» »

DALI serija Concept in NAD 743 ali H/K 230

DALI serija Concept in NAD 743 ali H/K 230

gildo ::

Pozdravljeni!:)

Kupujem prvi hišni kino. Ideja do katere sem se prikopal je Dalijeva serija zvočnikov Concept 150k (6,1 in center), na katere bi prikopil NAD 743 130k. V zadnjem ožjem izboru je tudi še Harman Kardon 230 140k. Sem poslušal tudi Yamaho 650 115 k, Onkyo 602 136k, Marantz 4500 110k, pa sta se mi zdela NAD in K/H boljša. Kakšno je vaše mnenje? Katerega od receiverjev bi priporočili in kaj menite o zvočnikih? Kakšna alternativa? Soba meri 20m2.

Pa morda še: kaj menite z nakupom v tujini? Kam se obrniti v tem primeru?

Bi bil hvaležen za kakšen nasvet! Lep pozdrav,
Andrej

pblaz ::

jaz bi na tvojem mestu vzel nad. tudi sam imam nad, sicer stereo sistem, ampak zvok je zelo v redu z njim, tako so tudi 5.1 recieverji od nada v redu.
ja, zvočnike dali sem poslušal in mislim, da niso slaba izbira. si razmišljal mogoče tudi o kakšnih Jamotih?

gildo ::

Hvala, Blaž!

Sem šel poslušat tudi Jamo zvočnike, so bili dokaj čisti tudi v primerjavi z Daliji, a jim je manjkalo globine, v tem cenovnem razredu seveda. Pa še Dalije ponujajo po zelo dobri akcijski ceni. Sem jih šel primerjat tudi z JMLabovimi zvočniki tega cenovnega razreda, pa so jih Daliji nesli. Prav teko sem poslušal nekatere zvočnike od Athene in Energija, a mi nobeni niso bili tako všeč. Tako, da jih imam sedaj doma in sem zelo zadovoljen z njimi, odlično igrajo na mojih starih komponentah.

Za receiver se še nisem dokončno odločil. Sem pa poslušal Rotel in je imel tako dober sound, da mi je kar težko kupit kaj drugega. Bistveno boljši kot H/K AVR 430, je pa tudi dražji. Res pa je, da NADA v tem cenovnem razredu še nisem poslušal. Bom verjetno napravil tudi to, potem pa se bom odločil.

Ima kdo kaj izkušenj z Rotelom?

Lep pozdrav vsem, Andrej

pblaz ::

ja, roteli niso slaba izbira. zdaj, ko je bil v medvodah hifi sejem, sem si nabral nekaj prospektov in cenikov, pa vidim, da so skoraj duplo cena nada., naprimer 5x75w je 400 jurjev. ampak računat morš, da zadevo imaš dolgo časa.

Malecky ::

Uf Nad...NAD...NaD...:\

Nad...sam sem pristranski, ker ga mam tud sam ampak....NaD al pa Naim:\

gildo ::

Ne, hvala, Malecky, za tvoje mnenje. Kje pa imajo Naim? Si imel morda kateri model v mislih? Jaz nameravam primerjati Rotel RSDX-02 in Nad 753. ;)

maticm ::

Še eden za NAD - imam sicer stereo C320BEE ampak vseeno ...ocena: ODLIČNO

TribesMan ::

NAD je preveč nežna zadeva... dobri so za kako klasiko, za filmsko razbijanje pa mi niso bli nikoli preveč všeč...

Harman Kardon je precej bolj divji... sploh pa ima zanimiv način podajanja podatkov za moč... saj vedno podajo moč pri 0.0017% THD... max moči pa nikoli ni zaslediti... zato se dogaja, da ima 130W HK ojačevalnik po meritvah okoli 300W RMS na kanal :D
Doma imam HK680 stereo ojačevalec... cela zverina... edin cena je mal zajebana :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

gildo ::

Živjo, sem se na koncu po dolgotrajenm poslušanju in primerjanju odločil za Rotela RSDX02 in kombinacijo z zvočniškim kompletom Dali Blue Jubilee. So se mi ti zvočniki, ko sem jih prinesel na poslušanje domov, pokazali kot zares presenetljivo dobri. Za sub sem vzel JBL E150, ki se mi zdi tudi izjemen (prijeten, mehak zvok ob odlični odzivnosti, kar je redka kombinacija). Za kable sem imel srečo in sem dobil ene doma narejene, ki dajo zelo podoben zvok kot Transparentovi (za 90.000). Tako, da sem s sistemom zelo zadovoljen, se mi zdi, da igra bolje kot marsikateri bistveno dražji sistem.

Hvala vsem za mnenja in klepet ter veliko avdiovideo užitkov,
Andrej :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073373 (5336) MaStr
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187489 (52632) Janac
»

Racunalnik -> Reciver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
534598 (4141) filtr
»

Pomoč pri izbiri sorrund sitema oz. mnenje o izbiri lokalnega hi-fi razturača

Oddelek: Zvok in slika
103403 (3005) PeterII
»

Kateri receiver?

Oddelek: Zvok in slika
142640 (2224) link_up

Več podobnih tem