» »

Proteini ali Gainerji

Proteini ali Gainerji

Unknown_001 ::

Odkar se bol resno ukvarjam s pridobivanje mišične mase, razmišljam o nakupu proteinčkov od Weiderja. Sam zdj je problem jst bi rad pridobil tudi na masi ki pa mora bit čista mišična sam gre mi bolj počasi vse skupaj zaenkrat. :D Trenutno se bolj nagibam k proteinom, sam pol sem pa še eno ponudbo dobil, da bi kupu gainerje ki pa majo zraven še neke vitamine pa kreatin zmešane v nekem optimalnem razmerju pa to. Za beljakovine sicer vem da so ključne za rast mišic, sam zdj me zanima al se mi bol splača gainerje uzet, ker sem slišal da precej pospešijo vseskup, sploh kar se pridobivanja mase tiče. Mal mi razložte zakaj ja in zakaj ne pri določeni stvari tok, da bom vedel kako pa kaj. Že vnaprej hvala.

Prosim tiste nestrpne kle gor, da premorete vsaj toliko sočutja do soforumaša da ne hodte kle težit pa pisat naj se spokam na Maximum forum, ker za eno samo vprašanje pa res ne bom šel še enega accounta delat na nekem X forumu ker vem, da je med vami tudi neki takih ki se s tem resno ukvarjate in se malo bolj spoznate na te reči.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Janac ::

A ni bolj pocen, pa tudi praktično si jajca skuhat pa pojest beljake.

Unknown_001 ::

Janac je izjavil:

A ni bolj pocen, pa tudi praktično si jajca skuhat pa pojest beljake.


NE ne bo šlo.

Proteine naj bi se po meni znanih informacijah moralo zaužiti največ pol ure po treningu. Da bi sabo Jajca nosu v ruzaku? NO!
Pa kokr gledam količiinsko veliko ceneje EUR/gram proteinov pridejo tile praški, kokr pa meso pa jajca.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Matija82 ::

"Spokaj na Maxximum forum."

Jah res.

Če se nameravaš ukvarjat s tem kolikor toliko resno bo račun tam dobra investicija.

Jej dosti beljakovin, dviguj težke stvari. To je to. Ostalo so finese in megla (gainerji, čas zaužitja, itd).

Unknown_001 ::

Matija82 je izjavil:



Jej dosti beljakovin, dviguj težke stvari. To je to. Ostalo so finese in megla (gainerji, čas zaužitja, itd).


No shit. Ja kaj pa misliš da zdj delam? Hodim v Fitness, pa meso in jajca jem ko je prilika, sam kolikor se mi je zaradi tega kurjenja apetit povečal, pa da količina zaužitega mesa ni bogvekakšna resno razmišljam da bi si to nabavu, ker prehrane ki bi to nadomestila ne morem met stalno, ker se mi skos urniki spreminjajo pa včasih skor za jest nimam cajta.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Matija82 ::

Koliko beljakovin pa poješ na dan, g/kg TT?

Unknown_001 ::

Matija82 je izjavil:

Koliko beljakovin pa poješ na dan, g/kg TT?


Ne morem vedet ker kokr sem reku jem kar dobim in se pr nas ne morem neki zmišljat pol un obrok v šoli ni neki bogvekaj pa ne morem kontrolirat. Enostavno mam štalo s prehrano.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Matija82 ::

No to je del problema a veš?

Nimaš urejenih osnovnih zadev in verjetno zaradi tega izostaja napredek in nek gainer žal tega ne bo rešil.

1. Cron-o-meter
http://cronometer.com/

Vpisuj vse kakšen mesec, da dobiš občutek kaj je koliko

2. Dvigni beljakovinski nivo na x (1.5kg/TT morda več, odvisno od tvojega vira)

3. Poštimaj spanje, recovery, itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Janac ::

Po treningu v roke 15 min pojem 2 konzerve tune. Približno 35G Beljakovin. Skupaj mi na dan nanese okol 130g Beljakovin. Za večerjo 500-700g piščanca.

Matija82 ::

Janac, mudel, zakaj hijackaš temo?

Janac ::

Pardon. Sem že out.

Have fun!!!!

Unknown_001 ::

Matija82 je izjavil:

No to je del problema a veš?

Nimaš urejenih osnovnih zadev in verjetno zaradi tega izostaja napredek in nek gainer žal tega ne bo rešil.

1. Cron-o-meter
http://cronometer.com/

Vpisuj vse kakšen mesec, da dobiš občutek kaj je koliko

2. Dvigni beljakovinski nivo na x (1.5kg/TT morda več, odvisno od tvojega vira)

3. Poštimaj spanje, recovery, itd


Hmm, ok, da vidimo.

Komentar glede druge točke: recimo da v povprečju pojem en ornh šnicl, en jajc in piksno tune na dan.

Komentar glede tretje točke: Tole mam dobro urejeno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Matija82 ::

Vrž v kronometr pa poglej kje si. "Premal" mi pravi občutek, "dost premal".

Verjamem, da bi raje dobil odgovor ali gainer ali ne ampak včasih se splača najprej popravit osnove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Xserces ::

Janac je izjavil:

Po treningu v roke 15 min pojem 2 konzerve tune. Približno 35G Beljakovin. Skupaj mi na dan nanese okol 130g Beljakovin. Za večerjo 500-700g piščanca.



LAWL ... 700g mesa... overdose na much! :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Unknown_001 ::

Matija82 je izjavil:

Vrž v kronometr pa poglej kje si. "Premal" mi pravi občutek, "dost premal".

Verjamem, da bi raje dobil odgovor ali gainer ali ne ampak včasih se splača najprej popravit osnove.


Problem je, ker mi butasta stran noče poslat validation code da potrdim account.

Ok zdj je poslalo, sam tako počas dela da še do jutr ne bom odgovora dubu ;((
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Ok, kar mi je magični kalkulator povedu je to, da dnevno zaužijem 72 posto od priporočene količine beljakovin

Amm, popravljam. Pol ko sem povprečni jedilnik not vrgu sem ugotovil, da čist malo čez mejo pridem okol 103%
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

LitralSM ::

Če se bildaš, povečaš cifro za par %.

Velki ::

Če boš spraševal na maxximum nekaj kar jih je uprašalo že 100 pred tabo ti bodo samo rekli da si prečitaj in se poduči. Ni veliko kar moraš znati, da si lahko uspešen v sestavi jedilnika.
Poznati moraš:
1. Razliko med popolnimi beljakovinami in nepopolnimi beljakovini
2. Razliko med dobrimi OH in slabimi OH
3. Razliko med dobrimi maščobami in slabimi maščobami
Ko boš to razumel ti jedilnika ne bo toliko težko sestaviti in ne kompliciraj z različnimi prehranskimi dopolnili (ciljam na mikronutriente). Gainer si kar kupi, če ti gre slabo je bolje da se zraven malo rediš kot pa da ne prideš nikamor in nakoncu obupaš. Pij oz. jej ga v šoli ko ne moreš vnesti veliko beljakovin/dobrih OH/dobrih maščob z trdo hrano. In kot sm že rekel pusti vitamine in minerale pridobljene umetno na miru, ker dobiš zadosti svinjarije v sebe če ješ živalske izdelke iz trgovine, zjutraj pojej sadje, eno ob zajtrku drugo v šoli in ko prideš z fitnesa oz. domov iz šole pojej eno malo večjo skledo zelenjave in to bi moralo zadostovati potrebam mikronutrientov, če se z fitnesom ukvarjaš rekreativno.
P.S. Najlažje je pridobiti mišice z bulkanjem, ko se na stvari bolj spoznaš greš na cutting.

drola ::

Gainer po treningu, whey zvečer.
https://drola.si

Unknown_001 ::

Velki je izjavil:

Če boš spraševal na maxximum nekaj kar jih je uprašalo že 100 pred tabo ti bodo samo rekli da si prečitaj in se poduči. Ni veliko kar moraš znati, da si lahko uspešen v sestavi jedilnika.
Poznati moraš:
1. Razliko med popolnimi beljakovinami in nepopolnimi beljakovini
2. Razliko med dobrimi OH in slabimi OH
3. Razliko med dobrimi maščobami in slabimi maščobami
Ko boš to razumel ti jedilnika ne bo toliko težko sestaviti in ne kompliciraj z različnimi prehranskimi dopolnili (ciljam na mikronutriente). Gainer si kar kupi, če ti gre slabo je bolje da se zraven malo rediš kot pa da ne prideš nikamor in nakoncu obupaš. Pij oz. jej ga v šoli ko ne moreš vnesti veliko beljakovin/dobrih OH/dobrih maščob z trdo hrano. In kot sm že rekel pusti vitamine in minerale pridobljene umetno na miru, ker dobiš zadosti svinjarije v sebe če ješ živalske izdelke iz trgovine, zjutraj pojej sadje, eno ob zajtrku drugo v šoli in ko prideš z fitnesa oz. domov iz šole pojej eno malo večjo skledo zelenjave in to bi moralo zadostovati potrebam mikronutrientov, če se z fitnesom ukvarjaš rekreativno.
P.S. Najlažje je pridobiti mišice z bulkanjem, ko se na stvari bolj spoznaš greš na cutting.


Eden boljših odgovorov. Hvala.

drola je izjavil:

Gainer po treningu, whey zvečer.


Še obrazložitev za tako zaporedje bi prosil, če se da tok da bom vedu zakaj pa kako.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

spenstar ::

Unknown_001 je izjavil:

Velki je izjavil:

Če boš spraševal na maxximum nekaj kar jih je uprašalo že 100 pred tabo ti bodo samo rekli da si prečitaj in se poduči. Ni veliko kar moraš znati, da si lahko uspešen v sestavi jedilnika.
Poznati moraš:
1. Razliko med popolnimi beljakovinami in nepopolnimi beljakovini
2. Razliko med dobrimi OH in slabimi OH
3. Razliko med dobrimi maščobami in slabimi maščobami
Ko boš to razumel ti jedilnika ne bo toliko težko sestaviti in ne kompliciraj z različnimi prehranskimi dopolnili (ciljam na mikronutriente). Gainer si kar kupi, če ti gre slabo je bolje da se zraven malo rediš kot pa da ne prideš nikamor in nakoncu obupaš. Pij oz. jej ga v šoli ko ne moreš vnesti veliko beljakovin/dobrih OH/dobrih maščob z trdo hrano. In kot sm že rekel pusti vitamine in minerale pridobljene umetno na miru, ker dobiš zadosti svinjarije v sebe če ješ živalske izdelke iz trgovine, zjutraj pojej sadje, eno ob zajtrku drugo v šoli in ko prideš z fitnesa oz. domov iz šole pojej eno malo večjo skledo zelenjave in to bi moralo zadostovati potrebam mikronutrientov, če se z fitnesom ukvarjaš rekreativno.
P.S. Najlažje je pridobiti mišice z bulkanjem, ko se na stvari bolj spoznaš greš na cutting.


Eden boljših odgovorov. Hvala.

drola je izjavil:

Gainer po treningu, whey zvečer.


Še obrazložitev za tako zaporedje bi prosil, če se da tok da bom vedu zakaj pa kako.


Raje tako: whey+malta po treningu (rabis napolnit glikogen, zato OH ), zvecer casein. \*Gainer je drazji po kg kot ce kupis whey in malto posebej.
SPENSTAR--builder

Unknown_001 ::

Hmm, ok se bom še za malto pozanimal. Nisem vedu da cenej pride, če sam mešaš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

;-) ::

Tisti najbolj pametni ki so proti wheyu in gainerju naj nalimajo svoje slike pa bos videl s akkimi revezi govoris.

Whey in malto kupi in si prilagodi jedilnik tako da ti bo vsec, obenem pa naj ti pomaga trener v lokalnem fitnesu (priporocam vitjo iz mb). Gainer ti ne priporocam, hitro vdari tam kjer ni treba-speh.

Od dodatkov za amaterje je se zravn zgoraj omenjenih edini omembe vreden kreatin monohidrat, ostalo so bolj megle.

Velki ::

Ja če piješ po treningu je definitivno bolje da vzameš whey+malto (najbolje je da je izolat sirotke in ne koncentrat ker izolat pride hitreje v kri, je res pa da je dražji tako da je tudi koncentrat zadovoljiv če nimaš denarja), saj po treningu ne smeš zavžit maščob, ki so v vseh gainerjeh. Gainer pa pij v šoli če res nimaš druge možnosti glede vnosa popolnih beljakovin. Zvečir raje jej pusto skuto kot kazein je bolj zdrava (nekaj časa ti bo slaba potem se boš navadil okusa).

No malo razlage, čeprav kot sm ti napisal imaš google če želiš natančnejšo razlago.

Razlaga beljakovin:
V osnovi živila razdelimo na beljakovinsko popolna in nepopolna. Razlika je v aminokislinski sestavi beljakovin, ki jih ta živila vsebujejo; V beljakovinsko nepopolnih živilih primanjkuje esencialnih aminokislin. Teoretično lahko s kombinacijo nepopolnih živil dobimo ustrezno količino vseh esencialnih aminokislin, vendar moramo za to poznati podrobno sestavo vsakega živila. Med beljakovinsko popolna spadajo vsa živila živalskega izvora (mleko in mlečni izdelki, meso, ribe), med nepopolna pa živila rastlinskega izvora. Tu velja še omeniti, da soja spada med najkvalitetnejše rastlinske vire beljakovin, ki so po kvaliteti podobne beljakovinam iz mesa.

Razlaga ogljikovih hidratov:
Ogljikovi hidrati - sepravi jedilnik naj ima veliko živil z njizkim GI (GLIKEMIČNI INDEKS)

Za maščobe pa ne se preveč trudit, zjutraj ob zajtrku spij eno veliko žlico lanenega olja in bo vredu.

;-) je izjavil:

Tisti najbolj pametni ki so proti wheyu in gainerju naj nalimajo svoje slike pa bos videl s akkimi revezi govoris.

Whey in malto kupi in si prilagodi jedilnik tako da ti bo vsec, obenem pa naj ti pomaga trener v lokalnem fitnesu (priporocam vitjo iz mb). Gainer ti ne priporocam, hitro vdari tam kjer ni treba-speh.

Od dodatkov za amaterje je se zravn zgoraj omenjenih edini omembe vreden kreatin monohidrat, ostalo so bolj megle.


Trenerji so dragi, prav veliko ti zastojn ne bodo pomagali. In kot sm že rekel če ti gre slabo je bolje malo več špeha kot pa obupanje nad vsem skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Unknown_001 ::

Ok, pol bom nabavu kr Whey pa še malto zraven. Hvala za odgovore :D

Trenerja pa ne nucam, ker mam ene dva kolega ki tud tam hodta pa mi kdaj pa kdaj kako vajo pokažeta pa me mal usmerjata, ka sta že kako leto v tem in sta pravi mrgi :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Pa ni treba delat nevem kakih studij iz tega, jej kot do zdaj, izogibaj se nezdravi hrani, delaj priblizno tak jedilnik kot imas na raznih forumuh, glede dodatkov ti pa na skatlah vse pise.

Unknown_001 ::

Ok, pol naj kr pr domačih enolončnicah pa tem ostanem :D. Hvala se enkrat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

;-) ::

Boljse kisla juha ko mc menu

Unknown_001 ::

;-) je izjavil:

Boljse kisla juha ko mc menu


Vem vem, sj se kebab štantov in MCfatmanov že lep čas v velikem loku izogibam :D No kaka mastna porcija čevapov s kajmakom pa včasih prav peklensko zapaše >:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

;-) ::

Ko se en cas drzis kaj jes in kaj ne ti vec pol ne pase, tud cocacola se ti zagravza, ko je pol leta ne pijes pa jo probas sele te vidis kak je sladka

Unknown_001 ::

;-) je izjavil:

Ko se en cas drzis kaj jes in kaj ne ti vec pol ne pase, tud cocacola se ti zagravza, ko je pol leta ne pijes pa jo probas sele te vidis kak je sladka


He, verjamem. Sj men cukr al pa bonboni ni nikol pasal, zmer sem raj jabuk grizu :D pa mam še zdej zobe cele:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

spenstar ::

Ko bos enkrat zacel racunati, koliko dobre bilderske hrane lahko dobis za ceno kebaba in Coca Cole, potem bos lahko rekel da si dojel nacin zivljenja bodybuilderja. Za primerjavo: ce stane kebab in Cola 6€, je to ekvivalent 500g skute, konzerva tune, 10 jajc in 1 proteinski shake. Seveda, kot so rekli ostali, se ti zacne junk hrana upirati. Veliko Pumping Irona ti zelim. :)
SPENSTAR--builder

Unknown_001 ::

spenstar je izjavil:

Ko bos enkrat zacel racunati, koliko dobre bilderske hrane lahko dobis za ceno kebaba in Coca Cole, potem bos lahko rekel da si dojel nacin zivljenja bodybuilderja. Za primerjavo: ce stane kebab in Cola 6€, je to ekvivalent 500g skute, konzerva tune, 10 jajc in 1 proteinski shake. Seveda, kot so rekli ostali, se ti zacne junk hrana upirati. Veliko Pumping Irona ti zelim. :)


Si bom zapomnil, hvala :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

einstein :P ::

O, raptor, a se pripravljaš na bodybuildersko tekmovanje? :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

CMpunk ::

Jst ti lahko svetujem sam Vegrad dijeto-čevapi pa sarmice

Unknown_001 ::

einstein :P je izjavil:

O, raptor, a se pripravljaš na bodybuildersko tekmovanje? :D


Ne, ne maram se glih širši javnosti kazat, ampak to počnem bolj zarad sebe (moč ki mi koristi, mrga izgled, respect, in samozavest, ter zdravje), pa tudi v večji prednosti sem ko pi-pi-pi... jagam naokol :D

CMpunk je izjavil:

Jst ti lahko svetujem sam Vegrad dijeto-čevapi pa sarmice


Pa lopata pa kramp a ne?:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

CMpunk ::

ja lj macola je zakon. uporablajo tud na cross-fitu

raptor a bova šla skp na kšn lov na srnice (ičke)? ko boš mal nabildu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

Unknown_001 ::

CMpunk je izjavil:

ja lj macola je zakon. uporablajo tud na cross-fitu

raptor a bova šla skp na kšn lov na srnice (ičke)? ko boš mal nabildu :D


Lahko se zmenmo :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

CMpunk ::

Kakšni so pa tvoji parametri teža/višina/starost? pa /lepota? haha /frizura? :))

Unknown_001 ::

Visok sem 187cm star 17 let tezek 75kil , recimo da imam skladno in sorazmerno oblikovano telo, frizure pa nimam ker se na 0 strizem :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

CMpunk ::

delaj na frizuri. Da boš loh česu sisteme :))

Unknown_001 ::

Jebes frizuro. Men se zacnejo vrtinci delat po laseh pa use skp nikakvo zgleda ce so dolgi.;(( Pa se problemov s prhljajem nimam.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

einstein :P ::

Unknown_001 je izjavil:

Visok sem 187cm star 17 let tezek 75kil , recimo da imam skladno in sorazmerno oblikovano telo, frizure pa nimam ker se na 0 strizem :D


Čisto drugače sem si te predstavljal. :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

CMpunk ::

75 kil mam jaz na 175cm, pa nisem neki nabit

einstein :P ::

jaz pa 72 na 1,78.

@cmpunk

Saj ne rabiš imeti 100kg na 1.5m, da si nabit, to je samo debelost.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

einstein :P je izjavil:

jaz pa 72 na 1,78.

@cmpunk

Saj ne rabiš imeti 100kg na 1.5m, da si nabit, to je samo debelost.


Debelost od mišic? Dej ne poki.

einstein :P ::

in, kje sem napisal, da ima primer človeka 1.5m, 100kg same mišice??? daj premisli, preden blekneš...

a zate so vsi ljudje polno nabiti ali kaj?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037035 (14205) link_up
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318758 (16415) D3m
»

proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515318 (11391) killa bee
»

Kako pridobim telesno težo in mišično maso?

Oddelek: Loža
338571 (8033) _Enterprise_
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037545 (27950) CleanPower

Več podobnih tem