» »

Anketa o fizičnem mučenju

Anketa o fizičnem mučenju

1
...
3 4
5
»

Thomas ::

Policaji so z zdajšnjo ureditvijo prisiljeni stopati čez rob zakona. Mučenje teroristov ki ga izvajajo ni optimalno. Včasih jih potem najbrž "zanese" tudi ko res nima pomena, ampak se to "pokrije" s to "overkozanito rutino".

Lahko bi se pa policaji (zdej, v Španiji) šli belo stavko, delali vse po visokodonečih predpisih in še 100 ali več ljudi bi umrlo, še toliko ranjenih, popečenih, trajno pohabljenih, oslepelih ...

Get real!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Caligula ::

Kdo pa je rekel, da je naravna izbira nekaj kar favorizira najboljse?
Pol bi samo inteligentni preziveli. Naravna izbira sploh ni nekaj kar bi kvalitetne stvari promovirali. Naravna izbira skrbi samo za diverzifikacijo.

Ne toliko za kvaliteto.

Samo ohranja jo na dolocenem-ne pa visokem nivoju.

Poglej macke. Popolni lovci. Hitre, spretne, se priplazi neopazno cisto do plena... skratka bre problema bi poklala vse samo tik pred napadom plen nagonsko opozori z mahanjem repa da ta pobegne in si stem ful otezi lov.

Majhna korecija, da nebi bila predobra pri lovu ocitno.
Da se nebi rusilo ravnotezje.

Problem strahopetcev je, da so pripravljeni delat grozne stvari, da bi prikrili strahopetnost.
Bush je revcek da se ven ne vidi pa se ma sam skupaj z strahopetci za heroja, ker drug folk posilja umirat.

Ce bi mu pa en klofuto prmazu bi se pa zjokal.

To je nevaren folk zaradi tega, ker njihova dejanja niso racionalna z nekih objektivnih vidikov ampak so samo odraz njihovih mali ponotranjenih frustracij...

Zdrav folk nima negativnega vpliva navzven. Ali nobenega ali pa dobrega.
Folk ki je presran bi vsem omejeval pravice, ker se sami bojijo vsega in vsakogar.
Pa kdo je nek presranec, da bo o mojih pravicah odlocal?

Pa se mojih 50centov na to temo.
Poserjem se po dolgem in pocez na presran folk ki skos nekaj gobca kako bi blo upraviceno mucit, kako treba uporabljat pravilo moci..

To je vedno folk brez moci. V praksi pa jo uporablja samo folk, ki je slucajno prisel do moci.

Prava moc je tista, ki je ni treba uporabljati.
Tudi ZDA so jo imele.

Ne vec.
Problem vsake moci pa je, da ko se zacne uporabljat se razbije njen mit in se vidi da ni tako mogocna.
In vedno se najde poameten folk, ki jo zna obrnit proti sami sebi,..

Nemocen folk se rad izzivlja. Ker mora v zlo ozkem casovnem okviru z sebe stiskat vse nedozivete stvari in frustracije.
Folk brez jajc. Oz skodljiv folk brez jajc. Bljak.

Thomas ::

> Poglej macke. Popolni lovci. Hitre, spretne, se priplazi neopazno cisto do plena... skratka bre problema bi poklala vse samo tik pred napadom plen nagonsko opozori z mahanjem repa da ta pobegne in si stem ful otezi lov.

> Majhna korecija, da nebi bila predobra pri lovu ocitno. Da se nebi rusilo ravnotezje.


To je mogoče tebi očitno, vendar temu ni tako. Raje si preberi tole: Evolucija



.........

Brisana povsem nepotrebna opazka
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Brane2 ::


Kdo pa je rekel, da je naravna izbira nekaj kar favorizira najboljse?
Pol bi samo inteligentni preziveli.


Mislim, da Darwin in se mnogi za njim. Pravzaprav oporekajo mogoce samo se teologi.

NArobe si razumel zadeve. Kar se inteligence tice, je ta pri cloveku ze prakticno dolga stoletja omejena samo na motoriko in se nekaj malega zraven.
V tem smislu so "samo inteligentni preziveli". Clovek je razturil vse pred sabo in sedaj se mora brzdati, da ne potolce z enim zamahom celih zivalskih in lastninskih vrst itd.

Ti temu ne bi rekel triumf inteligence ?
Kar se glupega folka tice, gledano iz danasnje perspektive, je treba rec da je ta folk glup samo relativno glede na cloveski inteligencni index in da je daalec dalec nad vsem drugim v skupini. Clovek mora bit ze kar ornk okvarjen, da pade na nivo najpametnejse opice.

Daj "casu cas" in naravni izbiri, da opravi svoje.


Naravna izbira sploh ni nekaj kar bi kvalitetne stvari promovirali. Naravna izbira skrbi samo za diverzifikacijo.


NE spomnim se vec tocno kako je to slo, a mislim, da si stvari pomesal. Mutacije skrbijo za diverzifikacijo, naravna izbira samo isce optimalne-najboljse primerke.

Ne toliko za kvaliteto.

Samo ohranja jo na dolocenem-ne pa visokem nivoju.


Poglej macke. Popolni lovci. Hitre, spretne, se priplazi neopazno cisto do plena... skratka bre problema bi poklala vse samo tik pred napadom plen nagonsko opozori z mahanjem repa da ta pobegne in si stem ful otezi lov.

Majhna korecija, da nebi bila predobra pri lovu ocitno.
Da se nebi rusilo ravnotezje.


Ce je to res, je tak tip macke optimalen, ker zagotavlja trenutno ravnovesje sistema in tudi prezivetje svoji vrsti. Saj macki v bistvu ni v interesu vse poklati. Hoce biti sita.


Problem strahopetcev je, da so pripravljeni delat grozne stvari, da bi prikrili strahopetnost.


Tu ne vidim problema strahopetcev ampak problem druzbe, ki ocitno favorizira "heroje". Strahopetci se prilagajajo. Ce je seveda res, to kar pravis.


Bush je revcek da se ven ne vidi pa se ma sam skupaj z strahopetci za heroja, ker drug folk posilja umirat.


Mu lahko postavis kak proti primer, ki se je sel sam borit v vojno ? Saj od predsednika USA nihce ne pricakuje, da sam poprime za orozje.
Pravzaprav nisem opazil, da bi to od predsednika pricakkovali tudi kjerkoli drugje....


Ce bi mu pa en klofuto prmazu bi se pa zjokal.


Pa saj on ni predsednik, kar se full dobr tepe in prenasa bolecino, ampak zato, ker zna biti vodja.


To je nevaren folk zaradi tega, ker njihova dejanja niso racionalna z nekih objektivnih vidikov ampak so samo odraz njihovih mali ponotranjenih frustracij...

Ce mislis na Busha, ne verjamem, da je to plod "njegovih frustracij". Zagotovo ni osamljen, drugace sploh ne bi uspel izvesti teh napadov/ ce te to moti.


Zdrav folk nima negativnega vpliva navzven. Ali nobenega ali pa dobrega.
Folk ki je presran bi vsem omejeval pravice, ker se sami bojijo vsega in vsakogar.


NE razumem, kaj bi rad rekel. "Presranci" so bolni ?

A to pomeni, da bi recimo Rupla, ki je recimo na vsak nacin hotel cimmanj vmesati Slovenijo v Irak in prepreciti moznost umiranja nasih ljudi oznacil kot presranca ?
Ali je presranec zato, ker se potem ni ponudil sam in poprijel za pusko ?

Z Ruplovim pocetjem se lahkko strinjam ali pa ne, zagotovo pa se mi zdi premisljeno in ne plod strahu...


Pa kdo je nek presranec, da bo o mojih pravicah odlocal?


Ce mislis an legitimno izvoljenega poslanca potem si si sam dal odgovor.

Ce mislis folk, ki tezi s turboreferendumi, potem je vprasanje na mestu.

Pa ne zaradi tega, ker bi bil ta folk nujno moralno slab ali defekten, ampak zato, kerce usekamo bliznjico in z navalom glasov poskusamo doseci "svoje" z razmerjem ljudi, nam druga stran lahko rece " PA KDO STE VI IN KAJ ZMORETE ?" in uporabi razmerje fizicne sile.


To je vedno folk brez moci. V praksi pa jo uporablja samo folk, ki je slucajno prisel do moci.


In to je fraza, ki jo najdes na cca tretji strani vseh poceni schnellkurz karate prirocnikov.
Kupi pri nas kimono in nunchake, placuj clanarino in si car. Lahko se precenjujes in v bistvu nimas pojma, a brez skrbi. Ti imas notranjo moc.
Vsi najvecji mojstri se sploh niso borili.


Prava moc je tista, ki je ni treba uporabljati.
Tudi ZDA so jo imele.


Ravno ZDA so periodicno preikusale svojo moc. Pa saj so bile vedno sredi kake vojne ali posega. Koreja, Vietnam, Irak, Panama, Afganistan, spet Irak...
Aja, pa Bosno in Srbijo sem pozabu. Poleg mnogih drugih, ampak teh dveh ne bi smel pozabit.

Problem vsake moci pa je, da ko se zacne uporabljat se razbije njen mit in se vidi da ni tako mogocna.
In vedno se najde poameten folk, ki jo zna obrnit proti sami sebi,..


O.K. Najdi mi ta folk v teh primerih, ki sem jih navedel


Nemocen folk se rad izzivlja. Ker mora v zlo ozkem casovnem okviru z sebe stiskat vse nedozivete stvari in frustracije.
Folk brez jajc. Oz skodljiv folk brez jajc. Bljak.


Kateri folk ? Spanci ? Ameri ? Slovenci ?

PROTOTIP ::

>Sori, ker ugovarjam ampak, ka pa če se mi ponoč nehote sanja, kak mučim tisto kombinacijo črk, ki predstavlja nick od nekoga?


> Pomeni, da ti misel na mučenje nekoga ni povsem tuja. Da se (kot pravzaprav potrjuješ s svojimi odzivi) ne moreš racionalno soočiti z zadevo.

Najbrž nekateri iz mojih postov ne zmorejo razbrati pravega sporočila, kot na primer Tomas dela že kar lep čas in verjetno bo obračal pomen besed v nedogled... Če ti že ravno ime pomeni ravno toliko, kot tvoj nick, potem je sicer tak ugovor na mestu. Toda jaz sem v tem primeru želel poudarit meni nesmiseln strah pred tem da bi nekdo resno vzel kako grožnjo preko foruma, kot opozarja "globalna policija", ne pa kakršnekoli težnje po mučenju. Očitno se ti ne zmoreš racionalno soočiti s sporočilom, ki sledi iz posta.


Lahko bi se pa policaji (zdej, v Španiji) šli belo stavko, delali vse po visokodonečih predpisih in še 100 ali več ljudi bi umrlo, še toliko ranjenih, popečenih, trajno pohabljenih, oslepelih ...


Kaj si ti prerok al kaj? Kak lahko z zagotovostjo trdiš, da ne bi brez krutih metod policaji dosegli cilja in bi bilo še več žrtev? Če še ne veš, so po terorističnem napadu v Madridu izvajali krute metode prisile in mučenje, tudi nad nedolžnimi ljudmi, ki so po naključju bili muslimani. Se ti ne zdi, da to pripadnike kake alkaide še dodatno motivira pri njihovem izvajanju terorja? Kako misliš, kot je nekdo na forumu že enkrat dejal, da vpliva na navadnega človeka, ki je musliman in gleda po TV, kako so pretepli in mučili nekega nič krivega muslimana? Če je imel ta človek, ki TV gleda morda kake informacije o teroristih in je imel namen jih izdati, bo ob gledanju takega mučenja pri verjetnosti 1:10, vse skupaj zamolčal.

Hvala ker ste prebrali moj post od začetka do kraja in razumete sporočilo.
:|

PROTOTIP ::

> Ravno ZDA so periodicno preikusale svojo moc. Pa saj so bile vedno sredi kake vojne ali posega. Koreja, Vietnam, Irak, Panama, Afganistan, spet Irak...
Aja, pa Bosno in Srbijo sem pozabu. Poleg mnogih drugih, ampak teh dveh ne bi smel pozabit.

Toda vedno se mi zdi, da je bilo posredovanje nekako povsem upravičeno, razen v primeru Vietnama in sedaj Iraka. V Vietnamu so sprožili vojno samo zato, ker so se bali širitve komunizma, v Iraku pa zaradi, ah, pa saj sami več veste.

Thomas ::

> razen v primeru Vietnama in sedaj Iraka. V Vietnamu so sprožili vojno samo zato, ker so se bali širitve komunizma

"Samo zato"? To je zate "samo"?

Nekje je bilo komunizem pač treba zaustaviti, mar ne?

> Kaj si ti prerok al kaj? Kak lahko z zagotovostjo trdiš, da ne bi brez krutih metod policaji dosegli cilja in bi bilo še več žrtev?

Kaj si prerok ali kaj, da trdiš, da bi lahko?

[ Nepotreben komentar, ki ni bil v skladu s pravili, odstranjen... -- BigW ]
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

Reference, ne nek 'neobstojec' komentar so bile pobrisane... Dajte se tepst med sabo in debatirat o tem kdo je in kdo ni prerok v zasebnih sporocilih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Kryx ::

>Allooo, vsi mučitelji in ostali davitelji. Hitro najdite Kryx in ga mučte tako dolgo, da bo priznal kam je zakopal ubogo deklico

Hmmm, kaj bi si mislil o človeku, ki bi zgornje trditve resno vzel? Je duševno zdrav? Je normalen?


Kaj BI.. ki BI.., tri vprašanja, PROTOTIP:\ , s katerimi želiš - kaj povedati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kryx ()

PROTOTIP ::

Vprašanja so bolj ali manj retorična če si opazil. No če nisi, potem, hočem povedat, da se taki scenariji dogajajo samo v kakih ameriških flmih, kjer ponavad zmeri zadnji čas rešijo takšno deklico in da nima smisla resno jemat tega in še par drugih, izbrisanih komentarjev :). Še najboljša ameriška akcijska nadaljevanka se mi je zdela 24 ur (ne tista na pop tv :D ) kjer je vse skupi blo bolj dramatično in realno, pa tud srečnega konca ni blo tak kot v drugih akcijskih "komedijah" ki so resnično bolj komedije. Ma sej ne da bi mi ugajal nesrečen konec sam dejstvo je da se v realnosti redko dogaja da se da vsako stvar rešit zadnji čas in da slabi ljudje vedno nastradajo in dobri zmagajo. Princip dobro : zlo je zelo relativen pojem v realnosti in "užge" sam v akcijskih filmih, kjer je vse zrežirano.

Upam da te bo slednji komentar zadovoljil. Če pa ne, me lahko še zmeraj kaj bolj specifičnega vprašaš, sam če boš hotel odgovor, boš moral najprej povedat, kam si zakopal tisto deklico
:D :D :))

Valentin ::

A
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O mučenju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
19037468 (31773) jype
»

Zasliševanja in mučenja v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17246998 (44238) jype
»

Diktator v Združenih Državah svoji tajni službi ne želi z zakonom prepovedati mučenja

Oddelek: Problemi človeštva
442487 (1358) Keyser Soze
»

Vprašanje za "zagovornike svobode". (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
544777 (3628) hanibal
»

Ne bojte se, mi smo vasi prijatelji, odresili vas bomo muslimanskega mucenja! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
47326904 (17638) kuglvinkl

Več podobnih tem