» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
15 / 93
»»

lovro ::

Se da samo moraš met receiver/ojačevalec potem pa priklopiš in bo delovalo.

lp

sesko2 ::

aja pol bi mogu pa se to kupvat, pol pa ne bo nic

joze ::

Super je ker se fantje lotevajo neuranih popravkov in res so naredili izredno delo, moja zamera pa gre yamadinim inžinirjem, ker je to v bistvu njihovo delo, ki so ga sposobni opraviti, kot so dokazali pri modelu 6700.
Pri modelu 6600 me trenutno najbolj moti, da dokaj slabo bere posnete dvd-je(skoraj vse) kar je za dvd predvajalnik nedopustno in celo z nekaj originalnimi se pojavijo težave.BAje da v prvi veriji Firmwarea teh težav ni bilo, tako da se to da popravit vendar kot kaže ni več interesa.
Drugo kar me moti je da ko prižgem yamado gre TV v način 16:9 in se pojavita črna robova zgoraj in spodaj(Tv je drugače 4:3), tako, da moram to nastavitev ročno popraviti pri vsakem zagonu.

Samoyed ::

Živjo! Ali ima kdo bolj natačne specifikacije nove Yamade DVX-6700 (čipovje, audio itd.). A je res da nekaj ne štima z audio priključki na zadnji strani oz. da optični manjka?

PYPS "we are not worthy" svaka vam čast (sem svetoval kolegu naj poskusi z vašim FW in je bil zelo navdušen - jaz še nimam bo pa 6700). Me pa zanima in se opravičujem če je blo na to že mogoče odogovorjeno, kaj bi rabu za programiranje oz. spreminjanje FW. Brez skrbi ne bo konkurence, me zanima bolj z dizajnerskega vidika(začetni zaslon, menuji, screen saver itd.). Podpora 6700 najbrž tudi bo? Kar tako naprej!

lovro ::

6700 ima optiko

lp

Valentin ::

@Aleško

Preberi post od Dzaroga dve strani nazaj !

basko ::

Ja,sem prebral,pa tudi opozorilo sem prebral.
P.S.
Sem se mal bol pogledu MTKSubXY,pa vidim ,da je simpl.Prej me je mal presrašl tisto opozorilo.Pa seveda vse pohvale tistim,ki se trudijo za nas!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: basko ()

dzarog ::

Če narobe nastaviš X ali Y os za podnapise, potem ponovno "dolpotegneš" zadnji FW in ponoviš postopek.
Z MTKSubXY spremeniš lastnosti v FW-ju, tako, da razen prikaza podnapisev v X ali Y osi ne zaj.. ničesar. Sam nisem spreminjal XY pozicioniranja podnapisov (default), pa sem čisto zadovoljen z njimi.
Ni podpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzarog ()

vikonis ::

Živjo,

a bi lahko nekdo prosim povzel razlike, težave, prednosti, slabosti itd. pri modelih 6600 in 6700, ker se ravno odločam za nakup DivX playerja in bi ga rad imel za gledat filme in ne za ukvarjat se z njim.

Predvsem me zanimajo naslednje stvari in mogoče še kakšna bistvena, ki sem jo pozabil:

-sredinska poravnava podnapisov
-šumniki čšž
-spreminjanje velikosti podnapisov
-aspect ratio 16:9, 4:3,...
-ali filmi štekajo
-format podnapisov sub, srt
-ali mora biti isto ime podnapisov in filma (film.avi / film.srt)
-dolžina imena
-izginjanje podnapisov
-več filmov na DVD-ju (v posebnih mapah...)


Prosim ne me pošiljat brat postov od ne vem kdaj, ker sem jih že prebral in sem našel nasprotujoče podatke, zato bi tudi rad, da nekdo povzame trenutno stanje.

Kolikor sem jaz lahko razbral je situacija približno taka:

6600
-sredinska poravnava podnapisov NE
-šumniki čšž Z NOVIM FIRMWAREOM
-spreminjanje velikosti podnapisov NE
-aspect ratio 16:9, 4:3,... ?????????
-ali filmi štekajo VČASIH
-format podnapisov sub, srt SAMO SRT
-ali mora biti isto ime podnapisov in filma (film.avi / film.srt) DA
-dolžina imena ??????????
-izginjanje podnapisov VČASIH
-več filmov na DVD-ju (v posebnih mapah...) ???????

6700
-sredinska poravnava podnapisov DA
-šumniki čšž DA
-spreminjanje velikosti podnapisov DA
-aspect ratio 16:9, 4:3,... ????????????
-ali filmi štekajo NE
-format podnapisov sub, srt OBOJE
-ali mora biti isto ime podnapisov in filma (film.avi / film.srt) ???
-dolžina imena ??????????
-izginjanje podnapisov ?????????
-več filmov na DVD-ju (v posebnih mapah...) ????????

Hvala.

joze ::

6600 z novim pyps firmwareom sredinsko poravnava podnapise in ima možnost nastavljanja velikosti podnapisov.

vikonis ::

OK torej:

6600
-sredinska poravnava podnapisov Z NOVIM FIRMWAREOM
-šumniki čšž Z NOVIM FIRMWAREOM
-spreminjanje velikosti podnapisov Z NOVIM FIRMWAREOM
-aspect ratio 16:9, 4:3,... ?????????
-ali filmi štekajo VČASIH
-format podnapisov sub, srt SAMO SRT
-ali mora biti isto ime podnapisov in filma (film.avi / film.srt) DA
-dolžina imena ??????????
-izginjanje podnapisov VČASIH
-več filmov na DVD-ju (v posebnih mapah...) ???????

6700
-sredinska poravnava podnapisov DA
-šumniki čšž DA
-spreminjanje velikosti podnapisov DA
-aspect ratio 16:9, 4:3,... ????????????
-ali filmi štekajo NE
-format podnapisov sub, srt OBOJE
-ali mora biti isto ime podnapisov in filma (film.avi / film.srt) ???
-dolžina imena ??????????
-izginjanje podnapisov ?????????
-več filmov na DVD-ju (v posebnih mapah...) ????????

Kaj pa ostalo?

roscha ::

Sralc. Dej še ene 5x postaj tale tvoj zmazek...


TKOLE:
(trenutno stanje PYPS ali MTZ)

6600
-sredinska poravnava podnapisov DA
-šumniki čšž DA
-spreminjanje velikosti podnapisov DA
-spect ratio 16:9, 4:3,... WTF? kaj pravzaprav češ? a zoom ti ni dost? če je film 3:4 to tko je. kaj te mede?
-ali filmi štekajo MENI NE
-format podnapisov sub, srt SAMO SRT
-ali mora biti isto ime podnapisov in filma (film.avi / film.srt) DA -jaki problem? na to misliš pred peko...
-dolžina imena- who cares? če je predolg ga na koncu pač manjka... Ne grem preverjat 15 znakov najmanj..
-izginjanje podnapisov - meni še ne
-več filmov na DVD-ju (v posebnih mapah...) dela. Tudi če imaš recimo mapi /film 1 in /film2
ter v vsaki fima z oznako CD1 in CD2 nobene panike. Tudi po koncu 1 dela filma čez par sec. štarta 2 del...

Za ta denar nehejte komlicirat ali pa začnite hodit v kino...


P.S.

Pyps. Vse čestitke.. ampak imam eno (banalno) željo. Bi se dalo ozadje zamenjat za kaj lepšega? Kot npr. MTZ ? Prosim prosim...

e-marko ::

Hmm...
Po tem kar si napisal je torej 6600 edini player na tem čipu, ki nima problemov z določenimi filmi ("štekanje"). Uporaba mpeg4modifier-ja torej sedaj odpade...
Zanimivo! Samo mislim, da se motiš! Žal...

Tudi z podnapisi nimaš težav? Čudno, da jih imajo vsi ostali...:\

Ne vem, kaj te tako moti, če želi vedeti glede aspect ratia? Kaj sploh player briga kakšen format filma vrti. Če opcija obstaja, naj tudi dela...:)

Po vsem, kar sem sam prebral tukaj in iz izkušenj z svojim predvajalnikom (Elta 8883), ne morem drugega kot priporočiti 6700 model. Če bi jaz kupoval, bi vzel tega.

LP
...somebody, somewhere...

vikonis ::

roscha

Poslušaj kolerik!

Jaz pač ne nameravam še enkrat presnemavat vseh filmov zato ker predvajalnik ne podpira dolgih imen fajlov kot recimo Spring.Summer.Fall.Winter.and.SpringCD1.avi, ker ne podpira različnih imen filma in podnapisov oz. ker ne podpira SUB podnapisov. Je to dovolj jasno ali je preveč abstraktno zate?

Jaki problem...

MUC ::

Dolga imena ti bere brež težav, desjtvo pa je, da more bit ime podnapisa enako imenu filma, kar pa skoraj dvomim, da imaš tako, tudi, če je .SUB. Vzem si 10 RWjev in si prepečeš in spremeniš v SRT. Jest tko delam, pa vzame 10 minut.

Če pa zdej kupuješ, pa itak vzem 6700, menjat 6600 za 6700 se pa ne splača. Bolš počakat kkšne par mescov, pa boš dobil komponento ,ki jo boš na mrežo prklopu pa sukal filme direkt iz svojga račuanlnika recimo :>

Valentin ::

> Bolš počakat kkšne par mescov, pa boš dobil komponento, ki jo boš na mrežo prklopu pa sukal filme direkt iz svojga račuanlnika recimo :>

Sej pol pa DIVX playerja sploh ne rabiš, dovolj ti je že kabl...

lovro ::

Yamada DVX 6700



Zadaj





lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lovro ()

piki64 ::

Hi!

Smiselno bi bilo, da bi te primerjave malo bolj standartizirali, saj primerjavo da na enem film šteka, na drugem pa ne ne moreš kar tako dati, pa tudi glede izginjanja podnapisov.

Npr. prijatelj je imel en film posnet na enem CD-ju pa so mu podnapisi zginli, če pa je posnel na drugega pa niso. To je večkrat ponovil in rezultat je bil enak. Toliko v razmislek.

Tako je tudi pri filmih. Prvi pogoj je da ima oseba ki testira oba playerja na voljo, potem mora imeti enak film ponet na 3 različnih CD medijih (mislim različnih znamk) in pa seveda, kar se da na nizki hitrosti. Potem mora test predvajanja vsaj 5x ponovit.
Potem lahko da dostojne rezultate eksperimenta.

Kajti takšno na oko poskušanje in razni profesionalni občutki eksperimintatorja so totalno zavedljivi.

Za na konec pa še to. A se res nobeden ne more javiti na moj email, da potestira FW za Yamadao 6700. ČUDNO!!

LP, Piki64

piki64 ::

Aja še tole. Novi FW je zunaj verzija 04-12-22, v kateri lahko v menujih po novem nastavljate vse za zvok.

LP

salik ::

Imam en problem.

Najprej svaka čast vsem izdelovalcem FW-jev, ker se toliko trudijo.

Ko sem hotel naložiti zadnji firmware od PYPS in sem vstavil CD v Yamado, se ni zgodilo nič, ampak mi je napisalo v levem zgornjem kotu samo

VCD 1.1
PBC off

Sploh ne morem naložit FW. Ima kdo kakšno idejo, za kaj gre. Originalen FW lahko naložim, od PYPS pa ne. Poskusil sem naložiti še MTK firmware, pa ga je naložilo normalno. Rad bi pa še sprobal PYPS, ker so deležni toliko pohval.

Prosim za pomoč!!

Jahta ::

salik

probej FW zapect na drug CD (druge znamke)

To je samo moje mnenje!

Primoz78 ::

Danes so pri nakupi.net dobili Yamade 6700 na zalogo...po ceni 17.390 SIT postnina brezplacna!...mislim, da so zaenkrat najcenejsi...enga sem ze narocil :D

Lp Primoz

majstor ::

Jaz sem danes tudi narocil 6700...ja nejcenejse imajo oni + brezplacna postnina.
Kaj je dovolj da povezem scart kabel in bo vse delalo (tudi zvok, prek TV)? Danes naroceno, jutri ze dostavjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majstor ()

jerry2000 ::

Kako je pa s Firmware za 6700? So šumniki in te stvari pri DIVX?
Jerry and Tom

majstor ::

Poštimani šumniki. Tudi slovenski menu.
Na JAE je nov firmware. :)

lovro ::

Scart kabel je samo za sliko, za zvok si pa omisli optiko, če ne pa činč kable audio.

lp

majstor ::

Lovro: kaj pa ce je stara TV in ima odzadaj samo scart kabel?

Mobidick ::

kupi adapter SCART - činče nekje za jurja.

lp
The future is digital!

dmalis ::

Isto jst ... narocu pri nakupi.net :)

Zdej si pa nameravam ubost še par CD/DVD al karkol...no in imam vprašanje.

Seveda za lastnike 6700 oz mogoce če kdo ve, tud za ostale.

1. a je mogoče posnet več divxiov na 1 dvd in kakšen dvd mora to biti (namreč revež jst sm kumi pred mesecem dobu dvd pekaž in do zdej kumi 1nga zapeku :) ... sm pa gledu v štacuni pa obstaja miljon nekih dvdjv... ok sm pač neizobražen iz področja dvdjev in dvd playerjev/pekačev :))

2. a ima player kakšne probleme z branjem dvd rw ... namreč, a mi priporočate kakšno posebno firmo ?

3. karkoli kar moram vedeti pred nabavo medijev ?


ful hvala in lp,
Damjan

joze ::

Dajte no komplicirat, tudi preko scarta bo delal zvok b.p.

Mobidick ::

Seveda dela zvok preko SCARTa. Samo pri meni se SCART ni obnesel, ker sta se zgornji in spodnji črni rob pri gledanju filmov na vsakih ~10sec posvetila in nazaj zatemnila na črno. S tem adapterjem in s-video kablom (priložen) mi dela brez problema.

lp
The future is digital!

Blazs ::

Dmalis:
1.)Ce si pred mesecem kupil dvd pekac ti zagotovo pece tako dvd+r/rw kot dvd-r/rw. Lahko si posnames vec divxov na en dvd(pa naj si bo to +r/rw ali -r/rw), zraven so lahko tudi podnapisi za vsak film posebej in vse ti bo lepo predvajal. Lahko si zapeces tudi npr. cel dvd mp3jev lahko so po veliko mapah in vse ti bo lepo predvajal.
2.)Nima problemov.Vsaj po mojih izkusnjah ne.
3.)Ni posebnega ti ni treba vedet.Glej da bojo poceni.Ce bos dal vec kot 200 SIT/DVD-R so te nategnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazs ()

dmalis ::

Gracias !

Robertho ::

Danes sem kupu 6700 pri JAE in po podrobnem pregledu ugotovim - nima optičnega izhoda (vse ostalo je zadaj tako kot na sliki od lovra). Kakšen komentar??? Kaj naj naredim???

e-marko ::

Podatki od 6700 pri Jae:
...na zadnji strani pa so video izhodi S-Video, Video in SCART ter 5.1 kanalni in 2.1 kanalni avdio ter koaksialni digitalni (SPDIF)...

Očitno ga ni...
Nabaviti boš moral pretvornik (koaksialni v optični).

LP
...somebody, somewhere...

sjurecic ::

Imam 6600 in kup domačih posnetkov narejenih z DV kamero in zmontiranih z windows movie makerjem... ki so v WMA formatu in CDjev yamada sploh ne prepozna.
- ali obstaja kakšen upgrade yamade za podporo WMA
- kateri program mi priporočate za konverzijo iz WMA v katerikoli gledljiv z yamado
LP Simon

TylerDurden ::

WMA = windows media Audio

WMV = Windows Media Video
Let\'s make some soap ...

bassie ::

PIKI, poslal sem mail za testiranje FW za 6700 pa nobenega glasu od tebe??!!
Moja srčna želja je, da bi na 6700 gledal podnapise kot so na zadnjem FW za 6600? A bi se to dalo narediti z zadnjim MTKsubXY??

KleBac ::

@ sjurecic

Poiskusi s programom "Video Cleaner" - www.riverpast.com

BTW, ta SW dela skoraj VSE. OGM --> DIVX, MKV --> DIVX (xvid, ...)

In my life....I should do what I could !

majstor ::

Kateri chip ima yamada 6700? Katere generacije?

podtalje ::

6700 ima isti čip kot 6600, MTK1389DE

jezerc ::

hojla! spet ponavljam vprašanje!!
ali kdo ve kako na Yamadi 6000 dobim BELE podnapise! eni smo še starine

lovro ::

Ja imaš prav!

Jest sem jo dobil dons yamado 6700 in nima optike. Kje se pa da dobiti ta pretvornik iz cosial v optiko!!
Pa sem jo mal sprobal in in zmrzuje in sama štala ;(
kaj moram naložiti novi FW z JAE-tove strani ali je kje drugje še .
Hvala.

Kupil pa sem jo preko spleta nakupi.net


lp

e-marko ::

Pretvornik sem enkrat videl v Big Bangu v LJ. Kolikor pa se spomnim, niti ni bil tako poceni...
Verjetno pa imajo tudi v Bofu ali pa pri Delco v BTC-ju.
Več pa ne bi vedel, ker nisem iz LJ... :)

LP
...somebody, somewhere...

majstor ::

Nalozi nov firmware za yamado 6700 dobis ga tukaj: MTZ SOFTPEDIA

Pa izprobaj se 1x

lovro ::

Imam pa še Yamaho DVD S550, ki tudi bere Divx-e in to dobro razen kar nima črk ž in č. Prebira brez zatikanja pa še optiko ima :D
Mislim da z novim FW bo to popravljeno.
Yamada 6700 pa brez optike, zmrzuje,zatika filme...
Kaj 6600 ima optiko.
Hvala.

lp

majstor ::

Z novimi firmwari bo vse pocasi odpravljeno, tako kot je bilo na yamadi 6600, sedaj je na vrsti 6700...kaj naj zacnejo nasi dobri fantje z delom. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majstor ()

Primoz78 ::

lovro ti si pa hiter za prodajat :D

Lp Primoz

tx-z ::

no, na JAE so učer dobil 800 komadov....ja, PM!, nimajo jih več dons......kruto... a prek www.nakupi.net se aplača kupt, mislm garancija pa to, al je trgovina fake itd?
tx-z

Primoz78 ::

Jaz mislim, da se splaca...se posebno ce nisi iz LJ...ker so meni iz JAE poslali predracun za yamado...19 K SIT...iz Nakupi.net pa 17.390 SIT...mal razlike je ze ane...:\

Lp Primoz

p.s. Sam so neki pri dostavni sluzbi zabluzli...danes ga nisem se dobil :\
««
15 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724705 (9319) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35871488 (19307) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
425041 (3132) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14526217 (13552) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302251 (1877) Stepni Volk

Več podobnih tem