» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
16 / 93
»»

tx-z ::

pa ne gre se mi za to a je 17 al pa 20 kSIT ......gre se mi za to da če kej crkne da bojo garancijo uveljavl itd...
tx-z

Primoz78 ::

...saj pise spodi 1 leto garancije...:\

Lp Primoz

iElectric ::

Ok, kupil sem yamado 6700.

Doma imam zvočnike S750 gigaworks, več tukaj:

http://www.hardwarefusion.net/content/0...

Sedaj pa me zanima kako bi to priključil na Yamado?

Ali rabim se dekoder vmes?

Povejte mi kako recimo prilkjučiš 5.1 zvočnike na yamado. (nastavitve)

tx-z ::

S KABLOM.....preber navodila, a je tok težko uklopt en kabl u predvajalnik en pa v zvočnike? :\ :P
tx-z

iElectric ::

ja, samo zvok prihaja iz TV. Ne vem kako nastimat na 5.1

tx-z ::

ok sori k sm tečn... :)

a lahko mogoče bl natačno poveš kako hočš vklopt zvočnike, prek analognega al digitalnega?
tx-z

Blazs ::

A kdo ve ce ze obstaja firmware za yamado 6700 ki podpira dolga imena filov?

iElectric ::

ok, sem že pogruntal. Torej rabim tri kable, ki združijo front left in front right v kabel, ki je drugače za v pc.

Ve kdo kako se reče kablu?

Slika:




Kje ga dobim?

baldy ::

Lastniki yamade 6700!

Zanima me, če vam dela 5.1 zvok. Meni avtomatsko igrajo samo sprednji zvočniki, o zadnjih, centru in SUBu pa ne duha ne sluha.
Priključeno imam preko chinch kablov.
Zanimivo mi pa je, da imam v menuju za zvok nastavitve za zadnje zvočnike osivene, tako da ne morem sploh na to nastavitev.


Kaj mi je storiti?
Sem pa naložil ta zadnji FW iz jae.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baldy ()

tx-z ::

baldy, a film ma 5.1 zvok?

domen555, činč moški v jack moški
tx-z

baldy ::

divx pomoje nima 5.1, DVDja pa trenutno nimam pri roki.
Probal sem tudi z audio CD in MP3jem pa vedno isto.

A ni tako, da če film ne podpira 5.1 naj bi igrali tudi zadnji zvočniki, ampak le stereo in ne surround.

iElectric ::

setup, sound settings, speaker settings, downmix: no.

Film mora seveda imeti 5.1 zvok.

baldy ::

Kaj pa če ga nima, oziroma če poslušaš MP3je. Ali potem delajo zadnji zvočniki skupaj s sprednjimi kot stereo ali so tiho?

planetek ::

Hi!

Ravno sem kupil yamado 6700 :( in zaprepaščen ugotavljam, da mi sicer predvaja divxe - vendar slika je kockasta (pojavljajo se kocke). Imam še yakumota in mi predvaja vse te filme brez problema:(.

Yamada mi te kocke odpravi komaj pri 8x hitrosti. Kaj mi predlagate? Kladivo!?!? Zelo ste hvalili 6600 zato sem vsaj predvideval, da bo 6700 še boljši.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: planetek ()

GaS ::

Lep pozdrav vsem skupaj na tale bozicni vecer:D

Ze mesece berem tale forum ker se odlocam za nakup enega konkretnega:) divx playerja.. Kakor sem razumel,se splaca kupiti 6700. Zanima me samo naslednje:

-.srt,.sub podnapisi na crnem (16:9) ozadju in ne na filmu?
-čšž delajo?
-barva/velikost podnapisov spremenjliva?
-ali podnapise gleda po koncnici ali kaksen je file? (v primeru da je .txt in je ubistvu sub notr)
-predvaja od divx 3.11 do xvid 1.01 vse?
-kaksne tezave pri branju filmov/mp3-jev iz dvdja(+/-)?
-packed bitstream problemi?
-ni potrebno filma/podnapisov pred peko kakorkoli modificirati?


Ce vse to stima,potem ni nobenega vprasanja glede nakupa!

Hvala!

LP

J_x_N ::

Pozdravljeni!
V tej dolgi debati sm zasledil velikotežav in popravkov glede divx filmov. Zanima pa me ali ima yamada dvx-6700 tudi takšne težave s posnetimi dvdji???
že vnaprej hvala za odgovor

NightHawk ::

Evo božiček je prinesel yamado 6700 sedaj pa problem...original DVD film podnapisi pa skačejo iz spodnjega konca televizije na zgornjega (kdaj tudi vmes)
kako to odpraviti?

zile ::

En request za PYPS team: če lahko pogledajo v firmware za podporo openDML avi datotek in datotek večjih od 2GB. Tnx. :)

planetek ::

Hi!

Kot sem pred par posti že omenil.
1. Slike skoraj ni (kockasta in razmazana)
2. nekaterih filmov ne prepozna
3. šumnikov NI!
...

no pa še kaj bi se našlo, samo da bi mi slika delala. Tak pa j... ga. Trenutno odsvetujemo 6700!!!

Razen, če se bodo naši sturčkoti spet potrudili in odpravili napake :) Prooosim lepo. Dam za gajbo!!!

AirDevil ::

Glede na to da vidm da mate polno težav z 6700 sm se mogoče prov odloču z nakupom 6600 kot darilo za božič. Ostalim pa ki majo probleme: Če je pyps naredu tako odlične poravke za verzijo 6600, jih morm res pohvalt, ker so dal tok novih stvari zravn celo neke prednastavitve za zvok recmo rock,pop pa take (Kot pri EAX mixrju na mojmu kompu od zvočne Audigy). Bo pomoje tut za 6700, tko da tist, ki si je kupil 6700 bo moral pač počakati na odlično delovanje svojega divx,dvd,... predvajalnika.

P.S. Vsem želim vesele božične praznike in srečnga pa zdravga v letu 2005.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AirDevil ()

Fury ::

baldy: ce ti zvocniki mogoce podpirajo upmix iz stereo na 5.1 si prklop yamado poleg 5.1 se na stereo izhod in potem samo na zvocnikih saltas.. vsaj tko mam jest narjen in ko gledam stereo movie/mp3 na zvocnikih stisnem knof za stereo input (mam 3), ce pa 5.1 pa stisnem AC3 knof :)

sesko2 ::

Planetek pri meni je slika čisto vredu. Šumnikov res ni, ampak moram še probati nov firmware, če so tam. Ne prepozna pa tistih filmov, ki imajo preveliko resolucijo, isto je tudi pri yamadi 6700. Štekajo pa ne filmi, tak ko so pr yamadi 6700 pr packet beatstream, pa zginjajo ne podnapisi pr ac3 zvoku. To je pa glavn.

Blazs ::

Men 6700 cist vse normaln predvaja.Nalozil sem pa firmware od jae.Edin mot me se k ni dolgih imen filov.

sesko2 ::

A ve kdo kaksna je starsevska koda na yamadi 6700, kr js ne najdem v navodilih?

scott ::

Včeraj nabavil Yamado 6700.
Originalni fmw:
-ni čžš
-ne bere dolgih imen v meniju
-podnapisi so centrirani, vendar za moj okus premajhni in preveč visoko

Naložil fmw JAE:
-podpira čžš
-ne bere dolgih imen v meniju
-podnapisi so centrirani, vendar premajhni in preveč visoko (enako kot prej)
-zatikanja nisem opazil, niti pri Xvid, DVD bere normalno
-kar sem poskusil, tudi ni bilo izginjanja podnapisov
-opazil tudi rahlo ponavljajočo motnjo pri videosignalu, pojma nimam od kje

Se da z Modify programom podnapise povečati tudi za Y.6700?

Ker imam tudi Yamado 6600, je zadnji fmw PYPS precej boljši kot ta JAE za 6700.
Podpira dolga imena datotek, izbira velikosti in barve podnapisa iz menija, lepše centrirani na pravo višino.
Res pa se nekateri filmi pri 6700 ne zatikajo, pri 6600 so se pa.
6700 je tudi nekako bolj kompakten, pogon izgleda bolj robusten kot tisti pri 6600.

Je kdo že poskusil fmw MTZ za Yamado 6700?

scott ::

Fantje iz P.Y.P.S. se pripravlja fmw tudi za Y.6700, tak kot je za 6600?

Še enkrat: vsa pohvala za fmw pri 6600!

NightHawk ::

kako pa se update-a now fw na 6700? je isto kot 6600? tega nisem še nikoli delal pa me zanima:)

ali je to mogoce ze bilo ker nic ne najdem...

Blazs ::

Isto se nardi. CD das notr, prtisnes play pa pocakas da nadgradi.

rpalcic ::

Živjo! Sem nov član foruma in ugotavljam, da je zelo poučne narave. Tako gledam poleg teme, ki se me strogo tiče tudi kakšno zraven. Sem svež (zelen) lastnik Yamade 6700, pa me zanima, če sledeči faq, ki sem ga iztrgal iz Yakumo teme velja tudi za kateri drugi divx predvajalnik oz. konkretno za Yamado 6700?

lp
Romeo

...
10.Kako zapečem večjezične podnapise?
Večjezične podnapise se doda, na sledeč način:
Film Stoletja.avi
Film Stoletja.srt - tem imenom zapečeš slovenske podnapise
Film Stoletja.en.srt (kratica 'en' ploščkosuku da na znanje, da so to angleški podnapisi)
Film Stoletja.fr.srt ( - " - 'fr' - " - francoski podnapisi)
Film Stoletja.hr.srt ( - " - 'hr' - " - hrvaški podnapisi)
Film Stoletja.it.srt ( - " - 'it' - " - italijanski podnapisi)
Film Stoletja.de.srt ( - " - 'deu' - " - nemški podnapisi)

Han ::

Načeloma sem zadovoljen z novo Yamado DVX-6700. Po nadgardnji z JAE firmwarom normalno "previja" DivX filme (prej je zvok vedno skočil na začetek, po nekaj sekundah predvajanja pa je zaradi napake v sinhronizaciji vse skupaj zmrznilo). Pri podnapisih je še prostor za izboljšave (oblika, velikost črk).

Moti pa me ZOOM funkcija, ker pri predvajanju DVD filmov v desnem spodnjem kotu ostane okvirček, če izberem 2-4x zoom. Ta bi lahko po nekaj sekundah izginil.

sergejp ::

A bi lahko kdo sliko gor dal, kjer se vidijo podnapisi pri 6700 ? :))

-----

Za spreminjat fonte in njih velikost je postopek čist enostaven :)

Postopek s slikicami in potrebnim programjem -> http://balder.prohosting.com/pioneerx/Fonts.htm.

Da ugotoviš kateri fonti (0-1 ali 2-3 ali 4-5,...) se morajo spremenit pri točki 4 in 5, je najboljše da pogledaš tako, da odpreš orginal fw in potem še fw od jae in pogledaš kateri so bili spremenjeni.

Bi pa še vprašal enga od PYPS kje se vklopi, da naprava prikaže dolga imena? Tnx!


-----

Merry Christmas!!!

sergejp ::

@ bassie

@piki 64

kaj sta sedaj ugotovila glede majstora pikija64 in njegovega fw od 6700?


lp

sergej

scott ::

Tudi na Y.6700 se zatikajo filmi, enaki kot na 6600.
Npr.kombinacija video DivX 4 (OpenDivX) in audio 0x0055(MP3, ISO) MPEG-1 Layer 3 (po GSpotu), ki na compu teče brez problemov.

Prav tako Y.6700 ne predvaja Subrip podnapisov, ki imajo predolgo ime - preveč znakov.

iElectric ::

Ok, imam yamado 6700 in najnovejšo verzijo jae firmware-a. zdj pa me zanima kako nastavim na region free, ker je zaklenjeno

piki64 ::

Hi!

A se res ne da nobenemu PC povezave na Yamadi 6700 naredit. V kolikor pač ne bo zanimanja, bom narejeni FW izbrisal in se več ne bom trudil s podporo za ta player. Lastniki malo razmislite.


LP, Piki64

Fury ::

PIKI64:

ta teden jo dobim od fotra za darilo.. je ze kuplena.. piki64 ce mi na privat poves kaj rabm za povezat pa en kratek guide kaj nardit pa bom naredu :) ce se kej zjebe lahko pol dam spet tastar gor tut ce enota ne dela ne? Napis PM prosm :)

ce si pa kje iz lj pa lahko pridem do tebe oz. ti jo posodm za kksn tedn al pa dva :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

sergejp ::

@ piki64

saj se ti je bassie javil (je napisal v enem od prejšnjih postov da ti je pisal email, pa ni bilo odgovora).
sam bi ti rade volje pomagal, vendar še nimam tega playerja.

----

če kdo ne ve, je piki tisti glavni od PYPS ki je na 6600 in ostalih porihtal sredinsko poravnavo, pa da ne naštevam naprej.

tak da fantje le pogumno, njemu pa le ne obračati hrbta.


lp, sergej

Marvin ::

domen555, sicer se očitno ne da naredit region-free z JAE fw, ampak lahko pa preklapljaš med regijami v setupu, tako da ne bi smel bit problem.

piki64, žal imam računalnik na čisto drugem koncu hiše (in precej fiksno postavljen), upam pa da boš našel koga da bo testiral. PYPS fw za 6600 je bil carski, ne obupat nad 6700!

Sicer pa, moja primerjava 6700 vs. 6600 po par urah uporabe:

- 6700 je dizajenersko slabši kot 6600 (beden display, bedni knofi, škatlast "dizajn", zelena lučka sveti vedno, ko predvajalnik ni ročno izklopljen, ampak vsaj debilnega nalimanega traku ni več, tako da ena skrb odpade (lastniki 6600 veste o čem govorim). Pladenj je še bolj krhek kot pri 6600 (ja, to očitno je možno).

- daljinec od 6700 ima baterije neumno na sprednjem delu, tako da imaš vedno neprijeten občutek, da ti bo zletel iz rok.

- razpored številk/tipk na novem daljincu je zdaj ravno obraten, in tudi vse ostale tipke so postavljene nekoliko drugače - zakaj, nimam pojma, ker je več ali manj vse ostalo enako po funkcijah (kvečjem manj gumbov). Prejšnji lastniki 6600 se bomo nekaj časa lovili.

- navodila so res totalno samo osnova za uporabo, in veliko manj vsega kot pri 6600. Tista dva priložena prevedena lista vsebujeta dejansko vsa angleška navodila.

- 6700 je očitno regijsko zaklenjena po defaultu (sicer je to v navodilih pisalo tudi za 6600, ampak tu je očitno res). Se pa da s trenutnim JAE fw preklapljati med regijami (sam nisem mogel testirati, če to tudi res deluje).

- ker je JAE fw trenutno žal z največ funkcijami, kratek opis: slovenski meniji, čžš in urejeni podnapisi (netestirano z moje strani), in spet ogabno morje reklam. Sicer ne toliko v uvodnem zaslonu kot na 6600 (zdaj samo url tam nad napisom Yamada), ampak so pa zato 3 reklame v setupu na spodnji vrstici, in pa 2 ogromni na file listu (cel desni okvir ena sama ogromna reklama, pa še ena na vrhu). Dolgih imen v file listu ni s trenutnim JAE fw. Čakam na PYPS...

- opazil sem zvočni in slikovni zamik po daljši pavzi (slika hitro pospeši, zvok se ne ujema s tistim kar je na zaslonu), ampak se vse po parih sekundah popravi. Stvar za fw popravek?

- pa še najpomembnejše najbrž za večino nas: vse kar sem vrgel notri do zdaj (v glavnem divx) je delalo krasno. Niti manjših zatikov in popačenj, ki sem jih opazil na 6600, zdaj pri istih divxih ni bilo. Tako da bi bil moj zaključek da ima 6700 sicer še kar precej porodnih težav in prostora za izboljšave, ampak da je to praktično izključno v domeni firmwarea. Hardversko (vsaj kar se divx kompatibilnosti tiče) je stvar boljša kot 6600.

Rekel bi, da če že imate 6600 se ne splača kupovati 6700 - ali počakajte še par mesecev na dober fw (in najbrž malo nižjo ceno), ali pa na naslednji model. Za vse, ki kupujete zdaj, pa sploh ni vprašanje - kupite 6700. Za ta denar bolj sposobnega predvajalnika z veliko potenciala ni.

iElectric ::

Hja, natipkam v setup 1,3,7,9. Potem se ti odpre ampak ne mores prestavljat, no vsaj jaz ne. imam pa jae 1.0f verzijo firmware

piki64 ::

Hi!

Lepo sem napisal, da mora kot tester biti nekdo, ki ima povezavo s PC-jem, kajti nesmoterno je če mu po enem upgrejdu zašteka komponenta (pri razvoju FW je to mogoče).

Kako narediti povezavo, lahko vsakemu svetujem, vendar mora imeti vsaj spajkalnik, da si bo konektor na ploščo zalotal. Seveda ob vsem tem zgubi garancijo, kar je tveganje, vendar sem tudi sam in ostali člani naše skupine tvegali za vse Vas pri predvajalnikih za katere smo naredili FW.

Tako, da če se najde kdo ki ustreza gornjim pogojem, dobrodošel in naj piše na email: pypsvmedvedek.org, kajti slo-tech-a ne obiskujem vedno redno.

LP, Piki64

Marvin ::

domen555: Setup -> Ostale nastavitve -> Regija.

Nobenega čaranja s ciframi.

rpalcic ::

po testiranjih s podnapisi sem pri Yamadi 6700 (z JAE FW upgrade-om) prišel do naslednjih ugotovitev:
- kar sem prej bral na faq od Yakumota deluje tudi na Yamadi;) ,
- predvaja največ 3 različne podnapise;( (čeprav javi da jih je na CD-ju recimo 5),
- ni dobro mešat srt in sub podnapise (pri preklopu mi je parkrat zmrznilo, da sem moru mašino ugasnt pa spet užgat):( -> torej samo sub ali samo srt
- ime podnapisa mora bit enako imenu file-a+možen dodatek: Garfield.avi -> Garfield.srt (slovenski ali kateri drugi), Garfield.xx.srt (drugi; kar daš kot xx je vseeno, saj bere po abecedi)
- pri preklapljanju podnapisov javi samo vrstno številko podnapisa;((
- ni možno kroženje po podnapisih (ko prideš do tretjega, ta tudi ostane, dokler ne ponovno zaženeš film, ko lahko spet greš po vrsti do željenega podnapisa);((
- ČŽŠ-ji delajo OK!
- ne vem če samo pri meni, ampak sub podnapisi so mi prehitevali (na PC-ju ne), srt pa itak ne morejo.

Tolko zaenkrat!

P.S.: Piki, žal nimam znanja za to povezat na PC, poleg tega sem Yamado vzel za darilo naprej. Sem pa navoljo za praktična testiranja.
P.S 2: Na Yakumo podskupini sem zasledil govora o testnem CD-ju, ko sem pa ponovno pregledaval vsebino, pa nisem opazil linka. Če mi ga kdo posreduje bom rade volje stestiral mode.

Valentin ::

Mikka ::

Jaz vaz sploh ne razumem. Sem eden izmed tistih, ki sem preizkusil obe yamadi 6600 in 6700. Zdaj ste vsi pametni in pluvate po 6700, kot da se ne spomnite vseh težav pri yamadi 6600. Če ne bi bilo Pikija64, Yaneza in Podtaljeta (vsaka vam čast), ki so 6600 sploh spravili na takšen nivo, da lahko resnično uživaš v upravljanju z samo napravo, bi po vsej verjetnosti še marsikdo vlačil kable do televizorja in sklepal kompromise z domačimi kdaj bo žrtvoval svoj pc za gledanje divixov.
Yamado 6700 imam že od njenega "rojstva" in res je originalen fw obupen, ampak je tak težko na novo naložit novi fw, ki odpravi veliko pomanjkljivosti? Res je Piki64 poštimal podnapise v piko in jih pomaknil v spodnji črni rob ampak se vam ne zdi, da vsaka stvar rabi nekaj časa, da zalaufa tako kot treba. Meni je daleč najbolj pomembno, da divx filmi tečejo gladko brez zatikanja in da nimam težav z posnetimi dvd-ji, kar se pa tiče dolgih imen fontov v podnapisih in položaj le teh na ekranu je pa vprašanje dnevov kdaj se bo to porihtalo in to v Sloveniji in ne v Nemčiji, ker Umax ne slovi ravno po raznih finesah v fw (yamada 6600)
Ko vas človek bere ima občutek, da bi nekater radi za teh 18 tisoč tolarjev za kolikor dobite novo Yamado radi da vas ta predvajalnik še masira al kaj, kot da ni dovolj, da daste noter skoraj vse možne formate zapisov in jih lahko predvajate.
Glede oblike same 6700 in raznih ozadij v fw-jih in podobno, pa saj veste kako se reče "Vsak ima svoj okus, je rekla opica, ko je drek jedla".

Vesele praznike!

NetSky ::

Živjo!
Imam predvajalnik 6600 in sem danes snel s strani (www.medvedek.org/pyps) FW (Yamada FW04-12-22 (NEW)). Predvidevam da so to tazadnji in najboljši FW.
Prosim če mi lahko eden razloži potek nadgradnje, da ne bom kaj pokvaril? Nekje sem že videl navodila, zadaj ko pa juh rabim jih pa ne najdem.

P.S.:Ko sem odpakiral Je notri programček MTK- za kaj se uporablja?
Je ta FW od PYPS ali od MKT?

Hvala
jure

joze ::

Zapeci fajl dvx6600.... z najnižjo možno hitrostjo na cd, potem ga daj v predvajalnik, ko ga boš vstavil te bo vprašalo ali želiš nadgraditi, stisni OK, potem se bodo odprla vrata, vzami cd ven in pusti pri miru dokler sam ne zapre vrat in se znova zažene(traja minuto do dve).

Klemenn ::

torej, končno sem si dal gor pyps firmware gor...:

recimo, da je vrstica predolga, zakaj ne doda besede k drugi vrstici, ampak raje naredi takole:

prva vrstica,prva vrstica,prv-
-a vrstica
druga vrstica, druga vrstica

kaj ne bi bilo boljš, če bi naredilo takole:

prva vrstica,prva vrstica,
prva vrstica,druga vrstica,druga vrstica

(v primeru predolge 2 vrstice pač doda besedo v 3 vrsto)

no, s katerim programom lahk to preverim, in dodam besede v drugo vrsto?

aja, k je možno, da bo kdaj možnost premikanja podnapisov po x,y osi tut direkt v meniju? da ne boš rabu to z firmwareom naredit? bi blo kul

ajt

NetSky ::

Za kaj pa se uporablja program MTK, ki je v isti zip datoteki?
jure

NightHawk ::

ravnokar sem si na navaden cd zapekel south park od 810 do 14 na ISO in cd finaliziral

yamada 6700 ga pac ne prepozna

so kaksni posebni postopki kako je treba zapeci cd?
aja imam ze jae popravek

Klemenn ::

em....

da si naštimaš (popraviš firmware, preden nadgradiš) pozicijo podnapisov..
««
16 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724704 (9318) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35871484 (19303) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
425041 (3132) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14526216 (13551) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302251 (1877) Stepni Volk

Več podobnih tem