyone.


tuli si natresu tak kup bedarij, da bog pomagaj! Daj se res raje vzdrzi komentiranja tebi nedomacih tematik oz. se o njih malo bolje poduci, ce prvo ne bo slo ... ok? OK!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

legend ::

Trava je izredno škodljiva, za vse ki mislijo da je alkohol bolj škodljiv nej jim povem da se motijo. Prekomerno uživanje marihuane povzroča motnje osebnosti, ki se odražajo v izgubah spomina, nasilju - ja od prekomernega uživanja trave ima človek abstinenčno krizo v kateri je vzkipljiv in tudi fizično bolj nasilen kot pijan alkoholik


Alkohol preprosto je bolj škodljiv od marihuane, saj ti že manjše količine po krajšem času bolj škodujejo. Če si se enkrat zastrupil z alkoholom to ni primerljivo z uživanjem marihuane skozi daljši čas, ker če bi drogi zamenjali vlogi, bi to na tebi pustilo precej hujše posledice, verjemi. Saj ne pravim, da trava ne škoduje, ampak njeni učinki in posledice uživanja so nesorazmerni z njenim statusom v zakonu, sploh če zraven primerjamo še legalen in družbeno poplnoma sprejet alkohol.

Uživanje alkohola in drog


Alkohol JE droga.

suntrace1 ::

Joj Orly, ne se tok razburjat na somišljenika Hitlerja, vidiš da ima posledice zlorabe drog. Mogoče dolgo abstinira in je lahko nevaren :D

OrlyTM ::

sj se nic ne razburjam ... sam vedno znova sem presenecen, z kaksnimi to hodijo ven tisti, ki uporabnike droge kvalificirajo v isto kategorijo kot pedofile in podobno sodrgo. Se najhujsi so pa ravno taki kot Tear_Drop, parkrat se ga je na mrtvo "ubil" in valda cutu posledice, zaj je pa na misiji, da ocisti svet narkomanov :\
Take, cistune, obracajoce po vetru, bi blo za zapret nekam, ce ze koga!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mercutio ::

legend:
"Alkohol preprosto je bolj škodljiv od marihuane, saj ti že manjše količine po krajšem času bolj škodujejo."
Dobro no, take pa ne spet ven metat. Kaj zdaj smatraš kot manjšo količino? Če misliš en kozarec na dan, je ta tvoja teza malo mimo.

OrlyTM:
"... ce si sam tolk neodgovoren, da si mocno zlorabljal vsako drogo, katera ti je prisla pod prste, ne prenasaj tega na vse! Eni znajo zadevo sfurat normalno! Tvoji zakljucki so pa naravnost debilni, tko da, tudi tebi svetujem, da se naslednjic, ko bos mel kake take komentarje, raje vgriznes v jezik!"
Poglej, po eni strani stojiš za legalizacijo vseh drog, po drugi pa ugotavljaš, da obstajajo ljudje, ki ne poznajo zmernosti. Najlažje je stvar legalizirat in rečt vse bo v redu. Pa ne bo!!! Ne rečem, da je zdajšnje stanje boljše, ampak samo legalizacija stvari ne bo magično izboljšala. Samo ozaveščanje o nevarnostih drog takim ljudem ne bo nič pomagalo (tukaj ne govorim o travi ampak o trših drogah). Ko se je treba z ljudmi ukvarjat, jim pomagat, ugotavljat zakaj je do tega prišlo, se pa noben ne javi.

Matev ::

folk je ponosen in se hvali z tem da so travo že preiskusili vsaj enkrat

legend ::

mercutio:

Ne, nisem tako mislil. Mišljeno je blo v primerjavi z marihuano, torej heavy smoking skozi daljši čas te bistveno manj uniči kot niti ne tako heavy drinking skozi enak ali celo kraši čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

OrlyTM ::

@Mercutio:

Alkohol definitivno JE bolj skodljiva droga od vecine ostalih, tudi tisti, ta "trdih" drog! Dokazano je nevrotoksicen za mozgane! Mocno je fizicno adiktiven (od abstinence gres v delirij od katerega lahko umres, kar je precej specificno ravno za alkohol)! Smrtnost zaradi alkohola je neprimerljivo vecja kot zaradi katerekoli druge droge! Mogoce edino cigareti lovijo to neslavno titulo, ostale niti priblizno!

Poglej, po eni strani stojiš za legalizacijo vseh drog, po drugi pa ugotavljaš, da obstajajo ljudje, ki ne poznajo zmernosti. Najlažje je stvar legalizirat in rečt vse bo v redu. Pa ne bo!!! Ne rečem, da je zdajšnje stanje boljše, ampak samo legalizacija stvari ne bo magično izboljšala. Samo ozaveščanje o nevarnostih drog takim ljudem ne bo nič pomagalo (tukaj ne govorim o travi ampak o trših drogah).


Prosim, ce si se enkrat preberes kaj sem pisal, ker mi polagas na tipkovnico nekaj, kar jaz vsekakor nisem rekel! Niti pod razno ne mislim, da bi legalizacija povzrocila, da bi blo pa kr vse v redu! No way! Bi pa resila cel kup drugih tezav z drogami, kot so npr. sivi trg in neciste substance! Prohibicija pa ne resi nicesar! Samo se vec tezav povzroci!
Takim ljudem, o katerih pises ti, pa ne bo pomagalo NIC! So patoloski kronicni uzivalci cesarkoli se lotijo! Pa naj bo to cokolada alpa heroin! Mnogo je pa ljudi, ki droge zna zmerno uporabljati in jih kriminalizacija stigmatizira! Zakaj? Coz drugs are bad, m'kay?

Ko se je treba z ljudmi ukvarjat, jim pomagat, ugotavljat zakaj je do tega prišlo, se pa noben ne javi.


hmmm ... v psihiatricnih bolnisnicah se ukvarjajo z takimi zadevami! Samo tja je treba it, ce mas tezave ... aham, tu je problem ... te se pa vrni en odstavek nazaj in se enkrat preberi!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

folk je ponosen in se hvali z tem da so travo že preiskusili vsaj enkrat


zmeden sem ... kaj nam ti hoces povedat?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Myth ::

Matev, kateri folk? Taki folk je "glup"... jaz tudi nisn ponosen, če kerga premlatim... :D

Nekaj zanimivega:
Alkohol ali cigarete?
Kaj je dolgoročno bolj škodljivo: kajenje ali čezmerno uživanje alkohola?

Nič od navedenega telesu ne koristi, ko pa govorimo o kronični zasvojenosti, je alkohol večje zlo. Poleg dobro znane ciroze jeter, na pijance prežijo še bolezni srca, poškodbe živčnega sistema in pankreatitis (vnetje trebušne slinavke). Z vsakodnevnim pitjem alkohola se podvoji nevarnost za previsok krvni tlak, pospeši pa se tudi napredovanje rakavih obolenj. Kadilci, ki prisegajo na marihuano, niso kaj dosti na bolšem od tobakarjev, saj tudi pri njih obstaja nevarnost za kronični bronhitis, kratko sapo in sopihanje, pljučnico ter raka na pljučih v predelu glave in vratu. Poleg tega za ljubitelje "trave" obstajajo nevarnosti hitrejšega bitja srca, čezmerne uporabe besede "stari" in zasvojenosti z reggae glasbo.

--
Da se malce podučite. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OrlyTM ::

Poleg tega za ljubitelje "trave" obstajajo nevarnosti hitrejšega bitja srca, čezmerne uporabe besede "stari" in zasvojenosti z reggae glasbo.


aaaaahahahahahahaha ... dobra :D :D :D sicer totalno stereotipna ampak dobra! :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Myth ::

Če koga zanima. Prebrano iz Men's Healtha. :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

mercutio ::

OrlyTM:
"Prosim, ce si se enkrat preberes kaj sem pisal, ker mi polagas na tipkovnico nekaj, kar jaz vsekakor nisem rekel!"

OrlyTM 14.06.2005 16:48:23
"Sem za legalizacijo VSEH!! drog in za nadzor nad njihovo prodajo in njihovo kvaliteto! Na ta racun bi se lahko bogatil drzavni prasicevec in posledicno zganjal preventivo in osvescal uporabnike, le ta bi pa vedno vedu kaj je kupu in bo posledicno zauzil!"

Ti preberi še enkrat, prav nič ti nisem položil na tipkovnico.

"Bi pa resila cel kup drugih tezav z drogami, kot so npr. sivi trg in neciste substance! Prohibicija pa ne resi nicesar! Samo se vec tezav povzroci!"
Poglej, ce mislis, da po legalizaciji ne bo obstajal sivi trg, si v zmoti. Kaj misliš, da bo en diler rajš državi plačeval pol davka al na črno prodajal stvar? Če gledam na celotno stvar egoistično, me BK, če obstajajo nečiste substance. Če bo legalizacija pripeljala do večjega števila uživalcev trdih drog, kaj meni pomaga če majo na voljo čiste substance, če mi vsak drugi dan spizdijo radio ven iz avto al pa kej drucga? Al misliš, da se bodo cene kar tako spustile?

"Takim ljudem, o katerih pises ti, pa ne bo pomagalo NIC! So patoloski kronicni uzivalci cesarkoli se lotijo! Pa naj bo to cokolada alpa heroin!"
Ja, kar vse strpaj v isti koš. Socialni status, problemi v otroštvu, zlorabe pa nič ne doprinesejo k temu ne? Daj se malo poduči o teh stvareh.

"hmmm ... v psihiatricnih bolnisnicah se ukvarjajo z takimi zadevami! Samo tja je treba it, ce mas tezave ... aham, tu je problem ... te se pa vrni en odstavek nazaj in se enkrat preberi!"
Pol pa strpaj vse v psih. bolnišnice in si problem rešil. Ne rabiš legalizacije.

Matev ::

ljudje se pač radi pohvalijo da so vsaj enkrat poskusili travo

kaj tu ni jasno?

mentaliteta je pač takšna da se smatra travo za nekaj povsem neškodljivega in kot pripomoček za uživanje brez vsakih slabih učinkov

kar seveda ni res

gfighter ::

Mercutio, Matev, BigWhale in ostali: Najbrž se potem tudi strinjate s popolno prepovedjo alkohola in cigaret? Ker če se ne, potem ste navadni licemerneži.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

OrlyTM ::

ok Mercutio, sm mislu, da mam z enim mal bolj pismenim opravka ...

a mi lahko razlozis kako tale moj odstavek:

OrlyTM 14.06.2005 16:48:23
"Sem za legalizacijo VSEH!! drog in za nadzor nad njihovo prodajo in njihovo kvaliteto! Na ta racun bi se lahko bogatil drzavni prasicevec in posledicno zganjal preventivo in osvescal uporabnike, le ta bi pa vedno vedu kaj je kupu in bo posledicno zauzil!"


... pomeni, da bi blo z legalizacijo vse kul?!?!? Ocitno mi res nisi nalozil na tipkovnico, bolj mas probleme z funkcionalno pismenostjo.

Poglej, ce mislis, da po legalizaciji ne bo obstajal sivi trg, si v zmoti. Kaj misliš, da bo en diler rajš državi plačeval pol davka al na črno prodajal stvar? Če gledam na celotno stvar egoistično, me BK, če obstajajo nečiste substance. Če bo legalizacija pripeljala do večjega števila uživalcev trdih drog, kaj meni pomaga če majo na voljo čiste substance, če mi vsak drugi dan spizdijo radio ven iz avto al pa kej drucga? Al misliš, da se bodo cene kar tako spustile?


Sivi trg VEDNO obstaja ... tudi za povsem normalne stvari, ki jih lahko kupis v Mercatorju! Diler vsekakor nebi rad placeval davka! Bi pa mel kupec moznost izbire kupovanja preverjene robe! IMO bi se vecina "normalnih" uporabnikov odlocila za nakup preverjene robe, tudi, ce bi to pomenilo, da je malo drazja!
Ce gledas na celotno stvar egoisticno, si zgolj svinjski egoist!
Izkusnje po svetu (Nizozemska) nakazujejo, da legalizacije ne pomeni povecanja uzivalcev drog! Tisti, ki se hocjo drogirat, se ze zdaj, s tem, da se morjo zdaj skrivat! Kar ni kul!

Ja, kar vse strpaj v isti koš. Socialni status, problemi v otroštvu, zlorabe pa nič ne doprinesejo k temu ne? Daj se malo poduči o teh stvareh.


Se vedno drzi tisto, kar sem jaz rekel ... takim ljudem ne pomaga nic, ce si sami ne zelijo pomagat! Razlogi, zakaj so taki, za najino debato nimajo pomena!

Pol pa strpaj vse v psih. bolnišnice in si problem rešil. Ne rabiš legalizacije.


jao :\ prov zgrozim se, ko berem takele komentarje!
ves, za razliko od tega, kar mislis ti, v psihiatricnih bolnisnicah nimajo samo zaprte oddelke in mucilnih naprav!
obstajajo ambulantni oddelki, kamor se lahko pride clovek z psihicnimi tezavami pogovorit in sele potem se doloci potrebna terapija, ki nujno ne vkljucuje hospitalizacije!
Preden mi bos spet svetoval, da se malo poducim o teh stvareh, 3x premisli, OK?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

mentaliteta je pač takšna da se smatra travo za nekaj povsem neškodljivega in kot pripomoček za uživanje brez vsakih slabih učinkov

kar seveda ni res


Se strinjam! Med mladimi je prevec razsirjena ideja, da je trava povsem neskodljiva! Zakaj je temu tako? Zato, ker jim redko kdo zna zadevo pravilno predstavit! Starsi jim tupijo, da so droge bad i basta! Otrok pa vidi kolega, ki veselo vlece joint, pa se mu cist nic ne zgodi, nasprotno, se fino se ma! Hmmm ... tu nekaj ne stima, ane? Zato pa pravim, da je legalizacija in osvescanje edina prava pot!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Pa se nekaj, opazam, da maste zlo radi klasifikacijo na mehke in trde droge ...

katere pa so mehke in katere so trde droge?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

kopernik ::

Starši tupimo(oz. bomo tupili, ko bo še malo zrasel:)) tudi, da so cigareti in alkohol škodljivi. Droge pa sploh. Poleg morebitnih zdravstvenih težav lahko prihaja tudi do drugih.
Itak vem, da kot starš ne moreš preprečiti vsega, kar smatraš za slabo ali škodljivo, lahko se pa trudiš, da vzgojiš drogam neprijaznega otroka, hehe. Bistveno bolj škodljiv pristop je po mojem mnenju tak, ki bi opozarjal na pozitivne strani cigaret, alkohola in drog.

OrlyTM ::

da so cigareti in alkohol škodljivi. Droge pa sploh.


cigareti in alkohol SO DROGE!!! Alkohol celo ena izmed NAJBOLJ skodljivih od VSEH!! In to je veckrat dokazano!
fak, a res ne dojamete tega, al se sam delate smotane?

Bistveno bolj škodljiv pristop je po mojem mnenju tak, ki bi opozarjal na pozitivne strani cigaret, alkohola in drog.


se strinjam! Opozarjat je treba na negativne in pozitivne strani VSEH DROG!!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mercutio ::

OrlyTM:
"... pomeni, da bi blo z legalizacijo vse kul?!?!? Ocitno mi res nisi nalozil na tipkovnico, bolj mas probleme z funkcionalno pismenostjo."

V vseh tvojih postih propagiraš legalizacijo kot nekaj najboljšega in nikjer ne predstaviš njenih slabih strani. In jo kažeš kot prvi korak k izboljšanju. Jaz s s tem ne strinjam, o tem, kaj jaz smatram kot prvi korak pa ne sodi v to temo, ker bi bilo off-topic. Te lahko berem med vrsticami. In vzdrži se žaljivk.

"Ce gledas na celotno stvar egoisticno, si zgolj svinjski egoist!"
Ja, kok sm svinjski in egoističen. A bolj kot uni, ki krade ljudem, ki že tko nč nimajo, samo zato, da se bo sam dobro počutil po fiksu.

"Izkusnje po svetu (Nizozemska) nakazujejo, da legalizacije ne pomeni povecanja uzivalcev drog! Tisti, ki se hocjo drogirat, se ze zdaj, s tem, da se morjo zdaj skrivat! Kar ni kul!"
Če je Nizozemski model tako dober, zakaj ga ni privzela še nobena druga država. Podaj še kakšne linke, ki potrjujejo tvojo trditev. To bi blo kul!

"ves, za razliko od tega, kar mislis ti, v psihiatricnih bolnisnicah nimajo samo zaprte oddelke in mucilnih naprav!
obstajajo ambulantni oddelki, kamor se lahko pride clovek z psihicnimi tezavami pogovorit in sele potem se doloci potrebna terapija, ki nujno ne vkljucuje hospitalizacije!
Preden mi bos spet svetoval, da se malo poducim o teh stvareh, 3x premisli, OK?"

Mah, ne kapiraš sarkazma.

mercutio ::

kopernik:
"Starši tupimo(oz. bomo tupili, ko bo še malo zrasel:)) tudi, da so cigareti in alkohol škodljivi. Droge pa sploh. Poleg morebitnih zdravstvenih težav lahko prihaja tudi do drugih.
Itak vem, da kot starš ne moreš preprečiti vsega, kar smatraš za slabo ali škodljivo, lahko se pa trudiš, da vzgojiš drogam neprijaznega otroka, hehe. Bistveno bolj škodljiv pristop je po mojem mnenju tak, ki bi opozarjal na pozitivne strani cigaret, alkohola in drog."

Se podpišem pod to.

kopernik ::

Ko rečem droga, mislim predvsem na stvari, ki se dilajo po ulicah, na črno. Alkohol in cigarete ločujem zaradi uradnega statusa ! Res je, tudi alkohol in cigarete so droga. Še čokolada je droga :-)

še definicija iz SSKJ:
mamílo -a s (í) sredstvo, ki povzroča ugodje in lajša bolečine: uživati mamila; vbrizgati mamilo; močno mamilo; tihotapci mamil / vpliv mamil na mladino; navajenost na mamila / ekspr. v vinu je iskal mamila svojim bolečinam utehe

V SSKJ je droga "linkana" na mamilo. Ob taki definiciji je lahko veliko stvari droga.

legend ::

kopernik:

Vesel sem, da si to napisal, saj si potrdil moja predvidevanja v enem izmed zgornjih postov, in sicer da ima trava zaradi statusa v zakonu, kjer je v istem košu z vsemi ostalimi ilegalnimi drogami, tak status tudi v širši javnosti - čeprav je v bistvu bistveno manj nevarna od splošno sprejetega in legalnega alkohola.

Dvojna morala ni bila nikdar pozitivna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

Ziga Dolhar ::

> Najbrž se potem tudi strinjate s popolno prepovedjo alkohola in cigaret? Ker če se ne, potem ste navadni licemerneži.

Kaj meniš, da v ostalih temah -- o alkoholu in cigaretah -- "smo" pa kaj manj anti?

Uporabi iskanje! 0:)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

legend:
ja, v mojih očeh imajo tudi cigareti in alkohol enak status kot trava - čimprej se jih znebimo, boljše bo za nas. Torej sem še daleč od tega, da bi podprl prodajo trave na način, kot se prodaja alkohol in cigareti. Sem pa takoj za to, da se umakne cigarete in alkohol iz trgovin.

Se pa zavedam, da niti pri prvi niti pri drugi stvari ne bo po moje. Na žalost bodo cigarete in alkohol ostali in morda se jima bo pridružila še trava.

OrlyTM ::

@Mercutio:

V vseh tvojih postih propagiraš legalizacijo kot nekaj najboljšega in nikjer ne predstaviš njenih slabih strani. In jo kažeš kot prvi korak k izboljšanju. Jaz s s tem ne strinjam, o tem, kaj jaz smatram kot prvi korak pa ne sodi v to temo, ker bi bilo off-topic. Te lahko berem med vrsticami. In vzdrži se žaljivk.


To preprosto ni res! Kar potrjuje mojo teorijo o tvojih tezavah s prebiranjem tekstov. Ne predstavljam nobenih strani, ne slabih, ne dobrih! Izpostavljam predvsem to, da bi mela legalizacija vec pozitivnih ucinkov kot jih ma prohibicija, ki vec kot ocitno ne deluje! Ne beri me med vrsticami, ce imas ze z osnovnim razumevanjem tezave!

Ja, kok sm svinjski in egoističen. A bolj kot uni, ki krade ljudem, ki že tko nč nimajo, samo zato, da se bo sam dobro počutil po fiksu.


Zej si pa se bebast zraven! Vsak uporabnik droge ni odvisnik, tako kot vsak uporabnik alkohola ni alkoholik! Bo slo to razumet? Presenecen bi bil, kolko uporabnikov heroina niti pod razno ne spada v tvojo "kategorijo" narkomanov. Mnogi uporabniki (in tudi odvisniki) od heroina spadajo v srednji in tudi visji sloj prebivalstva. Dobro preskrbljeni podjetniki in podobno! Tako grdo posplosujes, da je ze grozno!

Če je Nizozemski model tako dober, zakaj ga ni privzela še nobena druga država. Podaj še kakšne linke, ki potrjujejo tvojo trditev. To bi blo kul!


Ni res, da ga ni se nobena druga drzava privzela! Pred kratkim je zelo podoben rezim proti marihuani povzela Velika Britanija! Mislim, da imajo tudi v Belgiji zelo podobno ... v vecini drzav pa je pac na vrhu prevec podobnih konzervativcev kot si ti.
Linki: Mislim, da bi moralo bit za zacetek dovolj ...

Mah, ne kapiraš sarkazma.


Ti ne kapiras mene sploh! Ker beres med vrsticami in si sarkasticen, namesto, da bi prebral in poizkuail razumet kaj pisem.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Se pa zavedam, da niti pri prvi niti pri drugi stvari ne bo po moje. Na žalost bodo cigarete in alkohol ostali in morda se jima bo pridružila še trava.


in s casom tudi vse ostale droge! prav bi bilo tako!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

gfighter ::

> Najbrž se potem tudi strinjate s popolno prepovedjo alkohola in cigaret? Ker če se ne, potem ste navadni licemerneži.

Kaj meniš, da v ostalih temah -- o alkoholu in cigaretah -- "smo" pa kaj manj anti?

Uporabi iskanje! 0:)


Hvalevredno, če res misliš tako. Sicer se ne strinjam s tem, ampak spoštujem tvoje mnenje.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

mercutio ::

OrlyTM:
"To preprosto ni res! Kar potrjuje mojo teorijo o tvojih tezavah s prebiranjem tekstov. Ne predstavljam nobenih strani, ne slabih, ne dobrih! Izpostavljam predvsem to, da bi mela legalizacija vec pozitivnih ucinkov kot jih ma prohibicija, ki vec kot ocitno ne deluje! Ne beri me med vrsticami, ce imas ze z osnovnim razumevanjem tezave!"

"Sem za legalizacijo VSEH!! drog in za nadzor nad njihovo prodajo in njihovo kvaliteto! Na ta racun bi se lahko bogatil drzavni prasicevec in posledicno zganjal preventivo in osvescal uporabnike, le ta bi pa vedno vedu kaj je kupu in bo posledicno zauzil!"

Kaj se ti zezaš? Kaj je to drugega kot predstavljanje? Aaaa, ti izpostavljaš? To je pa nekaj drugega LOL

"Zej si pa se bebast zraven! Vsak uporabnik droge ni odvisnik, tako kot vsak uporabnik alkohola ni alkoholik! Bo slo to razumet? Presenecen bi bil, kolko uporabnikov heroina niti pod razno ne spada v tvojo "kategorijo" narkomanov. Mnogi uporabniki (in tudi odvisniki) od heroina spadajo v srednji in tudi visji sloj prebivalstva. Dobro preskrbljeni podjetniki in podobno! Tako grdo posplosujes, da je ze grozno!"

Ma ti si en bebo prfuknjen. Najbrž da govorim o odvisnikih, uporabniki, še posebej tisti, ki so dobro preskrbljeni ljudem ne bodo kradli (vsaj večina ne). Sploh ne vem, kaj si hotel s to delitvijo dokazat. Nikjer nisem rekel katere ljudi smatram pod narkomane. Daj nauč se brat!

"Ni res, da ga ni se nobena druga drzava privzela! Pred kratkim je zelo podoben rezim proti marihuani povzela Velika Britanija! Mislim, da imajo tudi v Belgiji zelo podobno ... v vecini drzav pa je pac na vrhu prevec podobnih konzervativcev kot si ti.
Linki: Mislim, da bi moralo bit za zacetek dovolj ..."
Dej no, ti mi govoriš o legalizaciji, pol mi pa daš link na Google in napišeš dekriminalizacijo. Kaj zdaj, eno ali drugo. Dej odloči se. Kaj ne ločiš teh dveh stvari?

"ves, za razliko od tega, kar mislis ti, v psihiatricnih bolnisnicah nimajo samo zaprte oddelke in mucilnih naprav!
obstajajo ambulantni oddelki, kamor se lahko pride clovek z psihicnimi tezavami pogovorit in sele potem se doloci potrebna terapija, ki nujno ne vkljucuje hospitalizacije!"
A zdej celo veš, kaj jaz mislim. Kje sem napisal, da so psihiatrične bolnišnice polne mucilnih naprav? Dej, pometi najprej pred svojim pragom, potem soli pamet drugim.

OrlyTM ::

OK, s tabo se ne grem vec, ker mas prevelike tezave z razumevanjem tega, kar povem. In, zanimivo, tudi tega, kar sam poves. :\ Ce te se kaj zanima, lahko na zasebna sporocila, tega topica pa nimam namena smetit s tem, da bom tebi eno in isto trobezljal na 1000 nacinov, OK? OK!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

hunter01 ::

OK >:D
Kaj OK? da v tej temi nebomo NIKOLI skupaj prišli ker smo eni pač za eni pa striktno proti čeprav se jih v bistvu niti ne tiče.

OrlyTM ::

ne ne ... OK to, da Mercutio ne ve niti tega kar sam govori, niti tega kar jst govorim ... to OK! :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mercutio ::

OrlyTM:
"ne ne ... OK to, da Mercutio ne ve niti tega kar sam govori, niti tega kar jst govorim ... to OK! :)"
Ma dobro da imamo tebe, da nas lahko vse razsvetliš.

OrlyTM ::

Ma dobro da imamo tebe, da nas lahko vse razsvetliš.


no vidis, saj ti gre pocasi ... zaj pa se parkrat preberi, kaj smo pisali po tej temi, pa brez ugovarjanja ... pol bos pa ti tut vec vedu ;)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mercutio ::

OrlyTM:
"no vidis, saj ti gre pocasi ... zaj pa se parkrat preberi, kaj smo pisali po tej temi, pa brez ugovarjanja ... pol bos pa ti tut vec vedu ;)"
Dej še malo posmeti, ker nisi še zadosti.

Matev ::

zakaj bi pa tarvo legalizirali
LSD ki ima pa še manjšo zasvojljivost pa ne
in zakaj ne bi potem še ekstazija po katerem sploh nisi zasvojen legalizirali
in kaj loči te droge od recimo hašiša
in kaj loči hašiš od kokaina

hja ... bogi vaši(naši) otroci

ill_nino ::

@Matev

Zdaj pa pišeš že neumnosti, očitno je da ti glede drog ni čisto nič jasno. (To ni mišljeno kot žaljitev, ampak samo dejstvo).
Are you crazy?
Yes sir!

legend ::

ja Matev, ima ill_nino kar prav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legend ()

Matev ::

če ste vi takšni pozanvalci pa povejte zakaj ni nobena država še legalizirala drog - za kar se tako zavzemate

zagotovo imajo kak razlog

ves svet je na moji strani glede (ne)odobravanja mamil...

gfighter ::

Google znaš najbrž uporabljati sam. Tisti tvoj prejšnji post pa rajši kar pozabi, ker si z njim samo pokazal na svoje neznanje. Priporočam ti ogled filma Grass, ki govori o tem, kako so marihuano demonizirali v Ameriki in kasneje po vsem svetu (sicer je film kot dokumentarec malo tako-tako, ampak glede na to, kakšna je bila kampanja proti marihuani, je upravičeno tako kritičen, kot je. Pokaže res neverjetno propagando s strani nasprotnikov). Glede držav, v katerih je marihuana dekriminalizirana, ti pa spet svetujem, da uporabiš google. Sicer pa, preberi si malo, poglej si kakšen film, pa boš potem mogoče znal povedati kakšen pameten argument proti dekriminalizaciji. Pa ne me zdaj napadat, jaz hočem samo slišati kakšen resen argument, ne nekih kvazi stereotipov...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Matev ::

argument?

mamilo je to

kaj je mamilo je pa jasno

alkohol so tudi že prepovedali - samo pač ni uspelo ker so bili ljudje proti (v muslimanskih državah imajo pa še sedaj prepoved alkohola)
cigarete? tudi proti cigaretom se bije vojna že lep čas in prepovedi kajenja je vedno več

vse to ima nek razlog

razlog je pa v tem da ljudje želijo imeti prepoved

če je ne bi želeli bi verjemi mamila že zdavnaj legalizirali

DominusSLO ::

matev
Dej že enkrat nehaj spamat s temi bedarijami...

Najboljše, da se prepove tudi seks... to je zame mamilo. Matev pravi, da je vse jasno-seks naj se prepove in to čimprej, da se ne bodo rojevali otroci in prispevali k revščini svojih staršev. Da ne govorim o mcdonaldsu.. Poglej si dokumentarec Super size me... to je tudi droga, ki bi jo bilo treba čimprej prepovedat.

mah...zaradi takih bedakov, ki vidijo samo sebe, se mi sploh ne da sodelovat v tej temi... pa kakšne argumente ima tip.. jao... vse kar pokaže je to, da o obravnavani problematiki nima pojma.. Če si že tak nasprotnik vsega(tudi legalnih drog), se vsaj zgleduj po BW-u, ki vsaj kej argumentira(smiselno).
««
5 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752105 (30778) MrGTO
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233160 (23340) tomi66
»

Legalizacija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1019064 (7371) koyotee
»

LEGALIZACIJA mehkih drog (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
947042 (5931) Aggressor
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936124 (5215) g0Run7

Več podobnih tem