» »

Zasliševanja in mučenja v ZDA

Zasliševanja in mučenja v ZDA

1 2 3
4
»

mtosev ::

sem vido na CNNu dosti kriticnih novic ko americani kritizirajo ZDA in drugi (evropejci/mislimani/latino americani) pa se njihovi novinarji nikoli ne povedo svojega mnenja o stvareh samo porocajo. drugje vidis ko izrazajo svoja mnenja. npr. Trontelj na POPu ko vsakic ko je na tvju govori o drugih stvareh in bolj malo o vremenu za kaj je tudi placan. samo en primer.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

IceIceBaby ::

Kot sem rekel. Ni nujno, da so novinarji slabi in poročajo pristransko. Takšna kontrola ni mogoča niti ni smiselna. Je pa stvar urednikov, da določijo katere prispevke bodo objavili.

Če objavijo prave prispevke je vse OK. Če grejo čez mejo in stopijo na prste vladi pa jih obtožijo izdaje in podobno (glej link par postov višje).

mtosev ::

vseeno je prislo ven. kot da drugje v svetu ne pritiskajo na medije.

koliko kriticnih novic so objavili na FEMI in New Orleansu.

npr .na CNNu karikature Mohameda niso objavili da ne bi uzalili muslimane.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

Pa kaj bi ti rad povedal, da je CNN "dober" medij? Hja, ni.

O Petru Arnettu niti besede ni bilo, pa je Američan!

IceIceBaby ::

vseeno je prislo ven. kot da drugje v svetu ne pritiskajo na medije.


Nisem rekel da to počnejo samo američani. Ampak face it. USA je trenutno najbolj vplivna država, prav tako so njihovi mediji med najbolj vplivnimi. Če vsi večji USA mediji poročajo o neki novici potem že mora držati. Če noben USA medij ne poroča o nečem potem ta dogodek ne more biti zelo pomemben.

Če se vrnemo na glavno temo. O mučenju, skrivnih zaporih, predsednikovem ignoriranju kongresa in ustave in podobnih temah se v mainstream medijih ne govori. Če si kdo upa napisati kaj na to temo ga poskušajo obtožiti izdaje.

Obstajajo primeri, ko so nekatere blogerje zaradi pisanja strpali v zapor (link sem dal v enem od prejšnjih postov). Obstajajo primeri, ko je policija (ali še huje, privatna vojska Blackwater) nasilno ustavila mirne proteste in pobrala fotoaparate in kamere.

Kakšno vezo ima to s teroristi? Kako bi ti upravičil neposredno kršitev ustave in temeljnih svoboščin?

mtosev ::

o Blackwaterju je bilo na CNN in rekli so da jih bojo preganjali.

The Justice Department was originally not expected to bring criminal charges against the corporation,[48] however in December 2008, the Justice Department announced they were charging five of the Blackwater employees, and ordered them to surrender themselves to the FBI.[49] Charged with manslaughter are Donald Ball, a former Marine from West Valley City, Utah; Dustin Heard, a former Marine from Knoxville, Tennessee; Evan Liberty, a former Marine from Rochester, New Hampshire; Nick Slatten, a former Army sergeant from Sparta, Tennessee, and Paul Slough, an Army veteran from Keller, Texas.[50] A sixth Blackwater guard, Jeremy Ridgeway of California, struck a deal with prosecutors, turned on his former colleagues, and pleaded guilty to one count each of manslaughter, attempted manslaughter, and aiding and abetting.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bibip ::

mtosev, ti si še mlad fantič. Pazi, da te tvoje lastno govoričenje ne bo nategnilo.

Poglej še malo naokoli. Ni dobro slepo zaupati določenim virom informacij. Če se ti nekaj, kar ni a la CNN & co., potem vsaj lahko vidiš, kakšne vse "neumnosti" zate klobasajo ostali.

Utk ::

Američani polivajo z vodo, marsikje te bi z marsičem drugim.
Je pa res, da če hočejo "širit demokracijo", se ne smejo tako obnašat.

IceIceBaby ::

o Blackwaterju je bilo na CNN in rekli so da jih bojo preganjali.

The Justice Department was originally not expected to bring criminal charges against the corporation,[48] however in December 2008, the Justice Department announced they were charging five of the Blackwater employees, and ordered them to surrender themselves to the FBI.[49] Charged with manslaughter are Donald Ball, a former Marine from West Valley City, Utah; Dustin Heard, a former Marine from Knoxville, Tennessee; Evan Liberty, a former Marine from Rochester, New Hampshire; Nick Slatten, a former Army sergeant from Sparta, Tennessee, and Paul Slough, an Army veteran from Keller, Texas.[50] A sixth Blackwater guard, Jeremy Ridgeway of California, struck a deal with prosecutors, turned on his former colleagues, and pleaded guilty to one count each of manslaughter, attempted manslaughter, and aiding and abetting.


To so malenkosti. Najdejo par žrtev, da odvrnejo pozornost od pravih problemov. Med tem, ko po medijih vlačijo nekaj nepomembnih posameznikov se Blackwater igra crowd control po USA (privatna vojska, najdeš vzporednice z SS naprimer?) in vleče ogromne denarje iz proračuna.

Take stvari se že redkeje najdejo v medijih.

imagodei ::

mtosev> "zanimivo da CNN ma nesteto nagrad za najbolj tocne novice in tudi njihovi novinarji nagrade za porocanje ane? "

To je ena taka prikrita cirkularna logika. Oz. self fulfiling prophecy, če češ.

Ker je CNN menda ful objektiven, dobi nagrade. Ker dobi nagrade je ful objektiven.


Beh. Tudi oča Torquemada so imeli svoj čas cel kup enih priznanj od papeža. Leta kasneje se je izkazalo, da le ni bil tak dobrodušnež.

Bistvenega pomena je, ne padeš v začaran krog cirkularne logike. Če nekaj povejo po CNN, ni to nujno suho zlato. Misli s svojo glavo.
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

pri CNNju so bili tudi v Zimbabveju ko jim je Robert Mugabe prepovedal vstop. svojega cloveka so spravili not. v posmeh Mugabeju in njegovem rezimu.

Priporocam ogled dokumentarca ko je Saddam leta 88 z WMDju napado Kurde. niti en ni prezivel. ce grejo americani kje so kurdi oni od srece ponorijo in jih vidijo kot prijatelje in partnerje. ni povsod v Iraku sovrastvo do americanov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

To je isto tako kot bi rekel, Saj so nekateri Židje tudi ljubili nemce :)

So, ampak veliko so jih kljub temu pobili :|
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tr0n ::

Jon Stewart in Cliff May (predsednik think-tank skupine Foundation for the Defense of Democracies). Zanimiv intervju v treh delih, ki je objavljen samo na strani zaradi "explicit language" in govori o mucenju clanov skupine Al Qaeda in muceniskih memotih.

Cliff May Unedited Interview Pt. 1
Cliff May Unedited Interview Pt. 2
Cliff May Unedited Interview Pt. 3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

leinad ::

Cheney-jevo pričanje pred senatno komisijo, ki preiskuje mučenje.

Senator John McCain, looking disgusted, began yelling at Cheney, telling him that waterboarding someone 183 times in a month was against the law. “The Japanese who did that in World War II were tried and hanged,” he sneered.

“Shut your piehole,” Cheney replied flatly. “Everyone’s sick of you being an apologist for torture. Why don’t you go join that pantywaist Specter on the other side where you belong?”

PaX_MaN ::

Šurči:
Cheney looked apoplectic, not to mention apocalyptic. “How dare you,” he cried, “demean our country’s finest counterterrorism agent, Jack Bauer?”

;((

jype ::

Uh. Er. Ah. Hm? Is this for real?

To ni šala?

Tr0n ::

Cheney je Darth Vader sodobnega casa. :)

In ja, gre za joke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

mtosev ::

ce hoce kdo gledat pravo mucenje naj pogleda: World's Untold stories Cambodia Killing Fields
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

In ker so v Kambodži mučili _še bolj_, morajo v ZDA _vsaj malo_, ane.

gzibret ::

Glede mučenja bom citiral Laibach (citat je zgolj približen, ker je iz glave). Sicer se ne nanaša na mučenje in terorizem, ampak sporočilo je enako.

Leta 1945 so ZDA na Hirošimo in Nagasaki odvrgle 2 atomski bombi, ki sta v trenutku pobili 350.000 ljudi. Na zlo so odgovorili z zlom ter končali drugo svetovno vojno. Zmagalo je večje zlo.
Vse je za neki dobr!

Tr0n ::

O tem bi se dalo debatirat.

350.000 vs. 72 milijonov skozi WW2.

jype ::

http://pewresearch.org/pubs/1210/tortur...

Vse kaže, da so verniki nagnjeni k mučenju. Nenavadno, glede na to da naj bi bili deležni vzgoje in posedovali nekakšne moralne vrednote.

Očitno kar drži, da so ateisti še najbolj pošteni, sočutni in strpni.

jype ::

http://www.slate.com/id/2220805/pagenum...

Win!

Da vidmo zdej ta HOPE, CHANGE, YES WE CAN od Obame.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osama bin Laden dead! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
707151105 (15788) FoxKnox
»

Terorizem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547604 (3631) vostok_1
»

Diktator v Združenih Državah svoji tajni službi ne želi z zakonom prepovedati mučenja

Oddelek: Problemi človeštva
442494 (1365) Keyser Soze
»

Torej, začelo se je! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25772310 (69191) burekar
»

Diskriminacija kot posledica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
905405 (4428) Thomas

Več podobnih tem