» »

oddaja kdo stanovanje(a) tukaj?

oddaja kdo stanovanje(a) tukaj?

1
2
3 4 5

PrihajaNodi ::

To ali pa odajanje na crno. Vseeno je kazen manjsa kot jebenih 27%. Pa ce oddajas par let. Itak vsi na crno al pa manjsa najemnina tko da.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

coderX ::

PrihajaNodi je izjavil:

To ali pa odajanje na crno. Vseeno je kazen manjsa kot jebenih 27%. Pa ce oddajas par let. Itak vsi na crno al pa manjsa najemnina tko da.

recimo da maš s.p. nomiran in neko drugo dejanovst, samo dodaš oddajanje pa je davek 4%. Win

PrihajaNodi ::

coderX je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

To ali pa odajanje na crno. Vseeno je kazen manjsa kot jebenih 27%. Pa ce oddajas par let. Itak vsi na crno al pa manjsa najemnina tko da.

recimo da maš s.p. nomiran in neko drugo dejanovst, samo dodaš oddajanje pa je davek 4%. Win


Thnx. Sej z normirancem samo to delat se pa tud da? Nisem še dost gledal, ko bo cajt grem podrobno v to:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

PrihajaNodi je izjavil:

To ali pa odajanje na crno. Vseeno je kazen manjsa kot jebenih 27%. Pa ce oddajas par let. Itak vsi na crno al pa manjsa najemnina tko da.


No pol vas/nas pa obirajo pri drugih zadevah, kot so dražje gorivo, dražji vrtci, slabše ceste, pa cene zavarovanja gor storitve v zdrav.dol...
konec koncev tud cena hrane v višave.

coderX ::

PrihajaNodi je izjavil:

coderX je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

To ali pa odajanje na crno. Vseeno je kazen manjsa kot jebenih 27%. Pa ce oddajas par let. Itak vsi na crno al pa manjsa najemnina tko da.

recimo da maš s.p. nomiran in neko drugo dejanovst, samo dodaš oddajanje pa je davek 4%. Win


Thnx. Sej z normirancem samo to delat se pa tud da? Nisem še dost gledal, ko bo cajt grem podrobno v to:)

se da ja samo to. Drugače najboljše naprimer da delaš neki preko s.p. , pa zraven na s.p. oddajaš pa samo 4% davka, win.

PrihajaNodi ::

coderX je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

coderX je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

To ali pa odajanje na crno. Vseeno je kazen manjsa kot jebenih 27%. Pa ce oddajas par let. Itak vsi na crno al pa manjsa najemnina tko da.

recimo da maš s.p. nomiran in neko drugo dejanovst, samo dodaš oddajanje pa je davek 4%. Win


Thnx. Sej z normirancem samo to delat se pa tud da? Nisem še dost gledal, ko bo cajt grem podrobno v to:)

se da ja samo to. Drugače najboljše naprimer da delaš neki preko s.p. , pa zraven na s.p. oddajaš pa samo 4% davka, win.


Hja sam če maš ene 3 - 4 flete se da ok žvet od tega.

zobnik je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

To ali pa odajanje na crno. Vseeno je kazen manjsa kot jebenih 27%. Pa ce oddajas par let. Itak vsi na crno al pa manjsa najemnina tko da.


No pol vas/nas pa obirajo pri drugih zadevah, kot so dražje gorivo, dražji vrtci, slabše ceste, pa cene zavarovanja gor storitve v zdrav.dol...
konec koncev tud cena hrane v višave.


To pa najbolj udari srednji sloj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Tidule je izjavil:

Tisto sekundo, ko si se odvlekel v Romunijo je slo na bolje.


Aha, je šel ven? Na srečo!
No zdaj, s svojim negativizmom, naj izgine še od tukaj.
Pa naj po romunskih forumih serje. Pa bo še bolje.

P.S. Da greš pa v vukojebino Romunijo in iomaš jajca reči, da je v Sloveniji slabo mora biti pa res nekaj hudo narobe s tabo, haha.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

delavec44 ::

Najprej hvala za podatek kolikšen je davek v Romuniji.


Je pa kar ironično, da v tej temi negativizem stresa, v temi za kripto se pa pizdi, ko so drugi pesimisti. Roboti vse berejo, tudi tukaj :D

c3p0 ::

Globoke rane...

Zako ::

Midva pa z mojo boljos polovico in hcerko zivimo v najemniskem stanovanju. Najemnino placam 1x letno za celo leto vnparej, stroske placujem sproti. Ko sem najemal stanovanje, sem predstavil kdo bo vse zivel notr, objasnil da imam SP in da imam redne prilive in da placam letni najem v enkratnem znesku z gotovino. Se spogajal za dobro ceno, 900 EUR za 120 m2 pod Smarno, in nam je super.
Poleg tega, moja oddaja svoje stanovanje (1 sobno v Siski) in denar od najmenine gre lepo njej in nimam nobenih tezav z oddajanjem.

Seveda se vprasam zakaj ne kupim stanovanja ali hise, zato ker bo to stanovanje v katerem smo sedaj na prodaj cez 2 leti, v tem casu lepo varcujem in takrat pomaham z cashom in kupim flat brez kredita. Ce mi rata, bo super. Ce ne bom tole kupil, bom takrat neki manjsega in se bo oddajalo, dokler hcerka ne bo se odsilela bomo pa v najemu.

Vsi imamo nekaj v glavi, da moras imet svoje stanovanje, in to nam samo otezuje zivljenje, v primerjavi z tujino, kjer so najemi nekaj obicajnega, in da, tudi oddajanje stavnovanje v hisi, kjer lastnik hise zivi (sem bil najmenik v tujini v taki obliki) in je bilo odlicno. Lepo smo se razumeli in ni bilo nobenih tezav. Placevanje najema je bilo nekaj normalnega, noben ni niti posmilil, da ne bi pacal najemnine, tako kot se to dela v Sloveniji.
Sam menim, da je drzava, tista, ki bi morala uredit stanovanjsko problematiko, gradnja najmniskih stanovanja, po neki pristopni ceni, potem uredit zakonodajo glede pravic/obveztnosti najemnika in najemodajalca. Pa kdor sanja, da bo sklad zgradil 10.000 stanovanj se krepko moti, saj je politiki in bogatim taksno stanje, kot je najboljs vsec. Oddajajo stanovanje z minimalnimi vlozki v opremo in vzdrzevanje ter poberejo denar (gotovino) od najmenika in ne placujejo davkov. Zamisle, ce bi vi imeli enak polozaj, kaj bi naredili? Moja boljsa polovica, ki oddaja svoje stanovanje ima tocno tak pogled - dvignila je najmenino (za 1 sobno 600 EUR), pa je trenutna najmenica ponudla 650 EUR, samo da bi njej oddala stanovanje, ker da isce ze zelo dolgo in da ji ni bilo nic vsec, pa je pripravljena dat se malo vec, samo da bo ona dobila v najem to stanovanje. Sedaj se pa zamislite kam gre Slovenija....

Lepo je tistim, ki dobijo stanovanje od starsev ali babic/dedkov/stricev/tet, oz. da imajo ze v startu neko pomoc...
Zako je zakon!!!

ZveeZ ::

Zako je izjavil:


Seveda se vprasam zakaj ne kupim stanovanja ali hise, zato ker bo to stanovanje v katerem smo sedaj na prodaj cez 2 leti, v tem casu lepo varcujem in takrat pomaham z cashom in kupim flat brez kredita. Ce mi rata, bo super. Ce ne bom tole kupil, bom takrat neki manjsega in se bo oddajalo, dokler hcerka ne bo se odsilela bomo pa v najemu.


Si predlagal lastniku, ce ti ga proda na "rent2buy" nacin?
Das polog, placas mesecni najem X let in nato se preostali del kupnine.
Tako ne gre denar od najema "v zrak", najemodajalec se ne ubada z iskanjem kupca in ostane on lastnik dokler vsega ne odplacas (verjetno mu je to v interesu zaradi davcnih "ugodnosti").

Zako ::

ja, sem, pa ni bil za, saj meni, da ne vemo kaksne bodo cene veljaje takrat. Lej, me ne moti, 2 leti bom pac vrgel v zrak denar...
Zako je zakon!!!

MIHAc27 ::

Nič ne boš vrgel v zrak... na toplem boš pa familija tudi.

Drugače 950 pa da vnaprej plačaš 1 leto se tudi ne sliši blazno poceni. Je pa res nad 100m2 so stanovanja redka in takoj gredo v promet.

zobnik ::

V svobodi in kapitalizmu lahko vsak kupi kar hoče, če si kreditno sosoben, vzameš kredit in ti ga najemniki odplačujejo, obrok je nekje 400-600 evrov. Še vedno ti ostane mal od najemnine tolk da se stanovanje ureja.....lahko 2 stanovanja in oddaja v najem ali 2 hiši, ampak v svobodi se lahko tud cena vrtca dvigne, da slabšo hrano v šoli, ne penzije ne uskladijo z inflacijo, se ruši zdravstveni sistem no pa saj ste na tekočem z novicam, kaj vam bom razlagal. Pika na i vam še kanalizacije gradijo nad vodo....sploh tam nekje v LJ in najbrž tud drugje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

PrihajaNodi ::

Zako je izjavil:

Midva pa z mojo boljos polovico in hcerko zivimo v najemniskem stanovanju. Najemnino placam 1x letno za celo leto vnparej, stroske placujem sproti. Ko sem najemal stanovanje, sem predstavil kdo bo vse zivel notr, objasnil da imam SP in da imam redne prilive in da placam letni najem v enkratnem znesku z gotovino. Se spogajal za dobro ceno, 900 EUR za 120 m2 pod Smarno, in nam je super.
Poleg tega, moja oddaja svoje stanovanje (1 sobno v Siski) in denar od najmenine gre lepo njej in nimam nobenih tezav z oddajanjem.

Seveda se vprasam zakaj ne kupim stanovanja ali hise, zato ker bo to stanovanje v katerem smo sedaj na prodaj cez 2 leti, v tem casu lepo varcujem in takrat pomaham z cashom in kupim flat brez kredita. Ce mi rata, bo super. Ce ne bom tole kupil, bom takrat neki manjsega in se bo oddajalo, dokler hcerka ne bo se odsilela bomo pa v najemu.

Vsi imamo nekaj v glavi, da moras imet svoje stanovanje, in to nam samo otezuje zivljenje, v primerjavi z tujino, kjer so najemi nekaj obicajnega, in da, tudi oddajanje stavnovanje v hisi, kjer lastnik hise zivi (sem bil najmenik v tujini v taki obliki) in je bilo odlicno. Lepo smo se razumeli in ni bilo nobenih tezav. Placevanje najema je bilo nekaj normalnega, noben ni niti posmilil, da ne bi pacal najemnine, tako kot se to dela v Sloveniji.
Sam menim, da je drzava, tista, ki bi morala uredit stanovanjsko problematiko, gradnja najmniskih stanovanja, po neki pristopni ceni, potem uredit zakonodajo glede pravic/obveztnosti najemnika in najemodajalca. Pa kdor sanja, da bo sklad zgradil 10.000 stanovanj se krepko moti, saj je politiki in bogatim taksno stanje, kot je najboljs vsec. Oddajajo stanovanje z minimalnimi vlozki v opremo in vzdrzevanje ter poberejo denar (gotovino) od najmenika in ne placujejo davkov. Zamisle, ce bi vi imeli enak polozaj, kaj bi naredili? Moja boljsa polovica, ki oddaja svoje stanovanje ima tocno tak pogled - dvignila je najmenino (za 1 sobno 600 EUR), pa je trenutna najmenica ponudla 650 EUR, samo da bi njej oddala stanovanje, ker da isce ze zelo dolgo in da ji ni bilo nic vsec, pa je pripravljena dat se malo vec, samo da bo ona dobila v najem to stanovanje. Sedaj se pa zamislite kam gre Slovenija....

Lepo je tistim, ki dobijo stanovanje od starsev ali babic/dedkov/stricev/tet, oz. da imajo ze v startu neko pomoc...


Eh sej normalno da jim poves da ce se placuje bo vse ok ce pa ne bodo pa problemi in meje postavis v startu. Se jih znebis ze 80% problematicnih. Pa pol al mas prjavlenga al ne v obeh primerih ce je ena strank zajebana drzava ne pomaga. Lohk sam odvetniki kasirajo. Itak ce ti uletu nekdo k ma kes za 1 let al pa 3 mesce vnaprej vzames njega. Ce ti pa uleti mamica ki zeli neke papirje za olajsave pa jasno da reces ne:) tko pac je.
Najslabse izkusnje so samske mamice in samske zenske. Kuha pa nasvinja ti tolk da je joj.
Pa btw tile najemi so se razsirili v sloveniji v zadnjih 15 letih. Razlog so tudi locitve in feminizem. Prej je vsak zrihtal v mansardi pri starcih in so ziveli generacijsko.
Kako pa indijci prezivijo 5 familij v eni bajti?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Vcasih si lahko zgradil hiso na lastni zemlji. Dandanes imamo od drzave pozegnan monopol in temu primerne cene. To je bila poglavitna razlika. CE bi lahko danes kupil njivo in zgradil hiso, problema s pomankanjem nepremicnin ne bi bilo.

zobnik ::

Je rezervirano za bogatejši sloj, ker nekdo mora za te potem dogradit ceste, pločnike, vodovod, to so načeloma delavci za 900 neto ko lahko o kaki nepremičnin samo sanjajo. Seevda se da tudi tako ampak taka gradnaj traja 10 let+

Summanus1 ::

Stanovanj ni, ker firme uvažajo delavce prek agencij, ki zasedejo vse. Država naj lepo prisili delodajalce, da ob uvozu delavcev za njih še priskrbijo stanovanja ali sobe, zgradijo naj blok ali dva ali pa naj nehajo uvažat. Delodajalci poberejo profit mladi pa jebejo ježa in ne pridejo do stanovanja. Super država.

Kako bo neka mlada družina se borila proti 5 Turkom, ki zvišajo najemnino samovoljno za 100EUR? Še vedno jih pride ceneje tudi če ponudijo več, ker spijo en na drugem, vse uničijo in zasmradijo, denar pa odpeljejo domov in ne doprinesejo ničesar družbi.

Mladi pa ne delajo otrok, ker nimajo rešenega stanovanjskega problema. Zelo enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Summanus1 ()

delavec44 ::

Kako ne doprinesejo nič družbi, če delajo tu?

Kaj pa potem šele migrantje na "sociali" doprinesejo razen zasedanja azilnih domov in socialnih stanovanj.

ps. šele sedaj videl, da novemu trolu odgovarjam, škoda časa

Zgodovina sprememb…

Summanus1 ::

Migrantje zasedajo stanovanja, ki so namenjena njim. Delavci pa odžirajo stanovanja mladim družinam, katere otroci bodo (ob pravilni vzgoji) doprinesli x20 dodane vrednosti. Nisi dorasel debati katero sem načel, žal si preveč ozkogled.

Denar mora za uspešno ekonomijo krožit in ne biti outsourcan v neko vukejebino sredi Bosne. Tistih 300e na mesec kar zapravijo pri nas pa itak odnesejo v pekarne svojim kameradom aka pralnicam denarja.

P.s. Starost mojega accounta ne spremeni dejstva da nisi dorasel debati, škoda časa. Pa lep teden za trakom ti želim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Summanus1 ()

PrihajaNodi ::

Romunija uvaza indijce in pakistance ce vas kaj tolazi:) delajo dobesedno kot suznji. To se dogaja po celi evropi. Zivi jih 5 skupaj pol pa drnar poslje dol ali pa upa da pride v eu. Vseen bols kot Dubaj za njih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Koga briga vukojebina Romunija?
Izgini še na romunske forume smetiti! To, da si izginil iz naše države je bil prvi (dober) korak za nas.
Zdaj se pa dokončno odstrani. Drugega, kot smetiti ne znaš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

PrihajaNodi ::

:))kdo pa je tebe tepel ko si bil mlad? Saj bo, leta prinesejo svoje
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

FireSnake ::

Nihče, lepo živim v domovini.
Ti si pa šel v vukojebino, kot stekel pes. Zdaj bi pa po naši domovini pljuval.
Zato: zgini še na romunske forume in nas reši tvoje prisotnosti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrihajaNodi ::

:))
Nic ti ne bomo oddajali
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Tidule ::

PrihajaNodi je izjavil:

Romunija uvaza indijce in pakistance ce vas kaj tolazi:) delajo dobesedno kot suznji. To se dogaja po celi evropi. Zivi jih 5 skupaj pol pa drnar poslje dol ali pa upa da pride v eu. Vseen bols kot Dubaj za njih.

Ja, romuni uvazajo tudi slovenski gnoj, tako da o njih samo najlepse, da so se tako zrtvovali.

PrihajaNodi ::

Gre se kjer je denar>:D da se lahko potem kupi nepremicnine v sloveniji in oddaja
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kloko ::

PrihajaNodi je izjavil:

Gre se kjer je denar>:D da se lahko potem kupi nepremicnine v sloveniji in oddaja

Seveda, potem na stara leta pa socialo cuzat nazaj v domovino ...

NuMaN ::

PrihajaNodi je izjavil:

Gre se kjer je denar>:D da se lahko potem kupi nepremicnine v sloveniji in oddaja


Da pa boš še malenkost več nakupčkal za jesen življenja, pa živiš raje v mamini kleti kot v enem izmed svojih lastniških stanovanj.

lemur233 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ko socialc v mamini kleti sanja o tem da bi oddajal nepremicnino.


:))
Nimas pojma. Loceni, samski moski z dolocenimi znanji so zlata vredni najemniki.


Eni ne marajo prejemati BJ od moškega.

PrihajaNodi ::

lemur233 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ko socialc v mamini kleti sanja o tem da bi oddajal nepremicnino.


:))
Nimas pojma. Loceni, samski moski z dolocenimi znanji so zlata vredni najemniki.


Eni ne marajo prejemati BJ od moškega.


Vazno je da je najemnina redna.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

user4683 ::

Zanimivo da ko slovenski gnoj uvozijo nemci, avstrijci, nizozemci, svicarji, americani etc je pa vse ok. ;(( :))

PrihajaNodi ::

Jezi jih ker so sli romuni naprej in lahko brez problema dobis ok siht tud kle oz boljse pogoje kot v slo al pa tud avstriji ce hoces. Jbga, svet gre dalje. Eni nismo za police filat pa avte lakirat v magni.

Kot mejhn otrok ko fukne vse igrace v kot ker se svet ne obnasa po njohovo so eni slovenci;)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

a_borlak ::

Oddajam stanovanje, pogodba preko notarja skupaj z izvršljivo odločbo, ki mi omogoča, da ko podnajemnik neha plačevati, ga lahko postavim ven ne glede na vse. To je vsa umetnost oddajanja. Aja, plačujem davke, da je mir.

Alayne ::

Jaz pa ne razumem tega z druzinami in mamicami. Imaš izvršljivo pogodbo in je to to.

Mi smo imeli res probleme karkoli najti. To so bili kot intervjuji za sluzbo. Nosila sem placilne liste ipd. Pa se smo res res dolgo iskali in na koncu preko poznanstvev dobili. Vsakic sem ponudila ponudbo nad trenutnimi trznimi najemninami in kavcijo 3 najemnin takoj.

Nazadnje ko smo le dobili nas je pa najemodajalec potem intervjuval zakaj si raje ne kupimo česa, če imamo res take dohodke. No, sedaj pravi, da lahko ostanemo kakor dolgo zelimo. Baje smo boljsi kot studenje. Z mozem kaj sama zrihtama in popravima. Placano je vse takoj ali vnaprej. Za otroka pa se trudiva, da ima cisto in mirno okolje (ne kadimo, ni zurk...).

Osebno imam res slabe izkusnje z enimi najemodajalci,tako da ni vedno vse enostransko. Pri enem sva sama sanirala zid (bila sem 7 mesecev noseca), ker je zaradi kurceve gradnje konstantno bil cel zid v spalnici v plesni. Odgovor lastnika je bil, da mu je vseeno in da naj luftama ali se pac preselima. Plesen je bila ze pred nama in neodvisni pleskar je potrdil, da nobeno luftanje ne pomaga, ce je zid v pm. V tistem pa nisma nasla nic primernejsega in sva vrgla v sanacijo tujega stanovanna par stotakov, da je bil mir.

PrihajaNodi ::

Jaz pa ne razumem tega z druzinami in mamicami. Imaš izvršljivo pogodbo in je to to.


Prvo kot prvo rabiš večje stanovanje, kot drugo težje najdeš zanesljive najemnike. Pri malih kvadraturah, samskih, ločeni moški in maš mir. Delajo, pridejo dam na kavč in gotovo:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

user4683 ::

Tudi notarsko izvrsljiva pogodba ni carobna palica in ne garantira, da se nekoga znebis "takoj ko ne placa", je pa pot precej precej boljsa (in hitrejsa) kot brez nje.

https://www.uradni-list.si/novice/pogle...

Pri presoji, ali je notarski zapis pogodbe o najemu stanovanja, v kateri sta določena redna odpovedna pravica najemodajalca in odpovedni rok, lahko izvršilni naslov za prisilno izpolnitev (neposredno izvršljivost) obveznosti vrniti predmet najema (izpraznitev stanovanja in njegovo izročitev najemodajalcu), moramo upoštevati še dve posebni pravili SZ-1. Po drugem odstavku 112. člena SZ-1 najemodajalec ne more zahtevati izselitve najemnika, dokler mu ne povrne vlaganj po 98. členu SZ-1. Tretji odstavek 112. člena SZ-1 pa določa, da se najemna pogodba ob sporu odpoveduje s tožbo. Spor nastane vedno, kadar najemodajalec trdi, da je pridobil pravico zahtevati izpraznitev in vrnitev stanovanja, najemnik pa trdi, da ta njegova obveznost še ni nastala, ker mu na primer najemodajalec ni povrnil vlaganj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

FireSnake ::

PrihajaNodi je izjavil:

:))
Nic ti ne bomo oddajali


Imam svojo, ne skrbi.
Druga (oziroma dve) je (sta) na poti.

Ti pa le bodi hlapec skupaj z indijci.
Samo iz foruma se nam še spokaj. Da si šel si tako potegnil najboljšo možno potezo.

Kot vidim, si pa še v hotelu mama.
In ti bi pridigal o življenju? Najprej začni kuhati in prati svoje cunje (osnove), šele nato se bomo pa naprej pogovarjali.
Zguba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

PrihajaNodi ::

:))
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

garfy ::

c3p0 je izjavil:

Grdi kapitalisti, pa bi jim še poplačevali preko sklada? Luka Mesec je ob branju tega posta ravno padel čez Kordiša in si poškodoval koleno.

Žal je tako, da država ščiti šibke (beri, med temi je ogromno izkoriščevalcev sistema) in imaš hitro problem, ko ugotoviš, da je pri nas lastnina drugorazredna tema, glavna je posest. Vmes pa so dolgoletni sodni postopki, kjer "kapitalist" plačuje odvetnike, socialc pa ima vse brezplačno.

Pa bognedaj, da komu dovoliš da si na naslov vpiše stalno prebivališče.

Če komu daš nedoločeno pogodbo o najemu si pa praktično končal s to nepremičnino.

to je nas en šiptar hotel nasrat z otroki, najprej si je zrihtal stalno bivališče pri nas v stanovanju....luksus stanovanje....in potem k sreči je prišel k nam račun da ga banka terja za denar....in smo šiptarja takoj ven vrgli....

V-i-p ::

a_borlak je izjavil:

Oddajam stanovanje, pogodba preko notarja skupaj z izvršljivo odločbo, ki mi omogoča, da ko podnajemnik neha plačevati, ga lahko postavim ven ne glede na vse. To je vsa umetnost oddajanja. Aja, plačujem davke, da je mir.

Ne, da je mir, ampak ker je prav tako.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

netopypy ::

nekje na forumu sem zasledil oddajanje nepremičnin preko normiranega s.p., kar se je lahko fino izteklo pred tem glede na normiranske razrede, glede na nov obračun pa ni več tako enostavno.

glede na skromnost ne kvalificiram ampak me vseeno zanima, kako to deluje?

kot fizičen lastnik nepremičnine oddajaš preko s.p., ki ni lastnik te nepremičnine? moraš prenesti nepremičnino na s.p.? vse tozadevne pogodbe so potem tudi na s.p.?

še enkrat, samo firbcam, samo gledam, če me lahko kje nategnejo.

blaz5 ::

netopypy je izjavil:

nekje na forumu sem zasledil oddajanje nepremičnin preko normiranega s.p., kar se je lahko fino izteklo pred tem glede na normiranske razrede, glede na nov obračun pa ni več tako enostavno.

glede na skromnost ne kvalificiram ampak me vseeno zanima, kako to deluje?

kot fizičen lastnik nepremičnine oddajaš preko s.p., ki ni lastnik te nepremičnine? moraš prenesti nepremičnino na s.p.? vse tozadevne pogodbe so potem tudi na s.p.?

še enkrat, samo firbcam, samo gledam, če me lahko kje nategnejo.


Glede oddajanja preko s.p. ne vem nič. Vem pa, da je s.p. fizična oseba (ti) in za svoje poslovanje odgovarja z vsem svojim premoženjem. S.p. ni firma, ki bi lahko imela nase "vpisano" kako lastninsko pravico, ker si ta oseba direktno ti. Morda si malo še preberi na temo različnih gospodarskih subjektov (predvsem s.p. in d.o.o.).

netopypy ::

blaz5 je izjavil:

Glede oddajanja preko s.p. ne vem nič. Vem pa, da je s.p. fizična oseba (ti) in za svoje poslovanje odgovarja z vsem svojim premoženjem. S.p. ni firma, ki bi lahko imela nase "vpisano" kako lastninsko pravico, ker si ta oseba direktno ti. Morda si malo še preberi na temo različnih gospodarskih subjektov (predvsem s.p. in d.o.o.).

torej je ta svinjarija zakonita, da se lahko oddaja nepremičnine preko s.p. in plača čisto majhen davek in najemodajalski svinji sploh ni potrebno narediti ničesar drugega pri tem kot da navede s.p. v pogodbo??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()

user4683 ::

Tako kot taista "svinja" lahko prek normiranega popoldanca izvaja katerokoli drugo dejavnost in "placa cisto majhen davek".

netopypy ::

torej lahko svinje mastne tak davčni obvod naredijo in nikomur nič?? ne verjamem, zagotovo zakon tega ne dovoljuje... in da bi samo na pogodbo napisal s.p. in bi svinja se zredila še za nekaj jurjev letno? a je kak kvalificiran pravnik tukaj??

user4683 ::

Ne rabi biti pravnik, pravniki se v 99% primerih ne ukvarjajo z davki. Dovolj je, da se najde nekdo, ki zna uporabljati google.

netopypy ::

a ko bom prijavil izkoriščevalskega najemodajalca, naj rečem, da sem prebral na googlu? daj mi konkretno povezavo, da lahko najemodajalska svinja oddaja preko normiranega s.p.ja s tem, da interakcijo med najemnikom, državo (in občino) prenese samo na normiran s.p. in s tem dramatično izboljša oddajalni izplen. povezavo ali stfu!

ZveeZ ::

netopypy je izjavil:

torej lahko svinje mastne tak davčni obvod naredijo in nikomur nič?? ne verjamem, zagotovo zakon tega ne dovoljuje... in da bi samo na pogodbo napisal s.p. in bi svinja se zredila še za nekaj jurjev letno? a je kak kvalificiran pravnik tukaj??

Kaksen davcni obvod neki?
Ce fizicna oseba oddaja stanovanje v najem placa 25%? osnove. Osnova je cca 90% najemnine (zaradi stroskov).
Pri 500EUR najemnini, placa najemodajalec 100-115EUR drzavi.

Normiran s.p. ("popoldanc") pa placa minimalne prispevke (83EUR?) ter 4% akontacije.
Pri 500EUR najemnini, tako placa 103EUR.

Res huda mahinacija:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

netopypy ::

ZveeZ je izjavil:

Kaksen davcni obvod neki?
Ce fizicna oseba oddaja stanovanje v najem placa 25%? osnove. Osnova je cca 90% najemnine (zaradi stroskov).
Pri 500EUR najemnini, placa najemodajalec 100-115EUR drzavi.

Normiran s.p. ("popoldanc") pa placa minimalne prispevke (83EUR?) ter 4% akontacije.
Pri 500EUR najemnini, tako placa 103EUR.

Res huda mahinacija:)

ja, kaj pa če ima ta svinja in razredni sovražnik že s.p. z drugo dejavnostjo, ki mu že to vse krije, kamor bi dejavnost oddajanja nepremičnin samo priključil? če ti nisi obžrten, to ne pomeni, da izkoriščevalske najemodajalske kapitalistične svinje niso...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: netopypy ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig najemnine zaradi inflacije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27626929 (5476) energetik
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11125489 (14169) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22433089 (26343) poweroff
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21059650 (41183) Mato989

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29451027 (41409) KAVINSKY

Več podobnih tem