» »

oddaja kdo stanovanje(a) tukaj?

oddaja kdo stanovanje(a) tukaj?

1 2 3
4
5

PrihajaNodi ::

Ja, lahko te tud ustrelijo, kot je napisal nekdo zgoraj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja, lahko te tud ustrelijo, kot je napisal nekdo zgoraj.


Seveda te lahko, ampak kot pravim, suma sumarum je z delnicami manj dela, pa še z najemniki se ne ukvarjaš... edini plus nepremičnine napram delnicam je po moje, v tem da težko gre v stečaj da jo zgubiš... (če odmisliva vojno in potres ipd...)

Seveda je lahko ali običajno je yield boljši ampak bistvo tega dodatnega je da dobim solidno za čisto malo ali nič dela... ne pa dosti za dodatno ukvarjanje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Meee ::

Js oddajam, oz oddajam skupaj s punco. Oddajava bolj mladim z živalmi. Če mislite, da je težko dobit flat v Ljubljani če imaš otroka, potem pomisli kok je težko dobit flat, če imaš 1 ali celo 2 psa.

Takšni najemniki so načeloma ful ok, ne komplicirajo z najemninami in stroški ter se trudijo biti nasplošno čimboljši najemniki, saj vejo, da če kaj zaj** bojo težko dobili nov flat za najem.

Vzameš pač malo več varščine, če ti pes kaj ekstra spraska in enkrat na leto obiščeš flat, da vidiš v kakšnem stanju je.

Je pa treba imet malo občutka in sreče z ljudmi. Kakšnih zmešanih pigeon ladies se je treba pač losat že v štartu.

Če bi imel bajturino in dovolj prostora potem bi kvečjemu oddajal airbnb. Tako imaš ljudi pri bajti samo takrat ko tebi paše, če je kakšen prfuknjenc je na obisku za max par dni (in ti ne visi pri tebi več mesecev/let, če imaš smolo in napačnemu oddaš dolgoročno), itak pa lahko potrdiš obisk samo takšnim osebam, ki imajo že dobre ocene od prejšnjih airbnb obiskov. Še posrednik je vmes Airbnb, ki lahko kaj urgira, če je kakšna težava...Pa še bolj zanimivo je spoznavat folk iz celega sveta, kot gledat eno in isto osebo cel čas. Je morda več dela, je pa sigurno boljši denar..

Boomerang ::

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja.


Takega bi jaz brez kančka slabe vesti prijavil pristojni inšpekciji. Prej bi pridobil informacije, za katero stanovanje gre, počakal, da bo čim bolj polno (višja kazen) in priskrbel dokazno gradivo.

Dokler imajo taki strici v lasti po 2, 3 stanovanja, bo v Ljubljani zmeraj premalo prostih stanovanj glede na povpraševanje.

PrihajaNodi ::

Meee je izjavil:

Js oddajam, oz oddajam skupaj s punco. Oddajava bolj mladim z živalmi. Če mislite, da je težko dobit flat v Ljubljani če imaš otroka, potem pomisli kok je težko dobit flat, če imaš 1 ali celo 2 psa.

Takšni najemniki so načeloma ful ok, ne komplicirajo z najemninami in stroški ter se trudijo biti nasplošno čimboljši najemniki, saj vejo, da če kaj zaj** bojo težko dobili nov flat za najem.

Vzameš pač malo več varščine, če ti pes kaj ekstra spraska in enkrat na leto obiščeš flat, da vidiš v kakšnem stanju je.

Je pa treba imet malo občutka in sreče z ljudmi. Kakšnih zmešanih pigeon ladies se je treba pač losat že v štartu.

Če bi imel bajturino in dovolj prostora potem bi kvečjemu oddajal airbnb. Tako imaš ljudi pri bajti samo takrat ko tebi paše, če je kakšen prfuknjenc je na obisku za max par dni (in ti ne visi pri tebi več mesecev/let, če imaš smolo in napačnemu oddaš dolgoročno), itak pa lahko potrdiš obisk samo takšnim osebam, ki imajo že dobre ocene od prejšnjih airbnb obiskov. Še posrednik je vmes Airbnb, ki lahko kaj urgira, če je kakšna težava...Pa še bolj zanimivo je spoznavat folk iz celega sveta, kot gledat eno in isto osebo cel čas. Je morda več dela, je pa sigurno boljši denar..


Glej v zda se preverja vse pri najemih. Da ti placa en kup varscine, da ima dohodek 3x tvojega najema, pogodba o zaposlitvi, prejsnje reference najemodajalcev. Sej to se vse pride do nas. To kar mato trdi je bolj tko tko, moras met res sreco da dobis idiota ki ti postema ceu flet.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

moras met res sreco da dobis idiota ki ti postema ceu flet.


Glede na zadnje dogodne strelskih pohodov takih "pridnih fantov in odličnjakov v šoli" se lahko vsakemu odpelje >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Boomerang je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja.


Takega bi jaz brez kančka slabe vesti prijavil pristojni inšpekciji. Prej bi pridobil informacije, za katero stanovanje gre, počakal, da bo čim bolj polno (višja kazen) in priskrbel dokazno gradivo.

Dokler imajo taki strici v lasti po 2, 3 stanovanja, bo v Ljubljani zmeraj premalo prostih stanovanj glede na povpraševanje.

Katera inšpekcija pa je pristojna za to?

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

moras met res sreco da dobis idiota ki ti postema ceu flet.


Glede na zadnje dogodne strelskih pohodov takih "pridnih fantov in odličnjakov v šoli" se lahko vsakemu odpelje >:D


Glej to je pa tezava nekje drugje. V mentaliteti druzbe nasploh in ni vezano na to temo. Ne ves kaj se je dogajalo znotraj familije. Itak sta bla locena in vprasanje kako ga je mat vzgajala. Tega bo itak vse vec.

Lahko pa oddajas sobe indijcem, ti bodo sigurno placevali.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Boomerang ::

Utk je izjavil:

Boomerang je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja.


Takega bi jaz brez kančka slabe vesti prijavil pristojni inšpekciji. Prej bi pridobil informacije, za katero stanovanje gre, počakal, da bo čim bolj polno (višja kazen) in priskrbel dokazno gradivo.

Dokler imajo taki strici v lasti po 2, 3 stanovanja, bo v Ljubljani zmeraj premalo prostih stanovanj glede na povpraševanje.

Katera inšpekcija pa je pristojna za to?


Nisem še tako daleč. Magari vse skupaj naslovim na Luko Mesca, saj je tudi on obljubljal ureditev stanovanjske politike.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

moras met res sreco da dobis idiota ki ti postema ceu flet.


Glede na zadnje dogodne strelskih pohodov takih "pridnih fantov in odličnjakov v šoli" se lahko vsakemu odpelje >:D


Glej to je pa tezava nekje drugje. V mentaliteti druzbe nasploh in ni vezano na to temo. Ne ves kaj se je dogajalo znotraj familije. Itak sta bla locena in vprasanje kako ga je mat vzgajala. Tega bo itak vse vec.

Lahko pa oddajas sobe indijcem, te bodo sigurno placevali.


Moj point je v tem, da to da je ob začetku najema nekdo primerni kandidat in vzor ne pomeni da se to tekom nekaj let ne more drastično spremenit to je vse ;) Zato tak feeling za ljudi je tako tako.

Pa saj jaz ne oporekam da oddaja stanovanja ob primernih predpostavkah (100% zasedenost je prva!) ni boljši ROI kot veliko delnic... Govorim predvsem o tem da sam menim da je za taki ROI potrebno dosti več energije vložit kot za delnice kjer lahko ob malo konzervativne sreče dobivaš 20+ let dividende potem pa še prodaš z minimalno davka.

Problem je samo v tem da moraš zgodaj začet investirat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tonttu ::

Boomerang je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja.

Takega bi jaz brez kančka slabe vesti prijavil pristojni inšpekciji. Prej bi pridobil informacije, za katero stanovanje gre, počakal, da bo čim bolj polno (višja kazen) in priskrbel dokazno gradivo.
Dokler imajo taki strici v lasti po 2, 3 stanovanja, bo v Ljubljani zmeraj premalo prostih stanovanj glede na povpraševanje.

Sem slucajno kaj zgresil in je v zadnjih nekaj dnevih postalo ilegalno oddajati stanovanje? Kolikor vem je to danes se vedno cisto legalna dejavnost. Ce si pa ti fovs, ker si ne mores privosciti stanovanja, medtem ko nekdo lahko kupi dva ali tri, pa dvomim da je to ravno nekaj, kar bo inspekcijo pretirano zanimalo.

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

moras met res sreco da dobis idiota ki ti postema ceu flet.


Glede na zadnje dogodne strelskih pohodov takih "pridnih fantov in odličnjakov v šoli" se lahko vsakemu odpelje >:D


Glej to je pa tezava nekje drugje. V mentaliteti druzbe nasploh in ni vezano na to temo. Ne ves kaj se je dogajalo znotraj familije. Itak sta bla locena in vprasanje kako ga je mat vzgajala. Tega bo itak vse vec.

Lahko pa oddajas sobe indijcem, te bodo sigurno placevali.


Moj point je v tem, da to da je ob začetku najema nekdo primerni kandidat in vzor ne pomeni da se to tekom nekaj let ne more drastično spremenit to je vse ;) Zato tak feeling za ljudi je tako tako.

Pa saj jaz ne oporekam da oddaja stanovanja ob primernih predpostavkah (100% zasedenost je prva!) ni boljši ROI kot veliko delnic... Govorim predvsem o tem da sam menim da je za taki ROI potrebno dosti več energije vložit kot za delnice kjer lahko ob malo konzervativne sreče dobivaš 20+ let dividende potem pa še prodaš z minimalno davka.

Problem je samo v tem da moraš zgodaj začet investirat.


Ja ne ni ce ti delnica pade 50 posto.
Ko bo trg urgiral tako da bos mogu pokazat gate da je vse ok s teboj pri najemu kot v zda, avstraliji, novi zelandiji bos zelo tezko zgresil ok najemnika.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ja ne ni ce ti delnica pade 50 posto.


ČE, saj pravimo, ČE... tako kot ni flet ČE ti ga razfukajo ali ne plačujejo ali ni 100% zaseden.... Vse to je ČE!

Sploh pa delnice ne kupiš vse naenkrat ampak skozi obdboje 5-10 let.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Ja ne, vrednost fleta, razen vojne, ne bo padla kar tako za 50 posto. Pa pozabljas da so bilo zadnja desetletja odobje debelih krav. Prave recesije, depresije se nismo imeli.
Google, bitcoin, apple, to so bili donosi kot v odobju tulipanovn na nizozmskem, ce ne vecji.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja ne, vrednost fleta, razen vojne, ne bo padla kar tako na 50 posto. Pa pozabljas da so bilo zadnja desetletja odobje debelih krav. Prave recesije, depresije se nismo imeli.


Kako ne? Kaj pa potres? Razpokan blog nujno rušenje? Ali pa požar katerega je kriv najemnik lahko komot pade na 50% vrednosti... lahko nimaš zavarovano kaj ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Ja ali pa vojna. To so izredni dogodki in je manj moznosti zato kot padec delnic za 50 posto.

Recimo koliko od teh stanovanj, blokov so porusili:
https://old.delo.si/novice/ljubljana/fu...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Boomerang ::

tonttu je izjavil:

Boomerang je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja.

Takega bi jaz brez kančka slabe vesti prijavil pristojni inšpekciji. Prej bi pridobil informacije, za katero stanovanje gre, počakal, da bo čim bolj polno (višja kazen) in priskrbel dokazno gradivo.
Dokler imajo taki strici v lasti po 2, 3 stanovanja, bo v Ljubljani zmeraj premalo prostih stanovanj glede na povpraševanje.

Sem slucajno kaj zgresil in je v zadnjih nekaj dnevih postalo ilegalno oddajati stanovanje? Kolikor vem je to danes se vedno cisto legalna dejavnost. Ce si pa ti fovs, ker si ne mores privosciti stanovanja, medtem ko nekdo lahko kupi dva ali tri, pa dvomim da je to ravno nekaj, kar bo inspekcijo pretirano zanimalo.


Oddajati stanovanje je legalno, če imaš najemnike prijavljene. Ko pa nekdo kupi stanovanje samo za oddajo, mi je jasno, da tak najemnikov ne bo prijavil, ker bi sicer moral plačevati davek, njemu pa je cilj zaslužek. Takšno početje pa ni legalno in ga ne podpiram!

Tudi dveh kosov torte ne moreš dobiti, dokler vsi gostje nimajo na krožniku svojega kosa.

user4683 ::

Boomerang je izjavil:

tonttu je izjavil:

Boomerang je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja.

Takega bi jaz brez kančka slabe vesti prijavil pristojni inšpekciji. Prej bi pridobil informacije, za katero stanovanje gre, počakal, da bo čim bolj polno (višja kazen) in priskrbel dokazno gradivo.
Dokler imajo taki strici v lasti po 2, 3 stanovanja, bo v Ljubljani zmeraj premalo prostih stanovanj glede na povpraševanje.

Sem slucajno kaj zgresil in je v zadnjih nekaj dnevih postalo ilegalno oddajati stanovanje? Kolikor vem je to danes se vedno cisto legalna dejavnost. Ce si pa ti fovs, ker si ne mores privosciti stanovanja, medtem ko nekdo lahko kupi dva ali tri, pa dvomim da je to ravno nekaj, kar bo inspekcijo pretirano zanimalo.


Oddajati stanovanje je legalno, če imaš najemnike prijavljene. Ko pa nekdo kupi stanovanje samo za oddajo, mi je jasno, da tak najemnikov ne bo prijavil, ker bi sicer moral plačevati davek, njemu pa je cilj zaslužek. Takšno početje pa ni legalno in ga ne podpiram!

Torej lahko oddajajo samo tisti, ki so stanovanja dobili v dar, dedovali ali pa ukradli, ne pa tisti, ki so ga kupili? Vsak dan izvemo nekaj novega.

shm ::

user4683 je izjavil:

Boomerang je izjavil:

Oddajati stanovanje je legalno, če imaš najemnike prijavljene. Ko pa nekdo kupi stanovanje samo za oddajo, mi je jasno, da tak najemnikov ne bo prijavil, ker bi sicer moral plačevati davek, njemu pa je cilj zaslužek. Takšno početje pa ni legalno in ga ne podpiram!

Torej lahko oddajajo samo tisti, ki so stanovanja dobili v dar, dedovali ali pa ukradli, ne pa tisti, ki so ga kupili? Vsak dan izvemo nekaj novega.

Ne, tisti, ki so stanovanja dobili v dar, dedovali ali pa ukradli bodo plačevali davke ko bodo stanovanje oddajal. Tisti ki ga kupijo samo za oddajo pa bodo to počeli na črno.
Logično :))

tonttu ::

Boomerang je izjavil:

Oddajati stanovanje je legalno, če imaš najemnike prijavljene. Ko pa nekdo kupi stanovanje samo za oddajo, mi je jasno, da tak najemnikov ne bo prijavil, ker bi sicer moral plačevati davek, njemu pa je cilj zaslužek. Takšno početje pa ni legalno in ga ne podpiram!

Tudi dveh kosov torte ne moreš dobiti, dokler vsi gostje nimajo na krožniku svojega kosa.

Pa ti kdaj kaj pomislis, preden napises, ali napises pac kar tisto sekundo pride po nesreci mimo? Ja ce nekdo kupi stanovanje da bi ga oddajal, potem je 100% da se bo sel stvari nelegalno. Priblizno enako, kot recimo Mercator od Ljubljanskih mlekarn kupi 1000 litrov jogurta, in potem je kristalno jasno, da ga bo prodajal na crno, brez racuna in brez placevanja davkov. Mislim nihce ne dvomi v to, da bi kdorkoli, ki se gre business to delal legalno. Je ni firme, podjetnika ali posameznika, ki bi to delal... wtf????
To, da bi se mogoce velika vecina firm, podjetnikov in posameznikov, sla stvari legalno ti pa ne pride na misel, kajne?

Utk ::

Oddajati stanovanje je legalno, če imaš najemnike prijavljene. Ko pa nekdo kupi stanovanje samo za oddajo, mi je jasno, da tak najemnikov ne bo prijavil, ker bi sicer moral plačevati davek, njemu pa je cilj zaslužek. Takšno početje pa ni legalno in ga ne podpiram!

Tudi dveh kosov torte ne moreš dobiti, dokler vsi gostje nimajo na krožniku svojega kosa.

Si pa res debil. Pardon, volilec Levice. Samo Levičarji imajo lahko tako zblojeno pamet, da so vsi, ki hočejo zaslužit, avtomatsko goljufi.

sci3nc3 ::

Berem tole temo in ne razumem, čemu toliko prahu, zakaj je nekdo kupil stanovanje in kaj bo z njim počel.

Če narod rine v Ljubljano, plačuje drage najemnine in s tem ustvarja povpraševanje (ki posledično dviguje cene), naj pač tako delajo.
Osebno sem raje 4 ure na busu/vlaku in vmes 3x presedam, kot da bi stanoval nekje sredi ljubljanskega betona. Sem raje "dnevni migrant" (in to povem s ponosom), pa tudi če bi se moral vsak dan v Ljubljano pripeljati iz Dunaja.

delavec44 ::

sci3nc3 je izjavil:


Osebno sem raje 4 ure na busu/vlaku in vmes 3x presedam, kot da bi stanoval nekje sredi ljubljanskega betona.


Mazohist.

A ravno zaradi gužve ob konicah na vseh mestnih vpadnicah pač nekateri raje stanujejo v Lj. Z zmanjšanjem potnih stroškov (nova univerzalna vozovnica) se bo to še bolj izrazilo.

sci3nc3 ::

delavec44 je izjavil:

sci3nc3 je izjavil:


Osebno sem raje 4 ure na busu/vlaku in vmes 3x presedam, kot da bi stanoval nekje sredi ljubljanskega betona.


Mazohist.

A ravno zaradi gužve ob konicah na vseh mestnih vpadnicah pač nekateri raje stanujejo v Lj. Z zmanjšanjem potnih stroškov (nova univerzalna vozovnica) se bo to še bolj izrazilo.


Konica je na cesti, ker bi se vsi najraje pripeljali do pisalne mize v pisarni - če bi bilo izvedljivo. Ampak to konico povzročajo tudi taki, ki stanujejo v Ljubljani, ker usesti se na kolo ali kakšen kilometer hoditi je družbeno nesprejemljivo.

Najučinkovitejša pot iz periferije v center Ljubljane je še vedno vlak. Tudi če ima 30-minutno zamudo in lahko med potovanjem delam, mi gre to v delavni čas in ničesar ne izgubim. Glede na to, da se vse draži (vinjeta, parkirišča) in se na drugi strani veliko vlaga v obnovo železnic, lahko računaš, da bo v prihodnje tak način potovanja postal številka 1. Sicer pa, po tujini se vozijo precej dlje in veliko več z javnim prevozom.

MIHAc27 ::

Sem 3 leta živel izven LJ, sedaj spet 2 meseca znotraj obroča.... vesel k radio.
Enim je vseeno za dnevne migracije. Prav. Nas je pa ogromno, ki bi se temu radi izognili. 30 do 45minut mi je nekako sprejemljivo v eno smer. Kako daleč ob konici prideš z tem si lahko mislite. Včasih že do obvoznice komaj.

Ljubljana se bo razbremenila, ko bo javni prevoz, pa tudi ceste boljše, pretočne. Torej ne kmalu. Kdor ima denar, naj investira v nepremičnine. Garantiram v LJ ne bo padca še nadaljnih 10let vsaj*


*Če ne bo kake hude naravne katastrofe/vojne, seveda.

user4683 ::

MIHAc27 je izjavil:

Garantiram v LJ ne bo padca še nadaljnih 10let vsaj

Pa res.

Likalnik ::

Boomerang je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja.


Takega bi jaz brez kančka slabe vesti prijavil pristojni inšpekciji. Prej bi pridobil informacije, za katero stanovanje gre, počakal, da bo čim bolj polno (višja kazen) in priskrbel dokazno gradivo.

Dokler imajo taki strici v lasti po 2, 3 stanovanja, bo v Ljubljani zmeraj premalo prostih stanovanj glede na povpraševanje.


kot kaj bi pa prijavil? kaj je ta kateri oddaja naredil narobe? lahko odda v dolgoročni najem...lahko odda v kratkoročni najem (če seveda ima vsa soglasja in če oddaja tako kot veleva zakon).....torej kaj bi inšpektorju rekel? Da bi prijavil soseda Janeza, ker oddaja stanovanje??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

MIHAc27 ::

user4683 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Garantiram v LJ ne bo padca še nadaljnih 10let vsaj

Pa res.



Ok zmotil sem se. Hitro vsi v LJ prodajte nepremičnine, dokler so še kaj vredne. Ponudim 1000€ na m2. Pa ne me vsi zasut z ponudbami prosim.

c3p0 ::

Noben trg ne gre samo gor, oz. se pregreje. Je pa problem najt lokalni minimum, primeren za nakup. Če rabiš pa tako kupiš, ne glede na vse (če imaš šolde).

PrihajaNodi ::

c3p0 je izjavil:

Noben trg ne gre samo gor, oz. se pregreje. Je pa problem najt lokalni minimum, primeren za nakup. Če rabiš pa tako kupiš, ne glede na vse (če imaš šolde).


Maja ustavla se bo samo prodaja. Samo vedi da ce bo trg nepremicnin padu bos tud ti brez sihta
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

LeQuack ::

user4683 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Garantiram v LJ ne bo padca še nadaljnih 10let vsaj

Pa res.



To je tko kot plezanje na Everest. Zdaj so cene v kampu in so si vzele počitek, potem pa spet strmo gor!
Quack !

user4683 ::

Only time will tell. Z upostevano inflacijo je tole ze mogoce kamp 4 :))

Likalnik ::

PrihajaNodi je izjavil:

Odvisno od lolacije in locenega vhoda. Sicer pa:
- ne samskih mamic
- druzin
- najboljsi so loceni moski, pa malo kuhajo tako da ne tacajo velik po kuhinji. Ti delajo, cistijo, pa se ze zenskam se jim ni vec ukvarjati.
To je vsa filozofija


tako je...lahko potrdim napisano....v naši družini smo celo moje otroštvo oddajali spodnje nadstropje najemnikom.....ampak smo imeli zahtevo, da se odda samo samskim moškim...drugače se raje ne odda. Za celo družino itak ni bilo prostora, ker gre za manjšo garsonjero. Za samskega moškega ali par je pa bilo dovolj.

Imeli smo par samskih moških po par let notri in smo imeli dobre izkušnje.

se pa spomnim, da so bile težave pri iskanju takega potencialnega najemnika...takrat še ni bilo socialnih omrežji in si dal v oglas poleg ostalih podatkov še tel.številko....in so klicale "babe" z mulci, če bi njim oddali in, ko si povedal svoje zahteve si lahko poslušal komentarje, če sem peder, če imam fetiš na moške, zakaj smo tako krivični itd....podobno se sedaj dogaja na socialnih omrežjih.
če imaš jajca, daj na FB market oglas, da oddajaš stanovanje izključno samskemu moškemu....te živega pojedo...že to, da napišeš, da bi oddal paru brez otrok ali brez živali, te bodo linčali v komentarjih.

Uglavnem ja....če oddajaš v svoji hiši moraš biti kar izbirčen...pa mogoče kakšen € nižje postaviti ceno zato, da je sprejemljivo za eno osebo.

user4683 ::

Mi pa oddajamo mladi družini s psom že nekaj let, za stanovanje pa skrbijo bolje, kot bi verjetno skrbeli mi sami. Še dobro, da vsi odganjate takšne najemnike, da imamo potem normalni najemodajalci malo več izbire :)

Utk ::

Ja, zanimivo, kako je (vsaj) 80% ljudi ali volilcev Svobode, Levice ali pa krščanov, sami človekoljubi in demokrati, ko pa pride do konkretne situacije, bi pa vsi nekaj omejevali kako sme nekdo živet.
Zgleda da nas je normalnih in objektivnih res prekleto malo. Pa to ne pomeni, da dovoliš v stanovanju karkoli se kdo spomne, ampak gledat kdo hodi na obisk, če ima otroka ali ne, itd., to je pa malo preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Likalnik ::

user4683 je izjavil:

Mi pa oddajamo mladi družini s psom že nekaj let, za stanovanje pa skrbijo bolje, kot bi verjetno skrbeli mi sami. Še dobro, da vsi odganjate takšne najemnike, da imamo potem normalni najemodajalci malo več izbire :)


no vidiš...potem se vse lepo porazdeli...ti vzameš družine s tremi otroci + dva psa...jaz pa vzamem samske ljudi in smo vsi zadovoljni:)

user4683 ::

Samo jaz jim lahko kasiram vec, ker jih 90% najemodajalcev zaradi neke fobije ne mara :))

urli ::

user4683 je izjavil:

Samo jaz jim lahko kasiram vec, ker jih 90% najemodajalcev zaradi neke fobije ne mara :))


Fobija? Imam izkusnje z mačkami in psi. Prve vse popraskajo ne glede na to, koliko praskalnikov je v stanovanju in da jim režeš kremplje. Če imaš usnjeno/tekstilno sedežno, posteljo... pričakuj vse popraskano in uničeno. Naučiti se mačk nič ne da. 24h na dan pa nihče ni doma. Pri psih je pa tako, da smrdijo kor dihurji. Kjerkoli sem bil in da so imeli psa, je sedezna tko smrdela, da mi je šlo na kozlanje takoj ko sem se usedel. Zanimivo pa, da si nekateri lastniki to ne bodo priznali in bodo vztrajali, da nic ne smrdi. Seveda ne, ko so se pa že čisto adaptirali na ta smrad po dreku. Poleg tega pa so psi tudi veselo porajsajo laminat, parket, tudi vrata... ni da ni. Pač v igri ko divjajo in kaj lovijo ipd. Tako da to ni nobena fobija, živali pač lahko stanovanje, pohištvo precej uničino. Zdaj če maš neko opremo iz 80 se ne boš sekiral, če imaš vse novo oz. sodobno, pa bos načeloma bolj pazljiv.

user4683 ::

urli je izjavil:

lahko

Seveda lahko, ampak tako kot ne oddaš čisto vsakemu (idealnemu samskemu) moškemu, tudi ni potrebe oddati čisto prvemu lastniku z otroki ali živalmi, ki pride mimo. Stanovanje je bilo obnovljeno 5 let nazaj - oljen parket, pohištvo po meri... ker je bilo prenavljano za nas (in naše pse), pa se je življenje malo obrnilo in se sedaj že lep čas brez težav oddaja - najprej familiji z neko leno mačko in staro čivavo in trenutno familiji z otrokom in nekim malim, a vzgojemim ščenetom.

PrihajaNodi ::

Likalnik je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Odvisno od lolacije in locenega vhoda. Sicer pa:
- ne samskih mamic
- druzin
- najboljsi so loceni moski, pa malo kuhajo tako da ne tacajo velik po kuhinji. Ti delajo, cistijo, pa se ze zenskam se jim ni vec ukvarjati.
To je vsa filozofija


tako je...lahko potrdim napisano....v naši družini smo celo moje otroštvo oddajali spodnje nadstropje najemnikom.....ampak smo imeli zahtevo, da se odda samo samskim moškim...drugače se raje ne odda. Za celo družino itak ni bilo prostora, ker gre za manjšo garsonjero. Za samskega moškega ali par je pa bilo dovolj.

Imeli smo par samskih moških po par let notri in smo imeli dobre izkušnje.

se pa spomnim, da so bile težave pri iskanju takega potencialnega najemnika...takrat še ni bilo socialnih omrežji in si dal v oglas poleg ostalih podatkov še tel.številko....in so klicale "babe" z mulci, če bi njim oddali in, ko si povedal svoje zahteve si lahko poslušal komentarje, če sem peder, če imam fetiš na moške, zakaj smo tako krivični itd....podobno se sedaj dogaja na socialnih omrežjih.
če imaš jajca, daj na FB market oglas, da oddajaš stanovanje izključno samskemu moškemu....te živega pojedo...že to, da napišeš, da bi oddal paru brez otrok ali brez živali, te bodo linčali v komentarjih.

Uglavnem ja....če oddajaš v svoji hiši moraš biti kar izbirčen...pa mogoče kakšen EUR nižje postaviti ceno zato, da je sprejemljivo za eno osebo.


Ma kaki peder. Moski ki so loceni (ali samski) in se ne zapijejo hocejo samo jeben mir. Tam po 30 ali 35 naprej. Opcija so se dobro pozicionirani upokojenci. Samske zenske pa da ne govorim. Fetis na zivali, kuhanje, voznja tipov v flete.

Likalnik je izjavil:

user4683 je izjavil:

Mi pa oddajamo mladi družini s psom že nekaj let, za stanovanje pa skrbijo bolje, kot bi verjetno skrbeli mi sami. Še dobro, da vsi odganjate takšne najemnike, da imamo potem normalni najemodajalci malo več izbire :)


no vidiš...potem se vse lepo porazdeli...ti vzameš družine s tremi otroci + dva psa...jaz pa vzamem samske ljudi in smo vsi zadovoljni:)


Ja, samo moske. Zensk se izogibamo v velikem obsegu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

Ampak tisti, ki se izogibate najemnikom s hisnimi ljubljencki, zakaj jim ne date preprosto moznost, da vplacajo konkretno varscino v znesku vrednosti opreme, ki jo lahko zival unici?

Ce je to 5k, bo pac 5k.
Poleg tega napisete v pogodbo, da bo najemnik ob izselitvi temeljito ocistil stanovanje oz bo kril stroske cistilnega servisa.

Problem solved.

Jaz razmisljam iti nekoc v najem. Imam 2 macki, za kateri vem, da bi unicili vsaj kak kos pohistva (laminat/parket pa je pretrd da bi bilo kaj opaziti).
No, potencialnemu najemodajalcu bom to povedal ter mu ponudil primerno varscino ter seveda kritje cistilnega servisa ob izselitvi. Najraje pa bi dolgorocno najel stanovanje brez pohistva (razen kuhinje).

Utk ::

Ker se nikomur ne da na koncu kregat, ali kavč toliko smrdi, da je defacto uničen ali ga samo malo požajfaš in je dober.

Tudi kaka praska na vratih, omaricah, tudi v kuhnji, na hladilniku. Sej ne boš šel menjat vrat zarad ene praskice in do neke meje je to normalno, se zgodi, tudi brez živali. Ampak kaj pa boš...naslednjemu najemniku zato računal 50 evrov manj? Nekateri so picajzli in enostavno ne bojo vzeli zarad takih malenkosti. Tistih, ki jim je vseeno za vse, tistih pa nihče noče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Likalnik ::

ZveeZ je izjavil:

Ampak tisti, ki se izogibate najemnikom s hisnimi ljubljencki, zakaj jim ne date preprosto moznost, da vplacajo konkretno varscino v znesku vrednosti opreme, ki jo lahko zival unici?

Ce je to 5k, bo pac 5k.
Poleg tega napisete v pogodbo, da bo najemnik ob izselitvi temeljito ocistil stanovanje oz bo kril stroske cistilnega servisa.

Problem solved.

Jaz razmisljam iti nekoc v najem. Imam 2 macki, za kateri vem, da bi unicili vsaj kak kos pohistva (laminat/parket pa je pretrd da bi bilo kaj opaziti).
No, potencialnemu najemodajalcu bom to povedal ter mu ponudil primerno varscino ter seveda kritje cistilnega servisa ob izselitvi. Najraje pa bi dolgorocno najel stanovanje brez pohistva (razen kuhinje).



ker ti noben ne bo dal 5k varščine...že če mu rečeš,d a bi rad dvojno najemnino kot varščino te postrani gleda.

ko pa gre ven pa tudi, če je slučajno kaj uničeno in če zadržiš tisto bogo najemnino in ti mora za nastale poškodbe še kaj doplačati...te vsi samo nekam nabijejo (kam si lahko sam predstavljaš)...kar hočem povedati je ob morebitni škodi zelo težko kakeršen koli € dodatno dobiti za nastalo škodo.

Z leti ugotoviš, da je VELIKO lažje in cenejše imeti najemnika brez otrok in živali....vse kar je drugače je večji rizik za najemodajalca, da bo imel dodatne stroške.

so imeli starši najemnika kateri je pokril uničen parket z tepihom...ko je odšel (starši so ob odhodu pogledali stanovanje) nihče pa ni dvignil preproge...spodaj pa parket čisto uničen....in kaj boš naredil v tem primeru? ga šel tožit?
pač lepo si dal obnoviti parket...ali pa pustiš takega za naslednjega najemnika....ampak to ni način.

PrihajaNodi ::

No pa smo se ujeli. Kot najemodajalca te zanimajo enostavne resitve. Ce je druzina pa ostane brez dohodka jih ne mors vn vrzt plus tega je vecji rizik za skodo. Tip bo pa sam sel in se ne bo zabubil notr. Sama varscina sploh nima toliko veze kot skrbi in stroski ki lahko nastanejo z zivalmi ali druzino.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tony1 ::

Utk je izjavil:

Ker se nikomur ne da na koncu kregat, ali kavč toliko smrdi, da je defacto uničen ali ga samo malo požajfaš in je dober.


Točno. Ker zaradi psa na koncu smrdi celo stanovanje (pasjeljubci že kolabirajo), oni so pa navajeni nanj in ga ne zavohajo.

Kot tisti v sosednji temi, ki razlagajo, da so nehali nositi deodorante "in nimajo nobenih težav". Sami nimajo težav, imajo jih pa vsi drugi okoli njih, ki so fasali že žulje na kazalcu in sredincu od tiščanja nosnic skupaj...

Povsem enostavno je, flet je moja lastnina in moj kaprica, kdo bo lahko najemnik je zadnja beseda.

netopypy ::

Zastonj veselje, IFI je bilo. Oddaja batine sele pridejo, bom inspiciran najbrz, PVM!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()

Invictus ::

tony1 je izjavil:


Točno. Ker zaradi psa na koncu smrdi celo stanovanje (pasjeljubci že kolabirajo), oni so pa navajeni nanj in ga ne zavohajo.

Ja, kolegu smrdi cela bajta, ker ima psa noter.

Njegovi se pa ne da preveč pucat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

Če imaš psa čez dan spuščenega na vrtu/dvorišču/v uti, potem je logično, da bo pes smrdel. Če pa gre 2x na dan na sprehod, preostanek časa pa preživi notri, potem ne smrdi (razen če po kakšnem polju in gnoju hodi, ampak to ga moraš itak umiti).

Tipični slovenceljni pa itak psa ruknejo ven na dvorišče, ker se jim ga ne da na sprehode peljat, pol pa smrdijo in lajajo cele dneve. Ne vem kaj je potem point, da ga sploh imaš..

Likalnik ::

velikBrokoli je izjavil:

Če pa gre 2x na dan na sprehod, preostanek časa pa preživi notri


Bogi pes...cele dneve zaprt notri v stanovanju...2x na dan ga spustiš za 15 minut ven...take bi jaz prijavil inšpekciji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

velikBrokoli ::

Dva enourna sprehoda, zjutraj in popoldne, vmes pa z mano čilira v stanovanju? Kje je problem, a to je za inšpekcijo :))

Pes mora biti na ketni na dvorišču in cele dneve lajat? To pa ni za inšpekcijo? Lol
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig najemnine zaradi inflacije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27630003 (8550) energetik
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11126827 (15507) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22435975 (29229) poweroff
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21062695 (44228) Mato989

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29454693 (45075) KAVINSKY

Več podobnih tem