» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
21 / 93
»»

Samoyed ::

@bostjan44 in ostali.

Preizkušam novi fw od MTZ in lahko odgovorim na vprašanje "kako se razlikuje od JAE fw" le z V VSEM. Ni primerjave, saj so MTZjevci vsaj za mene spravili skupaj zelo soliden (soliden ker bo sigurno sledil še kak boljši in naprednejši) fw.

PLUSI:
+ veliko lepši začetni zaslon (stvar okusa ampak od JAEtovega zmazka sigurno)
+ lepši in mirnejši zaslon z datotekami
+ ni več tolikšnega utripanja menijev in OSDja (balzam za oči)
+ podnapisi se lepo prikažejo, vidni vsi znaki in v treh vrsticah (stestirano z Spirited Away in angleškimi podnapisi .sub)
+ zaenkrat vse lepo dela (previjanje, predvajanje do zdaj velja tudi na splošno 6700 brez težav - razen CDja od Atomik Harmonik, ki ni delal že od prihoda 6700?!)

in nobenih reklam!

MINUSI (predvsem za tiste, ki želijo slovenščino)
- ni menijev v slovenščini (še raziskujem če se to kje da aktivirat)
- morda le previsoko postavljeni podnapisi
- komplicirano spreminjanje velikosti podnapisov s kodami

Nisem spreminjal velikosti podnapisov (tenutni so mi ok, za nekatere bodo morda premajhni) pravtako pa ne vem kako je s prikazom čšž (podnapisov niti ne uporabljam razen pri vzhodnjaških in kakih drugih zadevah (ki niso nemške ali angleške), tam pa ponavadi angleške) bom pa preizkusil v naslednjih dneh. Preizkusite in prijavite še kaj!

Vsekakor priporočam MTZjev fw pred JAEtovim (na PYPS pa tudi ne bo treba dolgo čakati)!

Primoz78 ::

..se pravi, da vse kar manjka temu firmware-ju so znaki ČŽŠ...

Lp Primoz

majstor ::

Zadeva je taka...kot sem ze povedal
Takoj ko sem dobil yamado 6700 sem jo se pred gledanjem katerega koli filma, nadgradil z MTZ firmware. Zadeva dela lepo, vendar so zame osebjmo podnapisi malo premajhni, izpis dolgih imen za MP3 in slike ni se dobro dodelan.
Kar pa se tice čšž dela vse razen crke š.

Kmalu pa pride njihova 2 verzija...priporocam.

Primoz78 ::

Khm...a ni tale, ki je sedaj zunaj 2 verzija...?!?

Lp Primoz

majstor ::

Imas prav vendar ni se uradna njihova verzija:

YAMADA 6700 v2 RC1.

After upgrading, reset the player to the default settings.

Based on the latest official firmware sended to me by somebody.

What is solved:
- bug with MicroDVD subtitles (.sub) when movie was not 25fps.
- selection between DivX subtitles bug
- FF/RW bug
- the bug when the first character from some subtitles that was not showed
- increased area for subtitles which allow max. 3 lines.

What I did:
- white subtitles outlined with black
- retranslated some parts from menu and few mnior hacks for OSD menu.
- added new fonts
- moving up a little the area for subtitles because in the original firmware was not showed entirely Mute Mute Off and Vol
- because of changing the OSD font, the menu is no more flickering
- removed from TV screen the Zoom Icon

Not solved:
- the limit of 60 characters/subtitle
- the Audio Interleaved movies are out-of-sync


What I expect to have on your player:

3 sizes for subtitles: small, medium, big.
The small subtitle is the default when you Power On the player after update. White, outlined with black and a little shadow. Allowed maximum 3 lines. Not recommended by me because of the small size. For selecting the small subtitle you need to enter the language code page 7082.

The medium subtitle is white, outlined with black. Allowed maximum 3 lines. Recommended for 16:9TV in zoom mode from TV. For selecting the medium subtitle you need to enter the language code page 8285.

The big subtitle is white, outlined with black. Allowed maximum 2 lines. Recommended for 4:3TV. For selecting the big subtitle you need to enter the language code page 8279.

You can enter this codes from Preferences > Subtitle > Others. Also at the bottom of the subtitles page you can see the codes for subtitles sizes.

Test and report.

DOWNLOAD

Mikka ::

Meni je pa uspelo z mtz-jevim fw zaflešat mojo yamado 6700

Valentin ::

@majstor
Cenim tvoj trud, vendar je opis tega FW-ja podal že rpalcic par postov nazaj...

Mikka ::

@Piki64
Ne vem, če si že dobil yamado 6700 od JAE, ampak če bo skupina PYPS delala na izboljšavah FW bi se mogoče še zmenili, da ti pri JAE odstopijo kaj prostora na njihovem strežniku kjer laufa FTP.

Samo na glas razmišljam ;)

Jan(JAE) ::

glede ftp na jae je stvar taka; če bodo FW na našem ftp-ju potem je logično pričakovat da bodo v fw naši logotipi, in jasno je da na našem ftpju ne mormo reklamerat drugih firm oz njihovih dvx predvajalnikov. pa to ni nobena osebna stvar ampak morte razumet da tako pač je, pa tud če men to ni všeč.
www.jae.si

new kid ::

Sem nova uporabnica Yamade 6700 in načeloma zadovoljna z delovanjem.
Imam pa en problem....sem že brskala po starih postih pa ali nima nihče drug takšnih problemov ali pa sem spregledala.

Stvar je v tem, da ko grem na hitro predvajanje filmov v divx-u in želim spet na normalno predvajanje, mi slika zmrzne, zvok pa ostane nekje zadaj.
Če želim zopet normalno predvajanje, moram odpreti cd enoto in na novo zagnati. Hitro predvajanje seveda spet odpade.
mi lahko kdo pomaga?
Hvala.

CaqKa ::

Stvar je v tem, da ko grem na hitro predvajanje filmov v divx-u in želim spet na normalno predvajanje, mi slika zmrzne, zvok pa ostane nekje zadaj.
Če želim zopet normalno predvajanje, moram odpreti cd enoto in na novo zagnati. Hitro predvajanje seveda spet odpade.
mi lahko kdo pomaga?
Hvala.


malo počakaj. čez kako minuto bosta zvok in slika spet sinhronizirana. to je v divxu pač tak ker, zadeva nima sinhroimpulzov na vsak frejm.

CaqKa ::

za donacijo uporabite pyps firmware temo. oziroma: "Pišite jim na njihov mail pyps@medvedek.org, pa vam bodo povedali, kako jim lahko nakažete."

vse ostalo kar bo offtopic bomo brisali.

lp moderator.

new kid ::

Sem mislila, da bo tako...ampak je tudi po kakšnih petih minutah slika še vedno zmrznjena, zvok pa zadaj...

Primoz78 ::

A si updejtala firmware?...ker neki je blo narobe z firmware-jem glede previjanja in zamrzovanja slike...:\

Lp Primoz

new kid ::

Ne, nisem nič nalagala, zaenkrat je še vse originalno.

Primoz78 ::

No pol pa odjadraj na JAE stran ali pa MTZ (poglej si predhodno stran v tem postu) in updejtaj firmware...problem je resen.

Lp Primoz

Jan(JAE) ::

JAE fw najdeš na ftp://jae:jae@ftp.jae.si/yamada%206700/SLO%20meni/

Zapeči ga na cd in nadgradi yamado

teh problemov potem nebi smelo bit

Lahko pa se uglasiš na servisu jae pa ti damo cd.
al pa prines yamado pa ti jo updatamo.
www.jae.si

new kid ::

Hvala Primož in Jan,
sem zapekla firmware in bom poskusila.
Upam, da ni kaj za zeznit....sicer bom izkoristila tvojo prijazno ponudbo, Jan, in se oglasila pri vas. :)

Mikka ::

A obstaja kakšen emulator al kaj podobnega, da preveriš fw preden daš cd v yamado ?
Jaz sem mojo zaflešal, pa čeprav sem dajal fw že ne vem kolikič gor brez problemov ampak slej ko prej naletiš na mino, čeprav je lahko vse ok z samim fw, je pa na primer cd zanič.

janez007 ::

Sem lastnik Yamade DVX 6700 in imam trenutno naložen fw od JAE. Jezi pa me nekaj, če dvakrat pritinem tipko search na daljincu med predvajanjem napiše na ekranu "Pojdi na:" in če vtipkam notri čas se ne zgodi nič !!! Zdaj pa me zanima ali je kak drug štos da stvar deluje ali enotavno ne gre.

Lep pozdrav

Samoyed ::

Pri Yamadi 6700 mi noče predvajat DVDja, kolikor sem lahko razbral regije R0 (edina oznaka, ki ima po moje zveze z regijo - film je Hulk). Poskusil sem zamenjat regije na meniju pa mi pri vseh napiše, da je napačna regija.

Prosim za pomoč! Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samoyed ()

Mikka ::

@janez007:
mislim, da je napaka (ali pomanjkljivost v fw), ker je pri meni enako.
Upam, da bo ob prihodu pyps fw naših 6700 "težavic" konec

janez007 ::

Težavo sem rešil z nalaganjem MTZ fw, tako da je bila napaka sigurno v JAE fw. Bral sem da pri MTZ fw ne prikazuje čšž, no pri meni jih,je pa drug problem, da filmi občasno štekajo. Očitno bo treba počakat še na kako drugo verzijo :\

Lep pozdrav

yayo ::

Neumno vprašanje:
Kateri firmware za 6700 je "naprednejši"? Zadnji od MTZ ali najnovejši od Yamade? Šumniki in meniji v slovenščini mi niso kdovekako pomembni.:)

Robertho ::

Z nalaganjem novega FW od MTZ-ja (1250 in 1252) se mi dogaja isto kot je Janez007 omenil - večina DViX filmov mi šteka tko da sem naložil nazaj FW od JAE. Ostalo je na MTZ-jevem FW delovalo v redu: velikost podnapisov je v redu, DVD-ji so mi igrali OK, med podnapisi se sprehajaš ne da bi ti film zašteku (to napako ima JAE-tov FW), šumniki so mi delovali.

GaS ::

Jaz se tudi odlocam za nakup 6700-tke,pa me zanima, kje na TVju se podnapisi prikazujejo; ce mas recimo WS film pa 4:3 TV->potem je crn rob zgoraj in spodaj;zanima me ce se podnapisi prikazejo v spodnjem crnem robu ali so na filmu?

Pa se zanima me ce stvar predvaja WMV/WMA datoteke?

LP

Fury ::

wma ja, wmv pa mislm da ne, nism pa zihr. Visina podnapisov je odvisna od firmware-a.

Klemenn ::

100% wmv ne podpira

GaS ::

odvisno od FWja..Se prav je mozn met podnapise v crnem spodnjem robu prikazane tko kot so recimo v BSPlayer ce mas recimo MTZjev fw?

Jedi Master Yoda ::

Ok kateri FW sedaj priporočate? Tanovo uradno verzijo V2.0 ali katerega od naših. V2.0 naj bi mel še izboljšano podporo divxom, torej čisto gladko predvajanje, vendar pa ni slo podnapisov. Kako pa je z regijami, če je zaklenjen, a se da odklenit? Hvala za odgovore, si mislim v bližnji prihodnosti nabavit Yamado 6700.

Samoyed ::

Kot pravijo pomagaj si sam...

Rešil lasten problem. Pravzaprav so mi ga rešili fantje od Yamade (pa sigurno še kdo prej pa nisem videl), navodila najdete zraven njihovega zadnjega fw za 6700. Za tiste, ki tega še nismo vedeli torej če noče brati nekaterih DVDjev ter vztrajno piše "Wrong region" storite naslednje:

- odprite pladenj predvajalnika
- na daljincu pritisnite SETUP in se pomaknite ne meni "PREFERENCES" oz. nastavitve
- vtipkajte na daljincu zaporedoma 1, 3, 7, 9
- s tipkami gor/dol spreminjajte znak na desni tako dolgo dokler se ne pojavi 0 (ničla)
- pritisnite na daljincu tipko PLAY za potrditev ter nato tipko SETUP za izhod

Voila tako nastavite predvajalnik, da je region free. Zdaj mi normalno predvaja tudi ostale filme. Upam, da bo še komu to koristilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samoyed ()

Tovaris Stalin ::

Spet imam težavo:

Yamado 6700 sem podaril stricu, ki pa žal ni imel teh cinch izhodov na tv-ju, zato sem v Comtronu kupil pretvornik za priklop na SCART. Ko vklopi av kanal, ni slike. Player je prižgan, dela 100%, ker sem ga sprobal na mojem tv tunerju s kompozitnim izhodom.

A kdo ve kaj bi še moral narediti(npr. poiskati kanal...) ali pa je napaka v televizorju(stvar je stara 14 dni, kupljena v v mercatorju za 30k, firme ne vem)?

Prosim, če bo kdo vedel, da mi odgovori čimprej.

Pidalc ::

Obstajata dve vrstiskartov in ter out.
Življenje je bilo lepše v kameni dobi!!!

Tovaris Stalin ::

A mogoče veš, a je ta pretvornik pravi?

Če ni, mi prosim daj en link do trgovine, kjer to stvar imajo. Hvala

Zgodovina sprememb…

McNato ::

Kupi klasičen scart-scart kabel, pa ne rabiš nobenih adapterjev.

Tovaris Stalin ::

@McNato: Kaj mi pomaga kabel, če pa je na playerju samo za priklop videorekorderja.

Sedaj me je stric poklical, da je na pretvorniku preklopnik in/out, torej zgleda, da ima pravi pretvornik. Kam naj prestavi-na in ali out?

bostjan44 ::

če gre signal notri prestavi na in če gre ven pa na out

Jan(JAE) ::

Evo takole. Na najnovejši FW od umaxa sm dal slo menije, izbero med malimi in velikimi čžš fonti. Veliki fonti so isti kakor jih je pyps integriral v svoj 6600 yamada FW.

Firmware si lahko potegnete na Novi JAE-UMAX firmware


Zraven so priložena tudi navodila, kao zapeči cd z nero burning rom
www.jae.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan(JAE) ()

PM ::

Iščem, iščem, pa ne najdem - kaaaaaaj?
Evo kaj:

Ali 6700 predvaja filme posnete s 23,... in 29,... fps, ali more biti posnet film v 25 fps ( pride do kakšnih zastojev - zatikanja)?

Seveda je potrebno tudi .srt subtitle prekonventirati v enake fps.?

Če je potrebno konvertirati film - s katerim programom to postorite?

Če pa je že na moje vpr. odgovorjeno, mi prosim naj kdo napiše link.:8)

Hvala in LP

scott ::

@PM
1.predvaja divx z različnimi fps
2.če hočeš da je film sinhroniziran, morajo biti podnapisi v .srt z enakim fps kot film
3.zakaj bi konvertiral film, če konvertiranje podnapisov traja sekundo?

RokDaKirba ::

Mene pa zanima v čem je razlika me MTZ-jevim 1250 in 1252 (al kok že) firmwareom? Katerega je treba dat in zakaj?

Hvala
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

Fury ::

jan(jae): je popravljena .sub desinhronizacija ce ni 25 fps film? v MTZ je se mi zdi...

rok: 1250 codepage rabis.. to je nabor znakov.. 1250 je za nas taprav (ch zh sh ma not se mi zdi.. mogoce sh manka :))

Robertho ::

Naložil sem novi fw za 6700 od Jana (JAE) in mi nekateri DivX filmi ne tečejo tekoče. S prvim fw od Jana teh težav nisem imel. Enako se mi je dogajalo z MTZ-jevim fw. V čem je problem oz. kaj je v novem fw takega kar bi mi lahko povzročalo te težave pri tekočem predvajanju filmov???

MUC ::

Glede 6600 in packed strema je uradni odgovor takle:

It cannot be solved by firmware update as this is hardware issue.
There are some small tools like "MPEG4modifier" from www.moitah.net to remove the packet bitstream from AVI file. Otherwise convert using http://divx.ppccool.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

Stepni Volk ::

MUC - Deja Vu >:D

Joze_K ::

WTF je to "packed strema"?? Se dosti o tem govori, nikjer pa kaj to je?:\

zile ::


Mikka ::

Packed Bistream je bil ob prihodu yamade 6700 samo še boleč spomin ampak z novim fw JAE se zopet pojavljajo neke težave pri novejših filmih kodiranih z xvidom

PM ::

@scott

Za program za konvertiranje filma sem spraševal zaradi tega, če Y - 6700 ne bi predvajala filmov, posnetih v različnih FPS. Tako pa mi je prihranjeno veliko časa, če moram konvertirati samo podnapise.:D

Nekje sem zasledil, da je nekdo po nesreči skrpal skupaj film in podnapise, ki so posneti na dveh CD-jih.

Mi lahko kdo pove s čim in kako se to naredi, oz. kje je to obrazloženo?
Hvala in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PM ()

Faust ::

Hja,
očitno imajo novi FW-ji Verzije 2 za Yamado 6700, težave s cukanjem nekaterih filmov.
Testiral sem z originalnim UMAX in MTZ FW verzije 2, težava pa je pri obeh enaka.
Vse prejšnje verzije teh težav nimajo.

Ostalo pri MTZ v.2 dela OK,
(tri velikosti fontov ki so bolje vidni, ČŠŽ-ji brez problemov, .sub delujejo ne glede na FPS).


Do sedaj sem preizkusil cca. 40 različnih filmov (FW MTZ Verzija 2), od tega:

- 1x ne dela zvok
- 4x film se sploh ne štarta
- 2x film rahlo cuka (samo FW verzija 2)
- 1x film se totalno zatika
- 1x film na 4 CDjih (LOTR 3) dela 10sek vsak CD, potem skoči na nasledjega ?!?


Očitno se da vse težave rešiti preko dobrega FW-ja, upajmo da res !
««
21 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724705 (9319) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35871489 (19308) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
425041 (3132) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14526217 (13552) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302251 (1877) Stepni Volk

Več podobnih tem