» »

Kateri brezžični router & kartico?

Kateri brezžični router & kartico?

Ignorant ::

Čaw, prikljapljam 3 kompe na ADSL...

Dva sta dost skupai in blizu modema tko da sta lahko povezana z kabli, eden pa je en štuk višje, pa bi se rad izognu napeljavi kabla po celi hiši (vprašanje estetike, hihi)...

No ja, zanimam se torej za router, 4 portni, firewala&printserverja niti ne potrebujem (ma vsak komp svojga), more met opcijo wireless + klasični utp priklop, iščem pa seveda tudi PCI mrežno kartico ( seveda brezžično)...

Iščem predvsem zanesljivost pri prenosu, tretji komp je oddaljen cca 10m v prvem nadstropju, vmes sta dve nosilni steni, a kdo ve a to kej vpliva na signal in posledično na hitrost prenosa (mam teoretično 2048kbit/s in bi ga rad tudi ohranil)?

No, mal sem se že razgledal po netu, najdu tole:
Router Belkin wireless 4 portni 54G
Brezžična mrežna kartica Belkin 54G PCI

Cena se mi zdi razumna, ista firma ponavadi izključi probleme z kompatibilnostjo naprav, 7 letna garancija tudi naredi vtis :) , zdej me pa sam še zanima če ma kdo kakšen komentar, kakšen boljši predlog, karkoli?

...sm računu da me bo tuki komplet (še dve mrežne kartice & kabla) stalo vse skupi slabih 35k, kar se mi zdi čist ok..

Jst ::

Vprašaj na www.wlan-sat.com forumu.

Meni so za omreženje mene in kolega, ki živiva približno 800 - 1000m narazen z vidno linijo, svetovali 2x asus wl-500g in zunanje antene. Kupiva s kolegom 2x asus in verjemi ali ne, dela brez zunanjih anten, s tem, da sta routerja na okenski polici in se "vidita". Prenos med nama je 15 Mbit / s.

Na tistem forumu lahko ljudi samo pohvalim, ker res vejo, kaj govorijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pimpek ::

ravno danes smo vzpostavili wireles omrežje in sicer pokriva dve veliki hiši (druga j e problematična zaradi obilice železja v stenah? ) ki sta narazen cca.5o m imamo tri routerje enega linsysovega in dva belkina in vsak ima svojo belkin PCI kartico (4 uporabniki). zadeva res lepo leti. Piporočam belkina (mi imamo pač 802.11b standard) ker zadeva res lepo leti. :D
pimpek:p

Ignorant ::

Hvala obema, zdej so mi omenil še Linksys varianto, zdej pa čakam kaj porečejo experti, pol pa v šoping :) ...

pimpek ::

Linksysovemu lahko z novo programsko opremo satori "naviješ" moč delovanja anten za skoraj 100%. Približno.:\
pimpek:p

Jst ::

Asus ima tudi to opcijo :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ignorant ::

No, strokovnjaki so povedali svoje :) ...

...vzel bom Linksys WRT54G router in ASUS WL-138G kartico...

...mal dražje vse skupi ampak baje se splača ;) ...

Še enkrat hvala za pomoč...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257202 (5207) jancus
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545419 (4399) Kilgore T
»

Router asus ali linksys?

Oddelek: Kaj kupiti
181926 (1579) rimljan
»

Router (kateri router nej kupim?)

Oddelek: Kaj kupiti
71367 (1250) zee
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303258 (2235) malinavc

Več podobnih tem