» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
20 / 23
»»

LeQuack ::

Kaj pa rečeš na policiji, da te banka hoče oropati?
Quack !

atubbuta ::

LeQuack je izjavil:

Kaj pa rečeš na policiji, da te banka hoče oropati?


Ne, bal sem se, da sem bil shekan. Glede na to, da nisem in je samo e-naslov drugi, to očitno ne pride v upoštev.
:)

gort ::

Se pravi, veliko hrupa za nic?

V-i-p ::

delavec44 je izjavil:

Pa daj kakšen screenshot prilepi, da vidimo sploh kaj delaš.

Tole, ja.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

buttcrack ::

Običajno (beri v99%), če se edini v množici znajdeš v dooločeni težavi, si pogosto sam kriv in ne sistem. Ne trdim, da je tudi tukaj tako, ampak pazi to... verjetnost je pa velika.

Sicer pa screenshot ali srečno z maili oz. na policiji.

atubbuta ::

delavec44 je izjavil:

Pa daj kakšen screenshot prilepi, da vidimo sploh kaj delaš.


 kjer se zadeva zatakne

kjer se zadeva zatakne



Tole mi pokaže in od tu naprej nič ne morem.
:)

atubbuta ::

 še enkrat prilagam screenshot

še enkrat prilagam screenshot



buttcrack je izjavil:

Običajno (beri v99%), če se edini v množici znajdeš v dooločeni težavi, si pogosto sam kriv in ne sistem. Ne trdim, da je tudi tukaj tako, ampak pazi to... verjetnost je pa velika.

Sicer pa screenshot ali srečno z maili oz. na policiji.


Točno tako je. In glede na to, da sem vse naredil po regelcih, je občutek skrajno neprijeten. Napaka je verjetno v mojem transakcijskem računu ali pa v mojem androidu oz. aplikaciji. Druge možnosti ne vidim.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Matevz96 ::

atubbuta je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Pa daj kakšen screenshot prilepi, da vidimo sploh kaj delaš.


 kjer se zadeva zatakne

kjer se zadeva zatakne



Tole mi pokaže in od tu naprej nič ne morem.


Kako nalagaš denar na trade republic? Z nakazilom iz bančnega računa ali preko kartice?
#hooldthedoor

atubbuta ::

Vse sem že napisal; najprej sem naložil iz debetne kartice (16 mestna številka), potem pa z nakazilom iz bančnega računa. Nakazilo pa je bilo zavrnjeno s komentarjem, da v nakazilu ni bilo podatka o mojem imenu in priimku. Zato sedaj pošiljam dokument, ki dokazuje mojo istovetnost.

Zdaj pa ne vem, kaj bi v nakazilu lahko šlo narobe, da ni bilo vidnega mojega imena?
Morda kakšna caka v sklicu ali pa v šifri namena nakazila?
:)

delavec44 ::

Če nisi nikoli nakazal s TRR, potem logično ne moreš dvigniti na TRR. Samo na račun s katerega nakažeš lahko narediš dvig. Tudi oni ti pošljejo gor majhno nakazilo kjer je v namenu PUK koda za morebitne spremembe.

Nakazuješ lahko zaenkrat le z računov na tvoje ime. Nekateri so poročali o zavrnitvah na NLB. Moje izkušnje so, da je za take primere najbolj primeren Revolut ali N26, ker to poznajo, obskurdnih slo bank pa ne.
Pri nakazilu iz Revoluta nisem nič posebej pisal v sklic ali kam drugam, pa ni bilo nikoli nobenih težav. Niti gor niti dol.

Če tega ne moreš, se seveda jebeš s suportom, ker to ni klasičen scenarij. Ali lahko probaš z drugo banko nakazati majhen znesek in potem dvigniti vse na ta TRR?

Zgodovina sprememb…

atubbuta ::

Posredno banko bi se šel v skrajnem primeru, če sploh.
:)

Matevz96 ::

Rekel bi da gre za klasičen računalniški problem med stolom in tipkovnico.

Ja dokler ne boš na TradeRepublic nakazal denarja iz bančnega računa s tvojim imenom ne boš mogel dvigovati. Kot razumem tvoj zadnji post ti nisi nakazoval iz svojega računa. Čisto isto se ti bo zgodilo če boš nakazoval denar k kakšnemu slovenskemu ponudniku (npr. BKS bank) transakcija po zavrnjena v primeru da boš nakazal iz računa ki ni v tvojem imenu.
#hooldthedoor

atubbuta ::

Račun je v mojem imenu. Če imam gor tudi svoj s.p., je morda potem v imenu firme?
:)

delavec44 ::

To nas sprašuješ? Nakaži ženi 1EUR pa poglej kaj piše v nazivu pošiljatelja. Včasih je problem že, če se na TR registriraš z ime priimek, banka pošilja pa priimek ime. Pa še šumniki. Če piše pa ime sp-ja, pa itak.

Se mi pa zdi kot da si prav hotel zakomplicirati.

Ps., kolikor berem poslovih računov ne sprejemajo, tako da niti s podporo tega ne boš uredil.

Zgodovina sprememb…

atubbuta ::

Moj račun je poslovni in zasebni. To NLB omogoča.
Tako, da ne vem, kje je problem. Danes grem še na banko.
:)

tony1 ::

Jao. NLBjev osebno poslovni račun je tipa T, kar pomeni, da je v resnici poslovni račun. Potem je očitno to problem.

Na TR moraš vpisati navaden osebni račun.

BlaY0 ::

atubbuta je izjavil:

Moj račun je poslovni in zasebni. To NLB omogoča.
Tako, da ne vem, kje je problem. Danes grem še na banko.

Nakaži na TR s tistega ki je samo osebni (ne s.p.), potem boš pod Transfer... Send... zagledal tole:



...pod Bank Accounts se bo pojavilo tvoje ime (to kar sem obkrožil pri sebi), in ko boš poklikal svoje ime bo tam tvoj račun ali računi (če jih bo več). Ko boš izbral račun, boš lahko vpisal znesek itd.

buttcrack ::

krivi so bili pa vsi ostali, samo on ne... kera klasika :D

pingme ::

tony1 je izjavil:

Jao. NLBjev osebno poslovni račun je tipa T, kar pomeni, da je v resnici poslovni račun. Potem je očitno to problem.

Na TR moraš vpisati navaden osebni račun.

Tudi sam imam na NLB osebno poslovni račun in ni bilo nikoli težav z nakazili na TR.

tony1 ::

Se posujem s pepelom.

klemenSLO ::

Žena je na začetku poskušala z nekaj nakazili. Ni šlo. Potem je kontaktirala support.
Prvo je nek avtomatski odzivnik, kjer so našteti razni možni razlogi.
Potem pa jih je prosila, če točno povejo.
Odgovor je bil, da se ime pa primek bančnega računa ne ujema s podatki na osebni.
Torej v smislu 'ime, dekliški priimek, priimek', Potem je trade republic spremenil tako , da se točno ujema z osebno (ne ujema pa se s tistim kar dejansko piše na bančni kartici)
Potem je transakcija šla čez. Ima pa tudi poslovno/osebni račun.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

tony1 ::

Drži. Treba je razumeti, da je lahko, posebej včasih, na osebni pisalo nekaj drugega kot na bančni kartici.

Osebno ime nekoga je lahko Ančka, na kartici ima pa recimo Anka, ker jo tako vsi že 30 let kličejo. No, ene 15 let nazaj so na NLBju to uredili in potem so ime imetnika TRRja popravili na Ančko.

TR pa seveda upošteva osebni dokument.

BlaY0 ::

Skratka bottom line je, če hočeš da gre zadeva skozi brez supporta, se mora polno ime lastnika referenčnega računa ujemati s polnim imenom lastnika TR računa.

atubbuta ::

buttcrack je izjavil:

krivi so bili pa vsi ostali, samo on ne... kera klasika :D


Ja, danes sem bil na NLB, pregledali moje transakcije, se poglobili v zadevo in potrdili, da je napaka izključno na strane Trade Republic. Potrdili so, da imam tudi osebni račun s svojim imenom, da so bili pri nakazilu posredovani vsi podatki, da sem jaz izvedel zadevo povsem korektno in da ne jaz, ne NLB v tem primeru ne moremo ničesar pomagati.

Ampak pametovati pa je vseen mamljivo.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

delavec44 ::

Kaj pa si pričakoval, da bodo na NLB rekli?

TR ima pač določena pravila. Če pride do odstopanj niso oni krivi.

Je pa čudno, da ima ravno NLB v tej temi večkrat težave, Revolut recimo pa nikoli.

Zgodovina sprememb…

atubbuta ::

delavec44 je izjavil:

Kaj pa si pričakoval, da bodo na NLB rekli?

TR ima pač določena pravila. Če pride do odstopanj niso oni krivi.

Je pa čudno, da ima ravno NLB v tej temi večkrat težave, Revolut recimo pa nikoli.


Tole razmišljanje mi je všeč. In kaže tudi na to, da nisem edini. Zanimivo je bilo tudi videti, kako se je v bistvu še naslajala tista na šalterju ob vsem skupaj. Dejstvo je, da ima NLB porazno slabe obrestne mere na svojih varčevalnih računih. Količina sredstev, ki jih imamo Slovenci na teh računih segajo v desetine milijard. NLB si mane roke in v močnem interesu jim je, da čim več strank odvrača od tega, da prelijejo svoja sredstva drugam.

Oni pač rečejo, da je vse korektno, imajo pa dosti denarja, da plačajo nekoga, da jih sistem uštima tako, da je hkrati korekten a ob enem ljudem zagreni življenje. Pa to ni nobena zarota ampak pač realnost, ki se jo poslužuje vsaka večja korporacija. Ja imajo tudi denar, da manipulirajo z splošnim mnenjem ljudi, tako da je njim v prid.
:)

tony1 ::

atubbuta je izjavil:

buttcrack je izjavil:

krivi so bili pa vsi ostali, samo on ne... kera klasika :D


Ja, danes sem bil na NLB, pregledali moje transakcije, se poglobili v zadevo in potrdili, da je napaka izključno na strane Trade Republic. Potrdili so, da imam tudi osebni račun s svojim imenom, da so bili pri nakazilu posredovani vsi podatki, da sem jaz izvedel zadevo povsem korektno in da ne jaz, ne NLB v tem primeru ne moremo ničesar pomagati.

Ampak pametovati pa je vseen mamljivo.


Ene 10 strani nazaj sem prilepil moje zapiske s parametri s katerimi nakazilo iz NLBja na TR vedno dela.

atubbuta ::

tony1 je izjavil:

atubbuta je izjavil:

buttcrack je izjavil:

krivi so bili pa vsi ostali, samo on ne... kera klasika :D


Ja, danes sem bil na NLB, pregledali moje transakcije, se poglobili v zadevo in potrdili, da je napaka izključno na strane Trade Republic. Potrdili so, da imam tudi osebni račun s svojim imenom, da so bili pri nakazilu posredovani vsi podatki, da sem jaz izvedel zadevo povsem korektno in da ne jaz, ne NLB v tem primeru ne moremo ničesar pomagati.

Ampak pametovati pa je vseen mamljivo.


Ene 10 strani nazaj sem prilepil moje zapiske s parametri s katerimi nakazilo iz NLBja na TR vedno dela.


Ok, v tvojem primeru, ko sestavljajo tvoje ime in priimek drugi znaki.

Ampak iz tega sklepam lahko samo 3 variante:
1.) ali ti preprosto več veš od najboljših svetovalcev pri NLB,
2.) ali NLB preprosto sistemsko namerno nagajajo,
3.) ali pa preprosto imaš ti to zabavo, da nekoga vlečeš za nos, si zelo prepričan v svoj prav pa v bistvu ne veš kaj dosti.

Ne izključujem številke 1, čeprav se mi zdi ekstremno malo verjetna. Torej ostaneta z večjo verjetnostjo nekako drugi dve varianti.
:)

tony1 ::

Ko človek enkrat pride do zenovske modrosti se bo zavedel, kako pravzaprav malo ve.

Kar je relevantno je, da meni in še deset drugim NLB userjem iz te teme nakazila delajo.

Temu bi lahko rekli nehvaležnost: napisal sem navodila kako postopati (nato me je nekdo še popravil, da je en korak v njih odvečen, torej je reč še bolj preprosta kot sem mislil sam), nekomu se jih pa ne da niti poiskati.

Omeniti gre tudi četrto možnost: PEBKAC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

atubbuta ::

Saj tudi ti ne bereš pozorno, kar napišem. Če ne, bi vedel, da četrte možnosti ne more biti v igri. Ker če je, je to potem prva varianta (je ne izključujem).

PEBKAC = odsotnost zdrave pameti v sistemu oz. površnost uporabnika.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

atubbuta ::

V namen mi nihče ni svetoval, da vpišem svoje ime in priimek.

za namen daš polje Name iz TR:
+tvoje ime in priimek+


Kaj to pomeni, da bi morali biti vpisani tudi plusi spredaj in zadaj?
:)

BlaY0 ::

Namen niti ni tako pomemben... jaz sem pustil kar default "Sent from Revolut" in ni bilo problemov.

Matevz96 ::

Glede na vse težave z nakazovanjem/dviganjem denarja sem testno to poskusil tudi sam naredit.

Denar sem že v preteklosti uspešno nakazal iz dveh različnih računov tako da sem sedaj samo naredil dvig. Ponudilo mi je oba računa, dvig sem naredil na SKB, zahtevo sem dal 04.06.2024 ob 18:00 denar pa sem dobil danes - 06.06.2024 ob približno 11:00. Torej dan in pol brez kakršnih koli težav.
#hooldthedoor

tony1 ::

atubbuta je izjavil:

V namen mi nihče ni svetoval, da vpišem svoje ime in priimek.

za namen daš polje Name iz TR:
+tvoje ime in priimek+


Kaj to pomeni, da bi morali biti vpisani tudi plusi spredaj in zadaj?


Ne, to je samo moja sintaksa takšna. V Kliku ko delaš nakazilo daš v polje Namen tvoje ime in priimek, zapisan točno tako kot si registiran na TR.

Če to kaj zares nuca, pa ne vem, nekateri pravijo, da tega niso rabili. Jaz se tega držim ko pijanec plota/zajčje tace, pa deluje.

atubbuta ::

tony1 je izjavil:



Ne, to je samo moja sintaksa takšna. V Kliku ko delaš nakazilo daš v polje Namen tvoje ime in priimek, zapisan točno tako kot si registiran na TR.

Če to kaj zares nuca, pa ne vem, nekateri pravijo, da tega niso rabili. Jaz se tega držim ko pijanec plota/zajčje tace, pa deluje.


Naredil nakazilo in do jutri bom videl, ali je to pomagalo. Če je zadeva res v tem, in mi pri NLB niso znali / hoteli pomagati, je verjetno res čas, da razmislim, da zamenjam banko, kjer sem komitent.
:)

BlaY0 ::

A kartice pa nimaš?

delavec44 ::

BlaY0 je izjavil:

A kartice pa nimaš?


A temo si si prebral ali nekje na sredini vskočil?

hint: Kako naj na kartico naredi izplačilo.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Greš na bankomat in dvigneš. Govorim o TR kartici. Če imaš kakšen drug račun ki ga lahko top-upaš s kartico, je lahko le ta tudi virtualna. Skratka kako do denarja, ki leži na TR, imaš precej variant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

OK, nisem povezal, da misliš TR kartico. Gotovina je za velike zneske nepraktična, pri pologu ti pa težijo za izvor sredstev.
Top up bi bil rešitev a smo že zgoraj predlagali Revolut tudi za nakazila, pa noče. So pa tudi pri top-up neke letne omejitve, ki jih nočejo javno objaviti in so odvisne od tvoje zgodovine uporabe.

BlaY0 ::

Tole še ni blo... a je kdo že probal prenest delnice s kakega drugega trgovalnega računa na TR? Recimo s kakega slovenskega?

Tene ::

S slovenskih so ble kar komlikacije z nekimi podatki. Iz tujih pa BP.

BlaY0 ::

Aha, torej si tudi s kake slovenske prenesel ali ne? Gruntam da bi prenesel, po drugi strani pa spet ne morem vsega, ker imam gor tudi delnice, ki niso iz prve kotacije LJSE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

tony1 ::

Za slovenske preračunaj stroške... Nekaj je vredno tudi, da ti nekaj dela prišparajo, ko ob izplačilu dividend avt. odvedejo davek...

BlaY0 ::

Jaz to raje sam počnem, brez akontacij. Zakaj bi kreditiral državo brez obresti, če pa lahko ona mene.

Glede tekočih stroškov mi je jasno, predvsem me zanima koliko SLO brokerji računajo za prenos od njih stran, če je to že kdo tukaj počel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

atubbuta ::

BlaY0 je izjavil:

A kartice pa nimaš?


Ne, to bi bila čisto zadnja opcija. Ni mišljeno, da bi imel za dvigovati denar. Mišljeno je kot "likvidnostna vreča", da v njej sredstvom ne zajeda inflacija.
:)

BlaY0 ::

Če nujno ne potrebuješ tega denarja, potem sploh ni nobene panike.

V-i-p ::

atubbuta je izjavil:


Naredil nakazilo in do jutri bom videl, ali je to pomagalo. Če je zadeva res v tem, in mi pri NLB niso znali / hoteli pomagati, je verjetno res čas, da razmislim, da zamenjam banko, kjer sem komitent.

Ravno včeraj sem približno tako uro nakazal, pa je prišlo na TR ob 17:24. Če bo sreča in če štima, zna danes bit gor ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

atubbuta ::

BlaY0 je izjavil:

Če nujno ne potrebuješ tega denarja, potem sploh ni nobene panike.


To je že res. Ampak enkrat je treba zadeve poštimat. Če ne drugega si sitnosti v prihodnosti odpravim. Pa še spim bolje, ko so stvari ok in vem, da ne bom več s tem tratil svojega časa.
:)

pingme ::

tony1 je izjavil:

Za slovenske preračunaj stroške... Nekaj je vredno tudi, da ti nekaj dela prišparajo, ko ob izplačilu dividend avt. odvedejo davek...

Avtomatsko odvede tako TR kot Slo brokerji. Razlika je v tem, da Slo brokerji računajo tudi provizijo za vsako izplačilo, Ilirika od skoraj 5€ do 50€ (odvisno od zneska dividend).

tony1 ::

To se pa strinjam, da je drago. NLB za 130 eur dividende bruto zaračuna 1,8 EUR (in še KDD 0,37 eur zraven)...

V čem je pa potem fora, da tudi TR zna avt. odvesti akontacijo dohodnine za dividende? Ker so delnice firme iz EU? (SLO?)
««
20 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
744155864 (1993) Utk
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21445487 (547) BuDi79
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562135546 (10310) _janezvalva_
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
345090 (3335) Lonsarg

Več podobnih tem