» »

TV in poraba elektrike

TV in poraba elektrike

Netrunner ::

Opazil sem, da pri marsikomu je TV vžgana praktično cel čas ko so doma. Načeloma jim služi namesto radia. Včasih so to bile TV velikosti tja do 40", danes pa redko kdo ima manj kot 55". Pri kolegu so si kupili 85" kateri jim teče nonstop... je kje kakšna statistika porabe teh TV, ker me res zanima za koliko € elektrike na mesec ti požrejo TV različne velikosti.

Oled če prav razumem porabijo manj, vendar so precej dražje od LCD-jev.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

feryz ::

Netrunner je izjavil:

Opazil sem, da pri marsikomu je TV vžgana praktično cel čas ko so doma. Načeloma jim služi namesto radia. Včasih so to bile TV velikosti tja do 40", danes pa redko kdo ima manj kot 55". Pri kolegu so si kupili 85" kateri jim teče nonstop... je kje kakšna statistika porabe teh TV, ker me res zanima za koliko € elektrike na mesec ti požrejo TV različne velikosti.

Oled če prav razumem porabijo manj, vendar so precej dražje od LCD-jev.
https://www.google.si/search?q=55+inch+...

hojnikb ::

merilec porabe pa gasa... Je pa zelo odvisno od svetlosti in nacina delovanja (HDR10 recimo skur bistveno vec)
#brezpodpisa

Netrunner ::

@feryz => znam guglat, vendar mi to ne odgovori na moje vprašanje. Zanima me ali je kdo že preračunal porabo v € za cene katere imamo v Sloveniji. Nimam ne volje ne časa tega delata sam, zato sprešujem.

@hojnikb => se pravi tvoje priporočilo je, da grem kupit merilec porabe in en 55" TV ter izmerim, nato grem po 65" in zmerim še tistega, nato po 75"... in tako naprej? Ali si mislil da grem z merilcom v trgovino in priklaplajm merilec na posamezne TV in preverjam? Hvala vendar ne hvala...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

pegasus ::

Vse to piše v specs posameznih tv modelov. Pisalo je že 2010, ko sem kupoval svojega, ker mi je bila ta številka primarno vodilo pri izbiri modela.

Netrunner ::

pegasus je izjavil:

Vse to piše v specs posameznih tv modelov. Pisalo je že 2010, ko sem kupoval svojega, ker mi je bila ta številka primarno vodilo pri izbiri modela.

Piše porabo, ne pa strošek. Ja vem, da si lahko sam preračunam vendar to zahteva dosti časa.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Matevz96 ::

Resno? Preračun iz porabe v strošek vzame veliko časa? poraba *0,2 pa je narejeno
#hooldthedoor

Netrunner ::

Matevz96 je izjavil:

Resno? Preračun iz porabe v strošek vzame veliko časa? poraba *0,2 pa je narejeno

Ja resno, saj ne sprašujem za 1 model ene velikosti ampak me zanima za vse velikosti od 40" do 85" in po možnosti LED in OLED modele.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Klemen86 ::

Za strošek izračunat pa res potrebuješ nekje 6. razred OŠ, tisti najboljši iz 5. to v minuti opravijo.

100W model

Poraba v 24 urah = 24h * 0,1 kW = 2,4 kWh

Povprečna cena električne energije za gospodinjstva je bila v 1. četrtletju za 3 % višja kot v predhodnem četrtletju; znašala je 0,203 EUR/kWh

2,4 kWh * 0,203 = 0,487 EUR / dan, če je TV non-stop vključen.

Invictus ::

Netrunner je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

Resno? Preračun iz porabe v strošek vzame veliko časa? poraba *0,2 pa je narejeno

Ja resno, saj ne sprašujem za 1 model ene velikosti ampak me zanima za vse velikosti od 40" do 85" in po možnosti LED in OLED modele.

Še CRT vključi, da bo olj ziher...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Sem pogledal specifikaceije od Sony za 55":
Poraba v SDR (1000 h) 82 kW.h
Poraba v HDR (1000 h) 115 kW.h
Ker večinoma gledaš v dragi tarifi, je cena cca. 0,3EUR na kWh. Torej nekje 25EUR na 1000h. 0,6EUR na dan. Verjetno so to desegli s varčnimi nastavitvami.
Verjetno te pridejo svetlejša slika HDR na 65" x2.
Sej pozimi niti ni panike, ker toploto ponucaš. Zdaj poleti pa jo moraš kontrirat s klimo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Netrunner ::

Nevem ali vas je tukaj 3/4 nepismenih ali dejansko sploh niste prebrali kaj želim. Bom pa sprejel, kot da se jaz ne znam izražat in je vsa krivda na meni.

Iščem Nekaj podobnega temu, vendar da je staro max. 5 let
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

feryz ::

Netrunner je izjavil:

pegasus je izjavil:

Vse to piše v specs posameznih tv modelov. Pisalo je že 2010, ko sem kupoval svojega, ker mi je bila ta številka primarno vodilo pri izbiri modela.

Piše porabo, ne pa strošek. Ja vem, da si lahko sam preračunam vendar to zahteva dosti časa.
Moj strošek je nič.
Oz. bi moral preračunati, koliko promilov znese poraba tv glede na porabo hiše in potem 10 evrov, ki so na položnici, deliti s tem.
Kar spet ni res, ker 10 evrov mesečno bo štrom stal, ne glede na to ali je televizija užgana ali ne.

Vsak ima svojo ceno za elektriko, zato je posploševanje in računanje stroška neumna zadeva.
Že če imaš večjo porabo elektrike, je strošek drugačen, kot če imaš manjšo.
Itd, itd.

Magic1 ::

Danes, ko se vsak proizvajalec hvali, koliko nits zmore TV, je ocenjevanje porabe dost nehvaležna zadeva. Itak porabo merijo na low, demo mode pa porabi komot x2. Da ne govorimo o tem da je pri OLED zelo odvisno od vsebine predvajanja.
Lahko pa tukaj probaš pobrat podatke za posamezen model in jih daš v tabelo, imaš normalno porabo in max na koncu:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu...
Magic

andrej69 ::

Netrunner je izjavil:

Nevem ali vas je tukaj 3/4 nepismenih ali dejansko sploh niste prebrali kaj želim. Bom pa sprejel, kot da se jaz ne znam izražat in je vsa krivda na meni.

Iščem Nekaj podobnega temu, vendar da je staro max. 5 let



https://www.monitor.si/clanek/kam-so-sl...

free_rider ::

Lahko pa tudi sam poračunaš kaj. Pri enakih ostalih parametrih je poraba odvisna od površine ekrana.
Namig: Površina zaslona narašča z kvadratom diagonale :)
Površina 80" diagonalnega ekrana je torej 4x večja od 40" :)
Ni za kaj.

Kalibri ::

Ima čas za trolati po forumu, ne da pa se mu izračunati stroškov in to iz podatkov, ki jih je sam podal. Da ga ne ukradejo....

Magic1 ::

On išče nekaj, ko je nekdo preveril ogromno televizorjev. Nima to smisla, ker je variranje glede na nastavitve preveliko. Npr. Samsung so hvalili za en model, kako je svetla slika. Verjetno poraba konkretna. Po parih mesecih je prišel update, ki je konkretno zmanjšal max svetilnost. Bi se lahko rekli, da so porabo razpolovili. Koliko porabi potem tak TV?
To bi lahko mogoče merili tako, da bi dali belo sliko 500nits nastavitev in merili porabo na različnih TVjih. Samo to spet nima smisla, ker je to lahko dosti različno od osnovnih nastavitev. Ko greš ti v setings in nekaj spremeniš, ti vsi testi ne bi pomagali več. Temveč le lastne meritve.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Furbo ::

Netrunner je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

Resno? Preračun iz porabe v strošek vzame veliko časa? poraba *0,2 pa je narejeno

Ja resno, saj ne sprašujem za 1 model ene velikosti ampak me zanima za vse velikosti od 40" do 85" in po možnosti LED in OLED modele.

Ja in kaj ti bo ta podatek?
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Blinder ::

hojnikb je izjavil:

merilec porabe pa gasa... Je pa zelo odvisno od svetlosti in nacina delovanja (HDR10 recimo skur bistveno vec)


imam isto izkusnjo, zelo odvisno od svetlosti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kixs ::

Ne more biti drugace.

Pred leti sem meril porabo LG 42" FullHD. V Movie nacinu, kjer ni tako svetla slika, je bila poraba okoli 70W.

Arey ::

Moja stara 55" plazma ki sem jo meril je porabila cca 150-200W. Ampak plazme so precej požrešne.

_Denny_ ::

Tu imaš filtre za porabo:
https://geizhals.eu/?cat=tvlcd

Želene modele dodaš v "Vergleichsliste" in primerjaš. Je pa žal največ 12 komadov na seznam, tako da bo kar trajalo za vseh ~3500...lahko si tudi napišeš nek scraper za model, velikost, letno sdr/hdr porabo in se potem poigraš z Excelom.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

c3p0 ::

andrej69 je izjavil:


https://www.monitor.si/clanek/kam-so-sl...


To bedasto nalepko po že nekaj let dobiš zraven vsake naprave, seveda plastificirano + podlaga. Da jo vržeš v koš. Ah, te ekološke rešitve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36357998 (8675) hojnikb
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15961899 (31348) konspirator
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10655725 (44521) mojbrat
»

Poraba avtomobila. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12022662 (19409) Zheegec

Več podobnih tem