» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
86 / 93
»»

aljo00 ::

Glede Yamade 6800x plus...
z strani sem potegnil firmware
http://www.mpeg4-players.info/players/y...

Notri sta dva ISO fajla :
- Yamada_6800XP.ISO
- MEDIATEK_MTK

Zapekel in nadgradil sem prvega.
A drugi je osnovni firmware ???

Lp!
A
lp! Aljosa

meternich ::

A ma yamada na 6800plus na daljincu za glasnost nastavljat.Moj nima,pa me zanima,ce ma kdo isto izkusnjo in kaj se da narediti glede tega

peters80 ::

Hvala za odgovor AlesC!

Zgleda,da se je moja nekaj igrala z nastavitvami podnapisov.
Težava je rešena in sedaj je vse OK. :)

Zurbum ::

@Aljoša:
To je vsekakor dobra novica. Mogoče veš, če se govori že o kakem datumu oz. ali se jo pričakuje še v tem letu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zurbum ()

podtalje ::

@aljo00: firmware sta ista. MEDIATEK_MTK se uporablja pri prvi nadgradnji, Yamada_6800XP pa pri nadaljnjih upgradihh.

aljo00 ::

podtalje : Hvala za info

Zurbum : se to leto bi morali dobiti


6800x plus se naj ne bi vec dobavljal...

pri gornjem omenjenem fw za 6800x plus me najvec moti naslednje :
na mediju ima zapeceno recimo 6 divx filmov - recimo serije Ep1...EP6

OK, startam EP5 in moram izbrati podnapis 5/6 ??!?!

Od prej sem bil navajen, da pac startam EP5 mi avtomaticno nalozi tudi podanise zanj, ne pa da moram sam to izberati...
(seveda imam podnapise po imenih enako kot film)

bug ali feature ???

LP!
A.
lp! Aljosa

destiny ::

Verjetno morš naštimat št. črk za ujemanje podnapisa...

rtgrules ::

yayo,
hvala za obrazložitev. Nisem pa bil pozoren na to ali je Yamada 6800 ali 6800+. Saj bistveno mi je to, da predvaja une originalne DVDje. Sej štekam, da če jih ne bi, bi blo to zeloooo čudno. Ampak sem se navadu malo prej preverit, ker te poskusijo nat**nit na vsakem vogalu.
Še enkrat hvala, čaw! :D

GaS ::

Kaj a res ni nobenega ki bi mi lahko naredil kabel?

GTi ::

Meni je pa moja Yamada 6600 odpovedala poslušnost. Namreč po dobri minuti in pol pri vsakem CD-ju ali DVD-ju napiše NI CDJA. Se pa sliši, da vrti in išče (cvrči), ter se s strani skozi vratca vidi rdeča osvetlitev skozi režo (laser?)...
Je res, da je šla elektronika, ki jo na servisu zamenjajo za dobrih 7 jurjev 8-O Se mi splača kupiti rabljeno-okvarjeno Yamado 6600 za 2,5 čuka z dobro elektroniko oz. zamenjati kar je potrebno za xxx časa :O
When it changes it reveals its true potencial.

Yossarian ::

Naj mi kdo pove, kje je servis za yamado v Mariboru. Sem že pozabil, kje je bila kupljena.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Akomel ::

Lep pozdrav!

Jaz sem kupil danes Yamado 6800x Plus in me zanima, če mi kdo lahko da kakšen link za kakšen dober firmware (SLO še boljše) oz. mi ga pošlje na moj mail.

Prosil bi tudi, če mi lahko kdo razloži kako se to nadgradi, saj prebiram forum že nekaj časa in ne najdem točnega odgovora - razumem kako se posname CD.
Kaj pa pomeni to :MEDIATEK_MTK se uporablja pri prvi nadgradnji, Yamada_6800XP pa pri nadaljnjih nadgradnji.

Za pomoč se Vam v naprej zahvaljujem in želim lep dan!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Akomel ()

Zurbum ::

Kolko časa je zunaj Yamada 6800 Plus? Nekdo je omenil, da se lahko pričakuje Yamada 6900 še to leto. Mogoče kdo ve, ali to drži?

Yossarian ::

Alkomel, te lahko prosim, da pogledaš na svoje papirje in mi poveš, če je za yamado kakšen servis v Mariboru oz. kje je najbljižje v Mariboru? Bitte.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Akomel ::

Ciao!
Uvoznik za SLO je Avtera iz Lj, Šmartinska 106. Glede servisov pa ti ne morem nič pomagat, saj jih ni napisanih (kupil v mimiovrste). Upam, da sem ti kaj pomagal.

lakiluk ::

Pozdravljeni vsi skupaj!

DAnes sem tudi jaz postal srečni lastnik Yamade 6800x PLUS, nadgradil sem jo uspešno z MEDIATEK_MTK in nato še z Yamada_6800XP, pa vse skupaj štima razen ene zadevice spodnjo vrstico podnapisa mi ne prikazuje.

Ali morda kdo ve kje se lahko to še nastavi?

Hvala za odgovore, če pa je odgovor na moje vprašanje se že znašlo na forumu, pa me prosim samo napotite na stran kjer se nahaja, sem spremljal pa nisem zasledil.

avtofrik ::

Vsem en lep pozdrav...

Po tem, ko sem vrgel stran (beri dal na vikend) svoj star DVD predvajalnik in se odločam kupiti ponovno en lowend DVD predvajalnik, prosim vse, da mi poveste razlike med:
6800
6800 plus
7200
Vem, da ima 7200 USB vhod, ampak ali sta vsaj 6800/6800+ kompatibilna v SW...., kateri izmed njih je ze z zelo stabilnim SW....

Kratek in jedrnat odgovor bo dovolj.

Hvala,

nastyboy ::

Yamada 6800X plus :

tisti firmware dela super, sem pa imel tudi jaz na začetku probleme s podnapisi, krivda je bla na moji strani, nekje v zgornjih postih piše da je treba dati potem na DEFAULT vrednost. To je pri meni rešilo probleme, Zaradi tega sem imel tudi transparente fonte za filme ki so bili posneti na DVDju . Sicer ne poznam kakšni so firmwari za 6800 vendar je tisti MEDIATEK meni popolnoma zadosten...


Sam pa imam naslednje probleme:
- Na DVDju imam posnetih preko 2000 slik (v enem direktoriju) spozna mi jih pa 649 se pravi slabo tretino.
- tu pa tam mi zamrzne. Razloga za to pa še nisem našu.
- Daljinec je KATASTROFA ... meni tudi vleče dober meter in pol (pa gor nima tipk za glasnost)



Pozna kdo resitev.

LP

Yossarian ::

Akomel, vseeno hvala za odgovor
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Akomel ::

lep pozdrav vsem!!!
Imam Yamado 6800plus. Naložil sem oba firmware-ja in imam en problemček, in sicer kako izbrati podnapise, ko nimajo istega naslova kot film.
primer: Superman-dvix.avi in Superman.sub
In zakaj mi sploh ne prikaže file od podnapisov v menuju???
Kje lahko dobim OSD slovenski oz. mi ga lahko kdo pošlje na moj mail.

LexLuthor ::

Za vse, ki kupujete:

Kupite si Yamado DVX 6800, če jo še dobite. Vse ostalo je ŠODR!!!!

BAJZI ::

baracuda2000 =Yamada 6800x + imam preko scart-a priklopljeno na tv in me zanima če mogoče gdo ve če je normalno da mi vsakič ko vklopim tv preklopi na AV čeprau predvajalnik ni vklopljen in glede na to da DVD Yamaha tega ne dela in tudi ne VCR. Vse to bi blo logično da je Yamada vklopljena preden vklopim TV - ampak ni.


fisherman74
Enako tudi meni dela, ko je izklopljena, da avtomatično na AV, ko pa vklopljena pa ne, ko prižgem televizor.

Zanimivo ravno obratno kot bi moralo biti.

Tudi meni to dela. Yamado priklopim na štrom, in že mi preklop na TV-ju na AUJe kdo že našel rešitev?
Ne vedel bi, kako se v strup preobrača vse , kar si človek slatkega obeta!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BAJZI ()

mp5 ::

Lep pozdrav vsem.
Sem prebral to temo (res ne vsega:8) ), pa nisem našel odgovora na moje vprašanje. Vidim, da so že trije pred mano postavili isto vprašanje pa ni bilo nobenega odgovora. Lepo prosim, če mi (nam) lahko, nekdo pove, kaj se bolj slača kupiti: 6800 ali 6800+, ali so sploh kakšne razlike.

Za vse odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

LexLuthor ::

mp5: prosim poglej moj odgovor dva posta nazaj

mp5 ::

Sem videl, hvala. Ampak zakaj, ali pa si imel/imaš probleme z 6800+?

yayo ::

anka mene zanima kaj je tako narobe z 6800+

In še eno vprašanje, pri svoji 6800 opažam, da mi vsake toliko med predvajajnjem video zmrzne, zvok gre naprej, potem pa video spet prične igrati (tako da v bistvu preskoči sceno čigar zvok sem poslušal). dogaja se mi z original dvdji IN pri divx-ih. pregedal sem diske, ki so nepoškodovani ter brez problemov igrajo na računalniku. laser sem počistil z philipsovim diskom za čiščenje, a ne kaže, da bi kaj dosti pomagalo. zastoji se NE zgodijo vedno na istem mestu. edina stvar, ki zgleda, pomaga, je če predvajalnik ugasnem in ga znova vključim. ima kdo diagnozo za moje simptome?

BAJZI ::

Yamada 6800x Plus
Naložil sem gor : V1.1B2006-0821 firmware. Mi pa ne delajo vsi podnapisi !
Nekatere mi naloži avtomatsko, nekatere moram ročno, nekaterih mi ne zazna!
Vzorca mi ne uspe ugotoviti.
Mate isti problem, oziroma kdor ga je imel kako ga je rešil?
Ne vedel bi, kako se v strup preobrača vse , kar si človek slatkega obeta!

LexLuthor ::

Mislim, da je 6800 edini model brez problemov.

leftfinger ::

Na Yamado 6800x plus sem naložil MEDIATEK_MTK najprej, potem pa še Yamada_6800XP.ISO. Slučajno sem preklopil na "default" in sedaj se ne morem znebiti madžarskega menija, četudi sem omogočil v nastavitvah na slovenskega. Mi lahko kdo pomaga?

EDIT: Urejeno. Kot da bi bil slep, sem spregledal OSD Menu opdcijo. :\

Zgodovina sprememb…

dany2003 ::

Dajte mi prosim pomagat...

Rabil bi Firmaware za YAMADO model 6500X ... NUJNO..če ma kdo kje v arhivu zadnji Firmware mi ga naj prosim pošlje na mail ali da link tukaj.... ker bi rad kolegu zrihtal player...

danyf@moj.net

Hvala vsem!

lp

schurda ::

Čaki, ani 6500 samo DVD?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

-Damjan- ::

Eno vprašanje. Ima Yamada 6800 PLUS na daljincu tipko ON/OFF ?

Zako ::

Imam Yamada 6800x plus z naloženim mađarskim firmware-om in je po nekaj časa kar začel med predvajanjem filma (divx) zvok pokat. Ne poka ves čas, ampak vse na nekaj sekund poči zvok. Slika pa gre naprej normalno in je gledljiva.
Če kdo kaj ve kaj bi bilo narobe naj javi.

Sem probal priklopit na scart in na činče, pa je isto.

Pri DVD koncertu pa je zvok vredu, nic ne poka. Poka samo pri divx, xvid,... filmih.

LP
Zako je zakon!!!

krebs11 ::

Imam 6800 plus in naložen V1.1B20060821, stvar je v tem, da mi zamrzne, ko jo vžgem,potem jo odklopim iz omrežja in nazaj vključim potem pa dela,kdaj se tudi zgodi,preden začne predvajat film pokaže sliko in zmrzne.Nobena tipka ne prime, edino da jo odklopiš?! Kupil sem jo na enaa pred nekaj dnevi, kaj storiti?Če jo dam v reklamacijo bodo videli,da je bila updejtana pa ne bo verjetno nič!!!
Hvala za odgovor
LP

podtalje ::

Ali si po nalaganju novega firmware-a nastavil na privzete tovarniške nastavitve?

krebs11 ::

Sem ja, a je treba oba MEDIATEK_MTK.iso in YAMADA_6800XP.iso naložit?

podtalje ::

Ne, oba sta ista. Razlika je samo, da uporabljata različno ime za upgrade.

gagec137 ::

No, včeraj sem si kupil Yamado 6800x plus in ker mi niso delali šumniki, sem si danes naložil tale firmware:

klik Zadevo sem lepo nadgradil, nastavil tovarniške nastavitve, problem pa se mi je pojavil, ker mi sedaj predvaja samo filme v AVI formatu, divx in xvid-da pa ne. Pri nekaterih filmih se mi predvajalnik sicer zalaufa, vendar se slika zatika, izpiše se mi pa tudi tole: video GMC not suported.
A mi lahko prosim kdo svetuje, kaj moram narediti, da bo zadeva delala?

Zgodovina sprememb…

Milko# ::

Yamada 6700 .. vse super z NAV4 26.05.2006.

zadnje case pa se dogaja da polovica filmov ne igra. zadnjih 10 dvdjev (na vsakem je 3-6 filmov) dela samo polovica filmov. Najpogosteje se zgodi da slika skace in prehiteva zvok, vcasih pa sploh ne zazene filma ampak se vrne v meni.

a je to zaradi kakih novih kodekov? a je ze spet treba kupiti novejsi player ali pa je to mozno popraviti?

filmi na PCju igrajo lepo.

kakrsen koli info pride prav, hvala!
lp,m

sat67 ::

Problem.
Potem ko sem nadgradil 6800x plus s temle (Yamada_DVD-6800X_Plus_update_V1.1B20060821.RAR) ne morem resetirat na default- se enostavno zablokira.Predvaja mi DVD, ne pa DIVX.Kaj mi je storiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sat67 ()

AlesC ::

Milko odvisno... Probaj spodnji link in si posnami novejši FW pa boš videl. Pri nadgradnji pa upoštevaj, kaj ti avtor te strani priporoča, saj je to dobro pri vsaki nadgradnji novega Fw-ja, ker sem sam imel podobne probleme. Zmiram si posnami najprej originalni FW Verzijo 1 in šele kasneje upgrejdaj.

http://users.volja.net/mirkuma/fw/

podtalje ::

@gagec137: GMC (s 3 warp pointi - privzeto za xvid) na večini predvajalnikov ni podprt, med njimi je tudi Yamada.

@milko: verjetno velja isto tudi zate.

Tomson ::

Kaj je tole tudi za Yamado 6800 ali samo za 6700, na strani od mirkuma?

NAv4-Hej456v5.0a-Mirkuma-SloOSD.zip (796 kB)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Alexius Heristalski ::

Dobro se razglej po strani in boš razsvetljen. :)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

gagec137 ::

V redu. To z GMC še nekako razumem. Ne razumem pa, zakaj mi, če imam en film razdeljen na dva dela in zapečen na dveh enakih CD-jih, predvaja smo en CD drugega pa ne.

Hvala in lp

GaS ::

Mogoce je drugi CD malo slabse zapecen. Druge opcije ne vidim. (ce gre za isti codec, bitrate, filtre in ostale stvari)

ArTHUR_18 ::

Lep Pozdrav!

Danes sem malo prebiral poste zgoraj. Ugotovil sem, da sem eden redkih, ki nima nobenih težav z yamado.

Imam namreč: Yamado 6800x, kupljeno pri mimovrste, Fw pa od Rollya, kateri izpolnjuje vse zahteve in nima nobenih bugov.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Sem se razgledal po strani pa nisem našel konkretnega odgovora, če je firmaware na strani od Mirkuma tudi za Yamado 6800. Lahko kdo odgovori?

NAv4-Hej456v5.0a-Mirkuma-SloOSD.zip (796 kB)



TNX!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OSA ::

Ne, to je za Yamado 6700!
lp OSA

Tomson ::

A, ok... Pa obstaja kaj novega od Mirkuma tudi za Yamado 6800?

Trenutno mislim da imam en PYPS ki ga je predelal Piki64, sam je star cca. 1 leto FW, obstaja v tej smeri kaj novega, oz. kaj trenutno najbolj priporočate za Yamado 6800?


TNX!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()
««
86 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724287 (8901) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870574 (18393) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
424977 (3068) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525806 (13141) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302180 (1806) Stepni Volk

Več podobnih tem