» »

DVD pekač

DVD pekač

weishaupt ::

Nameravam kupiti DVD pekač do 30k.
Razmišljam predvsem o TEACU ali PLEXTORJU mogoče celo LG ?

Caligula ::

Kupi NEC 3500 za 23 jurjev v BOFu. Je boljsi od vsej nastetih. Pol kupi se MAxell DVD-R medije (8kratni) , ki jih zapece v cca 6 minutah. Kdaj malo dlje. ODvisno od medija in vrste podatkov,..

Tiste, ki si jih omenil ti pa gladko pozabi. So vsi slabsi.

ZaFo ::

Kot vedno je vse, kar ima Caligula najboljse.

12x Plextor je hitrejsi od 16x NECa. Je 100% boljsi.

Pa ne za to, ker je drazji.

mihec87 ::

Dj plextor pa teli se zivijo sam na imenu.

ZaFo ::

Joj ej. Sam da najdem une teste. Sej u bistvu zdaj nimam casa. Jutri, ko ga bo vec, ga bom pa poiskal, da vidite, da ni drazji samo zaradi imena.

Caligula ::

Ahemm, jebes stare teste. Naj mi Plextor medij za manj kot 260 SIT na komad zapece tako hitro in dobro kot NEC >:D
Pa medije za dobrih 100 SIT odlicno v dobrih 8 minutah..

Plextor sux.

Plextorje dejansko kupuje le se folk, ki nima pojma. Probaj pa vseeno najti tisti test. Ker tegale plextorja bolj klavrno ocenjujeo. Itak da se posebno zaradi cene, ki je absurd.

ZaFo ::

Hotu sn kupit NECa pa ga niso meli. Vsak dan pa ne narocujem iz Nemcije in sem zato moral pac vzeti PLEXTORja, ki ga je ze imel moj prijatelj. Zelo ga je hvalil in sem ga tudi jaz kupil.

Dal sem itaq toliko denarja, kot bi dal za NECa, se pravi okoli 23,5k za retail izvedbo.

Takoj ko najdem test, bom dodal link. Tudi ti lahko kasnega.

Lej PLEXTOR je bil vedno king of quality. Je moj prvi, ker se mi je vedno zdelo skoda denarja. Sedaj, ko je pa cena prakticno enaka...

Moj prijatelj ima enak hišni kino od SONYa in ima velike tezave z branjem DVDjev, zapecenih z NECovim pekacem. Na isti medij zapecen film s PLEXTORjem pa ni nobenih tezav. To je bil glavni razlog, da nisem kupil NECa v Sloveniji in ga narocil poleg ostale robe iz Nemcije.

misc ::

Zdravo!

mene pa zanima kakšne so razlike med DVD-RAM, DVD-RW in DVD+RW. Zanimajo me prednosti in slabosti.
Odločam se namreč za nakup DVD pekača, pa me zanima ali se splača imeti tudi podporo za DVD-RAM.
Kolikor sem sam poizvedoval, naj bi bil to najboljši format za arhiviranje podatkov, vendar ga podpira zalo malo proizvajalcev (oz njihovih DVD playerjev in DVD-ROM enot) in počasi izginja.
Nekako se sedaj odločam med NEC ND-3500A in LG GSA-4120B. Seveda pa sem odprt za kakršnekoli predloge glede DVD pekača.
Če se da bi rad dobil utemeljene predloge, zakaj kupiti določen model. Rad bi namreč imel predvsem pekač, ki bo kvalitetno pekel, lahko tudi malo počasneje in bodo cd-ji berljivi v čim več predvajalnikih in DVD-ROMih.

Hvala

smirnof ::

a kdo ve razliko med necom 3500i in 3500a. Namreč v jae in gambitu prodajajo ti dve različici
EJ6

PersonaRudis ::

3500a obstajata dve različi, ki se razlikujeta le po barvi. Črno pa svetlo sivo. Mogoče je to mišljeno. Ali pa ne.

Quikee ::

Ne obstajata 2 modela.. le 1 sam... Mozno pa je da je misljeno kot 2 razlicni barvi.. drugace pa gre za cisto identicen pekac.
Misc:
Ce hoces kvaliteto kupi Philips DVDR1640P Klik
Kaj se pa tice LG-ja.. njegov naslednjih LG GSA-4160B je kar dober... Klik
Ceprav pravijo da ma dobro kvaliteto pisanja na DVD-je mene njegovi speed graphi niso navdusli.. NEC 3500 ma dosti dosti lepse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

misc ::

@Quikee
A se da ta dva DVD pekača dobit kje pri nas? Zanima me tudi tvoje mnenje o teh dveh pekačih v primerjavi z NEC 3500.
Še eno vprašanje:
Glede na to, da kupujem svoj prvi DVD pekač, ti pa že imaš izkušnje s peko DVD-jev me zanima kateri format (DVD-R(RW) ali DVD+R(RW)) največ uporabljaš in zakaj?

LP

Quikee ::

Za DVD-R je pomoje najboljsi Nec 3500, za DVD+R pa Philips, LG pa se mi zdi bolj povprecn.
LG-ja bo ziher cez cas na voljo v ComTronu.. za Philipsa pa ne vem kje ga bodo prodajali. Pozabo sem ti omenit se Benq 1620 ki je tudi zelo dober pekac.. mislim da uporablja Philipsove dele. Lahko tega kje poisces namesto Philipsa.

Kaj se tice DVD-R vs. DVD+R jaz uporabljam oba. Mislim da ni tolko vazno keri format je.. predvsem mi je pomembno, da je kvaliteten in poceni medij in hitrost zapisovanja tudi malo.
Trenutno mam doma Maxell 4x DVD-R (TYG01), Traxdata 4x DVD-R (RitekG04), Maxell 8x DVD-R (MXL RG03), Sony 4x DVD+R (Made in Singapore - MCC002) pa Verbatim 8x DVD-R (MCC 003). Vecina je DVD-R samo to je bolj zato ker lahko na Maxell 4x DVD-R peces z 8x z NEC-om medtem ko na DVD+R le 4x.

misc ::

Quikee hvala za vse informacije in mnenja. Bom še mal pregledu teste teh priporočenih DVD-pekačov in se pol odloču kaj kupiti.Sporočim kako sem se odločil.

Quikee ::

Ja ni problema =) Ce se te kaj zanima kr vprasaj... drugace pa dosti srece pri odlocanju ker odlocitev ni ravno lahka =)

prehlajeni ::

Nameravam kupiti DVD pekač do 30k.


...pojdi na izlet v Celovec in kupi dva LG-ja če že morš 30k zapravt :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527245 (13004) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297258 (26360) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100881 (25390) nuclear
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897673 (5256) AtaStrumf

NEC 3500 ali PIONEER 108 ?

Oddelek: Kaj kupiti
392167 (1398) boštjan

Več podobnih tem