» »

[prestavljeno] Živina bogatih žre kruh revnih

[prestavljeno] Živina bogatih žre kruh revnih

1
2
3 4

root987 ::

[notice] nisem prebral vseh postov, napisanih v tej temi. Večino pa. Torej, če sem kaj sfalil, ne me zažgat na grmadi.

on-topic: Nekje nekdaj, morda na slo-techu, morda ne, sem prebral da bi naj problem krčenja deževnega gozda že bil rešen oz. da poteka reševanje z nekim zakonskim omejevanjem in nadzorom deževnega gozda. Je to res ali se gozdovi še vedno krčijo v takšnem obsegu kot nekoč? Vse kar mi je Google našu, omenja letnice, stare vsaj 10 let...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

WarpedGone ::

Daj še enkrat preberi moj post in probaj razumet poanto... Al pa da ti razložim - jaz vem, od kod meso, ki ga jem. Pa me to sploh ne prizadane. Zdaj me pa lahko okličeš za divjaka. Maš tudi moje formalno dovoljenje.


Morda daj ti tut še enkrat mojega.

Govorim o tem, koliko jih zarad svoje odločitve vedno poslušam s strani mesojedcev. Zakaj je potrebno znova in znova ponavljat iste argumente, če to, da js meso zavračam, nikogar ne prizadene. Očitno jih, ker se jim oglasi njihova potlačena vest. Za trenutek se zavejo da je zaradi njihovega krožnika (ledra) nekdo povsem NEPOTREBNO umrl. In je potrebno izvest glasen obred zavračanja mojih razlogov. Da je spet "Pa me to sploh ne prizadane."
Zbogom in hvala za vse ribe

OrlyTM ::

yoj kok bluzis WarpedOne ... ne vem z kerim folkom se ti druzis, da mas take izkusnje, ce jst vidim vegeterijanca ko si naroci vegi kroznik, se mu mogoc edino le mal posmehnem, ker vem, kok dobrga zamuja ... da bi mi pa to nekaj na mojo vest tolklo ... ah daj no ...

tut sam sm bolj iz ruralnega okolja in tut sam sem bil ze veckrat prica, kako se pripravlja koline ... ma hudic ti no, pac je pujs umru zato, da smo mi zvecer dobro pecenko jedl .. zato je v prvi vrsti sploh na svet prisel!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

> mal posmehnem, ker vem, kok dobrga zamuja

To je v bistvu precej subjektivno mnenje, ki s celo zadevo nima nic skupnega.

Keyser Soze ::

Hm, menim, da je rahlo drugače. Sami "mesojedci" (če WarpedOne je mrhovino jo pač je, jaz kot mesojedec je ne jem) nimajo problemov in moralnih zadržkov pred uživanjem mesa, kaj šele zelenjave, zato dvomim oz. nimajo razloga, da bi se obregnili ob zelenjavni krožnik soseda.

Dočim imajo "zelenjavojedi" ena tako močno prepričanje, da je meso nekaj slabega, da se ga ne sme jest, ipd. In iz tega razloga morajo imeti nekaj proti kolegu, ki je meso. Če pa povejo to, je pa pač nekaj drugega. Problem je le to, da v večini primerov to povejo in potem se čudijo, ko dobijo en kontra udarec.

Iz mojih izkušenj, so najbolj nestrpni vegeterijanci. Ker jim je, kot izgleda, žaljivo, če pred njimi ješ meso. In pri tem še uživaš. Kako nekulturno je sosdeu gledati v krožnik, pa verjetno ne vedo.

mips/cips ::

WarpedOne, tudi meni se dogajajo podobne reči, če jem skupaj z druščino. Pa vedno znova jim morš razlagat....

OrlyTm, kaj ko bi se ti rodil za to, da bi bil lahko čez par mescev zaklan, brez anestetikov seveda. Praviš, da si bil priča klanju. POvej mi kakšne občutke si imel ,ko si to gledal. Ti je bilo všeč, ali je tuljenje in jokanje prašiča v tebi zbudilo sočutje? Jaz sem zadevo vido samo enkrat ,k osem bil majhen. Moram rečt, da mi je pokvarilo dan. Sem bil pa še premajhen, da bi začel razmišljati v smeri opustitve mesa in vseh mesnih izdelkov.
No hard work, no easy livin...

Matev ::

folk je predebel
jejo meso vsak dan in se nažirajo z razno svinjarijo

če bi 50% manj mesa jedl ne bi nič manj zamorčkov pomrl
bi bili pa mi bolj zdravi

thramos ::


Dokler je cela tvoja družba enake sorte, se ti ni treba. Ko pa se pojavi kdo drugačen se ti ta 'mir' poruši, brez da bi on naredu karkoli druzga kot naroču svojo hrano. Nekaj v tebi se premakne in tisto morš pol zavestno postavt nazaj. Da lahko nadaljuješ naprej po svoje.


Ne nem no, meni se zdi prej obratno. "Mesojedci" ponavadi malo čudno pogledajo vegetarijanca in nato napadejo svoj zrezek, on pa vsiljuje svoj pogled na prehranevanje glasno naokoli.

mips/cips ::

PRAVA ČLOVEŠKA KULTURA OBSTAJA ŠELE, KO ZA KANIBALIZEM NE VELJA SAMO UŽIVANJE ČLOVEŠKEGA MESA, TEMVEČ UŽIVANJE MESA VSAKE VRSTE. ~Wilhelm Busch


ČLovek je resnično kralj vseh živali, saj njegova okrutnost presega njihovo.Živimo od smrti drugih. Smo potujoča pokopališča. ~Leonardo Da Vinci
No hard work, no easy livin...

mips/cips ::

thramos, to ni res kar praviš. KO grem jest jest , mi vsi neki težijo kako sem lahko vegeterjanc. PA puste me že namer, jim rečem. Jejte kar hočte, noben ti ne more govort kaj jej in kaj ne jest. Odločitev je od vsazga posameznika. Vsr zavisi od tega kolk maš u glavi.;)
No hard work, no easy livin...

DoberMan ::

Tisti ki te napadajo ker si vegeterjanec so podobni tistim ki sovražijo homosexualce.
Ampak mislim da tu ne gre za nek občutek krivde ampak prej pomanjkanje pameti. Večina jih je v otroštvu sprejela od staršev vzorce da je meso treba jest in so pedri gnusni. Pol pa to furajo naprej.

Jst jem meso in nisem nikoli pomislil da bi ga prenehal, pa niti slučajno ne "težim" nobenemu vegeterjancu niti ga ne sprašujem za razlog njegove odločitve.

Men so čudni vegiji. Oni sploh ne jedo nič živalskega izvora. Ne poznam nikogar, me pa zanima kaj je narobe če poješ jajce kure, ki živi v prosti reji? Al pa piješ mleko domače, na pašniku poležajoče krave?

mips/cips ::

To so pa VEGANI. Oni imajo pa svojo filozofijo. Oni ne jejo tistega iz česar bi se lahko kaj razvilo. tudi pečke v jabolku(lubenici) npr. Imaš tudi ljudi ,ki jejdo smo sadje, pa še to mora saež najprej pasti iz drevesa, ne smejo ga trgati. To so že ekstremi.
No hard work, no easy livin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mips/cips ()

mips/cips ::

aja, pa vse kar je živalskega izvora tud ne jejo,itaq. MLeko npr. je itaq nepotreben za človeka, ker ga ljudje ne moremo prebavljati popolnoma.
No hard work, no easy livin...

OrlyTM ::

To je v bistvu precej subjektivno mnenje, ki s celo zadevo nima nic skupnega.


kot je cist subjektivna odlocitev, da nekdo ne bo jedu mesa! nima pa prav nobene pravice solit pamet tistim, ki ga jemo, OK?

Keyser Soze -- well told! :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

Solil pameti ne bom. Lahko ,pa ti svoj zrezek mal posoliš, baje je bulš, če je slan. Če pa bom videl trpečo žival, bom naredil vse ,da jo rešim, ne bom solil pameti, temveč bom uporabil fizično silo. 8-)
No hard work, no easy livin...

OrlyTM ::

OrlyTm, kaj ko bi se ti rodil za to, da bi bil lahko čez par mescev zaklan, brez anestetikov seveda.


a jebi ga zdej ... pol bi bil ena od zivali ... tezko mi, bi me pac zaklal, pa mal bi pomukal alpa zakrulil prej :D

Praviš, da si bil priča klanju. POvej mi kakšne občutke si imel ,ko si to gledal. Ti je bilo všeč, ali je tuljenje in jokanje prašiča v tebi zbudilo sočutje?


jah, dejansko ni tok fletn slisat, kok se prasic dere, ampak misel na pecenico in klobaso iz zaske me kojci pomiri!

Je pa hecno vidt kako kuro, ko leti prek dvorisca brez glave pa kri sprica naokol :)) :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Daedalus ::

Ma dajte se vmirit malo vsi skup:\ A se je vegetarjancem tak težko sprijaznit s tem, da ne bojo nikogar spremenili, mesojedcem pa s tem, da zrezki pač nekomu ne teknejo? Vsak naj živi kak mu paše. Bi blo pa enkrat za spremembo lepo, če bi folk drugače razmišljajoče, ki jih ne razume, pustil na miru...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OrlyTM ::

Če pa bom videl trpečo žival, bom naredil vse ,da jo rešim, ne bom solil pameti, temveč bom uporabil fizično silo.


bi te rad vidu, kok bi ti enmu domacmu kmeckemu mesarju z silo preprecu, da bi pujska v zilo spiknu :)) :))

Zrezek je pa boljs, ce je fajn zacinjen, ja, mas prov :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

Nekoč bomo najebal vsi.
No hard work, no easy livin...

mips/cips ::

OrlyTm, jest ne bi nč prepričeval mesarja, jest bi samo užgal.
No hard work, no easy livin...

OrlyTM ::

Deadalus ... mas prav, sam ko se en Vegi zacne bunit, kolk vec crnckov je ubogih lacnih, ker mam jst meso na mizi, takrat bom pa tezko tiho .. OK? :)

Zarad mene, ce res voz kolerabe na teden pomalca, sam naj tut mene pusti pr miru, OK? :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

OrlyTm, jest ne bi nč prepričeval mesarja, jest bi samo užgal.


Za zascito zivali, tolcimo po ljudeh! Neki v tem stilu a? :\ :\ :\

Zmer mi je zanimivo, kok takile "zascitniki zivali" z polno malho socutja do vsega zivega, nimajo nobenega socutja do soljudi! Tezki frajerji, res :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

ZAto ,ker maš ti meso na mizi dejansko umre več črnčkov. DA sva si na jasnem. To je bla tema posta in pr tem ustajam. Če se pa počuteš ogroženga pa ni potrebno več odgovarjat na ta post.
No hard work, no easy livin...

OrlyTM ::

ZAto ,ker maš ti meso na mizi dejansko umre več črnčkov. DA sva si na jasnem.


Na jasnem sva si sam tolko, da je men jasno, da ti mislis, da je tako! In se to, da je men jasno, da bos kljub vsem argumentom, ki nasprotujejo tej tvoji smesni teoriji, se naprej gonu svojo! OK?

Če se pa počuteš ogroženga pa ni potrebno več odgovarjat na ta post.


no, od kje ti pa tale ideja, da bi se jest pocutu ogrozenega, to mi pa NI jasno 8-O

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

SEveda ,da bi tolkel po takih ljudeh!!!!!!! Z veseljem, ker vem kakšni so ti ljudje. Malo se vprašaj kaj bi bilo, če klavnice ne bi obstajale. Kaj bi delali ti sadisti, ki se znašajo nad živalmi? To so psihični bolniki, ki bi ubijali lahko tudi ljudi. Med ubojem živali in človekom je zelo tanka linija, z lahko se jo prekorači. Včasih je treba kej rešit tudi s silo.
No hard work, no easy livin...

mali tapravi ::

Vegeterijanci!

Kaj pa jedo vaši hišni ljubljenčki??
Npr.mačke ali psi.
So sprejeli vašo teorijo vegeterijanstva?
Pa lep dan še naprej....

mips/cips ::

Že GAndhi je rekel, da ljudstvo lahko sodiš po tem, ko vidiš njihov odnos do živali.
Jest sem drgač zelo miroljuben človek ,samo ene par stvari me pa lahko močno razpizdi, da bi uveljavil fizično silo. MArskej me razpizdi, tudi nesmiselne vojne Američanov, sam to je že off-topic.
No hard work, no easy livin...

mips/cips ::

hišni ljubljenči ne jejo mesa. Ker ga papiga pač ne je. :)
No hard work, no easy livin...

OrlyTM ::

Včasih je treba kej rešit tudi s silo.


hmmm ... vcasih je treba uporabit tudi silo, da lahk prides do zrezka ;)

---------------------
res si hecn ... izkazu si se kot en cist navadn vegi-bluz ... za zascito zivali bi tolku po ljudeh. Neznansko se ti smiljo zivalce, k umirajo za hrano. Da bi pa mal pogledu okrog in ugotovu, da narava ze od nekdaj tko deluje, to pa ne! Kaj pa zivali, ki jedo druge zivali, a bi jih tut kr eliminiru, al je to pa kej drugac spet? :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

za ostale hišne ljubljenčke pa pravim tako: Človek ima možnost izbire, žival ne.
No hard work, no easy livin...

BigWhale ::

> Dočim imajo "zelenjavojedi" ena tako močno prepričanje, da
> je meso nekaj slabega, da se ga ne sme jest, ipd.

A vsi? Res? Vse poznas? Dvomim!

> Iz mojih izkušenj, so najbolj nestrpni vegeterijanci. Ker
> jim je, kot izgleda, žaljivo, če pred njimi ješ meso. In pri
> tem še uživaš. Kako nekulturno je sosdeu gledati v krožnik,
> pa verjetno ne vedo.

To je tvoja izkusnja. Jaz sem pa ze videl, kako se dogaja, da clovek pove, da ne je mesa in se potem okrog njega druzba se pol ure pogovarja o tem, kaj on zamuja in kako on ne ve kaj je dobro... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

OrlyTM ::

ČLovek je resnično kralj vseh živali, saj njegova okrutnost presega njihovo.Živimo od smrti drugih. Smo potujoča pokopališča. ~Leonardo Da Vinci


se en VELIK bull shit!! Vse zivo deluje na tak nacin ... poje nekaj drugega, zivega, da lahko zivi naprej! Tut Vegiji, k jejo rastline, ki so prej ZIVELE! On clovek ni cist nic bolj okruten kot zival!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

Še tole: Zdej boste rekl ,kokl kruta je narava, da se v naravi tud pobijajo živali med seboj. To je naravna selekcija. ČLovek pa umetno vzgaja živali na farmah. ŽIvali vidjo prvič dnevno svetlobo šele na poti v klavnico. Pred tem pa živijo na manj kot 1m2 prostora stlačene nekam v kletko ali v ogrado.
Vsak k je mesojed, bi bil prej vegeterjanec, kakor pa da bi moral sam ubiti žival katero poje.
No hard work, no easy livin...

Keyser Soze ::

To ni dejstvo. To je teorija. Kot so ti že na začetku povedali, si to teorijo oklestil vseh minornih faktorjev, ki pa še kako vplivajo na vso to distribucijo.

In takšnole sklepanje ne dokazuje ničesar. Sicer pa si sproti pljunil še v skledo živali. Po tistile tvoji logiki so domače živali in divje živali ena sama napota. In zalo slab vpliv na naše okolje.

P.S.: Najebal bomo pa vsi, ja. Samo eni prej, drugi kasnej. Pa eni bolj, drugi pa manj.

P.P.S.: Teženje mam in očetov ter starejših ne pride v poštev. Oni ti težijo, če solate ne poješ. Kaj šele mesa, ki je bil včasih luksuz. Pogovarjamo se o teženju mladih, razgledanih ljudi. Pa da ti podam primer. Pred stolpnico Avtotehne imamo reklamne boxe(take majhne steklene utice). In ena utica je namenjena(CELA) plakatom, na katerih je ovčka, pa pujsek, pa kravica, ipd. in Pod njimi bodisi krvav zrezek, krvava klobasa, kravava pečenka ipd. To je primer te strpnosti. Nikjer pa nisem videl plakata, na katerem bi bili anoreksični, bolehni ljudje in bi na njem pisalo: Jejte meso, če nočete biti takšni. In po pravici povedano... Iz čiste zlobe še z večjo slastjo pojem tist kos mesa, če mi kdo začne s takšnimi nebulozami.

OrlyTM ::

Jaz sem pa ze videl, kako se dogaja, da clovek pove, da ne je mesa in se potem okrog njega druzba se pol ure pogovarja o tem, kaj on zamuja in kako on ne ve kaj je dobro... :)


ja, ce je pa res :D :P

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

Jest končujem svoje razprave. OryTM uživej še naprej ob hlastanju mesa, noben te noče prikrajšati za te užitke. Svetujem,pa ti da malo spremljaš katero meso se splača jest zaradi vseh teh bolezni v preteklosti in še sedaj zaradi teh bolanih azijskih pišancev.
No hard work, no easy livin...

gzibret ::

BW je dal post o tunah in težkih kovinah. Ja res je, da se koncentracija strupov skozi prehransko verigo veča. Pojav se imenuje bioakumulacija oziroma biomagnifikacija. Ta pojav ni opazen le pri težkih kovinah, ampak tudi pri pesticidih in njihovih razpadnih produktih in pri mnogih drugih strupih (klorirani ogljikovodiki, policiklični aromatski ogljikovodiki itd...). V tunah pa so lahko enormne količine Hg in jih ni priporočljivo pogosto uživati.

Tudi iz tega stališča je bolje biti rastlinojedec. Ni pa nujno. Odločitev posameznika pač.

Google:

težke kovine + biomagnifikacija

DDT + biomagnifikacija

pesticidi + biomagnifikacija

Tuna + živo srebro
Vse je za neki dobr!

OrlyTM ::

Vsak k je mesojed, bi bil prej vegeterjanec, kakor pa da bi moral sam ubiti žival katero poje.


to, SPET, ti mislis :\

-----------------------
Kaj pa ostale zivali, pajke, muhe, razne zuzelke, si ze kdaj ubil muho? To je tudi zival ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

Keyser Soze, po mojem mnenju, da so živali napota??? 8-O 8-O KJe ti ta ideja? MAnj miesa bi se proizvedlo iz manjšega števila klavnih živin, manj bi bilo potrebnih krmil za to. Pa da ne bo kdo mislil,da je to moja izmišljna teorija.
No hard work, no easy livin...

mips/cips ::

OrlyTM , predlagam ti, da začneš mal brati knjige in si razširiš mal obzorje. In kaj kmalu boš ugotovil, da vse te stvari ki jih jaz tukaj omenjam so že bile zapisane v takšnih ali drugačnih knjigah. HAve a nice life!
No hard work, no easy livin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mips/cips ()

Keyser Soze ::

Gnoj in gnojevka: Pri proizvodnji enega kilograma svinjskega mes nastane približno 15 kg gnojevke -v Nemčiji 66 milijonov ton letno.Vsebovani nitrati onesnažujejo podtalnico.Izhlapevanje amoniaka iz gnoja povzroča kisli dež -Izumiranje tropskih gozdov.

EFEKT TOPLE GREDE: Proizvodnja mesa sprošča velike količine CO2, še posebno pri požigu tropskih gozdov za McDonalds&Co. Govedo razen tega proizvede letno 100milijonov ton metana -20% skupne emisije tega zelo strupenega plina.

Glej. Lepo si vleke neke zaključke skozi tvoj prvi odgovor. Sedaj še lepo povleči zaključek iz zgornih odstavkov. Bodisi za domačo proizvodnjo ali za preprosto življenje v divjini živali izločajo kar izločajo. Ergo? Živali so v napoto. Eliminirat vse in problema ne bo več.

mips/cips: Povzemanje je nehvaležno, ker se izgubi veliko pomembnih detajlov. KAr si verjetno tudi storil, ko si prihajal do zaključkov v prvem delu.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Kaj ko bi se raje nehali en na drugega spravljati in bi debata potekala na neki normalni ravni. Vsiljevati neka svoja prepricanja je trapasto.

Jaz se vedno stojim za svojo izjavo, da pojemo prevec mesa, da ga ne bi bilo treba toliko. Mesa se poje toliko, ker je pac v izobilju in ga lahko dobimo na vsakem koraku.

Kaj je dobro in kaj ne, je pa subjektivno mnenje in stvar okusa, ki je velikokrat privzgojen. Okusa se navadis.

Ce mi pa kdo ne verjame, da pojemo prevec mesa, kot ga potrebujemo, pa naj gre googlat.

OrlyTM ::

OrlyTM , predlagam ti, da začneš mal brati knjige in si razširiš mal obzorje. In kaj kmalu boš ugotovil, da vse te stvari ki jih jaz tukaj omenjam so že bile zapisane v takšnih ali drugačnih knjigah. HAve a nice life!


ej, sine, prebral sm ze precej knjig, pa se kako bom, je res ... obzorje mam kr siroko, zato tut vem, da v knjigah pisejo razno razne reci, tut take kozlarije, kt jih ti gor stresas :\

ne verjet vsemu kar je napisano in se enkrat ti podam eno lepo geslo:

Statistika je najvecja laz, sestavljena iz malih resnic ... ti je jasno, kaj to pomeni? Predvsem v kontekstu z tvojim prvim daljsim postom v tej temi.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

Eh...nima več smisla karkoli pisat, ker ti boš pač ti. Bomo vidl kolk bo statistika pol ena velka laž, ko se boš v njej nekoč znašel ti, zaradi takšnih ali drugačnih razlogov.

Vidim ja, da imaš ti zelo široko obzorje:\ .............. do roba krožnika in nič več.
No hard work, no easy livin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mips/cips ()

OrlyTM ::

ti kot rastlinojed, si pa defaultno bolj sirokega obzorja, al kako? dj no ga srat :\

nestrpen si in zelis vsilit svoje mnenje, no metter what (remember, ti si tisti, ki je objavil "dejstva") ... ostali ti samo kontramo, ker se ne strinjamo s tabo (nekateri vsaj), ampak ti bos pac ti ... res si drugacen od mene :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mips/cips ::

emmm...to temo nisem pričel jaz. Jest sem samo odgovoru z mojim postom(ta ki je prvi) v že neki načeti temi, potem pa se je očitno zdelo Owci(moderatorju) vredno iz tega narest novo temo. Torej nisem nestrpen in ne želim vcepit tebi ali komurkoli drugemu svoje poglede. Ti pa svetujem, da se kdaj pa kdaj odlepiš od računalnika in pogledaš skozi okno :D
No hard work, no easy livin...

OrlyTM ::

Ti pa svetujem, da se kdaj pa kdaj odlepiš od računalnika in pogledaš skozi okno


aaa .. tle je moj problem, hvala, da si mi pomagu, bravo 0:)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

nevone ::

Jah, (nekateri)vegetarijanci igrajo na karto usmiljenja do živali. To da se pa živali itak še naprej koljejo med sabo, to se jih pa že več ne tiče. Tudi se jih ne tiče to, da recimo v okolju, kjer je zelo mraz, kar je bilo včasih tudi tukaj, moraš jest meso, če hočeš preživet. Tudi se jih ne tiče to, da so ljudje še pred nedavnim stradali zaradi pomanjkanja hrane v zimskem času, in je bilo meso še kako dobrodošlo, če si ga le lahko kje dobil.

Sedaj, tisti, ki so rekli, jah nič, bo treba vzrejat domače živali za prehrano, naj bi bili po njihovem sedaj veliki grešniki. Če pa bi se (nekateri) "vegetarijanci" znašli v njihovem času, bi pa rekli: Lahko vam, ki imate meso za zimo.

Ne vem no, vegetarijanci malo preozko gledajo. Edina močna karta ki jo imajo je "usmiljenje človeka do živali" in "kao bolj zdrava prehrana". Samo je čisto vprašanje, če si lahko privoščimo igrat samo na take karte. IMO zaenkrat še ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Tear_DR0P ::

hmm predn sm pršu do zadnjega posta sm hotu neki podobnega napisat nevone. Lahk ti je bit vegeterijanec, če maš polno rit, al pa če lahko greš po zelenjavo v trgovino - pa še tko morjo ljudje dost zaslužit da si lahko kupijo zelenjavo - je prekleto drago samo od zelenjave živet.

Prav rad bi vidu enga vegeterjanca, ki poje tolk kopriv in podobne rastlinske hrane kot jst. Sam od tega ostaneš lačn, morš jest še meso zram če nočeš umret od lakote.

Aja pa samonikle rastline ne jem ker bi bil tako ubog, sam moja mama je alergična na večino kupljene zelenjave/sadja (pa zadeva je dedna - ma tud stara mama in moja sestrična), vsebujejo obične kovine, konzervanse in podobne pizdarije iz umetnih gnojil. Tuno pa celo lahko je - sam faše reakcijo na konzervo, če je tuna pakirana v plastiko ali steklo ni težav.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Samo moraš mami povedat, da tuni ravno tako ni zdrava in mora imet alergijo tudi na uno iz stekla ter plastike.;)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44457142 (1981) m0LN4r
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132632 (99585) razerznak

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645108512 (100195) noraguta
»

Hrana za Homo Sapiensa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19711736 (9839) Thomas

Več podobnih tem