» »

Globalno segrevanje? Globalno zatemnjevanje?

Globalno segrevanje? Globalno zatemnjevanje?

BigWhale ::

Tole, je se kar zanimivo branje...


In ce citiram The Mask...

Hold me closer Ed, it's getting dark!

;)

Thomas ::

Meni zveni logično in povsem možno. Reku bom pa, da so Rožleti. Cela znanstvena panoga (meteorologija, klimatologija ali nekaj takega) - je pogrnila. Njeni predstavniki so se obnašali kot čreda, sledili brez vprašanja alfa osebkom.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

antonija ::

Men se pa zdi da niso glih pogrnil, sam mal prevec kratkorocno so gledal na celo zadevo. Nekak je logicno, da ce je temperatura dost visoka, pol mas v zraku vedno vec delcev (od plinov do smeti). Vec delcev pa pomen vecjo absorpcijo svetlobe..... kar pripelje do ohlajanja ozracja (in posledicno zemlje). Ko pa se enkrat zadeva dost ohladi (ledena doba 8-O ), pol pa tud vse "smeti", ki so prej plavale po zraku in odzirale svetlobo nasem modrem planetu, zmrznejo in eventuelno padejo nazaj na zemljo (razen tistih seveda ki dovolj zgodaj uidejo v visje plasti atmosfere in jih odpihne v vesolje...), adsorpcija ze zmanjsa, zemlja spet dobi dovolj energije in se zacne segrevat! And wheels on the bus goes round and round... :P

Sicer je bla tole ZLOOOOO poenostavljena verzija ene teorije da smo trenutno glih priplezal iz ledene dobe, pa se zato temperatura se vedno zvisuje. Najvecja pomankljivost je sicer prehitro dviganje temperature glede na trajanje ledenih dob (vrtanje ledu na antarktiki pa to...). Sam baje (ampak res baje; vidu an Discoveryju sam hipotezo brez kej zlo mocnih argumentov) postaja tud preiskovanje zamrznjene vode dost natancno, da se da baje videt ene "mini" ledene dobe ki pridejo pa grejo v krajsih intervalih, kot pa tiste tavelke. Kot en sum na crti od temperature... Pa mi naj bi bli nekje na tem sumu na tistem delu kjer se temperatura pac dviga.

Kakrsnakoli je ze situacija, jaz pomojem ne bom dozivu vecjih pondebnih sprememb, vsaj povprecnega dviga temperature na zemlji za 15°C ne. Vrjetno je pa za pricakovat vedno vec naravnih nesrec (poplave, potresi, izbruhi vuklanov,....), ker ce se temperatura dvigne, se ponavad tud povprecna hitrost delcov povisa, kar pomeni da majo vec energije, kar je pa potem zvisanje entropije, ki pa je nekako funkcija nereda.... In ta nered na zemlji se bo poveceval do take stopnje, dokler ne bo ozracje tolk zasvinjano da se bo zacela zadeva ohlajat.....|O

Fury ::

zanimiva zadeva, ni kej!
bomo vidli kako bo slo naprej.

ps: Antonija - dons sem prebral ene 3 tvoje replye epskih razseznosti - zgleda mas zelo dolgocasno sluzbo :P le tako naprej :)

antonija ::

Fury: Sej sploh ni tko dolgocasna kot zgleda, sam slovenscine ne morem uporabljat tuki... Pol je pa zlo fajn ce lahk ksn mail al pa post napisem v mojem jeziku... :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOAA: Hitrost globalnega segrevanja se ne zmanjšuje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18238492 (33176) zmaugy
»

Nova anketa: globalno segrevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ankete
26149263 (41395) gzibret
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11834737 (24699) NSA Agent
»

Flota ladij za boj proti globalnemu segrevanju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16517692 (12502) TESKAn

Več podobnih tem