» »

oddaja kdo stanovanje(a) tukaj?

oddaja kdo stanovanje(a) tukaj?

1 2
3
4 5

ZveeZ ::

netopypy je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Kaksen davcni obvod neki?
Ce fizicna oseba oddaja stanovanje v najem placa 25%? osnove. Osnova je cca 90% najemnine (zaradi stroskov).
Pri 500EUR najemnini, placa najemodajalec 100-115EUR drzavi.

Normiran s.p. ("popoldanc") pa placa minimalne prispevke (83EUR?) ter 4% akontacije.
Pri 500EUR najemnini, tako placa 103EUR.

Res huda mahinacija:)

ja, kaj pa če ima ta svinja in razredni sovražnik že s.p. z drugo dejavnostjo, ki mu že to vse krije, kamor bi dejavnost oddajanja nepremičnin samo priključil? če ti nisi obžrten, to ne pomeni, da izkoriščevalske najemodajalske kapitalistične svinje niso...


Nad 12.5k prometa se dohodnina povisa na 12%, tako da je popoldanc precej omejen.

netopypy ::

ja in če svinja oddajalska že ima celodnevni s.p., ne samo (dopoldanski ali) popoldanski in se že iz tega neupravičeno redi? kolikor sicer vem, je Svoboda prasca že zdaj zay*, da se mu zmanjšuje % priznanih stroškov glede na prihodkovne meje in ima mora prasec kar preračunati. ampak zyebati ga je potrebno tudi druga leta, da ne bo kaj optimiziral!

ZveeZ ::

netopypy je izjavil:

ja in če svinja oddajalska že ima celodnevni s.p., ne samo (dopoldanski ali) popoldanski in se že iz tega neupravičeno redi? kolikor sicer vem, je Svoboda prasca že zdaj zay*, da se mu zmanjšuje % priznanih stroškov glede na prihodkovne meje in ima mora prasec kar preračunati. ampak zyebati ga je potrebno tudi druga leta, da ne bo kaj optimiziral!

Bo pa prasec pac izstopil iz sistema normiranih odhodkov in bo placal malo vec racunovodji zato, da bo drzavi dal 4% manj kot letos (beri: 0€).
Ce lahko to naredijo politiki s 100k letnega prometa, bo lahko tudi Janez s 50k.

netopypy ::

ZveeZ je izjavil:

netopypy je izjavil:

ja in če svinja oddajalska že ima celodnevni s.p., ne samo (dopoldanski ali) popoldanski in se že iz tega neupravičeno redi? kolikor sicer vem, je Svoboda prasca že zdaj zay*, da se mu zmanjšuje % priznanih stroškov glede na prihodkovne meje in ima mora prasec kar preračunati. ampak zyebati ga je potrebno tudi druga leta, da ne bo kaj optimiziral!

Bo pa prasec pac izstopil iz sistema normiranih odhodkov in bo placal malo vec racunovodji zato, da bo drzavi dal 4% manj kot letos (beri: 0€).
Ce lahko to naredijo politiki s 100k letnega prometa, bo lahko tudi Janez s 50k.

bom tolsti izkoriščevalski svinji vrgel v obraz ampak nisem prepričan, da ga bo dovolj vsekalo po njegovem požrešnem rilcu, ker to niti računice nima, ker je menda neka storitvena pyzda nemarna...

Grizzly ::

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja. Povejte, je tu računica...

Recimo, da za stanovanje v Ljubljani odšteješ 150k Eur in ga oddajaš za 800 Eur/mesec. Res da imaš v lasti dodatno stanovanje, ampak si ga dal v uporabo drugim, hkrati pa imaš na računu 150k Eur manj. Po omenjeni namenini se ti bo strošek nakupa povrnil nekje 188 mesecih oz. 15 letih - ob predpostavki, da boš stanovanje ves ta čas oddajal. 15 let je dolga doba in se lahko zgodi marsikaj... lahko da bo država imetnikom večih stanovanj stopila na prste (visoki davki, poostren nadzor ipd.)... lahko se začne dogajati decentralizacija in zaradi manjšega povpraševanja pade tudi cena stanovanja... vse je možno v 15 letih. Seveda pa imaš lahko že čez 1 leto probleme z najemniki ali pa ti na vrata potrka inšpekcija.

Razumel bi, če bi stanovanje podedoval, ne vidim pa računice, da bi šel v Ljubljani (kjer že bivaš) kupit še eno stanovanje samo za oddajo. Vsi vemo, da je v Ljubljani povpraševanje po nepremičninah največje in se bo držaa problema najprej lotila tukaj. Kaj pravite, je tu računica?

Bud_Bundy ::

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja. Povejte, je tu računica...

Recimo, da za stanovanje v Ljubljani odšteješ 150k Eur in ga oddajaš za 800 Eur/mesec. Res da imaš v lasti dodatno stanovanje, ampak si ga dal v uporabo drugim, hkrati pa imaš na računu 150k Eur manj. Po omenjeni namenini se ti bo strošek nakupa povrnil nekje 188 mesecih oz. 15 letih - ob predpostavki, da boš stanovanje ves ta čas oddajal. 15 let je dolga doba in se lahko zgodi marsikaj... lahko da bo država imetnikom večih stanovanj stopila na prste (visoki davki, poostren nadzor ipd.)... lahko se začne dogajati decentralizacija in zaradi manjšega povpraševanja pade tudi cena stanovanja... vse je možno v 15 letih. Seveda pa imaš lahko že čez 1 leto probleme z najemniki ali pa ti na vrata potrka inšpekcija.

Razumel bi, če bi stanovanje podedoval, ne vidim pa računice, da bi šel v Ljubljani (kjer že bivaš) kupit še eno stanovanje samo za oddajo. Vsi vemo, da je v Ljubljani povpraševanje po nepremičninah največje in se bo držaa problema najprej lotila tukaj. Kaj pravite, je tu računica?


Saj ni stanovanje za stran po 15 letih, lahko, da je še dražje, čeprav starejše.

Utk ::

Če imaš 3x tolk viška denarja, zakaj ne. Stanovanje iz najemnine se sicer ne bo izplačalo _nikoli_, kaj šele v 15ih letih. Ampak tisto kar ostane od 800 evrov, po davkih in stroških, je praktično dohodek, ker stanovanje lahko proda kadarkoli za tolk kolk ga je kupil. Če ni kupil zelo precenjenega.

a_borlak ::

Torej, 150k daš na banko, dobiš ven v enem letu koliko? Lahko se greš gamble z delnicami ali kripto, lahko naložiš v sklade, kupiš zlato ... čisto vsaki stvari od naštetih gre lahko cena gor ali dol, pač Slovenci vidimo stanovanja kot naložbo, zakaj pa ne. Problem, ki ga vidim jaz je neplačevanje davka, ampak to je druga zgodba.

c3p0 ::

netopypy je izjavil:

ja in če svinja oddajalska že ima celodnevni s.p., ne samo (dopoldanski ali) popoldanski in se že iz tega neupravičeno redi? kolikor sicer vem, je Svoboda prasca že zdaj zay*, da se mu zmanjšuje % priznanih stroškov glede na prihodkovne meje in ima mora prasec kar preračunati. ampak zyebati ga je potrebno tudi druga leta, da ne bo kaj optimiziral!


Prokleti prasec, na socialno z njim in mu vse vzet. Da bo videl hudiča, kaj se to pravi priden bit in služit, sramota!

Grizzly ::

a_borlak je izjavil:

Torej, 150k daš na banko, dobiš ven v enem letu koliko? Lahko se greš gamble z delnicami ali kripto, lahko naložiš v sklade, kupiš zlato ... čisto vsaki stvari od naštetih gre lahko cena gor ali dol, pač Slovenci vidimo stanovanja kot naložbo, zakaj pa ne. Problem, ki ga vidim jaz je neplačevanje davka, ampak to je druga zgodba.


Par nepremičninarjev mi je do zdaj reklo, da se cene ne bodo več veliko dvignile, na nek srednji rok se pričakuje celo 20% padec cen najemnin.
In če vse seštejem in probam logično razmišljati, je res malo verjetno, da bi dolgoročno ohranili takšno povpraševanje po nepremičninah v Ljubljani.

Ampak to je samo eden rizik. Jaz jih vidim še kar nekaj...

a_borlak ::

Še vedno imaš pomanjkanje stanovanj v Ljubljani, tako da na najemnine to ne bo preveč vplivalo.

Utk ::

Grizzly je izjavil:


Par nepremičninarjev mi je do zdaj reklo, da se cene ne bodo več veliko dvignile, na nek srednji rok se pričakuje celo 20% padec cen najemnin.
In če vse seštejem in probam logično razmišljati, je res malo verjetno, da bi dolgoročno ohranili takšno povpraševanje po nepremičninah v Ljubljani.

Ampak to je samo eden rizik. Jaz jih vidim še kar nekaj...

Seveda je nek rizik. A pri zlatu, delnicah, pa tudi etf, pa ne vidiš rizikov?

Ljubljana ima najslabše razmerje med najemnino in ceno, ampak je pa manjši rizik glede ostalega. V Ljubljani boš stanovanje zmeraj lahko prodal za nek dober denar. Za neke Jesenice to ni tako ziher.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja. Povejte, je tu računica...

Recimo, da za stanovanje v Ljubljani odšteješ 150k Eur in ga oddajaš za 800 Eur/mesec. Res da imaš v lasti dodatno stanovanje, ampak si ga dal v uporabo drugim, hkrati pa imaš na računu 150k Eur manj. Po omenjeni namenini se ti bo strošek nakupa povrnil nekje 188 mesecih oz. 15 letih - ob predpostavki, da boš stanovanje ves ta čas oddajal. 15 let je dolga doba in se lahko zgodi marsikaj... lahko da bo država imetnikom večih stanovanj stopila na prste (visoki davki, poostren nadzor ipd.)... lahko se začne dogajati decentralizacija in zaradi manjšega povpraševanja pade tudi cena stanovanja... vse je možno v 15 letih. Seveda pa imaš lahko že čez 1 leto probleme z najemniki ali pa ti na vrata potrka inšpekcija.

Razumel bi, če bi stanovanje podedoval, ne vidim pa računice, da bi šel v Ljubljani (kjer že bivaš) kupit še eno stanovanje samo za oddajo. Vsi vemo, da je v Ljubljani povpraševanje po nepremičninah največje in se bo držaa problema najprej lotila tukaj. Kaj pravite, je tu računica?


Fora je v tem, da če imam 150k v kešu zdaj, raje vložim v delnice ki imajo donos dividend (recimo BASF je imel letos dividende 7,xx%) se pravi če daš 150k v BASF delnice recimo dobiš letno cca dobrih 10k dividend? To je po davku dobrih 7,5k čistega vsako leto... pa se nič ne sekiraš samo napoved pač oddaš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

delavec44 ::

Pa ko delnice padejo za 50%, se tudi nič ne sekiraš?

Utk ::

Fora je v tem, da če imam 150k v kešu zdaj, raje vložim v delnice ki imajo donos dividend (recimo BASF je imel letos dividende 7,xx%) se pravi če daš 150k v BASF delnice recimo dobiš letno cca dobrih 10k dividend? To je po davku dobrih 7,5k čistega vsako leto... pa se nič ne sekiraš samo napoved pač oddaš.

Fora je v tem, da je to lahko govorit dokler nimaš 150k v kešu. Ko bi jih imel, pa dvomim, da jih bi kar tako nakazal na nek račun, ki ti "obljublja", da jih bo dal v nek sklad in da boš dobil neke dividende.
Kam konkretno jih bi nakazal? Na Degiro? NLB? Sori, jaz ne. Razen če bi imel 3x po 150k, potem morda. Ampak potem smo nazaj tam, 1/3 v nek sklad, 1/3 v stanovanje, 1/3 morda kam drugam, ali pa pustiš, za rezervo.

PrihajaNodi ::

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja. Povejte, je tu računica...

Recimo, da za stanovanje v Ljubljani odšteješ 150k Eur in ga oddajaš za 800 Eur/mesec. Res da imaš v lasti dodatno stanovanje, ampak si ga dal v uporabo drugim, hkrati pa imaš na računu 150k Eur manj. Po omenjeni namenini se ti bo strošek nakupa povrnil nekje 188 mesecih oz. 15 letih - ob predpostavki, da boš stanovanje ves ta čas oddajal. 15 let je dolga doba in se lahko zgodi marsikaj... lahko da bo država imetnikom večih stanovanj stopila na prste (visoki davki, poostren nadzor ipd.)... lahko se začne dogajati decentralizacija in zaradi manjšega povpraševanja pade tudi cena stanovanja... vse je možno v 15 letih. Seveda pa imaš lahko že čez 1 leto probleme z najemniki ali pa ti na vrata potrka inšpekcija.

Razumel bi, če bi stanovanje podedoval, ne vidim pa računice, da bi šel v Ljubljani (kjer že bivaš) kupit še eno stanovanje samo za oddajo. Vsi vemo, da je v Ljubljani povpraševanje po nepremičninah največje in se bo držaa problema najprej lotila tukaj. Kaj pravite, je tu računica?


Ampak kaj boš z denarjem? Denar se spreminja v papir. Bos kupil avto? Delnice? Ajd, da nekih 10 jurjev al pa 20 vrzes v kripto ko pade. Tko bo pa do konc lajfa dobival penzijo se 800 eur. Sej pa ne obnavljas kuhne po 10 al pa 15 letih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Pa ko delnice padejo za 50%, se tudi nič ne sekiraš?


kakšna pa je razlika če vsako leto dam not 6k in pridem do 150k? Če mislim držat za 20 let in pobirat dividende potem se ne sekiram, če pa hočem čez 1 ali 2 leti imet +15% potem pa ne dam v delnice

Utk je izjavil:

Fora je v tem, da če imam 150k v kešu zdaj, raje vložim v delnice ki imajo donos dividend (recimo BASF je imel letos dividende 7,xx%) se pravi če daš 150k v BASF delnice recimo dobiš letno cca dobrih 10k dividend? To je po davku dobrih 7,5k čistega vsako leto... pa se nič ne sekiraš samo napoved pač oddaš.

Fora je v tem, da je to lahko govorit dokler nimaš 150k v kešu. Ko bi jih imel, pa dvomim, da jih bi kar tako nakazal na nek račun, ki ti "obljublja", da jih bo dal v nek sklad in da boš dobil neke dividende.
Kam konkretno jih bi nakazal? Na Degiro? NLB? Sori, jaz ne. Razen če bi imel 3x po 150k, potem morda. Ampak potem smo nazaj tam, 1/3 v nek sklad, 1/3 v stanovanje, 1/3 morda kam drugam, ali pa pustiš, za rezervo.


Če smo lahko imeli v Cryptu 170k in je padlo 80% bi verjetno tudi to preživel ;)

Kam bi nakazal? Ne vem trenutno imam na Trading212 al kaj je skor 10k.... pa se nekak ne sekiram za nič? Pa je vse v BASF delnicah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::



kakšna pa je razlika če vsako leto dam not 6k in pridem do 150k? Če mislim držat za 20 let in pobirat dividende potem se ne sekiram, če pa hočem čez 1 ali 2 leti imet +15% potem pa ne dam v delnice


Razlika je v tem da lahko delnice, firme propadajo, kar je večja verjetnost kot da bo vojna (kot v ukrajini) da boš spušil stanovanje.

Če smo lahko imeli v Cryptu 170k in je padlo 80% bi verjetno tudi to preživel ;)

Kam bi nakazal? Ne vem trenutno imam na Trading212 al kaj je skor 10k.... pa se nekak ne sekiram za nič? Pa je vse v BASF delnicah


A to govoriš za NEBLA? Preživel smo že sam neki konkretnega (kot je flat) pa spet ne morš kupt in morš do banke da ti posodi. Nejboljš je met vse, stanocvanje, delnice, pa še nekaj v kriptu. Pravzaprav kripto brez delnic, ker ni davkov in ne rabš delat reportov za davčno.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

Si imel v nekem trenutku 170k v kriptu ali si vložil 170 v kripto? Bistvena razlika...

PrihajaNodi ::

Utk je izjavil:

Si imel v nekem trenutku 170k v kriptu ali si vložil 170 v kripto? Bistvena razlika...


Jup. Warkraft je fuknu (se mi zdi) preko 100 k notr pa še to od banke. Kako more to zgledat, nevem.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

Pa se je to še komu razen njemu zdelo pametno?

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Si imel v nekem trenutku 170k v kriptu ali si vložil 170 v kripto? Bistvena razlika...


Seveda, ampak bistveno je da če imam zdaj 170k in gledam kako pade je bolečina podobna ker pomisliš kaj vse bi lahko mel za 170k... Je pa seveda še hujše kot če vložiš 150 ali 170k to se strinjam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ne, ni bolečina podobna, če bi ti 20 let šparal za tistih 170k in bi šlo 80% v luft, kot če si vrgel nek drobiž, ki je narastel na 170.

PrihajaNodi ::

Recimo glej prej sem gledal LUV delnice ki so 50 posto dol od vrha. Pol se pa pejd. Ajd da maš 500 jurjev, pa fukneš 350 k v flet ostalo pa delnice in btc, mogoče, sam 170k je pa stanovanje najboljša rešitev.

Utk je izjavil:

Ne, ni bolečina podobna, če bi ti 20 let šparal za tistih 170k in bi šlo 80% v luft, kot če si vrgel nek drobiž, ki je narastel na 170.


Ja, folk dela in gara za denar. Niso vsi Merlaki pa Joc pečečniki.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ne, ni bolečina podobna, če bi ti 20 let šparal za tistih 170k in bi šlo 80% v luft, kot če si vrgel nek drobiž, ki je narastel na 170.


Od padca je bolečina podobna... od pridobivanja pa je različna seveda...

Poglej bi te bolelo če bi ti dobil zdaj 170k in bi spušil v cryptu ali delnici 80% z danes na jutri? Bi te ker bi vseeno pomislil da bi lahko s temi 170k bistveno bolje naredil.

Seveda pa bi te še bolj bolelo če bi se 20 let odrekal in nikamor šel da prihraniš 170k in se pol enako zgodi, to se strinjam.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Seveda pa bi te še bolj bolelo če bi se 20 let odrekal in nikamor šel da prihraniš 170k in se pol enako zgodi, to se strinjam.


Sej to ti govori. S povprečno plačo našparat toliko ni enostavo. Je pa res to kar ti praviš da so delali tudi samomore zarad kripta. Recimo Luna je bil tak primer.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda pa bi te še bolj bolelo če bi se 20 let odrekal in nikamor šel da prihraniš 170k in se pol enako zgodi, to se strinjam.


Sej to ti govori. S povprečno plačo našparat toliko ni enostavo. Je pa res to kar ti praviš da so delali tudi samomore zarad kripta. Recimo Luna je bil tak primer.


Seveda je 170k ali 150k težko prišparat če živiš sam in imaš povprečno plačo in hkrati še moraš kupit ali si pred kratkim kupil nepremičnino... to se strinjam, razen če živiš asketski lajf.

Sam tudi zdaj če bi imel 150k ne bi vložil 150k v delnice lai flet, ampak bi odplačal preostanek 30k kredita in 25k lizinga za avto, 5k bi pustil bufferja in bi pol vložil 90k v delnice.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

V katere delnice bi pa vložil? Krka je šla v 10 letih gor malo več kot 100 posto...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Sem povedal, osebno dajem v BASF lani sem začel sem vložil in kupil 60 delnic v enem kosu, zdaj pa mam namen vsako leto vložit in kupit vsako leto na začetku 24 delnic (2 na mesec ampak kupim 1x na leto na začetku januarja za lažje sledenje in FIFO metodo) za namen dolgoročnega investiranja... hkrati je imel BASF letos 7,xx% dividend in tudi dolgo zgodovino majo plačevanja solidnih dividend... pa Nemška močna firma je v kemični industriji itd... ne bodo jo pustili kr propast.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Tole:
https://www.google.com/search?q=basf+st...

Tole je od leta 96 do danes samo 218 posto. Velik slabsi donos kot nepremicnine.

Isce se novega googla, apla, teslo, bitcoin, ce ze.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Tole:
https://www.google.com/search?q=basf+st...

Tole je od leta 96 do danes samo 218 posto. Velik slabsi donos kot nepremicnine.


Pa si vračunal vsakoletne dividende?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Ne nisem. Ker spet vprasanje kdaj si kupil. Ce si decembra 2017 si kr konkretno dol.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ne nisem. Ker spet vprasanje kdaj si kupil. Ce si decembra 2017 si kr konkretno dol.


Saj si sam rekel leta 1996... koliko si še z dividendami dobil od takrat?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

In koliko bi s stanovanji ce bi jih kupoval takrat in oddajal? Dobival si najemnino pa se cena ti je sla gor 3x najmanj. Pa recva da si dal vmes za obnovo kuhne se 10 jurjev pa kak hladilnik kupu za 800 eur? Recimo stanovanja v Fuzinah.
Ce bi rekel BTC, Tesla, google ajd, to so bli res ornk donosi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

In koliko bi s stanovanji ce bi jih kupoval takrat in oddajal? Dobival si najemnino pa se cena ti je sla gor 3x najmanj. Pa recva da si dal vmes za obnovo kuhne se 10 jurjev pa kak hladilnik kupu za 800 eur?
Ce bi rekel BTC, Tesla, google ajd, to so bli res ornk donosi.


No ti bom jaz povedal... od 1996 bi dobil na vsako delnico še cca 64EUR zraven dividend... če od tega odbijemo 25% lahko rečeva da bi imel yield podvojen torej cca slabih 450%...

Za nič dela...

Ja seveda je crypto boljši, ampak to ni point debate, ker 150k ne bi dal v crypto kot smo se vsi strinjali...

Nepremičnina pa je lahko nominalno boljša ampak žal je preveč dela z njo in morebitnimi težavami z neplačniki, najemniki ki se ne izselijo itd... Če ti en socialac razfuka flet in ga ne morš iztožit ali pa ga ne morš izselit je še huje kot če delnica pade 50% >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Socialcev ne jemles, da ti rasfuka kuhno od ikeje tud ni tak big deal. Pozablas da ne samo da si dobival yield cena sama je sla gor pa koliko?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Socialcev ne jemles, da ti rasfuka kuhno od ikeje tud ni tak big deal. Pozablas da ne samo da si dobival yield cena sama je sla gor pa koliko?


Nekaj je da ne jemlješ drugo je da ne postane kdo ki si ga vzel v 20 letih se ogromno spremeni (lahko) tako kot pri delnicah seveda.

Še vedno pa trdim da je priznana delnica kot je BASF bistveno boljša izbira ki predvsem od osebe zahteva najmanj DELA in UKVARJANJA z premoženjem...

Največja bojazen je da broker propade in maš ukvarjanje ali pa da podjetje pač propade... ampak nek riziko pač mora bit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tonttu ::

Grizzly je izjavil:

Danes sem poslušal možakarja, ki se je hvalil, kako je v Ljubljani kupil stanovanje z namenom oddajanja. Povejte, je tu računica...

Recimo, da za stanovanje v Ljubljani odšteješ 150k Eur in ga oddajaš za 800 Eur/mesec. Res da imaš v lasti dodatno stanovanje, ampak si ga dal v uporabo drugim, hkrati pa imaš na računu 150k Eur manj. Po omenjeni namenini se ti bo strošek nakupa povrnil nekje 188 mesecih oz. 15 letih - ob predpostavki, da boš stanovanje ves ta čas oddajal. 15 let je dolga doba in se lahko zgodi marsikaj... lahko da bo država imetnikom večih stanovanj stopila na prste (visoki davki, poostren nadzor ipd.)... lahko se začne dogajati decentralizacija in zaradi manjšega povpraševanja pade tudi cena stanovanja... vse je možno v 15 letih. Seveda pa imaš lahko že čez 1 leto probleme z najemniki ali pa ti na vrata potrka inšpekcija.

Razumel bi, če bi stanovanje podedoval, ne vidim pa računice, da bi šel v Ljubljani (kjer že bivaš) kupit še eno stanovanje samo za oddajo. Vsi vemo, da je v Ljubljani povpraševanje po nepremičninah največje in se bo držaa problema najprej lotila tukaj. Kaj pravite, je tu računica?

Ce bo malo bolj pameten in ga bo oddajal kot apartman, bo dobil 800eur/mesec x3. Pri recimo 20.000eur/leto profita, pa 150k eur ni tako slaba nalozba ;) Pa cifre niso izmisljene, ker tocno to delam sam in ne v Ljubljani, kjer so stevilke zgolj visje sigurno pa ne nizje.

PrihajaNodi ::

Ja ne ni res. Ker s stanovanjem bo imel dusevni mir z delnicam pa ne, sploh ce je starejsi. Cena stanovanj je sla bistveno vec gor kot tale BSF plus mogoce yield od oddajanje od leta 1993. Danes je pa najvecja vrednota miren spanec pa nek pasivni prihodek. Sploh pomojem ne rabis biti miljoner, ce ne spis mirno:) Je kar ok nalozba.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja ne ni res. Ker s stanovanjem bo imel dusevni mir z delnicam pa ne, sploh ce je starejsi. Cena stanovanj je sla bistveno vec gor kot tale BSF plus mogoce yield od oddajanje od leta 1993. Danes je pa najvecja vrednota miren spanec pa nek pasivni prihodek. Sploh pomojem ne rabis biti miljoner, ce ne spis mirno:) Je kar ok nalozba.


Ne nimaš glih duševnega miru, ker moraš skoz nekaj rihtat ali se ukvarjat z najemnikom ali pa z pobiranjem najemnine itd...

Nihče ne more rečt da je z delnicami več dela kot z lastniškim stanovanjem ki ga oddajaš... Pustmo zdaj kje je več potencialnega yielda v perfect okoliščinah...

Če maš 4 stanovanja maš zagotovo več dela kot če imaš enako vrednost v delnicah in ETFjih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Dela je več, spanec je pa vseeno najbrž malo boljši. Posebej med krizami. Ko vse raste, je vsak pameten in vsak "služi" 15%. Ko je sranje, je pa sranje...tam pa najemnina še zmeraj prihaja.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Dela je več, spanec je pa vseeno najbrž malo boljši. Posebej med krizami. Ko vse raste, je vsak pameten in vsak "služi" 15%. Ko je sranje, je pa sranje...tam pa najemnina še zmeraj prihaja.


Vprašanje, kaj če v krizi tip ali familja v stanovanju zgubi šiht in neha plačevat pol se pa skregaš in se tožarite pa deložacija pa uničen flet? Vse to je treba upoštevat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Sam stanovanje ti se vseen ostane ane?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

"Uničen" flat pomeni par jurjev. A ti bo kuhinjo na prafaktorje razbil, hladilnik čez okno vrgel? Pač boš pokital, prebelil, kakšna vrata in fronto zamenjal. To je par jurjev. Od 150 jurjev če delnice padejo "samo" 30%, je to 50 jurjev manj.

Mato989 ::

Da niti ne zaidemo v debato da je če imaš v delnicah tudi UMIK od komunističnih davčnih idej Mesečnikov in socialistične vlade bistveno lažji medtem ko fleta pač v drugo državo ne morš nest to je sploh zdaj evidentno z temi idejami nepremičninskih davkov

PrihajaNodi je izjavil:

Sam stanovanje ti se vseen ostane ane?


Saj delnice ti tudi, razen če gre firma v stečaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

Utk je izjavil:

"Uničen" flat pomeni par jurjev. A ti bo kuhinjo na prafaktorje razbil, hladilnik čez okno vrgel? Pač boš pokital, prebelil, kakšna vrata in fronto zamenjal. To je par jurjev. Od 150 jurjev če delnice padejo "samo" 30%, je to 50 jurjev manj.


Ja. Mislim tud ce ti golobe naserje notr pa poserjejo cel flat se spuca, pobeli, pa zamenja kuhinjo iz ikeje. Ajde, lahko pride vojna.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Utk je izjavil:

"Uničen" flat pomeni par jurjev. A ti bo kuhinjo na prafaktorje razbil, hladilnik čez okno vrgel? Pač boš pokital, prebelil, kakšna vrata in fronto zamenjal. To je par jurjev. Od 150 jurjev če delnice padejo "samo" 30%, je to 50 jurjev manj.


Brez skrbi da je možno flet uničit tako da je sanacija nekaj 10k ;) Če ne verjameš povprašaj kakšne primere ki so to doživeli, če nič drugega lahko demonstriram rabim 7 dni dopusta.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Kaj ti lahko unicijo toliko za 10 jurjev? Da postemajo ceu flat?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

Nihče se ne iz ljubega miru odloči ti uničit stanovanje. Ampak pri vseh kretenih na svetu, se ne čudim, da se vseeno nekdo to odloči. Lahko bi bilo tudi huje. Lahko te bi ustrelil. In lahko da tudi ne bi bilo čisto nezasluženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj ti lahko unicijo toliko za 10 jurjev? Da postemajo ceu flat?


Lahko ti za začetek poštemam kopalnico v 1 dnevu... popravilo in menjava bane, bojlerja, WC šškoljke vseh pip, KERAMIKE bo gladko nekaj K če ne 8k+ odvisno od velikosti

Potem narediš poplavo, se vse namoči... 7 dni dovolj ;)

itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig najemnine zaradi inflacije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27630002 (8549) energetik
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11126827 (15507) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22435975 (29229) poweroff
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21062695 (44228) Mato989

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29454693 (45075) KAVINSKY

Več podobnih tem