» »

Spanje v okviru časovnega intervala

Spanje v okviru časovnega intervala

_marko ::

Spim najmanj 9 ur dnevno. ponoči in še popoldan ...

Me pa zanima če se da kaj naredit da bi zmanjšal količino spanca in še vedno bil dovolj skoncentriran na učenje itd....


[spremenil naslov v pravilnejšega -- m.]
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.
  • spremenilo: Marjan ()

flipflop ::

Jst spim po 5 ur na dan,pa še kr gre.

_marko ::

Jaz tega niti približno nisem sposoben ...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

MaFijec ::

Včasih sem spal toliko kot ti.
Zdaj pa vzameme kakšno dobro knjigo in berem dve do tri ure predenj grem spat.
Tako pozabim na probleme in zaspim kot ubit, pa še zjutraj sem bolj spočit.
Tako spim kakšnih pet do šest ur.
Nikar ne nosi problemov v posteljo.
Če pa kaj zelo intenzivno delaš pa sigurno rabiš precej več spanca, da možgani vse to obdelajo.
Upam, da ti kaj pomaga.:)

Fury ::

sistematicno mors vse manj spat in pol ko spis 4 ure na dan ene dva tedna bos mrtev totalno.. pol pa zacnes 6 ur na dan spat in si cel blazen in spocit.. se kar deluje.. drugace pa se zelo splaca, ce manj spis cez noc, da gres cez dan spat za kaksno urco, samo je riskantno, ker pri meni je ful odvisno od dneva zunaj... zdej k je zima je cel drek... k sem cist brez volje..

ugotovil sem da na mojo produktivnost zelo vpliva osvetljava.. prej smo meli navadno osvetljavo in je bla za moje pojme se kar rumena.. sem si zrihtal ene ultra bele zarnice (6500K) in zdej sem totalno bolj koncentracije in ucenja sposoben... stare zarnice pa se mi zdijo zdej ko da bi bakla svetla :)

Vesoljc ::

sistematsko my ass...
počakaš na naslednji "tick" pa je ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Gemm ::

Pri meni je tako, da vsako uro, ki jo prebedim, kasneje prinesem notri... na dolgi rok mi 7-8 ur na noč ne uide.

Kar poslušaj tistega, ki posta ob 4h zjutraj :D :D

Smorny ::

5-6 ur dnevno mi rata. Bi pa zato prespal cel dopust če treba. Če maš vedno kaj za delati, ti preprosto zmanjka časa.
Predlagam, da začneš zgodaj vstajati, tako ti bo dan bolj dolg, spat pa itak ne moreš iti pred polnočjo zaradi usklajenosti z ostalimi (punca, fax, igrice...).
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

BigWhale ::

Jaz vec kot 6 ur NE morem spati. Tezko tudi spim zjutraj. Vceraj (Danes) sem sel spat ob stirih, sedaj pa ze pol ure maile pisem in browsam. 5 ur je dovolj. Vse kar je vec je bonus. :) Hm, tudi zbujam precej lahko. Budilko imam ponavadi samo zato, da pet minut preden zvoni nanjo pogledam. :)

Predvsem se moras najprej prepricat, da je koristno za tebe, da zjutraj vstajas. :) Nevem, jaz sem se v osmem razredu osnovne sole, doma bil nateran, da grem spat ob osmih zvecer. Mogoce mi je to pomagalo, da sem spanje 'not prinesel' za celo zivljenje :P

Yohan del Sud ::

Sam spim povprečno 8h+ dnevno. Ponoči in priložnostno čez dan. Ne vidim problema. Ko sem zmartran grem spat. Vstanem pa vedno bolj težko, a gre...

BigWhale ::

PS: Hm, jaz prakticno nikoli ne spim cez dan. :)

Avenger ::

Če jaz dlje časa spim pod 7 ur sem tečen, razdražen in zloben, tko vsaj pravi okolica. :D Rabim svojih 8 ur.

Nekdo se je enkrat zapičil v poročanja o Leonardo da Vincijevem 'baje' urniku spanja. Ugotovil je, da ni spal več kot 1,5 ure dnevno, s tem da spanja ni 'vzel' v enem kosu. Vsake 3 ure in 45 minut je točno 15 minut spal in si tako pridelal 22,5 ur zelo efektivnega časa. Dotični neimenovani raziskovalec je nato poskusil spati po tem sistemu a mu je najprej delalo ogromno preglavic kako na hitro zaspati, sej veste, včasih rabi človek tud pol ure ali več da zaspi, tako da ni možno naštimat budilke, ki bi te zbudila po 15 minutah. No, potem ko si je pomagal z meditacijskimi tehnikami mu je uspelo in je rekel, da se je nato pojavil nov problem - kaj z vsem tem časom početi... 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

darian ::

Hm.... spanje med 4 do 7 ur meni nikakor ne koristi. Sej tistih nekaj ur zjutraj sm dovolj skoncentriran, vendar me popoldan zmanjka. Kar pa je več kot 8 ur, me pa prav tako moti. Ne vem kako ostali ampak za mene je pravšnja količina spanca od 7 do 8 ur, čeprav pa mislim da se to od osebe do osebe razlikuje. :\

Skrat ::

Ravno danes sem zakljucil obdobje treh tednov, ko sem spal med 4 in 6 ur dnevno... prisilno... z vrocino in cajcki :'(
Free software is a matter of liberty, not price.

darian ::

A ve kdo kake je s tistim težkim spancem med katerim se naj nebi smel zbujat in njegove časovne intervale, če ti le so :P

bili_39 ::

Slišal sem za te intervale in moram rečt, da vsaj okvirno držijo. Spati moraš v mnogokratnikih 1,5 ure. V tem primeru se zbodiš spočit in bister. Če se prisilno zbujaš mimo teh okvirov, boš težko vstal in ne boš tako spočit.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bili_39 ()

ABX ::

Obvezno moram spat vsaj 9 ur dnevno, če pa nimam kaj delat pa si rade volje privoščim po 12 ur.


Rekord pa imam 50 ur, s tem da sem se zbujal samo za jest in scat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

darian ::

bili_39 zanimiv podatek :D verjetno tudi precej uporaben, hvala.

Če pozna kdo kakšen link naj prosim pasta.

Smorny ::

Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Tero ::

Heh zanimivo. Jaz če nimam kakih obveznosti spim tudi po 12 ur in več. Je pa zanimivo tudi to da tudi zdaj ko nimam zjutraj nikakršnih obeznosti se zbudim okoli devete ne gled kdaj sem šel spat. (enkrat sem bil v poznem popoldnevu utrujen in sem se malo vlego na posteljo ob 5-ih popoldan in se zbudil naslednji dan ob 9:00:D )
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

bili_39 ::

Tukaj je nekaj zanimivega branja: Cela knjiga

Vice ::

Meni pa se dnevna produktivnost zmanjša če spim več kot 6 ur.
Drugače pa bi ubijal za insomnijo.:D

undefined ::

Nekaj pa je dejstvo, človek potrebuje dosti manj spanja in je naslednji dan dosti bolj spočit in veder, če gre prejšnji večer pod topel tuš. Aaaa. :)

Dr_M ::

ko sm biu se mlad, sm su brez problema spat ob 3-4, pa ob 7 ustal za u solo. podnev nism nikol spau.
zdej spim po 10h, pa sm se vedno po cele dneve zaspan.
mn delas, bolj si utrujen in zaspan.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

Mislm da je stvar s spanjem nekako taka: Ce ne spis dovolj, pol umres (kar je ze ruski KGB pogruntau in prizkusal to teorijo na njhovih "zaslisevanjih". Ugotovili so, da ta teorija 100% drzi). Je pa res da se da spanje nekak porazdelit cez cel dan, tko da nikol ne spis po 6 ali vec ur hkrati, ampak tako kot nam je tovarisica za matematiko govorila v srednji soli: redno in sproti. Se pravi da na vsake nekaj ur spis po nekaj 15min. Mislim da je celo v Delu biu clanek o tem, kako se da zivet s samo nekaj urami spanja brez obcutka utrujenosti. Sam ceu dan je treba mal pa po mal spat pa je, ne pa kampanjsko! :))

Poznam pa enega moza, ki trdi da sploh ne more spati vec kot 4 ure. Pa vsakic ko ga vidim je spocit in poln energije. Ni vazno a je zjutraj a zvecer. Vse je odvisno od posameznega organizma... Delfini znajo celo to da v vsakem trenutku ena polovica njihovih spi. Pol se pa menajo, mal leva, pa mal desna, delfincki so pa non-stop aktivni in igrivi:8)

Men osebno je pa se zmeri najbolj vsec spanje do poznih opoldanskih ur!

undefined ::

> Mislm da je stvar s spanjem nekako taka: Ce ne spis dovolj, pol umres (kar je ze ruski KGB pogruntau in prizkusal to teorijo na njhovih "zaslisevanjih".

A če spiš dovolj, pa ne umreš? ;)

root987 ::

Ce ne spis dovolj, pol umres (kar je ze ruski KGB pogruntau in prizkusal to teorijo na njhovih "zaslisevanjih". Ugotovili so, da ta teorija 100% drzi)


Hm... kaj nebi potem avtomatsko pri neki stopnji utrujenosti preprosto omedlel?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Vesoljc ::

omedlel po moje ne, ampak padu dol in spau ;)

recimo meni ful hitro bioritem pade, kr naekrat je ura 5 zjutri, jest sem pa šele na levelu3 :) in če nimam obveznosti drugi dan, kar spim... se zbudim za lunch time in grem nazaj spat... čisto bad... in uravnat tako zadevo je čisto zaje..no.
ampak se da, na brute force način 8-) kave ne pijem, si pa zato privoščim rdečeka bikeca ki me drži (kao) pokonci po neprespani noči... naslednjo noč zaspim kot dojenček, ter se zjutraj zbudim kot nov... yeah right :\
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

bozjak ::

Jst se držim naslednjega kao pregovora:
Early to Rise and early to bed, maks you healfy, wealfy and dead.
No sam crknu se nism.

Simpl, spim nevem, 7h a sm spocit... Vstajam vsak dan ob 5:15 , tud med vikendi! JE pa res da pol velik stvari zjutrej delm (razne domace nadloge za solo itd.)

Tko da uzivejte
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

Tomi ::

Moje izkušnje kažejo, da je predvsem pomemebno, kako greš spat. Če greš spat, ker si zaspan, in veš, da ti ni treba danes (ponavadi ne grem nikoli pred polnočjo spat) vstati, potem se zbudim po 8-9 urah, ponavadi precej bogi.
Med tednom, ko spim največ 6 ur, in vem, da imam zjutraj obveznosti, pa mi ni nikoli težko vstati, in še zelo spočit sem.
Res pa je, da je interindividualna variabilnost velika.
metrodusa.blogspot.com

pikachu004 ::

dovolj je ce spis 8 ur. vendar ni vseeno kdaj spis. telo se najbolj spocije ce spimo med enajso uro zvecer in sedmo zjutraj.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raziskave o spanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
9419472 (5623) Rias Gremory
»

Spanje ob "nočnem delu", koliko ur?

Oddelek: Loža
345505 (3938) Berserker
»

(ne)spanje

Oddelek: Loža
474387 (3150) energetik
»

Vsaj koliko spanja potrebujemo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507230 (5904) TribesMan
»

Zaspanost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586621 (5013) satfinder

Več podobnih tem