» »

Svoboda (& varovanje osebnih podatkov...)

Svoboda (& varovanje osebnih podatkov...)

1
2
3 4 5

bili_39 ::

Ja, pa še to glede prikritih kriminalnih dejanj. Si ti zares predstavljaš, da bi AI, ali procedura, ki sledi prijavi in ukrepom ne imela varovalke, da se alarm ne sproži ali pa zataji prijava, če bi na delu bila določena oseba (mislim predvsem na gospodarski in podoben kriminal - pri kakššnih serijskih umorih bi to verjetno bilo težje..).
Ko, in če bo kdaj AI zares samostojno prebavljala vse te podatke (ne bo več ljudskih uslužbencev) pol pa tako ne bo več kriminala.

Nasilje za zaprtimi vrati pa bi bilo že sedaj, brez uporabe vsesplošnega nadzora, možno bistveno zmanjšati. IMO vsaj.

Thomas ::

Jest mam omejeno sočutja. Ko nekdo ogoljufa zavarovalnico, ali pa ko jim pogori skladišče lepenke ... sem POPOLNOMA indeferenten.

Zavedam se pa dejstva, da se vsakodnevno dogajajo grozne stvari. Zlorabljajo otroke, mučijo starce ...

Zaradi slednjega dam vso svojo zasebnost na vpogled AI in pričakujem to tudi od ostalih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

>Zaradi slednjega dam vso svojo zasebnost na vpogled AI in pričakujem to tudi od ostalih.

Lepo od tebe, ampak od ostalih nimaš pravice karkoli pričakovati... Kaj pa recimo, če se nekaj ljudi odloči, da nočejo dati svojege zasebnosti na vpogled AI? Se jih bo prisililo? Bojo mogoče v tistem trenutku označeni za recimo teroriste? Se jih bo prisililo? Al pa če večina zavrne takle nadzor? Kaj pa pol?

Mam občutek, da nekoga čaka še veliko dela pri propagiranju takih idej;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

Luka veliki ->
BTW: zakaj ne zaupaš AI? A ker se bojiš nadvlade? Tako kot ne preneseš da te ženska nadzoruje?


Ne svojih fantazij pripisovat drugim.:D Veš kaj je rekel BW glede BDSM.

Bo pa kmalu brez skrbi.


Aha, Maruča source.

Prakticirajte. To kar oni govorijo, danes še zdaleč ni praksa. In samo dokazuje, da bo še nekaj zraka prepihalo predno bo tako kot si domišljajo. Ampak ne bo prav kmalu. Če pa stojijo za svojimi besedami. Pa... Welcome, Be my guest. Pridem do tebe, pa mi pokaži to velehementno tehnologijo. Do takrat pa mlatite prazno slamo. Danes je danes. Naslednji teden je pa še daleč. Če si takšen frajer in vseved pa predlagaj eno realno rešitev. Takšno uresničljivo. Ne pa Hollywoodsko.

Njok->
In kaj je tukaj cudnega, Keyser? Ponujal sem mojo Inbox mapo, ne pa mail accounta.


Da ne bodo rekli da se ponavljam... Komentar iz tvojega tabora.

Skrivanje ni good. Tam se dogaja marsikakšna svinjarija in zato je potrebno malce drezati v takšna zavetja!


P.S.: Če ste kaj "ohrbteničeni" in stojite za svojimi besedami potem imate možnost to že storiti. Nihče ni rekel, da ne smete dati kamer v svoje stanovanje ter predvajati 24/7 kajs e tam dogaja. Nekateri to že delajo.:D
OM, F, G!

Luka Percic ::

Daedalus:
"Lepo od tebe, ampak od ostalih nimaš pravice karkoli pričakovati... Kaj pa recimo, če se nekaj ljudi odloči, da nočejo dati svojege zasebnosti na vpogled AI? Se jih bo prisililo? Bojo mogoče v tistem trenutku označeni za recimo teroriste? Se jih bo prisililo? Al pa če večina zavrne takle nadzor? Kaj pa pol?"

Lepo od tebe, ampak od ostalih nimaš pravice karkoli pričakovati... Kaj pa recimo, če se nekaj ljudi odloči, da nočejo pokazati svoje vozniške in prometne policaju? Se jih bo prisililo? Bojo mogoče v tistem trenutku označeni za recimo teroriste? Se jih bo prisililo? Al pa če večina zavrne takle nadzor policistov? Kaj pa pol?

A vidi kdo v teh kamerah problem?
:\
Tehnološki edino (posledično denarni).
Je pa treba skrbet da kdo nebo zlorabljal teh podatkov.
Pac tako kot doslej (priporočljivo da še boljše)

Daedalus ::

Luka, če ti še ni kdo povedal, ti bom pa jaz - vsi ljudje NE razmišljajo enako. Kapiš? In sem precej prepričan, da se 90% ljudi ne bi strinjalo z nameščanjem kamer v njihova stanovanja. Kr pejd delat kako anketo, pa me zanima, kake rezultate boš dobil. In kje je problem? V tem, da večina ljudi ne počne ničesar, zaradi česar bi jih bilo treba nadzirati. Kako boš potem prepričal nekoga, da je to pa za njih dobro? Ali, da vprašanje postavim drugače - zakaj sploh nadzorovati neškodljivo večino? Kako bo to utemeljil? Da o vdoru v zasebnost (AI gor al dol) sploh ne govorim. Moje mnenje je NE pa pika. Sploh pa ne na tak način, da me tule par posameznikov na totalno aroganten način prepričuje, da to je pa dobro zame. Yeah, and pigs fly... Zato sem pa napisal, da bo nekdo moral še zelo dobro propagirat tole idejo. Jaz osebnoi hočem v tekem primeru meti razdelano teorijo, praktične implikacije in vpogled v tehnologijo. Plus en poskus na testni skupini (se javiš?), da vidimo, kako to vpliva na vedenje. Dokler mi bo pa nekdo samo govoril - to je dobro zate in za ostale, pa NE. In v prihodnje argumetiraj svoje odgovore!!!

>Je pa treba skrbet da kdo nebo zlorabljal teh podatkov.

In kdo bo skrbel za to? Sam ljubi Bog? Teorije vam fali, da je joj. Vsi samo čakate na velikega odrešenika (AI). Samo je prej treba še kaj narediti, ne pa samo bluziti v tri dni;(
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Barakuda1 ::

Tole "zagovarjanje poplnega nadzora" nekaterih posameznikov s strani AI me že dolgo (in zmeraj bolj in bolj) spomonja na že znano (in vse prevečkrat zlorabljano)

"Bog vse vidi, Bog vse ve, greh se delati ne sme!"

Posamezniki bi nas očitno radi prepričali, da je zgornjo stavek že "zastarel" in ga je potrebno nadomestiti z novim

"AI vse vidi, AI vse ve, greha zato delal ne bo nihče"


Zanima me le, a so novi "papeži" in "kleriki" že znani. Al se še morda prepirajo kdo bo glavni? >:D

Thomas ::

Ja, je že nekaj konsenza, da glavni bo AI.

Njegov glavni motiv pa najboljši p/p količnik za sentiente.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

Daedalus

Česa ne razumeš?

Saj vem da večino ljudi nemara povsod nadzor. Prepričan sem da ta večina nemara policajev. Pa so se sprijaznili. Pa se bodo se enkrat.

"In kdo bo skrbel za to? Sam ljubi Bog?"

Kdo skrbi za to da sedaj policaji ne zlorabljajo svojih poblastil? Kdo skrbi zato, da telekom ne preprodaja lokacijskih in drugih podatkov svojih strank?

A hočeš rečt da slabo? Ja tukaj se pa strinjam z tabo. ZAto sem reku da bo treba nadzor postoostrit.

TESKAn ::

Boste dovolili tudi kamere v kopalnici in svoji sobi?
Sam mislim, da je tako vdiranje v zasebnost povsem nepotrebno - če se nekoga zlorablja, za to ugotovit ne rabiš kamer v hiši - če nekdo nekoga udari, modrica ne izgine čez noč in bi jo lahko ta vaša AI prepoznala na kaki kameri na javnem mestu. S tem, kamerami na javnih mestih, bi se sprijaznil. Da bi mi pa kdo po hiši montiral kamerce - not gonna happen.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Če gleda _LE_ AI - zakaj ne?

Ampak to ne bo najbrž niti potrebno. AI lahko tudi samo posluša zunaj hiše ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Kdo mi lahko _ZAGOTOVI_, da gleda le AI? Kdor jo je naredil? Potem pa svizec...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ziga Dolhar ::

Ja, saj tu je problem.

Ljudi ne moti to, da jih gleda AI. Moti jih že gola prisotnost kamer. Pa tudi, če niso niti na elektriko priklopljene. Sej ni treba. Ziher obstaja kakšna varianta ...

...

...

Do sumničenja pride že precej bolj zgodaj. Škoda.
https://dolhar.si/

njok ::

Hehe, be afraid! The Algorithm is watching you! :D


Keyser, mogoce ti ni jasno, ampak moji mejli so že sedaj nadzirani. Grejo namrec čez filter. Algoritem. AI.

iration ::

> Ljudi ne moti to, da jih gleda AI. Moti jih že gola prisotnost kamer.

Ne skrbi. Kamere bodo posta(ja)le manjše, kot jih lahko zaznajo največji paranoiki. En razlog proti manj.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Daedalus ::

>Kdo skrbi za to da sedaj policaji ne zlorabljajo svojih poblastil? Kdo skrbi zato, da telekom ne preprodaja lokacijskih in drugih podatkov svojih strank?

Pristojni organi. In ne, ne zaupam jim, ampak ne govorimo o tem. Govorimo o totalnem nadzoru, ki ima dolgoročnejše in bolj drastične posledice kot pa če en policaj po nepotrebnem koga sklofa.

In pa seveda - meni je tvoj point kristalno jasen ampak pač hočem več kot samo zagotovila, da je to za splošno boljše. Še predobro razumem vse tole, zato pa mam pomisleke. Ker je razlika, še enkrat poudarjam, med posameznimi zlorabami nekaterih podakov in zlorabo podatkov, ki jih "dostavi" totalen nadzor. Tisti drugi so veliko bolj zanimivi in majo visoko ceno....

Torej, zgoraj sem postavil par vprašanj. Maš odgovore al ne? Ker če jih nimaš, je ta vsa ideja trenutno vredna bolj malo, ker je itak ne bo podprl skor nihče... Da ne omenim dejstva, da bi kot zagovornik dotične ideje moral odgovore na tale moja čisto preprosta vprašanja stresti iz rokava.

>Ne skrbi. Kamere bodo posta(ja)le manjše, kot jih lahko zaznajo največji paranoiki. En razlog proti manj.

Si se lepo vstrelo v koleno, ja:\ Kamere, ki jih ni možno videti, so kvečjemu razlog proti. Ker na tak način se lahko nadzor razširi, ne da bi kdo vedel. Recimo z ulic v stanovanja... Saj česa ne veš, ne boli, rajt?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

njok ::

Computing bi se lahko izvajal takoj za senzorjem (ni nujno, da so to (samo) kamere), naprej pa bi se posiljali samo alarmi.

TESKAn ::

Ok, povejte mi no, ZAKAJ bi bile kamere v stanovanjih tako zelo dobra zadeva?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ziga Dolhar ::

Kamere ali AI nadzor, TESKAn?
https://dolhar.si/

TESKAn ::

Kamere so, kolikor razumem, nujno potrebne za AI nadzor. In ja, sem proti obema. My house is my own. In noben in nič nima pravice, da mi vohlja po njej - samo zato, ker bi pa 'mogoče' lahko 'nekoč' naredil kaj nezakonitega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Daedalus ::

Točno tako. To se trudim dopovedati parim ljudem tukaj, pa jim zgleda ne potegne...

Ok, bom tale problem zastavil še malo drugače. Če gre verjeti nekaterim znanstvenikom (in Thomasu), je korak od prve AI do še boljše vedno krajši (je logično). Praksa kaže, (okvirno) da se čas do naslednjega tehnološkega odkrija prepolovi. Se pravi, kot sem že napisal, bo močna AI v zelo kratkem času (par dni) zasnovala in mogoče tudi izdelala še boljšo AI. In če bomo meli enkrat kombinacijo AI in nanotehnologije, pol lahko tud preprogramiraš ljudi na do_no_evil. Zakaj bi se pol ob predpostavki, da maš zadosti pametno AI sploh ukvarjal s kamerami? In AI, ki bi znala takole prepoznavat in nadzorovat, zna še kaj boljšega. Nepotrebno in predrago (kamere), če mene vprašaš. Al pa bojo zdaj zagovorniki kamer zagnali vik in krik, da se ljudi ne sme reprogramirat?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Hehe .. seveda je bolje, da se greh sploh ne dela, kot da se mora odkrivati grešnike.

Da bi imeli avtomatizirane avtomobile, ki itak vozijo po predpisih pred 2010+X je težko mislit.

Si je pa lahko zamislit že leta 2010-Y GPS nadzor vseh avtomobilov.

Tako da X+Y let je odkrivanje cestnih prekrškov lahko instantno in globalno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

"Al pa bojo zdaj zagovorniki kamer zagnali vik in krik, da se ljudi ne sme reprogramirat?"

Ne, ne. Reprogramiranje je boljse. Ampak, kolikor js znam, so ljudje rajsi gledani kot spremenjeni. Samo poglej kasn vik in krik so zagnali, ko so zvedli da jih bo AI pri uplodu malce spremenila.

Poleg tega je postavitev kamer v določeni meri(po ulicah/vseh centrih, letališčih,...) že smotrna in ekonomsko upravičena.
Zato kamere. Obstajajo pa še boljši načini. Recimo protokol bo kar direktno filtriral. Nebo rabil nobenih kamer.

TESKAn; a zato ker je hiša tvoja lahko noter počneš kar hočeš? Ravno tako si omejen z zakoni. In brez skrbi; zakona "ne mastrubiraj" ni med njimi!
:D

Daedalus ::

>Hehe .. seveda je bolje, da se greh sploh ne dela, kot da se mora odkrivati grešnike.
>Da bi imeli avtomatizirane avtomobile, ki itak vozijo po predpisih pred 2010+X je težko mislit.

In verjetno bo to možno ob primerno zasnovani AI. Če ne, še vedno ostane kak način nadzora in uvajanja sankcij...

Glede avtov - ob obstoječi tehnologiji je to seveda možno. Ampak bi se šlo za preveliko vlaganje, oziroma, da rečem drugače - pristojni bi si hitro naračunali, da kratkoročno stane precej manj, če zavarovalnice krijejo škodo, povzročeno v prometnih nesrečah. Na žalost je tako... In seveda še obstaja problem v glavah ljudi, ki tehnologiji ne zaupajo. Meni avto, ki me sam vozi naokoli ne predstavlja nobenega problema. Večini pa, na žalost.

Ampak smo malo offtopic0:)

>Ne, ne. Reprogramiranje je boljse. Ampak, kolikor js znam, so ljudje rajsi gledani kot spremenjeni. Samo poglej kasn vik in krik so zagnali, ko so zvedli da jih bo AI pri uplodu malce spremenila.

Poleg tega je postavitev kamer v določeni meri(po ulicah/vseh centrih, letališčih,...) že smotrna in ekonomsko upravičena.
Zato kamere. Obstajajo pa še boljši načini. Recimo protokol bo kar direktno filtriral. Nebo rabil nobenih kamer.

Saj, to je point. Precej boljše je v podzavest zapečti kodo, ki prepreči delanje škode. Ampak pol smo spet pri "Clockwork Orange" problemu, oz. problemu svobodne volje. Jaz mislim da je ni, večina verjame, da je. In vsak bo moral še dokazat svoje... Glede postavitve v omejenem obsegu bi se strinjal, lahko tudi na ulice, ampak je spet treba poskrbeti za transparenten nadzor nad zbranimi podatki. Da se ne razvije kaka trgovina z zanimivimi posnetki, ipd... Glede reprogramiranja pri uploadu pa samo to - če do tega pride, se mora vsak zase odločiti, v kolikšni meri in v kakšen scenarij. AI god mode odpade.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Thomas ::

> če do tega pride, se mora vsak zase odločiti, v kolikšni meri in v kakšen scenarij.

En minimum je, ki naj se ga vsak drži. Kdor bi si z desno roko rezal levo in jo potem pekel in jedel ... no way za take bizarnosti! Meja je.

> AI god mode odpade

God mode, je god mode. Reče naj bo svet, je pa svet. Reče naj ne bo sveta, pa ni sveta. Itd.

AI je pa samo služabnik znotraj tega sveta. Podobno kot AI, ki danes določa, koliko bencina in koliko zraka naj se naslednji trenutek vbrizga v kakšen bat.

Verjamem, da bi pa kakšen človek iz 19. stoletja, če bi vedel kako bo čez 100+ let AI diktirala porabo bencina in njen trenutek, imel kaj pripomnit. Da bi imel pa ročko, po kateri bi to sam določal, za vsak klanec posebej.

Bo pa kakšen človek iz 21. stoletja razpravljal, da tisti čip v motorju za elektronsko vbrizgavanje goriva ni noben AI.

Seveda je. Ozko specializirana za task, ampak bolj učinkovita od vseh umetnikov gas pedala.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Keyser Soze ::

Zdi se mi zanimivo to, da tako vneto zagovarjajo svojo teorijo, ampak njihova psiha jim pa še vedno narekuje, da ne smejo razkrivati svojih podatkov.

Poleg tega... Niti ene tehtne oz. konstruktivne rešitve problema nadzora, ki bi bila uporabna. Danes. A je izven vaših sposobnosti kaj takega naumit.:\

Vse kar ste povedali tehtnega, ali pa ne, je to kako fajn je AI za to zadevo. Dokaz? Ne ni ga od nikoder. Pa gaje verjetno tudi brezveze pričakovat. Ste rajši kar tiho.

Pa tile čipki se tudi prekleto velikokrat pokvarijo, pa takrat še kakšen drug del s sabo vzamejo.

P.S.: Luka Veliki ima pa ene same čudne teze.:\ Dominacijo, SM, masturbiranje,... Veliko smo izvedeli o tebi. Če ne drugega, vsaj to kaj si želiš ter kaj ti paše...:D
OM, F, G!

Thomas ::

> Zdi se mi zanimivo to, da tako vneto zagovarjajo svojo teorijo, ampak njihova psiha jim pa še vedno narekuje, da ne smejo razkrivati svojih podatkov.

Tebi ne bi pravili naslova. AI - vedno.

Štekaš razliko?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Pa tile čipki se tudi prekleto velikokrat pokvarijo, pa takrat še kakšen drug del s sabo vzamejo.

Čipe za elektronski vbrizg misliš?

Vedno bolj so zanesljivi, kot vsi drugi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Thomas niso zanesljivi, pa reči kar hočeš. In ne bodo. 100% nikoli si upam trdit. Ampak ne grem v Maručin klan, kateremu si se kot zgleda pridružil.

Glede zaupanja pa... Nekdo bo bil za tem. Če bo bila AI, bo pa ona praktično nova oseba. In govoriti kako omejiti AI, ki bo vsemogočna se mi zdi malo za lase privlečeno, ker potem že ni tako vsemogočna in tudi pametna ne. Če pa že bo omejena, jo bo pa omejil človek. In njemu boš posledično ti zaupal popolnoma vse... Dvomim.

AI + omejitev (človek)= niti ne 100% zanesljivo.

Razen če boš ti naredil to, kajneda? Tebi pa lahko zaupamo, ker si popolnoma normalen in nisi niti malo mišljenja, da si boljši od drugih?:\

Thomas, nisi me prepričal. In ne samo mene. Je še kar nekaj ljudi poleg Slo-Techa.
OM, F, G!

Daedalus ::

>Poleg tega... Niti ene tehtne oz. konstruktivne rešitve problema nadzora, ki bi bila uporabna. Danes. A je izven vaših sposobnosti kaj takega naumit.

Mogoče izven tvojih. Problem nadzora bo pač problem do trenutka, ko se bo vspostavil nadzor nad nadzorovalci. Sej v tem je problem. Kdo naj nadzoruje tiste, ki nadzorujejo? Parlament? Ne, hvala. Ker pri tem prideš do paradoksa - kako nadzorovati, kje se zbirajo kakšne informacije, brez da bi jih videl? Videt jih namreč ne smeš, ker jih lahko potem zlorabiš. Če pa jih ne vidiš, pa nič ne veš. Jaz si ne znam predstavljati neke "black box", kjer se zbirajo informacije, za katere ne veš, kaj so in kam grejo. Dokler tal problem ne bo rešen, ne sme biti (totalnega) nadzora. Edino če nadzornike postavimo v panoptikom - mi njih vidim, vidimo kaj počnejo, oni pa ne vidijo, če jih kdo gleda ali ne. Tale koncept nadzora je precej dobro razdelan (v teoriji), ne vem pa, kako dobro je razdelana praktična uporaba. Mam pa namen malo preštudirati tole v bližnji prihodnosti, pa bom pol poročal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

Panoptikum a? Vprašaj gospoda Pečarja, ki se ukvarja z družbenim nadzorstvom. Pa je študiral v ZDA(pol že nekaj ve:\ ).

Drugače pa Deadalus. Izven tvojih sposobnosti vidim da je. Teoretiziraš. Kar sem prosil da ne. In tiste varuhe pa Quis Custodiet ipd... pusti pri miru. Že kar nekaj časa se ve da je to problem. Ampak na žalost še nihče ni pogruntal kako to rešit. In vse kar si povedal je topla voda. Na žalost.

P.S.: Panoptikum je pa mišljen v smislu Vsi vidimo vse. Kajneda. Če varuhi vidijo nas(kar nas morajo, če nas hočejo nadzorovati) in mi vidimo njih, bodo oni videli tudi to, da jih mi gledamo. Ali ne...? Ker drugače niti nimajo takšnega nadzora nad nami. ž

P.P.S.: Še neighbourhood watcha nismo pri nas dobro razvili pa bi že na AI šaltal.
OM, F, G!

Thomas ::

> Thomas niso zanesljivi, pa reči kar hočeš.

No, bolj jim že zaupaš, kot da bi sam kontroliral vbrizg.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

In kaj si ti pametnega napisal? Pa probaj moje teoretiziranje vsaj spodbiti s svojim. Najlažje je pa tako, ja, napisat nekomu da bluzi. Bring it on, pa da vidimo:)

Se zavedam, da nisem povedal nič novega. Ampak jaz za razliko od nekaterih ostalih tule pojasnjujem svoja stališča, pa čeprav pri tem večkrat napišem kaj "preveč". Kaj pa ti predlagaš? Nismo ugotovili nič novega, pa raje pustimo vse skupaj? News flash - bolj ko bo napredna tehnologija za nadzor, večje bojo tendence k zlorabi te tehnologije. In nekdo mora kdaj malo pomeditirati na ta račun, ker večina na žalost raje tišči glavo v pesek. Pa če odkrijem toplo vodo, si pa vsaj ti tako prijazen, da mi to poveš. Hvala.

p.s. - O mojih sposobnostih pa raje ne sklepaj kaj preveč. Če sem jaz pošten in te ne napadam na osebni ravni, potem si ti tudi drži tega. Rajt?:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Keyser Soze ::

Ko sem na kolesu niti ne.

Ko sem pa v avtu, pa tudi ne bi zastavil svojega življenja na njihovo delovanje.
OM, F, G!

Thomas ::

> bolj ko bo napredna tehnologija za nadzor

Za nadzor:

- živil (bakterije, hrana ki jo jedo živali ...)

- DNA kontaminacije (kdo je s kom spal)

- zdravstveno stanje (kdo je zares bolan)

- hitrosti (vseh) avtomobilov na cesti

- še 100 drugih reči

... bo to zahtevalo drugačne odgovore kot "nočem nobenega nadzora"!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Ko sem pa v avtu, pa tudi ne bi zastavil svojega življenja na njihovo delovanje.

Če si že kdaj v klanec prehiteval, si ga definitivno. AI na čipu je dovajala tako mešanico, da si speljal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Niti ne razumeš. Deadalus.

Ta thread se nadaljuje, in pisat v vsakem postu kaj je v prejšnjem je absurd. V bistvu story goes on. Veš ne, nadaljevanja, ipd...

Sem že povedal. Pa da še tebi razložim. Jaz ne znam ponudit rešitve, glede vprašanja nadzora nad nadzorom. In zato ne pišem, da je AI oh in sploh, in da bo ona to prevzela in bo potem vse OK in ne bo nikomur nič hudega ter bomo vsi potem živeli lepo in spodobno(morda dodam še Amen, da bo bolj v kontekstu). Nekateri to vztrajno trdijo. Jaz bi rad samo eno potrditev teh njihovih trditev. Približno tako kot oni hočejo vedno dokaze nasprotne strani. Je odveč od človeka pričakovati vzajemnost?

Tehnologija bo napredovala. To je jasno. Meni, tebi, njemu... ipd. ČE bo napredovala do te mere, da ji bomo lahko popolnoma zaupali, se pa ne strinjamo. Jaz sem povedal zakaj. Oni ne znajo povedati zakaj? In ker so tako prepričani v to in vedo to 100% potem so najbrž zelo pametni(pač poznajo rešitev na vprašanje, ki muči ljudi že kar nekaj časa). In zato bi rad od njih izvedel, če poznajo še kakšno rešitev, ki je malo manj spiritualna in bolj realna?

A spet zahtevam preveč. Povejte pa bom nehal.

P.S.: KAr se tiče osebnih raven ipd. Preden ti zaideš na njo se vprašaj kaj pomeni tole:

Mogoče izven tvojih.


Ne bodi oseben, če nočeš, da so drugi. Hope U get It.

P.P.S.: Da ti bo bolj jasen kontekst tistega stavka o sposobnostih naumljanja si pa preberi prejšnje poste. Tako... bolj temeljito.
OM, F, G!

Keyser Soze ::

Thomas, sicer imaš hruške in jabolka ne, ampak...

Veš ko prehitevam v klanec ponavadi prehitevam tako da ne gre v škarje. In gues what. Tudi to predvidim, da motor slučajno ne bo potegnil dovolj močno in bom moral zavirat ter se pomaknit nazaj za prehitevanega. Kajneda?

A ti greš kar na blef. In rečeš:"AI vsemogočna, gas pa dolga luč. Zdej gre za ŽIVLJENJE!!!! ČE crkneš bom UMRUUU!!!!":\

Njet. Pri meni ni tega.
OM, F, G!

BigWhale ::

> AI na čipu je dovajala tako mešanico, da si speljal.

AI? Daj no, ne pretiravaj, prosim te.... In AI v toasterju je poskrbela za to, da se mu topli sendvic ni zazgal...

... in AI kontrolira elektriko, da tocno ve, da mora v hladilniku hladit, v pecici pa gret... ;)

Keyser Soze ::

Jah no, naj se izrazi kakor hoče. Lahko je tudi sveti Štefan v čipu. Samo da je jasno o čem se pogovarjamo.

P.S.: JE pač malo bolj zabita AI v tem čipu:D.
OM, F, G!

Thomas ::

> Veš ko prehitevam v klanec ponavadi prehitevam tako da ne gre v škarje.

Ponavadi? Torej si že zaupal življenje Svetemu Štefanu v čipu? Tabutasti AI?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Ja če je zate figure of speach sveta zaveza. OK. Ni problem. Sem zaupal. Vedno.:\

Ampak razumem. Tudi otroku moraš kdaj rečt kakšno malo laž, da je zadovoljen. Ker drugače lahko začne jokat. Tega pa ne bi hoteli. Ne?

P.S.: Samo v primeru. Ker Thomas zopet ne bo razumel... Tisto an začetku je bolj sarkastično mišljeno. Ostali že veste za kaj se gre. Približno tako kot sem zaupal vsemogočni AI v računalniku na meteorološkem zavodu, da danes do te ure ne bo treskalo in sem šel s Tin Foil Hat v službo.
OM, F, G!

Thomas ::

> Njet. Pri meni ni tega.

> sem zaupal vsemogočni AI v računalniku na meteorološkem zavodu

Torej kaj je res. Mislim da drugo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Malo sem razočaran nad tabo. Ker vedno, ko nimaš pametnih argumentov začneš kvasit off-topic.:|

ČE sem čisto iskren. Nisem gledal vremna, niti vremenske napovedi, že kar nekaj časa. Tako da sem z mojo "inteligentno vglavno" AI predvidel sonce oz. sončno vreme ter oblekel kratke gate in majico. :D A boste sedaj tudi drugi meni zaupali??

Ampak saj nisi razumel ne? Ne.

No prav, da ti razložim.

Citat prosim:

Veš ko prehitevam v klanec ponavadi prehitevam tako da ne gre v škarje. In gues what. Tudi to predvidim, da motor slučajno ne bo potegnil dovolj močno in bom moral zavirat ter se pomaknit nazaj za prehitevanega. Kajneda?


Torej: Ponavadi ne prehitevam v škarje se navezuje na to, da ponavadi ne prehitevam v škarje. Kdo bi si mislil. Ampak, ne bodi ga len pri razmišljanju, tudi takrat ko gre po mojem mnenju za škarje(kaj je zame to in zate to pa bog si ga vedi(AI si ga vedi)-bi morala definirat bolj natančno) vzamem v obzir možnost, da pa avto le ni dovolj močan in bo treba zavirat če ne bo šlo. Tako daleč. Ampak jebi ga. Tudi zavore imajo eno elektroniko. So le opremljeno z ABSom. Toda, ne bodi ga len. Mislim, da tudi če elektronika zataji zavore še vedno delujejo(lahko me popravite če se motim ali pa molčite).
OM, F, G!

Thomas ::

Računaš, da ti bo ta ali oni butasti AI rešil življenje. Če ne tisti v motorju, pa tisti v ABS zavorah.

Aha.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Daedalus ::

Keyser, v bistvu sma na istem bregu. Tudi jaz sem par postov višje zahteval pojasnitev glede AI. Pa je nisem dobil, pol sem pa sam ponudil par izhodišč. In zabluzil:D

Kakorkoli, prepirat se o tem, če je čip za nadzor avtomobilskega motorja AI je zabluz, enakovreden temu: Moja linux kišta je pametna. Nima veze z AI, ker ne zna razmišlat, ampak se ravna po vnaprej določenih navodilih. Ne more preko tega.

Hja, očitno ne bomo pogruntali nič novega. Over & out.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

To, da si vidva predstavljata AI kot nekega HALa, kalkulatorju pa priznavata inteligenco 0 na vseh področjih (vključno z računanjem) je vajin weak point v razumevanju.

Nič ne nasprotujem. Tako ali tako nočem, da bi se vsi preveč spoznali. Ali "spoznali", kot mislita vidva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

No ja...

Si pa brez argumentov. Kar nekaj brezveze nakladaš in skušaš dokazat, da je jabolko hruška in nič drugače.

C,c,c,...:\
OM, F, G!

Keyser Soze ::

JA Deadalus. To ti hočem dopovedat.

Ampak ta AISurveillance tabor je pa čist zabluzil.

Kar nekaj klobasajo, pa nobene pametne ne dajo od sebe. Zdej hočejo na primeru raznih ICjev dokazat kako superiorna je AI in da bo v prihodnosti lahko brez problemov nadzorovala vse. Meni se zdi to približno tako kot da bi Danyja poslušal.

Razumem tehnologijo in njen napredek. Tudi kaj nam prinaša. Nisem pa slep v tej veri kot so oni.

P.S.: Thomas. Tale "spoznali" je tvoj problem. PA mislim, da imaš tudi probleme z psihološkega vidišča. V smislu superiornost-inferiornost. Sprijazni se. Nisi najpamtnejši. Pa tudi vsega ne znaš.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Mogoče nisem najpametnejši. Ampak sem boljši kandidat za takega, kot ti.

Se strinjaš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britanska notranja ministrica: Enkripcija je sporna, država mora imeti dostop! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
20140758 (35372) PaX_MaN
»

Kamere po avstrijskih gozdovih .. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11832936 (27143) FrizzleFry
»

Objavljena Direktiva o hrambi prometnih podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6810416 (8838) Stepni Volk
»

Veliki brat v Piranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
889729 (8059) CaqKa
»

Veliki Brat Google? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11311890 (8980) poweroff

Več podobnih tem