» »

Bill Gates vitez???

Bill Gates vitez???

Damny ::

Poslusam radio in slisem, da je angleska kraljica podelila Billu viteski naslov za dosezke v racunalnistvu. Kaj menite si ga je zasluzil?

Thomas ::

Je.

perci ::

In med tem, ko se je boril za tale viteški naslov je zaslužil tudi n-milijard dolarjev. Fouš sem mu :).

Tilen ::

To je ze staro uff casa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BigWhale ::

Ma ti viteski naslovi... Vcasih bi take kot je Bill in kot smo se nekateri drugi geeki, poklali, da bi kar spricalo... ;>

Thomas ::

Pogromi proti geekom so bili, celo zgodovino. Vendar so na gauge vleki tudi športne tipe ki so se pretepali z vsakim, zoprne babe pod firmo da so coprnice, otroke pod pretvezo da morajo nesti sporočilo bogovom ... you name!

Samo podobni se ti včasih bolj smilijo.

V-i-p ::

Samo, kok je to res zanimivo :) Toliko se pljuva po biliju, kok je zaslužil, bla, bla, kaj je delal, bla, bla ko pa odpre denarnico in da v dobrodelne namene _NEKAJ_ tisoč milijard slovenskih tolarjev, pa tega noben ne vidi :). Po mojem si je tisti naziv ali kar koli že je, čisto zaslužil, zakaj pa ne...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

vebic ::

Ti bi pomejem 100 ksit težko dal. To je pa zanga neki drobiža, pač presežek od presežka.

JamesBond ::

Kaj bo on vitez, verjetno bi se prekopicnil, če bi moral sabljo zdignit :))
Če bi mu pa še oklep gor dal, bi pa tak bluskrin fasal :D :D

tigrr ::

A je to viteško, če javno prizna da hoče imet za vsak klik cent ali dva provizije in potem šenka miljone zato da si mal poštima bilance, davk in sklene nova "poslovna prijateljstva" ?

_sas_ ::

slovenska zavist v "najlepši" obliki je že na delu ...

po vaše bi moral vse dat kar ima, ker vi bi tudi vse dali na njegovem mestu ... a ne? ;)

BigWhale ::

Meni je prav vseeno kolikor da, kdo da in kam da. Samo naj se ne hvali s tem. To je potem dajanje drugim iz samokoristi. Egotripnistvo. ;>

metalc ::

Sem mislil, da je ta preživet naslov namenjen samo za Angleže (ufff, Britance).

Pa še tole bolj za šalo, izvira še iz drugih vitezov:
Nomen est omen, nekatere vrste sira prav odvratno smrdijo, nekatere so plesnive, nekatere pa slovijo po luknjah :D

IgorGrozni ::

Prazen naslov osebe votlega naslova, uspešni in neizmerno bogati osebi.
Hm,.. le kdo je sedaj ta velepomembni vladar, ki se mu prilizujejo ?

Denar, sveta vladar !

LP.IgorGrozni

Zgodovina sprememb…

nurmaln ::

Če sem prav slišal je naziv dobil zaradi dobrodelnih aktivnosti in ne zaradi dosežkov v računalništvu. Sicer nisem ljubitelj M$ja in Billyja ampak to da je daroval miljone $ v dobrodelne namene pa mu definitivno štejem v plus. To ali bi lahko dal še kak miljonček več sploh nima veze. Jaz bi gotovo dal težje 100.000 SIT kot on 10 mio $, ampak miljoni lačnih bodo nad njegovo donacijo bolj navdušeni, tako da ni treba pljuvat po dobrih stvareh katere je naredil, samo zato ker se pač ne strinjamo z monopoom, katerega zganja po drugi strani.
Sej je jankovič tud zjebu Interšpar, da ne morjo gradit v Šiški (upam da si ne dela kdo kakšnih utvar glede tega), pa bomo vseeno zadovoljni če bo primaknil kak miljonček ali dva za pediatrično kliniko, onkologijo ali kaj podobnega,

borchi ::

btw, a se za dobrodelnost šteje tut. če billy softver donira?

ker, če se, pol bo thomas v istem trenutku preklel billy boya in ga ozmerjal za rdečkarja. če je dosleden, seveda.
l'jga

Thomas ::

Donacije za reveže NISO problem.

Donacija v Excellu firmi, ki bi sicer kupila Lotus123 bi bla problem. Pol bi preklel Bilija kot nefer prodajalca. Kar sem ga pa že.

p.s.

Pustite Thomasa pr miru. Ni on tema topica.

borchi ::

donacija excella v šolo, katera bi drugač instalirala openoffice je problem?
l'jga

Thomas ::

> donacija excella v šolo, katera bi drugač instalirala openoffice je problem?

Definitivno, če bi bil OO košer roba. Kar je pa vprašanje spet, če je.

Tako je pa problem isti, kot pri roparju mafijskega penzionskega fonda. Kako češ to odmest? Ga zapret isto kot tanavadnega? S tem naj se ukvarjajo pravniki. I pass.

borchi ::

Ga zapret isto kot tanavadnega?


a sodišča delajo isto kot božiček? če nisi bil priden štumf ostane prazn?!
l'jga

Kekec ::

Če se ne motim se nekje prebral da sta Melinda in Bill darovala že preko 10 Milijard dolarjev, kar pa spet ni tako malo.

username ::

Samo naj se ne hvali s tem. To je potem dajanje drugim iz samokoristi. Egotripnistvo. ;>
Ja no pa kaj. Če ima človek veselje s tem, da podarja, pa da se zaradi tega zdi sam sebi frajer, pa naj. Četudi to v bistvu počne le zaradi svojega dobrega počutja, ni važno.
Stranski proizvod tega je korist drugih. Nimam problemov s tem.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

> Samo naj se ne hvali s tem. To je potem dajanje drugim iz samokoristi.

Že res, da je dal tiste milijarde, ampak pri tem se ni držal pravil, po katerih bi bil všečen tudi odprtokodnikom! Zato njegov prispevek ne šteje. :D

BigWhale ::

Nihce ni rekel, da to ne steje. Se vrstic ni blo, ti pa kar med vrsticami beres... ;>

PS: Hm, jaz nisem rekel, da ne steje. :) Da ne bom kaj prehitro sklepal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Damny ::

Tip na radiu je reku DA JE NASLOV DOBIL ZA DOSEŽKE V RAČUNALNIŠTVU. Nobenih donacij ni omenjal. Tobačna industrija tudi donira pa se vseeno ne strinjam z njimi. 0:)

BigWhale ::

Snovalci interneta in tcp/ip-ja si bolj zasluzijo tak naziv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

37 miljard dolarjev za dobrodelne namene

Oddelek: Problemi človeštva
302899 (1833) Brane2

Solidarnost.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
604788 (3851) Mati
»

Lions klub Slovenija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
646222 (4889) cryptozaver
»

Odprta srca, odprte denarnice za pravo stvar

Oddelek: Problemi človeštva
222609 (1991) Mr_Globus
»

Ustanovitelja Googla na Forbesovem seznamu milijarderjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
252977 (2977) Elemen_T

Več podobnih tem